m KELTU. JEPS Nederland 4^/T „Ernstige slag toegebracht aan Frans-Britse betrekkingen" Rapport over brugramp op Curacao Een oecumenische stap in Frankrijk Ada Kok vierde sportvrouw van de wereld BESCHERMT Tariefsverhoging veerdiensten Westerschelde Louis Wahskansky overleden Nieuw wapen tegen de astma Veel sneeuw in midden-Duitsland Aanslag in Saigon Aziatische griep in de Verenigde Staten Andere rantsoenen land- en luchtmacht Informele vredesonderhandelingen tussen Vietcong en Zuidvietnamese regering Ir. L. Vellekoop sprak voor afdeling Duiveland van N.F.0. Minister Brown in het Lagerhuis: LONDEN, 20-12. „Wat zo juist in Brussel is gebeurd, betekent een ern stige slag voor de Frans-Britse be trekkingen. Maar Engeland is deson danks niet van plan een negatieve houding aan te nemen in zijn betrek kingen met Frankrijk", aldus heeft de Britse minister van buitenlandse zaken, George Brown, woensdag in het Lagerhuis gezegd. De Britse rege ring handhaaft haar kandidatuur voor de E.E.G. De Britse minister gaf te kennen, dat Engeland overleg zou plegen met de vijf E.RG.-landen die zijn kandi datuur steunen en dat Engeland in nauw contact zal blijven met zijn deelgenoten in de Europese Vrijhan delsassociatie en met Ierland. De nadruk leggend op „het krach tige verzet" van de vijf deelgenoten van Frankrijk in de E.E.G., bracht Brown hulde aan de regeringen van deze vijf landen en aan de Europese Commissie, zowel individueel als collectief, voor hun actie ten gunste van toetreding van Engeland tot de E.E.G. „Wij blijven van mening, da het belang op lange termijn van Enge land en Europa onze toetreding in de E.E.G. vereist. Wij betreuren het, dat Europa tijdelijk de eenheid niet kan verwezenlijken die het nastreeft. Maar omdat de tijd en de technologie tegen Europa samenspelen, hebben wij niet het voornemen af te zien van toetreding tot de E.E.G. Wij me nen, dat door de Franse regering Advertentie aangenomen houding een verkeerde kijk is op de toekomst van ons Eu ropese continent. Wij menen, dat de ze houding een betreurenswaardig aantal onjuiste denkbeelden bevat aangaande het werkelijke aspect van de verschillende vraagstukken in kwestie. Maar ik geloof, dat het be langrijk is er de nadruk op te leg gen, dat dit geen zaak is van strikt Frans-Brits belang maar een zaak van Europees belang". Lichtpuntje voor Engeland Het nieuwe veto van Frankrijk te gen onderhandelingen met Groot- Brittannië over toetreding tot de E. E.G. wordt in Londen gezien als een bevestiging van de opvatting dat president de Gaulle zolang het in zijn macht ligt wil verhinderen dat de Britten binnen de gemeenschappelij ke merkt politieke invloed krijgen. De toestand is echter anders dan bij het veto van 1963. De gemeenschap pelijke houding van de vijf andere E.E.G. landen ten gunste van onder handelingen met Groot-Brittannië, zo stelt men in Londen, heeft nu de hele wereld duidelijk gemaakt, wie het ontstaan van een groter Europa in de weg staat. De houding van de „vijf" en de openbare mening op het continent vormen voor de Britse re gering een lichtpunt in een sombere situatie. Stijlvol programma Kerstviering afd. Schouwen Plattelandsvrouwenhond rtfn Broodmand P74 Prachtige ovale broodmand, ge heel in juwelierspleet vervaar digd. en van een „rijk"motief voorzien. Heel mooi! Slechts f 80,-. Komt u gauw een kijkje nemen? JUWELIERS ZIERIKZEE Havenplein 1 Telefoon (01110) 2443 AMERSFOORT Langestraat 26 Telefoon (03490) 14055 ZIERIKZEE, 20-12. De afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen te Zierikzee hield dinsdagavond in „Concordia" de Kerstavond. De kerstviering be tekent voor de afdeling een hoogte punt in haar aktiviteiten en het pro gramma dat dinsdagavond de dames voorgeschoteld kregen stond daar ook volledig borg voor. De Amstei- veense declamatrice mevrouw I. de Jong-Wicrda droeg