OLGA BEAUJOLAIS 196€> DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gezamenlijke bijeenkomst Duivelandsebejaarden ,M0NDRAG0N" MATRASSEN Aanneming van krachtige houding jegens Frankrijk is zinloos DE JONG N.V. - v/h Hogerheijde - „Naast de Beurs" Sowjet-Unie heeft weerkunstmanen Serieuse melding over „brandend kruis" BANKSTELLEN Tuinman Zoon Wéér een avond ECHT uit onder één dak CAHT^'üORIS GI$NT DAY ^Feestelijke opening van het winterprogramma Hachelijk avontuur met oude motortorpedoboot Engeland Frankrijk en de E.E.G. Als een heer gekleed.... costuum of jas „DE MAGNEET" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 oktober 1967 124ste jaargang Nr. 19887 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus I, tel. (OttfO) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 7677. Redakleur: M. J. Bij de Vaate, te). (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 7,15; per week 55 cent. Losse nummers 20 cent. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) I 1,25 per stuk. In dit nummer: GIG YOUNG AUDREY MEADOWS tndmw OriMrt *J«". MricMr. CiKaliw IHHu'. 6„"l„ Cim. t„! Ir*l« Int- Hin PfKuktliM Ik. - VM«wl UUr«8»Kl Na afloop nog een kopje koffie van het huisl Dit gehele avondvullend programma ✓oor de alles inclusief-prijs van f 11,— Gaarne vroegtijdige tafelreservering! Advertentie N.V. Concertzaal Hotel-Rest. ,,1 Oude Haven 13 - Telefoon (01110) 2670 - Zierikzee Engeland en de E.E.G. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Vanaf 18.00 uur in onze foye Advertentie RIJSTTAFEL-DANSANT m.m.v. de bekende pianisl-enfertainer Piet Daalhuisen Om 21.30 uur de vertoning van het grote filmsucces van Doris Day en Cary Granl .ROMANCE A LA CARTE" Deze grandioze Beaujolais Grande Réserve 1966 A.C., van het oude, vertrouwde huis Dufouleur Frères, Nuits St. Georges, kunnen wij U nu, in cfeze tijd van steeds stijgende prijzen, tegen een sterk verlaagde prijs aanbieden. Vlak voor de nieuwe oogst konden wij namelijk een forse prijsverlaging bedingen. Beaujolais, de wijn voor iedereen die de jeugd in zijn hart draagt Nu per fles 3.25 Doosprijs (bij 12 flessen) per fles Zierikzee - Telefoon (01110)-2848 BONN, 26-10. Bondskanselier Kurt Georg Kiesinger en minister van bui tenlandse zaken Willy Brand, heb ben donderdag vcor de Bondsdag verantwoording afgelegd over hun respectieve bezoeken aan Londen en Luxemburg in verband met de Britse aanvrage van het E.E.G.-Jidmaat- schap. Doodstraf voor moordenaar in V.S. PHOENIX. 26-10. Een jury in de Amerikaanse stad Phoenix (Arizona) heeft Robert Benjamin Smith schul dig bevonden aan moord op vier vrouwen en een kind, en de dood straf gevraagd .Smith was op 12 no vember van het vorig jaar een schoonheidssalon in eer. buitenwijk binnengelopen, had de daar aanwe zigen gedwongen in een kring op de vloer te gaan liggen, en daarna zijn revolver op hen afgevuurd. Ze ven personen werden getroffen, maar twee overleefden het. MOSKOU, 26-10. Verscheidene Sowjet-Russische kunstmanen leve ren sinds een half jaar meteorolo gische gegevens van over de hele wereld, heeft prof. Michail Andro- nov in de Prawda geschreven. Dit stelsel kunstmanen wordt aangeduid met ..De Meteoor". Het begon te werken met de lancering van de Kosmos 144 en 156, op 28 februari en 27 april. De kunstmanen draaien op ongeveer 630 km. hoogte rond de aarde en leveren elk per dag gege vens over de helft van de aardbok Gebleken is dat de zonnebatterijen van de Ko9mos 144 lange tijd onge stoord werken. De betrokken kunst manen zijn uitgerust met televisie- apparaten die wökenopnamen ma ken, aldus prof. Andronov. Hoge verliezen in Vietnam SAIGON, 26-10. Het Amerikaan se verliescijfer in Vietnam in de week van 15 tot 21 oktober is twee maal zo hoog als dat van de Zuid- vietnamese regeringsstrijdkrachten, met 193 doden tegen 81 Zuidvietna- mezen en 7 onder de Amerikaanse bondgenoten. Gewond werden 949 Amerikanen, Vietnamezen en 23 mi litairen van de bondgenoten. Sinds 1 