«RAIFFEISENBANK kijk, zuiver scheerwol Diverse zaken aan de orde in gemeenteraad van Bruinisse Uitbreiding „Scheldepoort" te Vlissingen V J r f\ nieuwe frisse energie Ons weidelandschap zag vroeger blauw spaarbank en alle bankzakèn De grootmeester der tonen ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dingdag 14 november 1967 Nr. 19897 Jaarrekening 1966 voorlopig vastgesteld BRUINISSE, 11-11. In de vrijdag avond onder leiding van burgemees-* ter Van de Linde gehouden gemeen teraadsvergadering van de gemeente Bruinisse waren alle leden aanwezig. Besloten werd geen adhesie te be tuigen aan het ingekomen stuk van de gemeente Fi.nsterwolde, betref fende de werkloosheidsbestrijding omdat men van mening is, dat de regering veel doet, om de werkloos heid te bestrijden. Ook het stuk van de Bouwondernemers tegenover de Bouwkas Nederlandse Gemeenten werd voor kennisgeving aangenomen, omdat zoals de voorzitter het uit drukte, Bruinisse niets dan aangena me ervaringen heeft met de Bouw kas. De Pachtkamer gaat akkoord, met de ontbinding van de Pachtover eenkomsten met de landbouwers Ph. van de Velde en A. C. Hanse, als mede met de tuinder L. van den Bos. De voorzitter deelde mede, dat is uit gezet hoeveel van de grond, die nodig is voor uitbreiding van de woningen- bouw (plan West II) nog voorlopig door bedoelde landbouwers kan wor den gebruikt. Kwestie woning - zomerwoning Van de heer J. Zwager was ingeko men een verzoek om de door hem be woonde woning te mogen verkopen ais zomerwoning. De voorzitter zei dat het huidige college van b. en w. ifwijzend staat, tegen de verkoop van woningen om die verdei* als zomer woning te gebruiken zeker niet in de bebouwde kom, buiten de bebouwde kom wordt nog wel eens de nodige soepelheid betracht. De heer Van de Velde wees op enkele voorbeelden, waar toch wel vergunning is gege ven, maar de voorzitter zei dat bepa lingen daarbij zijn gemaakt, dat het als permanente woning in gebruik moet worden genomen nadat het is opgeknapt. Men moet met het geval Zwager geen precedent gaan schep pen, staat men het één toe, dan kan men het ander niet weigeren en is het hek van de dam. De woningvoor raad op Bruinisse dient ten goede te komen aan de eigen inwoners of aan wie zich hier wil vestigen, maar ze ker niet aan mensen die er een z.g. tweede woning op na houden, of die •alleen in de weekenden hier zijn. Met de heer Zwager zal een en an der nader persoonlijk worden be sproken. Wethouder Jumelet maakte bij punt 3 (Verslagen gemeenschappelij ke regelingen) enige opmerkingen over de overschrijding van het kre diet door de N.V. Waterleiding Mij Schouwen-Duiveland, bij de bouw van het Waterleidingkantoor. De voorzitter meende dat de heer Jume let dit beter kan lanceren in de in december te houden vergadering van Aandeelhouders van de waterleiding. De jaarrekening 1966 werd voorlo pig als volgt vastgesteld. Inkomsten gewone dienst f 1.690.704.16, uitgaven f 1.768.832.02. Nadelig saldo een be drag van f 78.148,86. Kapitaaldienst: inkomsten f 5.777.280,12, uitgaven f 6.075.179,13, nadelig saldo een be drag van f 297.899,01. Rekening cijfers woningbedrijf Ex ploitatie f 215.801,78, balans een be drag van f 2.611.980,91. Bij punt 5, aankoop tuingrond (1220 nvO aan de Padjes van de er ven Hage-Jumelet, vond de heer Van de Velde het vreemd, dat deze tuin niet is aangeboden aan de persoon die hem al 40 jaar in huur heeft. De aankoop werd met algemene stemmen goedgekeurd, al meende de heer Van de Velde, dat de koopprijs per m- aan de stugge kant is. Dat de Algemene Politieverorde ning gewijzigd wordt, waardoor de verkoop en het in bezit hebben van vuurwerk, wordt beperkt vond aller instemming, gezien de vorig jaar voorgekomen excessen. Weg langs vissershaven B. en w. stellen voor de weg langs de vissershaven van een nieuwe