Het uur van de waarheid: een proefrit in de machtige Mercedes-Benz 200D l«^fef&soep...de zon op uw tafel! wrnm 'hsh WÏüsvs* Prijsuitreiking vormde afsluiting van geslaagde winkelweek ONZE PUZZELRUBRIEK Ervaar het zelf. Bel meteen de dichtst bij zijnde dealer. Er wacht een Mercedes-Benz 200D op u. AUTOMOBIELBEDRIJF FA. W. GILIJAMSE „Herboren" middenstandsvereniging wordt weer actief Grote deelname aan attracties te Renesse Advertentie RENESSE, 13-12. Dinsdagavond werd in het Dorpshuis met de trek king van de loterij en het bekend maken van de winnaars van de di verse attracties de tijdens de Sint Nicolaasdagen gehouden winkelweek afgesloten. De voorzitter van het fanfarecorps ,/Luctor et Emergo", de heer J. A. Kouman, sprak in zijn openings woord een speciaal woord van wel kom tot burgemeester H. P. Ever wijn, notaris D. Verhoeven en zijn medewerker de heer Catshoek en het fanfarecorps „Luctor et Emergo" dat op deze avond voor de muzikale omlijsting zorg droeg. Na de trek king van de loterij, welke elders in dit nummer is gepubliceerd, werden door de voorzitter van de midden standsvereniging, de heer H. J. Krijnse Lokker de prijswinnaars van de diverse aan de winkelweek ver bonden attracties bekend gemaakt. De naam van de pop welke in de showroom van de firma Gilijamse stond was: Liesbeth, welke juist werd geraden door mevr. J. C. Stoel -van Felius. Tevens stond hier een kleine auto met bruine bonen waar van het juiste aantal, dat 1600 be droeg, moest worden geraden. Daar er geen enkele goede oplossing was ingestuurd, kwamen zij die dit aan tal' het dichts benaderden voor de beschikbaar gestelde prijzen in aan merking, De winnaars waren: 1. Jaap Willemse; 2. A. Stoel; 3. Irene Blom; 4. Jaap de Feiter; 5. Kees v. d. Boogert; 6. Adrie Stoel; 7. Jaco Meulmeester; 8. mevr. Schaleven. De verklede man, welke op zaterdag 2 december meeliep bij de rondgang van „Luctor et Emergo" met Sint Nicolaas bleek de heer P. Wandel te zijn. Dat de deelnemers hierbij voor geen gemakkelijk probleem waren gesteld bewees het feit dat slechts acht van de vele inzenders juist ge raden hadden. De le prijs viel hier ten deel aan mevr. A. de Vos-Dor reman; 2. Jac .Wandel; 3. Jof. de Feiter; 4. T. Wandel-de Vos; 5. mevr. J. de Feiter-de Boer; 6. S. Meerhof; 7. C. R. de Feiter; 8. H. de Roo. De totale prijs der 20 niet vermelde ar tikelen was f 498,95. De le prijs ging hierbij naar Jac. Wande,1; 2. H. Wandel; 3. C. R. de Feiter; 4. H. J. de Feiter-Eerland; 5. Janny Schol ten; 6. E. van 't Veer-v. d. Kastele. De totale leeftijd der deelnemende winkeliers bedroeg 904 jaar. Ie prijs J. P. Verboom; 2. L. W. de Oude- Padmos; 3. Greet Verboom; 4. Jac. Wandel; 5. mevr. Verberk-Wandel; 6. C. L. Stoel-van Felius; 7. T.de Vos; 8. J. J. de Vos-de Feiter. De heer M. de Hamer, lid van de organiserende commissie, sprak er zijn voldoening over uit dat deze maal, met nog bétere resultaten dan het vorige jaar, de winkelweek weer uitstekend geslaagd mag worden ge noemd. Als batig saldo van de opbrengst van de loterij kon hij de voorzitter van „Luctor et Emergo", de heer J A. Kouman, dan ook een bedrag van 815 overhandigen. Mooie resultaten De heer de Hamer wees er hierbij op dat het corps hiervan zeker een dankbaar gebruik zal maken om tot verdere vernieuwing van de instru- mensen over te gaan. Namens „Luc tor et Emergo" sprak de heer J. A. Kouman bijzondere woorden van dank tot de middenstandsvereniging voor de geste om dit