De „hoge principes' van de generaal Provinciale Staten van Zeeland behandelen de begroting Koning Constantijn van Griekenland Damp0 breekt BLIK DOOR HET STREEKNIEUWS VENSTER Waterramp in Polen Belangrijke grondaankoop voor verbreding van Groene Weegje Bij Goes/Kapelle komt een nieuw koelhuis Een baby-zwemschool I i MIDDELBURG, 14-12. Tijdens de behandeling van de begroting in de Zeeuwse Provinciale Staten heeft de Gedeputeerde Kaland meegedeeld, dat, wanneer er binnen korte tijd een beslissing over een Nederlandse kerncentrale in het Sloegebied bij Vlissingen zal vallen, de Franse alu- miniumindustrie Pechiney als nog in het Sloegebied zal willen komen. Zoals bekend heeft minister De Block van economische zaken een aanvraag van Pechiney voor goed koop aardgas kortgeleden afgewe zen. Deze industrie met 600 a 700 ar beidsplaatsen had goedkoop aardgas als voorwaarde voor vestiging ge steld. Volgens G.S. van Zeeland zal op de kernenergie in de toekomst een grote concurrentie voor aardgas gaan betekenen. Zij vinden daarom dan ook dat er nu ten volle gebruik van aardgas voor stimulering van de in dustrialisatie moet worden gemaakt. Gedeputeerde Kaland deelde mede dat wanneer er binnenkort een be slissing genomen wordt de kerncen trale in 1972 of 1973 in het sloege bied kan werken. Zolang de kern centrale niet werkt willen G. S. Pe chiney van energie laten voorzien door de Provinciale Zeeuwse Electri- citeitsmaatschappij. Deze elektrici teit zal tegen een speciaal tarief ge- Advertentie de kracht van een verkoudheid ummmi bij Vader, Moeder en Kind.iMHB Frankrijk levert aan Irak vijftig Mirage-straaljagers, iets waarover men zich in Israël een beetje onge rust maakt. En boos, want men zou kunnen zeggen dat het de vijftig toestellen zijn die Israël besteld en betaald heeft, die nu naar een land gaan dat zich bij de zesdaagse oorlog van deze zomer allerminst onbetuigd heeft gelaten. Nu veran deren vijftig straaljagers niet met een klap de hele krachtsverhouding in het nabije oosten, al is het aantal in verhouding tot het totaal der luchtmachten zeker niet gering. Akeliger is dat Frankrijk ijverig ivapens gaat leveren naar dit gebied, terwijl de Sowjet-Unie en Amerika het juist zeer kalm aan doen in dit opzicht. Daar beseft men, dat in een streek waar de gemoederen aller minst bedaard zijn, de aanwezigheid van goede wapenvoorraden de ver leiding groot kunnen maken ze ook te gebruiken. Voor Israël komt er het bittere punt bij dat Frankrijk wel weigert wapens zelfs reeds betaalde wa pens - te leveren aan Israël. Maar dat komt omdat Israël stout is ge weest, zoals de Gaulle op zijn pers conferentie duidelijk heeft gesteld. Hoge mcraal Het is bekend dat de Franse pre sident op zijn persconferenties uitge. breid zijn politieke daden motiveert met moreel hooggestemde argumen ten. Ethisch doen de V.S. vrijwel al les fout en ook de Canadese regering laat zich niet leiden door de een voudige stelregels die ieder moet kennen die goed en kwaad van el kaar kan onderscheiden. (Dat laatste slaat dan op de „verdrukking'' van de Franstalige Canadezen. Met de Bretons in Frankrijk is het natuur lijk een heel andere zaak, zoals de generaal graag zal uitleggen: het verschil is dat dit in Frankrijk is). En waarom stuurt de Gaulle nu wapens naar een gebied waar de boel zo gemakkelijk in vuur en vlam kan uitbarsten? Om hoogstaandde redenenNee, nuchter omdat hij be zig is met de Iraakse regering een contract te sluiten over olieleveran ties aan een Frans staatsbedrijf. Zaken zjjn zaken Dat heeft niets te maken met olie behoeften van Frankrijk, daarover is geen kou aan de lucht. Maar er is wel een financieel voordelig zaakje te maken, al gaat het dan ten koste ZIERIKZEE Kerstmiddag voor bezoekers U.V.V.-bejaardensociëteit Op maandag 18 december aan staande wordt voor de dames en he ren van de U.V.V.