50.000ste aansluiting waterleiding midden-Zeeland feestelijk in gebruik Een modieus geschenk Modehuis Drehsen - Poell BEELDBUIS? Mosselprijs door grote aanvoer ingestort nieuwe frisse energie De grootmeester der tonen ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 november 1967 Nr. 19905 GOES, 27-11. Ia Kluetinge b|j Goes is zaterdag de 50.000ste aansluiting op het distributienet van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Midden- Zeeland" op feestelijke wijze in ge bruik genomen. De president-com missaris, mr dr A. J. J. M. Mes, her innerde tijdens de bijeenkomst aan de fusie met de waterleiding-maat schappij „Tholen", die nog dit jaar definitief zal zijn, en de voorgeno men samenwerking met de N.V. wa terleidingmaatschappij „Schouwen- Duiveland". Mr Mee sprak de hoop uit, dat bin nen enkele jaren Zeeland over één drinkwaterleidingbedrijf zal beschik ken, waarmede het gestelde doel van 100.000 aansluitingen zal zijn bereikt. De directeur van „Midden-Zee land". ir T. Verheul, bood de bewo ners van het huis een bedrag in geld aan voor een vaatwasmachine en een jaar lang gratis waterverbruik. Advertentie Bij de N.M.B. is het goed sparen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 3IM5 De bank waar u zich thuis voelt! SPORT All-Ready versloeg Good-Luck (Middelharnis): 12—0 Het zijn weer ware korfbalcijfers geworden op het sportpark „Ban- nink" te Zierikzee, waar AH-Ready zaterdagmiddag moest aantreden te gen Good-Luck I uit Middelharnis. Het destijds in Middelharnis behaal de 4-4 gelijke spel waren de rood zwarten schijnbaar nog niet helemaal vergeten, want de thuisclub kwam nu met een sterk twaalftal binnen de lijnen. De dikke mist en druilerige regen had het speelveld danig glad ge maakt, hetgeen nogal eens een glij partij! je veroorzaakte. Ofschoon de rood-witte bezoekers evenals des tijds te Middelharnis weer enthou siast van start gingen, bleek al spoe dig, dat All-Ready zich deze middag geen gelijk spel meer zou laten ont futselen. De thuisclub nam al direkt het heft volledig in- handen en er wa ren nauwelijks vijf minuten ge speeld, toen Ada Hage zich keurig vrij speelde en aan All-Ready de lei ding kon geven. (1-0). Nauwelijks twee minuten latei' was het alweer raak. Boy Simmers kreeg een uit stekende kans en hij maakte geen KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. In het centrale kan toor van de Koninklijke Shell Groep in Den Haag wordt een rekencen trum ingericht voor geofysische on derzoekingen, dat een investering vergt van f 5 miljoen. GRONINGEN. De politie van Gro ningen heeft de 34-jarige tegelzetter A. Z. uit Groningen gearresteerd, die zich in de afgelopen maanden aan een groot aantal inbraken in de stad Groningen heeft schuldig gemaakt. Z. is een goede bekende van de po litie. BRUNSSUM. In het ziekenhuis te Brunssum is de I8-jarige F. Hou wer uit Brunssum overleden aan de verwondingen, die hij vorige week donderdag bij een verkeersongeval (apliepi Hij werd toen aangereden door een personenauto, die bij een inhaalmanoeuvre in een slip raakte. GELEEN. De Amsterdamse acteur Johan Kaart heeft gekleed in het kostuum van Doolittle uit de musical „My fair lady" de orde van de gul den humor in ontvangst genomen. De uitreiking geschiedde op initiatief van de samenwerkende Limburgse carnavalsgezelschappen en vond plaats in de Hanenhof te Geleen. GIETEN. Op de provinciale weg tussen Gieten en Barneveld is de 24- jarige H. Hooyer uit Veendam dode lijk verongelukt. De heer Hooyer reed met zijn personenauto op een rechte weg op onverklaarbare wijze tegen een boom en kwam daarna in de sloot terecht. De jongeman was op slag dood. AMSTERDAM. Het staatssympho- nie orkest van de Sovjet-Unie is zon dagavond voor de eerste maal sedert zijn bestaan in ons land opgetreden. DEN HAAG. In