jaar het corps weer bij de loterij te betrekken. De opbrengst, waarmee „Luctor et Emergo" bijzonder blij is, zal zeer zeker goed besteed worden. Ten slotte sprak de voorzitter van de commissie, de heer L. C. Hoogerhuis, woorden van dank tot allen die er hun steentje toe hebben bijgedragen om deze winkelweek weer zo uitste kend te doen slagen. Tot besluit werd woensdagmiddag in het Dorps huis voor de kinderen van 4 tot 14 jaar een grote kindermiddag aan geboden. „Robin en Batman" traden hierbij op met een bijzonder aan trekkelijk programma met voor de pauze een goochelshow, een accorde on-show en het optreden van clowns Na de pauze werden de kinderen in spanning gehouden met „Het raadsel van de Raadselman". Al met al mag de middenstandsvereniging te Re nesse weer een terugblik-werpen op een uitstekend geslaagde winkel weekactie, die zoals de voorzitter van de commissie de heer L. C. Hoo gerhuis mededeelde, volgend jaar weer zal worden 'herhaald. ROTTERDAM. Uit het water van de Zalmhaven heeft de rivierpolitie het stoffelijk overschot opgehaald van een 23-jarige zeeman W. R. Tri nidad uit Curagao. De zeeman, die in een Rotterdams zeemanstehuis verbleef, is volgens de politie in de nacht van dinsdag op woensdag te water geraakt en verdronken. Advertentie KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DELFT. Nederland heeft sinds 1965 4,9 miljoen dollar bijgedragen aan de industrialisatie van ontwik kelingslanden onder de auspiciën van de Verenigde Naties, aldus heeft de minister zonder portefeuille be last met de ontwikkelingshulp, drs. B. J. Udink, meegedeeld. DEN HAAG. De 53-jarige bouw vakarbeider Piet de Drijver uit Rot terdam is op een bouwterrein in Den Haag overreden en op slag gedood. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft de twee mannen gear resteerd die woensdagavond laat de 67-jarige pompbediende J. Marse van een benzinestation aan de Waalha ven neersloegen. Hoewel de mannen ontkennen iets met de zaak te ma ken te hebben meent de politie vrij zeker te weten dat zij ide daders zijn. AMSTERDAM. Het elektrotech nisch bedrijf N.V. A. T. H. Janse in Amsterdam heeft van 'de regering op Curagao opdracht gekregen voor het maken van een Diesel elektri sche centrale op het eiland Bonaire. De puzzel van vorige week „liep een poosje samen" met de Sint Nico- laaspuzzel, maar dat deerde blijk baar niet. Er waren oplossingen ge noeg. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: de heer J. J. de Bruine, Lage Rampcrtseweg 4, Oosterland. De tweede prijs gaat naaf: de heer C. Nolet, Evertsenstraat 2, Zierikzee. Horizontaal: 1. stere; 4. leb; 6. pruik; 10. ko; 11. ne; 12. oe; 14. ok; 15. on; 17. boos; 19. flat; 21. le; 22. els; 24. to; 25. Is; 26. kin; 27. pi; 29. tt; 31. Ihe; 32. aa; 33. rond; 35. adam; 37. mat; 38. origine; 40. lap; 42. tin; 45. penseel; 49. sop; 51. koud; 53. anti; 56. ri; 57. kg.; 58. ir; 60. re; 62. las; 64. na; 65. op; 67. lea; 69. ut; 70. dolk; 72. toom; 74. eb; 75. sa; 76. ma; 77. ed; 78. is; 80. notre; 81. fel; 82. engel. Verticaal: 1. stoel; 2. ek; 3. rob; 4. les; 5. bof; 7. rot; 8. uk; 9. krent; 11. noot; 13. elle; 16. nl; 18. ot; 20. as; 21. li; 23. spot; 26. kaal; 28. in; 30. tui; 31. hei; 32. ad; 33. ra; 34, do; 35. ae; 36. ma; 37. met; 39. gas; 41. pap; 43. ik; 44. nors; 45. pd; 46. nog; 47. eli; 48. la; 49. stel; 50. oi; 52. ui; 54. nr; 55. aluin; 57. kalm; 59. rood; 61. kabel; 63. at; 64. no; 66. po; 68. ee; 70. dar; 71. kaf; 