Geen verontrustende situatie wat betreft liet leerlingental LAATSTE NIEUWS Middel tegen aderverkalking? STREEKNIEUWS Plannen voor chr. en openbare lagere school onder één dak Ouderavond o.l.-school Haamstede HAAMSTEDE, 7-11. Voor de dins dagavond gehouden ouderavond van de Prinses Beatrixschool te Haam stede bestond grote belangstelling. Een vijftigtal ouders werd welkom geheten dcor de presidente, mevr. E. de Kup-Bos. Zij betrok daarin de vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur, weth. v. d. Klooster. De notulen werden door de heer H. J. A. Blom voer de laatste maal ge lezen, evenals het jaarverslag. Het financiële verslag gaf een goed beeld van de schoolfinanciën; er is een flirk batig saldo. De heer Blom werd dank gebracht voor zijn nauwlettend beheer. De kascommissie, bestaande uit de heren J. J. Rademaker en J. Stoel, bracht gunstig advies uit. Mevr. de Kup bracht verslag uit over de onlangs gehouden vergade ring van de schoolraad, waarbij zich ook de hoofden der scholen en b. en w. bevonden. Op deze avond werd een financieel overzicht gekregen over de verschillende scholen. Het muziekonderwijs kwam hierin ter sprake en natuurlijk was ook het zwemonderricht een punt van be spreking, waarbij het woord instruc tie-zwembad veelvuldig werd ge bruikt. De presidente deelde verder mede dat een der leerkrachten, de heer D. Vos, een muziekclubje heeft opgericht. In het schoolverslag van het hoofd de heer S. A. de Haas, werd aller eerst de boomfeestdag besproken, waarmede Staatsbosbeheer dit jaar zo'n groot succes oogstte. Ook die rendag heeft elk jaar steeds meer succes en het uithalen van nesten, zoals vroeger veel gebeurde, komt nu niet meer voor. Wel speet het de heer de Haas dat in het vroege voor jaar de eerste narcissen het moeten ontgelden door de schooljeugd. Zij sparen daarbij niets en zelfs kleding en prikkeldraad werden niet ont zien. Bij het verkeersexamen slaagden alle leerlingen. De sportdag en het schoolvoetbal gaven weer goede re sultaten te zien. De schoolreizen verliepen voortreffelijk. Mede in verband hiermede dankte hij nog allen idie deze reizen mogelijk maak ten, speciaal mevr. Kouwen-Hille- brand. Besloten werd om in 1968 opnieuw een driedaagse reis naar Vlissingen te maken met de hoogste klassen. Voor de andere lagere klassen staan de definitieve plannen nog niet vast. Alle kinderen werden dit jaar be vorderd. Uit het schoolverslag van de heer de Haas kwam de dringende behoefte aan zwemonderricht naar voren. Sinterklaas zal dit jaar op school verschijnen, terwijl dan in het voor jaar van 1968 een feestavond in ho tel Bom wordt georganiseerd. De heer de Haas dankte mej. Kloet als schoolschoonmakster die opgevolgd wordt door mej. Speelman. Tot slot dankte het schoolhoofd het gemeen tebestuur voor de weer zo gewaar- weerde medewerking in het afge lopen jaar. Het muziekclubje De heer Vos deed enige medede lingen over het muziekclubje, dat momenteel uit 14 blokfluiten en 8 gitaren bestaat. Hier wordt direct de praktijk in gespeeld, terwijl de mu ziekschool eerst twee jaar theorie lessen geeft. Beide leerkrachten werden door mevr. de Kup hartelijk bedankt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Blom vervangen door de heer M. Sceteis en de heer J. L .Wandel door de heer Jac. Stoel. De kascommissie 1968 bestaat uit de heren N. Schrier en M. O. Hanse junior. Bij de rondvraag was het de heer D. E. Mooij opgevallen dat het schoolhoofd in