P.J.G. Schouwen-Duiveland besprak het vvinterprogramma Wie Johnson nu zou kunnen verslaan van meisje STREEKNIEUWS Tragische vergissing bij begrafenis Volop aktiviteiten in de komende maanden ZIERIKZEE. In de Schouwen- Duivelandse afdeling van de Platte, lands Jongeren Gemeenschap bruist het het kc mende seizoen weer van de aktiviteiten. De boerenjeugd uit de streek zal - als de geraamde plan nen verwezenlijkt zullen worden - zeker niet elke avond op de boerderU behoeven door te brengen. Vanaf de maand oktober is er vrij wel iedere maand wel een of ander evenement op touw gezet door de P.J.G.'ers. Dit kwam naar voren uit de woorden van de heer P. Vis uit Zonnemaire op de vrijdagavond in de aula van de lagere land- en tuin bouwschool „De Kluut" te Zierikzee gehouden algemene ledenvergade ring, waarvoor aardige belangstel ling bestond. Na het openingswoord van voorzitter P. Vis bleek dat se cretaris G. J. Klompe uit Dreischor verhinderd was. Het bestuurslid, mejuffrouw Elly van der Linde (Dreischor) las de notulen voor van de te Burgh gehouden vorige verga dering. Uit deze notulen bleek o.m. dat het gehouden schuurfeest geen daverend succes is geworden en dat ook de mosselmaaltijd, die nogal een aardig nadelig saudo te zien gaf niet helemaal datgene heeft opge leverd wat er van verwacht mocht worden. In 'het afgelopen sei zoen slaagden de P.J.G.'ers er he laas niet in om een eigen toneel avond te verzorgen. Bijna was alles rond doch toen liep het uiteindelijk toch nog mis. Een toneelgroep uit Oosterland bracht echter reddingen verzorgde in Renesse de toneel avond. Uit het financieel overzicht van penningmeester Jan Gaanderse (Eikerzee) bleek, dat per 31 augustus 1967 een batig saldo aanwezig was. De Beatavond, welke in oktober '66 gehouden is leverde een 'klein batig saldo op, doch de mosselavond en de toneeluitvoering leverden een nega tief (geldelijk) resultaat op. Het winterpregramma Na deze ledenvergadering wordt in de maand november aanstaande een weekend gehouden van vrijdag 17 november tot zondagmiddag 19 november in het Vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand, waarvan Twee mannen vielen hoofdagent aan ROTTERDAM, 22-10. Een hoofd- agent van de Rotterdamse pclitie is dit weekeinde in de Maasstad ernstig mishandeld, nadat hij de personen auto waarin twee mannen zaten, voor een controle had laten stoppen. Toen de agent de bestuurder van de wagen, die volgens de politie evenals zijn passagier onder invloed verkeerde, naar de papieren vroeg, sprengen de twee uit de auto en vie len de agent pan. Nadqt de twee de politieman ernstig aan het hoofd hadden verwond sloegen zij hem te gen de grond. De agent trok toen zijn pistool en vuurde zesmaal in de lucht. Een van de twee mannen vluchtte daarop. De agent slaagde erin de andere met zijn pistool in be dwang te houden. Met grote moeite kon de man, de 23-jarige heijer J. K. uit de Maasstad, worden overge bracht naar het bureau Bergsingel. De gewonde hoofdagent werd naar het Bergwegziekenhuis gebracht. NEW YORK, 23-10. Volgens een dcor het „Gallup"-Instituut in ruim 320 Amerikaanse steden en dorpen verrichte opiniepeiling zouden drie republikeinen, te weten Richard Nixon, Nelson Rockefeller en George Romney, president Johnson verslaan wanneer nu presidentsverkiezingen werden gehouden. Bij de republikeinen is Richard Nixon veruit favoriet (42 procent gaf aan hem de voorkeur tegen 18 