72. tel; 73. min; 75. st; 79. sg. RIJEN. Donderdagmiddag is het tienjarig meisje Nelleke Metsaars op de rijksweg Breda-Tilburg ter hoog te van Holten (gem. Gilze-Rijen) bij het oversteken door een personen auto gegrepen en gedood. Het meisje was op weg naar school. Het slacht offertje is afkomstig uit een gezin van tien kinderen. DEN HAAG. De aardbevingen in de omgeving van Bombay, West In dia, hebben geen slachtoffers geëist onder de Nederlandse kolonie, aldus heeft de Nederlandse ambassade in New Delhi meegedeeld. De Indiase autoriteiten hebben meegedeeld dat het dodental ten minste 179 bedraagt MONTFOORT. Bij een bedrijfson geval in Montfoort is de 27-jarige opzichter A. Buijzer uit Woerden om het leven gekomen. De 43-jarige be- tonarbeider-metselaar A. G. van Zoelen uit Wadidenoyen werd zwaar gewond en zijn 47-jarige collega C. Visscher uit Waardenburg werd licht gewond. ROTTERDAM. Op de werf Gusto in Schiedam zal zaterdag „De Prins der Nederlanden" te water worden gelaten, de grootste sleepzuiger ter wereld. ROTTERDAM. De 73-jarige J. Witter uit Barendrecht is in Rotter dam bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Op de Hordijkweg werd de bejaarde man bij het over steken van de straat aangereden door een bestelauto en daarbij ern stig gewond. Hij overleed later in het Zuiderziekenhuis. Wilt u de waarheid weten over auto's? Ga rijden in een Mercedes-Benz. Dan kent u de maat waarmee alles gemeten wordt - de hoogste standaard in automobilisme. Dan weet u waar u aan toe bent met uw huidige auto. Waarom de 200D? Wel, dat is de Mercedes-Benz die als eerste in aan merking komt om goedkopere auto's te vervangen. Tenminste voor mensen die meer dan 30.000 km per jaar rijden. Voor hen gaat de dieselzuinigheid werken. Die zuinigheid maakt Mercedes-Benz mogelijk. Laat het u voor rekenen! Nog iets over die 30.000 kilometer: iemand die zoveel rijdt heelt recht op ruimte, kracht en comfort - recht op de zekerheid van veiligheid. Iemand die veel op de weg is moet de waarheid weten... moet Mercedes-Benz kennen. MERCEDES-BENZ uw goede ster op alle wegen Bij inruil voor een 200D valt de waarde van uw huidige auto ongetwijfeld mee. Vraag het onderstaande dealer. dealer voor Schouwen-Duiveland: Renesse, lange ReVe 2, tel. 01116-370 De nieuwe puzzel „Bruinisse een bedreigde gemeenschap" De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. bekende opera; 4. soort afdekking; 8. telwoord; 11. mil. rang (afk.); 12. listige; 14. vogel; 16. eerwaarde heer (lat. afk.); 17. on meetbaar getal; 18. zangnoot; 19. maanstand (afk.); 21. deel v.d. mond; 23. zijrivier v. d. Donau; 25. inhouds maat; 26. bloem; 28. voorzetsel; 30. hoefdier; 32. vaartuig; 33. onbeschre ven; 35. land in, Azië; 37. verlaagde toon; 38. muziekteken; 40. bar; 42. rivier in Italië; 43. grap44. leeftijd (Fr.); 45. voorzetsel; 47. jongensnaam 49. telwoord; 51. slede; 52. gewicht; 54. zuidvrucht; 57. plaats; 59. mu ziekteken; 61. steensoort; 62. sprake loos; 63. godsdienst; 64. lol; 66. mu ziekterm; 68. landbouwwerktuig; 70. naamloze vennootschap (Duits); 71. dierengeluid; 72. bijwoord; 74. deel v.e. varken; 76. dus (Lat.); 78. lid woord; 79. gevierde zangeres; 80. onzin; 81. veldgewas. Verticaal: 1. planit; 2. het zelfde (afk.); 3. reeds; 4. geleedpotig dier; 5. voorzetsel; 6. Fr. lidwoord; 7. bonthuid; 8. de dato (afk.); 9. titel; 10 .nobel; 13. heldendicht; 15. voor zetsel; 20. beschadiging; 21. leidsel; 22. bitter