Stichting Ziekenhuisverpleging „Schouwen-Duiveland" fuseert met Stichting „Het Zilveren Kruis" Zeeuwse leden Leidsch Studenten Corps bezoeken Zierikzee LAATSTE NIEUWS STREEKNIEUWS Algerije getroffen door zwaar weer Voorstel tot fusie met Waterleiding Mij. „Midden-Zeeland" Naar breder draagvlak ZIERIKZEE, 13-12. Teneinde het geheel voor de toekomst te laten rusten op een breder financieel vlak en de verzekerden een zo groot mogelijke service te verlenen, tegen redelijke en aanvaardbare premies, heeft de Stich ting Ziekenhuisverpleging „Schouwen-Duiveland" een fusie aangegaan met dei Stichting „Het Zilveren Kruis". De 2700 verzekerden by de Stichting „Schouwen-Duiveland" worden hierdoor opgenomen in een veel groter totaal van verzekerden nJ. 100.000. Op een deze week gehouden persconferentie werd medegedeeld dat deze fusie beslist geen „noodsprong" is (de stichting kan zich nu nog bedruipen), maar werd doorgezet met het oog op de toekom stige ontwikkeling. Op de duur zal het niet mogelijk zijn dat een klein lichaam de steeds stijgende kosten met name van het verblijf in het zieken huis en de specialistische behandeling kan dragen. Schaalvergroting, verbre ding van het draagvlak en in concreto dus fuseren, gold ook in dit geval als de enig juiste oplossing. De Stichting Ziekenhuisverpleging „Schouwen-Duiveland" heeft zijn aanvankelijke voorgangers gehad in de vorm van „kleine clubjes" (in Noordgouwe b.v. destijds 80 leden), die met name finanoiëële steun voor chirurgische hulp voor ogen hadden en die langzamerhand evolu eerden tot complete verzekeringen. De Stichting Ziekenhuisverpleging „Schouwen-Duiveland" dateert van 1 januari 1948 en heeft tot doel de aangeslotenen te verzekeren tegen ziekenhuiskosten en poliklinische hulp. Een winstoogmerk zat (en zit) daarbij niet voor. Het werk geschiedt belangeloos. De kostenoverweging is bij de fu sie, die per 1 januari a.s. ingaat, ge lijk gezegd, de belangrijkste geweest. In 1946 kostte een dag verblijf in het ziekenhuis ten onzent f 3,50 en thans f 40,50 (3e klas). De specialis tentarieven zijn op een bepaald ni veau bevroren. Zouden deze ade quaat zijn meegegroeid, dan zouden de kosten nog hoger zijn. Medische ontwikkeling Daarbij komt nog de ontwikkeling van de medische mogelijkheden, die in sterke mate kostenstijgend werkt. De kostprijs stijgt en een draagvlak van 2700 verzekerden is op de duur te klein. Ook een duidelijke moge lijkheid tot uitbreiding van dit aan tal in de regio bestaat niet, zodat al les pleitte voor een streven naar een fusering, die thans - na een periode van tien jaar voorbereiden - een feit gaat worden. Aanvankelijk had de Stichting het groter draagvlak in Zeeland gewenst en gezocht, maar dit is niet gelukt. Het werd „Het Zilve ren Kruis", gelieerd aan diverse zie kenfondsen in Nederland. Kantoor Zierikzee Het kantoor blijft te Zierikzee (Ha venpark 8). Twee afgevaardigden van het bestuur van de Stichting ne men zitting in de Raad van Beheer van „Het Zilveren Kruis", verzeke ringsvoor waarden en premietarieven waarvan voortaan van toepassing zullen zijn op de verzekerden van de Sticht. Ziekenhuisverpleging „Schou wen-Duiveland". De helpende tarieven Meer dan een interessante bijkom stigheid is dat door deze fusie de premies voor de verzekerden omlaag gaan. Voorzien is in volledige vergoe ding voor specialistenhulp, volledige vergoeding voor poliklinische hulp, met een maximum van f 500 per per soon per kalenderjaar voor psychia trische hulp. Voor fysische therapie is het percentage 80. Volledigheidshalve volgt hieronder een overzicht van de nieuwe tarie ven. Derde