pro cent aan Rockefeller en slechts 13 procent aan Romney), maar opval lend is dat Rockefeller volgens de ondervraagden met grotere voor sprong over Johnson zou zegevieren (54 tegen 40 procent en 6 procent blanco). De strijd Nixon-Johnson zou veel spannender zijn: 49-45 en 6 pro cent bdanco. Twee ernstig gewonden na ontploffing lijmpot ROTTERDAM, 22-10. Vier men- sen zijn zondagavond gewond ge raakt bij een brand in een huis aan het Zwaanshals in Rotterdam. Twee van hen, de 22-jarige mevrouw G. A. Bergmans-Mus en haar 23-jarige echtgenoot, zijn er vrij ernstig aan toe. Zij moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De brand ontstond in het huis van de familie van Wijngaarden, waar het echtpaar Bergmans op bezoek was, toen een pot met lijm explo deerde. Men had de lijm in de ka chel van de woonkamer geplaatst om hem vloeibaar te maken. Onmid dellijk na de explosie stond de ge held l'crr.^r in laaie. Mevr. uergrnans sprong daarop in paniek uit het raam en sloeg vier meter lager tegen de straat. Haar echtge noot kreeg ernstige brandwonden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 23-10. Aanvoer 1646 stuks vee. t.w.: 1200 runderen en 446 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen extra kwaliteit f 4.30-4,60, le f 3,80- 4,20, 2e f 3.45-3,65, 3e f 3,20-3,35. Stieren f 4,00-4,60. Worstkoeien f 2,95 -3 25. Varkens extra kwaliteit geen notering, le f 2,08-2,15. 2e f 2,04-2,08, 3e f 2,00-2.04. Slachtzeugen f 1,60-1,70 Zware varkens f 1,80-1,90. Runderen: aanvoer even ruimer, handel redelijk, prijzen iets 9tijver. Varkens: aanvoer groter, handel goed, prijzen iets gedrukt. de kosten per lid ca. f 20 zullen gaan bedragen. Op de zaterdagmorgen na aankomst zal de heer J. Markusse, voorlichter bij de R.L.V.D. te Goes het onderwerp „Bedrijfsopvolging" en vererving" voor de Schouwse P. J.G.'ers behandelen. Zaterdagmiddag zal mej. Z. J. H. Edzes, economisch sociaal voorlichtster bij de Zeeuwse Landbouw Maatschappij een cause rie houden over woninginrichting en wat daarmee samen hangt. Zon dagmorgen 19 november zal de Schouwse afdeling samen zijn met wika R. J. Wasterval, directeur van „Hedenesse". In december hoopt men een avond te vullen met een eigen kracht. Het lid C. J. van Wes ten zal dan wel terug zijn van zijn reis uit Amei*ika en voor zijn mede leden P.J.G.'ers zijn ervaringen van zijn reis weergeven. In januari 1968 gaan de leden op bezoek naar een theater terwijl in februari een be zoek zal worden gebracht aan een toneelavond te Middelburg. Rotter dam of Tilburg. In maart wordt een quizavond op poten gezet en in april volgt weer een ledenvergadering. In mei gaat men streekwedstrijden or ganiseren terwijl ook nog de moge lijkheid bestaat dat in de komende AMSTERDAM, 21-10. In het RAI- ccngrescentrum in Amsterdam heeft de N.V.S.H.-voorzitter, dr. M. Zel- denrust-Noordanus, zaterdagmorgen het congres „Sextant '67" geopend. De N.V.S.H. beschouwt dit congres als een uitdaging. Aan de hand van onderwerpen als voorechtelijk en buitenechtelijk geslachtsverkeer, prostitiutie, homofilie en pornogra fie wil zij de nog steeds heersende dubbele moraal ten aanzien van de sexualiteit aan de orde stellen. Aan het einde van de teach-in zei de voorzitster, dat naar de mening van het hoofdbestuur de tijd van een aparte sexuele moraal voorbij is. „In het perspectief van het huwelijk werden gezin en sexualiteit tot voor GILZE-RIJEN, 