zijn jaarverslag het aantal schoolgaande kinderen niet had vermeld en hij constateerde daaruit dat de school een terugloop van leerlingen ondergaat. Hij zou willen voorstellen om de ouders te bewerken om hun kinderen naar de Beatrix-school te sturen, hetgeen met applaus werd onderstreept. De heer de Haas antwoordde dat de school nu 12 nieuwe leerlingen kreeg en dat er van een verontrustende Afdeling Chr. Plattelandsvrouwenbond ZIERIKZEE, 9-11. „Zorg er voo> dat u niet de, hele dag in uw huis be hoeft te schrobben en te boenen maar voldoende tüd over houdt om u aan het gezin te wijden. Dat is veel belangrijker". Deze raadgeving stel de mejuffrouw J. A. Stukje, econo- misch-sociaal voorlichtster van de C.B.T.B. voorop in de causerie „Goed en gezellig wenen" die zij woensdag avond in het ned. hervormd vereni gingsgebouw hield voor de Christe lijke Plattelandsvrouwen Bond, afde ling Schouwen-Duiveland. Een gezin, heeft behoefte aan een goede woning met vertrekken die ook nuttig zijn te gebruiken. Bij de bouw moet men naar een zo praktisch mo gelijke inrichting van het huis stre ven. Paktoren waar volgens mejuf frouw Stukje op dient gelet zijn ver der dat de vertrekken op de juiste windrichting gelegen zijn en a'at de afstand van de woonruimtes onder ling niet te groot is. Bij bouw en verbouw is het nodig dat tevoren een goed plan opgemaakt wordt. De manier waarop de vloeren en muren zijn afgewerkt telt mee voor het onderhoud. De opstelling van de meubels en het materiaal waarvan ze zijn gemaakt zijn ook zaken waar we bij de arbeidsbesparing' rekening mee moeten houden. De keuken is in de eerste plaats een vertrek waar het cp een praktische indeling aan kemt. „Als u de vele kleine enge- makjes tot gemakjes maakt, zult u merken dat u 's avonds veel min der moe bent". Aan de hand van dia's verduidelijkte mejuffrouw Stukje Ia- ter haar bedoelingen die aandachtig door de aanwezige dames werden aangehoord. Advies De dames kunnen ten allen tijde voor een verbouwing of verandering van de inrichting van de woning het advies van de voorlichtster inwinnen. Als middenweg tussen de individuele voorlichting' en lezingen zag zij gaar ne gespreksgroepen ingesteld om ge- situatie geen sprake is. Volksonder wijs zal aan het bewerken van de oudere een flink aandeel moeten le veren. In april komt een kijkavond voor de ouders, doch zij kunnen bij moei lijkheden terecht bij een der leer krachten. Wethouder v. d. Klooster besteed de goede woorden aan de school. Hij had waardering voer de juiste gang van zaken. Op boeiende en uiteraard deskun dige wijze, behandelde de heer D. H. de Kup te Haamstede het onder werp: „Tandverzorging". Voor de juiste behandeling van de gebitten der kinderen, viel uit deze causerie heel wat op te steken. De heer de Kup noemde fluoride een middel, dat zeer goede resultaten bij de tandprotectie afwerpt. Diverse voor beelden van tandbederf weiden door hem besproken en met tekeningen op het bord toegelicht. Ook enkele dia's werkten zeer verhelderend. zamenlijk te praten over allerlei op huishoudelijk gebied. Mevrouw S. P. op 't Hof-de Rijke bracht haar onder aanbieding van een presentje dank voor de leerzame uiteenzetting. Tevoren had de presidente enkele huishoudelijke mededelingen gedaan. Donderdagmiddag 21 december zal de kerstmiddag werden gevierd. De liturgie zal in een gewijzigde vorm worden gebracht. De leden zullen zelf het kerstevangelie voorlezen. Er worden acht verzen