bi- tumenlaag te voorzien, zoal^ ook op de daarboven lopende dijk is aange bracht. De heren Becu en Van de Velde, die beiden wel ter zake kun dig zijn, meenden dat een dergelij ke degelijke manier als door b. en w. voorgesteld voor genoemde weg ei genlijk niet nodig is. De genoemde weg wordt niet door zwaar verkeer gebruikt. Een vulling van de ontstane gaten met koud of warm asfalt en voorzien van een eenvoudige slijtlaag is ook voldoende en zal belangrijk minder kosten. Nadat de voorzitter het voorstel van b. en w. in stem ming had gebracht en dit voorstel was verworpen, werd het voorstel Becu aangenomen. Aan het bestuur van de Vereni ging ter bevordering van Gerefor meerd schoolonderwijs, werd een cre- diet verleend van f 851,15 voor het wijzigen van de afrastering langs de school en het schoolplein aan de Bur gemeester Hagelaan. Het maximum crediet in rekening courant bi;j de Bank voor Nederland se Gemeenten werd voor 1968 vastge steld op f 200.000,-. Steinstraat, Dijkstraat cn Dreef, zijn straten die tot dusver nog geen voorschriften hadden betreffende de bebouwing. Door het voorbereidings- besluit in verband met de herzie ning van bestemmingsplannen ook voor deze straten verbindend te ver klaren, werd dit euvel verholpen. Een nieuwe verordening op de hef fing en invordering van haven-, ka de-. zate- en overscheepgelden werd vastgesteld, omdat de oude verlopen is. De heer D. van Duivendijk ver kreeg optie op de grond bij zijn reeds bestaande loods, teneinde een grote re botenloods voor winterberging van jachten te kunnen bouwen (540 m-). De gemeenteraad van Bruinisse heeft indertijd een amendement in gediend op een bepaald artikel van de gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst. Andere gemeen- tij bij de schoolartsendienst betrok ken, deden dat niet en nu vraagt de schoolartsendienst om de zaak te be spoedigen en de gemeenschappelijke regeling ongewijzigd vast te stellen, Later kan dan beslist worden over het betreffende amendement. Aldus werd besloten. Wie een woning van de gemeente huurt, die reeds eerder bewoond is geweest krijgt een vergoeding van de gemeente voor behang- en verfwerk. Ook de permanente bewoners, die een aantal jaren in een woningwet woning gewoond hebben kunnen dat krijgen, maar dat zal nader worden uitgewerkt. De bestaande kolenkachel in de christelijke school zal worden ver vangen door een oliestookkachel. Het voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet inzake het stichten van meergelegenheid voor jachten in de rijkswerkhaven werd goedge keurd. Besloten werd verder aan de fir ma Maaskant en Zonen 150 m- grond in erfpacht te geven a f 1.05 per m- voor uitbreiding van de fabrieks- ruimte, de Oudheidkamer zal worden opgeknapt, het industrieterrein wordt gedeeltelijk geëlektrificeerd. Bruinisse zal meedoen aan de ei- landelijke rattenbestrijding. De kos ten bedragen voor deze gemeente f 1639,-. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Kik waarom men leges moet beta len voor een afgewezen bouwvergun ning. Omdat ook de gemeente de kosten aan Bouw- en Woningtoezicht moet betalen, aldus de voorzitter. De heer Kik vroeg verder naar eni ge mutaties op de lijst van woning zoekenden, terwijl de heer Van de Velde wees op een nog niet gerepa reerde verzakking in de bestrating van de Korte Ring, terwijl in de Mei- doomstraat een bewoner last beeft van overtollig hemelwater dat op zijn erf blijft staan. De heer De Koning zei dat bij een opgraying van rio? lering op de Oudestraat voor cafeta ria De Koster de bewoners de helft van de kosten moesten betalen, ter wijl spoedig daarna dezelfde riole ring weer kapot was. De heer De Koning weet dat aan het feit dat de riolering ter plaatse niet diep ge noeg ligt en zware vrachtauto's de riolering stuk maken. ROTTERDAM, 13-11. De