BREDA BIER DE ZIERIKZEESCHE COURANT eiligheidsraad eist terugtrekking van de Israëlische troepen Griekse gevangenen aar Nederland? Grafschenner actief in Waalwijk „Veel verknoeid in Indonesië" KAMERBREED „DE MAGNEET" Ankara: Grieks antwoord onbevredigend Strijd bij Dak To Complete valse hankbiljettendrukkerij De Gaulle 77 jaar XL SI'AAR KAAI T KNIP UIT IERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 november 1967 124ste jaargang Nr. 19902 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 iDAKTIE EN ADMINISTRATIE: ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: nnewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. (01110) 2255, Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 7,15; per maand 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. I 2,38. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110)2938. Uitgave: dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 16 cenl V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 1,25 per stuk. In dit nummer: Aktuele landbouwpolitieke zaken NEW YORK. 22-11. De Veilig- idsraad van de Ver. Naties heeft et algemene stemmen een ontwerp- solutie goedgekeurd, waarin terug- ïkking geëist wordt van de Israë- che troepen uit de bezette Arabi- he gebieden en een einde aan alle rlogshandelingen opdat „een recht- ardige en duurzame vrede in het idden-Ocsten" zou kunnen worden vestigd. desbetreffende resolutie is er n die van. Engeland is uitgegaan en de plaats is gekomen van Afri- ans- Aziatische, Amerikaanse en sche voorstellen. In de Britse resolutie wordt voorts ris-generaal Oe Thanst ver- ht, een speciale afgezant aan te jzen voor het Midden-Oosten, „om ntacten op te nemen en te onder- uden met de betrokken staten, ten- de overeenstemming te bevorde- n en pogingen te steunen tot het reiken van een vreedzame en goed keurde regeling", in overeenstem- in g met de voorzieningen en begin gen van het ontwerp ervan. Na de goedkeuring van de Britse twerp-resolutie verklaarde de Is- "-lisohe minister van buitenlandse ken, Abba Eban, dat niet de voor arden van de goedgekeurde reso- :e beslissend zuilen zijn doch „de de houding en de politiek van landen van het Mid den-Oosten". EEDE KAMER DEN 1IAAG, 22-11. De staatsse- etaris van buitenlandse zaken, H. de Koster, heeft in de Tweede Ka- ircommissie voor buitenlandse za- n meegedeeld dat Nederland de llectleve uitwijzing van politieke vangenen door het regime in Grie- nland „positief' zal onderzoeken benaderen. Terwijl de staatssecretaris aanvan- lijk had meegedeeld dat de minis- van justitie op korte termijn zal ■rden gevraagd zijn oordeel te ge- n, verklaarde hij in tweede termijn het internationale Rode Kruis ent te warden ingeschakeld. Hij zei nadat de anti-revolutionaire afge- ardigde dr. N. G. van Geelkernen gesuggereerd dat vrijgelaten ge- genen zich bij voorkeur in landen :t meer ruimte, zoals Canada, dan derland zouden moeten vestigen. ■t gaat er in de eerste plaats om t de gevangenen Griekenland kun- i verlaten, aldus de staatssecreta- De vrede kan slechts tot stand ko men krachtens een overeenkomst en kan niet worden opgelegd, aldus Eban. Hij voegde er aan toe dat Is raël concrete vredesvoorstellen zal indienen bij onderhandelingen met zijn Arabische buurlanden. De Syrische ambassadeur George Tomeh, verklaarde vóór de goedkeu ring van de Britse resolutie, dat zij werd aangenomen, het te vrezen viel, dat „een nieuw onrechtvaardig en tragisch hoofdstuk" zou beginnen omdat meer winst voor Israël zou worden verkregen ten koste van Ara bische rechten. Indien het beginsel om de aanval ler en zijn slachtoffer gelijk te be handelen zou worden gehandhaafd, zou er geen waarborg meer zijn om te verhinderen, dat de ene mogend heid de andere overweldigt en con- sessies los krijgt, aldus te Syrische vertegenwoordiger. Dit nummer bestaat uit 16 paginas. cocco 8 8 WAALWIJK, 22-11. De grafschen ner die in Zuid-Nederland, België