gedeclameerd en een kerstverhaal verteld. Een koor tje zal kerstliederen zingen. De familie-avond, gehouden samen met C.B.T.B., is vastgesteld op 24 ja nuari. Wegens de grote belangstel ling in de voorgaande jaren zal deze bijeenkomst in de Concertzaal plaats vinden. De leden van de C.P.B. zul len een bijdrage leveren aan het ont spanningsgedeelte. grijze jas", van de Engelse schrijf ster Jean Ross. Het is een psycho logische roman en poly-perspectief van opbouw. De karakters van de personen vallen op twee manieren open, nl. in de „ik"-vorm en „van binnen uit" en in het laatste deel vertelt' de schrijfster „van buiten af". In hét eerste bedrijf vertelt de gouvernante, mevr. Mannering, een moederlijk type, uiterlijk wat stijf, over haar eerste 'kennismaking met het 5-jarig jongetje Colin. Hij is ge kleed ir> een grijs jasje, maakt een bijna achterlijke indruk en is vol af weer. Wat een moeite, geduld en liefde heeft zij nodig om dit kind eindelijk tot spreken te krijgen. Dan blijkt dat Colin intelligent is en heel koppig. In het tweede bedrijf vertelt de moeder, Juliet Canmer, haar levens loop. Zij is uiterlijk heel knap, vóór haar huwelijk filmster, een echte vlinder. Zij is een impulsief persoon, berekend en kan geen echte liefde voor haar zoon opbrengen. Hierop reageert de jongen met stomheid en ongehoorzaamheid. Er is niets mee te beginnen. De schrijfster is in het derde be drijf zelf aan het woord. De moeder ziet de vorderingen welke de gou vernante met Colin bereikt. Zij be sluit dan hpt kind verder zelf op te vceden. Maar dat mislukt helemaal. Dan belt zij haar. eerste man op en deelt hem mede dat zij hun gemeen schappelijke zoon „thuis" bij hem terug zal brengen. Zij hoopt op een verzoening die niet komt. Zij ver laat ongebroken het huis om een nieuw leven te beginnen. Het kind bloeit weer op bij zijn vader en vroegere gouvernante. Mevr. Top heeft het gepresteerd dit aangrijpend verhaal voor een ge heel stille zaal van hotel Bom tot léven te brengen. De presidente ver tolkte de gevoelens der dames met grote waardering voor deze prach tige middag en bood mevr. Top een attentie aan. BURGH Recreatie-bouwgrond verkocht Volgens art. 1223 van het Burger lijk Wetboek werd woensdagmiddag in hotel Bom ten overstaan van no taris J. J. v. d'. Ende uit Zierikzee een perceel grond verkocht gelegen aan de Hogeweg, kort bij de Hoge Hilleweg en 3.73.10 ha. groot. Vol gens het bestemmingsplan in wor ding mogen hier 18 zomerwoningen desnoods geschikt voor permanente bewoning, 'gebouwd worden. Alleen G.S. moeten hier de vereiste goed keuring nog voor verlenen. Koper werd de heer H. van Toledo uit Haamstede voor f i 10.000 de massa. In eerste veiling bracht het perceel dat uit een voormalige boomgaard bestaat f 50.000 op. De gemeente Westerschouwen heeft van deze verkoop nog een flink financieel voordeel, want van elke vierkante meter verkochte bouwgrond heft zij nu f 5,50 voor algemene opslag en dorpsuitbreiding Deze verkoop bracht de gemeente dus f 205.205 op. De 'belangstelling was groot. Dit bedrag wordt pas ge heven na overdracht van de aange legde wegen en bermen. BROUWERSHAVEN Afdeling Ned. Plattelandsvrouwenbond Op 14 november a.s. wordt een vergadering gehouden van de afde ling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Het woord zal worden gevoerd door de heer J. Viergever te Serooskerke, die zal spreken over: „De vogels van ons eiland". De causerie wordt toe gelicht