HOCER VLEESVERBRUIK OP SCHOUWEN-DUIVELAND Installatie mr. A. Veenlioven als kantonreehter te Zierikzee nieuwe frisse energie Muziekavond Trio Jet Barendregt-Röling WENS UW STILLE STREEKNIEUWS OPGEVANGEN Toerisme heeft duidelijke invloed op werkzaamheden van de Vleeskeuringskring ZIERIKZEE, 10-11. In 1966 werd in het werkgebied van de Vleeskeu ringskring „Zierikzee" 362.137 kg ver» vlees ingevoerd, dat wil zeg gen bijna 35.000 kg meer dan in 1965. een stijging van praktisch tien pro eent. DaaUte werd een aantal keu ringen verricht van 3007, in 1965: 2480. liet toerisme heeft ook in 1966 zijn invloed gehad op de werkzaam heden van de Vleeskeuringsdienst: in de gemeente YVesterschouwen byv. is de maandelijkse invoer 's winters ge middeld 1800 kg en gedurende het seizoen bijna 15.000 kg, waarvan 2.000 kg voorverpakt, dikwijls in zeer kleine porties. Deze gegevens blijken uit het ver slag van de Vleeskeuringskring over het jaar 1966, opgemaakt door de keurlngsdferenarts-hoofd van dienst de heer T. van Roon, uitgebracht en vastgesteld in de gisteren (donder dag) middag onder leiding van bur gemeester D. W. Kastelein in de raadszaal van het Ziei ikzeese stad huis gehouden vergadering van het algemeen bestuur. Uit het jaarver slag blijkt verder dat door de uit breiding van het aantal toeristen en zomergasten de keuring van inge voerd vlees, zowel vers als voorver pakt en diepgevroren en het toezicht op kampwinkels, hotels en restau rants in toenemende mate de aan dacht vraagt van het keuringsperso- neel, uiteraard vooral in de zomer maanden. Het aantal vleeswinkels en slachtplaatsen bleef gelijk, en wel 26. Door een aantal slagers werd capa citeit van koel- en vriesruimten vei> groot. Het aantal bedrijfsslachtingen was 3.953 (1965: 3905). In 1966 is in de kring het aantal bedrijfsslachtm- gen dus gestegen met 48. Ook in 1965 was er een stijging van het aantal bedrijfsslachtir.geh, 211 meer dein in 1964, voornamelijk veroorzaakt om dat toen 242 varkens meer geslacht werden dan in het jaar daarvoor. Varkenssector In de varkensseotor wordt thans w*eer een geringe daling in het aan tal slachtingen opgemerkt (61), maar daar slaat tegenover een flinke toe name van ingevoerd varkensvlees, nl. 43.300 kg meer dan in 1965. Bij een gemiddeld gewicht van 85 kg per varken betekent dit dat er ongeveer Hij en Zij 500 geslachte varkens meer zijn in gevoerd dan in 1965. In de rundersector is het aldus: een stijging van het aantal slachtin gen (111), maar een verlaging van de invoer met 7390 kg of plm. 27 stuks rundvee a 275 kg. Omgerekend dus een hoger vlees verbruik op Schouwen-Duiveland van 38.000 kg varkensvlees en 23.000 kg rundvlees. Gedurende het verslagjaar werden er in de noodslachtplaats te Zierik zee 164 dieren aangevoerd cn ge slacht. (1965: 126). Verkoop van voor waardelijk goedgekeurd vlees vond 32 maal plaats. In totaal werden 858 dieren geheel afgekeurd. In de nood- slachtplaats werd het vlees van 32 dieren onder toezicht verkocht. Gevallen van salmonellosis deden zich in 1966 niet voor. Er werden 761 controles verricht in slachterijen, vleeswinkels, restaurants en caféta- ria's. Eij deze controles werd 'zes maal proces-yerbaal opgemaakt, 104 kg vlees in beslag genomen en 221 kg vleeswaren afgekeurd. Bij de aanvang van de vlot verlo pen vergadering van het algemeen bestuur, verwelkomde de voorzitter in "t bijzonder hoofd van dienst keu ringsarts Van Roon, die voor de eer ste maai na zijn benoeming de ver gadering bijwoonde. Vastgesteld werd de begroting voor 1968 met een inkomsten- en uitga- ventotaal van f 88.629,98. De op-* brengst aan keurlonen voor 1968 wordt begroot op f 79.952,50. Vast gesteld werd de tweede wijziging van de begroting 1966. De opbrengst van de keurlonen in dat jaar was f 71.749,50, dat is f 9.649.50 hoger dan aanvankelijk werd verwacht. De nog