de bekende „Christmas Carol" van Charles Dic kens voor, terwijl ook het koor van de afdeling haar kunnen weer eens bewees. De presidente, mevrouw L. Ber in an-Steendijk, toonde zich bij dé opening enigszins teleurgesteld over de belangstelling voor deze avond. De zaal was goed bezet, maar ge- men de grote toeloop van andere ja ren had ze nog meer drukte ver wacht. Voor de pauze bracht de declama- trice de eerste twee delen van de „Christmas Carol", het typisch En gelse verhaal dat het nog altijd goed doet. Zij gaf een knappe vertolking van de vertelling over de knorrige, vrekkige zakenman, die in de Kerst nacht, door geestesverschijning ver anderde in een goede gezellige man. Mevrouw Wierda wist de mysterieu ze sfeer die van het verhaal uitgaat, uitstekend te treffen en op de zaai over te brengen. Het koor door de presidente steeds „het paradepaardje van onze afde ling" genoemd, had weer een be langrijk aandeel in het kerstpro gramma. De prestaties die het koor ten beste gaf, bleek deze trots te rechtvaardigen. De dirigente, mevrouw N. M. Cou- mou-Groenendijk, had een zestal prachtige kerstliederen uit het re pertoire van het koor gelicht waar van het koor een uitstekende uit voering gaf. Met pianobegeleiding van mevrouw M. Ochtman-Moelijker werden ten gehore gebracht: In stiller1 Nacht van Joh. Brahms, Adeste van J. P. J. Wierts, Nu zijt wellekome, het Roe meense kerstlied. In Bethlehem ge boren, Kerstlied van Bernard Dia mant. Het koor besloot met een prachtige vertolking van „Mary had a baby, Yes Lord". Het koor zal zon dagavond a.s. optreden in de Gast- huiskerk. De kerstcommissie, speciaal aange steld voor de organisatie van deze WILLEMSTAD, Curacao, 20-12. De commissie, die het bestuurscollege van Curacao had in gesteld voor een onderzoek naar de oorzaak van de ramp met de in aanbouw zijnde brug over de St. Annabaai in Willem stad, heeft een rapport over haar bevindingen ingediend. De commissie zegt aan het slot van haar rapport, dat zij na zorgvuldige bestudering van alle beschikbare ge gevens tot de conclusie is gekomen, dat de instorting niet kan worden toegeschreven aan een enkele factor. Het is voor de commissie duidelijk, dat het belangrijkste op zichzelf PARIJS, 20-12. Voor het eerst in de geschiedenis van de kerk in Frankrijk hebben vertegenwoordi gers van de R.K., de protestantse en de orthodoxe kerken bij het Franse staatshoofd een gemeenschappelijke stap gedaan. In een door vertegenwoordigers van de drie kerken aangeboden boodschap wordt geëist, dat de oor log voorgoed uit de internationale betrekkingen gebannen wordt. Om de vrede te bereiken zou men hem moeten voorbereiden en op de op richting van een onbetwiste inter nationale autoriteit aansturen. MOSKOU, 20-12. Dertien nieuws agentschappen uit Amerika, Europa en Azië hebben in een gezamenlijke enquête de Amerikaanse zwemster Debbie Meyer tot sportvrouw van het jaar uitgeroepen. De vijftienja rige Californische is houdster van de wereldrecords op de 400, 800 en 1500 meter vrije slag. Zij behaalde 113 punten uit een mogelijk totaal van 130. Ada Kok bracht het tot de vierde plaats met 51 punten. Tussen deze twee zwemsters verschenen Vera Caslavska, gymnastiek en Lie- sel Wcstormann (W.-Duitsüand). Belangrijke molecuul gemaakt HAMBURG, 20-12. Ameri kaanse geleerden zijn er in geslaagd een soort virus te maken, dat bestaat uit grote moleculen, die worden be schouwd als „bestuurders" van het leven en dragers van de erfopdracht voor de opbouw van een gelijksoortig dochter organisme in de celkernen. De ontdekking van deze be langrijke bouwsteen van de organische materie, waarmee de ontsluiering van het ge heim van het leven dichterbij lijkt te zijn gekomen, is van groot belang voor de genees kunde in het algemeen en het kankeronderzoek in het bij zonder. Het kunstmatige mo lecuul is gevonden door de