met dia's. Koning Hoessein van Jordanië is woensdag door president Johnson op het Witte Huis ontvangen. NOORDGOUWE Onze vroegere plaatsgenote mej. A. H. van As Ld., slaagde voor het examen ter verkrijging van het diploma ziekenverpleging A. Zij ge noot haar opleiding aan het Sophia- ziekenhuis te Zwolle. Knutselavond Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordgcuwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen organiseert op woensdag 15 no vember a.s. een knutselavond in het verenigingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat te Zonnemaire. Deze knutselavond staat onder leiding van mevr. B. van Langeraad-Wijs man te Kerkwerve. De afdeling heeft nu ook weer een bestuur in nieuwe samenstelling, dat bestaat uit de dames: mevr. E. Motmans-v. d Feen (presidente), mevr. I. v. d. Waarden-Froon (vice- presidenle), mevr. A. Itiënne-Kou- ijzer (penningmeesteresse), mevr*. E. Klompe-de Jonge (secretaresse) en mevr. C. Mandemaker-Penning (2e secretaresse). OUWERKERK Vergifschip „Aljaco" wordt gesloopt Het met vergif geladen schip „Al jaco";. dat enkele weken geleden voor sensatie zorgde in Rotterdam, door - na zinking een bedreiging te vermen voor het drinkwater, is aangekocht door het sloopbedrijf Van der Marei te Viane, om te wor den gesloopt. Het vergifschip is 60 jaar oud, maar er staat nog wel een betrekkelijk nieuwe motor in, een G.M.-Diesel 165 p.k. BRUINISSE Deltakantoor gedemonteerd Het Deltakantoor, op de dijk bij Bruinisse, in" de jaren 1958-1965 gonzend van leven en bedrijvigheid, omdat van daaruit de werkzaamhe den aan de Grevelingendam werden gedirigeerd, stond al meer dan een jaar leeg. Deze week werd het ge demonteerd en afgebroken cm elders dienst te doen. De Deltadienst is westelijker op ons eiland in vol be drijf. Hier is het afgelopen. Conceit zangkoren Aan het concert van de drie koren „Ons Koor" uit Sommelsdijk, „Ju bilate Deo" uit Middelharnis en het Hervormd Kerkkoor te Bruinisse, op vrijdag 10 november in de hervorm de kerk te Bruinisse, zal ook wor den deelgenomen door de heer G. van der Weele (trompet). Aan het orgel de heer J. van den Berge, te vens dirigent van het Hervormd' Kerkkoor. Scheepvaartberichten Alchiba, 8-11 220 m. n.o. Beira. Ameland. 8-11 260 m. z.w. Freetown naar Luanda. Gulf Swede, 8-11 195 m. n.w. Kp. Leeuwin naar Whangarei. Koratia, 10-11 verwacht Vungro. Mississippilloyd, 8-11 ten anker rede Durban. Zafra, 8-11 van La vera naar Tripoli. Advertentie Voor Baby POEPER- CREME - OLIE-ZEEP Vrouw en twee kinderen vermist CULEMBORG. 8-11. De inspec teur korpschef van gemeentepolitie te Culemborg verzoekt te worden bekend gemaakt met de verblijf plaats van Gijsberta van der Heiden, oud 33 jaar, haar dochtertje Elisa beth Geiry, oud 12 jaar, en haar zoontje Johannes Wouter, oud 5 jaar allen woncr.de te Culemborg. Zij verliet met deze kinderen in de ochtend van maandag 6 novem ber in overspannen toestand de ech telijke woning. Een ongeluk wordt gevreesd. Doden bij treinongeluk SALERNO. 