BAZAR QUIST Doodstraf voor kapperscjiool-moordenaar ONZE PUZZELRUBRIEK De kerkbouw na de Zeister brand Miljoenenorder voor „De Schelde" Moskou wil snelle oplossing van crisis in Midden-Oosten Blok ijs viel uit de lucht SUCCESJES MAAJNDAG-VOORDEEL I P00L-PR00F Mflï SCHIJDDEBEURS i f Pakjespret lange suede dames laarzen bruin en beige lange lederen dames laarzen zwart - beige Nu ook in Ripfluweel Fa. VERSCHBERE Weer zachte maanlanding EEN JUBILEUM VI. J. Pols veertig jaar achter het kerkorgel ZIERIKZEE. 9-11. Zondag 12 no- vember aanstaande herdenkt de heer M. J. Puls te Zierikzee het feit, dat hU 40 jaar geleden voor het eerst een kerkdienst met orgelspel bege leidde en wel in de Nederlands Her vormde Kerk te Ncordwelle. De heer Pols werd voor deze taak bekwaamd door mejuffrouw P. Buij- se en de heren J. van den Doel en J. van Bergen. Gedurende de afgelopen 40 jaar be geleidde hij in tal van gemeenten op Schouwen-Duiveland, diverse dien sten. Voorts was hij gedurende een lange reeks van jaren als vast or ganist verbonden aan de Hervormde Kerk van Kerkwerve, welke taak hij in 1965 om gezondheidsredenen neer legde. Voor een nieuw orgel van laatst genoemde gemeente, bespeelde de heer Pols na de watersnoodramp, in vele gemeenten van Zuid-Holland het orgel. Thans neemt de heer Pols nug waar in Noordgouwe en bege leidt hij de erediensten tot de vaste organist, die momenteel nog in op leiding is, zijn taak kan overnemen. Daarna zal zijn werk nog slechts be staan uit het waarnemen voor colle ga's, wat hij nog vele jaren hoopt te kunnen doen, met dezelfde liefde en toewijding, waarmede hij dit werk steeds verrichtte. PHOENIX, 9-11. Een rechtbank in Phoenix (Arizona) heeft donder dag de doodstraf uitgesproken over Robert Benjamin Smith. Het vonnis zal op 2 februari in de gaskamer worden voltrokken. De thans 19-jarige Smith stapte vorig jaar november een kappers- school in het plaatsje Mesa binnen, waar hij de zeven aanwezigen, onder wie twee kinderen onder de drie jaar, dwong in een kring op de grond te gaan liggen. Hij ging in het midden van de kring staan en schoot vervol- De evaknatie van huurlingen uit Roeanda GENEVE, 9-11. President Moboetoe van Kongo heeft volgens een bekend making van het Internationale Rode Kruis in Genève ingestemd met de evacuatie van de blanke huurlingen uit Roeanda, echter op voorwaarde dat de landen waaruit ze afkomstig zijn maatregelen nemen om te ver hinderen dat ze weer in Afrika gaan vechten. Moboetoo zou ook akkoord zijn ge gaan met de overbrenging van de Katangezen, die met de huurlingen uit de Oost-kcngolese stad Boekavoc naar Roeanda zijn gevlucht, naar Zambia. Een en ander was meege deeld door een uit Kongo terugge keerde afgezant van het Rode Kruis, Gafner. Volgens het Rode Kruis is het aan tal vluchtelingen uit Boekavoe gro ter dan men dacht. Er zijn er 2.50* van wie 1.500 vrouwen en kinderen. Het zijn 130 balnke huurlingen en circa 900 Katangese ex-gendarmes met hun gezinnen. gens zijn slachtoffers door het hoofd. Eén van de kinderen doorstak hij eerst omdat het huilde. Slechts twee overleefden de slachtpartij: een zui geling die door de moeder met haar lichaam was beschermd en een 18- jarig meisje, dat niet dodelijk werd getroffen. Tijdens de verhoren toonde de jongeman geen enkel