svjUjvÖROL Plannen tot verbreding strandtrap bij rotonde Westenschouwen in de maak Parades in Oost-Duitsland STREEKNIEUWS 2500 De gemeente gaat eigenaresse worden van het Gravensteen WESTENSCHOUWEN, 31-10. - De laatste t\jd circuleren hardnekkige geruchten over een verbreding - er wordt zelfs gesproken van een ver dubbeling - van de oudste duinover gang in Westenschouwen, namelijk die aan het einde van de rotonde. Van de zijde van de gemeente ver nemen wjj echter dat de plannen nog maar plannen zjjn. Er wordt wel naar gestreefd om deze hoogst nood zakelijke verbreding tot stand te brengen, maar voorlopig stuit dit af op de financiering. Toch is ook in het afgelopen druk ke seizoen weer gebleken dat ver betering van de betreffende duin overgang geen overbodige luxe zou zijn. Veelal bij plotselinge weersver- BRUINISSE, 30-10. Op de strcek- contactavond in het Ned. Herv. ver enigingsgebouw te Bruinisse van de afd. Bruinisse van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid gaf de spreekster mevrouw L. Blok-Wouts uit Rotterdam, in vogelvlucht een zeer beknopt overzicht van de moei lijkheden, spanningen en onrust die overal in de wereld waar te nemen vallen. Zij sprak o.a. over de politieke verwarring in ons eigen land. De uitslag van de in februari ge houden verkiezingen was voor een aantal zg. grote partijen teleurstel lend. Voor een nieuwe groepering (D 66) brachten zij veel succes en nadien is overal een drang naar ver nieuwing en verandering ontstaan, al was in vele gevallen een vernieu wing al aan de gang. Ook in economisch opzicht gaat het ons land minder goed dan enige jaren voordien. Na een aantal jaren van sterke groei is er in de con junctuur een omslag gekomen. Het aantal werklozen is in sommige stre ken van ons land onverantwoord hoog. Zij wees op de noodzaak van een duidelijke en doelbewuste politiek in dit opzicht, het scheppen van meer werkgelegenheid moet voor rang hebben, boven een aantal an dere urgente taken. Zij dacht daar bij ook aan het bouwen van meer en niet zoals de regering van plan is minder woningwetwoningen. Ook aan de sanering (krotopruiming) valt veel te doen. Zij gaf als haar mening te ken nen dat er veel voor een socialisti sche partij als de Partij van de Ar beid nog een grote taak ligt en wek te de partijgenoten op, het politieke gebeuren in ons land met grote aan dacht te blijven volgen. Zij deed INGEZONDEN STUKKEN Open uw hart voor het geestelijk gehandicapte kind Onder dit motto zal ook dit jaar weer de Nationale Kollekte gehou den worden. Deze week in de plaat sen op Schouwen-Duiveland en de komende week in Zierikzee. De opbrengst van deze kollekte komt ten goede aan onze geestelijk minderbedeelde medemensen, d.w.z. aan een kategorie uit onze samenle ving, die ruim 250.000 Nederlanders omvat. 45 procent van de opbrengst in Zeeland blijft beschikbaar voor de drie in de provincie werkende „zorg" instellingen op het terrein van het gespecialiseerd maatschappelijk werk en de in de provincie aanwe zige ouderverenigingen. Dat zijn voor Zeeland: a. De Stichting Sociaal Pedagogisch Centrum Zeeland (alg.) te Mid delburg; b. De Stichting voor Prot. Chr. So ciaal Pedagogische Nazorg aan geestelijk minder validen in de provincie Zeeland te Middelburg; c. De Dominicus Savia Stichting (R. K.) te Hulst, en de Ouderverenigingen: 1. H-!pt Elkard- 'a!