C3 k STREEKNIEUWS S AWE MA NV agenda" Brood één cent duurder E.E.G.- landbouwakkoord STREEKNIEUWS ZONDE (N) De twee Nederlandse verpleegsters, de 22-jarige Amsterdamse verpleegster Josephine Melief en haar collega zuster L. Verlinden uit Nijmegen zijn door hei Ned. Rode Kruis naar Vietnam gestuurd, om daar te helpen. Beide ver pleegsters zijn - na een vooropleiding te Saigon thans reeds aan het werk. Voorlopig blijven zij vier maanden in Vietnam, maar er is alle kans dat hun contract wordt verlengd. De foto toont beide dames bij hun vertrek van Schiphol. Gezamenlijke bijeenkomt OUWERKERK, 27-10. In het dorps- huis te Ouwerkerk vond woensdag middag de jaarlijkse bijeenkomst plaats van de gezamenlijke bejaar densociëteiten in de gemeente Duive- land. Dat betekende dat ongeveer 150 bejaarden, vergezeld door de ver schillende comité-leden bijeen waren cm deze middag mee te maken. Het openingswoord werd gesproken dcor mevrouw Bolijn-Engelbracht, die allen een hartelijk welkom toe riep en woorden van lof toezwaaide aan zr. v. d. Berg voor haar vele ak- tiviteiten ten behoeve van de bejaar den. Na het zingen van het clublied van Ouwerkerk werd een program ma ten tonele gebracht dat vrijwel geheel door de bejaarden zelf werd verzorgd. Een programma dat er zijn mocht. Veel oude herinneringen werden opgehaald, o.a, hoe je het vlugst van Ouwerkerk naar Sirjansland kon ko men en dat je van Ouwerkerk naar Nieuwerkerk moest om grutten voor de karnemelksepap. De gesprekken waren een uitdaging aan de nieuwe tijd natuurlijk won de oude tijd het.... Mej. Boogerd organiseerde een zang wedstrijd tussen twee uit de aanwezigen samengestelde koortjes, onder leiding van twee ex-dirigen ten, die in dit opzicht hun mannetje nog stonden. Tot slot bracht de lei ding van de sociëteit van Ouwer kerk riog „De beertjes van Duive- land". Met een dankwoord richtte mevrouw Bolijn zich tot allen die hadden meegewerkt om deze middag, waarover nog lang zal worden nage praat, tot zo'n succes te maken. Na- KERKNIEUWS Afscheid, bevestiging en intrede ds. J. J. Brijker (Van 1943-1946 te Ouwerkerk). Ds. J. J. Brijker zal zondagmorgen 29 oktober 1967 in de Grote Kerk afscheid nemen van de hervormde gemeente van Hoorn. De week daar op, nl. zondag 5 november 1967 zal ■hij 's middags om drie uur in de her vormde kerk te Emmeloord, na vooraf in diezelfde dienst te zijn be vestigd door ds. C. Fortuin uit Em meloord, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van De Noordoostpolder. Ds. Brijker is daar in de vakature van ds. A. P. Rasch, die op 28 augustus van het vorige" jaar (1966) naar Drempt in de clas sis Doetinchem is vertrokken en die daar een week later intrede heeft gedaan, 'beroepen tot predikant met bepaalde opdracht ten behoeve van de vrijzinnige modaliteit. Johan Jacobus Brijker werd op 9 juni 1917 te Franeker geboren. Hij studeerde aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij zijn kandidaats examen theologie en ook zijn ker kelijk voorbereidend examen afleg de. Nadat de heer Brijker in 1943 door het provinciaal kerkbestuur van Noordholland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Neder landse Hervormde Kerk werd hij op 5 september'van datzelfde jaar (1943) bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Ouwerkerk in de classis Zierikzee. Op 1 decem ber 1946 verwisselde ds. Brijker de ze gemeente met die van Arum in de classis Franeker, vanwaar hij op 29 oktober 1950 naar die van Kloos ter ter Apel in de classis Winscho ten vertrok en sinds 6 oktober 1957 dient hij de hervormde gemeente van Hoorn. Moeilijkheden rond herdenking Reformatie BERLIJN, 26-10. De Oostduitse autoriteiten hebben inreisvisa gewei gerd aan ruim een kwart van de ker kelijke autoriteiten