J, deurloo verdien met uw salaris RAIFFEISENBANK n BOVENSTE BESTE BOILER DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Als u kwaliteit voorop stelt meubelen voor gelukkige mensen DAALDER0P-T1EL Voor 60 jaar. De viering van de oktober-revolutie STREEKNIEUWS HET RAADSEL VAN ROVANNA ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 3 november 1967 Nr. 19891 Ned. Ilerv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Jongebreur, Stad a. h. Haringvliet. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Assendorp (Doop- en gezinsdienst), 7 uur ds. Lam. Lutherse kerk: 7 uur ds. As sendorp. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Verseput. Viissingen, 11 uur zondags school. Serooskerke: 11 uur ds. Ver seput, 9.30 uur zondagsschool. Burgh: 9.30 uur ds. P. C. M. Roodenburg. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere (H. A.). Ncordwclle: 11 uur ds. P. G. de Vey Mestdagh, em. pred. Wassenaar. Scharendyke: 11 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 11 uur ds. Feune- kes.. Zonnemalre: 9.30 uur ds. Feu- nekes, 11 uur zondagsschool Noord- gouwe: 11 uur ds. Schoneveld. Drei- schor: 9.30 uur ds. Schoneveld. Ou we rkerk: 6.30 uur ds. Jagersma. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Rijks, De venter. Oosterland: 10 uur ds. Om- mering, 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Bult man, Sommelsdijk: Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Jagersma. Lutherse Kerk: Zierikzec: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur ds. H. J. van Duinen. Voorburg. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing, Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur dr. Bec ker (H.A.). Nieuwerkerk: 10.30 en 5 uur dc heer Jansma. Oosterland: 9 uur de heer Jansma, 6 uur dr. Bec ker. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. M. v. d. Heiden. Numansdorp. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Buys, Murmerwoude. Haamstede: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Buys Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10 en'2.30 uur leesdienst, Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 6.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: S.30, 2 en 6 uur ds. B. Toes (Bed. H. D.). Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur ds. Schenck. Advertentie dan is 't voor u belangrijk te weten datintermeubel u 5 jaar garantie geeft op konstruktie en binnenwerk van alie meubelen - en dat zijn er nog al wat! - uit de intermeubel-kollektife. U be taalt hiervoor niets meer. Eerder minder! intermeubel Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistieviering zater dagavond 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistieviering om 9.30 uur. Advertentie -■ ELEKTRISCHE BOILERS SAIGON. In Saigon zijn vier mor tiergranaten van 60 mm terechtge komen op nog geen vijftig meter van het paleis, waar de nieuwe pre sident Ngoejen Van Thieu een re ceptie gaf vo.or buitenlandse en Vietnamese gasten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen door de gen. synode lot zend.pred. in Tirriór en Zuid-Belu: E. Durkstra, Almelo. Aangenomen naarZuidWölde (Dr) (toez.): L. J. Prins, Hoogkerk. Bedankt voor Oudvvoude-Wester geest (toez.): C. Mataharu, Lemele (Ov.). Ger. Kerken Beroepen te Oosterend (op Texel): J. D. Kruithof, Oldehove. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Oosterbeek- Velp: J. C .Janse, Zutphen; naar London-Watford (Ont.) (Canada): M. van der Wel, Sneek. Ger. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuid: W. C. Lamain, Grand Rapids (Mich.) (U.S.A.). meubel toonzalen Appelmarkt 10 Zierikzee Tel: 01110-2949 ZIERIKZEE. Uit het jaarverslag van de vereniging Schoolkinder- voeding'' blijkt dat in de vorige winter aan 80 kinderen gedurende 11 weken 3 maal per week een war me maaltijd werd verstrekt. De prijs per portie kwam op IOV2 cent.. ZIERIKZEE. Bij de plaatselijke sigarenfabrikanten is een staking om loonsverhoging uitgebroken. De werkgevers hebben verklaard de stakers te zullen ontslaan. NOORDGOVWE. De landbouw- verenigingen in deze streek verzoch ten de R.T.M. donderdags omstreeks half 3 uit Zierikzee een markttram te laten lopen richting Brouwers haven. SIRJANSLAND. H.M. de Konin gin schonk aan een inwoner die on geschikt is geworden voor handen arbeid 20 om zich kar en hond te kunnen aanschaffen. BRUINISSE. De Christelijke Meisjesvereniging Tabilhaher dacht met veel opgewektheid het 15-jarig bestaan. ZIERIKZEE. Bij stormweer wer den aan de Zuidhoek uitstekend ge slaagde proeven genomen met het nieuwe zinkwerk. ELKERZEE. Het kerkbestuur van de Ned. Herv. gemeente besloot tot aanschaffing van een nieuw toren uurwerk. BROUWERSHAVEN. In hel door kaarsen verlichte kerkgebouw sprak prof. Eerdmans over de nieuwe mo derne beweging in onze. streek, de Protestantenbond. ZIERIKZEE. In hel Huis van Nas sau hield een mannenzangvereniging „Luctor et Emergoeen uitnemend, geslaagde uitvoering. Een landelijk brokje Brouwersha ven. De zg. Tol in vroeger tijd. De foto ademt heel wat landelijke be koorlijkheid. Duidelijk element in het geheel vormt de tramrails, die zich genoegelijk door het landschap slingert. De wachtende meneer heeft het allemaal rustig aangezien. Hij vertoont geen haast. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Na een wilde ach tervolging, waaraan werd deelgeno men door een groot aantal wagens van de Rotterdamse politie zijn op de Beukelsdij'k twee Schiedammers aangehouden, die de vorige nacht aan het Marconiplein een spoorwa gon openbraken en daaruit goede ren ter waarde van f 4.000 stalen. DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft 'de ambassadeur van Luxem burg, de heer George Heisbourg en zijn echtgenote, voor een afscheids- lunch op paleis Soestdijk ontvangen. DEN HAAG. De 49-jarige wal- monteur J. C. Westerduyn is met een kraanwagen in het water van de eerste Scheveningse Binnenhaven gereden en verdronken. AMSTERDAM. De 70-jarige me vrouw E. Overdijk uit Amsterdam is op het kruispunt Jan van Galen straat-Hoofdweg in haar woonplaats bij het oversteken op een zebrapad onder de achterwielen van een truck met oplegger gekomen. Zij was op slag dood. HARSKAMP. De 78-jarige H. Jan sen uit Harskamp is in zijn woon plaats door een bromfiets aangere den. Hij werd zwaar gewond naar het Julianaziekenhuis in Ede ver voerd waar hij enkele uren later overleed. AMSTERDAM. Het fonds, waar uit het Nederlands Bijbelgenoot schap zijn aandeel in de oecumeni sche bijbelvertaling kan bekostigen en dat bij het afscheid van ds. J. H. Sillevis Smilt. als algemeen N.B.G.- voorzitter in juni - hem aangeboden met f 65.000 startte is sindsdien bijna verdubbeld tot ruim f 120.000. DELFT. De 39-jarige heer K. van der Veen uit Schipluiden is verdron ken in de haven van de Calvé Olie Fabrieken te Delft. De heer van dei- Veen, die bij Calvé werkzaam was, .werkte aan het leegzuigen van een schip met lijnzaad en is door onver klaarbare oorzaak over boord ge slagen en verdronken. OOSTERWOLDE. De 54-jarige heer G. E. R. Cornells uit Appelscha is in het ziekenhuis in Assen over leden aan de gevolgen van een ver keersongeval, dat hem was overko men. Hij werd zwaar gewond, toen hij met zijn bromfiets aan de hand op de weg van Oosterwolde naar Appelscha werd aangereden door een bestelwagen. BADHOEVEDORP. Op de Slóter- weg in Badhoevedorp is de elfjarige jongen P. P. Gelton uit Vijfhuizen onder een landbouwtrekker terecht gekomen, die door zijn grootvader werd bestuurd. De jongen moest ernstig gewond worden overgebracht naar 'het St. Elisabeth-gasthuis in Haarlem, waar hij 's avonds is over leden. UTRECHT. De, 34-jarige televisie regisseur van de VARA Peter van Halm is zwaar gewond geraakt bij een frontale autobotsing in Soester- berg. Een echtpaar uit Emmenwerd ook zwaar gewond opgenomen in het ziekenhuis „De Lichtenberg" in Amersfoort. De vrouw verkeert in levensgevaar. Nederlandse vrachtwagen reed in op groep Belgen BRUSSEL, 2-11. Te Kalmthout na bij de Belgisch-Nederlandse grens tep zuiden van Bergen op Zoom. is woensdagavond een Nederlandse vrachtwagen ingereden op een