-.); 2. PiülacLlphia (prot. chr.) en 3. Voor het Zorgenkind (R.K.). Bezint u zich eens op uw eigen materiële voorspoed, uw gezinsge luk. uw rijkdom gezonde kinderen naar lichaam en geest te hebben, dan zijn we ervan overtuigd dat u ter bevordering van het geluk van de geestelijk misdeelde medemens de aanstaande kollekte ekstra zult steunen. Ook kunt u zich opgeven als lid of donateur van een der bovenge noemde ouderverenigingen. Het vele nog te verrichten werk kan alleen gedaan worden als velen een steentje willen bijdragen. Inlichtingen omtrent adressen en verdere gegevens kunt u telefonisch verkrijgen (01110-2762 overdag cn 2793 na 16 uur). Rayon-leider Schouwen-Duiveland. G. H. ROSINK. andering is de trap van ongeveer één meter breed veel te smal. In tussen wordt de trap ieder jaar schoon gemaakt en ontdaan van op gestoven zand. Verbreding van de trap zal overigens geen gemakkelijk karwei worden. Zo komt er een gro te verplaatsing van zand aan te pas om een eventuele tweede trap naast de bestaande te bouwen. Aan de buitenzijde is de trap heel wat ge makkelijker te maken. Voor de bad gasten zou het een uitkomst zijn om van een soort twee-richting-verkeer naar en van het strand gebruik te kunnen maken. Bij de gemeente wordt een en ander thans voorbe reid in de hoop dat de plannen voor het seizoen 1968 gerealiseerd kunnen worden. vooral een beroep op de jongeren hun schouders onder al het werk te zetten en de stem van de tijd te ver staan. Door de voorzitster mevr. H. Hat- tenbach-Kolibach waren bij het be gin welkom geheten mevrouw de Leeuw-Rooze uit Goes, als afgevaar digde van de Gewestelijke Vrou wenbonden, de vertegenwoordigsters van de Gewestelijke Vrouwenbon den alsmede burgemeester mr. J. P. Boersma van Brouwershaven. Het zangkoor van de afdeling Zie rikzee onder leiding van de heer van der Wekken bracht enkele strijdliederen ten gehore, die een hartelijk applaus oogstten. Door de toneelgroep van Bruinisse werd het toneelstuk „Gravin Ninotchka" op gevoerd. Dit stuk stond als klucht in het programma vermeld en om de vele kluchtige situaties, die uit stekend voor het voetlicht werden gebracht werd dan ook hartelijk ge lachen, De toneelgroep deed het weer best. Met een hartelijk dank woord sloot de presidente de goed geslaagde avond. BERLIJN, 29-10. In Oost-Berlijn en in andere steden in Oost-Duits- land, zoals Dresden, Erfurt, Maag denburg en Rostock, hebben Russi sche en Oostduitse militairen zon dag grote parades gehouden ter her denking van het feit, dat 50 jaar ge leden de Russische oktoberrevolutie begon. De westelijke geallieerden hebben tegen 'de parades geprotesteerd bij de Russen. Scheepvaartberichten Attis, 29-10 60 m. N Barranwuilla. Aludra, 30-10 80 m. NW kaapstad naar Djeddah. Camitia, 30-10 370 m. ZW Azoren naar Curagao. Esso Amsterdam, 30-10 50 m. NO Mombassa naar Augusta. Esso Rotterdam, 30-10 te Le Havre. Gul'f Swede, 30-10 30 m. NW Minni- coi naar Whangarei. Kenia, 30-10 420 m. WZW Landsend naar Curagao. ZIERIKZEE, 31-10. Op vrijdag 3 november a.s. wordt een vergadering jehcuden van de Zierikzeese gemeen teraad. De agenda telt een zestien tal punten. Zeer belangrijk is het voorstel tot aankoop van het Gra vensteen. Aanvankelijk werd een koopsom gevraagd van f 50.000 door de Inspekteur van dc Domeinen te Goes. Later zakte die prijs tot f 25,000 Het college van b. en w. heeft toen verschillende motieven genoemd, waaruit bleek dat deze koopsom bui tensporig hoog was. Deze motieven hebben er toe geleid tot het aanbod van de inspekteur het gebouw over te dragen aan de gemeente voor dé symbolische koopsom van f 1,-. In een verdere toelichting van het col'lege aan de raad, wordt er op ge wezen, dat uiteraard zakelijke be langen bij de aankoop geen rol spe len, doch uitsluitend het voornemen een cultuui'-historisch monument te betrekken in de plaatselijke en toe ristische belangstelling. Met betrekking tot het Gravensteen lopen twee huurovereenkomsten, n.l. de kelderruimte verhuurd aan de heer R. P. Hogerheijde voor wijnkel der en aan het Nederlandse Padvind- sters Gilde. Bouwplan-West Voor het bouwplan-West kan aan de Laan van St. Hilaire een stuk grond worden aangekocht, groot 1.06.80 ha. Eigenaar is de Stichting Sint Lucas Kamertjes, die tot over- ZIERIKZEE Herhaling inenting tegen DTP Men verzoekt ons te willen mede delen, dat nog eenmaal gelegenheid wordt geboden om kinderen geboren in 1955. 