O Vergadering van „Algemeen Vissersbelang" te Bruinisse TWEEDE KERSTDAG KERSTBAL NIEUWJAARSDAG NIEUWJAARSBAL Tentoonstelling „De Bruse Trelder" werd een groot succes Veel belangstelling op disco-balavond Jeugd-„soos' Sterk Renesse overklaste D.F.S. (4-0) HOOFDPIJN? WITTE KRUIS Problemen in tie mosgelwereltl BRUINISSE, 16-12. In de gehou den vergadering van de Mosselkwe- kersvereniging „Algemeen Vissers belang" herdacht de voorzitter, bur gemeester C. H. van de Linde, aller eerst de heer T. Hoogerheide, een lid van de vereniging en mosselkweker die vorige week op 59-jarige leef tijd overleed. In zijn openingswoord noemde spreker enkele cijfers van mossel- aanvoeren en export in de periode van 28 augustus tot 21 oktober. De stand van het Mosselfonds (van het Bedrijfschap) was toen f 267947.25. Door de vereniging waren in de periode tussen deze en de vorige ver gadering enige stukken verzonden en Wel aan Rijkswaterstaat over het oponthoud in de nieuwe Volkerak. sluizen bij Willemstad en aan het gemeentebestuur van Yerseke, over de havengelden die mosselkwekers verschuldigd zijn, wanneer zij voor de controle door het Kantoor voor Mosselzaken, maar even in die ha ven moeten zijn. Zo'n bezoekje van 10 minuten kost de mosselkwekers f 15,- tot f 18.-. Over het oponthoud in de sluis te Willemstad heeft de voorzitter ook nog een telefonisch gesprek gehad met de heer D. Blok, Hoofd van Dienst Rijkswaterstaat Benedenri vieren. Voorschutting Het resultaat is dat aan geladen mosselschepen thans z.g. voorschut- tmg wordt gegeven, (zij mogen dus met levende mosselen aan boord bij voorrang de sluis invaren). Er is weinig reden meer tot klagen. Wel waarschuwde de voorzitter de kwe kers niet meer door het Hellegat te varen, dit is verboden en daarte gen gaat men strenger optreden. Het antwoord van Yerseke toont wel begrip voor de mosselkwekers, maar het gemeentebestuur vraagt op zijn beurt begrip voor de Yersekese situatie. De aanleg van de nieuwe vissershaven was mede in het be- Voor 30 jaar.... OOSTERLAND. In de Ned. Herv. Kerk alhier is een kostbare Staten bijbel in gebruik genomen uit het jaar 1686, geschonken door een ge meentelid. ZIERIKZEE. De mondharmonica- club DOK maakte een muzikale avondwandeling door de stad. HAAMSTEDE. De Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Haamstede, maakte een excursie naar de Juli- anaschool in Zierikzee. ZIERIKZEE. Het huidige kantoor van het Waterschap Schouwen aan het Kraanplein is gesloten. Over en kele dagen wordt het nieuwe ge bouw door de Commissaris van de Koningin in gebruik gesteld. HAAMSTEDE. In overleg met het Oranjecomité is het onlangs inge stelde Luiermandcomité haar werk zaamheden begonnen. ELLEMEET. Dezer dagen kwamen de door de Arbeidsbemiddeling uit gezonden landarbeiders uit Duits land terug. ZIERIKZEE (Adv.ju Washandjes 4 stuks 25 ct.; damast tafellaken gro te maat, mooie kwaliteit 75 ct.; ge- platteerd zijden onderjurk 75 ct. NIEUWERKERK. In de Meebaal werd de vijfde uitvoering van de korfbalvereniging D.S.S. gehouden. BRUINISSE. Enige leden van de beide landarbeidersbonden hebben een collecte gehouden ten bate van het kleding-, dekkingen schoeisel fonds, die 126,25 opbracht. Een treffend plaatje van het. oude Burgh, gezien van de Hoge weg af, althans zo komt het ons duidelijk voor. In zijn harmonie en landelijk heid is de foto van een bijzondere charme. Ver vóór 1914 moet de foto in ieder geval gedateerd. lang van de mosselkwekers van el ders, maar rente en aflossing zijn dermate hoog. dat de haven de ge meente jaarlijks een tekort oplevert