de Julianastraat te Stramproij, ten zuiden van Weert, werd kort na middernacht de 22-ja- rige voetganger P. J. M. Kusters door een auto geschept. Hij is kort na aankomst in het ziekenhuis aan de gevolgen van een schedel basisfrac tuur overleden. ROTTERDAM. Alle grensposten in ons land zijn ingeschakeld bij de speurtocht naar de drie Italianen, die gisteren nacht in Rotterdam een juwelierszaak plunderden. Ook Interpol ia van de feiten op de hoog te gesteld. Na gistermorgen zijn de mannen niet meer in de grensstreek of elders gesignaleerd. ROTTERDAM. De grootste en 9terkste cutterzuiger van Europa, de „Beverwijk 31" - gebouwd in op dracht van Van Hattum en Blanke voort N.V. te Beverwijk - zal op 9 december bij Boele's scheepswerven N.V. te Bolnes te water worden gela ten. SAS VAN GENT. In het Sint Eli- sabethziekenhuis te Sluiskil is over leden de 23-jarige heer J. Taal uit Huibergen, zaterdag botste hij bij lichte mist op een boom in de ge meente Sas van Gent, waarbij hij fractuurverwondingen opliep. fout. (2-0). Ook het volgende aanvals-< vak van de rood-zwarten was zeer ijverig en gevaarlijk. M. Kloet en zijn medespelers (sters) kregen tai van kansen en uit één hiervan was hot Kloet, die van dichtbij de bal in de Good-Luck-korf deponeerde. (3-0) Vijf minuten later was het mevrouw J. A. Krijnse Locker-van der Weel, die een klein gaatje zag en de voor sprong prompt verhoogde tot 4-0. De weinige aanvallen, welke de rood witte bezoekers wisten op tb bou wen, werden bijzonder schadelijk af gewerkt. Aan de andere kant bleven de rood-zwarte Zierikzeeënaren ech ter zeer aktief en gevaarlijk. In de 22e minuut was het Henk Vermeule, die na enkele vergeefse pogingen nu toch raak schoot en de stand op 5-0 bepaalde. Dezelfde speler maakte er enkele minuten later ook 6-0 van. Nog in de eerste speelhelft kende scheidsrechter J. Hof aan All-Ready een strafworp toe. Boy Simmers mis te deze in eerste instantie, doch maakte direct daarna deze fout goed door op fraaie wijze de stand op 7-0 te brengen. Ook in de tweede speel helft was All-Ready heer en meester van het terrein. De gasten bleven aardig tegenstand bieden doch wa ren eenvoudig niet bij machte om verdere doelpunten te keren. Direct na de thee was het O. Huitema, die de stand op 8-0 bracht en Joop de Regt zorgde enkele minuten later voor 9-0. Een wat vreemd doelpunt bracht Elma Hage op haar naam. Zij deponeerde de bal aanvankelijk te gen de mand, doch deze rolde er op wonderbaarlijke wijze toch nog juist in. (10-0). Nog vond Ail-Ready het blijkbaar niet voldoende en Henk Vermeule bepaalde met nog twee treffers de eindstand op 12-0. In de Flakkeese Senioren-wintercompe titie heeft All-Ready nu de leiding genomen. De rood-zwarten wisten tot op zaterdag uit vijf wedstrijden negen punten te verzamelen. Het doelgemiddelde van All-Ready is 51-5. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 27-11. Klei-aard- appelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 11,50- 13,00; Bintje 35-50 mm opwaarts geen notering; Bintje 40 mm op waarts f 9,00-10,25; Meerlanders 40 mm opwaarts geen notering; Furore 40 mm opwaarts f 11,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 8,50-9,00; Bintje 40 mm opwaarts geen notering; Bintje 45 mm opwaarts f 9,00. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts f 8,00-9,00. Voer-aardappelen f 2,00-3,75. Stemming: binnenland rustig, ex port flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van consump tie-aardappelen op wagon, schip of auto. Advertentie Een enorme keuze uit onze koffekties sjaals - handschoenen corsages - spelden bontstola's - mutsen hoeden - bontmantels Ook voor de jeugd een bijzonder grote keuze uit bonte kleuren en prima kwaliteiten I Komt U eens kijken het verplicht U tot niets I Dam 10 Zierikzee Wat biedt de WOENSDAG 29 NOVEMBER. NED. I. In het kinderprogramma van de IfCRV een dierenpraatje van Han Rensenbrink, „Gompie" en de kijkkastman. Na Pipo nog een pro gramma voor de jeugd: een span nende aflevering van „Schateiland" De tijd tot acht uur wordt gevuld met „Panoramiek". Na het journaal krijgen we misschien een recht streekse uitzending te zien van de interlandwedstrijd Nederland-Rus land. Is het Feijenoord-stadion niet uitverkocht of zijn er andere rede nen om de wedstrijd niet uit te zen den, dan gaan we eerst kijken naar tien minuten CPN, vervolgens naar een Socutera-filmpje over de TBC- bestrijding en dan naar de film „De terugkeer van Frank James", een oude rolprent van Fritz Lang met Harry Fonda, Gene Tierney en Jackie Cooper. Het verhaal, dat ten grondslag aan deze film ligt, is goed -deels op historische feiten geba seerd. Het speelt zich af in het wilde westen, waar de broers Jesse en Frank James als dollemannen te keer gaan. Onsympathiek zijn ze niet maar ze overtreden met hun roof tochten nu eenmaal de wet en dat mag nietIn de NTS-serie Concert met reptitie" repeteert Rafael Kube. lik met het Berlijns Symfonie Or kest de derde symfonie van Beetho ven. Daarna nog het laatste nieuws en „Openbaar Kunstbezit", waarin drs. Th. van Velzen „deugden en on deugden" laat zien in tekeningen en prenten van Breughel. NED. II. „Geen beter leven dan een buitenlevenis het eerste pro gramma-onderdeel van de NCRV. Nog een tweede serie ook in het voorprogramma, nl. het vierde deel van „Vidocq". Na het journaal is het de beurt aan Godfried Bomans in de rubriek „Gevraagd". Drie sol licitanten hebben geschreven op een advertentie, waarin een onderwijzer (es) wordt gevraagd. Ze worden op geroepen en mogen hun sollicitatie toelichten, zoals dat heet. De mu ziekliefhebbers kunnen dan een re petitie bijwonen van de Wiener Symfoniker onder leiding van Karl Böhm van Schuberts Zevende Sym fonie. Daarna nog een kort pro grammaatje over ds. Tullio Vinay, de leider van het Riesi-project op Sicilië. DONDERDAG 30 NOVEMBER. NED. I. De KRO start met een BBC-natuurfilm uit de reeks „Sur vival" .Onderwerp is de Amerikaan se fauna. Daarna nog een korte pro- duktie van de Saarlandse televisie. Het is een bescheiden show rond het zangeresje Tessa Beamont. Na het journaal een rechtstreekse reporta ge van het concert) dat het Symfo nisch Staatsorkest van de USSR van -avond in Amsterdam geeft. De ver maarde dirigent E. Swetlanov leidt het orkest in uitvoeringen van de Russische ouverture van Prokofief en in het eerste pianoconcert van Tsjaikofsky. Solist is de jonge Rus sische pianist Victor Eresko. De KRO handhaaft de traditie dat de donderdagavond toneelavond is. De keuze viel op een eenacter van de jonge Engelse schrijfster Pauline Macouly. Het stuk wordt gespeeld door Lex Schoorel, Gerard Hart kamp en Rob Milton. Tot slot van de avond volgt nog een aflevering van „Brandpunt". NED. II. Na het Internationaal Agrarisch Nieuws en „Van gewest tot gewest" vervolgt de NTS de tweede net avond met Openbaar Kunstbezit". Prof. dr. J. Bruyn be handelt de geschiedenis van het zelf portret, Na het journaal neemt de TROS de dienst over. Fieke van Westreenen brengt haar tienminu- tenprogrammaatje over de „rythme and blues"-groep The Whiskers. Ba rend Barendse geeft commentaar in de dubbelwedstrijd vrij worstelen waarin Mick Macmanus en Spencer Churchill het opnemen tegen Steve Logan en Johnny Williams. Daarna gaan we een kwartiertje kijken naar de pas beginnende Belgische chan- sonnière Mart Gevens. „Voyage to the bottom of the sea" is het vol gende programma. De Seaview heeft een computer aan boord gekregen, die de bemanning overcompleet maakt. Tot slot van de avond het tweede en laatste programma van de KRO en RKK over „De laatste dingen". Hierin komen vragen aan de orde rond dood en voortbestaan. WOENSDAG 29 NOVEMBER. NED. I: 17.00 Kijkkast; 17.35 Ein de; 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Schateiland (kleur); 19.32 Panoramiek. 