en Duitsland reeds vele maanden lang op een uitdagende manier bezig is met het schennen en bekladden van graven en kerken, heeft woensdag middag in twee kerken van Waal wijk geopereerd. Indonesisch minister: zijn bij onze buren. Deze achter- heeft erg veel jaren verknoeid aan andere dingen dan die welke voor onze natie van economisch nut zijn. Het is dus niet te verwonderen, in- diei\ wij momenteel nogal ten achter zijn bij onze buren. Dez eachter- stand moeten wij zo gauw mogelijk inhalen. Want de nivellering is no dig voor de stabiliteit, niet alleen voor Indonesië, maar ook voor heel zuidoost Azië, Australië en Nieuw Zeeland. Dit zegt de Indonesische minister van landbouw, generaal- majoor Sutjipto, aan het eind van een schriftelijke verklaring, die bij zijn aankomst uit Rome op Schiphol aan de A.N.P.-verslaggever werd overhandigd. In de verklaring staat ook dat In donesië zijn best doet om zich zo gauw mogelijk te herstellen „van de ravages die het oude regiem heeft aangericht", en verder dat men in Indonesië hard bezig is „om het produktie-apparaat te rehabiliteren en te consolideren". De speciale politieke commissie van de V.N. heeft aangedrongen op een internationale commerciële boycot van Zuid-Afrika om een ein de te maken aan de politiek van apartheid in dat land. a Een 22-jarige Duitse voetballer, die bij een kopbal een hersenbloe ding opliep, is woensdag in een zie kenhuis te Kassei overleden. Hoe een Hilversummer het zuiden ziet. Die mensen benijd ik wel. Ze zijn gezellig, plezierig, ze weten te leven, j En overal hebben ze dat betere biertje. Breda Bier bedoel ik. Bij ons let ik op dat ze 't me ook geven: Breda Royal of dat lekkere Beugelbier. Brouwerij De Drie Hoefijzers sinds 1628 De parochiekerk van de Heilige Anthonius in zuid en die van Onze Lieve Vrouw in het stadsdeel Be- soijen werden beklad met de lang zamerhand bekende 'leuzen zoals „Sa tan is onze God" en „Satan heil", en voorts met hakenkruisen en schut tingwoorden. In de Sint Anthonius- kerk werd een dergelijke leuze onder meer op het altaar geschreven, ter wijl in de parochiekerk van Besoijen onder meer een kostbare gobelin werd beklad. De leuzen en schut tingwoorden werden aangebracht met een donkerblauwe viltstift. In Besoijen moet de schenner op bijzon der brutale wijze te werk zijn ge gaan terwijl de koster in de kerk be zig was. Hij heeft echter van het voorval niets gemerkt, totdat hij op een gegeven moment achterin de kerk de kladder ij ontdekte. Uit het onderzoek, waarbij ook specialisten in deze zaak werden ingeschakeld, staat onomstotelijk vast dat in Waal wijk dezelfde persoon aan het werk is geweest als in de plaatsen die hij tot dusver bezocht. Advertentie naar Wij hebben breedtes voor elke kamer: 3.00, 3.66, 3.75, 3.80,3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. ASSEN. Nu militairen buiten diensttijd in burger mogen lopen, is de be langstelling van de jongeren-onder-dienst voor modieueze kleding groeiend: daarom organiseerde een fabriek van kunstvezels in de kantine van de Johan Willem Friso-kazerne hier een show van zg. „young-costumes'' die grote belangstelling trok. Ook de individuele belangstelling voor de ver schillende kostuums was groot. ANKARA, 23-11. „De Turkse re gering beschouwt het Griekse ant woord cp haar nota van 17 november als onbevredigend. Zolang de bedrei ging voor de veiligheid van de Tur ken op Cyprus niet is weggenomen, heeft Turkije niets om over te onder handelen met Griekenland". Geen overeenstemming tussen K.V.P. en de radicalen "F^HAAG, 22-11. Op 6 novem ber jongstleden overeengekomen - heeft het tweede gesprek plaats ge had tussen het dagelij les bestuur van de K.V.P. en vertegenwoordigers van de K.V.P.