22-10. Sinds van nacht twaalf uur weet de familie Roeien uit Rijen dat zij zaterdag morgen cp de begraafplaats van de parochie Maria Magdalena aldaar niet haar 17-jarige dochter Ria ten grave heeft gedragen maar de doch ter van de familie Van de Wijngaard uit Rijen, die deze begrafenis die on der grete belangstelling geschiedde, eveneens bijwoonde. Beide meisjes waren zwaar tot le vensgevaarlijk gewond bij een auto- bctsing dinsdag j.l. tijdens de laatste kermisdagen in Rijen. Beiden lage.n in e.en ziekenhuis in Breda buiten kennis en vanwege de vele bepleiste ringen en verbandexi praktisch on herkenbaar. De identifikatie van het overleden slachtoffer, dat voor mej. Ria Roeien werd aangezien, is geschied in aan wezigheid en op verklaring van haar naasite familie. Beide families heb ben aan het ziekbed gezeten van beider dochters. Gisteravond laat kwam Ria Roe ien echter bij kennis en ontpopte zij zich als het meisje dat men 's mor gens meende te hebben begraven. In haar plaats bleek dus in werkelijk heid de levensgevaarlijk gewonde mej. Van de Wijngaard te zijn over leden. De pastoor van de parochie Maria Boodschap in Rijen heeft de moeder van dit meisje inmiddels over het overlijden van haar dochter inge licht. Beide meisjes, vriendinnen, 17 jaar Vier doden door frontale botsing EDAM, 21-10. Een frontale bot sing tussen een vrachtauto van een expeditiebedrijf uit Elburg en een personenauto heeft op de E 10-weg te Edarn vier slachtoffers geëist. De personenauto, waarin vier le den van de Koninklijke Marine zaten, was op weg naar Den Hel der. Bij een inhaalmanoeuvre nader de van de andere kant de vrachtau to. Ten einde een frontale botsing te vermijden weken beide auto's naar dezelfde wegberm uit, die ter plaat se tamelijk breed is. Door deze noodlottige samenloop ontstond de botsing. Alle vier de inzittenden van de personenauto waren op slag dood. De chauffeur van de vrachtauto werd licht gewond. Rijkspolitie en Mare chaussee waren dii-ect ter plaatse en zorgden voor omleiding van het drukke verkeer. Scheepvaartberichten Ameland, 21-10 830 m. z.w. Fayal naar Curagao. Esso Rotterdam, 21-10 420 m. n.o. Puertorico naar Le Havre. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten HAAMSTEDE: dinsdag 24 oktober, 7.30 uur ds. Vergunst, Rotterdam. ZIERIKZEE Rapport Oosterscheldecongres Met twee anderen, o.w. mr. J. de Quay is mr. dr. H. P. Schaap - na afloop van het te Bergen op Zoom gehouden Oosterscheldecongres - be noemd tot rapporteur van het con gres. Een rapport over het behan delde zal worden opgesteld. zomer streekwedstrijden op Schou wen-Duiveland worden georgani seerd. Dit laatste zal het bestuur nog nader bestuderen. Provinciaal programma Veel aandacht vroeg voorzitter Vis ook nog voor het provinciaal P.J. G.Z.-programma, dat vrij uitvoerig is en enkele interessante evenemen ten vermeldt. Na de pauze hield de heer R. van der Meer uit Seroosker- ke (W.) een interessante causerie over zijn reis naar Denemarken in de afgelopen zomer. De heer van dei- Meer was één der leiders van de P.J.G.-groep Walcheren, die in Jut land, Funen, Seeland en Maribo een veertiental bedrijven hebben bezocht zowel akkerbouw, veeteelt- als ge mengde bedrijven en verder var- kensmesterijen, zuivelfabrieken en scholen op landbouwgebied. Spreker lichtte een en ander met goede dia's duidelijk toe. Rest nog te vermelden dat tijdens deze vergadering ook nog aandacht van de leden (speciaal van de leden) werd gevraagd voor de P. J.G.Z.