Grote belangstelling in Graan beurs voor gehouden „teach-in' STREEKNIEUWS Zilveren medaille bij diamanten jubileum A. J. Berrevoets ,Sex en religie'' Zonneinaire's „N. en U." verrastte inet een geslaagde uitvoering ZIERIKZEE, 1-12. Een heterogeen samengesteld lorum en een hetero gene ,.zaal", hebben vrijdagavond de sexualiteit in het kader van de door de N.V.S.H.-afdeling georganiseerde „teach-in" „Sex en religie", aan de orde gesteld en „doorgepraat" voorzover de tijd dat toeliet (maar wat valt er op één avond afgerond te praten?) in een stampvolle Graanbeurs waar de dingen onverbloemd b(j de naam werden genoemd en verschillende sexuele problemen - typisch voor deze tjjd - aan de orde werden gesteld. Wat som migen vreesden is (gelukkig) niet bewaarheid. De zaken werden vaak scherp gesteld, maar er waren geen stuitende rellen, die de aandacht van de betekenende zaak afhielden. Ieder kon zyn „zegje" doen en het forum heeft zich ingespannen bepaalde opmerkingen en zelfs uitdagingen adequaat op te vangen. Aan de diskussies ging een filmpje van Duitse origine vooraf, met een geladen gegeven; jengen ontmoet meisje en in de sfeer van een nogal wild feestje gaat het tot het uiterste. De politie komt er - in verband met minderjarigheid - aan te pas en de ge-alarmeerde ouders zitten met de brokken, maar hebben zich veel te verwijten, „want gepraat werd er nooit". Min of meer met dit filmpje als uitgangspunt kwam de diskussie - in het begin wat moeizaam, maar later vlotter - op gang. Een omschrijving werd gegeven van het begrip „sex"; sexualiteit dus wat je eerst alleen en Hater samen beleeft. In het moderne leven echter heeft „sex" (vooral in de afkortLngsvorm) nog een veel wij dere betekenis. Het is mede die ty pische doordrenking van de samen leving met allerlei vormen en ver schijnselen, die - nodig of onnodig - de aandacht op het sexuele richten. De sexualiteit in zijn oorspronke lijke betekenis, werd gekarakteri seerd als oerdrift, behorend tot de „aantrekkende" (en dus niet tot de afstotende (agressieve krachten) die de mens „iets heel fijns" kan geven. Divergerende standpunten Tussen de polen van „iets lekkers" en „iets heel fijns" bleken de stand punten duidelijk uiteen te lopen. Dé vraag van de jongeren was in dit verband uiteraard „mogen we met elkaar naar bed?" Pleidooien voor een verder gaande sexuele verken ning van elkaar, ais inleiding op het huwelijk, stonden tegenover de te rughoudendheid ten aanzien van een vooruitgrijpen op het huwelijk. De levensopvatting in het algemeen en de geloofsovertuiging hebben met dit alles te maken, want met name de godsdienst 'legt beslag op de gehele mens en het sexuële kan daar moei lijk van1 tussen genomen worden. In het algemeen werd het accent gelegd op de menselijke waardigheid, maar ook velen (een merkwaardige en wel beeldende vergelijking) pleitten voor eerst het „babbelen" (het sexuele ex- perimentéren voor het huwelijk) en daarna het „praten" (de volledige en continue beleving van de sexualiteit in het huwelijk). Het „vlinderen" Van forumzijde werd wel gewaar schuwd tegen het z.g.n. „vlinderen", waarbij meisjes en jongens op bijna animale wijze van partner wisselen. De coïtus is de meest intieme vorm van intermenselijk samenzijn, die een geestelijke binding mede voor verondersteld. Ontbreekt deze geheel dan moeten de partners hiervan op de duur een geestelijke knauw krij gen. Rekening dient gehouden met eikaars geestelijke instelling, emo