steeds toenemende toeristenstroom is hier niet vreemd aan, aldus wordt opgemerkt in de memorie van toe lichting. De jaarrekening over 1966 sluit met de volgende cijfers: ontvangsten f 83.435,20 en idem voor wat betreft de gewone dienst. Kapitaaldienst: ontvangsten f 578,-, uitgaven idem. Het totaal ever 1966 door de kring gemeenten te dekken exploitatiever lies bedraagt f 1.494,90. Over 1965 bedroeg dit 'f 19.064,91. Advertentie Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip In de echte „Hij en Zij" longdrink moet kersenbrandewijn De Kuyper worden gebruikt. Wij raden U aan hierop goed te letten. In een normaal drinkglas een flinke scheut Kersen brandewijn De Kuyper. Bijvullen met tonic. Voor een extra-koele „Hij en Zij" enige stukjes ijs toevoegen. Metselaar maakte dodelijke val AMSTERDAM, 9-11. De 56-jarige metselaar H. Slinger uit Amsterdam is in de Hudsonstraat in de hoofd stad van een 14 meter hoge bouw- steiger op straat gevallen. De man was op slag dood. Bij onderzoek bleek, dat één van de dwarsbalken waarop de loopplank rustte was ge broken. SPORTBERICHTEN BADMINTON Zierikzee II-Vlissingen. II 4-4. Een hard werkend en enthousiast spelend Zierikzee II heeft zich na de rake 8-0 nederlaag vorige week te gen AVANTI II volledig hersteld en een verdiend 4-4 gelijkspel behaald tegen het technisch beter Vlissingen II, in de thuiswedstrijd j.l. woensdag. Het is een wedstrijd geworden met tai van spannende partijen en de uitslag is tot op het laatste moment onzeker geweest. Het gelukkig weer meespelen van de heren De Hoage en Quartel was een geduchte verbete ring. Zij hebben er in hoge mate toe bijgedragen dat de 4-4 score op het formulier kwam te staan. Een pluim verdient zeer zeker mejuffrouw O. Simmers, voor de wijze waarop zij vooral haar enkelspel won. (11-9, 9- 11, 11-4). Samen met mevrouw de Hooge zorgde zij ook voor winst in het damesdubbel. Het was jammer dat de heer De Hooge op het nippert je zijn enkelspel verloor (15-6, 13-15, 12-15). Zijn tegenstander was de technisch uitgekookte en veel meer routine hebbende heer Spekkens. Al met al een fraai resultaat. Za terdagavond 18 november speelt Zie rikzee II te Vlissingen tegen Jong Arnbcn II. BILJARTEN Om kampioenschap 4e klas libre Schouwen-Duiveland Heden (vrijdag)avond zal te Ou werkerk in het clublokaal van de biljartvereniging DOS te Ouwerkerk hotel Vijverberg, een aanvang wor den na-i!:t nul hei, toernooi om het kampioenschap 4e klasse libre van het district Schouwen-Duive land der K.N.B.B. Aan de voorwed strijden voor dit toernooi hebben in totaal 32 spelers deelgenomen. Niet minder dan zes spelers hiervan promoveerden regelrecht naar de 3e klas, t.w. A. W. Braai en J. Ever- aers (beide B.V. Renesse); A. Berre- voets en J. J. Snijders (beide Enbre Nous, Zierikzee); H. G. der Wedu wen (De Drie Schapen, Dreischor), en A. M. Geelhoed (De Carambole, Dreischor). Voor de finale, welke van vrijdag t.m. zondag plaats vindt hebben de volgende spelers zich we ten te plaatsen: J. Hart, Onder Vrienden, Burgh; M. Quist en R. H. Heijboer, beide OKK, Nieuwerkerk; J. J. Romeijn, J. Klomp en M. der Weduwen, allen KVL, Noordgouwe; L. C. Hanse, B.V. Renesse en J. Bom, DOS, Ouwerkc-rk. Het Zierikzeese Nutsdepartement heeft een begonnen traditie van „één muziek-avond per seizoen", donder dag voortgezet met het doen optre den van het Trio Jet Röling, bestaan de uit Jet Barendregt-Röling (piano), John Helstone (viool) en Cristiaan Norde (cello). Een eindindruk aan het begin ge vend, mag geconcludeerd dat het Trio Röling den Nutsleden een avond van verfijnd en hooggestemd muziekge not heeft geschonken, die 'eén scher pe herinnering zal blijken na te la ten. Stuk voor stuk heeft men hier te doen met hoog getalenteerde be roepsmusici, die zowel solistisch als ensemble spelend duidelijk reiken naar een top; een avond