-stand op de Z.L.M.-tentoon- stelling, die in 1968 te Goes zal wor den gehouden. kort onverbrekelijk met elkaar ver bonden geacht. Ten gevolge van di verse veranderingen in het sociale leven werd het ontdaan van het ex clusieve doel, van de voortplanting. Het aspect van de lustbeleving werd erkend en positief gewaar deerd", aldus mevrouw M. Zelden- rust-Noordanus. Zij concludeerde dat aan de sexualiteit als onderdeel en aspect van het speciale gedrag in principe geen aparte plaats mag wor den ingeruimd. Deze opvatting sluit volgens de voorzitster aan de andere karat niet uit, dat met de kans op zwangerschap en de emotionele be trokkenheid als gevolg van de rela ties tussen twee mensen het van be lang is, dat men leert hoe zijn sexu aliteit te hanteren. oud en beiden werkzaam op de Shoe- Flex-fabriek in Rijen, waren slacht offer van een autobotsing dinsdag in de Stationsstraat in Rijen waarbij de auto, waarin zij met twee jongens zaten 's avonds omstreeks negen uur in botsing kwam met een stilstaande aanhangwagen. De meisjes werden zwaar tot levensgevaarlijk gewond. De 20-jarige J. de Wijs, die de au to bestuurde is er ock nog ernstig aan toe. De tweede jongeman, een zekere Reinieren, eveneens uit Rijen, is bijna zover dat hij het ziekenhuis zal megen verlaten. De slachtoffers wer -en opgenomen in het Diacones- senziekenhuis in- Breda. DODELIJKE ONGELUKKEN BOXTEL. Zaterdagmiddag botste de 19-jarige motorrijder A. Vlassak uit Esch in een scherpe bocht van een buitenweg onder Boxtel tegen een boom. In de loop van de avond is hij in het ziekenhuis te Boxtel aan de opgelopen verwondingen be zweken. KERKDRIEL. Op de provinciale weg Hedel-Rossum onder de ge meente Kerkdriel heeft zondag avond een frontale botsing plaatsge vonden tussen een personenauto en een personenbusje, die aan de be stuurder van de personenauto het leven heeft gekost. Het slachtoffer, de 53-jarige 'heer W. W. El tink uit Beneden-Leeuwen, overleed tijdens het vervoer naar een ziekenhuis. Zijn echtgenote, alsmede de bestuur der van het busje werden levensge vaarlijk gewond. DEN HAAG. De 77-jarige mevr. L. Gout uit Den Haag is in het zie kenhuis overleden aan de verwon dingen tdie zij had opgelopen bij een val van een portiek in de Winkel stede in Den Haag. HAARLEMMERMEER. De 19-ja- rige tuindersknecht J. Dubbeld uit Rijsenhout is in 'de vorige nacht door verdrinking om het leven ge komen. Hij reed met hoge snelheid in zijn auto over de Leimuiderdijk in de Haarlemmermeer en vloog na bij Rijsen'hout uit de bocht. De be stuurder wist de auto wel uit de berm te krijgen, maar schrok toen van een tegenligger waardoor hij weer de macht over het stuur ver loor en via de berm in de Ringvaart terecht kwam. DIRKSLAND. Zondagmorgen is 'in het ziekenhuis te Dirksiand de 36- jarige ongehuwde W. A. Melissant overleden. Voorbijgangers hadden hem zaterdagavond zwaar gewond naast zijn brommer aangetroffen. Men neemt aan dat hij gevallen is nadat hij met zijn brommer in de berm was geraakt. BEDUM. Eergisteravond is op de Noordwol der weg dn Noordwoldè (ge meente Bedum) de 16-jarige J. Elle- rie toen hij na een bazar bezocht te hebben de weg overstak door een personenauto aangereden. Hij moet vrijwel onmiddellijk zijn overleden. Het stoffelijk overschot werd naar het academisch ziekenhuis in Gro ningen overgebracht. BLEISWIJK. Op