klas „Zilveren Kruis" 16 jaar en ouder f 13,beneden 16 jaar f 6,50. (max. 3 per gezin). Tweede klas (hoogste 2e klas) 16 jaar en ouder f 24,beneden 16 jaar f 6,50 (maximum 3 per gezin). Aanvullende tweede klas f 11,80 (voor 16 jaar en ouder). Huisarts en apotheker 16 jaar en ouder f 7,10, op datum ingang verzekering beneden 16 jaar (max. 3 per gezin) f 3,60. Ongerustheid over verhoging veertarieven Westerschelde AMSTERDAM, 12-12. Het bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden, en Noord- Zeeland heeft in een brief aan Ge deputeerde Staten van Zeeland zijn grote verontrusting uitgespi*oken over de verhoging van de veer tarieven voor de Westerschelde. Het bestuur is ongerust voor de zijns inziens onontkoombare conse quenties van deze tariefsverhogingen voor het bedrijfsleven, speciaal de Zeeuwse vervoersbedrijven. De in de praktijk te bedingen vergoedingen voor de geleverde prestaties laten namelijk geen doorberekening van lastenverzwaring toe. Goed honingjaar RENKUM, 13-22. De imkers op de Veluwe zijn tevreden over de ho ningoogst van de afgelopen nazomer, zo wordt vernomen van de voorzit ter van de afdeling Renkum van de Vereniging tot Bevordering der Bij enteelt in Nederland. De nationale bijenmarkt, die in de afgelopen zo mer in Renkum is gehouden, blijkt volgens het jaarverslag eveneens een succes te zijn geweest. Uit imkerskringen in Ede komen dezelfde berichten. Daar is de afge lopen nazomer vooral de honing oogst van de Ginkelse heide boven verwachting geweest. De gemiddelde honingoogst bedroeg daar twintig kilo per kast. Een aantal bijenhou ders bereikte zelfs een produktie van veertig kilo honing per kast, hetgeen een record genoemd kan worden. Een winterreisje ZIERIKZEE, 13-12. Een gezelschap van uit Zeeland afkomstige leden van het Leidsch Studenten Corps, verenigd in het „Collegium Illustre cui symbolum NON SORDENT IN UNDIS", is voornemens zaterdag 16 december a.s. een bezoek te brengen aan Zierikzee. Het gezelschap is in 1815 opgericht en telt onder zijn leden o.a. bekende Zeeuwse namen, als bv. Franssen van de Putte, De Jonge, Van Tuyl van Serooskerken e.a. De Leidse studenten hebben voor dit Zierikzeese bezoek een interes sant programma opgesteld. Na aan komst wordt de lunch gebruikt in het „Gildehuys", waarna een boot tocht volgt over de Oosterschelde, met Burghsluis als uitgangspunt. Verder is geprogrammeerd een bil jartwedstrijd in café J. L. de Hooge (Beddeweeg, Zierikzee). Zierikzeese biljarters zullen tegen 'de studenten de queu opnemen. Tot slot volgt een diner an Ihët R.T.M.-hotel „Vlieg-r veld Haamstede". Op enkele saillante momenten zorgen leden van „Kunst en Eer" voor de muzikale omlijsting. De NAVO-vergadering te Brussel BRUSSEL, 13-12. In Brussel zijn woensdag de ministers van buiten landse zaken van de NAVO-landen voor hun twee dagen durende ver gadering bijeengekomen, waarbij de ministers van Groot-Brittannië, Ne derland, Canada, Italië, Denemarken, de Verenigde Staten, West-Duitsland en Turkije verklaringen aflegden. Uitbreiding Grote Provinciale Dagbladen AMSTERDAM, 13-12. Het dage- lijks bestuur van de Federatie van Nederlandse, Journalisten heeft zich beraden over de mededeling dat vier dagbladen, deel uitmakende van de? Vereniging de Regionale Dagblad pers, zullen toetreden tot de Vereni ging de Grote Provinciale Dagbladen. Het dagelijks bestuur vreest dat dit besluit zal leiden tot verdere gelijk vormigheid in de nieuwsgaring en berichtgeving van de Nederlandse dagbladen. De bij de Regionale Dag bladpers aangesloten dagbladen zijn uiteraard verplicht, bij een eventuele liquidatie