-radicalen. Dit gesprek had een oriënterend' karakter met het oog op de komende partijraad op 8 en 9 december te Arnhem. Om trent de wederzijdse standpunten werd geen toenadering bereikt, zo deelt de voorlichtingsdienst van de K.V.P. mee. A. S. FLIK WEERT 5 Vietnam: Nieuwerkerk - tel. (01114) 265 Bruinisse - tel. (01113)470 Twee monteurs maakten dodelijke val DORDRECHT, 22-11. Twee mon- teurs van een Arnhemse Vennoot schap zijn in Dordrecht na een val van 20 meter in een losgeschoten gla zenwassersgondel om het leven ge komen. De 31-jarige gehuwde A. M. Zou tendijk en de 20-jarige W. A. A. Rij ers, beiden uit Arnhem, waren be zig aan het bijna gereed zijnde kan toorgebouw van de verzekerings maatschappij Holland van 1859 een glazenwassersgondel op te hangen, waarmee een demonstratie zou wor den gegeven. Zoals achteraf bleek vergaten zij de borgpennen van een los gedeelte van de op het dak be vestigde rail, waaraan de gondel moest komen te hangen, weer op hun plaats te brengen. Toen de gondefl hing en zij daarin waren gaan staan om hem 'in beweging te brengen, schoot het losse .gedeelte van de rail van zijn plaats, zodat de gondel viel. Een van de monteurs was op slag dood. De andere bleek na aankomst in een ziekenhuis te zijn overleden. SAIGON, 22-11. Sinds het begin van de strijd bij Dak To ongeveer 5C0 km ten noord-oosten van Saigon, zijn volgens bekendmakingen in Sai gon tot dusver 246 Amerikanen ge sneuveld en 860 gewond. De strijd ontbrandde ruim 3 we ken geleden. Een Amerikaanse woordvoerder heeft gezegd, dat geen verdere verliescijfers zuilen worden bekendgemaakt totdat elke gesneu velde zal zijn geïdentificeerd. Zeker is, dat deze slag meer Amerikanen het leven heeft gekost dan welke an dere ook die tot dusver in deze oor log is geleverd. Afgezant van Johnson naar Ankara en Athene SAN ANTONIO, 23-11. President Johnson heeft woensdag Cyrus Van ce, die .tot juli jl. onderminister van defensie was, naar Europa gezon den om „de regeringen van Grie- kenlnad, Turkije en Cyprus te hel pen zoeken naar een vreedzame uit weg uit de huidige gespannen situ atie en het oorlogsgevaar in het oos telijk deel van de Middellandse zee weg te nemen". Ontdekking in Kerkrade KERKRADE, 22-11. De gemeen tepolitie van Kerkrade heeft naar thans is meegedeeld, in de ochtend uren in het bijzijn van de officier van justitie bij de rechtbank te Maas tricht, mr. Franssen, en de rechter commissaris bij deze rechtbank, mr. Bouritius, onder leiding van de hoofdinspecteur G. Munten een inval gedaan in dc woning van de 37-jari ge vlashandelaar C. te Kerkrade, daar het vermoeden bestond dat deze zich zou schuldig maken aan het ver vaardigen van valse bankbiljetten. Toen de politie de woning was bin nengedrongen vond zij daar een hoe veelheid valse bankbiljetten van hon derd gulden, klaar voor uitgifte, tot een voorlopig geschatte waarde van circa twee miljoen gulden. Verder werd een volledige bedrijfsklare hv stallatie aangetroffen voor het ver vaardigen van valse bankbiljetten. C. en diens 24-jarige echtgenote zijn in arrest gesteld. De valse bankbiljet ten, de apparatuur en de overige drukmiddelen zijn in beslag genomen. Volgens de politie zijn hoogst waar schijnlijk nog geen valse bankbiljet ten in omloop gebracht. Staking in Italië ROME, 23-11. In Italië staken van daag (donderdag) ongeveer twee miljoen werknemers, voor het me rendeel in de landbouw. De drie grote vakbonden hebben lot deze ac tie opgeroepen om kracht bij te zet ten aan eisen voor hogere lonen en uitbreiding van de werkgelegen heid. Dit is vannacht in een officieel communiqué bekendgemaakt, dat te Ankara werd uitgegeven na afloop van een bijeenkomst van de minis terraad die van 's avonds acht uur tot 's nachts kwart over drie had ge duurd. In het communiqué werd geen mel ding gemaakt van een begin van mi litaire operaties. In de Turkse hoofd stad deden toen al enige uren hard nekkige geruchten, afkomstig uit Zuid-Turkije, de rende dat de opera ties voor een Turkse landing op Cy prus deze nacht zouden beginnen. PARIJS, 23-11. President de Gaul le is woensdag 77 jaar geworden-. Overeenkomstig