Wie zegt er eigenlijk dat u niet toe bent aan een Mercedes-Benz 200D? Te Zierikzee komt het straks weer tot „pastorale gesprekken" aai iwiii wmssmBOBV m Ervaar het zelf. Bel meteen de dichtst bijzijnde dealer. Er wacht een Mercedes-Benz 200D op u. AUTOMOBIELBEDRIJF FA.W.GILUAMSE Renesse, lange Rele 2, tel. 01116-370 Restaurant, motel en zomerhuisjes op terrein van camping STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK KERKNIEUWS Advertentie I m Éf üi lp S3 Waarom u niet? Rijdt u meer dan 30.000 km per jaar? Dan ligt Mercedes-Benz grandeur binnen uw bereik. De zuinige dieselmotor van de 200 D maakt het mogelijk. Trouwens: als u zoveel op de weg bent hebt u recht op maximale veiligheid... recht op ruimte en comfort... recht op volledige auto- mobilistische voldoening. U bent rijp voor een Mercedes-Benz. Blijf niet kleven aan het verleden. Verken de toekomst. Maak volgende week een proefrit in de machtige Mercedes-Benz 200 D. MERCEDES-BENZ uw goede ster op alle wegen JÜ^IP Bij inruil op een 200D valt de waarde van uw huidige auto ongetwijfeld mee. Vraag het onderstaande dealer. dealer voor Schouwen-Duiveland: Gemeenteraad Middeiiseliouweii ZIERIKZEE, 2-11. Evenals vorig jaar zullen er ook te Zierikzee door een gespreksgroep weer pastorale gesprekken worden geveerd, als uit vloeisel van een destijds door het Pastoraal Concilie gedane oproep in klein beraad bepaalde kerkelijke on derwerpen aan te snijden. De oproep vond in eerste instantie sterke weer klank, want in ons land zijn niet minder dan 10.000 groepen bij elkaar geweest en in het Bisdom Breda ruim 1300. Uiteraard kleefden aan de eerste opzet wel een aantal feilen, maar de start is toch redelijk goed geslaagd. Voortbouwend op het succes van vorig jaar, zuilen er dus dit seizoen opnieuw dergelijke pastorale ge sprekken werden gehouden, waar aan zowel door Rooms Katholieken als Protestanten kan worden deelge nomen. Belas tingf unkt iona ris nam afscheid ZIERIKZEE. 1-11. Wegens het be- reiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. Vos te Zie rikzee, adjunct commies le klas af scheid genomen van de Belasting dienst. Twee jaar geleden vierde de heer Vos zijn veertigjarig jubileum, maar nu is ook voor hem de tijd van gaan gekomen. In aanwezigheid van het personeel sprak het hoofd van de dienst, drs. J. J. Mottier, woorden van waardering aan het adres van de scheidende functiona ris, herinnerend aan diens verschil lende standplaatsen en de langdurige Zierikzeese periode. Hij dankte hem voor de goede samenwerking na mens het personeel en bood een ge schenk aan. Het wordt gezellig „rond de haard" als buiten de wind buldert en de re gen de ruiten roffelt. Dat is ook te merken aan de weer stijgende be langstelling voor onze puzzel, die wekelijks een flink aantal inzendin gen oogst. De eerste prijs is ditmaal bestemd vcor: de heer C. A. van Burg, Manenburgstraat 9h, De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. klein roofdier; 6. Indisch kledingstuk; 10. dubbelklank 11. uitzonderlijk; 14. dubbelklank; 15. slingerplant; 18. groet; 19. voor alles; 21. voorzetsel; 22. bloeiwijze; 24. bovenste deel; 26. oosterse titel; 27. ter plaatse (afk.)29. afvoerbuis; 31. geogr. aarcd. (afk.); 32. deel v.e. Franse ontkenning; 34. water in Utrecht; 35. omslag; 38. bijwoord; 39. handigheidje; 41. wandversiering 