-bejaardensocië- tcÜ de kerstmiddag gehouden in het Jc-ugdgebouw aan de Visstraat. Aan vang 2 uur. BURGH Tweede uitvoering „Witte van Haemstede" Woensdagavond gaf de Kon. Har monie „Wilte ven Haemstede" de tweede uitvoering in hotel „Het wa pen van Burgh". De zaal was niet geheel vol doch gezien de woens dagavond viel de belangstelling erg mee en dat verheugde de voorzitter de heer H. P. Verton die de avond opende, ten zeerste. In zijn wel komstwoord verklapte hij een en ander uit de muziek,,keuken", waar uit bleek dat de harmonie kernge zond is. Teneinde de financiële zijde te steunen vroeg hij speciaal de aan dacht voor a.s. zaterdag, wanneer er weer oud papier opgehaald zal wor den. Het programma was ongewij zigd en de muzikanten bliezen hun nummers, terwijl het Vlissingsch Schouwspel opnieuw veel succes oogstte met het „Schandaal in Pa rijs". De verloting was zeer gewild en de late en vroege uurtjes werden gevuld met de dansmuziek der Vic toria Band uit Bergen op Zoom. leverd moeten worden. Hiervoor wil len G.S. minister De Block verzoeken het Provinciale Zeeuwse Electrici- teitsmaatschappij van goedkoop aardgas te voorzien. G.S. deelden verder nog mee, dat de tekorten op de Zeeiandbrug nog niet zeggen of de provincie de tekor ten na 1968 kan dekken. G.S. hebben nog geen enkel standpunt over een oplossing van deze kwestie ingeno men. Wat betreft de vrije huren zeggen G.S. van Zeeland dat de moeilijkhe- ATHENE, 13-12. Koning Konstan- tjjn was met zijn 23 jaren de jong ste soevereine vorst in Europa na de dood van koning Paul in maart 1964. Hij werd op 2 juni 1940 geboren, en kele maanden voordat Mussolini Griekenland de oorlog verklaarde. Hü werd door zün ouders, toen kroonprins Paul en prinses Frederi- ka, naar het buitenland gebracht toen de nazi's in april 1941 het land binnenvielen. Reeds vroeg tijdens zijn bewind woedden politieke stormen rond de monarchie. In 1965 weigerde hij aan de toenmalige premier, George Pa- pandreoe, een zuivering van rechtse legerofficieren. Dit veroorzaakte hef tige demonstraties. De premier trad af. De koning, die zich gesteld zag tegenover een vijandig parlement, vormde een kabinet van mensen die van Britse, Amerikaanse en Neder- Inadse oliemaatschappijen. Dit is dan de zelfde de Gaulle die de V.S. ver wijt met zijn regeringspolitiek' hun zakenleven te bevoordelen en zo een soort kolonisatie te voeren. En wat Israël betreft: indertijd bij de grote Frans-Engelse expeditie naar het Suezkanaal was in Frankrijk het plan uitgebroed om -Israël vast de beslissende slag te laten leveren in de Sinaï-woestijn. En dit is maar een voorbeeld. Ter wijl Amerika en Engeland zich hou den aan het embargo dat de Ver. Naties hebben gelegd op wapenleve ranties aan Zuid-Afrika, legt Frank rijk contacten om de regering in Pre toria te voorzien van allerlei wapen tuig. Met in het kielzog andere Franse handelaars. In Rhodesié is het grootste Franse textielconcern gesignaleerd als koper van tabak, die ook al weer in verband met een embargo daar moeilijk te verkopen is. Kortom: de Gaulle doet zo onge veer wat hij de V.S. verwijtAlleen: dit is niet verkeerd, natuurlijk, want het gaat om Franse belangen. De hoogstaande principes van de Fran se president zijn voornamelijk daar op gebaseerd. NIEUWERKERK Zegeltjes-actie De zegeltjes-verkoop voor de actie „Nederlandse kinderen helpen Suri naamse kinderen" heeft in Nieuwer- kerk f 73,25 opgebracht. Hieraan is medegewerkt door de volgende meis jes en jongens: Betsy Bom, Carla Bom, Jan Bom, Nelleke Clarisse, Dik van Driel, Mary Eerland, Marry Eerland, Jan Hage, Janny van 't Hof, Truus van 'tHof, Maart je Padmos, Jacqueline Seijbel, Coby Tierie, Hen- ny v. d. Vlist, Henk Wandel, Lia Wandel, Joop Wandel, Leo v. d. Weijde. OOSTERLAND Kerstviering Chr. kleuterschool De kerst feestviering van de chr. kleuterschool „Radda Bamen" alhier hoofd mej. M. K. Beije, zal plaats hebben op dinsdag 19 december a.s. Die van de