de provinciale weg 22 onder de gemeente Bleiswijk zijn twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen doordat de be stuurder van een hunner onvoldoen de rechts hield. De kleinste wagen rolde daarbij van de dijk. De be stuurder daarvan, de 41-jarige H. Elsink uit Nieuwkoop, overleed Ier plaatse. Provinciale weggedeelten Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de Provinciale Staten doen toekomen een staat vermelden de de aankopen, de verkoop, de ruiling en dc onteigeningen, die in de provincie hebben plaatsgevonden gedurende het tijdvak van 1 mei 1967 tot 1 oktober 1967. Door ruiling ver kreeg de provincie een gedeelte weg vale Zierikzee-Brouwershaven en door aankoop verder weggedeelten Zierikzee-Serooskerke-Haamstede- Burgh-Westenschouwen. ZIERIKZEE Wijkradenbijeenkomst Z.O.V. Heden (maandag)avond belegt de Zierikzeese Oranjevereniging in de bovenzaal van het Huis van Nassau een 'bijeenkomst samen met de plaat selijke wijkraden. Er zullen filmop namen worden vertoond van de met medewerking van de wijkraden ge houden feestmiddag terwijl ook een nabespreking zal plaatsvinden. Afd. Vrouwenbond P.v.d.A. Op woensdag 25 oktober a.s. wordt in het Huis van Nassau de maande lijkse bijeenkomst gehouden van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. Het woord zal worden gevoerd door de heer B. C. van der Kloot, die zal spreken over het werk van het Rode Kruis. Gewonden bij ongeluk busje Een autobusje uit Bruinisse, be stuurd door de chauffeur J. de V. uit Zierikzee, waarmee pendelaars uit Bruinisse en Zierikzee naar hun werk in Rotterdam reden, kwam bij de Barendi'echtse brug - in botsing met een voor rijdende truck met op legger, waarvan de achterlichten niet bi'andden. De heer J. U. uit Zierikzee moest naar het ziekenhuis worden vervoerd, anderen moesten zich met lichtere kwetsuren even eens onder heelkundige behandeling stellen. Het busje werd geheel ver nield. WESTENSCHOUYVEN Prachtige zondag met veel kijkers De mooie oktoberzondag heeft, ondanks de voorspelde regenbuien die wegbleven, veel dagjesmensen geti'ckken. Talrijke auto's spoedden zich in de middag naar de kust en op de stranden was het heerlijk. Niet alleen om te wandelen want de temperatuur was dermate hoog dat het zich uitstrekken in het zand helemaal niet nadelig was voor de betrokkenen. Toch is de natuur in de Westhoek al aardig in de herfst- staat gekomen en de storm van vo rige week heeft zeer veel blad om laag doen dwarrelen. Toch zullen er eerst enige koude nachten moe ten komen die het groen ernstig aan tasten. Een echte dag voor de ge nieters, deze 22ste oktober. KERKWERVE Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven is geslaagd voor het pro- paedeutisch examen scheikunde tech nologie onze dorpsgenoot de heer J. L. Hendrikse. NOORDGOUWE Opbrengst P.I.T.-collecte De opbrengsten van de te Noord- gouwe gehouden P.I.T.-collecte was f 110,30. BROUWERSHAVEN Stoffelijk overschot oud-burgemeester C. Gast ter aarde besteld Onder zeer grote belangstelling vend zaterdagmiddag de teraardebe stelling plaats van de heer C. Gast, oud-burgemeester der gemeente Brouwershaven. De baai* werd, naast familie en vrienden, gevolgd door mr. J. P. Bcersma, burgemeester van Brou wershaven, de wethouders L. M. Moermond en P. de Moor, de plaat selijke predikanten ds. J. Keizer en B. Wentsel, oud-gemeentesecretaris (thans burgemeester van Bathmen) de heer P. M. Bazen met echtgenote, burgemeester J. Francke van Mid- denschouwen, oud-burgemeester J. Romeijn van Ouwerkerk, de plaat selijke arts, de heer W. Terpstra, oud-gemeente werklieden en vele in- wonei's, welke bij de begraafplaats achter de stoet aansloten. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. J. Feunekes uit Zonnemaire, con sulent te Brouwershaven die de plechtigheid sloot met gebed. De oud ste zoon van de overledene de heer J. Gast dankte ds. Feunekes voor de troostvolle woorden en de vele aan wezigen, die zijn vader naar zijn laatste rustplaats hebben begeleid. Onder de vele bloemstukken be vond zich een krans van de vereni ging van burgemeesters, secretai*issen en wethouders op Schouwen-Duive land. HENGELEN H.S.V. „Oosterschelde" Afgelopen zondag vond de vijfde wedstrijd om het clubkampioen schap plaats van de H.S.V. „Ooster schelde". De vissers genoten meer van het mooie weer dan van de vis vangst, want slechts een derde van het aantal deelnemers gelukte het om vis te bemachtigen. De uitslag van 'de wedstrijd luidt: la C. van Schelven 575 punten; 2. A. Bakker 246 punten; 3. P. v. d. Werf 222 punten; -4. L. v. d. Berge, 137 punten; 5. S. Coppoolse 130 punten en 6. A. Verloo 102 punten. De stand voor het clubkampioenschap luidt thans: 1. C. van Schelven 1219 pun ten; 2. M. Luyk 972 punten; 3. L. Verloo 744 punten; 4. A. v. d. Welle 708 punten; 5. P. v. d. Werf 608 pun ten; 6. A. Bakker 598 punten en 7. C. v. d. Werve 578 punten. Op zaterdag 18 november zal de laatste wedstrijd voor het clubkam pioenschap plaats vinden aan de Val cn dan kan de stand nog wol eons gewijzigd worden. BRUINISSE Streekcontactavond P.v.d.A. De P.v.cLA. organiseert vrijdag 27 oktober a.s. in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw te Bruinisse een streekcontactavond. Als spreekster treedt op mevr. Blok-Wouts te Rot terdam. Veel belangstelling voor verkoping Voor een te Bruinisse op zaterdag 21 oktober gehouden vei-koping van huishoudelijke goederen en sieraden bestond overweldigende belangstel ling. Vele tientallen auto's stonden langs de Rijksweg geparkeerd van adspirantkopei's, terwijl ook uit de gemeente zelf veel belangstelling bestond. Schaakvereniging T.O.G. te Bruinisse Uitslag onderlinge competitie. T. Muller-H. van den Berge 1-0; J. van den Berge-A. van den Bei*ge A. van Wezel-W. Geluk 1-0; B. de Ruit er-W. Vlam J. Ju- melet-M. Houkamp 0-1; L. Hou- kamp-P. van de Velde 0-1; M. Haeck -A. de Ruiter 0-1; W. Kootstra-L. van der Weele 0-1; J. Jumelet-W. Schade aan mosselpercelen Er komen alarmerende berichten, over de stormschade cp de Wadden zee. Vele kwekers, die een bestelling mcesten uitvoeren, kwamen leeg te rug. Op sommige gedeelten van de Waddenzee zijn alle mosselen wegge- stormd, of onder het zand verdwe nen. Er kan zeker gesproken worden van enkele miljoenen guldens schade. Oorzaak weggenomen van staking bij Ford DETROIT. 22-10. De directie van de Amerikaanse Fordfabrieken en de vakbonden van werknemers in de auto-industrie hebben in de nacht van zaterdag op zondag „overeen stemming in beginsel over alle vraagstukken" bereikt waaronder een nieuwe arbeidsovei'eenkomst voor di*ie jaar. Het enige wat nog moet worden gedaan is de uitwer king van en'kele formuleringen in het contract, zo zei een hoge func tionaris van de Ford zondagochtend. Het belangrijkste winstpunt dat de bonden hebben geboekt is een gega randeerd jaarloon. De