groep jonge wandelaars, die - volgens Bel gische persberichten - aan dezelfde kant van de onverlichte weg liepen als de wagen reed. Een der bege- leideis van de groep, een 32-jarige Nederlander afkomstig uit Dor drecht, werd op slag gedood. Een andere begeleider en een vijftal jongeren werd ernstig gewond. Geen hoop meer voor vijf opgesloten mijnwerkers KLAGENFURT, 2-11. In de kolen mijn van Wolkersdorf in de Oosten rijkse provincie Karinthië zitten op een diepte van 420 meter vijf mijn werkers opgesloten, nadat woens dagmorgen een brand was uitgebro ken. De redders hebben alle hoop cm hen levend terug te vinden op gegeven. Van een zesde mijnwerker is het lijk naar boven gehaal**. De brand, die vermoedelijk is ontstaan door kortsluiting, woedt nog steeds. Het reddingswerk wordt ernstig be moeilijkt door de hitte en de dikke rook. De jongste ernstige mijnramp in Oostenrijk was in 1951 in Fohnsdorf. Hierbij verloren acht mensen het le ven .In 1943 kwamen in dezelfde mijn honderd personen om bij een gasontploffing. Israëlisch „zwartboek" JERUZALEM, 2-11. Israël bereidt een „zwartboek" voor over de graf schennis door de Jordaniërs ge pleegd op Israëlische begraafplaat sen, zo heeft de Israëlische minister van godsdienstige aangelegenheden, dr. Warhaftig, woensdag in Jeruza lem meegedeeld. Het zwartboek, zal in het Frans, Engels, Russisch en Spaans verschijnen. Een commissie van onderzoek had vastgesteld dat 80 procent van de Joodse graven in de vroeger door Jordanië bezette gebieden vernield of beschadigd is. Grafstenen waren onder meer gebruikt voor de ver sterking van militaire kampen. Advertentie laat het overschijven naar een kosteloze en 35% rentedragende prive-rekening bij de Raiffeisenbank. Vraag folders of mondeling advies. spaarbank en alle bankzaken Moskou vol banieren en vlaggen MOSKOU, 2-11. Moskou met zyn zeven miljoen inwoners is geleidelijk vol geraakt met rode banieren, vlag gen en spandoeken met slagwoorden, die aan elk soort gebouw te zien zyn. In de avonduren is het centrum een grote zee van veelkleurig neon licht. De vrachtwagens van de werk lieden veroorzaken ongebruikelijke verkeersstremmingen, de winkels zijn vol mensen die gretig gebruik maken van de gelegenheid die de leiders hebben geboden om de be trekkelijke luxe en dure consumptie goederen te kopen, veelal uit het westen ingevoerd, in nooit vertoonde overvloed. Anti-climax Toch hebben buitenlandse waarne mers ontdekt dat er een soort an- ti-olimax is ontstaan. De gemiddelde Rus popelt wel van verlangen naar vier dagen vrij, maar blaakt niet van revolutionair vuur. Zelfs de ruimte vaartsuccessen van de laatste veer tien dagen, de eerste zachte landing van een kunstmaan op Venus en de eerste automatische koppeling van onbemande kunstmanen in de ruim te, hebben niet de verwachte grote opwinding veroorzaakt. De Russen hebben op ruimtevaartgebied al zo veel grote successen behaald dat zij ze als een routine-aangelegenheid be schouwen. Wat wel veel vreugde in duizenden gezinnen zal geven is de manestie die dinsdag is verleend aan in hoofdzaak kleine misdadigers, ter- gelegenheid van de viering. Militaire parade Officieel begon het feest donder dagmiddag, met de -onthulling van een Lervin-monument in het Krem lin. Vandaag (vrijdag) en zaterdag komen het centrale comité van de Sowjetrussische communistische par tij, de opperste Sowjets van de Sow- j et-Unie en de Sowjet-Republiek en buitenlandse partij afgevaardigingen in het Kremlin bijeen. Het hoogte punt volgt dinsdag met een militai- ne parade op 't Rode Plein. Miljoe nen zullen deze gebeurtenis via de televisie kunnen volgen, met behulp van communicatiekunstmanen kan zij tot in1 de uiterste hoeken van het land worden ontvangen. Leningrad heeft op die dag een bij zondere attractie, om 21.45 uur zal de legendarische pantserkruiser „Au rora" evenals 50 jaar geleden een kanonschot lossen. Het schip is daar voor speciaal in de Newa voor an ker- gegaan. Destijds was dit schot het teken voor de bestorming van het winterpaleis. Het commando wordt nu