Ca&(ci*ui'Soep...de zon op uw tafel! Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" op goede muzikale weg STREEKNIEUWS Betogingen in India Hevige aardbeving in India STREEKNIEUWS 1 Een uitstekende uitvoering KERKNIEUWS Gespreksavond Oecumenische Werkgroep Schouwen-Duiveland op 13 december ZIERIKZEE, 9-12. Twee oecumeni sche gesprekskringen, samengesteld Uit leden van verschillende kerken te Zierikzee, hebben besloten met hun op beter begrip van eikaars stand punten afgestemde besprekingen, naar buiten te treden teneinde een veel grotere kring van men sen te bereiken om het gesprek over interkerkelijke samenwerking c.q. het streven naar meer eenheid, gaande te houden. Daartoe is een z.g. n. Oecumenische Werkgroep Schou wen-Duiveland in het leven geroe pen, die een eerste openbare ge spreksavond gaat organiseren op woensdag 13 december a.s. in het Ned. Hervormd verenigingsgebouw te Zierikzee. Op deze voor kerkelijk Zierikzee belangrijke avond spreekt ds. A. T. Besselaars, Gereformeerd predikant te Eindhoven over het onderwerp: „Oecumene". De Oecumenische Werkgroep Schouwen-Duiveland heeft zich in tussen gewend tot de kerkeraden en kerkbesturen van de Protestantse en R.K. Kerken op Schouwen-Duive land, met een nadere precisering van de bedoelingen. Uitgaande van de opdracht gege ven door de Heer der Kerk wil de Werkgroep een grotere kring van mensen bereiken, met de bedoeling hen mede te bepalen bij de vragen ronddom het zoeken naar grotere eenheid van allen, die Christus be lijden. Om dit doel te bereiken zullen dit winterseizoen enkele „oecumenische gespreksavonden,, worden gehouden, waarvan de voor woensdag aange kondigde de eerste is. De Oecumenische Werkgroep hoopt zeer dat het initiatief weerklank zal vinden bij het kerkpubliek en ver wacht woensdag dan ook een volle zaal. Vermelden wij nog dat de Werkgroep is samengesteld uit de volgende heren: J. de Bruine (Chr. Geref, Kerk), A. den Reijer (R.K. Kerk), P. Rotte (Geref. Kerk) en G. van Weelden (Ned. Hervormde Kerk). AGENDA Dinsdag 12 december Zierikzee Huis van Nassau, 8.30 uur, vergade ring atletiekafdeling s.v. „Delta- Sport". Haamstede „De Zeemeermin". 7.30 uur, vergade ring „Pomona". Woensdag 13 december Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Oecumenische Werkgroep Sch.- Duiveland (Spr.: ds. A. T. Besselaar. Gere. pred. te Eindhoven). Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 2.30 uur, verkoping grond aan de kamp weg. Idem 7.30 uur uitvoering Kon. Har monie „Witte van Haemstede". De examens namen vrijwel de ge hele dag in beslag. De examenstof bestond o.m. uit werkjes van Beet hoven (etudes) en polyphonische mu ziek, Bach, Bartok en composities van Henk Ba dings. De examens slui ten een 3-jarige cursus af. ZIERIKZEE Afdeling Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Op dinsdag 19 december a.s. houdt de afdeling Schouwen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, in de grote zaal van Concordia (ingang Mol) de jaarlijkse kerst avond. De Christmas Carol van Charles Dickens wordt voorgedra gen door mevr. I. de Jong Wierda uit Amstelveen. Ook het koor van de afdeling zal medewerking verle nen. ZIERIKZEE N.F.O. afdeling Duiveland Op maandag 18 december a.s. wordt in ihet Huis van Nassau de algemene jaarvergadering gehouden van de afdeling Duiveland van de N.F.O. Op deze vergadering vindt een bestuursverkiezing plaats i.v.m. periodieke aftreding van de leden, de henen J. Stoutjesdijk, J. M. van Langeraad, W. v. d. Berge en A. Da lebout. Na de pauze spreekt ir. L. Vellekoop over de fruitteelt in Frankrijk. „De Franse