tionaliteit en gevoeligheid. Het „lekker" zander meer kan vaak ook beroerde gevolgen hebben, maar forum noch zaal tilde daar al te zwaar aan. De ariti-conceptiepil en andere voorbehoedsmiddelen maken ongewenste zwangerschap overbodig. In dit verband werd overigens op gemerkt dat daardoor ook het huwe lijk zich tegenwoordig gemakkelijker laat aantasten. Dit zijn woelige tij den en een mens raakt sneller zijn identiteit kwijt en die van1 de partner dan in de tijden, waarin alles zo „duidelijk" was en het sociaal ge dragspatroon van de mensheid een evidenter en constanter karakter had. Generatieverschil In het kader van vragen over het generatieverschil, werd uit de zaal wel gereageerd tegen het „meesmui len" door hen, die zelf „voorzichti ger" waren dan anderen, die gecon fronteerd werden met een gedwon gen huwelijk. Voor een dergelijke houding is geen enkele plaats. Wat het generatieverschil op het punt van de problematiek betreft, aohtte één der forumleden de toestand he lemaal niet gewijzigd wat betreft toen en nu. Verlangens en gevoelens zijn dezelfde gebleven. Ze zetten zich zelfs in het huwelijk voort, want geen man die nooit het verlangen heeft gehad met een andere vrouw te slapen, een overigens doorgaans expliciet lichamelijke getinte inten tie. Voorlichting door ouders Na de pauze kwamen andere on derwerpen aan de orde. „Wie begin nen mat de voorlichting de ouders of de kinderen?" was een vraag op de man af. Belangrijk in verband met deze vraag werd de voorlichting op de scholen geacht, die ten doel heeft dat thuis het gesprek op gang komt. Vragen over voortplanting en later over sexualiteit moeten - wil het gcad zijn - met een typische pro bleemloze vanzelfsprekendheid aan da orde komen in een sfeer van we derzijds vertrouwen, zonder dat nu direct moet afgeteld „wie het eerst begint". „Allebei een stapje doen", vooral bij wat oudere kinderen is het meest gewenst. Gewezen werd op de noodzaak van een veel algemenere vertrouwelijke sfeer tussen ouders en kinderen, waardoor vragen over sexualiteit niet apart worden gezet, maar verincorporeerd zijn in het to taal van het verhoudingspatroon thuis. Tolerant bleken forum en zaal te genover het naakt. Een enkel forum lid wilde voorbehoud maken wat be treft het lelijke naakt, maar anderen wilden daar niet aan en meenden dat ook dit ten onrechte onder een taboe vaLt. Tenslotte werd vrij uitvoerig ge sproken over abortus, waarbij een meerderheid zich opstelde tegen en kelingen. die meenden dat het toch wel mocht c.q. noodzakelijk zou kun nen zijn. Van medische (forum)-zijde werd gewezen op de huidige Nederlandse wet op dit punt en gewaarschuwd te gen de niet te onderschatten scha de. die met name de vrouw zowel lichamelijk, maai* vooral ook geeste lijk van abortus ondervinden kan. De forumleider de heer J. Kats, onder wijzer te Rotterdam, die de zaak strak in de hand hield, kondigde kwart voor elf het einde aan van de ze „teach-in". die als experiment voor Zierikzee een succes mocht worden genoemd. Het forum Het forum was als volgt samenge steld: mevr. A. G. Kroonenberg- Holthuis (zenuwarts), mevr. M. Ma- ris-Vogels (huisvrouw), ds. F. A. van Liere, kapelaan J. J. C. Commissa ris, drs. L. van Leeuwen (leraar), de heer A. A. I. Willems (gespreksleider N.V.S.H.) en de heer M. J. Bij de Vaate (journalist). Tussentijds werd het forum nog aangevuld met mej. C. Lems en de heer Brouwers. De /leer J. Blankers zorgde voor de (in gewikkelde) geluidsinstallatie. ZIERIKZEE