43. inwendig orgaan; 45. godheid; 46. deel v.e. paardentuig; 47. fami lielid; 48. verharde huid; 50. groente 51. rivier in Duitsland; 53. vreemde munt (afk.); 54. eikenschors; 56. deel van Amerika (afk.); 57. vreemde munt (afk.); 59. spil; 60. neerslag; 63. afstandsmaat, (afk.); 65. treurig (Eng.); 67. woud; 68. bijbelse figuur; 70. zangslem; 72. bewijsstuk; 74. zangnoot; 76. landhuis; 78. jongens naam; 79. wenden; 81. Frans voeg woord; 82. deel v.e. paardentuig; 83. ldvenslustig. Onderwerpen van gesprek Inmiddels is een agenda versche nen, waarin de verschillende onder werpen van gesprek worden ge noemd. Grondthema van de gesprek ken is „Saamhorigheid". In chrono logische volgorde zal dan worden ge sproken over: Het kerkelijk praktise ren; Gewone en aparte mensen; Rij ke en arme landen en Missie (zen ding) en ontwikkelingshulp. Voor elk der onderwerpen is een bijlage ver schenen, waarin kortelings de pro- KESTEREN. Naar de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemon derzoek te Amersfoort het A.N.P. meedeelt, zijn bij het delven van een grafkuil op de gemeentelijke be graafplaats te Kesteren aardewerk vondsten uit de Romeinse tijd ge daan. Een Amerikaanse reuzenbom- menwerper is donderdag veronge lukt toen hij in de buurt van Rome een noodlanding poogde te maken. Zeven van de acht inzittenden kwa men hierbij om het leven. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over oktober 1967 Geboren: 4. Jannetje Willemina, d. van Willem Kik en Cornelia He lena Jumelet; 21. Jan Adriaan, z. van Jacobus L. van den Berge en Neeltje de Jonge; 16. Pieternelia, d. van Jacobus Kostense en Arendje C. Roon (geb. in Zierikzee). Overleden: 10. Leendert Bal, 84 jr., echtg. van Lena C. van den Ber ge (overl. te Zierikzee). Gehuwd: 13. Leendert van dei- Have, 23 jr. (Oosterland) en Jozina C. J. van Strien, 23 jr.; 20. Dingenus A. Feijtel, 22 jr. (Kerkwerve) en Ma rina M. van Popering, 19 jr.; (St. Phi- lipsland) en Elisabeth Noordhoek, 18 jr. Ingekomen: J. H. Waasdorp (echtg. J. van Gilst), uit Dreischor; A. Zee dijk en gezin uit Oud Beijerland. Vertrokken: J. M. J. van Strien (echtg. van L. van der Have) naar Zierikzee; Elizabeth van den Berge naar 's-Gravenhage; A. Hoogerwerf (wed. Bakker) naar Kamperland; Gerry bij de Vaate naar Ermelo; Cornelia de Koning naar Zierikzee; Adriana J. Jumelet naar Overschie; Elisabeth Noordhoek (echt. P. Wa- gema'ker) naar St. Philipsland. 11. pi; 12. degene; 14. alt; 16. aparte; 19. af; 20. i.v.m.; 22. verlaten; 25. ergo; 26. age; 28. oer; 29. cobra; 31. a.o.; 32. st; 33. alt; 35. abdis; 37. triest; 40. ara; 41. et; 42. dar; 43. arena; 44. and; 46. de; 47. gul; 49. lassen; 52. aleer; 54. pek; 56. r.d.; 57. r.o.; 58. ranja; 60. oke; 62. eed; 63. toon; 64. ardennen; 67. sta; 69. k:o.; 70. aardig; 72. lei; 74. amelia; 77. ee; 78. verlet; 79. sproet. Verticaal: 1. plaats in Italië; 2. ruim; 3. thee (Eng.); 4. rondhout; 5. reinigingsplaats; 6. heilige (afk.); 7. strafwerktuig; 8. gebergte in Rus land; 9. muziekinstrument; 12. waar de; 13. Amerikaanse echtscheidings plaats; 16 .dierengeluid; 17. voorzet sel; 19. maanstand (afk.); 20. natuur- kundeterm (afk.); 23. lichaamsdeel; 25. boom; 28. klein beetje (Fr.); 30. :daad waarmee men iemand van een verplichting orïtheft; 31. familielid; 33. wondvocht; 35. ware; 37. woon plaats; 