van het gemeenschappelij ke redaktieapparaat, de bepalingen van de CAO voor dagbladjournalist ten in acht te nemen. Het dagelijks bestuur van de Federatie van Neder landse Journalisten is echter van me ning dat deze dagbladen vooral een morele verplichting hebben toekom stige werkgelegenheid van de aan hun combinatie verbonden journalis ten veilig te stellen. Toch bloed vergoten in Griekenland? LONDEN, 14-12. Uit Zuidslavische bron in Londen is vernomen dat gisteren vóór het vertrek van de Griekse koning uit zijn land, gevech ten zouden zijn geleverd in midden Griekenland en op Kreta. Ook op het militaire vliegveld Eleusiiis, bij Athene, zou geschoten zijn. Twee officieren die poogden zich van een vliegtuig meester te maken om naar het noorden te vliegen zouden zijn neergeschoten door militairen van de militaire junta. In de loop van gisteren zou de Griekse vloot zich aan de zijde van de koning geschaard hebben, even als het tweede luchtmachtkorpps en dc 28ste tactische groep van de luchtmacht die resp. zijn gestatio neerd in Larissa (midden Grieken land) en in Panagra, een honderd km. ten noordwesten van Athene. Gezonken woonark gelicht Een woonark van de aannemers firma van Hattem en Blankevoort Beverwijk, gesleept door een motor- vlet zonk veertien dagen geleden in het Volkerak, toen snellopers langs kwamen, die zoveel golfslag opwerk ten, dat het water over de woonark heen sloeg. Het vaartuig kreeg zo veel water aan boord dat het zonk. Dat was in 'de beurt van de Gala- theese haven. Deze woonark is dinsdag 12 decem ber door het bergingsbedrijf van de Marei te Viane (Duiveland) gelicht. Nadat een eigen duiker van het be drijf, onder water de stroppen had bevestigd werd de woonark naar beven getakeld. Men zal proberen het vaartuig van een noodreparatie te voorzien, waarna het naar Viane zal worden gesleept. ZIERIKZEE Kerstliturgie Casthuiskerk De kerstliturgie die op dinsdag 19 'december zoals gemeld - door meisjes van de landbouwhuishoud- school „Prinses Juliana" zal worden gehouden in de Gasthuiskerk begint 's middags om kwart over twee (2.15 uur). Op deze kerstbijeenkomst is iedereen welkom. De heer E. Leeflang, leraar aan het Prof. Zeemanlyceum te Zierikzee, slaagde voor de akte M.O. Neder lands B. Jaarwisselingsbijeenkomst P.v.d.A. en Vrouwenbond De Vrouwenbond en de Partij v. d. Arbeid, afdeling Zierikzee, hou den op vrijdag 15 december a.s. de jaarwisselingsbijeenkomst in de Graanbeurs van het Huis van Nas sau. Het programma bevat o.a. zang en .toneel. Opgevoerd zal worden het toneelstuk „De ongeluksmantel", een vrolijk spel in één bedrijf. Als spre ker treedt op de heer M. J. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland over „De politieke si tuatie". Afd. Schouwen-Duiveland C.P.J. Op dinsdag 19 'december a.s. wordt in het Huis van Nassau een verga dering gehouden van de C.P.J. Schouwen-Duiveland. Op deze ver gadering zal de heer W. de Jager spreken over: „Vele afdelingen één' bond". KERKWERVE Cursus bloemschikken Als vervolg op de dit voorjaar ge geven cursus bloemschikken, geor ganiseerd door de Stichting Huis houdelijke Voorlichting te Platite- lande, werden gedurende de afge lopen weken nog enkele avonden cursus gegeven. Hierin werden door do deelnemende dames bloemstuk- jes gemaakt met najaarsbloemen, strobloemen e.d. en de laatste avond werd aandacht besteed aan kerst stukjes. Mej. Za-ndee werd door me vrouw Francke bedankt voor de leerzame avonden en zij bood na mens de deelneemsters een present je aan. SEROOSKERKE Uitvoering sportvereniging Velocitas Zaterdagavond 16 december a.s. geeft de sportvereniging „Velocitas" haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van' het Dorpshuis. Opgevoerd zal worden het blijspel in drie bedrij ven: „Groeten uit Nice" van Dick van Maasland. In de pauze zal een verloting worden gehouden ten bate van de kas. De avond zal met een bal worden besloten. Dankdagkollekte De dankdagcollecte in de Ned. Her. kerk te Serooskerke heeft f 831 opgebracht. BURGH Verkoop grond In hotel „Het wapen van Burgh" werd woensdagmiddag voor matige belangstelling 'ten oversatan van no taris J. J. v. d, Ende een stuk land bouwgrond, groot 47.12 are verkocht. Het perceel waar niet op gebouwd mag worden bracht f 15.000 op. Ko per werd N.N. in Zierikzee. Slecht sneeuw geruimd Het bestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer verzocht aan dacht te schenken aan het zeer slecht verwijderen van de sneeuw op stoe pen van diverse woonhuizen in Haamstede. Vooral de zakenmensen lieten het afweten en bij hen werden de stoepen door het vele lopen en opvriezen spekglad. Later deed de dooi ze veranderen in ware water plassen en 't Veilig Verkeer noemt 't niet tijdig wegvegen van de sneeuw een vorm van onbeleefdheid tegen over de naaste en van de winkeliers een slechte klantenservice. Indien des morgens vroeg vijf minuten een bezem was gehanteerd dan waren alle zorgen voorbij geweest. Het Veilig Verlceer vraagt dringend om bij herhaling van sneeuwval de ver se sneeuw direct weg te vegen de straat op. De voetganger zal er dankbaar voor zijn. Gevonden vooiwerpen Bij de rijkspolitie te Haamstede, bureau Zuidstraat, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: zwart wollen dameshandschoenen, bruin suêde handschoenen, hnadschoen met sleu telbos er in, twee sleutels aan een ring on een paar losse wanten. Verkeerscursus van start De verkeerscursus, georganiseerd door het Verbond voor Veilig Ver keer, gaat volgende week donderdag 21 december beginnen. Des avonds te 19.30 uur kunnen zij die zich reeds opgaven in de Tuinbouwschool te recht, doch ook anderen kunnen nog inschrijven. Er is nog plaats voor een aantal dames en heren. BURGH Kijkavond o.l.-school De ouders der leerlingen van de openbare lagere school te Burgh, kunnen zich a.s. maandagavond (18 december) overtuigen van de vorde ringen van hun kinderen door mid del van een zg. contactavond. MIDDEN SCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 15 december a.s. wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een vergadering gehouden van de raad der gemeente Middenschouwen. De agenda telt een twintigtal pun ten. Een voorstel heeft betrekking op het geven van opdracht aan de Kon. Ned. Heide Mij. tot het maken van een beplantingsplan voor het zomerwoningenterrein. De verorde ning op de heffing van rechten voor het gebruik van de algemene be graafplaats komt op de helling. B. en w. stellen voor de woning Baken 28 te Scharendijke te verkopen. Een krediet wordt gevraagd voor een centrale vejrwarmingsinsta'llatie in het verenigingsgebouw en de open bare kleuterschool te Kerkwerve. Vaststelling wordt gevraagd van de gemeentebegroting, inclusief de eer ste wijziging en de begroting van het woningbedrijf 1968. Tenslotte wordt voorgesteld grond te Scharen dijke te verkopen aan de Delta dienst. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven vergadert a.s. maandag 18 de cember, des avonds 7.30 uur in het Plaatsenhuis te Dreischor. De agen da vermeldt: wijziging verordening rioolbelasting; aankoop van een krotwoning; wijziging bezoldigings- verotdening 1966; vaststelling sala rismaatregelen vakleerki'achten '67; benoeming onderwijzer aan de o.l.