N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schel de" tc Vlissingen, lid van de Rijn- Schcldegrocp, heeft de dokcapaciteit van de reparatievverf „Scheldepoort" tc Vlissingen-oost uitgebreid met een drijvend dok voor schepen tot onge veer 15.000 t. dw. Het is door de sleepboot „Thames" van L. Sinit en Co van Gaevle in Zweden door het Kielerkanaal naar Vlissingen-oost gesleept en zondagavond op zijn lig plaats aangekomen. De directie van „De Schelde" ver wacht dat dit dok een verbetering van de reparatieresultaten zal geven. Men hoopt op een verhoging van het aantal schepen, maar ook op een ver betering van de gemiddelde bezet ting per dok. Op die manier zal de werf een groter percentage van de schepen die Antwerpen aandoen, kunnen repareren. In de loop van 1968 zal De Schelde - zoals bekend - ook een drijvende reparatiewerk- Verkeersongelukken met dodelijke afloop BORCULO, 13-11. Op de weg van Diepenheim naar Geesteren is een personenauto van de weg geraakt en tegen een boom gereden. Een van de drie inzittenden, de 16-jarige G. J. Wannink uit Gelzelaar, kwam hierbij om het leven. ELST-NIJMEGEN. 13-11. De 41- jarige heer T. H. Aalbers is om het leven gekomen, toen de auto die hij bestuurde, op de oude rijksweg te Eist uit de bocht vloog en in een sloot terechtkwam. plaats in Temeuzen inrichten, die zich zal toeleggen op reparaties aan zeeschepen, die gebruik maken van de havens van Terneuzen of het ka naal Gent-Terneuzen passeren. Voor het eventuele dokken van deze sche pen is „Scheldepoort" de aangewe zen plaats. De Schelde heeft in verband met deze en neg te realiseren uitbreidin gen thans behoefte aan vele geschool de en ongeschoolde werknemers. De wervingscampagnes zijn inmiddels in Zeeland van start gegaan. d Door een staking van meer dan 10.000 arbeiders is de produktie in de vier grootste bedrijven van de Hessische rubber-industrie zo goed als tot stilstand gekomen. Johnson gekritiseerd in kerkdienst icoar men altyd voor o klaar staat. Bij de Raiffeisenbank bent u nimmer een nummer. Persoonlijke Ok! behandeling Z VMj ook voor u Bouwnijverheid en de computer DEN HAAG, 13-11. De Stichting Studiegroep Computer-toepassing Bouwnijverheid zal met ingang van 1 januari a.s. voor de eerste maal gebruik gaan maken van de compu ter en wel voor het verwerken van de lonen. Voor de uitvoering daarvan is een contract afgesloten met IBM- Nederland N.V. Voorlopig zullen we kelijks 6.000 loonslipjes de computer uitrollen, maar de stichting verwacht dat dit aantal in de loop van het jaar 1S68 zal worden uitgebreid tot 15 a 20 duizend. In eerste instantie gaat het om de lonen van 33 Rottei*damse bouwbedrijven, die bij de stichting zijn aangesloten. Aldus werd door de stichting meegedeeld. Honsdolheid bij rundvee in Suriname PARAMARIBO, 13-11. In Surina- me is onder het rundvee een gevaar lijke ziekte voor mens en dier uit gebroken. Het is de zg. paralytische rabies, die door bloedzuigende vleer muizen (vampiers) wordt overge bracht. De ziekte heeft bij runderen steeds een dodelijke afloop, wan neer de verschijnselen zich eenmaal hebben voorgedaan. Voor de mens, die de smetstof via wondjes in het lichaam kan krijgen, kan de ziekte ook fataal zijn. De autoriteiten hebben de veehou ders opgeroepen hun runderen tegen deze vorm van hondsdolheid te la ten inenten. Over eventuele vacci natie van de bevolking is nog niets bekend. Advertentie Advertentie Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip .jy** -a WILLIAMSBURG, Vir., 13-11. Pre sident Johnson is zondag door een geestelijke gekritiseerd toen hij een kerkdienst bijwoonde in Williams burg in de Amerikaanse staat Virgi nia. De geestelijke, dr. Cotesworth P Lewis, zei tijdens de dienst dat men in de Ver. Staten meent dat er iets verkeerds is in Vietnam. Johnson, die onbewogen toeluisterde, kreeg