38. keukengerei; 40. herkau wer; 41. meisjesnaam; 42. bevel; 44. jongensnaam; 49. onderricht; 52.ver nis; 53. de belasting; 55. omroep vereniging; 56. Frans lidwoord; 58. ijzer, koper; 59. slang; 61. het zijn; 62. Frans pers. voornaamw.; 66. als eerder (afk.); 67. welwillende lezer (Lat. afk.); 69. als volgt (afk.); 71. laatstleden (afk.); 73. plaats op de Veliiwe; 75. zwaardvis; 77. klein beetje; 79. gewicht (afk.); 80. be drijfsvorm. blematiek wordt aangestipt en een aantal vragen worden gesteld, die als uitgangspunten voor de diskussies kunnen gelden. Het geheel ziet er weer bijzonder aantrekkelijk en leer zaam uit en de „tweede ronde" van de gespreksgroep, zal dan ook stellig de nodige aandacht krijgen. Voor deelneming aan de gespreks groep kan men zich vervoegen bij de volgende stadgenoten, t.w. de heren A. P. den Reijer (De Cranestraat 52), L. Nijssen (Teelinckstraat 6) en P. van der Sneppen (Poststraat 46). ZIERIKZEE Jeugd-gespreksavond Leger des Heils In de grote zaal van „De Licht boei" wordt zaterdag een jeugdge- spreksavond gehouden. Niet louter, maar toch wel duidelijk als reactie op het „ingezonden" van de Inas- meisjes, dat kort geleden in deze krant werd opgenomen, wordt deze bijeenkomst georganiseerd. De gele genheid bestaat het hele probleem van de ontspanning op vrije avon den eens onder de loep te nemen. Te hopen is dan ook dar de jeugd za terdagavond present zal zijn. Van Leger-zijde wil men ook nog eens de aandacht vestigen op de beauty salon, waar meisjes gratis gelegen heid hebben haar en gezicht een op knapper te geven. ZIERIKZEE BRUINISSE Hoge mosselaanvoeren De mosselaanvoer te Yerseke was in de week van 30 oktober tot 3 no vember buitengewoon groot. Dit hield verband met het feit dat vol gende Week de aanvoer miniem zal zijn in verband met de tweede zaad- visserijdag van mosselzaad op de Waddenzee op dinsdag 7 november. De prijzen van de aangeboden mos selen in deze week liepen voor het gi-ootste deel van f 16,- tot f 19,-. Natuurlijk zijn ook hierop uitzon deringen, d.w.z. dat de mindere kwa liteit een enkele maal daalde tot plm. f 14,50 of van f 15,- tot f 16,-. Het tegenovergestelde kwam ook voor. De beste kwaliteiten kwamen enkele malen boven de f 19,- uit. WESTERSCHOUWEN Activiteiten van het Rode Kruis Het bestuur van de afd. Schouwen W. van het Ned. Rode Kruis heeft besloten om de zes consumptieten ten op het strand tijdens het gasten- seizoen te voorzien van nieuw E.H. B.O.-materiaal, waarbij o.a. nieuwe opvouwbare brancards en grotere verbanddozen zijn betrokken. De postzegelactie van het Rode Kruis, waartoe Jhr. van Citters en de heer J. W. de Jonge zich respec tievelijk in het postkantoor te Haamstede en in Renesse hadden gevestigd, had tot resultaat dat 2070 zegels van 12 cent en eveneens 2070 van 20 cent werden verkocht. Aan dit moore succes werkten ook enige leerlingen der Prinses Beatrixschool en wat jongelui uit Scharendijke mee. De ziekenauto van garage Elen- baas uit Bruinisse die deze zomer in Renesse bedrijfsklaar werd gehou den en dikwijls werd gebruikt, is in middels weer terug naar Bruinisse. Getracht zal worden om deze onmis bare wagen voorgoed in de West hoek ,te krijgen. OUWERKERK Aquariumvereniging „Helodia" De aquariumvereniging „Helodia" belegt a.s. dinsdag 7 dezer een pro- paganda-avond. Op deze in het Huis van Nassau te houden bijeenkomst is een ieder hartelijk welkom. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over oktober 1967 Geboren: 2 ökt. Hendricus Petrus, z. van A'. A. Hagens en J. J. Hamee- iteman (Zonnemaire); 15. Lena Kaat je, d. van M. de Boer en W. Krista- lijn (Brouwershaven); 16. Andries Adriaan, z. van P. F. Vis en A. A. E. van Dijke (Zonnemaire); 17. Nico las Jacob, z. van W. C. Schouwe- naar en L. W. Korstanje (Dreischor). Overleden: 7. Dirkje Verseput (te Zierikzee), 65 jr., wed. van K. van Splunder (Zonnemaire); 11. Leendert W. van der Weff (te Breda), 78 jr., wedn. van C. J. Blom (Zonnemaire); 18. Cornells Gast, 79 jr., geh. met A. M. Mol (Brouwershaven); 21. Neeltje Hoogeruis, 74 jr., geh. met J. v. d. Doe (Dreischor); 23. Jannetje C. Duinhouwer (te Zierikzee), 61 jr., geh. met A. van den Hoek (Brou wershaven). Gehuwd: 24. Adriaan O. Blom, 28 jr. (Westerschouwen) en Tannetje J. van Nieuwenhuize, 22 jr. (Brouwers haven). Ingekomen: 2. M. E. Hellendoorn en echtg. van 's-Gravenhage (Zon nemaire); 9. P. J. Emck en gez. van Duiveland (Brouwershaven); 12. A. M. Hilleman van Middenschouwen (Noordgouwe); 19. S. J. Veenstra en echtg. van Opstcrland (Dreischor); 20. K. Kristelijn-Heijboer van Dui veland (Brouwershaven); 24. A. J. Flohil en echtg. van Duiveland (Noordgouwe). Vertrokken: 3. A. M. Stoutjesdijk en gez. (Noordgouwe) naar Zierik zee; 4. L. S .Stout.jcsdijk-van Leeu wen (Noordgouwe) naar Duiveland; 4. G. P. Schoon en gez. (Zonnemaire) naar Utrecht; 11. H. v. d. Welle (Brouwershaven) naar 's-Gravenha- ge; 19. H. J. Keizer (Brouwersha ven) naar Rotterdam; 24. C. A. v. d. Bijl (Zonnemaire) naar Zierikzee; 24. T. J. L. Blom-van Nieuwenhuize (Brouwershaven) naar Westerschou wen; 31. S. Flikweert (Noordgouwe) naar Utrecht. SCHARENDIJKE, 2-11. De raad van Middenschouwen kwam donder dagmiddag j.l. in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Een verzoek van de Raad van Eu ropese Gemeenten om toe te treden als lid tegen een contributie van 1 cent per inwoner werd voor kennis geving aangenomen. Dit geschiedde eveneens met een verzoek om toe kenning van subsidie van het Huma nistisch Verbond en met betrekking tot een motie van de raad der ge meente Finsterwolde tot het richten van een eis tot de regering om krach tiger maatregelen te nemen voor be strijding van de werkloosheid. Naar aanleiding van een rond schrijven van een tweetal initiatief nemers uit Bruinisse om de tot standkoming te bevorderen van een overdekt en verwarmd instructiebad op Schouwen-Duiveland, in het bij zonder ten behoeve van de jeugd, besloot de raad in principê hieraan medewerking te verlenen. Als ver tegenwoordiger in een voor dit doel te vormen commissie werd aange wezen de gemeentesecretaris L. F. van Wijck. De raad verklaarde zich akkoord met een wijziging in de opzet van het ontwerp-bestemmingsplan „Re creatiegebied Nieuwe weg" te Elle- meet. Dit naar aanleiding van een ver zoek van de eigenaars van de Cam ping Ellemeet om naast het bouwen van een restaurant en motel hel ge hele terrein te bestemmen voor zo merhuisjes. Het terrein voor tenten en cara vans zal hiermee dus komen te ver vallen. Do raad besloot in principe tot verkoop van een perceel grond, groot 1.45.90 ha aan de Camping Ellemeet N.V. Een taxatierapport over de waarde der grond zal worden opge