blijk van emo tie. Hij zei dat het hem speet niet later gekomen te zijn toen hij hoorde dat zich dan wel veertig mensen in het gebouw zouden hebben bevon den. Volgens de rechter heeft hij zijn daad begaan uit zucht naar publici teit. Drie nieuwe politieke partijen geregistreerd DEN HAAG, 9-11. De Kiesraad heeft drie nieuwe politieke partijen geregistreerd, te weten de Democra ten Referendum Partij, de Prakti sche Poltieke Partij Volksfront en de Nationale, Volkspartij. In de registers van de Kiesraad hebben zich opnieuw laten inschrij ven de Nieuw Democratische Partij en de Partij voor Volkswil en Refe rendum, welke beide partijen aan de laatst gehouden verkiezingen heb ben deelgenomen. Intacte hom gevonden TEGELEN, 9-11. Tijdens het scheppen van zand hebben arbeiders donderdagmiddag in Steijl een nog geheel intact zijnde bom van Ame rikaanse makelij gevonden. Nadat het werk was gestaakt is de bom door personeel van de mijnoprui- mingsdienst verwijderd. Ze zal van daag (vrijdag) onschadelijk worden gemaakt. Het zand was afkomstig uit een zandberg in Vcnlo in de om geving waarvan in de bezetting met het oog op de aanwezigheid van een Duits vliegveld herhaaldelijk lucht aanvallen zijn gedaan. De puzzel van vorige week is weer uit. Blijkbaar een niet al te moeilijke, maar toch niet zo'n „trek ker" als vele voorafgaande. Naar de oorzaak kan men altijd maar ra den. Dank vanzelfsprekend aan de inzendsters en inzenders van oplos-» singen. De eerste prijs is bestemd voor: Mej. ANNIE v. d. YVELLE Lange Blokweg 17, Zierilizee De tweede prijs gaat naar: De heer B. KRAAMER Schelpweg 2, Ellemcet De oplossing van de puzzel is de volgende: De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1, marter; 6. sarong; 10. ie; 11. apart; 14. oe; 15. liaan; 18. ade; 19. eerst; 21. aan; 22. aar; 24. nok; 26. aga; 27. t.p.29. riool; 31. o.l.32. ne; 34. eem; 36. map; 38. er; 39. truc; 41. ets; 43. darm; 45. ate; 46. halster; 47. oma; 48. eelt; 50. sta; 51. elbe; 53. fr; 54. eek; 56. u.s.a. 57. r.m.; 59. as; 60. regen; 63. km; 65. sad; 67. 'bos; 68. lea; 70. alt; 72. cedel; 74. soJ; 76. villa; 78. ed; 79. keren; 81. et; 82. streng; 83. vitaal. Verticaal: l. milaan; 2. riant; 3. tea; 4. ra; 5.' bad; 6. st; 7. roe; 8. oeral; 9. gitaar; 12 .pari; 13. reno; 16. ia; 17. na; 19. e.k.; 20. s.g.; 23. arm; 25. olm; 28. peu; 30. ontslag; 31. opa; 33. etter; 35. echte; 37. adres 38. emmer; 40. ree; 41. els; 42. sta; 44. rob; 49. les; 52. lak; 53. fiscus; 55. k.r.o.; 56. une; 58. metaal; 59. adder; 61. esse; 62. elle; 64. malta; 65. a.e.; 67. b.l.; 69. a.v.; 71. 1.1.; 73. ede; 75. ork; 77 .iet; 79. kg; 80. n.v. De nieuwe puzzel Horizontaal: 1. van af (afk.); 3. Indisch vleesgerecht; 6. part; 9. wa terstand (afk.); 11. verlichting; 13. larve; 15. bekende opera; 17. karak ter; 18. deel v.h. gebit; 19. zijde; 20. nobele; 23. inwendig orgaan; 24. land in Europa; 26. behoeftige; 28. uit roep; 31. bovenste deel; 33. flauwe kul; 37. vogel; 38. op dit moment; 40. verlaagde toon; 41. klein takje; 42. gewicht (afk.): 43. snelle; 44. on meetbaar getal; 45 .gesloten; 47. in orde (afk.); 48. inhoudsmaat (afk.); 50. graafwerktuig; 53. lust; 55. berg weide; 57. bloem; 59. plaats in Noord-Afrika; 61. vruchtbare plaats 63. vrucht; 65. plaats in Drente; 67. gevoelsuiting; 