Collecte Astmafonds De opbrengst van de collecte ten bate van het Astmafonds bedroeg te Zierikzee f 788,54, een royaal be drag dat f 100 hoger is dan vorig jaar. De dank gaat uit naar de bur gerij en naar alle collectanten (pad- vindsters, leden groepscomité' N.P. G. en leden van het Astmafonds). NIEUWERKERK Filmavond Rode Kruis Ook te Nieuwerkerk werd in „Ons Dorpshuis" een Rode Kruis-film- avond gehouden, 's Middags zag de jeugd de film „Assepoester". Tij dens de pauze van de avondvoor stelling werd een -geslaagde verlo ting gehouden. Beide voorstellingen waren goed bezocht. Pleidooi voor Israëliseh-Arabische samenwerking D JERUZALEM, 2-12. Premier Esj- kol van Israël heeft een beroep op de Arabische landen gedaan twin tig jaar onvruchtbare vijandigheid te vergeten en zich bij Israël te voe gen op de weg naar waarachtige vei ligheid. De Israëlische regeringslei der, die sprak op een bijeenkomst met hoofdredacteuren van in Israël verschijnende bladen, zei dat een Arabisch-Israëlische samenwerking tot een exploitatie van de hulpbron nen in hun gebied en een beter le ven voor de volkeren kan leiden. OPBRENGST ANTI-HONGERACTIE DEN HAAG, 2-12. De anti-honger actie die van 23-29 oktober 1967 ge houden werd, heeft tot op heden f 1.225.000 opgebracht, zo deelt de Novib mede. Gezien de vele acties, die dit jaar voor ontwikkelingshulp werden ge organiseerd (de tweede „Eten voor India" actie bijv. 'bracht f 9.000.000 op), is dit resultaat volgens de No vib bevredigend te noemen. De no vib maakt vooral met waardering melding van het feit dat de aan aan huis_ en straatcollecte deze keer het eerst het miljoen overschreden heeft. Op giro 100200 werd f 200.000 ontvangen. SPORTBERICHTEN VOETBAL Renesse—Luctor 4—0 De Renesse voorhoede verviel in deze wedstrijd weer in haar oude fout. Met uitzondering van Jaap v. d. Hoek, die achter de voorhoede bergen werk verzette, werd er veel te laks en zonder enige inzet ge speeld, waardoor een veelvoud van fraaie kansen onbenut bleven. Voor al in de le helft, toen doelman Ever- aers wel geteld twee ballen kreeg te verwerken, maakte Luctor wel een bijzonder povere indruk. In de achterhoede van de rood-witten ver toonden alleen r.achter v. Burg en spil Jonker hun normale vorm. Doordat er zonder enige concentra tie werd gespeeld werden de ballen aan de lopende band slecht geplaatst Onbegrijpelijk is het dat verschillen de spelers er eer. speciale voorliefde op na sohijnen te houden om de bal door de lucht te spelen, hoewel het terrein over een uitstekende gras mat beschikt. In de 10e minuut bracht Theo Ragas uit een pass van Jaap v. d. Hoek de stand op 1-0. On danks een ware belegering van het Luctordoel duurde het tot de 35e minuut voor l.buiten Cor Bakker de voorsprong tot 2-0 kon opvoeren. In de eerste 5 min. van de tweede helft kreeg doelman Everaers meel ballen te verwerken dan gedurende de gehele le helft. Renesse kreeg hierna weer een groot veldover- wicht, maar men volhardde in veel te korte passes en loom en laks spel. Dank zij voornamelijk het zwakke spel van de tegenpartij wist Renesse ook na de -hervatting nog tweemaal te scoren. In de 12e min. bracht Jaap v. d. Hoek uit een voorzet van Nico Goossens de stand op 3-0, waarna tenslotte Rinus Kooman in de 32e mm. uit een hoekschop de eindstand op 4-0 bracht. Een wedstrijd om snel te vergeten. SCHAKEN Schaakcompctitic T.O.G. Bruinissc Uitslag schaakcompetitie Schaak club T.O.G. Bruinisse. Wedstrijden gespeeld 1 december in het Centrum. M. Houkamp-P. M. van de Vel de 0-1; B. de Ruiter-H. van den Ber ge 1-0; W. Kootstra-L. Houkamp 0-1; A. van den Berge-J. Jumelet 1-0. OOSTERLAND St. Nicolaasfeest kleuterschool Dinsdagmiddag 5 december hoopt men met de kinderen van de Chr. Kleuterschool „Radda Barnen" het Sinterklaasfeest te vieren, zoals dit jaarlijks de gewoonte is. in de school aan de Sint Joost dijk. De aanvang is vastgesteld op half twee. BRUINISSE Sint Nicolaas bij jeugd N.V.V.