Coen witje •en stik kaas uit het vuistje Rook'm óók zwaarder is er niet! Lezing over astma op voorlichtingsavond van Ned. Astmafonds wmam S AWE MA N.V. STREEKNIEUWS HAAMSTEDE, 28-10. Ongeveer 40 personen hadden gevolg gegeven aan de uitnodiging om de eerste voor lichtingsavond van de Vereniging tot steun aan het Nederlandse Astma- ftnds, donderdagavond in Grand ho tel „Witte van llaemstede" gehouden, b|j te wonen. Onder hen waren bur gemeester en mevr. Everwijn, de plaatselijke arts dokter Stenger en enige vertegenwoordigsters van vrou wenverenigingen. Het verheugde de vice-presidente, mevr. Woldinga-Veldkamp uit Zie- rikzee, zo velen te rr.ogen begroeten. Een speciaal welkom richtte zij tot dokter J. M. van Daal, longarts te Goes, en mej. M. Koch, hoofd publi citeit van het Ned. Astmafonds. Zeeland had reeds twee afdelingen, nl. in Ter neuzen en in Middelburg en met blijdschap kon de presidente mededelen dat de pas opgerichte af deling Schouwen-Duiveland de derde in Zeeland is geworden. Het bestuur bestaat momenteel uit de heer M. K. Romeijn, Ouwerkerk, voorzitter; me vrouw C. E. v. d. Salm-Doornink, Renesse, secretaresse; mevr. M. D. Kastelein-van Houdt, Zierikzee, pen- ningmeesteresse en mevr. Woldinga- Veldkamp, vice-presidente. In de vijf kernen der gemeente Brouwers haven zijn verder vijf contactperso nen. Mevr. Woldinga besloot haar In leidend woord met te wijzen op de collecte voor het Astmafonds die op Schouwen-Iïuiveland in de derde en vierde week van november gehouden zal worden en in Zierikzee 14 dagen later. Dokter Van Daal uit Goes besprak daarop het ziektebeeld astma als een complex van symtomen, die een heel ander beeld te zien geven bij een an dere ziekte. Kortademigheid en pie pen zijn de meest voorkomende uitin gen van astma, waarin gezinsomstan digheden scms heel merkwaardig sa menlopen met psychische toestanden van de patiënt. Daarom is een afge ronde eenheid van deze ziekte nief mogelijk. Spreker bepaalde zijn aandachtig gehoor bij astma zoals het zich bij het kind uit. Zeer belangrijk voor de kinderen is goed en langzaam uit ademen, maar hier wordt bijna nooit de hand aan gehouden. Een verder middel dat tot genezing kan leiden is het weghalen uit het milieu; hier mede zijn al verrassende resultaten behaald. Bij de jong-volwassenen is het mogelijk dat erfelijk verkregen astma zich gaat openbaren, terwijl te vens de gevoeligheid voor uitwen dige factoren zich doet gelden. Deze allergische constitutie heeft talrijke voorbeelden, zoals huisstof, invloed van dieren en of planten op de pa tiënt. Invloed van tabaksgebruik Het overmatig gebruik van tabaks artikelen kan bij ouderen-volwasse nen heel vaak invloed hebben op de slijmvliezen en luchtwegen. Chroni sche bronchitisklachten worden dan aangeduid met het bekende „rokers- heest je". totdat echter op een leeftijd rond de 57 jaar de arbeidsprestaties sterk gaan verminderen en zij niet meer de kracht hebben om hun werk te blijven doen en vroegtijdig inva lide worden. De longen hebben de slijtageslag door tabak niet overleefd. Dan kan een zekere luchtverontrei niging, zoals bv. de Londense mist, oorzaak zijn van deze ziekte. Geluk kig zal het niet lang meer duren tot dat de medische wetenschap derge lijke aangetaste longen kan vervan gen door longtransplantatie. Van groot belang is het om al deze symtomen zo