en theologen uit het westen, die door de Evangelische Kerk van Oost-Duitsl'and waren uit genodigd om op 31 oktober de festi viteiten in Wittenberg bij te wonen ter herdenking van het feit dat 450 jaar de Lutherse reformatie begon. Dit is donderdag vernomen in ker kelijke kringen in Oost-Berlijn. Spe ciaal vele Amerikanen en Britten mogen Oost-Duitsland niet binnen komen. bejaarden Duiveland mens de „oudere jeugd" sprak de heer Hoogerhuis uit Sirjansland een dankwoord. Hij hoopte dat Ooster- land, de ontvangende gemeente van volgend jaar, met gelijke munt zal weten te betalen. Geëindigd werd met het zingen van het Zeeuwsen Volkslied, begeleid door trombone- spel van de heer Heyboer uit Nieu werkerk. Advertentie CiDe k Natuurlijk: Citroen De Kuyper. Dit vond ook de bartender die in 1952 rret zijn longdrink „Bezi" de Eerste Prijs won op de Nationale Cocktail Longdrink Competitie. Het recept is heel eenvoudig: Neem een normaal drinkglas, giet hierin een glaasje De Kuyper Citroenjene ver en vul het glas verder met tonic. Houdt u van een extra koude lang- drink, dan een paar stukjes ijs toe voegen. Wéëkeindedicnst artsen Zaterdag 28 en zondag 29 oktober Nagekomen dienstopgaaf: Zuster A. K. Werkman, Kerkwerve, tel. (01110) 2309, neemt waar voor de zusters Steutel en Van Beveren. ZIERIKZEE Vereniging oudleerlingen der tuinbouwwinter-cursus De Vereniging van Oud-leerlingen van de Tuinbouwwintercursus te Zierikzee houdt een algemene leden vergadering op dinsdag 7 november in het Huis van Nassau. Op de agen da staat een inleiding, te houden door de heer B. Steenbergen, over „De teelt en kostprijs van sla en tomaten zowel in koude als gestook te kas". Damcompetitie begint maandag Voor de Damvereniging „Zierik zee" begint maandag 30 oktober a.s. de competitie. In de Zeeuwse Dam- bond komt Zierikzee uit tegen Goes II. Deze wedstrijd begint 's avonds om 8 uur en wordt gespeeld in res taurant „De Val". WESTERSCHOUWEN Cursussen EHBO en EHIO De afdeling Schouwen van het Rode Kruis heeftonlangs de aan dacht gevraagd van het publiek voor een te organiseren E.H.B.O.- cursus. Thans is het zover dat de cursus op dinsdag 31 oktober a.s.' in het wijkgebouw van start kan gaan. Inmiddels hebben zich veertien per sonen voor de cursus aangemeld, maar het bestuur zou graag zien dat dit aantal nog wat groter werd. Het verlenen van eerste hulp kan juist in de Westhoek, bijv. in het zomer seizoen, van groot nut zijn en in dit verband wordt gedacht aan mensen die bijv. werken in recreatiebedrij- ven. De cursus komt te staan onder leiding van dokter Simons uit Re- nesse en van enige colonne-leden. Het bestuur vraagt ook de aandacht van hen die het diploma willen la ten verlengen. Dokter der Weduwen uit Burgh geeft deze winter weer de cursus E. H.I.O., eerste hulp in oorlogstijd. Belangstellenden kunnen zich voor deelname opgeven aan de secreta resse van hel Rode Kruis, mej. A. C. Houtman te Renesse. Advertentie Centrale verwarming Meelstraat20, Ziarikzee, Tel. 01110-3211 Hf ELLEMEET Leesbibliotheek Met ingang van 27» oktober kunnen alhier weer boeken worden geleend van de bibliotheek, waarvoor gele genheid is van 16-16.15 uur in de openbare lagere school te Ellemeet. Er zijn weer tal van nieuwe boeken waar in de lange wintermaanden van kan worden genoten. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad In de donderdag gehouden verga dering van de gemeenteraad van Duivsland zijn de plannen ter spra ke gekemen tci de stichting van een instructiebad. De gemeente Duive land heeft plannen in voorbereiding voor een dergelijk bad. maar deze zaak werd opnieuw aan de orde ge steld naar aanleiding van het initia tief van het comité uit Bruinisse dat zoaüs bekend - streeft naar de bouw van een streek-instructiebad. Voor een verslag van deze vergadering moeten we verwijzen naar het vol gende nummer. SCIIARENDIJKE Bazar-verkoopdag „Contact" Zaterdag 28 oktober a.s. organi seert de Hervormde vrouwengroep „Contact" een bazar en verkoopdag in het verenigingsgebouw. Weken lang reeds is door de dames van „Contact" met groot enthousiasme aan de voorbereidingen van dit eve nement gewerkt. De opbrengst van deze bazar en verkoopdag, gevoegd bij die van de reeds eerder gehouden zeepactie, is bestemd vcor een op knapbeurt van het verenigingsge bouw te Scharendijke en voor de aanschaf van verduisteringsgordijnen voor de nieuw in te richten nood- sohccl te Ellemeet, die in gebruik komt als verenigingsgebouw en lo kaliteit voor de handenarbeid. BRUINISSE De stieekcontactavond van de P.v.d.A. Te vermelden valt nog dat op de streekcontactavond van de P.v.d.A. vrijdag 27 oktober (vandaag) in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, een toneelstukje wordt opgevoerd door eigen Ikraohten. Het zangkoor uit Zierikzee onder leiding van de heer van der Wekken verleent eveneens zijn medewerking. Spreekster is zo als gemeld mevrouw L. Blok-Wouts uit Rotterdam. Schëepvaartberichten Acmea, 26-10 410 m. n. Cortelzea naar Curagao. Aludra, 26-10 190 m. o.z.o. St. Hele na naar Djeddah. Abida, 25-10 Anchorage naar Cura sao. Attis, 25-10 .Santo Domingo naar Puerto Cabello. Ameland, 25-10 15 m. n.w. Guade- loupe. Ampenan, 25-10 1000 m. n.w. Kp. Verd. eilanden naar Durban. Ess'o Amsterdam, 26-10 130 m. n.w. Rasmuscat naar Augusta. Ganymedes, 25-10 Antofagasta naar Valparaiso. Gulf Swede, 26-10 100 m. w.n.w. Littlequoin naar Whangarei. Maasdam, 25-10 180 m. z.o. Agulhas naar Fremantle. Schietpartij in Parijs PARIJS, 26-10. In de Parijse wijk Pigalle heeft donderdag een man in een grammofoonplatenwinkel een zangeres, de 23-jarige Claire Renoir, met revolverschoten ernstig gewond, haar manager gedood en twee man nen die hij hen waren, schotwonden toegebracht. Later hield de politie een 25-jarige man aan, die vroeger met de zangeres bevriend was ge weest. SPORTBERICHTEN DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Voor de onderlinge competitie van de Damvereniging „Zierikzee" wer den deze week de volgende partijen gespeeld: J. L. Smalheer-P. C. Verpóorten 2-0; M. de Wild-C. Verton 0-2; A. Wesdorp-C. P. Flikweert 0-2; J. Huigens-J. van Burg 1-1; C .P. Flik weert-C. Verton 2-0. De laatste par- t,ij tussen Flikweert en Verton, was eerder afgebroken. VOETBAL DFS-Groede Zondagmiddag speelt op het sport park Van Zuijen DFS tegen hekke- sluiter Groede. Zo te zien een zacht eitje, doch een 'kat in nood maakt vaak rare sprongen en daarom is het goed deze ploeg (niet te onder schatten. In de afgelopen zondag ge speelde wedstrijd tegen Robur deed DFS het weer heel goed, en vooral voor de rust was er sprake van prachtig spel. De rust ging in met 0-4. Na de rust bepaalde DFS zich tot het vastleggen van deze stand en slechts eenmaal kon Robur het vijandelijk doel vinden, zodat de eindstand 1-4 werd. Zierikzee I-Hulst I De wedstrijden in de laat veertigèr jaren tussen Hulst en Zierikzee voor promotie naar de toenmalige 3de klasse zullen velen zich nog herin neren. Zierikzee heeft toen de 3de klasse gehaald, om later af te zak ken tot de 4e klas. Hulst, later ge promoveerd, bereikte na de 3e klas se de 2e klasse en zelfs de le klasse, maar teruggang tot de 3e klasse volgde, waarheen Zierikzee Vorig seizoen promoveerde. Derhalve a.s. zondag op het sportpark een ont moeting met allure. Ook thans el kaar op de- ranglijst weinig ontlo pend staat de toeschouwers een wed strijd te wachten met weinig krachtsverschil. Het gelijke spel te gen METO zal de rood-zwarten on getwijfeld het vertrouwen in eigen kunnen hebben teruggegeven, en er is zeker kans op een goed resultaat. Vrijdag 27 oktober Zierikzee - Ned. Herv. Ver. gebouw, 8 uur voorlichtingsavond ASTMA- fcn.ds - Huis van Nassau. 