-organisaties Sinterklaas weet het al, van vori ge jaren: „als ik op Schouwen- Duiveland kom, moet ik even naar het Jeugdegbouw in Bruinisse, daar zitten 's zaterdagsmiddags de kinderen wier ouders lid zijn van een bij het N.V.V. aangesloten vak bond altijd op mij te wachten". Daarom was het zaterdagmiddag weer een hele drukte in het Ver enigingsgebouw. Veel kinderen die Sint en zijn knecht hartelijk toe zongen, een vermaningen uitdelen de goedheiligman en een zak met veel lekkers voor hen die het gehele jaar door, geen reden tot klachten hadden gegeven. Jongeren en oude ren zoud enhet jaarlijks bezoek, ge organiseerd door de plaatselijke raad van het N.V.V. zeker niet wil len missen. KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk Burgh-Haamstede In december zijn in de kerkelijke gemeente Burgh enige ambtsdragers aan de beurt van aftreden. Het .be treft de heren J. de Koning (oufjer-j ling), H. Bouwman ('diaken), I. M. van Oeveren (diaken) en B. Bossers (ouderling- kerkvoogd). Al deze ambtsdragers hebben zich herkies baar gesteld. De lidmaten kunnen vóór 9 december hun aanbeveling inleveren bij de kerkeraad. Te Haamstede vond verkiezing van ouderlingen plaats. In de laatst gehouden gemeente-avond werden als ouderlingen gekozen N. J. van Dijke en A. P. Slager Pz. Beide he ren namen hun benoeming aan. Hulpmiddelen by het lezen van de Bijbel AMSTERDAM, 2-12. Voor het eerst zijn de Bijbel Kiosk Vereniging en het Nederlandsch Bijbelgenootschap gezamenlijk 'als uitgevers opgetre den van een tweetal hulpmiddelen bij het gebruiken van de bijbel. Er staan nog meer gezamenlijke uitga ven op stapel. De eerste twee betref fen radiolezingen, Idie kortgeleden voor de NCRV-microfoon gehouden zijn onder 'de titels: „Zelf leren bij bellezen" en „Geef de bijbel een eerlijke kans", die als pocket zijn verschenen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 4-12. Totaal aan gevoerd 1664 stuks vee, t..w.: 1273 runderen en 391 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen: prima f 4,30-4,60, le f 3,80-4,15, 2e f 3,40-3,65, 3e f 3,20-3,30; stieren f 4,00-4,60; worstkoeien f 2,95-3,15; slachtvarkens: prima geen notering, le f 2,25-2,30, 2e f 2,17-2,23, 3e f 2,10- 2,15; slachtzeugen f 1,60-1,70; zware varkens f 1,95-2,05. Runderen: aanvoer korter; handel willig; prijzen hoger. Varkens: aan voer als vorige week; handel vlot; prijzen hoger. Kardinaal Spellman overleden NEW YORK, 2-12. Kardinaal Francis Spellman, aartsbisschop van New York, is zaterdag in een New- Yorks ziekenhuis overleden. Hij werd 78 jaar. Ontsnapping uit Huis van Bewaring AMSTERDAM, 3-12. Omstreeks tien Uur zondagavond zijn uit het Huis van Bewaring II aan de Lloyd- lcade in Amsterdam zeven jeugdige delinquenten ontsnapt. Enkele van hen zijn inmiddels gepakt. In Calcutta zijn dit weekeind zes tien mensen overleden na het ge bruik van sterke drank waarmee was geknoeid. Zes personen verkeren in zorgwekkende toestand. De politie arresteerde in een klandestiene drankgelegenheid negen verkopers die lin het bezit waren van honderd flessen mot gevaarlijke inhoud. ZONNEMAIRE. 