van sublie me 'kamermuziek als - wat men bijna zou noemen - exsudaat van ieders inspanning. De uit Suriname afkomstige vio list John Helstone heeft geen mi nuut inspeeltijd nodig „om op tem peratuur" te komen. Zijn feilloze in zet en prolongatie van het praelu- dium en allegro voor viool en piano van G. Pugnani-Kreisler, zeer krach tig ondersteund door de piano, be wezen zijn op talent berustende techniek, die nog scherper zal wor den bijgeslepen door niemand min der dan de wereldberoemde violist David Oistrach in Moskou. De pia niste - feitelijk hadden we met haar moeten beginnen - heeft een tref fend en vloeiend toucher; haar tech nische briljance kon niemand ont gaan. Zij excelleerde solistisch met twee delen uit „Gaspard de la nuit" van Maurice Ravel, een verbluffend illustratief werk van de grootmees ter in het „zoet mistroosten". „Dui veltje" en „waternimf" zaten elkaar bliksemsnel achterna op de ivoren toetsen. De „toon" van de 'cellist Cristi aan Norde, is mollig en weemoedig, Naar één procent voor de ontwikkelingslanden DEN HAAG, 9-11. Ir. P. J. Lardi- nois, minister van landbouw en vis serij, heeft donderdag in een rede op de conferentie van de F.A.O., de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N. verklaard dat de Nederland se regering besloten heeft de ont wikkelingshulp uit openbare fond sen geleidelijk te vergroten tot ze in 1971 het niveau bereikt van een per cent van het netto nationale pro- dukt. Minister Lardinois hoopte dat deze formele toezegging van de Ne derlandse regering, die hij uniek noemde in de 'geïndustrialiseerde wereld, de „donorlanden" zal aan moedigen die bevreesd zijn voor de „desillusies" van de ontwikkelings hulp. Gemeenten krijgen een S 5 administratienummer DEN HAAG, 9-11. Het kabinet heeft besloten, zulks in het bijzon der ten dienste van de ge-automati seerde administratie om over te gaan tot (facultatieve) invoering van een algemeen administratienummer. De invoering van het nummer ge schiedt op basis van vrijwilligheid: alleen die gemeenten die er om vra gen ontvangen het gewenste aantal nummers om aan eigen ingezetenen toe te wijzen. Zo'n lijst met nummers zal volkomen toevallig worden sa mengesteld en uit het nummer zal niet zijn af te leiden in welke perio de en aan welke gemeente het werd verstrekt. Bovendien zal het in te voeren administratienummer op geen enkele wijze „classificerend" zijn. maar een eveneens volkomen toeval lige combinatie van tien cijfers vor men. kan in vervulling gaan Onze collectie toont U een overvloed van sieraden in: BRILJANT GOUD ZILVER Exclusieve bijoux in iedere prijsklasse vindt U in een der meest gesorteerde zaken in uw omgeving! 5 T3Ar MniiUtW 5 5 AMERSFOORT 5 Langcstraat 26 - Tclef. 14055 5 ZIERIKZEE 5 s Havenplein I - Telef. 2443 5 lMm*r/rÊ ////////////////i r een verrukkelijk donker timbre, maar helaas had de cellist zijn „coir" niet. Kort voor de uitvoering werd hij bevangen door een flauwte, waar door hij zijn spel slechts met uiter ste lichaamsinspanning tot een goed einde kon, brengen. Gebracht werd de sonate voor cello en piano in E klein, van Johannes Brahms; men ziet aan de programma-keus dat het trio voor Zierikzee iets heeft gedurfd. Na de pauze viel het hoogtepunt van het ensemble met het zesdelige werk Dumky trio, opus SO van An ton Dvorak, een werk op basis van een „dumka", een Slavisch volkslied, langzaam en elegisch, een melodi eus en technisch lastig meesterwerk, dat een doorleefde vertolking kreeg, zij het dat in een enkele passage de piano wellicht iets domineerde. De inzet van het andante alleen al, was een gang naar de „Mondragon"-foyer waard, waar een voldaan publiek de verrichtingen van de musici beluis terde. Applaus en bloemen voor me vrouw Barendregt-RöLing aan het slot, gaven uitdrukking aan de ge voelens van dankbaarheid voor het gebodene. De voorzitter van het Nutsdepartement mr. J. Ligthart sprak een inleidend woord en aan het slot een „dank U wel en tot weerziens" tot de leden van het trio. B.d.V. Door bemiddeling van het Inter nationale Rode Kruis hebben de Egyptische regering en de Israëlische militaire autoriteiten overeenstem ming bereikt over de terugkeer van 250 vluchtelingen naar de strook van Gaza. De Arabieren waren naar Egypte gevlucht. Toen Israël in de zesdaagse oorlog de strook van Ga za bezette. Advertentie A//ry: wArr/ rr^ ZIERIKZEE. 