- school te Noordgouwe; vaststelling van de 36e wijziging der begroting 1967; vaststelling der begroting 1968 van de gemeente en van het woning bedrijf; vaststelling van de le, 2e, 3e, 4e en 5e wijziging der begroting 1968; vaststelling van het bedrag per leerling, als bedoeld in art. 55bis der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1968; verlenen van medewerking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 m.b.t. de Chr. Nat. school te Zonnemaire. NIEUWERKERK Verkoping woonhuis Ten, overstaan van notaris P. Hee- ring uit Zierikzee werd dinsdagmid dag in hotel „De Meebaal" te Nieu- werkerk publiek verkocht het woon huis, met schuur, erf en tuin aan de Weststraat 27 'te Nieuwer kerk. Ko per werd de heer P. M. Flikweert te Nieuwerkerk voor f 18.300,-. Straatwerk gegund Door de centrale dienst „Noord- Zeeland" te Tholen werd namens b. en w. van Sint-Philipsland het aan leggen van een trottoir langs de Achterstraat en het verbreden van de Deensestraat (gedeeltelijk) ge gund aan fa. L. C. van der Cingel te Nieuwerkerk voor de som van f 11.250,-. Vergadering A.R.-kiesvereniging Heden (donderdag)avond 14 de cember wordt uitgaande van de A.R. Kiesvereniging alhier een vergade ring gehouden in het vergaderlokaal van de Ger, kerk. Het onderwerp „Wat willen de christen-radicalen" zal worden 'ingeleid door dë heer M. Beinema uit Middelburg. BRUINISSE I Bietencampagne afgesloten Met man en macht werd dinsdag gewerkt om de bieten in het schip te krijgen. De fabriek te Steenbergen had toen bleek, dat zaterdag 9 de cember als eindleveringsdatum niet haalbaar was nog enkele dagen ge geven, om de nog op het land aan wezige bieten weg te halen. Brouwershaven beëindigde de campagne op dinsdag 12 december, maar Bruinisse had toen nog wat restanten en er werd met 20 auto's gereden, geassisteerd dooi- vijf kra nen. Het laatste schip vertrok hier woensdagmorgen 13 december. Vergadering van mosselkwekers In een vergadering van mossel kwekers, die vrijdag 15 december zal worden gehouden, zal ook aan de orde komen een „Saneringsregeling voor mosselkwekers". Het bestuur is namelijk van me ning. dat naast voortzetting van het bedrijf door jonge kwekers, een aan tal ouderen (boven de 50 jaar), hun bedrijf zullen willen beëindigen, als een redelijke schadeloosstelling in het vooruitzicht wordt gesteld. Een dergelijke regeling bestaat ook in de landbouw. Door het wegvallen van 300 percelen in de Grevelingen, zal samenvoeging van bedrijven nood zakelijk zijn, om rendabel te kunnen blijven werken. Anderen zullen dooi er mee op te houden, ruimte geven aan jongeren, die hun percelen kun nen overnemen. ALGIERS, 13-12. Zware regenval en sneeuwstormen die in de afgelo pen twee dagen Algerië hebben ge teisterd, hebben aan minstens acht tien mensen het leven gekost. Ver scheidene duizenden mensen hebben verwondingen opgelopen. In het westen van het land woei de sneeuw op sommige plaatsen tot drie meter hoog op. Dit gebeurde o.a. in Afloe, op 320 km. ten zuid westen van Algiers. LANDBOUW EN NATUURBESCHERMING DEN HAAG, 13-12. De commissie grondgebruik van het Landbouw schap wil meer toenadering .tussen landbouw enerzijds, natuur- en land- schapsbescherming anderzijds. Zij heeft hiertoe een brief geschreven naar de Contactcommissie natuur- en landsohapsbescherming. De directe aanleiding daartoe was het congres dat laatstgenoemde com missie enkele wreken geleden in Ut recht heeft gehouden en waar de Commissie grondgebruik van het Landbouwschap niet tegenwoordig kon zijn. Muiterij op Liberiaan ROTTERDAM, 14-12. De kapitein van het Liberiaanse schip „African