19.56 Ster; 10.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Zendtijd po litieke partijen; 20.30 Socutera; 20.35 The return of Frank James; 22.05 Concert met repetitie; 22.45 Jour naal; 22.50 Openbaar kunstbezit; 23.05 Einde NED. II: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Geen beter leven dan een bui tenleven; 19.28 Vidocq; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Gevraagd; 21.10 Karl Böhm dirigeert; 22.00 Nieuwe hoop voor Sicilië; 11.11 Ster 22.15 Journaal. DONDERDAG 30 NOVEMBER. NED. I: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 De vogeltekeningen van Audubon19.32 Tessa kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Symfonisch staatsorkest, van de USSR; 21.20 Monica; 21.55 Brand punt; 22.40 Journaal. NED. II: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Van gewest tot gewest; 19.25 Internationaal agrarisch nieuws 19.45 Openbaar kunstbezit; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 The Whis kers; 20.30 Vrij worstelen20.50 Een beetje chanson; 21.05 Voyage to the bottom of the sea; 21.56 De laatste dingen; 22.26 Ster; 22.30 Journaal. SYDNEY. Een Australische rech ter heeft geadviseerd dat een Neder landse immigrant, die een 18-jarig meisje bij een gevecht heelt gedood, naar zijn geboorteland terugkeert. Flitsen uit het buitenland MELBOURNE. Een groep van 677 Australische geleerden heeft gepro testeerd tegen het gebruik van na palm, gas en ontbladeringsmiddelen in de Vietnamese oorlog. DJAKARTA. Acht mensen zijn twee weken geleden in het midden- Javaanse district Poerworedjo om gekomen bij een grondverschuiving. De verschuiving was veroorzaakt door hevige regenval en omvatte 70 ha. Verscheidene huizen werden be dolven. MOSKOU. Het Russische commu nistische partij-orgaan Prawda heeft zowel Israël als de „Arabische heet hoofden" veroordeeld wegens hun reactie op de resolutie van de veilig heidsraad over het conflict 'in het midden-oosten. KOAOBAROE ,(We3t-Maleisië). Zes van de elf staten van westelijk Maleisië worden geteisterd door moessonoverstromingen. Verscheide ne mensen zijn verdronken. Meer dan 400.000 mensen wachten op eva cuatie naar hoger gelegen gebieden. LONDEN. De wilde staking van Londense havenarbeiders, die acht weken heeft geduurd, is afgelopen. De 3.000 stakers hebben hun werk gevers en vakverenigingen tot het eind van het jaar de tijd gegeven om over hun eisen te beraadslagen. Zij dreigden met een nieuwe staking in januari als aan hun eisen niet is tegemoetgekomen. MUNCHEN. Uit een Amerikaanse munitieopslagplaats in Perlacher Forst bij München zijn meer dan 13 duizend oefenpatronen en een hand granaat gestolen, zo heeft de voor lichtingsdienst van de Amerikaanse strijdkrachten in München meege deeld, RIJSSEL. Met een scherpe ver oordeling op binnenlands politiek gebied aan het adres van de com munisten heeft de Franse premier, Georges Pompidou, voor enkele dui zenden afgevaardigden in Rijssel het driedaagse congres van de Gaullisti sche beweging gesloten. ADEN. Britse troepen zijn begon nen zich vanuit de buitenste secto ren van Aden terug te trekken op de vliegbasis Khormaksar, in afwach ting van hun definitieve terugkeer naar Engeland. De gebieden die zij ontruimden werden zonder inciden ten overgedragen aan eenheden van het Zuidarabische leger. AKEN. Wim Ruska, wereldkam pioen judo in het zwaargewicht, heeft zijn internationale kampioen schap van Duitsland niet kunnen prolongeren. In de finale van het zwaargewicht verloor hij op beslis sing van de scheidsrechter van Klaus Glahn. CARACAS (Venezuela). Venezuela heeft 71 straaljagers van het type F 86 van1 