10-11. Heden (vrijdag) morgen om half elf vond tijdens een openbare zitting van het Kantonge recht alhier de installatie plaats van de kantonrechter in Middelburg, be last met de werkzaamheden in het kanton Zierikzee, mr. A. Vecnhoven uit Emmen. Mr. Vecnhoven werd de zittingszaal binnengeleid door plaats vervangend kantonrechter mr. G. F. Lunsingh Tonckens, die na opening van deze bijzondere zitting de grif fier, de heer M. M. de Raat, verzcoht het Koninkl. Besluit behelzende de benoeming van mr. Veenhoven te willen voorlezen. Vervolgens wenste mr. Lunsingh Tonokens de nieuwe kantonrechter en mevrouw Veenho ven geluk met zijn benoeming. Mr. Tonckens wees in zijn. hierna uitgesproken toespraak op het eigen karakter van Schouwen-Duiveland en het gebied Tholen, dat ook res sorteert onder het kanton Zierikzee. Hij vond het een gelukkige omstan digheid dat de nieuwe kantonrechter zich altijd zal kunnen wenden tot zijn voorganger mr. J. Moolenburgh, een man met zeer grote Zeeuwse er varing'. Mr. Tonckens wees verder op de omstandigheden die ook in het kanton Zierikzee de laatste tien ja ren, bijv. op verkeersgebied, sterk zijn veranderd, en wat het verkeer betreft zeker niet altijd"ten goede. „U heeft een mooi ambt. met een grote verantwoordelijkheid maar ook een grote zelfstandigheid", aldus mr. Tonckens. Als oudste in jaren, van de Zie rikzeese balie, mede uit naam van mr. J. Ligthart en mr. K. A. Keu- ning, sprak vervolgens mr. dr. H. P. Schaap, die voor zijn toespraak het motto „Hoe kan er uit Nazareth iets goeds voortkomen?" had gekozen. „Dat weet ik ook niet" aldus mr. Schaap, "maar wél weet ik - en ik wil dit heden hier graag getuigen - uit Emmen in Drenthe kan zeer veel goeds voorkomen". Mr. Schaap schet ste de -loopbaan van mr. Veenhoven, die zijn loopbaan is begonnen als wnd.-griffier en vervolgens substi tuut-griffier. Mr. Veenhoven is ove rigens voor Zeeland geen onbeken de, want op 10 augustus 1951 werd hij benoemd tot griffier van het Kan tongerecht te Middelburg, en het jaar daarop tot kantonrechter-plaatsver- vanger aldaar. Op 9 januari 1956 werd mr. Veenhoven benoemd tot kantonrechter te Emmen. De balie is verheugd dat er weer een vaste func tionaris voor het kantonrechtersambt in het kanton Zierikzee werd be noemd", aldus mr. Schaap. Mr. Veenhoven werd vervolgens toegesproken door burgemeester D. W. Kastelein, die dit deed mede na mens zijn collega van de gemeente Tholen. De burgemeester betreurde het dat het niet meer mogelyk is voor een kantonrechter in Zierikzee te wonen. Verder werd het woord gevoerd door de heer P. Heering namens de notarissen en de heer J. v. d. Stolpe namens de Pachtkamer. ZIERIKZEE, 9-11. Het college van b. en w., enkele raadsleden en leden van de commissie voor de buiten landse uitwisselingen, vertrekken morgen (zaterdag) vroeg (half zes) naar de „jumelagestad" St. Hilaire- du-Harcouët voor een verblijf tot woensdag 15 november. Het doel van de reis is tweele dig. Voor burgemeester D. W. Kas telein betekent het een eerste ken nismaking met de stad in Norman- dië en verder zal van de gelegen heid gebruik worden gemaakt aan wezig te zijn bij de „Foire St. Mar tin", de grote jaarlijkse veemarkt van het ras „Bovine", een speciale NIEUWERKERK Vestiging bedrijf De offset-silk scheen lichtdruk- kerij van de heer J. G. C. de