chr. vrouwenvereniging „Martha" op donderdag 21 december a.s., en de kerstfeestviering van de bejaardensoos op donderdagmiddag 21 december a.s. De bouw van de bejaardenwoningen De bejaardenwoningen, die ver rijzen aan de Van den Abeelestraat, zijn thans zover gevorderd dat men aan de eerste categorie bezig is de daken aan te brengen. Het geraam te van de gordingen lag juist toen de korte winter een spaak in het wiel dreigde te steken. Gelukkig was dit van korte duur. De tweede categorie, die wordt gebouwd aan de Steengrachtstraat, is nu kapshoogte. Kleuters zongen Kerstliederen voor de bejaarden Op 'de beiaardenbijeenkomst, die donderdagmiddag onder leiding van mevr. M. Stoutjesdijk-van 't Hoff in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk werd gehou den. kwamen de leerlingen van de tweede klas van de chr. kleuter school op bezoek om kerstliederen te zingen voor de bejaarden. Onder begeleiding van het schoolhoofd, mej. M. K. Beije op het orgel, werd op sublieme wijze een veertiental liederen door de kinderen ten ge hore gebracht. Vele oude vertrouw de kerstliedjes, maar ook verschil lende nieuwe had men op het reper toire. Saartje Wesdorp bracht het zelfs tot declamatie: „De boodschap aan de herders". Verschillende lie deren werden alleen gezongen, soms door twee kinderen tegelijk en ook door de gehele klas. Ook werden nog enige bekende liederen door oud en jong samen ten gehore gebracht, nl. „Stille Nacht" en „Er is een Kind geboren". Men vond het bijzonder den vooral aan de gemeenten te wij ten zijn. Er stonden op 1 april 1967 1600 woningen in Zeeland leeg. De gemeenten moeten volgens G.S. huurders met hoge inkomens uit haar goedkope woningen zetten, waardoor ruimte vrijkomt voor huurders met lage inkomens die par ticuliere woningen moeten ontrui men. De huurders die uit de gemeen tewoningen komen, kunnen dan de duurdere, momenteel leegstaande, woningen betrekken. G.S. blijven volledig achter de door de minister ingevoerde huurliberalisatie staan. zich hadden afgescheiden van Pa_ pandreoe's Unie van het Centrum partij. Gedurende 90 dagen demon streerden menigten in Athene, die leuzen riepen als „Koning neem uw moeder mee en vertrek". Maar gelei delijk scheen de koning de stormen te boven te komen en een betere ont vangst te krijgen toen hij in het openbaar verscheen. Hij stond voor een nieuwe crisis bij de legercoup van april 1967. Aan vankelijk wilde hij de besluiten van de militaire junta niet tekenen, maar later aanvaardde hij het voldongen feit toen burgers in de regering wer den opgenomen. aardig deze samenzang en mevrouw Stoutjesdijik was wel de tolk van alle aanwezigen, toen zij haar be wondering uitsprak voor de wijze waarop de liederen waren gezongen door de kinderen. Zij sprak een dankwoord aan het schoolhoofd en aan de kinderen. Het was een bij zonder mooie geste, dit bezoek van de jongsten aan de oudsten uit de gemeente. Bij het vertrek werden de kinderen met een snoepje getrac- teerd. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Op woensdag 20 december a.s. wordt in „De Blauwe Keet" een ver gadering gehouden van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting op Schouwen-Duiveland. Als sprekers treden op de heren P. A. den Hol lander en de heer J. J. van Kampen. De te behandelen onderwerpen zijn: „De teelit van grove tuinbouwpro- dukten op akikerbouwbedrijven" en „De afzet van grove tuinbouwpro- dukten van akkerbouwbedrijven". ZONNEMAIRE Kerstavond Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 20 december a.s. houdt 'de afdeling Noordgouwe e.o. van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen de ikerstavond in het Verenigingsgebouw te Zonnemaire. CEm. zal dóór eigen leden een kerst spel worden opgevoerd. DREISCHOR Verkeerscursus Het Verbond voor Veilig Verkeer afdeling Dreischor is voornemens na de jaarwisseling een verkeers cursus rte houden te Noordgouwe. De leerstof gaat volgens de uit zes les sen bestaande „Verkeerssleutel". De cursus duurt zes weken, elke week één les. Plaats en tijd zal nader be kend worden gemaakt. Deelnemers kunnen zich opgeven bij A. M. Klaasse te Dreisohor, telefoon 275 of bij de P.T.T.