vroeg mogelijk vast te stellen en zo mogelijk te doen gene zen. In ons land zijn instellingen die de astmatici verlichting of genezing brengen. De kinderen vooral hebben hier geleerd hoe zich aan te passen en vooral om zich te harden. Daar naast ligt nog enorm veel speur- en researchwerk. Hiervoor is veel geld nodig en de steun van iedereen is zeer welkom. Als dank voor zijn betoog ontving dokter Van Daal uit handen van me vrouw Woldinga een langspeelplaat van Feike Asma. Doel Astmafonds Mej. Koch bepaalde zich meer tot het uitdragen van het doel der Vere niging tot steun van het Astmafonds, welke vereniging nog maar vijf jaar bestaat. Er zijn in ons land 800.0U0 astmapatiënten en de vereniging heeft f 800.000,— nodig, dat gebruikt wordt voor: a. Sociaal-medische zorg die nog in de kinderschoenen staat en waaronder de nazorg, soms 3-5 jaren durend, valt; b. Steun aan de zeven astmacentra, waaronder Davos. In totaal zijn er reeds 500 bedden, welk aantal binnenkort nog met 100 wordt uitgebreid; c. Het wetenschap pelijk onderzoek en d. Persoonlijke of individuele hulp. Van de 800.000 patiënten zijn er 200.000 die regel matig concrete hulp nodig hebben. Van alle werkverzuim in ons land is 20 procent een gevolg van astma. Tot nu toe zijn er in ons land bijna 200 afdelingen, de vereniging groeit met de dag. De luchtverversers „Lucht door licht" zijn een der ver kooptoppers voor de vereniging. Ook de orgelplaat van Feike Asma (f 9,50) deelt in dit medium van propoganda- mogelijkheden. Overal in ons land wordt spontaan gereageerd op ge vraagde medewerking. Er is ook nog dringend behoefte aan goede zomer kampen voor de patiënten. Gelukkig zijn er al zes die uitstekend voldoen. De film „Op eigen adem" verdui delijkte het gesproken woord. Mevr. Woldinga dankte mej. Koch harte lijk en de Zeeuwse babbelaars ver huisden grif. Mevr. Woldinga deelde nog mede dat de afdeling Schouwen-Duiveland nu twee medische adviseurs heeft, nl. mevr. Germink (schoolarts) en dr. C. M. van Hoorn te Zierikzee. Zij dankte verder hotel „Witte van „Haemstede" voor het gratis ter be schikking stellen van de zaal en zij besloot met ieder op te wekken zo veel mogelijk leden te werven voor de vereniging. Mevr. Everwijn beaamde dit ten volle en noemde nog de namen der contactpersonen voor Westerschou- wen, Dit zijn: in Serooskerke mevr. Hart, in Noordwelle mevr. Steur, in Renesse mej. Houtman, in HaamL stede mevr. Everwijn en in Burgh de heer Bossers. Voor opgave van le den volgt hier nog het adres: mevr. C. E. v. d. Salm-Doornink, Ramp- weg 7, Renesse. ZIERIKZEE Nutsdepartement organiseert muzikale avond KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De Federatie van Be drijfsverenigingen maakt zich zorgen over de toenemende ingewikkeldheid van de sociale verzekering. Dit con stateerde de voorzitter, mr. G. C. van Dijk, in de in Utrecht gehouden al gemene ledenvergadering van de Fe deratie van Bedrijfsverenigingen. DEN HAAG. Esso Nederland N.V. heeft bij Monfalcone in Italië op drachten geplaatst voor de bouw van neg twee mammoettankers, één van 240.00 dwt. en één van 130.000 dwt. Deze schepen moeten respektievlijk worden opgeleverd in 1971 en 1969. BREDA. Een groep van 37 Polen, nabestaanden van in Nederland tij dens de tweede wereldoorlog gesneu velde militairen, is in Nederland aan gekomen. De Polen