Nobelprijswinnaar professor Arthur homberg en zijn me dewerkers. Het is een vorm van desoxyribonucleïnezuur (DNA), dat als oersubstantie van het leven beschouwd tvordt. Het molecuul is in zijn primitiefste vorm de wezen lijkste substantie van de vi russen, die zich volgens de ge leerden in het grensgebied tussen dood en leven bevin den. avond, had voor de stemmige sfeer in de zaal gezorgd. De tafels werden opgeluisterd met kerststukjes en kandelaars, toneel en zaal van een kerstversiering voorzien en met kaarsen verlicht. Tussen de bedrij ven door werd er volop met trakta ties rondgegaan en de hartige hapjes bij het traditionele glas bisschopwijn lieten zich goed smaken. Mevrouw Berman gewaagde in haar slotwoord van een geslaagde avond. Zij dankte hiervoor speciaal mevrouw Wierda, hetgeen zij verge zeld liet gaan van een presentje. Me vrouw Coumou mocht de lof in ont vangst nemen voor het koortje en ook zij kreeg een geschenk aangebo den. Het was inmiddels al elf uur ge worden toen tenslotte gezamenlijk het „Ere zij God" werd gezongen. Advertentie Uw suède schoenen, tas en jas tegen regen en sneeuwwater met Verkrijgbaar bij P. C. BOOGERD Lange Nobelstraat 26, Zierikzee telefoon (01110)2672 Drogisterij RAATS-GELEIJNSE Haamstede Onderscheiding voor ir. M. A. Geuze DEN HAAG, 20-12. De voorzit - Mazurew, heeft tijdens een korte plechtigheid in het Eerste Kamer ge bouw het aftredende Kamerlid ir. M. A. Geuze (CHU) de versierselen van ridder in de orde van de Nederland se Leeuw overhandigd, als erkenning van zyn verdiensten in en buiten het parlement. Ir. Geuze is elf jaar lid van de Eerste Kamer geweest en heeft om gezondheidsredenen bedankt. Hij verklaarde dat het besluit, zijn> kamerlidmaatschap neer te leggen hem niet gemakkelijk was gevallen. Er komt echter een tijdstip dat de mens inziet dat het leven hem niet draagt, maar dat hij het zelf moet dragen. DEN HAAG, 20-12. De tarieven van de veerdiensten over de Wes terschelde zullen per 1 maart a.s. met gemiddeld ca. 30 procent wor den verhoogd, aldus heeft de minis ter van verkeer en waterstaat, drs. J. A. Bakker, meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid drs. T. J. Wes terhout. De huidige tarieven dateren nog uit 1958 met als gevolg dat de op brengst in verhouding tot de totale exploitatiekosten, vooral de laatste jaren sterk is gedaald, aldus de mi nister. KAAPSTAD, 21-12. Louis Wash- kansky, de man die 18 dagen gele den in het ziekenhuis Grote Schuur in Kaapstad het hart van iemand an ders kreeg, is overleden. Dit is door iemand van het zieken huis meegedeeld aan het Zuidafri- kaanse persbureau Sapa. Als doodsoorzaak wordt opgegeven dat de longen het hebben begeven. ROTTERDAM. 20-12. De Neder landse biometereoloog dr. S. W. Tromp meent een nieuw wapen te hebben ontwikkeld tegen de ernsti ge volksziekte astma. Het research werk van dr. Tromp heeft er toe geleid, dat patiënten worden behandeld in een speciaal geconstrueerde lage-druk-klimaat- kamer. Deze staat in een kelder van het havenziekenhuis in Rotterdam, waai* dr. Tromp meteorologische con dities 'kan nabootsen die op grote hoogte - tot 6000 m - in de bergen bestaan. Acht patiënten kunnen te gelijkertijd worden behandeld. Goede resultaten Dr. Tromp verklaart dat hij in de afgelopen zes en een half jaar al ve le resultaten heeft geboekt. Vooral zo zegt hij, jonge patiënten reageren zeer goed op de behandeling. De pa tiënten voelen zich erg prettig tijdens het verblijf op de kunstmatig grote hoogten, maar - en dat is belangrij ker - de verbeteringen kunnen aldus dr. Tromp, door longfunctie-onder zoek en andere objectieve metingen warden aangetoond. Soms - na lang durige behandeling - kan men z.i. spreken van radicale genezing. Kiiid verongelukt in ziekenhuis EMMHLOORD, 20-12. In het Dr. J. H. Jansenziékenhuis te Emmel- oord is de anderhalfjarige