70. gast; 71. kleur; 72. breekbare; 74. ver naar beneden ge legene; 77. toespraak; 79. zangnoot; 80. stuur; 81. vlak; 82. Frans pers. voornaamw. Verticaal: 1. plat; 2. water in Bra bant; 3. plat houtje; 4. zachtjes, lie felijk; 5. titel (afk.); 6. inhoudsmaat (afk.); 7. wondvocht; 8. gebieden; 9. de somma van; 10. soort boom; 12. mens; 14. aanzien; 16. meisjesnaam; 21. boom; 22. vernis; 25. elektrisch geladen deeltje; 27. klein plantje; 28. uitroep; 29. wintervoertuig; 30. hofbediende; 32. lichaamsholte; 34. plaats in Utrecht; 35. voorzetsel; 36. deel v.d. bijbel (afk.); 39. voormalig Ned. eiland; 40. gelofte; 45. kinder- groet; 46. Frans onbep. voornaamw. 47. deel v.h. hoofd; 49. verbinding; 51. per expresse (afk.); 52. winter voertuig; 54. fris, opgeweld.; 55. meisjesnaam; 56. afgemat; 58. sinds 60. planeet; 62. steekwapen; 63. on hebbelijk; 64. ijzerhoudende aarde; 66. Duits pers. voornaamwoord; 68. drank; 69. vlug; 73. vogelprodukt; 75. titel (afk.)76. muziekterm (afk.); 78. dit is (afk.). ZEIST, 9-11 .Eind volgend jaar zal een begin worden gemaakt met de herbouw oude stijl van de door brand verwoeste vleugel aan het Broederplein in Zeist. Ter voorko ming van het aanrichten vah nog meer schade aan de oude gevels als gevolg van weersinvloeden wordt deze maand een nooddak gebouwd boven de ruïne van de uitgebrande vleugel. Verwacht wordt, dat de totale bouwkosten in de buurt van de vijf miljoen gulden zullen komen. Diefstal van juwelen en postzegels DEN HAAG, 9-11. Juwelen en een postzegelverzameling, die een waar de van f 2.000 vertegenwoordigden, werden buitgemaakt in een woning aan de Van Alkemadelaan in Den Haag. Toen de bewoners 's avonds om elf uur thuiskwamen, vonden zij de voordeur op de knip. Eenmaal bin nen moest worden vastgesteld, dat was ingebroken. Via een balkon op de eerste etage aan de achterzijde van het flatgebouw was men bij een deur gekomen, die werd geforceerd. Het geheld huis was doorzocht. VLISSINGEN, 9-11. De N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schei- te Vlissingen - Lid van de Schelde- Rijn groep heeft opdrachten ont vangen voor het leveren van zes ke tels, die samen bijna zes miljoen zul len opbrengen. Twee ketels elk 68 ton - zijn be stemd voor een chemische installatie van Amoco Chemicals Belgium N.V. in Geel (België). Zij zuLlen geheel in Vlissingen worden gemonteerd en per schip via de Schelde en het Al- bertkanaal naar Geel worden ver voerd. De vier andere ketels zijn bestemd voor twee schepen van de Atlantic Container Line, die door de Franse werf Chantiers France Gironde in Duinkerken worden gebouwd. Man zat 18 jaar onschuldig gevangen AUGSBURG (Beieren), 10-11. De nu 88-jarige Johann Lettenbauer, die 18 jaar gevangenisstraf heeft uitge zeten wegens moord op zijn dochter en kleindodhter, blijkt volgens een uitspraak van de rechtbank te Augsburg onschuldig te zijn. Het blijkt dat <le moorden gepleegd zijn door de 40-jarige Manfred Jung, die veroordeeld is tot zeven jaar ge vangenisstraf .De moord werd op 16 juli 1947 gepleegd in Obereitnau. Zware regens in Spanje TARRAGONA, 10-11. De Spaanse provincie Tarragona is donderdag na hevige regenval geïsoleerd van de rest van het land. De spoorweg Tarragona-Lerida is door een aard verschuiving versperd, wat geleid