7.30 uur. fruitbouwcommissie ZLM. Bruinisse - Ned. Herv. Ver. gebouw, 7.30 uur, streek-contactavond P.v.d.A. Haamstede - Hotel B?m, 7.30 uur, eerste Nutsavond. Zonnemaire - Verenigingsgebouw, 7.30 uur, AR-bijeenkomst. DODELIJKE ONGELUKKEN HOOGEZAND. Op Rijksweg 42 (Groningen-Nieuwerschans) heeft zich wederom een ernstig autoonge luk voorgedaan. Volgens de eerste berichten Is er één dode te betreu ren en zouden er drie personen zwa re verwondingen hebben opgelopen. Het ongeluk vond plaats ter hoogte van Foxhol. DEN HELDER. De kotter KW 186 de „Anna Jacob" van schipper P. van Duin heeft op ongeveer 40 mijl noord ten costen van de verkenningsboei ..Molengat" bij het binnenhalen van het net een lijk opgevist. Drie Bel gische vissers hebben dit donderdag herkend als te zijn van Leon Vantor- re. 37 jaar, uit Zeebrugge. IJSSELMUIDEN. De 17-jarige bromfietser G. Nijlant uit Kampen is om het leven gekomen, doordat hij op de rijksweg Zwolle-Kampen frontaal met een personenauto in botsing kwam. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van 's-Heerenbroek. De jongeman die vermoedelijk zonder licht heeft gereden, was van het fietspad op de weg geraakt. Hij over leed nadien. GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis te Groningen is overleden de 63-jarige mevrouw G. Jongsma uit Groningen. De vrouw liep op 19 oktober j.L ernstige brandwonden op in haar woning, toen de vlam in' een pan met slaolie was geslagen. In een poging het vuur te blussen kwam brandende olie op haar lichaam en kleding. AMERSFOORT. Op de rijksweg 23 tussen de Leusderweg en de Sticht- se rotonde te Amersfóort js een ver keersongeval gebeurd, waarbij de 60- jarige heer H. van der Kraats uit Zwolle zeer ernstig werd gewond,. STOUTENBURG. De 30-jarige heer C. van Geerestein uit Stouten- burg is met zijn bromfiets op de Barneveldseweg in de gemeente Amersfoort frontaal in botsing geko men met een vrachtwagen. De vrachtwagen wilde een links gelegen inrit inrijden. Vermoedelijk door de mist merkte de bestuurder de brom fietser niet op. Later op de morgen overleed Van Geerestein in het zie kenhuis „De Lichtenberg" te Amers foort. VREEMDE ONTMOETING PARIJS, 27-10. Koning Hoes- sein van Jordanië kwam don derdagavond in Parijs oog in oog te staan met de dochter van een van zijn grootste vij anden, de Israëlische minister van defensie Mosje Day an. Yael Dayan (27), die in de Franse hoofdstad is om de makers van een film over de zesdaagse oorlog van juni van advies te dienen, stond vlak voor de koning toen deze in het hotel waar zij logeert een persconferentie gaf. „Ik wilde hem alleen maar eens zien", zei ze. „Hij imponeerde me niet". Schilderij van Corot bracht miljoen gulden op NEW YORK, 27-10. Een schilderij van de Fransman Jean-Baptiste Co- rot, 'getiteld „Jeune femme au cor sage rouge", heeft donderdag op een kunstveiling in New York 310.000 dollar (circa 1,1 miljoen gulden) op gebracht, driemaal zoveel als tot dusver voor enige andere Corot was betaald. Er gingen 54 schilderijen en 15 bronzen van de hand voor een totaql bedrag van 1.929.700 dollar (6,8 miljoen gulden). Gevahgenisoproer onderdrukt CHICAGO, 27-10. In een gevan genis' in Chicago hebben politieman nen en bewakers donderdag met break- en traangas een oproer van 66 gedetineerden onderdrukt, die de overbrenging van een negergevange ne naar het gerechtsgebouw wilden verhinderen. De met messen en scherp gemaakte lepels gewapende gedetineerden wierpen op het hoogtepunt van het oproer emmers kokend water naar hun