Monarch" heeft de hulp van de Ne derlandse marine ingeroepen in ver band met de muiterij, die op zijn schip is uitgebroken. Daar het schip buiten de territoriale wateren ligt, kan de marine echter niet in actie komen, tenzij de regering van Li beria hierom verzoekt. De marine houdt zich gereed om in te grijpen. DEN HAAG. De 17-jarige bijrij der G. Suurmond uit Beesd is in Rijswijk (Z.H.) op het laadperron van een groothandel in huishoude lijke apparaten bij een bedrijfson geval om het leven gekomen. De jongeman werd doodgedrukt tegen de perronmuur door een achteruit rijdende vrachtwagen. STAPHORST. Op de rijksweg tussen Zwolle en Meppel zijn twee vrachtautocombinaties op elkaar ge botst, als gevolg waarvan de be stuurder van een der wagens, de 21- jarige uit Teteringen afkomstige A. W. P. van den Broek om het 'leven is gekomen. Het eerste West duit se, in Kiel gebouwde en 15.000 ton metende kernschip „Otto Hahn", zal vandaag (donderdag) zijn eerste proefvaart in de Oostzee maken, zij het nèg met conventionele aandrijving. J DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming de begroting 1968 van het departement van onderwijs en wetenschappen goedgekeurd. AGENDA Donderdag 14 december Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur alg. leden verg. Nut. Huis van Nassau, 8 uur, N.K.V. Nieuwerkerk Vergaderzaal Geref. kerk, 8 uur AR- kiesvereniging. Ouwerkerk Zaal Vijverberg, 7.30 uur. V.V.V.- Ouwerkerk. Haamstede Wijkgebouw, 7.45 uur. Groene Kruis. Vrijdag 15 december Zierikzee Concertzaal, 8 uur, cabaret Fons Jan sen (Z.V.U.). Huis van Nassau, 8 uur jaarwisse lingsbijeenkomst PvdA en Vrouwen bond. Idem, 8 uur, Vogélvreugd. Haamstede Proeftuin, 9.30 uur, demonstratie N. F.O. IN MEMORIAM G. H. ROSINK Geheel onverwachts overleed hier ter stede op 52-jarige leeftijd de heer G. H. Rosink, hoofd van de school voor buitengewoon lager onderwijs, de „Beatrix"-school. De heer Ro sink, die in deze tak van onderwijs 'bijzondere verdiensten had, kwam in 1952 naar Zierikzee. Hij was het eerste en enige 'hoofd van deze on derwijsinstelling, die tot stand kwam krachtens een gemeenschap pelijke regeling. Tevoren was de heer Rosink werkzaam als inspek- teur bij de A.V.O. (Arbeid voor Oh- volwaardigen) en als directeur van een opvoedinginrichting voor man nelijke debielen. In zijn hoedanigheid van hoofd van de „Beatrix"-school heeft de heer Rosink een opvallende activiteit aan de dag gelegd. De verschillende uit breidingen van de school en de ver betering van het onderwijs, zijn goeddeels aan zijn doorzetten en kunnen te danken. Hij gaf dit buiten gewoon onderwens ten onzent een eigen gezicht en het verlies van de ze eminente kracht, treft de betref fende schoolgemeenschap dan ook zwaar. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dinxperlo (2e pred.pl.) (toez.): B. M. ter Haar, Usselo; te Nieuwkoop (toez.): P. D. de Bruyn, Opijnen; te Oudemirdum (vac. dr. K. H. Siccama) (toez.): P. L. M. Ster renburg, Broek op Langedijk; te Zeist als pred. voor b.w.: mr. L. H. v. d. Bilt, voorganger van de Ned. Prot. Bond aldaar. Aangenomen het beroep als pred. voor b.w. (voor het jeugdwerk v. d. Herv.