zijn hier op uit nodiging van het „Nederlands Oor- logsgravencomité",, dat garant staat voor reis- en verblijfkosten. DEN HAAG. Bij de opening van de nieuwe cursus van de rijksoplei ding tot beroepsbrandweerofficier, heeft de heer C. ter Poorten, hoofd inspecteur voor het Branwdeerwezen, het teleurstellend genoemd „steeds weer te moeten ervaren, dat deze op leiding in het land nog niet zo van zelfsprekend wordt aanvaard als bij voorbeeld die voor politie-officier". DRACHTEN. Door blikseminslag is vrijdagmiddag de boerderij van de heer P. Brouwer te Terwispel in brand geraakt en grotendeels ver woest. Van de 17 melkkoeien kwa men er tien in vlammen om. Van de zeven geredde dieren moest na derhand nog één wegens ernstige brandwonden worden afgemaakt. MAASTRICHT. Bij de juweliers zaak Koninklijke Ernest Alard te Maastricht zijn vrijdagochtend vroeg twintig ringen met briljanten gesto len, die samen ongeveer f 6.000, waard zijn. In de door tralies bevei ligde etalageruit was een klein gat gemaakt, waardoor de ringen naar buiten zijn gehengeld. VAASSEN. In verband met een sterke vermindering van het aantal opdrachten zal de directie van de eluminiumindustrie Vaassen N. V„ ongeveer half november een werk tijdverkorting voor circa 200 van haar 750 werknemers invoeren. DEN HAAG. Het Tweede-Kamer lid drs. A. J. Lems heeft de minister van economische zaken gevraagd de recente prijsverhoging van marga rine ongedaan te maken, indien blij ken mocht dat deze verhoging niet is gemotiveerd door een stijging van de grondstoffenprijs. ROSMALEN. Op de onbewaakte overweg Sparrenburg te Rosmalen (N.-Br.) is de 24-jarige bromfietser J. van Roosmalen uit Rosmalen door de personentrein van Den Bosch in de richting Nijmegen gegrepen. Het slachtoffer is ter plaatse overleden. ZIERIKZEE, 28-10. Op 9 novem ber a.s. wordt vanwege het Nutsde- partement een muzikale avond ge organiseerd, die wordt verzorgd door het trio Jet Röling, bestaande uit Jet Barendregt-Rölirig (piano), John Helstone (viool) en Cristiaan Norde (cello). De drie in het Trio samenwer kende musici hebben allen een be langrijke reputatie. Jet Barendregt- Röling behaalde met onderscheiding het einddiploma aan het Amster damse conservatorium, studeerde in het buitenland en bereidt zich voor op de Prix d'Excellance. John Hel stone is geboortig uit Suriname. Ont dekt door Jo Juda kwam hij voor HONGKONG. China heeft (zater dag) aangekondigd zijn ambassade in Djakarta tijdelijk te sluiten en al het ambassadepersoneel terug te roepen, zo meldt radio-Peking. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis van vrijdag 27 oktober De export naar Afrika nam in de laatste verslagweek weer toe van 125 tot 806 ton. Naar West-Indië kwam er echter nog geen verbetering. En geland trekt er met zijn 783 ton ook neg erg hard aan en Frankrijk bleek met zijn 853 ton reeds onze tweede afnemer te zijn. Ver bovenuit stak West-Duitsland met een import van 2675 ton, hiermee bijna 50 procent van onze totale uitvoer voor zijn re kening nemend. Deze bedroeg name lijk 5503 ton of ruim 800 ton meer dan de vorige verslagweek. De teler op Flakkee heeft in het algemeen nog steeds weinig interesse om zijn produkt te verkopen, ook al is de prijs iets verbeterd. Voor zover de handelaren uien klaarmaken voor export, zijn dit meestal in voorkoop gekochte uien. Blijkbaar