WINSTDELING: UW PRIVILEGE BIJ DE NATIONALE LEVENSVERZEKERING - BANK N V Jazeker, de Nationale Levensverzekering-Bank laat U delen in de winst. Heel direct. Als U wilt in contanten. Maar er is ook nog een tweede - en veel betere - manier om van Uw winstprivilege gebruik te maken. U kunt besluiten Uw verzekering elk jaar met het winstaandeel te verhogen, met als resultaat een automatisch groeiende verzekering. Verstandig... zeker met het oog op de toekomst! Bespreek de voordelen van de Nationale Winstdeling met Uw verzekeringsadviseur. Hij heeft telefoon! En als U nog geen eigen adviseur hebt, bel dan één van onze kantoren. Herziening van de pachtnormen - Oude systeem verlaten Verhoging provinciaal subsidie voor het opbouworgaan Stichting Zeeland STREEKNIEUWS nationale Hoogleraar, 46 jaar, gehuwd, drie kinderen. Is een gezaghebbend auteur en heeft niet de minste moeite zijn gehoor in de collegebanken te boeien. Hij bezit de gave om in de huiselijke kring afstand te nemen van zijn beroep. Hij beseft als geen ander de noodzaak van een goede toekomstvoorziening en weet deze te combineren met directe belastingbesparing. Met het oog op een aanvullende pensioenregeling (hij zal slechts 28 dienstjaren kunnen bereiken) sluit hij een Nationale Ideaalver- zekering met lijfrenteclausule. En natuurlijk volledig met winst deling! Na 24 jaar wordt afgezien nog van de winstaandelen f90.000,- uitgekeerd, te besteden Voor een pensioenregeling. Zou hij eerder overlijden, dan krijgt zijn gezin bovendien een extra in komen van 9.000,- per jaar. De jaarlijkse premie van f 4.880,- levert een belastingbesparing op van circa 2.000,-, zodat de fiscus ruim 40% voor zijn rekening neemt! Karin 4 jaar. Knipt, plakt, kleurt en bouwt haar eigen wereldje waarin alleen (nog) maar plaats is voor „mam, pap, de juf op school en hondje Tom". Haar vader (electro-tech- nisch ingenieur, 29 jaar, salaris f 15.600,-) sloot vorig jaar een Nationale Carrière Verzekering voor z'n jonge gezin. Hij vindt levensverzekering een efficiënte vorm van sparen en brengt dat nu ook voor zijn kind in praktijk. Zijn verzekeringsadviseur maakt hem attent op de pas ontworpen Nationale Voorsprong Verzeke ring, speciaal voor kinderen. Als Karin straks gaat trouwen, ligt er al een flink bedrag voor haar klaar. Wat er ook gebeurt! Wil zij zelf doorsparen, dan kan dat be drag eep stevige start zijn voor een verzekering op het leven van haar man. In dit geval voor een kapitaal van 18.000,-. Plus Na tionale winstdeling. De premie, die haar vader aan vankelijk tot haar huwelijk of 25ste jaar verschuldigd is, be draagt slechts 19,95 per maand. Huisvrouw, 37 jaar, gehuwd, twee kinderen. Zij is eraan gewend, dat haar man (42 jaar, fabrikant) niet veel thuis is. Zijn werk voert hem vaak naar het buitenland, waar de producten van zijn N.V. goed staan aange schreven. De weekends brengt hij echter zoveel mogelijk met vrouw en kinderen door. Enige tijd geleden kwam een oude zakenvriend hen opzoeken en 's avonds ging het gesprek over de toekomst en hoe de ver antwoordelijkheid van een man voor zijn gezin kan worden ge combineerd met een druk leven. Dit gesprek had een interessant vervolg. Haar man nam contact op met zijn verzekeringsadviseur, die een helder en weldoordacht voorstel deed. Een oudedagspensioen per jaar van f 12.000,- en een weduwen- pensioen van f 8.000,-. Plus een extra wezenpensioen voor elk kind.' Verzekerd op kapitaalbasis met volledige winstdeling kost deze pensioenverzekering aanvanke lijk 7.640,- per jaar. Dit bedrag komt geheel ten Jaste van de be drijfswinst. En: het pensioen kan zonder nieuwe medische waar borgen worden aangepast bij het stijgende inkomen. DE NATIONALE HEEFT 17 KANTOREN IN ONS LAND. U VINDT ZE