slag" is de titel van zijn causerie. Pastoiiefonds „Klein Maya" Op zaterdag 16 december a.s. wordt weer de oliebollendag gehou den, waarvan de opbrengst bestemd is voor het pastoriefonds „Klein Maya". SEROOSKERKE Aanrijding Dezer dagen vond op de Seroos- kerkseweg, t.h.v. hotel de „Schelp- hoek", in de avonduren tijdens dich te mist, een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer G. L. T. uit Renesse met een achter een vrachtauto gekoppe.ldè salonwagen. Zowel de personenauto als de salonwagen werden bescha digd. De rijkspolitie stelt een onder zoek in naar de oorzaak van' de aanrijding. Autors in de sloot Woensdagavond omstreeks 23.45 uur kwam een personenauto, be stuurd door de heer M. K. uit Nieu- werkenk, op de Serooskerkseweg t. h.v. de Koetenisseweg, tijdens een hevige hagelbui in de sloot terecht. De personenauto werd beschadigd, de bestuurder kwam met de schrik vrij. Donderdagmorgen, omstreeks 9.00 uur, kwam een personenauto, be stuurd door de heer J. R. uit Zie rikzee, tijdens een sneeuwbui, op de Serooskerkseweg, t.h.v. de Delings- dijk in de sloot terecht. Met behulp van een passerende vrachtauto kon de personenauto op de weg worden getrokken. De personenauto liep geen noemenswaardige schade op, ook de bestuurder liep geen letsel op. Opbrengst collecte De kollekte voor het Astmafonds heeft ter plaatse f 45 opgebracht. Gezamenlijke Kerstfeestviering de kinderen een driewerf hoera uit op de goede Sint, waarna nog en kele Sint Nicolaasliedjes werden ge zongen. Het werd een gezellige avond en Sint Nicolaas toonde zich nu ook weer de gulle gever. De kin deren uitten hun dankbaarheid met zang, voordracht en spel. Sint Nico laas was zeer tevreden over alles wat de kinderen te zijner ere hadden geleerd en vertoond en beloonde dit met fraaie geschenken, fruit en wat snoep. Ook het hoofd der school en diens echtgenote werden niet ver geten. Hoewel node moesten Sint en Piet tenslotte weer afscheid nemen. Nagewuifd en nagezongen door alle aanwezigen vertrokken Sint en Piet nadat hartelijk dank was gebracht voor hun bezoek. Aan de glunderen de gezichten der kinderen was wel te zien dat ze van het feest hadden genoten. Sint Nicolaasfeest bejaarden Woensdagmiddag vierden de be jaarden en helpsters het Sint Nico laasfeest in de grote zaal van het Dorpshuis. Ondanks het slechte weer was een groot aantal bejaarden aan wezig. Na een openingswoord (te vens jaarverslag) op rijm gemaakt door de leidster mevr. W. Linders- Tangeman, werden een aantal Sint Nicolaasliedjes gezongen, waarna door de bejaarden met enthousiasme werd deelgenomen aan het sjoelen en biljarten, waarvoor een aantal prijzen (o.a. en koppel konijnen) be schikbaar was gesteld. Voor de da mes van het bestuur was er van de zijde van de bejaarden voor een aardige verrassing gezorgd. Aan het eind van deze vrolijke middag ging gekoesterde wens in vervulling, nl. een gemeenschappelijke maaltijd in de kleine zaal. De maaltijd, die een bijzonder gezellig karakter droeg, werd afgewisseld met voordrachten en vertellingen door de bejaarden. Aan het eind van de maaltijd dank te de heer M. Geluk namens de be jaarden het bestuur en helpsters voor de gezellige middag. HAAMSTEDE Gunning Door het bestuur van de waterke ring van de calamiteuze polder Burgh en Westland werd het onder houd gedurende 1968 van de werken van de waterkering van de calami teuze polder Burg en Westland ge gund aan de fa. M. de Voogd te Haamstede voor een bedrag van f 36.800. Vergadering Pomona De Vereniging van Oud-leerlingen Pomona vergadert dinsdagavond (12 dec.) in restaurant De Zeemeermin te