-besteller W. v. d. Werf, Donkere weg te Noordgouwe. BRUINISSE Vergadering afdeling S.G.P. Te Bruinisse vergaderde de afde ling van de Staatkundig Gerefor meerde Partij onder leiding van de heer W. van Gilst. Deze ontleende zijn openingswoord aan het Schrift gedeelte, dat hij eerst voorlas: Matth. 24 1-14. Spreker wees 'de aanwe zigen er op, dat geruchten van oor logen en aardbevingen op verschil lende plaatsen aan de orde van de dag zijn. Waarneer gesproken wordt dat de liefde van velen zal verkou den, dan zag 'hij dat dagelijks, in' het feit dat de rangorde wordt omge keerd, in het onderhoud van ouders door de kinderen. De bijbelse volg orde is, dat eerst de kinderen een taak hebben ten opzichte van de ouders, daarna heeft de kerk eerr diaconale taak, maar tegenwoordig doet iedereen direct een beroep op de staat, in de vorm van de Alge mene Bijstandswet. Kinderen ont- Beroepschrift Emulsion Holland N.V. ZIERIKZEE, 15-12. Op donder- dag 21 december a.s. wordt een ver gadering gehouden van de gemeen teraad. De agenda telt een twaalftal punten. In dc loop van 1967 ontving - zo delen b. en w. aan dc raad mede - het gemeentemuseum verschillen de schenkingen. De belangrijkste hiervan bestaan uit enkele portretten en een manufakturenkraam (kinder speelgoed) en enkele kleinere voor werpen. Voorgesteld wordt deze schenkingen onder dankzegging te aanvaarden. Ten behoeve van het bouwplan- West is opnieuw overeenstemming bereikt over aan te kopen grond. Het betreft een perceel' bouwland (68.60 are), eigendom van mevr. A. J. Gans- Zoeter. B. en w. stellen voor over te gaan tot aankoop van deze grond. Het nieuwste op het gebied van de sport is dan de babyzwemschool te Miinchen, waar nog eens bewezen is dat babies een bijzondere aanleg voor zwemmen hebben. Bovendien doen ze niets liever dan in het water (30 graden) spartelen. Met deze we tenschap gewapend is een bekend trekken zich zodoende aan hun ver plichtingen. De gemeentepolitiek, c.q. wat in de gemeenteraad werd besproken werd' in de vorm van vraag en antwoord verduidelijkt. Op verschillende kwesties en vragen ging de heer van Gilst dieper in, zo dat veel duidelijk werd bij het gauw tot kritiek geneigde gehoor. De af gevaardigden naar de algemene ver gadering te Utrecht, naar de pro vinciale vergadering te Goes en naar de eilandelijike vergadering te Zie- rikzee, werden voor 1968 benoemd. Stoffelijk overschot T. Hogerheide ter aarde besteld Woensdagmiddag had te Bruinisse de begrafenis plaats van de heer T. Hogerheide, die in de Daniel den HoedStichting te Rotterdam vori ge week, op 59-jarige leeftijd over leed. De heer Hogerheide, bekend mosselkweker, was van begin 1947 tot eind 1966, dus 20 jaar lang, dia ken dn de kerk der Gereformeerde Gemeente. Ds. F. Mallan leidde de rouwdienst in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw, de talrijke aanwezi gen bepalend bij enkele verzen uit Psalm 49. Aan de groeve sprak ds. Mallan de kinderen van de overle dene toe en sprak woorden van troost en vermaan tot de vele be langstellenden, Prediker 12 als uit gangspunt nemend. Een zoon van de overleden, de heer H. Hogerheide, dankte voor de belangstelling. Les in bloemschikken Voor de Hervormde vrouwenver eniging te Bruinisse, die onder lei ding van mevr. Jagersma-Riemer vergaderde, gaf mej. Roest uit Goes een les in bloemschikken. Het ma ken van kersstukjes is in deze daigen natuurlijk erg „in". Met vaardige Een ander voorstel heeft betrek king over verbreding van het Gx*oe- ne Weegje. Sluitstuk voor de grond aankopen hiervoor betreft de aan koop van een perceelsgedeelte van de hofstede van de heer G. A. Kloet. De aan te kopen