Wilhel- mina Cornelia den Hollander uit Creil om het leven gekomen, door dat het (kind tussen de spijlen van haar box was geraakt. Het kind was achterstevoren tussen de spijlen te rechtgekomen met het gevolg dat vermoedelijk sde halsslagader werd afgeknepen. Het meisje was reeds vier maanden voor een ernstige ziekte in het ziekenhuis verpleegd en moest om de twee uur gecontro leerd worden, 's Nachts om twee uur was het moment voor die con trole aangebroken, maar toen was het kind al overleden. Een half uur tevoren had het kind nog een schone luier aangekregen. Stichting >üor het Kind (Ingezonden) c Li In de hal van het postkantoor zijn iedere morgen tot 1 januari a.s. ver krijgbaar: ruime collectie kaarten geschikt voor Kerst, Nieuwjaar en felicitatie en kinderzegels Laat uw Kerst- en Nieuwjaarspost in het teken staan van het kind. BONN, 20-12. In de berggebieden van midden-Duitsland, dn de Fran kische Jura en de Beierse Alpen is dinsdag veel sneeuw gevallen. In de Harz viel 35 tot 70 cm. en in de Bei erse dalen een meter. In de Jura is zelfs twee meter sneeuw gemeten. Hier en daar is het verkeer vastge lopen en zijn telefoonlijnen bezwe ken. Vooral in Hessen en Württem- berg-Baden heeft 'het wogveilkeer veel hinder van sneeuw. 9000909990900000060009SOOS staande gebrek beslist was de ver zwakte trekkracht van de stalen in beton verankerde staven. Proeven in aanwezigheid van de commissie hebben aangetoond dat de kracht van het staal tot een laag peil was verminderd als gevolg van cor rosie. Daarnaast kunnen andere factoren, die bij elkaar niet het ongeluk zou den kunnen veroorzaken, hebben bij gedragen tot de ramp. President Johnson is donderdag morgen in Canberra aangekomen ter bijwoning van de herdenkingsdienst voor wijlen premier Harold Holt, die vrijdag in Melbourne zal worden gehouden. Bliksemactie tegen verhoging veertarieven W esterschelde MIDDELBURGS 20-12. Hedetl- middag om 12 uur hebben de heer J. Houmes uit Middelburg en wethou der A. P. Schouwenaar uit Wemel- dinge namens het actiecomité tegen de verhoging van de tarieven van de Westerscheldeveren in Den Haag aan de voorzitter van de Tweede Kamer een aantal (ongeveer 8.000) adhesie betuigingen overhandigd tot het ver krijgen hiervan hoeft het comité een bliksemactie gevoerd. SAIGON, 21-12. Tien mensen heb ben ernstige verwondingen opgelo pen door de ontploffing van een handgranaat in het centrum van Saigon. De dader is ontkomen. DEN HAAG, 20-12. Met ingang van 1 januari a.s. wordt bij de Ko ninklijke Landmacht en bij de Ko ninklijke Luchtmacht verandering gebracht in de samenstelling van de zgn. rantsocnschaal-levensmiddelen. Die schaal geeft de gemiddelde be schikbare hoeveelheid levensmidde len per man en per dag aan. Bij het samenstellen van de nieuwe rant- soenschaal' is rekening gehouden met inzichten van moderne voedingsleer en met, o.a. door toegenomen wel vaart, veranderde voedingsgewoon ten in de samenleving. Vooral de rantsoenen fruit, melk en vlees zullen stijgen. Voor de Landmacht betekent deze verande ring en uitbreiding een hogere uit gave van ongeveer een miljoen acht honderdvijftigduizend gulden per jaar. Voor de Luchtmacht van circa twee honderdduizend gulden. ATLANTA, Georgia, 20-12. Twaalf Amerikaanse staten zjjn getroffen door het uitbreken van Aziatische griep, waardoor reeds vele scholen en universiteiten hun poorten heb ben moeten sluiten. Volgens federale gezondheidsauto riteiten in Atlanta heeft de griep in sommige staten epidemische vormen aangenomen. De ziekte, die in de staten aan de Atlantische Oceaan is begonnen, heeft tot dusver de staten New York, New Jersey, Michigan', Indiana, Illi nois, Florida, Alabama, Georgia, Ma ryland, Tennessee, Oklahoma, Kan sas en het district Columbia getrof fen. In de meeste gemeenten in de ge troffen gebieden is het absenteisme tot 10 a 15 procent van de bevolking gestegen, met als top 30 procent in Washington en omstreken. Johnson in t.v.