bewakers. Na een uur was de orde hersteld. Twee gedetineerden moesten in de kliniek van de gevan genis werden opgenomen. Volgens de hoöfdcipier zijn de onlusten veroor zaakt door leden van een „zwarte macht"-gïoep. Kind kwam onder landbouwtrekker ÜDEN, 26-10. De driejarige C. M. C. Rukten uit Uden is onder de landbouwtrekker van haar vader te rechtgekomen. Het 'kind was op slag dood. De vader reed met zijn landbouw trekker op een zandweg met staande links en Vechts van hem naast, zijn zitplaats zijn kinderen van resp. 3 en 4 jaar. De driejarige viel er af en werd door een der wielen overreden. DEN HAAG, 26-10. Recente stij gingen van de grondstoffenprüzen in het bakkersbedrijf hebben de minis ter van economische zaken aanlei ding gegeven - na overleg met de Nederlandse Bakkerij Stichting - er mede akkoord te gaan, dat met ingang van 30 oktober a.s. de prijs van het grootbrood met 1 cent per 800 gram wordt verhoogd. Door deze prijsverhoging komt de prijs van waterwitbrood in de ste den, waar de prijs van dit brood, af gehaald in de winkel, thans ten hoogste 66 cent bedraagt, op maxi maal 67 cent. In de provinciesteden, waar de huidige winkelprijs 67 cent bedraagt, mag deze worden verhoogd tot 68 cent; in de overige plaatsen mag de winkelprijs van deze brood- soort van 68 cent op 69 cent wor den gebracht. De prijzen van volkswitbrood en volksbruinbrood mogen eveneens met 1 cent worden verhoogd. Engeland wil geen geweld tegen Rhodesië NEW YORK, 26-10. Engeland heeft donderdag in de beheerschaps- commissie van de algemene vergade ring der V.N. opnieuw geweld uitge sloten als middel om de kwestie-Rho- desië te regelen en er bij zijn Afri kaanse critici op aangedrongen het effect van de economische sancties niet te bagatelliseren, want die sanc ties hadden geleid tot een flinke te ruggang in de 'handel met Rhodesië. Geweld, aldus de Britse afgevaar digde Luard, zou kunnen leiden tot- een oorlog op grote schaal waarbij vele mensenlevens verloren zouden gaan. Rhodesië had goed opgeleide en met moderne wapens uitgeruste troe pen, die zeker hard zouden terug slaan, bij een eventuele aanval. TWEEDE KAMER Motie-Wierda verworpen DEN HAAG, 26-10. De motie- Wierda, onderdeel van de tegenbe- groting die de P.v.d.A.-afgevaardig de Peschar tijdens de algemene fi nanciële beschouwingen lanceerde, is door de defensiecommissie uit de Tweede Kamer met 11 tegen vijf stemmen verworpen. Voor aanvaar ding van de motie spraken zich uit de commissieleden van de P.v.d.A.- fractie en de CPN. De commissie zal de Tweede Kamer adviseren de mo- tie-Wierda tijdens de plenaire be handeling van de begroting niet te aanvaarden. Ook minister den Toom liet zich in deze zin uit. „Bij de vaststelling van de defensiebegroting zijn al zeer ingrijpende bezuinigingen toege past". LUXEMBURG, 27-10. De ministers van landbouw van de zes E.E.G.-Ian- den z\jn er in een zware nachtver gadering in geslaagd een akkoord te bereiken over nieuwe Europese prij zen voor een aantal landbouwpro- duktcn. Het gaat om nieuwe richt prijzen of oriëntatieprijzen voor vol gend jaar voor gerst, mais, rogge, rjjst en rundvlees. Nadat dit akkoord vrijdagochtend om half zeven werd bereikt, bleken de ministers, die er toen twee da gen vergaderen op hadden zitten, nog fris genoeg om te besluiten na een enderbreking voor een licht ontbijt dcor te gaan met de zware problemen van de suikerordening op de gemeen schappelijke markt. Men verwachtte dat de supermarathon de gehele voormiddag nog zou duren. Kantonrechter te Middelburg (Zierikzee) DEN HAAG, 27-10. Bij K B. is be- noemd tot kantonrechter te Middel burg mr. A. Veenhoven, thans kan tonrechter te Emmen, tevens kan- tonrechter-plaatsvervanger te Assen. Aan mr. A. Veenhoven is tevens