heeft tot een ontsporing waarbij vier personen werden gewond. Sinds 48 uur is de weg Barcelona-Valencia afgesneden, 'de telefoonverbindingen tussen diverse plaatsen in de pro vincie zijn uitgevallen. Het spoor wegverkeer tussen Barcelona en Bil bao en Madrid is tot donderdag avond versperd geweest. CAIRO, 9-11. Het gezaghebbende Egyptische blad Al Achram meldt, dat de Russische premier, Kosygin, president Johnson, president de Gaulle van Frankrijk en premier Wilson van Engeland boodschap pen heeft gezonden waarin hij er de nadruk op legt, dat een snelle op lossing van de crisis in het midden oosten noodzakelijk is. Kosygin heeft, zo verneemt Al Achram uit diplomatieke bronnen in New York, reeds antwoord ge kregen en in kringen van de Ver. Naties waaht men af wat het resul taat van de briefwisseling. BRUSSEL, 9-11. In de buurt van Brussel is donderdagochtend een blok ijs van ongeveer tien kilo uit de lucht komen vallen. Het kwam te recht op de achterkant van een ge parkeerde personenauto te Erem- bodegem. Het neerkomen veroor zaakte een geluid als van een explo sie. Volgens weerkundigen is een dergelijk natuurverschijnsel zeer zeldzaam. Ernstige epidemie van mond- en klauwzeer in Engeland LONDEN, 9-11. De mond- en klauwzeerepidemie in Engeland breidt zich nog steeds uit. Donder dag werden 22 nieuwe gevallen ge meld, waarmee het totaal van twee weken op 181 kwam. Er zijn bijna 37.500 dieren geslacht. De regerin gen van Australië en Noorwegen hebben Engeland gevraagd of ze deskundigen kunnen zenden om een onderzoek in 'te stellen. Op veel plaatsen zijn militairen bij de bestrijding van de epidemie ingeschakeld. HEIN RUIJSENAARS f en HENNY PADMOS hebben het genoegen, mede namens wederzijdse ouders, in kennis te stellen van hun voorgenomen huwelijk op vrijdag 24 november 1967, om 9.30 uur in het raadhuis te Heemstede. Kerkelijke inzegening om 14.30 uur in de Ned. Herv. kerk te Dreischor, door de weleerwaarde heer ds. A. Schoneveld. Gelegenheid tot feliciteren van 16.30-18.00 uur in restau rant „Mondragon", Oude Ha ven 13, Zierikzee. Heemstede, Landzichtlaan 46 Dreischor, Mr. P. Moggestr. 21 november 1967 Toekomstig adres: Landzichtlaan 44, Heemstede! Te koop: Slachtkippen bij W. v. Mou- rik, Lange Slikweg 2, Zierik zee, telefoon 2201. Peugeot 403. Kleur: donker blauw. Mechanisch en mo torisch goad. Telefoon (01115) 490. Leuk sportief wagentje, merk D.K.W. (junior). Bouwjaar 1962 Kleur: rood met Wit ~ak. Mechanisch en motorisch goed. Wordt gegarandeerd. Telefoon (01115)-490. Z.-g.a.n. 4V2 pits gasconforor. H. v. d. Werf, Burg. v. d. Ha- vestraat 3. Oosterland. I.g.st.z. wasmachine. Te be vragen: Marisstraat 3, Zie rikzee. In goede staat zijnde Erres langzaamwasser. Plevierstr, 8, Zierikzee. Personeel gevraagd: Gevorderd of leerling-kap ster. - Kapsalon „Pandora", Lange Nobelstraat, Zierikzee. Diversen: In alle soorten bromfietswan ten -handschoenen -valhel men -brillen -gezichtscher- men enz. hebben wij een enorme sortering in alle prij zen. P. Bezuijen, Zierikzee. telefoon 2164. Voor uw kinderfeesjes: Lam pions, feestmutsen, guirlan des, crêpepapier, enz. - Ge schenkenhuis Renesse. Doet nu nog uw voordeel! In nieuwe sportrijwielen heb ben wij nog enkele stuks te gen zeer voordelige prijzen. P. Bezuijen, Zierikzee, tele