1-12. Vrijdag avond j.l. vond alhier de jaarlijkse uitvoering plaats van de muziekver eniging „Nut en Uitspanning", in ca fé „De Volharding". Namens de muziekvereniging ver welkomde de voorzitter de heer L. C. Braber. het talrijke publiek. Hij verheugde zich in deze goede op komst (de zaal was geheel gevuld) en hij hoopte op een genoeglijke avond. Een tweetal leden kon deze uitvoering niet bijwonen, wegens omstandigheden, wat echter niet wegneemt dat de vereniging er mo menteel goed voorstaat, wat betreft het ledenaantal in het bijzondei'. Er zijn thans 40 leden en nog een aantal leerlingen. Na het welkom van de voorzitter werd het muzikale gedeelte uitge voerd onder leiding van de heer L. C. Braber, te weten: 1. Subenhara, mars, P. B. Bisselink; 2. Bellatrix, ouverture, Caldero, de Rooy; 3. Ame rican Patrol. Meacham, Delhaye; 4. La Visiona, fantasie, G. Gadenne; 5. Amboss (Aanbeeld), polka, Parlow, Meijns; 6. Gooilandia, mars, C. J. N. Cori. Hierna volgde de pauze waarin verkoop van loten ten bate van de vereniging. Deze verloting heeft het mooie bedrag van f 215,- opgebracht. Toneelstuk N Na de pauze volgde het optreden van de toneelgroep „Op Drift" uit Renesse, tevoren verwelkomd door LAND- EN TUINBOUW „Het najaar op het Zeeuwse landbou wbedry f Op vrijdag 26 januari a.s. wordt in „De Prins van Oranje" te Goes een studiedag gehouden van de fe deratie van verenigingen voor Be drijfsvoorlichting en het Rijksland- bouwconsulentschap voor de Zeeuw, se Eilanden. Het thema voor deze dag zal zijn „Het najaar op het Zeeuwse landbouwbedrijf". „Gezondheidsdienst voor dieren ïn de provincie Zeeland" De algemene vergadering van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland zal gehouden worden op 21 december a.s. in café Toet aan de Lange Delft te Middelburg. Een overzicht van de werkzaamheden van het afgelopen jaar zal* worden gegeven door dr. J. Tesink. Vertoond wordt een film inzake parasitaire ziekten met toelichting. Het onder werp bestrijding varkensziekten zal worden behandeld door de heer R. T. Haalstra, de bestrijding van pluimveeziekten door de heer O. J. H. Fevos. Agrarisch Nederland en de E.E.G. ARNHEM, 2-12. Op de in Arnhem gehouden ledenraadsvergadering van de Gelderse Maatschappij van Land bouw, heeft de voorzitter, de heer G. van der Leij, o.m. een aantal con clusies getrokken over het verloop van de produJktie in Nederland ten opzichte van de E.E.G. als geheel. Opvallend noemde hij de naar ver houding sterke uitbreiding van de tuinbouw, met hoofdprodukten to maten en sla, in Nederland. Uitbrei ding van de produktie van fruit vindt geheel plaats in de andere E. E.G.-landen. In ons land bleef de produktie stabiel of gaf zelfs enige jaren een teruggang te zien. De ak kerbouw vertoont in Nederland slechts een beperkte uitbreiding. Het beeld bij de zuivel laat zien, dat de stijging van de E.E.G.