9-11. Bij San Nicola Varco, twintig kilometer van Saler- no, is vanmorgen (donderdag) vroeg een trein ontspoord, en vervolgens aangereden door een andere trein, die eveneens ontspoorde. Volgens de eerste berichten zijn er twaalf doden en een dertigtal gewonden. Salerno ligt ongeveer 50 kilometer ten oos ten van Napels. Machinist en conducteur gedood bij ontsporing UTRESHT, 9-11. Bij een botsing tussen de stoptrein Maastricht-Eind hoven en een met kolen geladen vrachtwagen op een met automati sche halve bomen beveiligde over weg tussen Bexem-Heythuysen en Halen zijn heden (donderdag) mor gen de machinist en de conducteur- van de trein, die zich in dè bestuur derscabine 'bevonden om 'het leven gekomen. De trein, die uit één trin- sel bestond, ontspoorde. Het achterste compartiment kan telde in zijn geheel. Het ongeluk ge beurde om vier minuten voor tien. Een tiental reizigers is bij deze ont sporing gewond. Hoeveel het er pre cies zijn is niet bekend, evenmin iets over de aard van de verwondin gen. De gewonden zijn overgebracht naar het St. Laurentius-ziekenhuis in Roermond. Zilverschat gevonden UTRECHT, 8-11. Twee grond- 1 werkers uit Ingen gemeente 1 Lienden) hebben enkele dagen 1 geleden bij werkzaamheden aan de Koningin Wilhelmina- 11 weg in Groenekan (gemeente 1 Maartensdijk) ruim 200 oud- 11 zilveren munten opgegraven. Men schat de waarde ervan op enkele duizenden guldens. 1 De heren JW. van de Berg 1 en B. van Hattem stootten 1 voor hun vondst eerst op een rood tegelplatetau. Toen ze j verder groeven kwam een rood 11 aardewerk potje tevoorschijn, 1 waarin de munten bleken te I zitten. De beide mannen heb- f ben hun vondst aangegeven f bij de politie in Maartensdijk, f Aangezien de munten zijn ge- f vonden op gemeentegrond, zal f de opbrengst van deze eollee- f tie aan de gemeente ten goede f komen. Volgens sommigen da. f teren de munten uit de periode f die tussen Karei V en de f Spaanse tijd ligt. f AGENDA Donderdag 9 november Zierikzee Stadhuis, 3.30 uur. vergadering Vleeskeuringskring Zierikzee Concertzaal, 8 uur, recital trio Jet Rol in 2 (NUT). Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur ver. van Rechtsz. Herv. Kerkwerve Café Vermeer. 7.30 uur, alg. leden vergadering s.V'. W.I.K. Vrijdag 10 november Zierikzee Huis van Nassau (Graanbeurs). 8 uur feestavond Zomeravondvoetbal- competitie. 8 uur, vergadering vereniging Vo gelvreugd. Herv. Verenigingsgebouw, bazar t.b.v. gebouw. Bruinisse Ned. Herv. kerk, 8 uur, zangavond m.m.v. drie koren. SPORTBERICHTEN VOETBAL Bijzondere voetbalwedstrijd te Serooskerke Vrijdag 10 november a.s. speelt een ploeg van de Rijkswaterstaat (ScheJjphoek) een wedstrijd tegen een elftal, samengesteld uit werk nemers van de firma Oos ter wijk. De wedstrijd vangt aan om 4 uur en belooft spannend le worden. K. T. Pcstma spreekt op scheidsreehtersby eenkomst De heer K. T. Postma uit Zierik zee zal op vrijdag 17 november* aan staande in het „Huis van Nassau" voor de Schouwen-Duivelandse en Walcherse voetbalscheidsrechters een lezing houden over het onder werp: „De geschiedenis van d<? scheidsrechter". Deze bijeenkomst wordt 'belegd door de scheidsrech- tersvereniging „Schouwen-Duiye- Iand" en voor deze gelegenheid zijn ook de scheidsrechters van Walche ren uitgenodigd. Een en ander in het kader van de uitwisseling tussen de scheidsrechtersgroepen in Zee land. KORFBAL All-Ready naar THOR In de Flakkeese winterkorfbal- ccmpetitie 'gaat AU Ready I uit Zie rikzee zaterdagmiddag een bezoek brengen aan Thor I te Dirksland. Hoewel de roodzwarten destijds op het sportpark „Bannink" een ruime 5-1 overwinning op de wit-zwarten behaalden, zal het nu zeker niet meevallen om de club van Hameete^ de punten in eigen huis te ontfutse len. Naar wij vernemen trekken de rood-zwarten echter met een sterk twaalftal naar het Flakkeese land, zodat een aantrekkelijke wedstrijd mag worden