foon 2164. Reserveer vast èen stukje lente. Plant nu uw bloembol len. Grote keuze voor kamer en tuin: Lage prijzen. Bij gro tere afname extra reduktie. Bloemisterij en tuincentrum C. W. Jonker, Hogezoom 20, Haamstede, telef, (01115)-383. Komt vrijblijvend binnen en ziet onze uitstalling van all'e gasaanstekers en assortiment kisten en trommels sigaren en andere cadeaux bij Sigm. D. C. Viergever, Weststraat Haamstede en hoek Kraan plein, Zierikzee. Een beter rijwiel en voor minder geld? Koopt dan een „Union" en u rijdt als van zelf. Doet Uw voordeel bij: P. Bezuijen, Zierikzee, tele foon 2164. ATTENTIE Kom naar de te Zierikzee Ver.-gebouw - 't Vrije 2 Hedenavond vanaf half 8; zaterdagmiddag van half 3 tot half 6; zaterdagavond vanaf 7 uur Y 500 gr. zuurkool25 et I i' x 500 gr. rode kool (panklaar) 'J et ;j; Te koop gevr. van eigenaar voor recreatie: BOERDERIJTJE of kleine woning met flinke tuin. Br. onder nr. 2736 aan het bureau van dit blad. Te koop te Scharendijke (in de nabijheid van zee, duin en toekomstig recreatiegebied) de mooi gelegen riante VILLA met boomgaard tiun, en garage gelegen aan de Platteweg 28, groot 31.95 are. Ook geschikt voor pension, instelling e.d. Inl.: A. VERMAAT, make laar-taxateur o.g\, Schuitha ven, Zierikzee, tel. 2173, b.g.g. 2257. long-life anti-vries op ethyleen-glycolbasis Tast geen rubber en metalen aan! Prijs p. 5-literbus f 9, Uit voorraad te leveren lUULi telefoon 3059 NIEUWERKERK telefoon 367 Kweekgras- bestrijding met: T.C.A. spuitpoeder T.C.A.-korrels Uit voorraad te leveren P. BIJ DE VAATE Loonspuitbedrijf, Noordwelle Telefoon (01116) 308 Nieuw! Een sierlijke stan- dingvolLe combinatie van (ballpoint met gasaansteker) „gaspen". Alleenverkoop- voor Schouwen-Duiveland. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en Weststraat Haamstede. Let op! Voor alle auto-onder- houds- en poetsmiddelen, voor belangrijke bescherming van lak en chroom is uw speciaal adres met de groot ste voorraad en sortering P. Bezuijen, Zierikzee, telefoon 2164. Bruine en zwarte hoge jon gensschoenen, wol gevoerd, prijs f 9,75. Beperkte voor raad! - Hage's schoenhandel, Nieuwerkerk, tel. (01114) 416. Bloemen en planten. Niet duur! 2 gele potchrysanten f 1,00. J. Ravia, Schuttershof straat 17, Zierikzee, telefoon 3131. Standplaats de Beurs. Supermarkt - ZIERIKZEE Keurslagerij -Voedingsmarkt NOORDGOUWE DINSDAG 14 NOVEMBER a.s. is de slagerij na 11.00 uur wegens huwelijk GESLOTEN Fa. W. A. van Nieuwenhuize Zonen Markt 8 - Brouwershaven voor liet hele gezin „DOE-HET-ZELF'-CENTRUM D. TER HAAR Poststraat 3 - Zierikzee - Telefoon (01110) 3395 Ook in Schoenhandel - Voorkeuzeservice Telefoon 2106 - ZIERIKZEE Een Jeuk geschenk? Dat vindt u beslist in onze etalage! A. van Hese, Weststraat 5. Zie rikzee. Heeft u gisteren in deze krant gelezen dat „De Rookende Moor" te Zierikzee, dinsdag 14 november a.s. gesloten is? „Kurust" roestverdelger. Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Kinder- en meisjesbontlaars- jes, wol gevoerd, prijs f 9,75. Beperkte voorraad! - Hage's schoenhandel, Nieuwerkerk, telef. (01114)416. 