1956. 1957. 1958. 1S59 en 1963 - die wegens bijzondere omstandig heden in 1967 nog geen herhalings- prik DTP (diphteritis. tyfus, polio) hebben gehad - te laten inenten en wel op woensdag 1 november a.s. in het wijkgebouw. Korfbaltraining bij kunstlicht Van de zijde van de korfbalver eniging ..All Ready" verzoekt men ons er de aandacht op te willen ves tigen, dat met ingang van donder dag 2 november a.s. de veldtraining zal worden hervat op het sportpark ..Bannink'' van half negen tot half tien. Waterschap Schouwen-Duiveland Op dinsdag 7 november a.s. wordt in 's Landskamer een algemene ver gadering van het bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland gehouden. Rode Kruis-filmavond De traditionele Rode Kruis-film avond alhier zal gehouden worden op donderdag 30 november. KERKWERVE De Anti-Hongeractie Dc collecte ten behoeve van de Anti-Iionger-aktie heeft te Kerk- werve f 95,07 opgebracht. Filmavond Rode Kruis Zoals gebruikelijk zal weer een filmavond door het Ned. Rode Kruis worden georganiseerd. Deze zal plaats vinden op 28 november 1967 in het gemeentelijk verenigingsge bouw aan de Beatrixstraat. 's Mid dags wordt een kindervoorstelling gegeven. De 'kleurenfilm Assepoester zal worden, vertoond, 's Avonds om acht uur wordt de film „Fanny" ge draaid en een dokumentaire over een der taken van het Ned. Rode Kruis. Ook een verloting zal worden gehouden. HAAMSTEDE Ouderavond Prinses Beatrixschool De Prinses Beatrixschool heeft haar ouderavond vastgesteld op a.s. dinsdag 7 november des avonds te 19.30 hur in een der lokalen van de school. Op de agenda staat o.a. een lezing over „Tandverzorging", die gehouden wordt door de heer D. H. de Kup, tandarts in Haamstede. Vooral in deze snoeptijd is een der gelijk onderwerp zeer leerzaam en de ouders 'kunnen er ten behoeve van 'hun kinderen veel van opsteken. In het huishoudelijn gedeelte komt naast het overzicht van het school jaar een bestuursverkiezing voor. De heren H. J. A. Blom en J. Wan del zijn niet herkiesbaar. Na afloop is er gelegenheid om met het onder wijzend personeel te spreken over de vorderingen van de leerlingen en tevens het schoolwerk in te zien. WESTENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Niet zoals eerder aangekondigd in de middaguren, maar 's avonds 19.30 uur wordt donderdag 2 november een vergadering gehouden van de gemeenteraad. MIDDENS CHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op donderdag 2 november a.s., des middags om 14 uur komt de gemeen teraad van Middenschouwen bijeen in het gemeentehuis van Scharen- dijke in openbare vergadering. Op 'de agenda staan o.a. voorstellen om in principe akkoord te gaan met: a. herziening ontwerp-bestemmings- plan „recreatiegebied Nieuweweg" en b. herziening ontwerp bestemmings plan „Zomerwoningenterrein Soha- rendijke 1966". Verder stellen b. en w. voor om het krediet in rekening courant met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten voor 1968 vast te stellen op f 150.000. Aan de orde komt ook een voorstel tot vast stellen van een herziene verordening op de verpachting van volkstuinen en andere percelen grond. dracht bereid bleek. Overscharige grond van - de oprit De