salarisverho ging bedraagt ongeveer een dollar per uur. SPORT VOETBAL Met uiterste krachtsinspanning heeft koploper Brouwershaven I ter nauwernood zijn naaste concurrent Oostkapelle van het lijf weten te houden. Na 20 minuten keek de thuisclub reeds tegen een 2-0 achter stand zodat men allerminst een overwinning verwachtte. De gasten begonnen al direct met een sterk offensief, waartegen Brouw zich maar amper kon keren. Vooral de verdediging kreeg het zwaar te verduren maar Wur-th, v. d. Velde en Duinhouwer hielden het hoofd koel en wisten het dreigende gevaar te keren. In de 10e minuut loste J. Ma^ rijs een hard schot dat doelman De Jonge in eigen doei wei*kte (0-1). Wat ontmoedigd trok de thuisclub ten strijde, waarbij helaas het mid denveld werd prijsgegeven wat vele aanvallen tot gevolg had. In de voor hoede opereerden slechts twee spe lers, zodat hiervan geen gevaar kwam. Tien minuten later knalde linksbuiten G. Maranus een corner langs De Jonge en Brouw stond met 0-2 achter. Gelukkig kwam er hierna Zierikzee II won royaal De met zoveel spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen Vlissingen III is in een verdiende 4-0 overwin ning geëindigd, een zege die wij niet eens geflatteerd willen noemen. Zierikzee II speelde voor de rust in een voor deze 'klasse zeer hoog tempo, een tempo dat het zelfbewust spelende Vlissingen wel wist te vol gen, maar niet kon voorkomen dat de rood-zwarten al na 15 minuten met 2-0 voor kwamen door doelpun ten van i*echtsbuiten H. L. Meier. De inzet van alle rood-zwarten was bewonderenswaardig en de gasten die in hun linksbuiten een voortref- KORFBAL All Ready I is er zaterdagmiddag te Middeelhai*nis niet in geslaagd om beide punten mee naar Zierikzee te rug te brengen. De rood-zwarten troffen in de Flakkeese centrum plaats een zeer enthousiast Good Luck aan, dat haar beste beentje voorzette en de helft van de punten thuis wist te houden. Nadat een minuut stilte in acht was genomen voor de overleden trainer van de V.V. „Flakkee" in de afgelopen week, werd onder leiding van scheidsrechter J. Braber begon nen. Het terrein was vooral aan één kant ei^g modderig en voor de rest zeer effectvol, zodat van goed korf bal hier geen sprake kon zijn. Bij de opstelling bleek, dat All Ready opnieuw in een andere samenstel ling binnen de lijnen verscheen, het geen zich in enkele vakken liet gel den. Good Luck startte zeer enthou siast en de All Ready-korf werd vanaf het begin af en toe beschoten. I-Iet duurde edhter 20 minuten voox*- dat het eerste doelpunt gemaakt werd. All Ready kreeg een straf- worp tóegewezen welke door Rinus Kloet feilloos werd benut (0-1). Bij enkele doorbraken schoot Jaap van Klinken jui9t op of over de mand. Nee, het vlotte niet bijster goed bij de rood-zwaren en sommigen speel den ook wol wat to mat. Good Luck had dit schijnbaar in dc gaten en AGENDA Maandag 23 oktober Zierikzee Prof. Zeemanlyceum, aula, 8 uur: vei gadeiing oudervereniging. Ned. Herv. verenigingsgebouw. 