oppervlakte is aanmerkelijk groter dan in de voor gaande gevallen en maakt bovendien deel uit van de z.g.n. huiskavel gras land. Een dergelijke aankoop wordt ook wel aangeduid met de term „schadesnijding". Het aan te kopen stuk grond is groot 785 m-. B. en w. merken aanvullend op dat wanneer in de toekomst andermaal tot gehele of gedeeltelijke aankoop van de hof stede van de heer Kloet zou moeten worden overgegaan, de thans aan te kopen strook in mindering gebracht wordt op een bouwstrook van 30 me ter. Het is n.l. gebruikelijk bij de aankoop van percelen grond, gren zende aan een ontsloten weg, tot b.v. een diepte van 30 m (gemeten uit de weg) een „verwachtiragswaarde" wordt toegekend. Deze heeft invloed recordduiker met zijn baby-zwem school begonnen. In een week tijd brengt hij het prille goedje al zover, dat ze op eigen kracht veilig in, maar ook onder water bewegen. Het zwemmen schijnt voor de babies ge zond te zijn en bevordert de groei. hand 'liet zij zien hoe met eenvoudig materiaal en wat handigheid een mooi bloemstukje gemaakt kan wor den. Maar ook wat materiaal, bij bloemisten verkrijgbaar, kan mede werken om iets moois te maken. Mejuffrouw Roest had het allemaal meegebracht en zo verwisselden hulst, mistletoe, Noors mos en an dere groene takjes en blaadjes als mede verschillende attributen van eigenares. Vele „stukjes" zullen in de komende kerstdagen in de Bruse huiskamers als „eigen fabrikaat" ten toon staan. Ongelukkige sprong op de trampoline De trampoline, voor de aanschaf- fing waarvan burgemeester C. H. van de Linde enkele maanden gele den ernstig waarschuwde schijnt toch niet zo'oti onschuldig toestel te zijn, als de voorstanders van aan schaffing toen wilden doen geloven. Bij de woensdagavond gehouden oefeningen, maakte wachtmeester G. J. Heïmendach uit Bruinisse een sprong en kwam zo ongelukkig te recht (op de rand van het toestel), dat hij een enkel' brak. Poes schrok J| POMPADOUR, 15-12. Een kat |i is weer aan het bekomen van a de schrik en herstellende van brandwonden die zij .opliep p na het horen van een „straal- p jagerknal", waarop zij prompt p in. een terrien hete soep dook, p die op tafel stond in een wo- ning te Pompadour in Frank- p op de prijs van de thans aan te ko pen grond. Bouw magazijn Bij besluit van 31 oktober j.l. van het college werd een aanvraag van Emulsion Holland N.V. om een ver gunning voor het bouwen van een magazijn aan de Grachtweg aange houden. Voor hel gebied waarin het magazijn is geprojekteerd. is door de raad een voorbereidingsbesluit. ge nomen. Emulsion Holland N.V. heeft nu een beroepschrift ingediend bij de raad tegen het besluit van het colle ge. B. en w. merken op dat dit be roepschrift ongegrond dient ver klaard, aangezien de aanhouding is geschied op wettelijke gronden. Op grond van de bepalingen van de Wo ningwet dient de aanhouding voort te duren. B. en w. verzoeken de raad derhalve om bedoeld beroepschrift ongegrond te verklaren. Tenslotte verzoeken b. en w. een bezwaar schrift tegen de aanslag rioolbelas ting, ongegrond te verklaren. AGENDA Vrijdag 15 december Zierikzee Concertzaal. 8 uur Cabaret Fons Jan sen (Z.V.U.). Huls van Nassau, 8 uur jaarwisse lingsbijeenkomst PvdA en Vrouwen bond. Idem, 8 uur: Vogelvreugd. Haamstede Proeftuin, 9.30 uur: snoeidemonstra- tie N.F.O. Maandag 18 december Zierikzee Huis van Nassau, N.F.O.