HIER - MET TELEFOONNUMMERS. ALKMAAR (17341), AMSTERDAM (244838), ARNHEM (21443). BREDA (44750). DORDRECHT (41577). ENSCHEDE (10664). GRONINGEN (26244), DEN HAAG (184832), HAARLEM (22120), LEEUWARDEN (22148), LEIDEN (24400), MAASTRICHT (16064), MIDDELBURG (4651), ROTTERDAM (289760/282700), TILBURG (25060), UTRECHT (24746), ZWOLLE (14600). IVIct ingang van 26 oktober 1967: DEN HAAG, 21-10. Met ingang van 26 oktober 1967 zyn nieuwe pachtnormen vastgesteld. Bg de nieuwe normen is het tot dusver gel dende systeem voor de agrarische woningen, waarbij de pachtprijzen uiteenlopen naar grootte en doelma tigheid, met een toeslag voor centra le verwarming en voor de werkne merswoning een huurprijs gebaseerd op de bepalingen van de huurwet, verlaten. De hoogste toelaatbare pachtprijs voor agrarische woningen is volgens het nieuwe pachtnormenbesluit 1967 thans de huurprijs van in het desbe treffende gebied gelegen vergelijkba re woningen. Het ministerie van landbouw deelt mee. dat hierdoor aansluiting verkregen is op de door de regering ingevoerde regionale li beralisatie van de huren. De grond kamers toetsen de pachtprijs voor agrarische woningen in de geliberali seerde gebieden aan de daar geldende vrije huurprijzen, in de niet-gelibe- raliseerde gebieden aan de daar gel dende beheerste huurprijzen. De herziening van de normen van het land houdt verband met de se dert 1964 gestegen publiekrechtelijke lasten, zoals waterschapslasten en straatbelasting. Tevens is een ver dere spreiding tussen pachtprijzen voor goede en slechte gronden in de nieuwe normen aangebracht. De ver hoging varieert van f 30.- per ha voor de beste gronden tot f 15,- per ha voor de slechtere gronden. Voor tuinland bedraagt de verhoging on geveer 10 procent. De hoogst toelaatbare pachtprijs voor boomstanden, aangelegd en op gekweekt door de verpachter is met f 500,- verhoogd tot f 1500,- per ha per jaar. Deze pachtprijs is namelijk sedert 1960 ongewijzigd gebleven. Sedertdien zijn echter de prijzen van het planitmateriaal en de kosten van opkweken sterk toegenomen. Ook de wijze van aanplant is in het alge meen intensiever dan een aantal ja ren geleden. Hst systeem van de pachtprijsbe- paling voor bedrijfsgebouwen is ge wijzigd Tot nu toe werd de pacht prijs voor een bedrijfsgebouw bere kend clocr vermenigvuldiging van het aantal hectaren met een bij een ge geven grootteklasse behorende pacht norm. Deze norm is bijv. Voor de grootteklasse 35-45 ha hoger dan die van boven de 45 ha. Om de onbillijkheid weg te nemen is bepaald, dat de lagere norm van de volgende grootteklasse alleen geldt vcor de oppervlakte waarmee de voorafgaande grootteklasse wordt overtroffen. De normen voor de verschillende grootteklasse bij de bedrijfsgebou wen zijn veranderd. De laagste groot teklasse is met 10 verhoogd terwil- le van de gestegen bouwkosten en onderhoudslasten. De normen voor de grootteklasse van 15-25 ha zijn ongewijzigd gebleven, die voor de grootteklassen van 25-35 en 35-45 ha resp. met 10 en 20 °/o verlaagd. Dit is gedaan omdat in het nieu we systeem de hoogst toelaatbare pachtprijs voor bedrijfsgebouwen in de hogere grootteklasse al automa tisch stijgt ten opzichte van de nu geldende hoogst toelaatbare pacht prijs, de regering Wilde een te sterke pachtprijsstij ging vermijden. De hoogst toelaatbare pachtprijs voor bedrijfsgebouwen van bedrijven van 45 ha en groter wordt vastge steld op basis van een redelijke ver goeding met betrekking tot de ge bruikswaarde, doch tenminste op het bedrag, dat voor bedrijfsgebouwen tot 45 ha wordt verkregen. Nieuw is de bepaling, waarbjj de hoogst toelaatbare pachtprijs voor nieuwe bedrijfsgebouwen en glasop standen, over de bouw en inrichting waarvan tussen verpachter schrifte