worden in de andere teeltgebieden wel uien verkocht, gezien de totale exportcij fers. In dergelijke gevallen zal de beperkte opslaggelegenheid wel een woordje meespreken bij de verkoop. Sinds vorige week is de prijs niet verder gestegen, maar is deze voor de middel op f 12,50 per 100 kg ex- portklaar produkt blïijven hangen. Voor de grove was iets meer be langstelling: in St. Annaland noteer den deze f 13,82 en in St. Maartens dijk f 14,47. Voor de drielingen en de picklers ligt het prijspeil tussen f 13,— en f 13,70 per 100 kg. studie naar Nederland. Hij voltooit zijn opleiding bij David Oistrach in Moskou. Cristiaan Norde behaalde, eveneens met onderscheiding, het conservatoriumdiploma en is sinds september het jongste lid van het Concertgebouworkest. Het concert wordt gegeven in de foyer van „Mondragon" en bevat werken van Pugnani-Kreisler, Ravel, Brahms en Dvorsjak. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Zuid I 3e klas D: Zierikzee-HW '24 1-1; Steen-MOC '17 3-1; Hontenisse-Al liance 1-3; Odio-NSV 2-4; Steenber- gen-Meto 4-3. Resereve 3e klas D: Meto II-Steen- bergen II 1-1; Rood Wit W. II-Vlis- singen III 1-0. Afdeling Zeeland Zonda gcomp etitie le klas: Noormannen-Patrijzen 7-2 2e klas B: Renesse II-Kwadendam- me 4-0; Zonnemaire-Goes III 1-2; Cortgene-Dreischor 5-4. 3e klas D: Kwadendamme II-Vol- harding II 2-2. Zaterdagcompetitie le klas: MEVC-Zaamslag 5-2; Heek-Beren 3-0; Rloetinge-Mlddel- burg V 6-1; Meeuwen II-VCK 3-0. 3e klas A: DFS IVtSKNWK II 0-1; MEVO III-MEVO II 4-10. Junioren Groep A IV: Zierikzee A II-Co- lijnsplaatse Boys A I 12-2. Groep B X: MEVO B I-Zierikzee B I 3-4; Zierikzee B II-MEVO B II 6-1. MEVO B I-Zierikzee B I 3-4 De eerste B -'elftallen van. beide stedelijke clubs speelden, een anime rend partijtje voetbal, waarin, het niet aan spanning ontbrak. Aanvoerder J. van Urk zorgde in deze gelijlkopgaande wedstrijd al spoedig voor 0-1, voor de rust zorg de T. Baart voor een gelijke stand (1-1). Na de rust liep Zierikzee B I door doelpunten van T. Merle en J. van Urk uit tot 3-1. MEVO liet zich door deze tijdelijke achterstand aller minst ontmoedigen, op fraaie wijze gaven T. Baart en C. Schot doelman C. Quist het nakijken (3-3). In de eindphase was Zierikzee het geluk kigst. uit een voorzet van Roskam schoot middenvoor C. L. Verkaart onhoudbaar langs doelman E. den Hartog. Eindstand 3-4. Zierikzee B 2-MEVO B 2 6-1 In deze ontmoeting was Zierikzee B 2 de sterkere partij. De ruststand was 2-1 door doelpunten van M. v. d. Hulle en D. Verloo voor Zierikzee en Juffermans voor MEVO. Na de rust werd doelman Dorst neg 4 maal gepasseerd, waarbij A. v. d. Wekken 3 maal scoorde en A. Ver west één maal. KORFBAL K.v. „All-Ready" in tie toekomst naar de K.N.K.B. ZIERIKZEE, 28-10. Tijdens de on- langs gehouden najaarsvergadering van de K.v. „All-Ready" is uitvoerig van gedachten gewisseld over een eventueel te behalen kampioenschap in de iFlakkeese wintercompetitie. Wanneer inderdaad de kampioens titel zou kunnen worden bemachtigd, bestaat namelijk voor de rood-zwar- ten het recht om te promoveren naar de 3e klasse van de K.N.K.B. Dit recht is verkregen door medewer king van de K.B.G.O.. welke daartoe de huidige winterkorfbalafdeling als le klasse heeft aangemerkt. Dit seizoen heeft de kampioen van vorig jaar, Delta I uit Ooltgensplaat, reeds gebruik gemaakt van deze unieke promotiemogelijkheid en komt nu reeds in K.N.K.B.