-landen in zijn totaliteit sterker is dan in Ne derland, vooral voor wat de boter betreft. de voorzitter. Deze toneelgroep, die grote bekendheid geniet op ons ei land en daarbuiten door haar voor treffelijk toneelspel, bracht het to neelstuk „Jij bent een vreemde" suc cesrijk voor het voetlicht. Speelsters en spelers werden dan ook beloond met een daverend applaus, voor dit mooie spel, wat getuigde van gede gen studie. Emst en luim volgden el kaar afwisselend op. De heer L. C. Braber dankte namens alle aanwezi gen „Op Drift" hartelijk voor het spel, wat door allen met grote aan dacht werd gevolgd en sloot hiermee het officiële gedeelte af. Gok diegenen die hebben meege werkt om deze avond te organiseren, alsmede allen die prijzen voor de verloting beschikbaar hadden gesteld, wei-den hartelijk dank gebracht. Na sluiting van het officiële gedeelte volgde nog een gezellig bal, tot in de kleine uurtjes, o.l.v. de heer J. van Almkerk. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Werkendam (vac. R. de Bruijn): D. C. van Wijngaarden, Hoofddorp; te Goudswaard: .T. Arendsen, Bunschoten; te Gieter veen (Dr.): H. Zwiers, Barsinger- horn; te Waverveen (toez.): A. van Wijngaarden, kand. te Utrecht; te Giessendam - Nederhardinxveld: G. Westland, Wierden (O.); te Zaam- slag: C. L. Verbaas, Monnickendam; te Lopik (toez.): J. H. Vlijm, Krim pen aan de IJssel; te Nieuw-Beijer- land: kand. A. van Wijngaarden. Utrecht; te Boven-Hardinxveld (2e pred.pl.): J. L. W. Koppen-hol, Haaf- ten. Benoemd tot hulpprediker te Ra- venswaay: G. C. van Vrouwerff, past. medewerker aldaar. Bedan'kt voor Pernis (vac. C. den Engelse) (toez.): A. Lam, Zierikzee; voor Hei- en Boeicop: A. van der Vlist, Andel (N.B.); voor Gameren: S. de Jong, Houten; voor de benoe ming tot voorganger van de Kapel- AGENDA Maandag 3 december Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2 uur Sinterklaasbijeenkomst voor de be jaarden (UW). gemeente Hoogezand-Sappemeer: K. Schaap, Tange-Alteveer. Ger. Kerken Beroepen te Giessen-Rijswijlc, Marken, Midwolda, Paesens-Modder- gat, Schiermonnikoog, Vinkeveen, Vries en te Woudsend: kand. R. S. Elgersma, Grijpskerk, die geen ver dere beroepen in overweging kan nemen. Aangenomen naar Leens c.a.: kand. J. Bulthuis, Assen, die be dankte voor Vollenhove-stad-Krag- genburg. Bedankt voor Ridderkerk (vac. A. C. Mooy): J. W. Genuït, Drachten; voor Den Helder (vac. M. Hamming): K. P. van der Wel, Assen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te IJmuiden: P. N. Rib- bers, Enschedé-West. Ger. Gemeenten Beroepen te Vlissingen: P. Blok, De proteststaking die een deel van het Belgische artsencorps medio november is begonnen, is dit wek einde opgeheven. In Zuid-Victnam is donderdag een vliegtuig met 26 Amerikanen aan boord verongelukt. Geen van de in zittenden heeft het ongeluk over leefd. Albert Bernard Bongo is zater dag beëdigd als president van Ga bon. Groot deel van de jeugd mist onderwijs UTRECHT, 2-12. Rond de veertig procent van de 17-jarige jon gens in ons land volgt op het ogenblik geen enkel onderwijs: hoewel de cijfers in de overige leeftijdsgroepen iets gunstiger zijn, ligt het percentage 16-jarige jongens dat geen enderwijs volgt rond de dertig procent. By de 15-jarige jongens volgt twintig procent geen onder wijs. Deze verontrustende cyfer worden genoemd in het proefschrift, waarop de heer Q. L. Th. van der Meer uit Doorn tot doctor in de sociale wetenschappen promoveerde. Het proefschrift was getiteld: „Beroepsbegeleidend onderwijs". De cijfers brengt hy in verband met het hoge aantal uitvallers in het lager beroepsonderwijs. Van de ruim 100.000 jongens die jaarlijks de lagere schelen verlaten, gaat, aldus het proefschrift, veertig pro cent naar de lagere technische school, terwijl dertig procent naar het ULO gaat en 20 procent naar het VHMO. Van de 40.000 LTS-ers haalt maar driekwart het einddiploma. Dit einddiploma is echter