-gesprek: WASHINGTON, 19-12. President Johnson heeft zich uitgesproken voor informele vredesonderhandelingen tussen de Vietcong en dc Zuidviet namese regering. De president zei dit in een t.v.-ge- sprek, dat opgenomen was voordat hij naar Australië vertrok. Daarmee schaarde hij zich achter president Thieu van Zuid-Vietnam, die al eer der had gezegd dat goede resultaten van dergelijke onderhandelingen te verwachten waren. Volgens president Johnson kan de ZIERIKZEE, 20-12. In de fruit teelt heeft elk jaar zo zjjn specifie ke uitschieters en dat heeft lang niet altijd betrekking op het weer. Niet temin blijft de fruitteler in grote mate sterk afhankelijk van de weers omstandigheden. Zo stonden de pe ren bijvoorbeeld in het afgelopen sei zoen ongeveer in volle bloei, toen de fruitkwekers in Duiveland met een stevige nachtvorst werden verrast. De eerste dagen daarna werden heel wat vruchtbeginsels opengepeuterd; en het bleek dat de schade - hoewel van bedrijf tot bedrijf verschillend - bijzonder zwaar zou zijn. Al vroeg in het seizoen werden enkele Duivelandse bedrijven ook door hagelbuien getroffen. Ook la ter, zelfs nog na de pluk van de Stark Earliest, werd lhagedschade gemeld. Op de keeper beschouwd heeft men echter in Duiveland de indruk gekregen, dat deze streek er - vergeleken bij het landelijk gemid_ delde - niet slecht afgekomen is. De Franse slag Dat ook heb pad van de Franse fruitkwekers niet louter over rezen gaat, werd deze week duidelijk uit eengezet tijdens de in het „Huis van Nassau" te Zierikzee gehouden alge mene jaarvergadering van de Ne derlandse Fruittelers Organisatie; afdeling Duiveland, door de beer ir. L. VeLlekoop van de Rijkstuinbouw- voorliohtingsdienst uit Goes. In zijn causerie voor de Duivelandse tuin ders onder de titel „De Franse slag" kwamen de kansen, doch ook de gro te risico's van dc Franse telers dui delijk in het licht te staan. Met de gekozen naam van zijn causerie heeft spreker zeker niet bedoeLd van zoiets als: men doet maar wat! Spre ker begon met vast te stellen, dat men in ons land nog veel te weinig van de fruitteelt in Frankrijk af weet. Ir. VeLlekoop is onlangs ruim drie weken in Frankrijk geweest om daar de teelt grondig te bestuderen. Zo bezocht hij o.a. achtereenvolgens een aantal gebieden in het zuidoos ten (Rhönedal)het Loaredal alsmede enkele andere gebieden waaronder noord-Frankrijk. Ook bracht hij be zoeken aan een drietal grote proef stations voor de fruitteelt, waarvan één station met maar liefst 90 ha. Enorme produktie Volgens ir. Vellekoop wordt de oogstopbrengst van de Golden Deli cious dit jaar op zo'n 760 miljoen kg. geschat. (In Nederland 93 miljoen kg.). Nog een belangrijke Franse ap pelsoort is de Reine Renette, waar van een opbrengst van 65 miljoen kilogram wordt verwacht. De totale Franse opbrengst beloopt dit jaar ca. 1,4 miljard kg. Dit betekent, dat van de totale produktie in alle E.E.G. - landen tezamen Frankrijk 75 pet. voor haar rekening neemt. In Frankrijk, dat een heel andere land bouwpolitiek voert dan Nedenland, kent men ook tal van teeltstimule- rende maatregelen. Zo worden ook subsidies aan de pakstations ver strekt. Wat de toekomstverwach ting betreft zal Frankrijk in 1975 het einddoel van haar produktie be reikt hebben. Dan verwacht men volgens een Franse deskundige een totale opbrengst van 2Vz miljard kg. Hiervan zullen tenminste 1 miljard kilogram Golden Delicious deel uit maken. Uit dit laatste blijkt dus overduidelijk, dat deze appelsoort nog steeds zeer gewild is. Tegenover dit laatste staat, dat men van de Amerikaanse rooie rassen zo gauw mogelijk af wil. Schadelijke gevolgen Hoe de Franse fruitkweker zich nu eigenlijk voelt was voor ir. Velle koop geen moeilijk te beantwoorden