-afdeling Duivel and. Theo Thijssenschool: „kijk"-avond. Jeugdgebouw Visstraat: 2 uur. U.V. V-kerstviering voor de bejaaiden. Burgh Openb. school: „kijk"-avond. Dinsdag 19 december Zierikzee Concordia, 7.30 uur, Kerstavond afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond. Huis van Nassau, 8 uur: vergadering C.P.J. Gasthuiskcrk, 2.15 uur, kerstlitur gie, leerlingen landbouwhuishoud- school. WARSCHAU, 14-12. In de omge ving van de Westpoolse plaats Bo- leslawiec zijn minstens achttien mensen, om het leven gekomen en vijftien zwaar gewond, doordat de dam van een waterreservoir bij een steenkoolmijn bezweek. Met grote kracht stroomde met kolengruis ver mengd water de omliggende dorpen binnen, waarvan vele huizen werden vernield. Men vreest dat er nog meer slachtoffers onder het slik en puin bedolven liggen. Een goederentrein met veertien wagons werd honderd meter meege sleurd. Advertentie UW KLEDING BADSCHOON en in enkele dagen uit en thuis Chemische wasserij „DE ZOOM" n.v. Zierikzee - Tel. 2673 SPANNING Geloof maar dat in deze maand de kinderziel onder hevigewisselende spanning staat. Er komt bij ons een klein manneke over de vloer, die daarvan het levendige bewijs is. Nog nauwelijks binnen begeeft hij zich naar de haard, trekt zijn schoentjes uit, zegt „Piet', en zet zijn stapper tjes bij de schoorsteen. Ma is bij de hand om duidelijk ie maken, dat Piet, uiteraard samen met zijn chef, alweer terug is naar Spanje. Daar de woordenschat en het spraakver mogen van de kleuter nog uiterst beperkt zijn, zegt hij: „Piet, Anje" en schudt dan geweldig met het hoofd om aan te geven, dal hij met. deze verhuizing geenszins ingeno men is. Opnieuw moet de paedago- gie er aan te pas komen. „Volgend jaar komt Piet weer terug", zeggen pa en ma bijna gelijktijdig. Misschien dat hij het aarzelend begrijpt, want even later begint hij zijn schoentjes weer aan te trekken, zij het nog steeds schuddend met het hoofd, om aan te duiden dat Piet feitelijk toch niet in Spanje is, althans daar niet behoort te zijn. Dat is dat. De zaak echter wordt overgecompliceerd, omdat het prille gemoedje nu moet worden afge stemd op het Kerstfeest. Er zijn zelfs grote mensen, die het verschil tus sen Sint Nicolaas en Kerst niet he lemaal precies doorhebben, wat wil len we dus van zo'n klein kereltje. „Dan komt er een klein kindje", verhaalt zijn (lieve en geduldige) ma „en branden de lichtjes". Onvoor stelbaar ingewikkeld natuurlijk, maar buiten staat in een mistige en tourage de kerstboom te wachten op zijn versieringen en zijn kaarsjes. „Dat is de kerstboomwordt er aan dokumentatie doorgegeven. Het jon getje kijkt nu diep ernstig en het lijkt er een beetje op, dat hij iets van Kerst begint, door te krijgen. De ouders zorgen tot slot voor de dogmatische theologische aanvul ling: „toen is de Here Jezus gebo ren". Het kind kijkt met zijn mooie blauwe ogen eventjes iedereen aan en de aanloop tot Kerstmis schijnt gelukt. „Wie komt er dan?", wordt in koor gevraagd. Het manneke zegt even niets, maar dan duidelijk en driftig bijna: „Piet, Anje", waarbij hij weer driest met het hoofd begint te schudden. Nee,, de sprong is voor lopig nog te groot, maar er komt wel een tijd van onderscheidingsvermo gen. Dan krijgt hij het door... Piet is zwart gemaakt en verkleed neefje Benny en Kerst is of een ge logen sprookje, met een berg laffe entourage er omheen, of iets heel bijzonders. Zo bijzonder dat een mensenleven lang nog bijna tekort is om met dal luisterrijk mysterie klaar te komen. SCH1ERE1L ANDMAN. Gemeenteraad Zierikzee KAPELLE-BIEZELINGE, 14-12. Met zeer grote meerderheid zijn de leden van de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge akkoord gegaan met het bestuursvoorstel om samen met de andere fruitveilingen van Zuid-Be veland en Walcheren een nieuwe koelhuis met sorteerstafcion voor fruit 'te bouwen op een nog aan te kopen terrein in de omgeving van Goes-Kapelle, waar in de toekomst ook een mogelijkheid zal zijn om een nieuwe centrale fruitveiling voor Zuid-Beveland en Walcheren te stichten. Indien ook de andere fruit veilingen in dit gebied hun goed keuring geven zal een terrein wor den aangekocht van voorlopig vijf hectare, waarop een koelhuis wordt gebauwd met een opslagcapaciteit van vijf miljoen kilogram fruit. Het plan, 'dat men op korte termijn wil uitvoeren, vergt een investering van bijna vier miljoen gulden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2