te horen dat hij niet voldoende heeft gedaan om de ontevredenheid over het Amerikaanse optreden, zowel van de zijde van de Amerikanen als door leiders van andere landen geuit, weg te nemen. Dr. Lewis zei geschrokken te zijn door het feit dat een oorlog wordt gevoerd waarin het aantal slachtof fers onder de burgerbevolking drie maal zo groot is als onder de mili tairen. Hij zei dat persberichten over slachtoffers foutief kunnen zijn maar dat het Amerikaanse volk recht heeft op een verklaring van de regering. Voor 55 jaar.... ZIERIKZEE. Voor een overvolle Concertzaal trad op hel gezelschap van Nap de la Mar. Zij voerden uit 'de blijspelen „Henkie aan de gren zen" en „De voetbalviotie Van der Pols". ZONNEMAIRE. In de fietsenrepa- ratiewerkplaats van gebr. v. d. W. brak een felle brcund uit. Het pand kon door krachtig optreden worden gered. De schade is niet door assu rantie gedekt. ZIERIKZEE. De stokers in dienst van de Rotterdamsehe Tramweg Maatschappij hebben allen f 2,50 per week loonsverhoging gekregen. BRUINISSE. Deze maand is het 25 jaar geleden dat het orgel in de Ned. Herv. kerk werd ingewijd. De orga nist viert tegelijkertijd zijn 25-jarig jubileum. ZIERIKZEE. (Adv.). Keren hoeft men niet meer met onze naaimachi nes, want zij naaien voor_ en terug- waarts. Voor f 14,50 een handnaai machine met garantie. HAAMSTEDE. Door een 35-tal landbouwers, meest uit Haamstede en Burgh is een Hengstenvereniging opgericht. ZIERIKZEE. De Zierikzeese R.K. Middenstandsvereniging „De Hanze" belegde voor haar leden een feest avond. NOORDGOUWE. Een inwoner trakteerde de armen op brood met kaas en wijn Ier gelegenheid van zijn 90ste verjaardag Zie eens wat een mooi' jongens- vest. Met V-hals. Een van de ves ten uit de fijne fully fashioned najaarscollectie van Delana. Zui ver Tasmanie scheerwol, krimp- werend - vervilt niet. Op en top Delana kindermode! Maat 104- 164, prijs vanaf ƒ19,50. kindermode, tricolmode Zo'n dertig jaar geleden kon het gebeuren, dat vanuit een schoolreis jesbus een loflied over de velden schalde waarvan de eerste regel luidde: „Holland, met zijn malse wei". En voor onze begrippen al thans waren de hoogdravende slot woorden: Holland is een landju weel" lang niet vrij van chauvinis me. Toch zijn de Nederlandse weiden met hun vette koeien echt wel een unicum in de wereld. En dat ons land het beste vee fokt, komt niet alleen door het werk van de twee rundveefokkerij-organisaties die Ne. derland sinds ai\derhalve eeuw rijk is, het „Nederlands en het Fries Rundvee-Stamboek"Want de beste fokker ter wereld is naast zijn kunstmatige teeltkeus en accurate registratie afhankelijk van de kwa liteit van het gras in de weide, waar zijn dieren in grazen. Blauw als gras Oorsprokelijk waren de Neder landse weiden helemaal niet zo groen, als dat ze nu zijn. Ze gaven nog allerminst aanleiding tot de nu veel gebezigde uitdrukking „Zo groen als gras". Een eeuw geleden nog overheerste namelijk in de wei de het zogenaamde „blauwgras", dat zijn naam ontleent aan de kleur van de bijna bolvormige aarcilinder, die meestal blauw aangelopen is. Ook droegen tot die speciale kleur bij verschillende zeggesoorten beho rende tot de zg. cyperus_ of schijn- grassen, en die maar een schrale maaltijd vormden voor het toenma lige vee, vergeleken bij de uitge zochte grassoorten, die tegenwoor dig worden ingezaaid, zoals Engels raaigras en langbeemdgras, om maar niet meer te noemen. Door intensieve bemesting, niet alleen met stalmest maar vooral ook met kunstmestis de voedingswaar de van het weidegras hoog opge voerd en tegelijk heel wat „onkruid" dat nu eenmaal in dat blauwgras- land welig tierde, voor goed opge ruimd, op v>at boterbloemen na, die de koeien toch niet lusten. Natuurmonumenten Er zijn in Nederland enkele blauw, grascomplexen groter dan 10 hecta