onontbeerlijk om met succes een voortgezette opleiding in het leerlingenstelsel te volgen. Werd de jongen met een diploma van de LTS voor enige jaren neg beschouwd als een all round vakman, tegenwoordig geldt een opleiding aan de lagere tech nische school als basisonderwijs waarna men, in het leerlingenstel sel, nog tot een werkelijke vakman moet worden opgeleid. Dat het einddiploma van de LTS zo belangrijk is blykt uit de cijfers die de heer Van der Meer verzamelde over de jongens die het in het leerlingenstelsel niet kunnen bolwerken. Van de gediplomeerde LTS-ers behaalt namelijk ruim de helft het diploma, terwijl van de leerlingen die geen LTS-dipIoma behaalden maar een kwart het leerlingenstelsel met een diploma afsluit. De uitvallers dreigen te komen in de rijen der ongeschoolden. Een groep die het in de geïndustrialiseerde samenleving steeds moeilijker krijgt. Zestig jaar i.u dienst bij dezelfde werkgever ZIERIKZEE, 4-12. Heden (maan- dag)morgen heeft burgemeester D. W. Kastelein in een bijzondere bij eenkomst van directie en personeel in de zaak van de firma gebr. Thien alhier een koninklijke onderschei ding uitgereikt aan de heer A. J. Berrevoets, die vandaag de dag her denkt waarop hij zestig jaar geleden bij de firma Thien in dienst trad. Burgemeester Kastelein stelde vast dat een zestigjarig jubileum niet al leen voor de jubilaris en de directie maar in feite voor geheel Zierikzee een unieke gebeurtenis is, gezien de zeldzame gelegenheden waarbij een dergelijk jubileum voorkomt De heer Berrevoets werd op zijn diamantenfeest namens de directie hulde gebracht door de heer H. H. Volkeri. „Zestig jaar in dienst van één en dezelfde zaak is wel zeer bij zonder en we beschouwen het als een voorrecht je te bedanken voor alles wat je voor de zaak hebt gedaan", aldus de heer Volkeri. De heer Ber revoets kwam als jongeman van 12 jaar bij de zaak in dienst, eerst als loopjongen, maar al spoedig als man van de expeditie, nog later belast met het maken van bedden en naai en van tapijten. De heer Berrevoets deed zijn werk tot volle tevredenheid van de klanten en van zijn werkge ver. De.heer Volkeri schetste de ju bilaris dan ook als een voorbeeld voor jong en oud. Als stoffelijke blijk van waardering bood de heer Vol keri hem een gouden polshorloge met inscriptie aan. Voor burgemeester Kastelein was het een genoegen mededeling te kun nen doen van het feit dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Berrevoets een onderscheiding te verlenen in dc vorm van de ereme daille in zilver behorende by de Orde van Oranje-Nassau. De jubilaris kreeg dc bijbehorende versierselen vervolgens door dc burgervader op dc borst gespeld. Woorden van grote waardering sprak ook de heer Th. Volkeri, oud- direktielid. „Zestig jaar behartigde je onze belangen al was het je eigen zaak", aldus deze spreker, die de ju bilaris typeerde als eerlijk, vriende lijk en onverstoorbaar, en hem een kist sigaren aanbood. Dat deed ook de heer D. J. Ph. Jacobi, werkzaam in het bedrijf, die het gezelschap verder een aantal oude herinnerin gen voorschotelde. De heer H. Vor- werk, oud-directielid, bood vervol gens een elektrisch scheerapparaat aan. De jubilaris wordt heden (maandag)middag in hotel Van Op pen van half vijf tot zes uur een re ceptie aangeboden welke de afslui ting zal betekenen van een voor Zie rikzee wel heel bijzonder jubileum. (Foto: Ziorikzcesche Nieuwsbode). I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2