20.000 puzzelwoorden. Ideaal voor puzzelaars. Prijs f 2,95. Geschenkenhuis, Renesse. Een leuk ge,schenk: rokza- zadel voor dames. A. v. He ss, Weststraat 5, Zierikzee. Kardinaal gaat werken onder melaatsen RGME, 9-11. Kardinaal Leger is als aartsbisschop van Montreal af getreden om in de missie te gaan werken. Hij wil zich in het bijzonder voor de melaatsen inzetten. De 63-jarige kardinaal had in Rome al meermalen te kennen gege ven dat hij zijn ambt van aartsbis schop wilde neerleggen, om zich ge heel aan het werk in de missie te kunnen wijden. Paus Paulus heeft zijn wens nu vervuld. PASADENA (Californië), 9-11. De Amerikaanse sonde Surveyor VI heeft een zachte landing op de maan gemaakt. Naar mededeling van het labora torium voor straalaandrijving te Pasadena landde de Surveyor VI om 0201 uur onze tijd in de Sinus Me- dii, midden in de zonverlichte zijde van de maan. De capsule is uitgerust met een televisiecamera en instrumenten voor uitvoering van chemische ana lyses van de maanbodem. Een vroe gere Surveyor heeft op de maanbo dem sporen van silicium, aluminium en zuurstof aangetroffen. Op zaterdagmiddag 18 november a.s. zal om precies 13.40 uur een twaalftal saluutschoten uit een 3,7 cm kanon van de Koninklijke Marine de aankomst melden van Sbit Nico- laas aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam. Vanochtend om 07.28 uur is de tweede door de K.L.M. bestelde DC- 8-63, de verlengde versie van de DC-8, op Schiphol aangekomen. Derite slachtoffer van treinongeluk HEYTHUYSEN, 9-11. De chaufeur van de vrachtwagencombinatie die op de overweg tussen Heythiiysen en Baexem door een trein werd gegre pen is aan zijn verwondingen over leden. De man, de 33-jarige W. J. de Groot uit Wychen, was bij het ongeluk zeer ernstig gewond ge raakt. Koningin bij jubileum Europese beweging DEN HAAG, 9-11. H.M. de Konin- gin heeft het voornemen op zater dag 11 november de herdenking van .het 20-jarig bestaan van de Euro pese Beweging bij te wonen in de Ridderzaal te Den Haag. Indonesië koopt rijst DJAKARTA, 9-11. De Indonesische regering heeft vijf miljoen Neder landse gulden besteed aan de aan koop van 10.000 ton rijst in Thailand om het huidige voedseltekort te be strijden, zo is uit officiële kringen in Djakarta vernomen. Om een energieke aanpak van voedselprobleem ROME, 9-11. De algemeen directeur van de voedsel- en landbouw organisatie (F.A.O.) der Verenigde Naties, Binay Ranjan Sen (India), heeft maandag in de tweejaarlijkse FAO-conferentie in Rome mee gedeeld dat de voedselproduktie in de ontwikkelingslanden in de afgelopen twee jaar een achteruitgang te zien heeft gegeven. Hy wees erop dal tegelijkertijd de levensmiddelenreservcs in de Vere nigde Staten op een gevaarlijk dieptepunt zijn gekomen. Sen noemde de FAO-conferentie. die door 114 landen wordt bijgewoond, een „groot debat over de wercldvoedselcrisis" en zei zich erover te ver heugen dat de epenbare mening in de wereld zich steeds meer be wust wordt van het voedsclvraagsluk. Sen wees er echter ook op dat ondanks het toenemend bewustzijn en de groeiende bezorgdheid over de wereldvoedselvoorziening toch nog in enige landen aarzeling, gebrek aan besluitvaardigheid en weerstand bestaan ten aanzien van een energieke aanpak van het pro bleem. Om de regeringen van de. FAO-landcn tc helpen deze aarze ling tc overwinnen heeft dc FAO een wereldomvattend lichtplan voor dc agrarische ontwikkeling opgesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5