Huijbert- straat-Scheepstimimersdijk, kan wor den verkocht aan de heer W. Bouw man. De grootte bedraagt 82 V2 ca. Eigendomsoverdracht heeft plaats gevonden t.a.v. het pand Lange Blok- weg 1 aan de heer P. Verhage. Niet in de verkoop zijn begrepen het Hal ve Maantje en de daaromheen lig gende groenstrook. Het bouwperceel dient een uitbaning te krijgen naar dc Oudeweg. De heer Verhage vroeg de eigedom te kunnen verkrijgen van ongeveer 427 m- grond, gelegen ach ter het perceel Blokweg 1. De rector van het Prof. Zeeman lyceum verzocht een kavel bouw terrein te kunnen kopen, gelegen op de hoek van de Werckendetstraat en de De Wittestraat. Het college stelt voor het aankoopverzoek toe te staan tegen een door G.S. goedgekeurde uitgifteprijs. Een ander voorstel heeft betrek king op de verhoging van de erf pachtscanon voor het perceel Hou- wersweg 1, van f 12,17 tot f 35,-. Burgerweeshuis Het college stelt voor aan de raad te benoemen tot regent van het Bur ger Weeshuis de heer J. Gelder blom, chef afdeling sociale zaken ter secretarie, ter voorziening in de va- kature mr. C. J. B. du Croo. Ter voorziening in de vakature, ontstaan door periodieke aftreding van de heer J. J. v. d. Ende, is een dubbel tal opgemaakt, bestaande uit de he- NOORDWELLE Vergadering afdeling Plattelandsvrouwenbond In café Lokker-v. d. Zande verga derde de afdeling Noordwelle e.o. van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, onder leiding van de pre sidente, mevrouw Elenbaas-Kik. Zij sprak een hartelijk welkomstwoord en bAicht de grote marathon-actie „Open het dorp" in herinnering, waarop de medewerker van de stichting „Het Dorp" de heer K. Th. Schoiten het woord voerde over, het wonen, de verzorging, de arbeid, de kerk en de culturele recreatie in het dorp, dat mede bestuurd wordt door een commissie uit de bewoners. Aan veel werd 'gedacht, maar duidelijk werd vermeden het dorp het karak ter van een inrichting te geven. Zg. dogela's (dorpsgemeenschapsleid sters Arnhem) helpen waar nodig is en wonen tussen de dorpsbewoners. In 1969 komt het dorp klaar. Dan zullen er 400 mensen wonen, die daar geheel zelfstandig leven en werken. Na de pauze vertoonde de heer Scholten zijn dia-collectie over het dorp. ZONNEMA1RE Het licht viel uit Gisteren (maandagjavond kreeg Zonnemaire omstreeks tien uur te kampen met een duister kwartier tje toen op dat tijdstip plotseling de stroom uitviel, hetgeen nogal wat on gemak meebracht. Gelukkig duurde de stroomstoring niet al te lang: na ruim een kwar tier floepte het licht weer aan. DUIVELAND Aulo na slip sloot in Zaterdagmorgen raakte een per sonenauto, bestuurd door M. W. G. uit Zierikzee, rijdend in de richting Bruinisse over rijksweg 18, op de oprit van 'de Oudendijk, in een slip. De auto reed de ongeveer vijf a zes meter hoge berm af en kwam te recht in ide sloot naast de weg. De auto kantelde echter niet en de be stuurder kwam met de schrik vrij. Het rechter voor-spatbord en een koplamp werden vernield. De auto werd door garage Ista uit de sloot getakeld. De oorzaak van deze slippartij moet gezocht worden in de harde wind, de hoge snelheid waarmee ge reden werd (ruim 100 km. per uur) en de gladde achterbanden van de auto. OUWERKERK Wereldveteranenlaan herbestraat De herbestrating van de Wereld veteranenlaan is gereed. Het betreft het stuk vanaf de woning van oud burgemeester Romeijn tot de West- Achterweg bij het dorp. De Anti-Hongeractie De Anti-Honger-aktie heeft in het dorp Ouwerkerk f 115 opgebracht. Uitvoering muziekvereniging flet bestuur van de muziekvereni ging heeft besloten, gedurende het winterseizoen weer de gebruikelijke jaarlijkse uitvoeringen te organise ren. Men hoopt