evenals toen gegeven door Alexander Beluschew. Het Kremlin heeft naar aanleiding van het jubileum op 28 oktober 128.657 actieve deelnemers aan de re volutie en de daarop volgende bur geroorlog met ordes en medailles on derscheiden. Bovendien is een spe- cialè „Orde van de oktober-revolutie" ingesteld DEN HAAG. Tussen de Neder landse en Turkse regeringen is prin cipiële overeenstemming bereikt in zake een lening voor 1967 van 3,6 miljoen gulden aan Turkije. KORNWERDERZAND. De 20-ja- rige vrachtautochauffeur P. C. Meij er uit Medemblik is om het leven gekomen bij een ongeluk op de af sluitdijk ter hoogte van Kornwer- derzand. Advertentie RESTAURANT BODEGA „DE ABDIJ" Abdijplein 5 - telef. 01180-4635 MIDDELBURG Uniek gelegen in het historisch Abdijcomplex. Exclusief restau rant in antieke stijl en omge ving. Ook plate-service ZIERIKZEE Aanbestedingen Het Aannemingsbedrijf „Schou- wen-Duiveland" N.V. was laagste inschrijver bij een tweetal aanbeste dingen te Den Hulst (Overijssel) na mens de Provinciale Waterstaat van die provincie. Het gold het graven en verruimen van leidingen (plm. 5,7 km.) en het bouwen van 25 be- tonbruggen, een stuwelement en een afsluitduiker in deze leidingen (Nieuwendijk-Den Hulst). Het in- schi-ijvingsbedrag in massa van bei de bestekken was f 892.700. Ook apart voor wat betreft de betonbrug- gen etc. was het Zierikzeese 'bedrijf de laagste inschrijver. NVV-bestuurdersbond De N.V.V.-Bestuurdersbond Schou- wen-Duiveland belegt op donderdag 16 november a.s. een vergadering in het Huis van Nassau alhier. De ko mende vergadering zal staan in het teken van de sociale verzekering. Dit onderwerp zal worden toege licht door de heer C. Hoek uit Goes. Aan de orde gesteld worden o.a. de volgende punten: zijn er nog wen sen ten aanzien van een verdere uit bouw van de sociale verzekering?. Waarom welvaartsvaste pensioenen? en „Hoe kan gekomen worden tot een verdere vereenvoudiging van wetgeving en uitvoering van de so ciale verzekering?" Er zal gelegen heid gegeven worden tot het uitwis selen van gedachten. Ringdag Hervormde Vrouwengroepen Schouwen-Duiveland Op dinsdag 7 november a.s. wordt alhier de jaarlijkse ringdag gehou den van de Hervormde Vrouwen groepen op Schouwen-Duiveland. AMSTERDAM. Burgemeester dr. I. Samkalden heeft in Osdorp, een wijk van Amsterdam-West, het „Maarten Lutherhuis" voor bejaar den geopend. De Britse conservatieven hebben 'donderdag bij tussentijdse verkie zingen de veilig geachte labourzetel van Leicester-zuidwest overgeno men. 15. Nadat Aram voldoende hersteld was van de uitwerking van de slaapdrank, maakten hij en Presto zich gereed om te vertrekken. Tevergeefs had hij getracht de waard uit te horen over de gravin, van Ro- vanna. „Ik zou u niets kunnen vertellen, heer!" stamelde de man. „De gravin ver- loont zich zelden buiten dc muren van het kasteel. Alles wordt g edaan door haar rentmeester, die door de bevolking gehaat als gevreesd is!" De oude man begeleidde hen buigend naar de uitgang en betuigde aan één stuk door zijn spijt over het gebeurde, totdat Aram er ongeduldig een einde aan maakte. „Hel is goed, vriend! Gij kondt het ook niet helpen, dat hier een paar schurken rondlopen! Vertel ons liever hoe wij het snelst naar Rovanna komen!" „Dat is niet nodig, dat kan ik u wel vertellen!" riep Presto uit en angstig voegde hij er aan toe: „Ge zult mij toch meenemen, nietwaar?" Aram knikte be vestigend en even later waren zij onder weg. De weg die Presto aanduidde, leidde door een woest en verlaten woud. Het be gon reeds donker te worden en af en toe had Aram moeite om het smalle pad terug te vinden. Allengs werd de bodem rots achtiger, het bos werd dunner en eindelijk konden ze uit de verte het kasteel zien liggen, een dreigende vesting, waarvan de muren hoog uit het water rezen. De burcht lag midden in een groot meer, dat begrensd werd door woeste, kale rotsen en in het vale maanlicht had het geheel zoiets kils en verlatens, dat Aram een huivering over zijn rug voelde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 9