Haamstede. Op deze vergadering zal de hoofd-assistent bij de R.T.V.D. de heer P. Huissera, een lezing hou den over het onderwerp: „Nieuwe plantsystemen in de fruitteelt", WESTERSCHOUWEN Oogstinzameling „Kindeizorg" De oogstinzameling, te Wester- schouwen gehouden, voor de vereni ging „Kinderzorg" is opnieuw een groot succes geworden. Onder het motto „Geven en doen voor de ander maakt u zelf rijker", werden een dezer dagen naar Serooskerke (W.) de volgende goederen verzonden: 85 zakken aardappelen, 15 zakken uien en 47 kisten fruit. Verder nog wat kisten en zakken groente, bruine bo nen, wat speelgoed en snoep. Aan financiële «bijdragen kon nog f 132,50 genoteerd worden, terwijl de kosten slechts f 40 bedroegen. Het vervoer naar Wacheren geschiedde weer ge heel gratis en het comité is hiervoor zeer erkentelijk. KERKWERVE Sint Nicolaasfeest bejaarden Donderdagmiddag werd op de we kelijkse bijeenkomst van de bejaar densociëteit Sint Nicolaasfeest ge vierd. De leerlingen van de openba re lagere school „Prinses Irene" voer den het toneelstukje „Het geheim van de bosbank" op onder leiding van de heer Soesman. Voorts was er voor een ieder een klein cadeautje. IJsvereniging „Kerkwerve" In de vorige week gehouden be stuursvergadering van de IJsvereni ging Kerkwerve is besloten te wach ten met het beleggen van een alge mene ledenvergadering totdat schaatsenrijden mogelijk is, omdat de vorige jaren is gebleken, dat de le den deze vergadering zeer slecht be zoeken. Instuif blijkt in behoefte De enige weken geleden gestarte instuif te Kerkwerve blijkt tot nu toe een succes. Wekelijks bezoeken een vijftigtal jongeren deze avonden. Er is door en uit de jongeren zelf een vaste kern gekozen, die met de zor gen voor het materiaal en de andere wekelijkse werkzaamheden zijn be last. In deze kern hebben zitting: Piet Francke, Daan Ooms, Karei Manni, Corrie Kesteloo, Nelly Ver meer en Wilma van Gelder. Voorts zijn er een aantal ouderen, die hun medewerking toezegden en ervoor zorgen, dat wekelijks iemand van hun toezicht houdt op de gang van zaken. OOSTERLAND Sint Nicolaas en Zwarte Piet bij de bejaarden Donderdagmiddag vierden de be jaarden hun (zij het verlaat) Sinter klaasfeest. Mevr. Ommering had de leiding van deze middag, waarop de bejaarden in groten getale waren opgekomen, ondanks sneeuw en slechte wegen. Een welkomstwoord werd gesproken tot de aanwezigen, inzonderheid tot mevr. van Eeten, mevr. Speelman, ds. Ommering en de heer A. Stoutjesdijk. Na het zin gen van het clublied werden enige Sinterklaasversjes aangeheven, tot dat tot aller verrassing de goedhei ligman en zijn onafscheidelijke be diende binnentraden. Dit was de eerste maal dat Sint in levende lij ve de bijeenkomst met een bezoek kwam vereren. Allen werden met een cadeautje bedacht, sommigen kregen het met een rijm precies passend op deze persoon. Het werd hierdoor een dubbel gezellige bij eenkomst. Nadat het hoge gezelschap vertrokken was, dronk men gezamen lijk een kopje koffie met gebak. Me vrouw Ommering had Sint en Piet dank gebracht voor hun komst, hun goede reis gewenst en tot weerziens het volgend jaar, naar wij hopen. Onder begeleiding op het orgel door mevr. Capelle-van den Berg, wer den nog enige liederen gezongen, waarna de heer W. Kloote, een trou we soosbezoeker, een woord van op rechte dank uitsprak voor de wijze waarop bestuur, helpsters enz. deze middag voor de bejaarden weer tot een bijzonder genoegelijke hadden gemaakt. Hoogst voldaan keerde men hierna weer huiswaarts. Vereniging „Delta Foto" Bestuur schoot goed met werk van eigen leden BURGH, 8-12. De grote