vocht; 23. zijrivier v.d. Donau; 24. woest; 25. geleerd; 27. niet door twee deelbaar; 29. liefko zing; 31. titel; 32. bed vulling; 33. haarkleur; 34. meetkundig figuur; 36. snoer; 39. familielid; 41. herkau wer; 46. deel v.d. hand; 47. jongens naam; 48. pl. in Gelderland; 50. re kening; 51. behoeftige; 53. soort on derwijs; 55. zangstem; 56. verlan gen; 58. mil. rang (afk.); 60. deel v.e. gebouw; 62. klap; 63. bolvormig; 65. insekteneter; 67. land in Europa; 69. kleur; 73. bolgewas; 74. naamloze vennootschap (Frans); 75. vogel; 76. vogelprodukt; 77, in orde; 78. zang- noot. BRUINISSE, 13-12. Bruinisse is in het bezit van een bijzonder actief Actiecomité, dat zich teweer wil stel len tegen de gevolgen die de afslui ting van de Grevelingen, c.q. het Brcuwershavense Gat straks zal kunnen hebben voor de gemeente, die voor een groot deel is aangewe zen op de inkomsten van de mossel kwekerij, die in de Grevelingen na 1970 niet meer mogelijk zal zijn. Dit comité voelde zich echter te weinig geruggesteund door de mid denstanders in zijn geheel. Bruinisse heeft in naam altijd nog een Mdddenstandsvereniging, afde ling vani de Kon. Nederlandse Mid denstandsbond, een vereniging dié 15 a 20 jaar geleden nog ten voorbeeld werd gesteld aan diverse andere af delingen in ons land en die met een bijzonder elan de zaken wist aan te pakken. Door interne moeilijkheden kwa- meni echter de tegenslagen. De vere niging werd wel nooit officieel op geheven, maar zij raakte zoals dit ter vergadering dinsdagavond ge noemd werd „in slaap". In hotel Storm was men bijeenge komen om indien mogelijk de vere niging weer „te wekken" en voor de ze gelegenheid waren ook de heer A. Korstawje, Rijksconsulent voor de Middenstand in Zeeland en de heer Houtman .adjunct consulent aanwe zig. ■De vergadering was. omdat bur gemeester C. H. van de Linde niet tijdig aanwezig kon zijn, geopend en ingeleid door de heer B. de Groot, gemeentesecretaris, tevens secretaris van het Actiecomité, die het doel van het comité nog eens uiteenzette. De heer Korstanje herinnerde zich, dat reeds zes of zeven jaar ge leden in een vergadering van de Mid denstandsbond gesproken was over de gevolgen voor de middenstand, van do afsluiting van de Grevelin gen. Men achtte de zaak toen nog niet urgent en er gebeurde biets. Nu is het wel degelijk een zaak die urgent geworden is en het Ac tiecomité heeft dat begrepen en di verse contacten gelegd. De gevolgen van de afsluiting zul len op Bruinisse niet alleen de di rect belanghebbenden, de mosselvis sers treffen, maar zeker ook een te rugslag geven in het gehele econo mische leven van de middenstand. Door het verdwijnen van de mos- ialelkwekers naarfr HanLinjgen, zullen economische schade ontstaan, 'in ver lies aan koopkracht van jaarlijks f 345.000, of een winstderving van f 35.000,- gelijk staande met een ka- pitaalsverlies van f 700.000,-. Wat ikan hier tegen worden ge daan? Het comité heeft niet stil ge zeten. Met het thema „Bruinisse een bedreigde gemeenschap" werd deze zomer een persconferentie gehou den, men nodigde de commissie ex. art. 8 van "de Deltawet uit en had daarmee aangename en voor de commissie verhelderende besprekin gen. Men bracht vorige week een bezoek aan Ged. Staten van Zeeland en ontplooit zodoende een aantal aktiviteiten, die zeker door de mid denstand dienen te worden gewaar deerd en gesteund. Eigen initiatieven Spreker herinnerde vervolgens aan 'de plannen voor een jachthaven