Beer wordt van Zierikzee overgeplaatst naar Nieuwerkerk. De drukkerij komt in het pand Lijsterbesstraat 23, waar voorheen het „Spari'-kruide- nd'ersbedrijf van de heer M. Dale bout was gevestigd. Verkoping goederen De vrouwenvereniging van de Ger. Gemeente te Nieuwerkerk hoopt woensdag 15 november a.s. weer een verkoping te houden van de ge maakte goederen, in de zaal achter de kerk in de Molenstraat. Ieder is van harte welkom. De tijden zijn 's middags van half 3 tot half 6 en 's avonds van 7 tot half 10. Er is voor ieder wat. Vooral op het gebied van baby-en kleuterkleding is een zeer ruime keuze. Royale collecte voor geestelijk gehandicapte kind Door Dieneke Steketee, Marie Hoo- gerland, Marja van Klinken, Lia Hoogerland, Mieneke van der Male, Anna Marie van Strien, Loura Goud zwaard en Paula Steketee is voor een bedrag van f 128,21 gecollec teerd voor het geestelijk gehandi capte kind. Voor de gemeente Dui- veland zijn de gespecificeerde be dragen: Sirjansland f 26,75; Nieu werkerk f 128,21; Oosterland f302,01. Ouwerkerk geen opgaaf ontvangen. OUWERKERK Kinderpostzcgelactie o.l.s. De kinderpostzegelverkoop-actie, gehouden door leerlingen van de o.l. school heeft f 286 opgebracht. Dit is geen onbelangrijke prestatie, gelet op hel feit dat slechts 8 kinderen uit de hogere klassen hieraan mede werkten. Gemiddeld per kind der halve een bedrag van f 35,75. BROUWERSHAVEN De Anti-honger-actie De collecte ten bate van de Anti- Honger-Actie heeft in deze gemeen te f 135,07 opgebracht. College b. en w. en enkele raadsleden van Zierikzee vertrekken morgen naar St. Hilaire-du-Harcouët rundersoort, die in Normandië in heems is. Twee deskundigen op dit gebied zullen dan ook de reis mee maken. Het zijn de heren D. v. d. Welle en C. Hanse. Van het college van b. en w. 'is wethouder mr. Keu rling vergezeld van zijn echtgenote. Mevr. v. d. Werve-Schouls en de heer J. R. de Boer zijn vergezeld van echtgeno(o)t(e). Ook de heer M. C. Verheijen maakt de reis mee. Na mens de commissie reizen mee dr. Röhner en de heren Schieman' en Dey Laatstgenoemde treedt op als reislei-. der. De reis wordt gemaakt met een bus van de fa. Van Oeveren en voert over Vliss'ingen, Sluis, Knokke, Os- tende, Calais, Boulogne en Abbeville, een variant op de gebruikelijke roete, die via Rouaan leidt. Plaatselijk t.v.- en radio station in Rotterdam? ROTTERDAM, 9-11. B. en w. van Rotterdam willen een studiecommis sie laten onderzoeken of het wense lijk is om over te gaan tot hel op richten van. een plaatselijk radio- en t.v.-station. Uit het oogpunt van' voorlichting en communicatie vinden b. en w. een plaatselijk station zeer aantrekkelijk, maar zij willen pas een definitief standpunt bepalen na advies van een studiecommissie, al dus een voorstel aan de raad om een bedrag van f 7500 voor het werk van een dergelijke comlmissie te be stemmen. Het ligt iii de bedoeling om nauw samen te werken met een zelfde commissie die in het begin van dit jaar in Amsterdam in het le ven is geroepen. De hulp aan Suriname en de Antillen DEN HAAG, 9-11. Nieuw Guinea, Suriname en de Nederlandse Antil len hadden eind juni resp. 4.078.000,-, 8.022.000 en 2.811.000 dollar uit het eerste ontwikkelingsfonds van de EEG ontvangen, aldus hebben de mi nisters vam buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, en cfe minister zon der portefeuille voor ontwikkelings hulp, drs. B. J. Udink, meegedeeld. Vreemde „bemiddelaar" DEN HAAG, 9-11. De politie in Den Haag heeft de 41-jarige zich zaken man noemende A. P. van V. uit de residentie aangehouden wegens diens praktijken als „bemiddelaar" bij het verhuren van huizen. Als „gemach tigde" schreef of belde hij mensen, die in advertenties in kranten woon ruimte te huur vroegen. Om de zaken te regelen vroeg de V. geld vooruit, variërend van 45 tot 300 gulden en in totaal ongeveer