zaal van hotel „Het Wapen van Burgh" heeft vrijdagavond gedaverd van muzikale klanken in alle toonaarden ontspro ten aan de instrumenten van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" die cp deze avond vakkundig be speeld werden door de in groot tenue gestoken leden ter ere van de jaar lijkse uitvoering. De volle zaai da verde verder nog vele malen door het meesterlijke kluchtspel van het „Vlissingsch Schouwspel" dat hier voor de eerste maal optrad. Gewoontegetrouw betrad als eer ste de voorzitter, de heer H. P. Ver ton, het podium om de aanwezigen welkom te heten en een ander over de harmonie te vertellen. Hij richtte zich in een hartelijk welkomstwoord tot de beschermheer de heer H. P. Everwijn, die samen met zijn echt genote de avond bijwoonde. De heer Everwijn vertegenwoordigde tevens de gemeente in zijn hoedanigheid van burgemeester. Ook het lid van verdienste, de heer J. D. Lindhout, werd een bijzonder welkom toege roepen. De heer Verton wees de aanwezi gen op het vergrote toneel, hetgeen een gevolg was van het toenemende aantal leden. In de opleidingsoefe ningen zitten momenteel nog 5 le den, dus de opgaande lijn wordt be stendigd. Spreker noemde dit een gevolg van de leiding, de goede ver standhouding en de medewerking van het publiek zowel moreel als financieel. De verloting van dit jaar plus de eraan vastgekoppelde bazar bracht netto 3000 op, hetgeen een enorme HAAMSTEDE, 9-12. Het Groene Kruis, afdeling Burgh-Haamstede vergadert a.s. donderdag 14 decem ber des avonds te 19.45 uur in het wjjkgebouw. Als voorbereiding voor deze vergadering vraagt het bestuur bijzondere aandacht voor de ver schillende vormen van werkzaamhe den die op het verzorgingsgebied van de vereniging liggen. De voornaamste waarmede de wijkverpleegster wel te maken heeft zijn hier de verpleging van ernstige zieken, de laatste hulp bij overlijden, de bejaardenzorg, kinderhygiëne, rheumabestrijding, kankerbestrijding, tuberculosebestrijding, zorg voor de geestelijke volksgezondheid en de re validatie van een in de maatschappij terokerende patiënt. Een zware maar dankbare taak, waar zuster Steutël zich volledig voor inzet. Daarnaast organiseert het Groene Kruis de LAGE PRIJZEN ZIERIKZEE-BRUINISSE, 9-12. De week van 4 tot 8 december is voor de mosselaanvoer en de mosselhan- del er één geweest om zo gauw mo gelijk te vergeten. Opnieuw werd op verschillende aangevoerde partijen niet geboden, andere schepen en dat waren er ta melijk veel, werden verkocht voor de minimumprijs van f 11,51 of iets daarboven. Dat is natuurlijk een mindere prijs dan de prijs.die de laatste ja ren geld, toen de aanvoer nog door het Mosselkantoor te Bergen op Zoom werd geregeld. DREISCHOR De Astmafonds collecte De onlangs iri Dreischor gehouden collecte ten bate van de Vereniging tot steun aan het Nederlands Astma fonds heeft een bedrag van f 123,75 opgeleverd. OOSTERLAND In de vacature J. M. van der Werf Pz. werd in de Ned. Herv. Kerk alhier tot notabel gekozen de heer Jac. van den Houten. Verkeer heeft last van de sneeuw De hevige sneeuwval van donder dagavond bracht het verkeer ook hier ter plaatse wel enigszins in de war. Redds in de middaguren wa ren de eerste vlokken gevallen, doch 's avonds om ongeveer 10 uur, reed al een sneeuwruimer over de wegen omdat de laag sneeuw op vele plaat sen reeds meer dan 15 cm. dik was. Vrijdagmorgen raakte bij de Ram- pertse dijk een personenauto in een slip, die zich echter nog net over eind wist te houden. De chauffeur raakte met de schrik vrij. De wagen bleef ongedeerd. BRUINISSE Sportvissers actief Hoewel het weer daar