van f 88.000,- Er moet dus op alle mogelijke ma nieren worden gestreefd, om dit te kort te verminderen. Dan kan ook geen verlaging of korting aan mos selkwekers worden gegeven. Vastgesteld werd dat de uitgaven voor Vlaggetjesdag 1966 bedroegen f 10.761,66 en in 1967 f 9.116,21. Dat impliceert dus dat dit jaar een zui nig beheer werd gevoerd en logen straft de bewering dat er dit jaar te royaal is gefeest. Vergadering te Yerseke Nadat nog een schrijven was voor gelezen van de fa. De Leeuw-Geluk te Yerseke bracht de secretaris de heer H. Schot verslag uit van een vergadering te Yerseke vrijdag 8 de cember gehouden, waar het bestuur van Zevibel besprekingen heeft ge voerd met leden van de verenigingen te Yerseke van P. Boogert en C. Pe- kaar om te komen tot een beperking van de aanvoeren, op dezelfde ma nier als in het leven is geroepen dooi de kwekers te Bruinisse-Zierikzee en Tholen. Men wilde gedeelten van de regeling van de Stichting Mosselbe lang over nemen, anderzijds wilde men verbeteringen aanbrengen, wat natuurlijk een lofwaardig streven is. Maar als die veranderingen zouden bestaan in het laten wegvallen van de boetebepalingen en van het ver vallen van een binding zoals men op Yerseke wil, dan ziet spreker er geen heil in .Een Stichting, die alleen werkt op erewoord, heeft volgens de heer Schot geen erg grote levens kansen. Overgens zal men van de zijde van de Stichting Algemeen Mosselbelang van harte meewerken om een grotere bundeling van Mos selkwekers te krijgen. De kosten Wel werd over de kosten gespro ken. Als Zevibel een Stichting in het leven gaat roepen, op kosten van de kas van Zevibel, dan heeft de Stichting Algemeen Mosselbelang ook het recht een rekening in te die nen voor oprichtingskosten. Naar aanleiding van vragen van de heren H. Hogerheide en C. Jume let gaat de voorzitter nog eens na, wat gedaan is, om Yei"seke in Alge meen Mosselbelang te organiseren. Naast de eerste oriënterende be sprekingen is nog tweemaal in een vergadering te Yerseke en te Zie rikzee, met de heren P. Boogert en C. Pekaar gesproken over de moge lijkheid van een grotere bundeling van kwekers, evenwel zonder resul taat. Zevibel is met het oprichten van een stichting eigenlük een jaar te laat aldus werd geconcludeerd, na dat de heer De Koning nog eens heeft herinnerd aan besprekingen in „De Gouden Leeuw" te Bergen op Zoom tussen het bestuur van de N.V. Solidair en de heer A. L. S. Locke- feer, waarbij gesproken werd over maatregelen, als het Mosselkantoor zjjn aanvoer regelende functie zou verliezen. Toen had Zevibel direct een rege ling moeten ontwerpen. De heer Kranenburg, voorzitter van de Nederlandse Visserij Stich ting, had voor het contract van de Stichting Algemeen Mosselbelang al le lof, terwijl men op Yerseke ook algemeen erkende, dat door de Stich ting Algemeen Mosselbelang, de prij zen zo waren opgelopen. Men had er, dat erkende men grif van gepro fiteerd zonder er zelf lid van te zijn. Niet in de weg lopen Nadat de heer L. van den Berge (Bru 17) er op had aangedrongen, Zevibel bij het oprichten van een alles samenbundelende Stichting, vooral niet in de weg te gaan lopen, werd besloten alle mogelijke mede werking te geven, maar het verloop van de zaak af te wachten. Dat het dagelijks bestuur van Zevibel tot dusver nog geen enkel contact zocht met het dagelijks bestuur van de Stichting Algemeen Mosselbelang werd algemeen betreurd. Eveneens betreurenswaardig vond men het dat van de zijde van Zevi bel nog niets was gedaan, voor do mossel kwekers die na de afsluiting van het Brouwershavense Gat in moeilijkheden komen. Van de 240.000 tonnen mosselen die op de Grevelin- gen worden gekweekt, zijn er 220.000 tonnen van kwekers uit Bruinisse. 