verwacht. Scheidsrech ter is de heer A. Hartog uit Oude Tonge. MOSKOU, 8-11. Sowjetrussische medische speurders hebben twee nieuwe enzymen ontdekt die bloed- klonten en cholesterol, die naar aan genomen wordt de oorzaak zijn van aderverkalking, kunnen oplossen. Het Russische persbureau Tass heeft dit meegedeeld. Een van de enzymen wordt ge vormd door een schimmel, bloed- klontjes worden er in drie lot vijf minuten mee opgelost zonder schade toe te brengen aan de rode bloedli chaampjes. Binnenkort gaat m:en er klinische proeven mee nemen. Het andere enzym, dat cholesterol op lost is verkregen door behandeling van micro-organismen met ultra-ho ge geluidsgolven. Cholesterol veroor zaakt aan de binnenkant van de bloedbanen vettige gezwellen die tot aderverkalking. De vakbond van arbeiders in de automobielindustrie is woensdag avond met Chrysler tot een akkoord gekomen over een nieuw arbeids contract voor 94.000 arbeiders. Film over Mussert mag niet vertoond worden in het openhaar UTRECHT, 8-11. Een film over de na de oorlog gefusilleerde leider van nationaal-socialistische beweging in ons land, ir. A. A. Mussert, mag niet in het c-nh-r.:* worden ver- loo-.i. BId heelt de Rijksvoorlich tingsdienst als voorwaarde gesteld voor zijn medewerking aan deze film. De R.V.D. stelde materiaal voor deze film beschikbaar, evenals trou wens het Nederlands filmmuseum in Amsterdam. Hij mag alleen voor wetenschappelijke 'doeleinden ge bruikt worden, dat wil zeggen voor colleges over bijvoorbeeld moderne geschiedenis, in Utrecht en andere universiteitssteden. De Mussert-film van ruim een half uur werd op verzoek van wij len prof. dr. C. D. J. Brandt van het instituut voor geschiedenis van de R.U. in Utrecht, door de univer sitaire filmdienst in Utrecht ver vaardigd en kwam ongeveer een jaar geleden gereed. Prof. Brandt vond hem nuttrg als illustratie bij zijn colleges over moderne geschie denis. ZIERIKZEE „Mosselvoordeeltje" voor hoofdingelanden Bij het etentje, dat de hoofdinge landen van het waterschap Schou wen-Duiveland, in Concordia door- het bestuur werd aangeboden kwam geen mossel te pas en toch was het een mosselmaaitijd, maar dan niet in de eigenlijke zin van het woord. In het Schslphoekgat, dit is geen nieuws, is de Deltadienst een werk- haven aan het maken. In hetzelfde Schelphoekgat, lagen echter ook mosselpercelen en de pachter van. dat perceel, kreeg na dat de schaderege ling reeds had plaatsgehad, vergun ning om mosselen weg te vissen, die nog op het perceel aanwezig waren, tegen een bepaalde vergoeding. Voor de kweker een uitgaaf, vcor het wa terschap een inkomst, die een even zo grote meevaller was, waaruit men dan de ingelanden eens een maal tijd kon aanbieden. Aanbesteding voetgangerstunnel Door de Provinciale Waterstaat te Middelburg werd het aanleggen van een parkeerterrein en het maken van een voetgangerstunnel op de Veersegatdam in de gemeente Veere aan de weg no. 9 van het provinci aal wegenplan aanbesteed. Er kwa men 19 inschrijvingen binnen. Laag ste inschrijver was Aannemingsbe drijf „Schouwen-Duiveland" N.V. te Zierikzee met f 234.100. Overname exploitatie restaurant „De Val" Wij vernemen dat de R.T.M. van de provincie de exploitatie heeft overgenomen van het bekende res taurant „De Val". Geruchten als zou deze overname impliceren, dat de R.T.M.