-verband uit. Wanneer een en ander inderdaad gerealiseerd zou kunnen worden, zou de Zierikzeese korfbalvereniging het eerste twaalftal zijn dat zijn entree in de K.N.K.B. maakt. ADO '64 trok zich (voorlopig) terug Tijdens de vorige week gehouden najaarsvergadering van de K.v. „All- Ready" te Zierikzee, deelde de wed strijdsecretaris, de heer J. J. Vier gever mede, dat van de Korfbal Bond Goeree Gverflakkee bericht was ontvangen, dat hét twaalftal van A.D.O. '64 te Melissant zich voorlopig heeft teruggetrokken uit de winter competitie van de K.B.G.O. Dit be sluit is genomen vanwege gerezen interne moeilijkheden in deze Flak- keese korfbalvereniging. De reeds gespeelde wedstrijden worden echter niet ongeldig verklaard, daar men goede hoop heeft dat A.D.O. '64 bin nen afzienbare tijd de competitie weer zal kunnen hervatten. Geslaafde eerste Nutsavond te Haamstede c* Advertentie H 3 H K Pt «JS S 4 N es H M Pt 3 5 pt pt H 99 M O M 3 Pt Pt M g; 5 a SCHAKEN Weer winst voor Donner VENETIE, 29-10. Jan Hein. Don ner heeft zaterdag in de zevende ronde van het schaaktoernooi te Ve netië gewennen van de Italiaan Ma- grin. De Nederlander voert met een score van 6 punten uit zeven partijen de ranglijst aan. De stand na de zevende ronde: 1. Donner, 6 pnt.; 2. EVans pnt. en 1 afgebr. partij; 3. Yanosevic 4V2 pnt. en 2 afgebr. partijen; 4. Petro sjan 4xk pnt. en 1 afgebr. partij. HAAMSTEDE-BURG», 28-10. Een 40-tal personen had gehoor gegeven aan de uitnodiging van de afdeling Haamstede-Burgh van het Nutsde- partement om de eerste Nutsavond mee te maken. Het verheugde de voorzitter, de heer N. H. Lysen een dergelijk aantal leden ondanks de concurrentie van het televisie-feuil leton de Forsyte sage, welkom te mogen heten. VOETBAL Zierikzee—HVV '24 I—1 In een niet onaantrekkelijke wed strijd hebben beide teams op het sportpark Bannink de puntjes broe derlijk gedeeld. HW '24 had gerui me tijd na de aftrap het beste van het spel. Op het middenveld combi neerden de HVV-ers er lustig op los, maar eenmaal voor het doel ge komen bleek hun produktiviteit veel te wensen over te laten. De schoten welke de HVV voorwaartsen op doel afvuurden misten veelal de goede richting of waren te zacht om doel man Stoutjesdijk ernstig te kunnen verontrusten. In de Zierikzee-defen- sie viel vooral het uitstekende spel op van spil Kees Dogger die Krips op sublieme wijze verving. Het duurde precies tot de 21e min. voor de eerste goede aanval van Zierikzee viel te noteren. Het HVV-doel ont snapte hierbij ternauwernood aan een doorboring. In eerste instantie loste l.buiten Wim v. d. Hoek een vleugelschot waarbij doelman de Vos al zijn talenten moest tonen om zijn doel schoon te houden. De Vos sloeg hierbij het leder voor de voe ten van Tiggelhoven die zijn schot door de lat zag gekeerd. HW bleef in het veld sterker als slaagde Zie rikzee er nu in zich enige goede kansen te scheppen. Willemse kwam na een goede actie vrij voor doel waarbij Lodewijk door een verkeer de actie de kans teloor liet gaan. Even later kwam Lodewijk voor deelman de Vos te staan, maar ook deze kans leverde niets op. Na de thee ging Zierikzee direct tot de aanval over. Door goed ingrijpen wist doelman de Vos bij enige ge vaarlijke situaties redding te bren gen. Bij een tegenaanval