Westduitsland gekocht, heeft de Venezolaanse minister van defensie, Ramon Florencio Gomez, verklaard. De Sint te Zierikzee. Sint Nicolaas geeft de microfoon over aan een klein tb er-bedoelingen had, die er even (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). jongetje, dat duidelijke vokale 5-decembejr-bedoelingen had, die er even later hooggestemd uitkwamen. Wat insiders vreesden ZIERIKZEE BRUINISSE, 24-11. Wat door alle „insiders" werd ge vreesd, is in de mosselhandel in de week van 20 tot 24 november ge beurd. De aangeboden mosselen wer den niet allemaal door de handel op genomen. Een tiental schepen bleef onverkocht, omdat er niet op werd ingeschreven. Natuurlijk werkte de te grote aan voer ook averechts op de prijsvor ming, indien al sprake was van een record, dan was het nu een record, wat de (laagte van de prijzen betreft. De Stichting Algemeen Mosselbe- lang heeft vorige week haar pogin gen om prijsregelend op te treden tijdelijk opgeschort, omdat enerzijds met de kwekers uit Yerseke en Har- lingen geen overeenkomst kon wor den bereikt over beperking van de aanvoer, terwijl anderzijds de im port van mosselen verontrustende vormen gaat aannemen. Naast mosselen uit Duitsland en Denemarken, spreekt men nu al van mosselen uit Finland die geleverd kunnen worden. Er schijnt ook al ge léverd te worden van het Duitse ei land Sylt rechtstreeks naar Frank rijk. Gcede kwaliteit nodig Dit zijn even zovele tekenen dat Nederland als mosselexporteur op zijn teMen dient te passen, door een goede kwaliteit te leveren en door natuurlijke oorzaken, (slechte groei) is de kwaliteit 'niet gelijk aan vorige jaren. Advertentie Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip Deense en Duitse mosselen arrive ren wekelijks per kustvaarder. De prijzen liepen officieel van f 11,51 tot plm. f 14,-. In het begin van de week ging het nog veel beter. Toen bleken de Zeeuwse mosselen voor iinleggerijen of kokerijen nog goede prijzen te ma ken. Duidelijk is wel dat kwaliteit thans een rol speelt bij de prijsvor ming. Ook deze week 27 november tot 2 december wordt nog voor eigen ri sico gevaren. LEEUWARDEN. Een brand in het centrum magazijn van de Verbruiks coöperatie Noord-West te Leeuwar den heeft aan de daar opgeslagen levensmiddelen een schade van naar schatting twèe ton toegebracht. Bij een ontploffing van een kneedbom in Kyrenia in het noor den van Cyprus zijn maandagnacht twee Grieks-Cyprische politieman nen licht gewond geraakt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Staveren: B. Fokke- ma, Heerjansdam c.a. Bedankt voor Boven-Hardinxveld (2e pred.pl.): C. van Bart, Putten. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Rotterdam-Pernis: kand. H. Kiezenbrink, Wapenveld. Chr. Ger. Kerken Tweetal te IJmuiden: W. de Joode te Rotterdam-Kralingen en P. N. Ribbers, Enschedé-West. LAND- EN TUINBOUW De wereltltarweproduktie LONDEN. 27-11. In een na afloop van de alhier gehouden bijeenkomst van de internationale tarweraad ge publiceerd communiqué wordt mede gedeeld dat de raad voor het oogst jaar 1967-1968 een wereldtarwepro- duktie verwacht van 273 miljoen ton of 29 miljoen ton minder dan de re- cordproduktie van het afgelopen jaar. De oogsten in de Verenigde Staten, in west- en oost-Europa be reikten nieuwe records, terwijl de produktie in de Sowjet-Unie de op een na de grootste was welke ooit werd bereikt. Anderzijds werd de oogst in Noord-Afrika getroffen door droogte terwijl de oogsten in Canada en Australië veel kleiner zijn dan vorig jaar. Feuilleton (Het leven van Jos Haydn) door Franz von Seeburg Haydn zag het en zijn hart bloed de. Hij wist, dat het hem verdriet deed, maar hij wist niet, waarom. Speet het hem om die onschuldige bloem, die zo wreed vertrapt was? Of om het hart, dat hem de bloem gegeven had