ren overgebleven, dank zij de waak zaamheid, die de Vereniging tot be houd van Natuurmonumenten o.a. in dit opzicht heeft getoond. Wie wel eens van deze vereniging gehoord heeft, denkt allereerst aan het behoud van landschapsschoon en recreatiegebied. Voor het weten schappelijk aspect van de zaak heb ben weinigen oog. Maar in het ka der van dit onderwerp moet beslist de aandacht gevestigd worden op de plantensociologische onderzoekingen die zo'n jaar of veertig geleden al begonnen in de schrale hooilanden van de Krimpenerwaard en die nu resulteren in het werk van het La boratorium voor Botanisch Gras- landonderzoek in Wageningen. Zo'n planten_ (en dieren-) ge meenschap vereist een uitgebreide studie. Er kan geen plant verdwij nen, of dat oefent invloed uit op de omgeving, en er kan geen wijziging in de voeding van de planten aan gebracht worden (en dat gebeurt bij het aanvullen van stalmest met kunstmest) of daar gedijt de ene groep planten van, terwijl de andere groep planten eronder te lijden heeft of eraan te gronde gaat. Te zwaar Het blauwgras zelf verdwijnt en maakt plaats voor de ingezaaide „edel" grassoort en en planten, die zich echt thuis voelen op de schrale graslanden, zoals de Spaanse ruiter, de blonde zegge en de kievitsbloem, zijn ook niet tegen het zware dieet opgewassen en sterven een roemloze dood. De Spaanse ruiter, die zijn purper rood bloemhoofd wel een meter hoog kan opsteken, is door zijn stekelig voorkomen gemakkelijk als vedere distel te herkennen. De blonde zegge, een schijngras, is ook een forse plant, die in goede doen wel een halve meter boven de grond zijn 'rolrond, manlijk topaartje draagt, dat op de lager staande vrou welijke aartjes zijn stuifmeel strooit. En de prachtige kievitsbloem die zijn lelieachtige, vleeskleurige met witte pareltjes versierde bloemen aan een knikkende stengel draagt, zal zeker niet helemaal uitsterven, daar hij ook als sierplant gekweekt wordt. Grasreservaten Gelukkig, niet alleen vanuit een oogpunt van recreatie, maar niet minder vanuit wetenschappelijk op zicht, zijn er in ons land vier com plexen blauwgrasland groter dan 10 ha. gered, namelijk als natuurreser vaat, in de omgeving van Alkma- rijp, Staphorst, Bennekom en Zeg veld. En tenslotte mag dankbaar opge merkt worden, dat de vroeger vaak zo vijandige machten van de mo ney-makingcultuur in techniek en industrie enerzijds en de veelal geld- kostende natuur in biologische we tenschap en recreatie anderzijds, steeds meer begrijpend tegenover elkaar kotnen te staan, omdat ze el kaar uiteindelijk, toch niet kunnen missen. O'Rock. Politie vermomd als hippies LONDEN, 13-11. Londense politie agenten, vermomd als hippies heb ben in het weekeinde verdovende middelen in beslag genomen ter waarde van naar schatting 10.000 gulden. De agenten, mannen zowel als vrouwen, sloegen hun slag voorna melijk in het westen en noorden van Londen en in de kosmopolitische wijk Soho. Zij maakten hierbij ook gebruik van speciaal voor het op sporen van verdovende middelen geoefende honden. Er zijn acht ar restaties verricht. Feuilleton Haydn schreef nog dezelfde dag naar Rohrau, zette met eenvoudige woorden zijn toestand uiteen en ein digde met een bede om hulp. De brief bleef inderdaad niet zonder succes; want na ongeveer een week kwam de oude Haydn de kamer van zijn zoon binnen, viel zwijgend op een stoel neer en keek lange tijd' diep nadenkend' voor zich. Jopie, begon hij eindelijk ern stig Hier ben ik. Ik heb in weerwil van mijn oude benen de reis naar jou gemaakt. Je moeder en ik heb ben geweend toen wij je brief kregen en daaruit van je ongeluk hoorden! Josef, dat men je zoveel geld heeft ontstolen! Dat is hard. Hoelang had je daarvan niet rustig kunnen leven en zonder zorg verder kunnen wer ken. Eerst wilde ik je schrijven en troosten, maar