zijn wens werd er in het Elysee, de ambtswoning van het staatshoofd, geen aandacht aan het feit besteed. Het was voor de jarige een normale werkdag. Twee (loden bij frontale botsing HEERHUGOVVAARD, 22-11. Een frontale botsing tussen een personen auto met drie inzittenden en een vrachtwagen op de provinciale weg tussen Alkmaar en Wieringermeer in Heerhugowaard heeft het leven ge kost aan twee personen. Een derde werd ernstig gewond. Mi9t, die 't zicht ter plaatse beperk te tot 150 meter, en een opvriezend wegdek zijn mogelijk de oorzaken van het ongeluk geweest. Van de drie inzittenden van de personenau to overleed de 74-jarige P. J. M. Heije uil Nieuwe Niedorp far plaatse. De bestuurder, de 32-jarige Th. A. Bakker uit Nieuwe Niedorp, overleed in een ziekenhuis in Alkmaar. De derde inzittende werd uit de wagen geslingerd en liep ernstige verwondingen op. Geschenk van Nederland aan Finland HELSINKI, 22-11. Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht en leider van een zes man sterke Nederlandse afvaardiging, heeft in Helsinki namens de stich ting „Finland" aan de Einse autori teiten een mobiele röntgeninstallatie overgedragen, door het Nederlandse bedrijfsleven geschonken ter gele genheid van het 50-jarige bestaan van de republiek Finland. De instal latie werd in ontvangst genomen door dr. N. Pesonen, directeur-gene raal voor de gezondheidszorg in Finland. Dr. Boerma: 'Frisse wind door F.A.O.' ROME, 22-11. De nieuwe direc teur-generaal van de voedsel- en landbouworganisatie der V.N. (F.A. O.), dr. A. H. Boerma, wil een „fris se wind" laten waaien door het bu reaucratische apparaat van de 5000 ambtenaren tellende V.N.-organisa tie. In een persgesprek zei hij dinsdag in Rome dat verscheidene dingen in de F.A.O. grondig veranderd moeten woPdën. Hij is van oordeel dat de financiële middelen van de F.A.O. niet langer in zo grote mate als tot dusver voor het personeel in Rome, in de regionale bureaus en voor on kosten besteed dienen te worden maar meer voor praktisch werk. Bo venal moeten de gelden voor ont wikkelingshulp en ter bestrijding van de honger „rationeel" uitgege ven worden, zodat zij vruchten af werpen. Zuidelijke wind Verwachting tot vrijdagavond: Vanavond en vannacht rustig weer met in het zuiden en midden van het land lichte vorst en op vele plaatsen mist, elders zwaar bewolkt; morgen overdag enkele zonnige perioden en een zwakke tot matige zuidelijke wind; ongeveer dezelfde middagtem- peraturen als vandaag. 24 nov. Zon op 8.14, onder 16.39. Maan op 23.26, onder 14.00. Laatste kwartier: 25 nov. te 1.23. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 24 nov. 7.21 v.m. 19.57 n.m. BROUWERSHAVEN: 24 nov. 7.22 v.m. 19.47 n.m. Doodtij: 27 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Rond een krachtig hogedruk- gebied, waarvan het centrum boven het zuidelijk deel van de Noordzee lag, werd gisteren met noordelijke winden zachte lucht over een groot deal van ons land gevoerd. In deze. lucht kwam veel bewolking voor, maar toch werden de middagtempe- raturen omstreeks 8 graden, terwijl in de afgelopen nacht de tempera tuur tot ongeveer 5 graden daalde. Alleen in het zuiden van het land wist de koudere en drogere lucht zich te handhaven. Daar was het gis teren dan ook vrij zonnig, met maxi mum en minimum temperaturen van respectievelijk 5 en min 2 graden. De kern van het hogedrukgébied trekt inmiddels naar het zuidoosten m zal zich morgen boven Zuid-Duits- land bevinden. Hierdoor zal de wind in onze omgeving uit zuidelijke rich ting gaan waaien, waardoor de koudere en drogere lucht zich weer naar het noorden zal uitbreiden. Voor de komende nacht worden daarom meer opklaringen verwacht met plaatselijk vorming van mist en lich te vorst. it SOEPEN zendt mij 3 soepbekers Naam Adres Woonplaats plak die vlaggetjes opsturen aan: California Soepen Harderwijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1