lijke overeenstemming bestaat, wordt berekend naar de jaarlijkse afschrij ving op grondslag van de vervan gingswaarde alsmede naar de rente van het geïnvesteerde kapitaal. Hiermede wordt beoogd, een bij drage te leveren tot noodzakelijke vernieuwing of modernisering van bedrijfsgebouwen en glasopstanden door de erfpachter, die daarvan tot dusverre door een te lage vergoeding in de pacht voor door hem gedane investeringen werd weerhouden. Bij de toetsing van een pachtovereen komst zal de grondkamer reeds de pachtprijs van nog te stichten be drijfsgebouwen en glasopstanden kunnen goedkeuren, ingaande zodra zij overeenkomstig de voorgestelde plannen zijn gesticht. De nieuwe be paling is ook van toepassing van zo danig ingrijpende verbouwingen aan bestaande gebouwen, dat deze aan nieuwe gebouwen gelijkwaardig zijn. Voor met schriftelijke toestemming van de pachter aan de gebouwen aangebrachte overige verbeteringen of bijzondere voorzieningen kenit de grondkamer een toeslag toe, bere kend naar de jaarlijkse afschrijving op .grondslag van de vervangings waarde, alsmede naar de rente van het geïnvesteerde kapitaal. TOKIO. De Japanse oud-premier Sjigeroe Yosjida, die in de sombere dagen na de tweede wereldoorlog leiding gaf aan de wederopbouw van zijn land, is in zijn woning in Oiso, ten zuiden van Tokio, over leden. Hij werd 89 jaar. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 23-10. Op de Utrecht se paardenmarkt werden 339 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1200 tot f 1600; werkpaarden f 1200 tot f 1525; oude paarden f 925 tot f 1465; 3-jarige paarden f 900 tot f 1175; 2-jarige paarden f 700 tot f 925; veulens f 300 tot f 625; hitten f 700 tot f 925; slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 2,80 tot f 3,25; jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 3,25 tot f 4,15. De handel was willig. Aardappclbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 23-10. Klei-aard- appelen voor hei binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 12,50-14,00 Bintje 35-50 mm opwaarts geen note ring; Bintje 40 mm opwaarts f 9,00- 11,00; Meerlander 40 mm opwaarts f 10,50-12,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts iin twee ma len gesorteerd f 9,00-10,00; Bintje 40 mm opwaarts f 9,50-10,00; Bintje 45 mm opwaarts f 10,00-10,50. Voer-aardappelen f 2,50-3,50. Stemming: binnenland en export flauw. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heteren (toez.): dr. A. van den Eind te Kootwijk; te Schoon hoven (vee. H. Jongerden): H. Koud- staal te Oudshoorn; te Hien en Do- dewaard: W. E. Heijboer te 's-Gra- venmoer. Geref. Kerken Beroepen te Tiel: J. van Wijngaar den te HaulerWijk (Fr.). Aangenomen naar Rotterdam-C (als past. medewerker van. de Stich ting Clubhuizen De Jeugdhaven): kand. drs. H. R. Stroes te Rotterdam en reeds aI's zodanig werkzaam. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Velp: J. C. Janse te Zutphen. De in Wenen regerende Oosten rijkse (R.K.) volkspartij van kanse lier Klaus heeft bij de provinciale verkiezingen in de deelstaat Gpperr Oostenrijk een gevoelige nederlaag geleden. Prins Norodom Sihanoek, het staatshoofd van Cambodja, heeft zich uitgesproken tegen handhaving van de V.N.