9 tot 2 uur bij kaarslicht SPORT DUIVENSPORT 9 tot 2 uur bij kaarslicht In onze in volledige kersttooi gestoken bar-foyer Op veler verzoek wordt de dans- en stemmingsmuziek verzorgd door het TRIO PIET DAALHUISEN (bekend van radio en televisie - Ronnie Tober Show - en de wijnfeesten 1967 te Zierikzee,) Tel. (OHIO) 26 70 Hotel - Café - Restaurant ,MONDRAGON' Oude Haven 13 - Zierikzee BRUINISSE, 16-12. De te Bruinis se gehouden tentoonstelling van de Postduivenhoudersvereniglng „De Bruse Trekker" in „Het Centrum", is een groot succes geworden. Het begon al met de deelneming Er bleken meer duiven voor deze tentoonstelling te zijn aangemeld, dan er duivenmanden beschikbaar waren. Er waren 240 duiven aange meld, waarvan er maar 200 konden worden geplaatst. Keurmeester H. Slagbcom uit Zierikzee had een zware taak, om uit de aldus gese lecteerde vogels de dieren te selec teren. Mooiste doffer van de tentoonstel ling tevens 'kampioen, werd die van de heer A. van Noord uit Nieuwer- kerk. Mooiste duif Johan Jumelet La. Deze laatste is-een juniorlid. De vereniging heeft een aantal jeugdi ge leden, die reeds vroeg de duiven sport beoefenen en di'e als junior le den staan ingeschreven. Acht juni orleden hadden op de tentoonstelling ingezonden. Ook het publiek had goed zijn best gedaan. Bruinisser en Nieuwer kerker middenstanders hadden een aantal prijzen beschikbaar gesteld (totaal 95). Een mooi gezicht vorm den de uitgestalde prijzen, waarbij de agrarische inslag van Schouwen- Duiveland zich niet verloochende. Er waren namelijk ook aardappelen en zakjes uien onder de prijzen, alsme de bloembollen naast huishoudelijke artikelen, dranken en consumptie artikelen. De uitslag De uitslag was als volgt: Klassel (Oude doffers): 1. A. van Noord, Nieuwerkerk; 2. C. J. Bolle, Sirjansland; 3. J. Bal, Bruinisse; 4. T. M. Dalebout, Nieu werkerk; 5. J. de Jonsge, Bruinisse; 6. T. M. Dalebout, Nieuwerkerk; 7. C. J. Bolle, Nieuwerkerk; 8. T. M. Dalebout, Nieuwerkerk; 9. G. Vos, Nieuwerkerk; 10. C. J. Bolle, Nieu werkerk; 11. Ph. Steketee, Bruinisse. Zeer eervolle vermelding: B. de Ruiter, Bruinisse en P. Zand dijk, Sirjansland. Eervolle vermelding: A. S. de Koning (2 maal) en J. Ju melet, Bruinisse. Klasse II (Oude duiven); 1. J. Zandijk, Sirjansland; 2. H. P. van Noord, Nieuwerkerk; 3. A. S. de Koning, Bruinisse; 4. T. M. Dalebout, Nieuwerkerk; 5. T. M. Dalebout, Nieuwerkerk; 6. J. J. de Jonge, Brui nisse; 7. B. de Ruiter, Bruinisse. Zeer eervolle vermelding: C. J. Bolle en A. S. de Koning. Eervolle vermelding: B. W. Schot en J. Bal, Bruinisse. Klasse III: Jarige doffers: 1. C. J. Bolle; 2. T. M. Dalebout; 3. J. Folmer, Nieuwerkerk; 4. A. S. de Koning; 5. C. Bal, Sirjansland; 6. J. Jumelet; 7. T. M. Dalebout; 8. J. van Boven, Bruinisse; 9. J. van Bo ven; 10. J. J. de Jonge. Zeer eervolle vermelding: B. W. Schot, C. Bal, Ohr. Bal en C. J. Bolle. Eervolle vermelding: J. Jumelet, A. J. IJzelenberg; J. van Boven; C. Bal en B. de Ruiter. Klasse IV Jarige duiven: 1. J. Jumelet; 2. C. J. Bolle; 3. C. Zandijk; 4. C. J. Bolle; 5. A. van Noord; 6. C. J. Bolle; 7. J. Jumelet; 8. B. de Ruiter; 9. J. Jumelet; 10. J. Folmer. Zeer eervolle vermelding: J. J. de Jonge. Eervolle vermelding; A. J. IJzelen- berg en B. de Ruiter. Klasse V: Jonge doffers: 1. T. Dalebout; 2. J. Jumelet; 3. T. Dalebout; 4. B. W. Schot; 5. A. S. de Koning; 6. J. Bal; 7. C. Bolle; 8. J. Quist; 9. J. Quist; 10. B. W. Schot; 