toe toch de laatste weken echt niet uitlokt, blij ven de sportvissers de Grevelingen opzoeken. Hun moeite wordt dan ex tra beloond, want het is vooral de schar, die zich nu laat vangen. Maar ruggesteun betekent. Het aantal do nateurs gaat omhoog en er is in 1967 al voor f 736 oud papier opgehaald. Zaterdag a.s. zal opnieuw papier opgehaald worden. Tot slot vroeg de heer Verton aandacht voor de ver loting met jjiet minder dan 131 prij- zen. De Kon. Harmonie bracht vervol gens onder leiding van de dirigent de heer J. H. Blom, een zestal num mers ten gehore. De omlijsting was als gewoonlijk in marsmuziek op gezet en daartussen een ouverture, Bonne Fortune genaamd, een selec tie uit „Die Lustige Witwe", een Frans werkje „Retraite Frangaise" en een wat moderner nummer, alsom bekend als „Puppet on a string". Bij het laatste nummer, de mars „En- trée défilé" werd krachtdadige steun verleend door de drumband o.I.v. de heer Post. Leven in de harmonie De muzikanten werden voor hun uitstekend optreden dank gebracht door hun voorzitter en door de be schermheer de heer H. P- Everwijn, die duidelijk had geconstateerd dat er leven in de harmonie zat. Hij complimenteerde de muzikanten met dit optreden en hoopte dat het hen ook in het volgend jaar crescendo zal gaan. Inmiddels werden zeer velen eige naar van hazen, fazanten, flessen wijn en andere „toppers" uit de lo terij. De rest van de avond was voor het „Vlissingsch Schouwspel" met de vertolking van de klucht „Schan- moeder- en kleutercursussen en zijn er de zittingsdagen voor kleuter en zuigeling. Het Groene Kruis geeft verdei' haar medewerking aan het inentingsprogramma tegen diphterie, kinkhoest, tetanus en kinderverlam ming. Dan staat voor de zieke een uitgebreid arsenaal materialen in het wijkgebouw-magazijn ter beschik king. Voor diabetici is er een spreek-- uur van de diëtiste te Zierikzee en kent Haamstede de cursus bewe gingsleer voor bejaarden. De afde ling Burgh-Haamstede gaf dit jaar gedrukte raadgevingen over kam- peerhygiëne op de campings uit. De donderdagavondvergadering wordt belangrijk omdat na dé ge bruikelijke agenda gesproken zal worden over mogelijke veranderin gen in de interne organisatie waar voor het bestuur gaarne suggesties aanvaard. Een handicap voor verschillende kwekers is thans het zwaar getrost zijn van de mosselen. Door de bre kers, die de trossen uit elkaar halen gelukt het dan niet de mosselen vol doende van het wier waarmede ze aan elkaar gegroeid zijn te ontdoen. De kwaliteit is dan dikwijls uitste kend, maar de handelaars kunnen de mosselen toch niet voor export gebruiken. Het vergaan van de kustvaarder Lymfjord heeft op Yerseke natuur lijk diepe indruk gemaakt. De Lym fjord was één van die kustvaarders die regelmatig mosselen aanvoeren uit Denemarken of Duitsland. ook de spiering wil nog graag bijten. Het aas (de gewone zeepier), begint een probleem te worden. De schier onuitputtelijke Krammerplaat, lijkt toch uitgeput te raken. Toch is die plaat vele hectaren groot. Begrafenis H. Roukema. Te Bruinisse vond vrijdagmiddag de begrafenis plaats van de heer H. Roukema, die 56 jaar oud te Brui nisse overleed. De heer Roukema was een bekend en gezien midden stander, die zijn gehele leven in de textielbranche werkzaam was, want hij moest al heel jong beginnen. Van 1957 tot 1965 was hij diaken in de Ned. Herv. Kerk. Ds. H. Jagersma Ned. Herv. predikant, leidde de rouwdienst in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw. Aan de groeve dankte een zwager voor de belang stelling. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 11-12. Aanvoer 1999 stuks vee, t.w. 1573 runderen en 426 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, ex tra kwaliteit f 4,30-4,60, le f 3,80-4,15, 2e f 3,40-3,65, 3e f 3,20-3,30. Stieren f 4,00-4,55. Worstkoeien f 2,95-3,15. Varkens extra kwaliteit geen note ring, le f 2,25-2,30, 2e f 2,17-2,23, 3e f 2,10-2,15. SLachtzeugen f 1,60-1,70. Zware varkens f 1,95-2,05. Runderen: aanvoer groot, handel re delijk, prijzen als vorige week. Var kens: aanvoer groter, handel vlot, prijshoudend. daal in Parijs". Dit drie bedrijven grote blijspel werd op waarlijk emi nente wijze opgevoerd. Een juist ge kozen rolbezetting met frappante types, die rolvast, het publiek voor zich wisten te winnen, leidde naar een paar uur heerlijke kolder waar om het publiek naar hartelust heeft kunnen lachen. Vooral de uit de oer wouden komende buikdanseres Lo lita Conchita (Mientje de Leeuw- Melse), bekend om haar optreden in bananencostuum, was oorzaak van een schandaal, zoals aWeen Parijs die maar kent en zij droeg het stuk naar een hartverwarmende climax. De costumering was voortreffelijk. Ook de regie van Anton Vader was uitstekend. Jammer dat de toch wel heel sobere toneelaankleding dit ge zelschap niet waardig was. Na afloop dankte de voorzitter het gezelschap zeer hartelijk en wenste de leden een weerzien toe op woensdag 13 december, opnieuw in „Het wapen van Burgh". Zij die dus eens echt uit willen zijn en een flin ke vleug Parijse sfeer op willen snuiven, kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Na afloop zorgen „Les Idoles" uit Vlissingen, voor de eer ste maal in de Westhoek, voor de dansmuzeik. Uitvoerder dood na val van 25 meter AMSTERDAM, 9-12. De 47-jari- ge uitvoerder J. Kouwenoord uit Schiedam is op het terrein van een graanoverslagbedrijf aan de Coenha- venweg in Amsterdam van een hoog te van 25 meter naar beneden geval len. Hij kwam terecht op een trans portband, die daardoor afknapte en was vrijwel op slag dood. De man verloor het evenwicht terwijl hij op een tijdelijk aangebracht platform op de metalen overgang tussen twee silo's bezig was met montagewerk zaamheden. Verdwenen Frans meisje verdronken CHALON SUR MARNE, 10-12. Het stoffelijk overschot van het Franse meisje Marie Claude Gerva is, dat sinds vrüdag wordt vermist, is zon dag in een kanaal gevonden. Marie Claude Gervais was 12 jaar oud. Sinds haar verdwijning in Cha- lons-sur-Marne, 160 km ten oosten van Parijs, vreesde de politie, dat ook zij ontvoerd zou zijn. Er is inten sief naar haar gezocht. SANGLI (Midden-India), 10-12. Bij hevige gevechten tussen politie en- aanhangers van de Congrespartij zijn zondag 300 mensen, onder wie 162 politiemannen, in Sangli gewond. Vijfduizend betogers protesteerden tegen aanbevelingen van een rege ringscommissie inzake een elf jaar oud grensgeschil tussen de staten Haharasjtra en Mysore. De politie greep in toen de betogers de Indi sche minister van binnenlandse za ken, Chavan, wilden beletten een bijeenkomst bij te wonen. Er werden 104 arrestaties verricht. Oprichting Verbond van Nederlandse Ondernemingen Met algeméne stemmen hebben de leden van het Verbond van Neder- landsche Werkgevers en het Cen traal Sociaal Werkgevers Verbond zich in Arnhem verenigd met de voorstellen van de besturen om ge zamenlijk nog 4eze maand het Ver bond van Nederlandse Ondernemin gen op te richten, waarin de twee verbonden zullen opgaan. Het VNO zal dan op 1 januari 1968 zijn werk zaamheden aanvangen. LAATSTE NIEUWS BOMBAY, 11-12. Een krachtige aardbeving die vanochtend vroeg een groot deel van West-India heeft ge troffen, heeft aanzeker zestig mensen