-toeristenboten in het seizoen voortaan ligplaats zullen kiezen in de haven „De Val" zijn (gelukkig) van alle grond ontbloot. De boten (ook de Veere-dienst) blijven afme ren in de haven van Zierikzee. HAAMSTEDE Aatje Top sprak voor Ned. Ver. van Huisvrouwen HAAMSTEDE, 8-11. De Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Westerschou wen, ontving dinsdagmiddag eender bekendste voordi'achtkunstenaressen van ons land: Aafje Top. Namens een groot aantal aanwezige dames heette de presidente, mevr. J. de Vlieger-Pino -haar welkom. Mevr. Top hield eerst een inlei ding over het boek waaruit zij zou voordragen, nl. „Het jongetje in de Mededeling over nieuwbouw scholen tijdens ouderavond o.l.s. Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 8-11. Voor de jaarlijkse ouderavond der o.l. school te Brouwershaven, gehouden in het hervormd Jeugdgebouw bestond maar matige belangstelling. De wnd. voorzitter, de heer S. M. W. de Kor te verwelkomde naast de ouders in het bijzonder burgemeester mr. J. P. Bcersma, de wethouder van onder wijs, de heer L. M. Moermond en wethouder P. de Moor cn mej. Quant hcofdleidster der kleuterschool. De heer de Korte merkte op dat het al veel jaren geleden is dat in deze gemeente een burgemeester was met kinderen op school. Spreker me moreerde verder in zijn openings toespraak het afscheid van de heer H. P. de Munck, hoofd der school, dat gevierd was m intieme kring met de öudercommissie en vertegen woordigers van het gemeentebestuur-, zulks op verzoek van de heer* De Munck zelf. We spreken alsnog onze dank uit, aldus de voorzitter, voor- het vele werk dat de heer De Munck het vaak onder moeilijke omstan digheden, voor de openbare school heeft gedaan. Tot het nieuwe schoolhoofd, de heer R. van Snippenburg' zei de heer De Korte dat er veel van hem wordt verwacht, „Vooral de a.s. onderwijs vernieuwing zal veel van U vergen". Wij als ouders moeten U hierbij de nodige steun geven. Het is onmis kenbaar dat het onderwijs een evo lutie doormaakt en reeds op 'ie la gere scholen zal een ondemvijsver nieuwing moeten plaats vinden. We moeten niet bedrijfsblind zijn maar in het belang van de kinderen méé gaan met deze vernieuwing. Na dit openingswoord werden de notulen gelezen door de secretaris, de heer J. C. Hanse, welke onver anderd werden goedgekeurd. Het fi- nanciëeel verslag werd gelezen dooi de voorzitter, daar de penningmees teresse, mevrouw J. Bokelaar-v. d. Velde niet aanwezig kon zijn. Bij monde van de heer J. B. Grootjans, die samen met de heer J. Gast dc bceken had nagezien, werd meege deeld dat alles prima in orde was bevonden. Tot nieuwe leden van de kascontrolecommissie werden geko zen mevrouw P. Constandsc-Dorst en de heer J. A. van Schelven. Ilct afgelopen schooljaar Hierna gaf het. schoolhoofd een overzicht van het afgelopen jaar waarin hij stilstond bij de benoeming van mej. Cashoek, -tot onderwijzeres, het afscheid van de heer De Munck en idem van de handwerklerares mej. P. Verhoef f. Wat de zwemles sen betreft in de Val te Zierikzee merkte dhr. v. Snippenburg op dat het vervoer der kinderen 't grootste probleem vormt. Het schoolkamp in ,.De Koebel" te Bur.gh met de kin deren uit de 3e. 4e, 5e en 6e klas was ook dit jaar weer een enorm sukses. Dank werd nog gebracht aan alle medewerkenden zoals leiding, keukenpersor.eel en H.H. autobezit tere. 11 leerlingen verlieten de school. Het nieuwe schooljaar werd gestart met 87 leerlingen. Thans zijn er nog 85 op school. Bij de béstuursverkiezing werden in de vacatures van mevrouw Hanse van Splunder en de heer A. Gunst