zulks in februari te doen. Liefhebberij-tonelisten kun nen zich vanaf heden opgeven. NIEUWERKERK Torenhaan gerepareerd Na een vijftal jaren defect te zijn geweest is het haantje op de toren van de hervormde kerk alhier ge repareerd. OOSTERLAND Tijdrede ds. J. Catsburg Er bestond vorige week goede be langstelling voor de tijdrede die ds. J. Catsburg, Ned. Herv. predikant te Sint Maartensdijk uitsprak in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente aan de Sint Joostd\jk alhier. Na de gebruikelijke opening met psalmgezang en gebed sprak de pre dikant een inleidend woord waarna hij zijn gehoor bepaalde bij het bij belwoord uit Joh. 4 vers 40, waai de Here Christus zegt: „En gij wi'lt tot Mij niet komien, opdat gij het le ven moogt hebben". Als thema noem de spreker De onwilligheid om te ko men, onderverdeeld in een drietal punten: 1. De wereld wil niet komen; 2. De godsdienstige wil niet komen; 3. De heilzoekende wil niet komen. ren J. J. v. d. Ende en J. L. van Sloten. Voorgesteld wordt een kas geldlening aan te gaan van f 400.000 'bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Wijziging van de ha vengeldverordening gaat impliceren het afzonderlijk opnemen van sleep boten in de verordening, zijnde f 0,15 per meter, per etmaal of gedeelte daarvan. Tenslotte komt aan de or de een verweerschrift contra een vordering van de Aachen-Leipziger Versicherungs A.G., die de gemeen te heeft gedagvaard voor de arron dissementsrechtbank te Middelburg tot betaling van f 1814,92, hetgeen ziet op herstel van schade aan een zate, toegebracht op 30 juni 1965 door het m.s, „Fatima". De eigenaar van het schip beweert .dat de schade is ontstaan doordat een draad van de gemeente brak, maar de gemeen te stelt hier tegenover dat. de kapi tein zich niet heeft gehouden aan de aanwijzingen van de havenmeester. AMSTERDAM. Even na half zes vrijdagavond heeft een ca. 50-jari- ge man, gekleed in een donkerblau we regenjas een gewapende roof overval gepleegd op het bijkantoor van de spaarbank voor de stad Am sterdam aan de Rozengracht 14 in het centrum van de hoofdstad. Hij wist met een bedrag van ca. f 12.000 te ontkomen. In zijn met vuur uitgesproken rede wees spreker o.m. op het droevige feit dat niet alleen de wereld geen acht geeft op de roepstem van Christus: „Komt allen tot Mij die vermoeid cn beladen zijt" maar dat dit ook vaak het geval is bij de z.g. godsdienstige mens van tegenwoordig, die met al lerlei wind van leer meedraaiend zijn godsdienstplichten meent te kunnen vervullen. ZoJfs vele heiizoekenden zijn van het rechte pad afgedwaald. Tenslotte wees spreker op de enige Weg. Christus, die .ten Leven leidt en die helaas in onze tijd van verval veelal over het hoofd wordt gezien. Vaak met scherpe bewoordingen waarschuwde de predikant diegenen die opzettelijk van het geloof dei- vaderen afdwalen, en zich overge ven aan alle nieuwe leerstellingen waardoor de afval vermeerdert en men al meer afdwaalt van de enige Brcn die ten leven leidt. Ds. Cats burg eindigde tenslotte deze tijdrede. die met aandacht werd aangehoord, met dankgebed. SPORTBERICHTEN KORFBAL Scliouwse clubs spelen microkorfbal in nieuwe sporthal te Oude Tonge De volgende maand zal de grote sporthal te Oude Tonge officieel worden geopend en zal direct daarna worden begonnen met de micro- korfbalcompetitie. In de eerste klas hebben momenteel reeds ingeschre ven: ZSC I; WIK I; SKNWK I; Del ta I; All Ready I; DBGC I; terwijl de mogelijkheid aanwezig is dat ook DFS en Brouwershaven zullen vol gen. De sporthal in Oude Tonge heeft veel overeenkomst met die te Middelburg, doch is fraaier van op zet en versiering. SCHAKEN De