van HVV kopte Visser net over de lat. Zierik zee had bepaald pech toen midvoor Klink langs de reeds geslagen de Vos op de paal kopte. Een hard schot van Tiggelhoven vond bij doel man de Vos ook geen genade. Toen er een kwartier was gespeeld slaag de Zierikzee er in om de leiding te nemen. Een uitstekend voor doel ge plaatste hoekschop werd door Ben Moelker in het net gekopt (1-0). De HVV-ers waren het met het toeken nen van dit doelpunt niet eens, maar hun nogal op luidruchtige wijze ge- uitte protesten vonden geen gehoor bij de scheidsrechter. Zierikzee bleef na deze openingstreffer nog even doorgaan, maar ook nu ontbrak het in de voorhoede weer aan man kracht en doorzettingsvermogen om de zege veilig te kunnen stellen. In het laatste kwartier trok bijna het gehele elftal van Zierikzee zieh in de verdediging terug. Hierbij wer den een groot aantal vrije trappen veroorzaakt waaruit een hiervan R. Neefs in de 36e minuut het leder op het hoofd van H. Visser plaatste die met zijn kopbal doelman Stoutjes dijk kansloos sloeg (1-1). In de slot fase probeerde de thuisclub nog de overwinning uit het vuur te slepen. Vooral dank zij hun doelman slaag de HVV er in om de rood-zwarten het scoren te beletten. In de laatste minuut ontsnapte het doel van de bezoekers nog maar net aan een doorboring toen de l.achter op de doellijn staandë een schot van Wil lemse uit het doel kopte. Pyromaan aan het werk in Terneuzen? TERNEUZEN, 29-10. Zaterdag- avond, rond het middernachtelijk uur bemerkten voorbijgangers een begin van brand in het souterreain van een handel in auto-onderdelen aan de Nieuwstraat in Terneuzen. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, ontstond er vrij veel schade. De gemeentepolitie ontdekte dat het hier een geval van brand stichting betrof. Het was de zesde keer in betrekkelijk korte tijd dat, steeds op hetzelfde uur, in de Ter- neuzense binnenstad brand werd ontdekt. ADVERTENTIE In het kort ging de voorzitter het afgelopen seizoen nog eens na en kon daaruit constateren dat het voor het Nut een goed jaar was. Ook de fi nanciële zijde van de afdeling ver toont momenteel geen reden tot gro te ongerustheid terwijl het ledenaan tal op peil bleef. Hot Nut tracht nog steeds haar avonden een dergelijk cachet te geven dat het voor ieder een zinvol is ze le bezoeken. Voor deze winter heeft het bestuur weer een acceptabel programma samenge steld waarin Simon de Waard's op treden en natuurlijk niet te vergeten de Jacco van Renesse-avond (nog niet geheel in kannen en kruiken), toppers zullen zijn. In het bestuur werden de heren J. A. Friderichs en W. P. de Vrieze herkozen, terwijl in de plaats van de zich niet meet- herkiesbaar stellende heer Th. Roest werd gekozen mevr. C. Hack-Sloover. De rest van de avond was voor mej. T. Petiet die haar gehoor bezig hield met wetenswaardigheden over de Expo 1967 in Montreal, over West- Indië en over de wereldstad New York. Gok het leven aan boord van een groot passagiersschip, in dit ge val de Maasdam van de Holland- Amerika Lijn werd door haar haar fijn uit de doeken gedaan. Haar ge sproken woord werd op een waarlijk prachtige manier verluchtigd met kleurendia's die alle lof en waarde ring van de bezoekers kregen. De voorzitter sprak tot slot een dankwoord tot spreekster en bracht de aanwezigen de volgende Nuts avond in herinnering die