gekozen mevrouw Smalheer-Linders en mevrouw Const a ndse-DovstVoor zitter- De Korte dankte de scheidende bestuursleden voor al het werk in hel belang der school verricht. Het is jammer (sprekend tot de heer Gunst) dat U Uw funktie om gezondheids redenen moet neerleggen. Na ampele discussie werd besloten het spaargeld niet te verhogen van f 1,50 tot f 2.50 maar tot f 2,00. In principe werd besloten met meerderheid van stemmen om met de leerlingen uit de 3e, 4e, 5e en 6e klas weer een kamp van vier dagen te houden in de Koebel te Burgh. Geen snoep als traktatie De heer Van Snippenburg zou gaarne zien dat de o.l. school het voorbeeld van de kleuterschool zou willen volgen om bij tractaties geen snoep meer te geven om het tandbe derf tegen te gaan. Men kan des noods volstaan met biskwictjes, kaasblokjes e.d. Tevens zou hij voor de derde en vierde klas eveneens in willen voeren zoals reeds gebruike lijk is bij de twee laagste klassen), dat tweemaal per week de school een half uur vroeger begint. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer J. C. A. Koster hoever het staal met de bouw van een nieuwe school. In 1963 heeft de Öudercommissie de in specteur en het gemeentebestuur reeds gewezen op de deplorabele toe stand der school, waarbij dc belofte werd gedaan dat in 1965 mot do bouw zou worden begonnen. Burgemeester Mr. Boersma was gaarne bereid hier op een toelichting te geven en deelde mee, dat in 1967 da urgentieverkla- ring is binnengekomen. Aanvankelijk is gepoogd cm te komen tot één school vcor de vier kernen maar teen twee kernen hel afwimpelden had een gesprek met de andere ker nen geen zin meer. Daar de christelijke school ook zeer slecht is en deze een urgentie verklaring had om te verbouwen is aan het schoolbestuur gevraagd om te komen tot gezamenlijke bouw van cén nieuwe school, zodat deze geza menlijke opzet zal kunnen leiden tot één gemeenschapsruimte. Het chr. schoolbestuur heeft zich hiermede kunnen verenigen maar het wach ten is nu nog op het afkomen van het Ken. Besluit. Verwacht wordt dat deze over plm. een half jaar cf eerder kan binnen zijn. De kosten zullen op f 75.000.- per- lokaal komen dus voor deze nieuwe vijf klassige school rond f 350.000,-. Het college van b. en w. werkt et- hard aan om spoedig tot de nieuw bouw te kunnen overgaan. N.a.v. een vraag dcor de heer J. van Dijke of de schoolraad reden tot bestaan heeft antwoordt het bestuurslid, de heer J. C. Hanse dat dit meer een formali teit betreft en deze raad slechts een adviserende stem heeft. Burgemees ter Boersma gaf hierop een duidelij ke en afdoende toelichting. Na de pauze hield de rector van het Prof. Zcemanlyceum te Zierik zee, de heer Vis een lezing over „mi lieu en studiekeuze, mogelijkheden van de Mammoetwet". Op zeer rus tige en duidelijke wijze wist de heer Vis zijn aandachtig gehoor te boei en waardoor de aanwezigen een na der inzicht kregen in de studiemoge lijkheden en -kansen bij de inwer kingtreding van deze wet. Diverse ouders maakten van de gelegenheid gebruik enige vragen tc stellen. De voorzitter dankte de heer Vis voor zijn betoog dal voor velen zeer ver helderend heeft gewerkt, daar deze onderwijswet een moeilijke materie vormt. Als blijk van erkentelijkheid overhandigde de voorzitter de heer- Vis een boekenbom Met een algemeen dankwoord word deze geslaagde ou deravond besloten. Causerie over „Goed en gezellig wonen"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2