uitslagen van de donderdag avond gespeelde partijen van de Zie- rikzeesche Schaakvereniging zijn: Scheele-Hogerheyde 0-1; Verkerk- dr. Westendorp Boerma 0-1; Enzlin- Bevelander 1-0; Berman-Hendrikse 0-1; Tak-v. d. Veken Vfe-Vfe; Trcm- pert-Broer 0-1; Hollander-Nolet 0-1. Maandag 6 november a.s. speelt Zierikzee I zijn tweede competitie wedstrijd in de Z.S.B. en wel tegen Middelburg I. Deze wedstrijd vangt aan om haif acht. Na Zierikzee Tweekamp om nationaal kampioenschap DEN HAAG, 30-10. Maandag is in Den Haag de tweekamp om het schaakkampioenschap van Neder land tussen Hans Bouwmeester en Hans Ree begonnen. De eerste partij - van de vier - eindigde in remise. Als na vier partijen de stand gelijk is: 2-2, dan volgen er nog maximaal twee ontmoetingen. Mocht de stand daarna nog gelijk zijn, ,dan wordt beide spelers gemeenschappelijk de titel toegewezen. Beide spelers ein digden in juli van dit jaar met acht punten in het toernooi om de natio nale titel dat in Zierikzee werd ge houden. Hans Ree, die met wit speelde, koos tegen hét Siciliaans van Bouw meester 3. Lb3 variant. Hij ken er echter geen voordeel uit putten en toen zwart op de dertigste zet re mise aanbood aanvaardde hij dit aanbod grif. Dinsdag volgt de tweede ontmoe ting. Bouwmeester speelt dan niet wit. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 30-10. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 375 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1225 tot f 1625; werkpaarden f 1220 tot f 1550; oude paarden f950 tot f 1475; 3-jarige paarden f 925 tot f 1200; 2-jarige paarden f 715 tot f 940; veulens f 315 tot f 640; hitten f 720 tot f 940. Slachtpaarden per kg. geslacht gewicht van f 2,90 tot f 3,40; jonge slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht van f 3,40 tot f 4,25. De handel was willig. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 30-10. Klei-aard- appelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 11,50- 13,50; Bintje 35-40 mm opwaarts geen notering; Bintje 40 mm op waarts f 9,00-11,00; Meerlander 40 mm opwaarts geen notering. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 9.00-10,00: Bintje 40 mm opwaarts f 9,50-10,00; Bintje 45 mm opwaarts f 10,00-10,50. Voer-aardappelen f 2,00-3,00. Stemming: binnenland en export flauw. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoonvaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Oswalds weduwe eist schadevergoeding DALLAS, 30-10. Marina Oswald, de weduwe van Lee Harvey Oswald, de vermoedelijke moordenaar van president Kennedy, heeft een eis tot schadevergoeding tegen de Ameri kaanse regering .ingesteld. De som bedraagt een half miljoen dollar. Mevrouw Oswald, thans gehuwd met de hoer Porter, baseert haar eis op het feit, dat de autoriteiten een aantal voorwerpen, eigendom van haar vorige echtgenoot, in beslag hebben genomen om te dienen als bewijsstukken voor de commissie- Warren, die een onderzoek naar de moord heeft ingesteld. Dc voorwer pen variëren van Russische postze gels tot Oswalds ontslagpapieren van de marine. AGENDA Woensdag 1 november Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur. vergadering K.V.P. Donderdag 2 november Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, afdeling Schouwen C.V.V. Westerschouwen Gemeentehuis. 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. ScharendUke Gemeentehuis. 14.00 uur, vergadering gemeenteraad. Vrijdag X november Zierikzee Corcertzaal, 8 uur, Z.V.U., „De Nieu we Komedie", blijspel „De Kat in de Zak". Stadhuis. 