januari zijn 14.100 Amerikanen in Vietnam gesneuveld en meer dan honderdduizend gewond of vermist geraakt. Duidelijk bleek dat de houding van de Westduitse regering sinds het de bat over deze kwestie op 13 oktober niet is veranderd. Opnieuw werd steun aan Engeland verklaard en aangedrongen op geduld en het aan nemen van een pragmatische hou ding. Kiesinger weigerde wederom in te gaan op de eis van de liberale op positie, het Franse verzet tegen de Britse toetreding met een krachtiger houding te beantwoorden. Evenals tijdens zyn bezoek aan Londen, wees de kanselier er met nadruk op, dat tegen De Gaulle een harde houding geen zin heeft en dat in het huidige stadium niets anders gedaan kan worden dan het stand punt van de overige leden van de zes zo kundig mogclyk naar voren te brengen. Hij betoogde dat hij in zijn ge sprekken met Wilson erin geslaagd was de Britse premier te overtuigen dat de Bcndsrapubliek de Britse aan vrage wel degelijk ten volle steunt. De Franse eisen Minister Brandt wees met beslist heid de Franse eisen af, dat Enge land eerst zijn economie gezond moet maken en de positie van het pond sterling als internationale x-eserve- valuta moet herzien voordat in de Euromarkt een plaats voor dit land kan werden ingeruimd. Hij oogstte applaus met de opmerking dat het onverdedigbaar is dat de E.E.G.-lan den Engeland hardere eisen stellen voor toetx-eding dan bij de vorming van de E.E.G. van elkaar was ge- eist. Raadselachtig verschijnsel in Engeland LONDEN, 26-10. Nu al twee degen lang uit Zuid-Engcland meldingen zijn binnengekomen ever een vreemd „lichtend voorwerp" heeft ook de se rieuze koninklijk observatorium mcetcn bekennnen dat zy het ver schijnsel, dat zich voordoet als een „brandend kruis", niet kan verkla ren. „Er staat iets aan de hemel dat geen ster of planeet is", aldus een Groeiende verslaving aan verdovende middelen in Engeland LONDEN, 26-10. Het aantal aan verdovende middelen verslaafden in Engeland is in vijf jaar tijds (van 1961 tot 1966) verdrievoudigd. In de zelfde tijdspanne is de toeneming van heroïne-verslaafden zelfs ver- zevenvoudigd. De gemiddelde leef tijd van de verslaafden wordt steeds lager. In 1959 waren er geen „hero- ïne-zuchtigen" onder de -twinttg. In het afgelopen jaar zijn 317 heroïne gebruikers onder de twintig gesig naleerd. Als de verspreiding van het ge bruik van verdovende middelen in het huidige tempo voortgaat zullen er in 1984 naar schatting een miljoen verslaafden in Engeland zijn, aldus een rapport van het „Office of Health Economics". Advertentie woordvoerder voor het observatori um. Aanvankelijk had men meldingen over onge-identificeerde voorwerpen aan het firmament niet exmstig geno men en gesuggereerd dat venus het antwoord cp de vragen kon leveren. Vandaag was echter een rapport binnengekomen van een betrouwba re sterrekundige uit Hastings, die beweerde dat venus en het „lichtend voorwerp" beslist niet hetzelfde wa ren. In de afgelopen 48 uur zijn uit heel Zuid-EngeÜand meldingen bin nengekomen ever flitsende, flakke rende en bewegende lichten, vliegen de kruisen en vliegende schotels. De waarnemers varieerden van politie agenten tot een voormalig piloot van" de luchtmacht. In het parlement zijn vragen ingediend over „het voox*- werp" en dcor sommigen is het ver- rnoeden geuit dat het wel eens een geheim wapen kan zijn dat door de militairen beproefd wordt. Anderen houden het op bezoekers uit een andere wereld, die een kijk je komen nemen in Londen. Eetkamers Wandmeubelen Bureau's Herenfauteuils Tafeltjes Kapstokken en nog véél meer bij woninginrichters Mol 19 - Zierikzee Telefoon 2887 6Ö| FEESTJOL OEESf K leukste dit jaa#, zaterdag- en zondagavond: Advertentie TEHERAN. De sjah-in-sjah van Irart kroant, na eerst zichzelf te hebben gekroond, zijn gemalin Farah tot keizerin. Rechts kroonprins Reza. DEN BURG, 26-10. Donderdag te gen de avond is op zeven mijl uit de Texelse kust ten noorden van Den Helder een oude