op 24 no vember wordt gehouden en waarin Simon de Waard over Italië zal spre ken. BALTIMORE. Vier mannen, on der wie een rooms-katholieke en een protestantse geestelijke, hebben vrij dag in een recruteringsbureau te Bal- timore dossiers met bloed besmeurd om uiting te geven aan hun afkeer van de strijd in Vietnam. LONDEN. Koningin Elizabeth van Engeland heeft een wet bekrachtigd waarbij de abortus-wetgeving in En geland, die een eeuw oud is, wordt versoepeld. De nieuwe wet gaat vol gend jaar april in. Advertentie Centrale verwarming Meelstraat20, Zierikzee, Tel.01110-3211 SEROOSKERKE Vergadering sportvereniging Dezer dagen hield de sportvereni ging „Velocitas" haar najaarsver gadering in de zaal van het Dorps huis. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer A. W. Kop- penhol, er zijn spijt over uit dat zo weinig leden aanwezig waren. Na het voorlezen van de notulen en het jaarverslag door de secretaris, de heer J. Hanse, volgde de voorlezing van het financiële verslag door de penningmeester, de heer J. de Meij. Uit het financiële verslag bleek, dat de financiën, alhoewel niet roos kleurig, iets zijn verbeterd. Tot le den van de kascontrolecommissie werden benoemd mej. J. Bodbijl en de heer D. de Rijke. Besloten werd om met één achttal deel te nemen aan de micro-korfbalcompetitie te Haamstede. De jaarlijkse feestavond zal worden gehouden op zaterdag 16 december a.s. Bij de rondvraag wer den enkele vragen gesteld, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Auto geslipt Zaterdagmiddag te omstreeks 12.15 uur geraakte de heer P. H. C. uit Zierikzee op de Serooskerkseweg t.h.v. het Staatsbosbeheer met zijn auto in een slip. De auto belandde na enikele malen le zijn gekanteld ondersteboven in de sloot. De be stuurder werd zodanig gewond dat overbrenging naar de Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee noodzakelijk bleek. De auto werd totaal vernield. Dokter Stenger uit Haamstede ver leende het slachtoffer eerste hulp. RENESSE Dodelijk verkeersongeval Te Renesse vond zondagmiddag om 5 minuten over twee een ongeval plaats met dodelijke afloop. De 82- jarige wielrijder de heer S. Hart uit Renësse stak op de kruising Stoof- weg-Lagezoom van het rijwielpad, zonder richting aan te geven, over naar de Lagezoom. Op dat moment naderde met zijn auto de heer M. M. v. d. S. te Noordwelle, uit de rich ting Noordwelle, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. Bij de botsing moet de wielrijder op slag om het leven zijn gekomen. De arts H. J. Simons te Renesse, die spoedig ter plaatse was, kon geen enkele hulp meer bieden. De rijkspolitie stelt naar het gebeuren een onder zoek in. DREISCHOR Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijks politie te Dreischor zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: Twee grijze ka toenen kinderbroekjes in plastic zak, werphengel, zwarte oorclips, bruine regenbroek en een paar zwarte da meshandschoenen. NIEUWERKERK Aan de opleidingsschool voor het chr. kleuteronderwijs te Middelburg slaagde voor het examen hoofdleid ster (akte - B) mej. E. J. van Dijke te Nieuwerkerk. SIRJANSLAND Opbrengst collecte De collecte ten bate van de anti hongeractie heeft, f 23 opgebracht. Dit bedrag werd bijeengecollecteerd door Corrie de Jonge en Bertie van Ast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4