dat ging mij niet zo goed af. Daarom ben ik maar naar je toegewandeld. Vader! Voor zo'n trouwe liefde zal God u belonen! riep de jonge ling uit. Josef, moeder laat je duizend maal groeten. Zij heeft mij een mark meegegeven; zij heeft niet meer! Je kunt het gerust geloven, mijn jongen! Ik kan je alleen maar raad geven. Geef je muziek er aan en ga mee naar huis! Mijn ogen zijn niet best meer, mijn handen begin nen te beven en ik maak mij onge rust voor het ogenblik, dat mijn werkplaats leeg is en niet meer als vroeger eerlijke armoede, maar de onbarmhartige honger zijn intrede zal doen in mijn hut. Josef, ging hij steeds dringen der voort, je hebt geen geluk in de wereld. Ónze Heer keurt het niet goed, dal je als muzikant in de vreemde zwalkt. Kom bij ons! Daar kun je 's zondags naar hartelust op het orgel spelen en daarbij liederen zingen, zo vroom als je zelf bent; hier in de grote stad behandelen de mensen je onverschillig; in Rohrau zullen allen je liefhebben en eren. Josef, moeder hoopt, dat ik je mee breng. Ik smeek je er om! Haydn rukte zich los, leunde te gen zijn spinet en weende. De oude 'keek hem met vochtige ogen aan, de handen gevouwen, als of hij bad. God zelf moest zijn lieve jongen de goede keus aanwijzen. Daar wiste de jongeling zich de tranen van ide wangen, zette zich aan zijn spinet en zong het afschei'ds lied van zijn hoogste en reinste lief de - van de muziek Zacht losten de accoorden op. En toen ze verklonken waren was het doodstil in de kamer. Josef, wat heb je gespeeld? vroeg de vader toonloos. Het afscheid van mijn geluk en mijn leven. Wie heeft je zó leren spelen? God en mijn ziel! De oude vader stond op, kwam op zijn zoon toe, legde zijn rechterhand zegenend op diens hoofd en sprak: Josef, ga niet met. me mee! God heeft je een schat gegeven, waaraan mijn hand en wil niet mogen raken. Wie God zo'n talent gegeven heeft, die verlaat Hij ook niet. Josef, God zij met je! Ik ga alleen naar huis naar je moeder en vertel haar ,hoe arm en toch hoe onnoemelijk rijk je bent! Tiende hoofdstuk Bedelaar en bruidegom. Toen Josef Haynd zes en twintig jaar was werd hij verliefd en hoe wel dit bij zijn uitwendige toestand (Het leven van Jos Haydn) door Franz vort Seeburg slecht paste kon hij er zich niet te gen verweren. De oude kapper Keler bewees zijn gast duizend kleine diensten, die een weldaad waren voor diens platte beurs. De beide meisjes wedijverden in alle mogelijke attenties voor: „de lieve meester" zoals ze hem gaarne schertsend noemden. Nu eens was het een bloem, dan een appel, een trosje druiven, een stukje koek, wat Haydn, van zijn lessen thuiskomend, op zijn tafel vond. Hoe klein deze gaven ook waren, toch vond Haydn dit zo aardig, dat hij steeds hard naar huis liep om te zien wat de liefdevolle harten hem nu weer toe gedacht hadden. Vooral de bloemen hield hij in ere, droogde ze en be waarde ze zorgvuldig. Naar de in spraak van zijn hart schreef hij die goede gaven het liefst aan de stille Anna toe. Het was echter ook moge lijk, dat Lina hier deel aan had. Beiden waren mooi; de een als een viooltje, de andere als een bloei ende roos; Anna stil en in zichzelf gekeerd, vroom en vriendelijk, met helder oog en reine ziel. De donker- ogige Lina was geheel anders; hef tig in alle opzichten. Zij was kwistig met de rijkdom van haar hart. Dan weer deed zij met onbegrijpelijke lust diegenen wreed verdriet, die zij kort tevoren had gevleid. Haydn voelde zich tot de hem ver wante ziel van Anna aangetrokken en toch waren er ogenblikken, dat zijn oog en hart bewonderend aan Karoline hingen, die alles in zulke grote, scherpe trekken kon uitbeel den. Anna hield zich schuchter op de achtergrond. Lina kwam hem elke dag nader, zonder haar meis- jesadhtigheid te verliezen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7