motortorpedoboot vergaan. De drie opvarenden kon den zich met een vlot in veiligheid stellen cp het Texelse strand. Het waren de 28-jarige kapitein F. F. Spee uit Venlo, de 29-jarige stuur man A. Siep uti Arnhem en de 62- jarige machinist F. J. Blokker, even eens uit Arnhem. Het bootje van 28 meter lamg was door particulieren te Gibraltar aan gekocht van een Duitse firma. Het was in 1955 gebouwd en verzekerd bij Lloyds. Woensdagavond om streeks negen uur was men uit Ham burg vertrokken en hoopte de tocht in vijf dagen te volbrengen. Door het slechte weer met windkracht zeven tot acht zag men zich genoodzaakt een haven op te zoeken en men ver koos Den Helden*. Maar enkele mij len ten zuiden van deze stad raakte de motor defect. Hierdoor kon de zender eveneens niet meer worden gebruikt. Het scheepje dreef stuur loos rond en maakte veel: water toen zware golven de ramen vei'brijzelden. De opvarenden trachtten de aandacht van de kustwacht van Huisduinen op zich te vestigen door signalen met een spiegel en door het seinen met een vlag, alsmede dooi* het afschie ten van lichtkogels. Men bleef echter onopgemerkt ook toen een vliegtuig op 600 meter afstand rondcirkelde, maar kennelijk de moeilijkheden niet opmerkte. Toen het scheepje dreigde te kapseizen sprong men in een zich automatisch opblazend vlot. Na een uur ongeveer landde men op het strand ter hoogte van paal 17. LONDEN, 26-10. De Britse re gering heeft by monde; van minister van buitenlandse zaken George Brown de Franse eis van de hand gewezen dat pas over Engeland's toe treding tot de E.E.G. kan worden ge sproken als het pond sterling opge houden heeft een internationale re servevaluta te zyn. Deze eis was samen met een tot sanering vaxi de Britse economie ge steld door de Fx*anse minister van buitenlandse zaken Maurice Couve de Murvaüfle gesteld op de vergade ring van de E.E.G.-ministeiraad te Luxemburg. In een rede tot het Lagerhuis koos Brown zeer voorzichtig stelling te gen de nieuwe Franse bezwaren te gen een Brits E.E.G.-'lidmaatschap. De eis tot afschaffing van het pond sterling als reservevaliita noemde hij een „onrealistische vooi*waarde om vooraf ite stellen". met een van Nieuwerkerk Poststraat 12, tel. (01114)265 Toenemende wind Vei wachting lot zaterdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met re pen; morgen ovei'dag opklaringen en plaatselijk enkele buien; kx*achtige lot stormachtige wind, aan de kust wellicht tijdelijk storm, tussen zuid en zuidwest; weinig vex*anderirg in temperatuur. '28 pkt. Zon op 7.26, onder 17.21. Méan op 00.21, onder 15.54. 29 okt. Zon op 7.28, onder 17.19. Maan op 01.47, onder 16.09. 30 okt. Zon op 7.30, onder 17.17. Maan op 03.15, onder 16.22. Nieuwe maan: 2 nov. te 06.48. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 28 okt. 10.11 29 okt. 11.40 30 okt. 0.24 v.m. 23.03 n.m. v.m. n.m. v.m. 12.47 n.m. BROUWERSHAVEN: Doodtij: 28 okt. TIET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie koerste vrijdag tussen IJsland en Schotland naar het noordoosten, terwijl zich boven 2uid-oost Europa een hoge- drukgebied bevindt. Hierdoor werd boven een groot deel van west-Eu ropa een zuidwestelijke luchtstro ming in stand gehouden, waarmee een randstoring, die vrijdagmorgen ten zuiden van Ierland lag, vergezeld van enige regen naar de Noordzee trok. Intussen trekt een andex*e depres sie van het zeegebied ten westen van de Britse eilanden naar het zuidoos ten. Het ziet er echter naar uit, dat dit druksysteem zijn koers zal wij zigen en zich over Engeland en de Noordzee naar zuid-Noorwegen zal verplaatsen. In verband met deze ontwikkeling zal de zuidelijke wind bij ons naar zuidwest ruimen en tij delijk tot sterk aanwakkeren. Het bij de depressie behorende fronten systeem zal ons in de nacht van vrij dag op zaterdag passeren, waarbij enige regen zal vallen. 22.56 n.m. n.m. 12.46 n.m. 28 okt. 29 okt, okt 10.15 v.m. 11.43 v.m. 0.12 -v.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1