maakt. .Mevr, Kloet vroeg of het niet voordeliger is voor de gemeente om de grond in erfpacht uit te geven. De voorzitter antwoordde, dat erf pacht op bezwaren stuit bij de ex ploitant. De heer D. Hanse was van me ning, dat beter eerst de grondver- koop had kunnen worden geregeld. Spreker, vond, dat ide gemeente door vaststelling van een bestemmings plan ten behoeve van de Camping Ellemeet N.V. gebonden is aan ver koop van de grond aan deze N.V. Zomerwoningterrein Scharendijke De voorzitter deelde mede, dat vaststelling van een definitief ont werp-bestemmingsplan belangrij ke vertraging heeft ondervonden door het overlijden van de belangrijkste participant. De raad ging in principe eveneens akkoord met een wijziging in het onitwerp-hestiemmmgsplan „Zomer woningenterrein Scharendijke 1966" in die zin, dat de woningen niet meer behoeven te voldoen aan de eisen van de Bouwverordening. Ge vreesd wordt, dat anders de uitgifte van de percelen grond niet vlot ge noeg zal verlopen wegens de hoge stichtingskosten. De voorzitter deelde mede, dat wel bepaalde minimumeisen zullen wor den gesteld, waaraan de zomerwo ningen moeten voldoen. Dit werd toegelicht aan de hand van een schetsplan van een zomerwoning, welke fabrieksmatig wordt vervaar digd. Het merendeel van de raads leden brak een lans voor het toe staan van ook kleinere zomerwonin gen. Dc voorzitter waarschuwde tegen te grote versobering van de bouw voorschriften. Het zomerwoningen- terrein dient een acceptabel cachet tb behouden. Met de stedebouwkun- dige zal over dit punt nog eens over leg worden gepleegd. De raad kon zich er mee verenigen, dat dc bouw percelen op het zomerwoningeitter rein in erljpacht worden uitgegeven. KERKNIEUWS Oud Ger. Gemeente OOSTERLAND. Maandag 6 no vember ids. B. Toes, Kinderdijk (7 uur). Weekeindedienst artsen Zuster W. Steutel, Haamstede, tel. (01115) 226, neemt waar voor de zusters Van Beveren en Werkman. Scheepvaartberichten A'ludra. 1-11 110 m. w. Durban naar Djeddah. Alchiba, 31-10 Djeddah naar Djibouti. Ampenan, 31-10 1000 m. n.w. St. He lena naar Durban. Abida, 31-10 150 m. w. Los Angeles naar Curasao. Ameland, 31-10 500 m. n.n.w. Trini dad naar Luanda. Camitia, 1-11 920 m. z.w. Azoren naar Curapao. Esso Amsterdam, l-ll 150 m. n. Comores naar Augusta. Esso Den Haag, 1-11 Brega naar Gawley. Echo, 1-11 180 m. z. Kp, Pabnas naar Dakar. Ganymedes, 1-11 te Coquimbo. Gulf Swede, 1-11 450 m. z.z.o. Co lombo naar Whangarei.v Maasdam, 1-11 140 m. z.o. Amster- damisl. naar Fremantle. Mississippilloyd, 31-10 595 m. n.w. Luanda. Skadi, 2-11 55 m. o. San Salvador naar Savannah. Zafra, 2-11 95 m. w. Rome naar Laschirra. Tuindorp Amstelstation, Amsterdam-O. De tweede prijs gaat naar: De heer D. M. dc Jonge, Inlaag 4 Scharendijke De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. kornet; 6. direkt; 76. is. Verticaal: 1. kip; 2. rare; 4. edele; 5. te; 6. defect; 7. in; 8. rei; 9. kam rad; 10. t.l.; 11. paraat; 13. gat; 15. troost; 17. ave; 18. trots; 21. ver baasd; 23. ora; 24. no; 27. gordel; 30. bar; 32. sergeant; 34. lieve; 36. iedere 38. ia; 39. tal; 40 .aal; 45. n.s.; 46. dartel; 48. urn; 50. arena; 51. nodige 53. erosie; 54. parket; 55. koe; 59. ja; 61. knaap; 62. end; 65. dol; 66. ergo; 68. aal; 71. iet; 73. e.v.; 75. me; De nieuwe puzzel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4