vraag en men kreeg uit de woorden van de deskundige spreker wel de indruk, dat dit punt maar weinig verschil uitmaakt mei de Nederland se collega's fruitkwekers. De reeds eerder gememoreerde sterke afhan kelijkheid van het weer, waarbij nog komt, dat ook Spanje en Italië niet te onderschatten concurrenten zijn geworden, 'kunnen ook de grote op brengsten in Frankrijk niet volledig alles goed maken. Zo is in Frankrijk bijvoorbeeld het verschijnsel „asfic- tie" een groot gevaar. Wanneer na melijk in de wintermaanden water overlast optreedt, heeft dit maar al te vaak tot gevolg, dat de jonge wortels ernstig worden aangetast, hetgeen zeer nadelig voor de bomen is. Sommige bedrijven raken op deze wijze zo'n 10 tot 20 pet. van hun bomenbezit kwijt. Vooral appel- en perzikenbomen worden door deze gevreesde asfictic aangetast. Hagel Zeker niet minder gevreesd dan in ons land is bok de hagel in Frankrijk een enorm probleem. Terwijl de ha- gelpremie in Nederland ten hoogste ca. 9 pet. kan bedragen, is deze pre mie in Frankrijk minimaal 9 pet., terwijl deze zelfs kan oplopen tot 17 pet. Dc hoge frekwentie van hagel buien - vooral in het zuiden van het land - levert de telers een groot ri sico op. In het 'bijzonder in het wes telijke gedeelte van Frankrijk treedt onder "invloed van het Atlantische klimaat verruwing op. In het zuid oosten daarentegen kampt men weer met het grote stipprobleem bij de Golden Delicious. Een van de oor zaken is volgens ir. Vellekoop het te vroeg oogsten van de Golden Deli cious. Spreker kwam tot. de slotcon clusie, dat onze fruittelers zich moe ten gaan richten op modern bedrijfs beleid en met plannen, welke men weet uit te spelen. Alleen taai vol houden geeft onze tuinbouw kansen tegen de Franse telers. Fraaie 'kleurendia's werden ver toond om :deze zeer interessante causerie nog te verduidelijken. oorlog in enkele weken afgelopen zijn als de andere partij een paar eenvoudige feiten onder de ogen wil zien en als critici in de V.S. „ophou den valse seinen aan de communis ten te geven". Voorwaarden De voorwaarden die vervuld moe ten worden, zijn volgens de Ameri kaanse president: 1. De gevechten in de gedemili tariseerde zóne van Vietnam moeten worden gestaakt. 2. De hereniging van Vietnam moet een zaak zijn van vreedzame maatregelen en onderhandelingen. 3. De Noord Vietnamese troepen moeten Laos vei*laten. 4. De Zuidvietnamezen die nu on der een Vietcong-bewind leven, moe ten over hun toekomst kunnen stem men. Deel van Amerikaanse troepen terug uit West-Duitsland WASHINGTON, 20-12. Het Aim- rikaanse ministerie van defensie heeft woensdag meegedeeld dat 35.000 Amerikaanse militairen van leger en luchtmacht komend jaar uit West-Duitsland zullen worden terug getrokken. Doel van de terugtrekking van de 35.000 land- en luchtmachtmilitairen en 100 vliegtuigen is de stroom dol lars naar het buitenland in te dam men. De teruggetrokken onderdelen blijven beschikbaar voor de NAVO. Dc plannen voor de terugtrekking werden reeds in mei van dit jaar be kendgemaakt. Roofoverval in Beerta BEERTA, 20-12. Een echtpaar is ernstig gewond bij een roofoverval. De dader is een uur later in zijn ouderlijke woning, eveneens in Beerta, aangehouden. Het is de 19- jarige Geert S.. die onder het voor wendsel een pijp te willen kopen de sigarenwinkel van heft echtpaar Goe man aan de Hoofdstraat was binnen gekomen. Toer. mevrouw Goeman, die alleen .in de winkel was, hem de rug toekeerde om een pijp te zoeken, sloeg de overvaller haar met een ha mer van vier kilo op het. hoofd. Op het gillen van de vrouw kwam de echtgenoot naar de winkel, die toen werd aangevallen met een steekwa pen. S. nam echter de vlucht omdat er voorbijgangers langs kwamen. De heer en mevrouw Goemans zijn op genomen in een ziekenhuis in Win- sehoton.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5