het leven gekost. Volgens in Bombay ontvangen berichten is van de plaats Koyna, op 300 km ten zuidoosten van Bombay, tachtig procent verwoest. Het aantal gewonden zou in de hon derden lopen. In Bombay zelf vielen minstens twee doden. ZIERIKZEE Examens Zeeuwse Muziekschool Zaterdag 9 december werden aan de Zeeuwse Muziekschool te Zierik zee voor de eerste maal de school examens afgenomen, waarbij als Rijks gecommitteerden aanwezig wa ren de heren D. Lichtenstein (voor orgel en piano) en J. Boon (voor fluit). De uitslag van deze examens luidt: Harmonium: Marja Hogesteijn, Burgh en Anton Dorst, Zierikzee. Herexamen 1. Piano: Caroline van Leeuwen, Bruinisse, Bea van Dongen, Drei schor, Jacomien Kloosterboer, Schud- debeurs. Louis Kunst, Soharendijke, Roel de Boer, John Pieterse, Hans Wiebols en Gerthar Ensing, Zierik zee. Sopraanblokfluit: Peter de Koeijer, Brouwershaven, Janny van Omme ren, Annemarie de Jonge, Cora Schot en Leen Jonker, Zierikzee. Altb lok fruit: Marja Hekman, Mar ja de Boer en Henk de Vlieger. Zie rikzee. Zoals gewoonlijk zullen de Her vormde vrouwenvereniging „Debo- ra" en de Bejaardensociëteit van Se rooskerke ook dit jaar weer geza menlijk Kerstfeest vieren. Ook alle helpsters van de Bejaardensociëteit worden hierbij uitgenodigd. Het Kerstfeest zal gevierd worden op dinsdag 19 december a.s. om 2.30 utu rn de grote zaal van het Dorpshuis. Sint Nicolaasfeest schoolkinderen Dezer dagen brachten Sint Nico laas en Zwarte Piet een bezoek aan de schoolkinderen in Serooskerke, die hiervoor waren samen gekomen in de grote, mooi versierde zaal van. het Dorpshuis. Met een spontaan gezongen lied, begeleid op het orgel, werden Sint en Piet welkom gehe ten. Zoals gewoonlijk waren niet alleen de kindoren, doch ook vele ouders aanwezig om het feest mee te vieren. Na een toespraakje door het hoofd der school, de heer J. van Antwerpen, die Sint Nicolaas felici teerde met zijn verjaardag, brachten ZIERIKZEE, 8-12. De amatcur- fotognrafenvereniging „Delta Foto" hield vrüdag in de Mondragon-foyer haar vierde openbare dia-avond. Het vertoonde was deze keer afkomstig uit de collecties van de leden. De vereniging, die de vorige openbare dia-avond altijd had laten verzorgen door bekende foto-amateurs uit den lande, bleek met „eigen krachten" mis te hebben geschoten: het werk uit eigen kring was het projecteren ten volle waard. Er waren te zien vakantiedia's, op namen met de kunstlichtfilm, kin der- en interieuropnamen. Een belangrijk gedeelte vormde de vertoning van de serie macro-foto- grafie; dia's van planten, insecten, vogeltjes e.d. Vooral op dit gebied waren magnifieke plaatjes te bewon deren. Hier was een grote hoogte bt>- reikt, zowel technisch als artistiek. De vereniging heeft zonder twijfel leden die deze tak van fotografie per- fekt beheersen. De heren A. v. d. Welle en A. Smallegange gaven het commentaar en brachten de sterke en zwakke punten naar voren. Bij een vakantie- serie is het zaak een zo gevarieerd mogelijk geheel te verkrijgen en de serie niet te lang te maken. Voor leden en belangstellenden was het een leerzame avond, temeer omdat er gelegenheid was vragen te stellen. De belangstelling viel wat tegen, zoals ook de voorzitter van „Delta- Foto", de heer M. Wieringa, in zijn openingswoord spijtig opmerkte. On der do aanwezigen waren leden van een bevriende foto-club uit Goeree- Overflakkee. Spelmoment uit „Schandaal in Parijs (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Algemene vergadering Groene Kruis Haamstede Mosselweek om maar snel te vergeten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2