en dat hij niet kende en toch liefhad? Lina wendde hem trots de rug toe; hij echter bukte zich snel naar de vertrapte roos en verborg haar aan zijn borst. Na het dansen volgde het maal. De boeren en boerinnen zaten op lange banken dicht op elkaar om de grote tafels, aten uit houten schotels en dronken wijn uit tinnen bekers en kannen. Keiler zocht Josef en vond hem in een donkere hoek, het hoofd op de borst, de armen over de borst gekruist. Josef, wat scheelt je? Haydn hief langzaam het hoofd op. Hij keek rond, zoekend naar de geheimzinnige gestalte, die hem de roos gegeven had. Tevergeefs.' Wat is er? vroeg hij toonloos. Je moet op je viool spelen! Ik? Nee vader, ik kan niet! Toch stemde hij zijn viool, leunde tegen een zuil, sloot de ogen en be gon een lied, waaruit een stil diep leed klaagde. Het was alsof hij zong van een roos, die hem van verre een geheimzinnige groet had gebracht, van een heimwee, dat verlangt naar geluk. Als hetzelfde meisje, dat hem de roos gegeven had, hem nu had aan gezien, dan zou Haydn, trots mas ker en vizier de stille Anna herkend hebben! Hoe groot, hoe mooi moest haar liefde voor Haydn zijn, hoe snijdend het leed, dat aan haar hart knaagde! Zij had in de donkerrode roos haar gehele smart gelegd, de smart van het afscheid en nu, nu Haydn verlangend aan haar dacht, was zij al lang weer thuis in de don kere kamer. Haydn zou er nooit aan gedacht hebben, een van de Kellertjes te trouwen. Alleen toen vader Keiler zelf gezegd had: Je moest een van mijn dochters trouwen, toen ging zijn stil verlangen meer uit naar het bezit van Anna, ofschoon ook de vurige Lina hem niet onverschillig was. Bravo, bravo! riepen de honder den stemmen, toen Haydn zijn fan tasieën geëindigd had. Koel keek hij naar de juichenden, alsof hij wilde zeggen: Jullie begrijpen me toch geen van allen. Daarna keerde hij de menigte onverschillig de rug toe. Haydn! fluisterde een stem naast hem. Het was de astronoom. Wat wilt u masker? Je hebt wonderlijk gespeeld! Vergeet niet, graaf Morzin op het eerstvolgende concert dezelfde stukken voor le dragen! Dat zal ik niet doen! Mijn ge heim houd 'ïk voor me. Overigens, en hij streek met de hand over het hete voorhoofd, ik weet ook geen toon meer van alles, wat ik op mijn viool gedroomd heb. Het werd al weer dag, toen Kei ler, Lina en Haydn de zaal uilgin gen. De kapper had te veel wijn ge dronken; zijn tong was zwaar en zijn gang onzeker. Haydn nam zijn arm en geleidde hem naar huis. Lina liep droefgeestig mee. Alle pogingen van Haydn, om haar vrolijk te stem men, bleven zonder succes. Ik heb net zo goed mijn luimen, als andere mensen, zei ze toornig. En ik weet heel goed, waarom ik uit mijn humeur ben. Plotseling bleef de oude op een straathoek staan en riep: Josef, om hels mij! Weet je, ging hij zacht voort, als je eenmaal mijn schoon zoon bent, dan dan - Vader, zwijg toch! zeurde Lina. Je hebt gelijk, mijn kind! Maar één ding wil ik je nog zeggen, het wordt tijd, dat wij aan je bruiloft denken. Morgen kan het helaas niet, want dan heb ik te veel te doen, maar de volgende week moet de pastoor Dat zal wel terecht komen, va der, viel Lina hem heftig in de rede. Gelukkig, wij zijn thuis! Goede nacht, dromerige mijnheer Haydn! spotte zij, buigend. Toen keerde ze hem de rug toe. Jopie, vermaande de kapper, tegen de deur deunend en de vinger waarschuwend opheffend, ga direct naar je paleis! Graaf Morzin behoeft niet te weten, dat je vannacht te veel wijn gedronken hebt. Wees ver standig en neem een voorbeeld aan mij Haydn lachte hartelijk. Goede nacht, vader en goede morgen tege lijk. Toen reikte hij Lina de hand. Het meisje weifelde een ogenblik; dan, toegevend aan een zachtere stemming, gaf zij hem eveneens de hand. Slaap wel, Josef! (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3