-missie die een verzoening tussen Cambodja en Thailand tot stand moet brengen. Voorstel G.S.: Zeeland geen lid van Raad der Europese Gemeenten ZIERIKZEE, 23-10. Ged. Staten hebben aan de Zeeuwse staten voor gesteld om afwijzend te beschikken op een verzoek van de Sectie Ne derland van de Raad der Europese gemeenten, inzake toetreding van de provincie als lid van die sectie. In hun toelichting schrijven G.S. dat zij grote waardering hebben voor het werk van de R.E.G. en dat zij het nastreven van zijn doelstellingen een belangrijke zaak achten. Toetre ding als lid, zo meent het college, ligt echter niet op de weg van de provincie, omdat het in principe gaat om een organisatie van en voor gemeenten, hetgèen o.a. blijkt uit de doelstellingen. Verder wordt in het maandblad „De Europese Gemeen te" nadrukkelijk gesproken over „de grote internationale gemeenten-or ganisatie". Ged. Staten wijzen er op dat ook het gehele aktiviteiten „pak ket" van de R.E.G. is afgestemd en gericht op de gemeenten en hun plaats en taak in de Europese ruim te. De Duitse Christen-Democraat Erik Blumenfeld, voorzitter van de politieke commissie van het parle ment van. de West-Europese Unie, is optimistisch voor wat betreft de be gindatum van onderhandelingen over de Britse toetreding tot de Europese Gemeenschappen. Hij verwacht die onderhandelingen begin volgend jaar. In Griekenland zijn weer 57 le gerofficieren, onder wie een brigade generaal en zeven kolonels, op non- actief gesteld. Dit blijkt uit een maandag gepubliceerd koninklijk be sluit dat op 17 oktober door koning Ccnstanlijn was getekend. ZIERIKZEE, 23-10. Ged. Staten van Zeeland hebben aan provinciale staten voorgelegd de begroting voor 1968 van het proviciaal opbouwor gaan Stichting Zeeland. Met ingang van 1 januari 1S67 werd aan het op bouworgaan een provinciaal subsidie toegekend van f 181.350,- per jaar. Hiermede rekening houdend vertoont de begroting voor 1968 nochtans een tekort van f 37.550,-. Hel tekort ont staat in hoofdzaak wegens meerdere personeelskosten in verband met het rekening houden met de aanstelling van een tweede onderzoeker en een functionaris voor samenlevingsop bouw. De directeur van het opbouwor gaan heeft Ln een uitvoerige nota de noodzaak van personeelsuitbreiding aangetoond. Het college wijst er op dat zeker in de huidige omstandig heden behoefte bestaal aan een goed functionerend opbouworgaan. Dit im pliceert, dat daartoe een deskundig personeelsbestand ter beschikking moet worden g-rsteld, aldus Ged. Staten, die prov. staten in overwe ging geven het provinciaal subsidie met ingang van 1 januari 1968 vast te stellen' op ten hoogste f 218.900,-. Uit Tel Aviv wordt gemeld dat in de industriecentra en openbare in stellingen in Israël wordt gecollec teerd voor de aanschaf van ccn nieu we torpedobootjager. Gezaghebbende Israëliërs zijn van mening dat de Egyptische aanval op de „Eilath" zorgvuldig was voorbereid. Vergadering Prov. Staten De agenda voor de vergadering van de staten van Zeeland, te hou den op vrijdag 27 oktober a.s., is nog met twee punten aangevuld. Aan de staten wordt nl. voorgesteld over te gaan tot verhoging van het provin ciaal subsidie in de kosten van het nazorgwerk ten behoeve van doof stommen en afwijzend te beschikken op een verzoek tot toetreding van de provincie als lid tot de Raad van Europese Gemeenten. ZIERIKZEE Najaarsvergadering Korfbalvereniging r,All-Ready" De korfbalvereniging „All Ready te Zierikzee belegt op donderdag 26 oktober aanstaande in de kantine op hel sportveld „Bannink" te Zie rikzee een najaarsvergadering. Aan de agenda werd het volgende ont leend: financieel overzicht en de aan de gang zijnde financiële aktie; benoeming kascommissie (2 leden); bespreking winter- en microcompe titie; zaal- en buitentraining; be stuursverkiezing, waarbij allen zich herkiesbaar stellen; uitbreiding be stuur met l bestuurslid; verkiezing twaalftalcommissie (alle drie dc le den zijn herkiesbaar); medische sportkeuring en regeling vervoer van spelers. Ver. v. Vrijzinnig Hervormden Heden (dinsdag 24 oktober) spreekt op de jaarvergadering van de Ver. v. Vrijzinnig Hervormden, de heer W. C. de Vos over „Mijmeringen op het water".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5