in de werkhaven, straks gevolgd door het gehele recreatieplan voor het grondgebied van Bruinisse, zo als dat zal worden ontworpen door de Gront Mij., aan wie de gemeente Bruinisse een opdracht daartoe ver strekte. Dit zijn eigen initiatieven. Met voorbeelden uit andere plaatsen (Hoofdplaat, Wolphaartsdijk en Kamperland), vulde de heer Kor stanje zijn betoog aan. Hij somde vervolgens op, wat mo gelijk is voor middenstanders die iets willen gaan aanpakken, het Rijk helpt daarbij in vele gevallen, al worden aanvragen voor een bijzon der krediet wel nauwkeurig beke ken. Zulke bijzondere kredieten zijn gewone hypotheek tot 85 pet. van de stichtingskosten, verder inrichtings kredieten (op machines, voorraden en debiteuren) tot maximum 150.000 gulden. Vestigingskredieten en hy potheek op gronden in erfpacht c.q. eigendom van Rijkswaterstaat. Ves tigingskredieten kunnen ontvangen worden tot maximaal 95 pet. dooi de Staat gefinancierd. Ontwikkelingskredieten kent men tegenwoordig ook, al moet men nu niet voor iedere kredietaanvrage bij het Rijk aankloppen. Het Rijk geeft als een ander het niet meer doet, is de algemene stelregel, maar er zijn ook te Bruinisse voorbeelden van afgewezen kredietaanvragen. Voorbeelden waar na de oorlog middenstanders individueel of geza menlijk bijzondere resultaten wis ten te bereiken werden door de heer Korstanje genoemd Tholen, Bres- kens en andere plaatsen. Breskens werd aangehaald als plaats waar een gezamenlijk initiatief bijzondere resultaten opleverde. Begonnen met niets wist men het zover te brengen dat een badmaatschappij werd op gericht om een kunstmatig strand te exploiteren. Resultaat 86 pension adressen en een camping waar jaar lijks 1500 a 2000 gezinnen of perso nen verblijven. De middenstand kan dus wel wat bereiken, maar dan moeten de han den ineen worden geslagen. Aan de heer J. Huibers, eertijds de aktieve secretaris van de aktieve middenstandsvereniging, die ter ver gadering aanwezig was, werden vragen gesteld over de „slapende vereniging". De heer Huibers zag voor het in slaap sukkelen van de vereniging diverse oorzaken. Twee er van zijn, de hoogconjunctuur waarvan de middenstanders te Brui nisse profiteerden en nog profiteren, de noodzakelijkheid om gezamenlijk iets te ondernemen, of om kosten te maken (verhoogde contributie) wordt of werd niet gevolgd. Verder kreeg de middenstand destijds con currentie van de V.V.V. bij het ont plooien van initiatieven. De heren C.'Jumelet en J. Pleune beiden middenstanders, lid van het actiecomité, hekelden fel de lauwe geest die in de middenstand heerste, wat organisatiebesef betreft, terwijl burgemeester van de Linde (inmid dels gearriveerd) nogmaals verschil lende aktiviteiten door het gemeen tebestuur ondernomen, memoreerde. Besloten werd, nadat alle bijna 30 aanwezigen zich als lid voor de her boren middenstandsvereniging had den opgegeven, dat het bestuur met de leden die nog officieel tot de oude vereniging behoren bijeen zal ko men, om naast de leden die zich ter vergadering opgaven, nog een aktie ve aktie te gaan voeren, tot aanslui ting van alle middenstanders. Wan neer deze ledenwerving slaagt zal op een dan bijeen te roepen vergade ring een nieuw bestuur worden ge kozen. Advertentie ■4r 'ér "ér PUKÜUJ .J «Tfltl Qi*S] JJöfS U„'"l ■OW St. 0I8TIUEHV DUBLIN door velen óntdekt in hun Irish Coffee! IMPORT: SCHAPPERS WORDEMANN N.V.. A'OAM

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4