11. J. Jumelet; 12. J. van Boven; 13. W. van Kooten; 14. J. Quist; 15. C. Bolle; 16. C. Bolle; 17. A. J. IJzelen- berg. Zeer eervolle vermelding: B. de Ruiter en C. Zandijk. Eervolle vermelding: S, Otte, T. Dalebout en S. Otte. Klasse VI.: 1. T. Dalebout; 2. C. Bal; 3. J. Ju melet; 4. C. Zandijk; 5. C. Bal; 6. C. Bolle; 7. J. de Jonge, Dreischor; 8. T. Dalebout; 9. B. Schot; 10. W. van Kooten; 11. J. Folmer. Zeer eervolle vermelding: B. W. Schot. Eervolle vermelding: S. Otte en B. de Ruiter. BURGH, 16-12. De Jeugd-socië- teit te Burgh heeft zich na haar op richting vorig jaar, in een steeds gro ter wordende belangstelling mogen- verheugen. Elke zaterdagavond ko men de meisjes en jongens in hun „clublokaal", de grote zaal van het vakantieoord „De Koebel" bijeen om enkele uurtjes gezellig onder elkaar te zijn. Er worden diverse spelletjes ge daan, er wordt gepraat onder een kopje koffie en de kerkeraad der Nied. Herv. kerk te Burgh kan met voldoening terug zien op het indertijd door haar genomen initiatief. Zo af en toe komt er eens een uitschieter in het zaterdagavond-programma en dit was dan met het weekeinde hel geval. Het bestuur had n.'l. een dis co-bal georganiseerd en het succes was overweldigend. De wat rijpere jeugd hier in een toeloop van 75 jon- gent en meisjes heeft zich best ge amuseerd in de met diverse vis- en voetbalnetten versierde danszaal. Ze wist best raad met muziek van mo- derfte beat-platen, aangeprezen door diverse, elkaar aflossende disc- jockey's. Ds. Flink sprak aan het slot der geslaagde avond een algemeen dankwoord. De met zoveel spanning tegemoet geziene ontmoeting tussen de in de le klas toonaangevende elftallen van Renesse en DFS uit Burgh-Haam- stede is door de grote overmacht, welke Renesse aan de dag legde een eenzijdige vertoning geworden. Geen moment slaagde DFS erin, in deze voor haar zo belangrijke wedstrijd waar te maken dat zij de leiding in' de le klas in handen heeft. Het mid denveld moest zij aan de rood-witten prijs geven, waardoor de thuisclub volop de gelegenheid kreeg in het offensief te gaan, waarvan dan ook een dankbaar gebruik werd gemaakt. Teleurstellend was ook het spel van de DFS voorhoede, die de mees te doelpunten tot nu toe in de le klas heeft gescoord, daar zij volle dig door de verdedigingslinie Kees van Burg, Toon Jonker en Johan v. d. Vaate aan banden werden gelegd. Ondanks de vier doelpunten die men kreeg te inkasseren was de defensie nog het beste deel van het team van de bezoekers. In vergelijking met haar laatste wedstrijd tegen Luctor was* het elftal .van Renesse niet te rug te erkennen. Goed combinerend, met lange passes, en zich volledig in zettend gaf het de tegenpartij geen moment de kans het initiatief over (te nemen. Reeds direct na de aftrap maakte de thuisclub haar plannen duidelijk kenbaar. De DFS verdedi ging kreeg reeds in de eerste minu ten volop de gelegenheid haar talen ten te tonen. Het grootste gevaar school voor DFS in de rechtervleugel van Renesse, het duo Theo Ragas- Nico Goossens, die handig combine rend zich herhaaldelijk vrij wisten te spelen. Door goed ingrijpen wist doelman Jan Hart enige gevaarlijke situaties op te klaren. Een gevaar lijk schot van Goossens stompte 'hij o.m. over de lat, waarna hij even later een schot van Jiaap v. d. Hoek keurig in hoekschop wist te verwer ken. Tweemaal achtereen kopte Be- zuijen, uit voorzetten van Goossens, net iets te zacht om doelman Hart ernstig te kunnen verontrusten. Het steeds maar aanvallend Renesse had in de 29e minuut succes toen1 v. d. Hoek op de rechtervleugel