-Ger. Jeugdbond) (toez.): H. J. Smit, Oud-Alblas. Bedankt voor Costerhout: J. Vis- beek, Kats en Wilhelminapolder (Z.) Chr. Ger. Kerken Bedankt voor 's-Gravenhage-West (2e maal): J. H. Velema, Apeldoorn. De Nederlandse katechismus SCHIPHOL, 13-12. „Ik hoop dat op deze vergadering de besprekingen over de Nederlandse katechismus kunnen worden afgesloten", zei kar dinaal B. J. Alfrink op Schiphol bij zijn vertrek naar Rome. Daar zal hij donderdag en vrijdag voor de twee de keer 'de vergadering van de kar dinalencommissie bijwonen, die door paus Paulus ds ingesteld om de moei lijkheden rond de Nederlandse kate chismus op te lossen. Aandeelhouders Waterleiding Mij. N.V. „Schouwen-Duiveland" gaan vergaderen „Toekomstige watervoorziening veilig stellen" ZIERIKZEE, 14-12. De algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V, Waterleidingmij „Schouwen- Duiveland" zal gehouden worden op donderdag 21 december a-s. in res taurant Mondragon. In deze verga dering zullen o.a. voorstellen inzake samenwerking en fusie met de N.V. Waterleidingmaatschappij „Midden- Zeeland" aan de erde worden gesteld Inzake deze voorgenomen samenwer king en fusie is door de Raad van Beheer een nota opgesteld waarin wordt geconstateerd dat teneinde aan de sterk stijgende waterbehoef ten te kunnen blijven voldoen de vorming van grotere eenheden nodig is, ook in Zeeland. Er kunnen dan bijv. gespecialiseer de krachten worden aangetrokken terwijl een efficiënte werkwijze mogelijk is, aldus de Raad van Be heer. „Wij zijn daarom van mening dat een technische maar ook een ad ministratieve integratie tussen de maatschappij en de N.V. Waterlei dingmaatschappij „Midden-Zeeland" op korte termijn gewenst is. Daar door zal een kostenbesparing kun nen optreden. De toekomstige water voorziening, als belangrijk onderdeel van hot basisplan voor Z.W. Neder land, dient veilig te worden gesteld. Voorstellen De R. van B. stelt voor de om di recteur van de vennootschap in de gelegenheid te stellen met behoud van zijn directeursfunctie op korte termijn de hem aangeboden functie van adjunct-directeur van de N.V. W.Mj.Z. te -aanvaarden en daarbij de directeur van de W.M.Z. te belasten met de integratie, na overleg met de raad van beheer. Voor nader onder zoek en nader overleg met de raad van commissarissen van de W.M.Z. ten aanzien van de integratie is in middels een delegatie aangewezen door de beide maatschappijen. De raad van beheer stelt voor om in principe te besluiten tot een fusie indien aan de volgende voorwaarden is voldaan: 1. uniforme tarieven voor de ver zorgingsgebieden van beide maat schappijen; 2. voor Schouwen-Duiveland ten minste één commissaris in de raad van commissarissen; 3. overname van het gehele per soneel met behouden van salaris en rechtspositie. Hierbij wordt aangetekend dat do raad van commissarissen van de N.V. „Midden-Zeeland" heeft meegedeeld zich met een technische en admini stratieve integratie gepaard gaande met benoeming van de directeur tot adj. directeur van de W.M.Z. te ver enigen. Aan de aandeelhouders wordt ver der gevraagd de R. van B. machti ging te verlenen tot het aangaan van een .kasgeldlening, resp. het opnemen van een crediet in rek. courant voor 1968 tot een maximum totaalbedrag van f 200.000,- (de machtiging voor 1967 beloopt f 300.000,- maar dit be drag wordt voor 1968 niet nodig ge acht. Goede resultaten In de geleidebrief bij de begroting 1968 wordt o.a. opgemerkt dat als gevolg van de per 1 juli j.l. ingega ne tariefsverhoging, maar tevens door het sterk toegenomen waterver bruik in de afgelopen mooie zomer over 1967. een gunstig resultaat valt te verwachten. Een winst wordt be groot van f 27.900,-. De begroting voor 1968 wijst eveneens een winst- saldo aan, groot f 38.000,-. De ta riefsverhoging werkt dan over een vol jaar door. Het restant van de oude verliezen van 1953 tot en met 1966 ad. f 46.642,- zal daardoor in 1968 kunnen verdwijnen. Per saldo is dan voor eind 1968 een overschot van ruim f 19,000,- te begroten,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2