opgedragen ^de werkzaamheden van de kantonrechter te Zierikzee op zich te nemen. ZIERIKZEE Het Wachttorengenootschap Deze week bezoekt een vertegen woordiger van het Wachttorenge nootschap, de heer W. Kaspers Zie rikzee, in het kader van een Zee landtrip van deze kringdienaar. De heer Kaspers is in gezelschap van de heer H. D. Tolenaar, die zondag 29 oktober a.s. zal spreken over het onderwerp: „Moed vinden in een wereld vol vrees", in het gebouw Paternosterstraat 1. Sinds ik het „weest eensgezind" („Seid einig, einig, einig") van Schil. Ier eens aan Goethe heb toegeschre ven, rust er geen grote zegen meer op citaten uit het hoofd. Vandaar de pijnlijke misser met betrekking tot het stoeierige geitje, dat een da me één, twee, drie met een kopstoot in een bijna-tuimeling van de dijk verjoeg. Met dat geitje op zichzelf zit het wel goed, maar het is geen Van Scheltema-geitje. Tegenover onze volstrekte eigenwijsheid, staat de poëtische wijsheid van anderen. Er was hier en daar een (sierlijke) opgeheven vinger: „het is niet van Adama van Scheltema" en toen we het toch zo heel zeker wisten en de pap was gestort, begonnen er brief jes te ritselen. „Nooit kwam ik ech ter het door U bedoelde „Geiten- weidje" tegen", schrijft een (bemin nelijke) dame, of helemaal eerlijk: ze schreef: „geitenweitje", want bij het venijnig scharminkel van de eigenwijsheid onzerzijds, had zich nog de plompe gezellin domheid gevoegd en zo werd het Het Gei- tenweidje'y van Adema van Schelte ma, terwijl het ging om „Het Gei tenweitje" van Jacqueline van der Waals. Hadden we toch wel even moeten weten, want in het tweede couplet staat: „Snuffelende aan mijn mou wen met je lief vertrouwen in zoo'n vreemde vrouw/" Waar blijf je dan met je Adama. Nee mevrouw en anderen, we zijn nergens. Het geitje heeft op het dijkiveitje ons ook een fikse opstopper verkocht. Anders dan die dame zijn we niet op de been gebleven, maar liggen languit in de modderplas van de po ëtische vergissing. Het ligt echter niet in het voornemen hierin te blij ven rondspartelen. Dat zou dwaas zijn, want dat geitje is ook weer verder gegaan met grazen en the show goes on". Het is trouwens mo gelijk aan te sluiten bij de tekst van „Het Geitenweitje". Er steekt een enorm stuk symboliek in. „Geitelce, wat moet je met je fijne snoetje, dat zo klaaglijk schreit". Ziedaar ge transponeerd op de zondaar de droefheid om Adama en de „d", maar ik lees ook: „in mijn handen stop je, nu je jonge kopje". Kijk (al weer symbolisch) dat geeft de bur ger moed. Er is een pardon, na het literaire kwaad. Tenslotte blijven we er ook niet meer bij stilstaan. Het gedicht spreekt daar ook van. „Op het geitenweitje staat het kleine geitje, als een wittigheidje in het prille groen.'. Als een (stotende) geit tol „een wittigheidje" is verkleind en afgeslankt, kan gevoegelijk wor den aangenomen, dat het „Van Scheltema-„d"-kwaad tot de verge felijke zonden behoort, een lichte zwakheid, die van koolzwart toch weer wordt tot een wittigheidje Op zijn geits en toch ook weer men selijk, En dan tenslotte natuurlijk: „graag excuus". SCH1ERE1L ANDMAN. ZIERIKZEE. 27-10. Heden (vrijdag)morgcn om half twaalf werd in Malta II, op de hoek Fokkerstraat-Canterlaan, een begin gemaakt met de bouw van één-en-twintig premiewoningen (middenstandswoningen) voor reke ning van de woningbouwvereniging „Beter Wonen" alhier. De eerste paal van het eerste blokje van twee premiewoningen werd geheid door de opzich ter van „Beter Wonen", de heer J. Folmer. De voorzitter van de woningbouw vereniging, de heer J. Coumou, hield een korte toespraak, waarop wij nog nader terugkomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 1 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2