keurig vrij werd gespeeld, waarna hij het leder ineens doorgaf naar de vrij voor doel gekomen Cor Bakker (in twijfelachtige buitenspelpositie) die zich geen moment bedacht en doel man Hart het nakijken gaf 1-0, Sleohts zelden slaagde DFS erin het spel naar de helft van Renesse te verplaatsen, waardoor hun verdedi ging onder druk bleef staan. Nadat Ragas een vrije trap uitstekend dooi' Hart gestopt had gezien wist de thuisclub haar voorsprong op te voe ren. In de 39e minuut kreeg Goos sens, na een aanval over de linker vleugel, het leder in vrije positie op de rand van het strafschopgebied te pakken waarna hij hoog inschoot 2-0. Bij een der sporadische aanvallen der bezoekers kreeg Kees Rijnberg nog een fraaie kans de achterstand te verkleinen, maar zijn schot ging over de uitgelopen doelman Rinus Everaerts ook over het doel. Reeds spoedig na de rust. in de 7e minuut slaagde Renesse erin de overwinning geheel veilig te stellen. Ragas glip te toen tussen twee verdedigers door op het doel af. In eerste instantie wist Hart het schot nog te keren, maar dit kwam voor de voeten van Goossens die zich geen moment be- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Wèg pijn... Als u poeders kiest! dacht en raak schoot 3-0. Renesse Advertentie maakte hierna de fout bijna al haar aanvallen over de linkervleugel op te zetten, waardoor het gevaarlijk ste deel van haar invalslinie niet of nauwelijks in het spel werd betrok ken. Hoewel DFS bleef proberen de stand een gunstiger aanzien te ge ven bleef de rood-witte verdediging heer en meester van haar terrein. Uit een door Daan Bezuijen geno men hoekschop bracht Bakker met een kopbal in de 28e minuut de stand op 4-0. Een schitterend schot van Goossens sprong hierna nog via de binnenkant van de paal uit het DFS doel. Kort voor tijd kreeg Toon Rijn berg, die het deze middag tegen van Burg niiet gemakkelijk had, een kans om de eer te redden. In plaats van evenwel zelf te schieten plaatste hij het leder nog over waardoor de ver- dediging van Renesse de gelegen heid kreeg in te grijpen. BILJARTEN Kampioenstitel 2e klasse libre Schouweii-Duiveland NIEUWERKERK, 16-12. Rinus hoogste serie op zijn naam. Met een Lems van de organiserende O.K.K. partij va\j 6.52 bracht Lems in ge- is er zaterdagavond in hotel „De zeischap van Kees. Kort ook nog het Meebaal" te Nieuwerkerk in ge- hoogste partij-gemiddelde op zijn slaagd beslag te leggen op de kam- naam, liet beste algemeen gemid- pioenslitel 2e klasse libre van het delde kwam op naam te staan von J. district Schouwen-Duiveland der den.Haan. Aan het slot van dit weer K.N.B.B. voortreffelijk georganiseerde loer- Alleen zijn clubgenoot ,Wirn Kes- nooi overhandigde de wn. voorzitter teloo slaagde er in om Lems op dit van het district, de heer G. Timmer - toernooi in het zand te laten bijten. man. aan de winnaar de bondsme- Alle overige partijen wist de kampi- daille en do districts wisselbeker, oen in een overwinning om te zetten. waarna ook alle overige deelnemers Met een fraaie beurt, waarin hij 46 een prijs in ontvangst mochten nc- caramboles scoorde, bracht hij do men. De uitslag: M. Lems, OKK. Nieuwerkerk 12 1044 285 46 3.66 R v.'Miïeillo.lDe Carambole, Dreischor 10 1036 265 29 3.91 J. den Haan, Haamstede 9 968 236 27 4.10 K. Kori, OKK, Nieuwerkerk .9 906 248 42 3.65 W. Kestcloo, OKK, Nieuwerkerk 5 953 295 19 3.61 J. Visser, OKK, Nieuwerkerk 4 889 241 41 3.69 A. J. Dorst, Drie Schapen, Dreischor 4 938 290 18 3.23 A. J. Vasseur, B.V. Renesse3 890 272 26 3.27

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4