8 uur. vergadering gemeen teraad. Huis van Nassau, 8 uur. vergadering A.N.M.B. Idem, 8 uur. vergadering bijenhou- dersvei-eniging. Zaterdag 4 november Oosierland Oriëntering srit en bal. Delta-jongc- rensociëteit. Gecompliceerde hotsing Dode en vier gewonden HEERHUGO WAARD, 30-10. Op de Westerweg in Heerhugowaard kwam maandagmorgen ernst reeks kwart voor zeven een personenauto met vijf inzittende bouwvakarbeiders na het inhalen, in een flauwe bocht,- van een truck met oplegger in fron tale botsing met een tegemoetkomen de vrachtauto. Door de botsing werd de personenauto tegen de ingehaalde truck gesmeten, om vervolgens weer in botsing te komen met een tweede truck met oplegger. De 57-jarige heer J. G. Blom uit Hyppolytushoef, die naast de be stuurder van de personenauto was gezeten, kwam door de botsing om het leven. De bestuurder zelf, de 51- jarige R. Rotgans, en de 55-jarige E. J. Dekker beiden uit Hyppolytushoef, werden zwaar gewond. De twee ove rige inzittenden, de 59-jarige J. Hen stra en de 37-jarige J. Veling, beiden uit Westerland, liepen minder zwa re verwondingen op. Allen werden in het centraal ziekenhuis in Alkmaar opgenomen. De inzittenden van de drie andere bij de botsing betrokken voertuigen bleven ongedeerd. Advertentie tandpasta Ondanks alles toch maar blij in het jaar 1967 te leven. Veel wordt er gepraat over het magische tijd stip van de eeuwwisseling. Hoe zal het zijn in 2000? Verschrikkelijk knappe mannen maar mooi gehol pen door computers hebben pas een onderzoek ingesteld naar de te verwachten toestand van nog eens 500 jaar er bij. Zij poogden ant woord te geven op de vraag, hoe het zal zijn in het jaar 2500? Speciaal wat betreft de mens. De geleerden waren enorm slim en gingen gewoon een flinke tijd terug in de historie, bestudeerden wat er in die inmid dels verstreken periode aan een mens is veranderd en dat gaf voed sel voor de computer, om te voor spellen hoe die mens van het jaar 2500 er wel uit zal zien. Nu, dat gaat zo te lezen een hele toestand worden. De maat schappij zal absoluut zijn vertech- niseerd en om al dat uiterst inge wikkelde gedoe te kunnen bijbenen zullen de mensen verschrikkelijk veel hersens nodig hebben. De knap pe koppen namen als voorbeeld 3000 jaar geleden gestorven Egyptenaren en daarmede is men dtis elektro nisch aan het experimenteren ge gaan. Gaat het zo verder als in de afge lopen 3000 jaar, dan heeft de jnens van 2500 een enorme schedel, die volgetasl ligt met hersenschors. Een veel grotere schedel dus en mits dien een onvergelijkbaar grotere in telligentie. Dat is voor de dan levenden wel prettig, maar met de rest van het lichaam - zo leerde de computer - zit het niet goed. Dat lichaamsrest is inderdaad niet meer dan een rest. Het haar, de nagels, tenen e.d. zullen allemaal verdwenen zijn, terwijl de ledematen dermate zullen zijn on derontwikkeld dat de mens van 2500 nog nauwelijks zal kunnen lopen. Aan de maaltijd zal verder geen pret meer te beleven zijn. want de voed- selpil is zo gewoon als nu een tof fee. Trouwens wat zouden die van 2500 met voedsel moeten doen. Ge bitten zullen zq niet meer hebben en dan valt er niet veel te kauwen. Ja, ik schrijf hier maar neer wat de geleerden menen le moeten voor spellen. Het is natuurlijk wel pret tig een hele dag spits te zitten doen met die paar pond hersens, maar er zijn ook nog andere geneugten en die mislukken straks, want de mens jes ktthnen nief meer uit hun super de luxe, draaiende van knoppen voorziene, alles-regelende stoelen. Daarom is er onzerzijds vreugde over het leven in 1967, ook al ligt het helaas soms ook nogal uit het lood vanwege de zorgen en zorgjes. schiereilandman. Streekcontactavond Afd. Vrouwenbond P.v.d.A. Gemeenteraad Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2