f 1.000,-. De V. had op deze wijze eenzelfde huis aan drie mensen toe gezegd. Tot nu toe hebben acht ad- spirant-huurders, die het slachtoffer zijn geworden van de V.'s praktij ken, aangiften gedaan. Midden: mr. Veenhoven, rechts: plaatsvervangend-kantonrechter mr. Lunsingh Tonckens en links: oud notaris en plv. kantonrechter E. D. v. d. Velde te Tholen. Mr. Veenhoven sprak vervolgens een korte rede uit, waarbij hy dank bracht aan H.M. de Koningin voor zyn benoeming en het in hem ge stelde vertrouwen. Mr. Tonckens sloot hierna deze bijzondere openbare zitting. J „Vliegende schotel" t BOGOTA, 9-11. Een groot aan- J tal mensen zegt woensdagoch tend boven de hoofdstad van Colombia een „vliegende scho tel" gezien te hebben op hon derd meter hoogte. Het vlie gende voorwerp was twee minuten zichtbaar en is ge fotografeerd. Onder de oog getuigen bevond zich de offi ciële V.N.-fotograaf in Co lombia, Juan Fonseca. De bladen in Bogota hebben don derdag op de eerste pagina een foto gebracht van de „schotel", die het onderwerp van de dag is. De schotel was groot en gedurende een a. twee minuten zichtbaar in een fel licht. Daarna verdween hij met buitengewoon grote snel heid. Juan Fonseca heeft te genover de pers verklaard, dat hij slechts met uiterste zelf beheersing foto's heeft kun nen nemen omdat hij door vrees bevangen xoas, een vrees die gedeeld werd door de an dere ooggetuigen. Twee mensen horen „twisten" (nu ja twisten, ze zijn wel op elkaar ge steld) over de vraag of de oude Scel- veringhe (een stroompje in de West hoek) wel een middenstuk heeft ge had. Een gekke vraag, maar nie mand kan het helemaal precies ver tellen. Er is een begin en een eind, maar geen middenstuk. In het „mid denstuk" heeft men noch schelpen, noch weefklosjes, noch veen aange troffen en als er geen schelpen, weefklosjes of veen wordt gevon den, beginnen de (harstochelijke) amateur (maar wat voor amateur- onderzoekers met vraagtekens te strooien als Piet met noten op 5 de cember. Een ander verhaal was veel realistischer. Het ging over een haas .die door een automobilist werd doodgereden. De voorheen dartele springer werd onder de achterbank bij moe gelegd, die na een tijdje rijden „iets voelde en iets zag". Ze greep naar de grond en haalde een hazendarm omhoog. Verder opgevangen dat het goede, idyllische, landelijke kuise Burgh een sex-winkeltje heeft. Dat hadden u en ik niet zo gauw gedacht. Maar de tijden veranderen blijkbaar en hel oogverblindend schoon van de zomerse stranden wordt ginds op papier geprolongeerd. Zo blijft het „seizoen", met dit verschil dan ech ter ivel dat het zomerbloot zijn na tuurlijke vanzelfsprekende elemen ten heeft, maar dat de nipt geklede papieren juffrouwen voor hel pose ren worden betaald, en dat is altijd ene beetje.nou ja! Als ik het niet had mogen schrijven, dan wacht ik maar op en generaal pardon voor al le cursieve zonden. Ook „opgevangen" de stille wee moed van een cellotogn op het Nuts- concert gisteravond. Na een mooi druk weekje, vloeit zo iets in de ziel als pijnstillende zalf-in een wonde. Er hadden nog best veel meer men sen kunnen zijn, maar blijkbaar lo pen er niet veel mensen met won den rond. Maar laten we niet te snel klagen over de kwalen van deze tijd. Een van achter een „behangetje" te voorschijn gekomen advertentie (voor 1914) gewerd ons. „Wilt gij trouwen?" staat er veelbelovend bo ven. En dan de verdere annonce ring: „wij hebben opdracht van da mes, ivaaronder met onechte kin deren en lichaamsgebreken, met vermogens van f 5000 tot f 500.000 geschikte echtgenoten te zoeken". Aan de besmuikte kuisheidshemcl van „de goede, oude tijd", een lelijk xoolkje van liefde als koopwaar. Lieve mensen, wat was dat onwaar achtig en smerig. Goed dat de derde behanglaag het 60 jaar heeft bedekt. SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2