7.30 uur: ouderavond openbare lagere scholen. Huis van Nassau, 8 uur: wijkraden- bijeenkomst Z.O.V. Huis van Nassau, 8 uur: vergadeiing C.J.B.T.B. Dinsdag 24 oktober Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur: Vei*eniging van Vrijz. Hervormden. De Brauwstraat 42, 8 uur: bestuurs vergadering De Zeepaardjes. Openbare ULO, bovenzaal, 8 uur: ouderavond. Jeugdgebouw Visstraat, 7.30 uur: vergadering U.V.V. Mondragon, 8 uur: vergadering Phi- latelica Woensdag 25 oktober Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur: vergadering NOVO. Huis var. Nassau, 8 uur: Vrouwen bond P.v.d.A. Kerkelijk conflict in Venlo DEN HAAG, 21-10. In de Sint Michae!parochie in Schaesberg (L.) is een conflict aan het licht getreden tussen de 55-jarige pastoor Ëd Mie- dema, die ca zes jaar geleden daar het pastoraat op zich nam en de bis- schcp van Roermond mgr. P. Moorns. De bisschop is nl. van mening, dat pastoor Miedema niet als pastoor te handhaven is en hij heeft hem te verstaan gegeven, dat hij beter zijn ontslag kan vragen. Pastoor Miedema verweert zich hiertegen en meent zich hierin ge steund docr kerkbestuur en parochie raad. De bisschop ds echter van me ning dat bij pastoor Miedema een ernstig gebrek moet worden gecon stateerd aan bereidheid om zijn be leid in overeenstemming te brengen met de richtlijnen van de bisschop en verder wordt hem gebrek aan col legialiteit ten opzichte van zijn me depriesters verweten wat m'eer vuur in de thuisclub daar de gasten hun voorsprong gingen verdedigen. Toen in de 39e minuut verschillende spelers inschoten ge lukte het M. v. d. Weele handig in te itikken (1-2). Even later was het bijna gelijk toen dezelfde speler de gevallen doelman reeds was gepas seerd maar in de voeten schoot van een back op de doellijn. Drie minuten voor de rust gelukte het Kees Sla ger na goed voorbereidend werk van Roon de gelijkmaker in de touwen te jagen. Na de rust ging de strijd gelijk op en het wachten was op de win nende goal. Toen Maranus handig langs de gepasseerde De Jonge schoot redde Hara v. d. Velde op de doellijn- In de 27e minuut viel de winnende goafl! en wel door de toerennende De Moor, die een voorzet van Kees Sla ger goed benutte. De gasten streden voor de gelijkmaker en praktisch de' hele Brouwse pleeg zat in de verde diging, maar er was geen doorkomen aan. Met deze overwinning heeft Brouw zich weer wat vaster op de kopplaats genesteld. van Vlissingen III (4—0) felijke ki*acht hadden, konden hun spel nog zo opbouwen, de Zierikzee- achterhbede Schiettekatte, v. Beve- ren, Hogei*heijde, was onvermurw baar. Aan de andere zijde bi*acht P. Verkaart de ruststand op 3-0. Na de i*ust een lager tempo aan beide zij den, de meeste aanvallen, waarin ook linksbuiten Snijders een groot aandeel had, waren voor Zierikzee. Bij een vrije ti*ap van de gasten redde doelman A. L. Stoutjesdijk fraai, waarna even voor het einde linksbinnen Jan Jonker' met een op maat gegeven voorzet van rechts buiten Meier via de paal de eind stand op 4-0 bepaalde. tien minuten na de openingstreffer maakte Wim Hobbel op fi*aaie wijze gelijk (1-1). Nadat All Ready nog een toegekende strafworp om zeep had gebracht werd goed samenspel tussen Henk Vermeulen en mevr. J. Krijnse Locker-v. d. Weel besloten met een treffer van laatstgenoemde (1-2). Kort voor de rust schoot Henk Vermeulen van grote afstand op de korf en dat betekende prompt 1-3. In de tweede helft gaf de thuisclub de toon aan en de rood-witten speel den bij tijden zeer enthousiast. Het nog zeer jonge twaalftal was be zield met de beste voornemens om spoedig gelijk te maken en dat ge lukte. Er waren drie minuten ge speeld toen Piet van der Schee ten val kwam en Leo Holleman maakte daar dankbaar gebruik van (2-3). Good Luck bleef flink op de bal zit ten en van vlak onder de korf doel puntte Leen van Antwerpen op nieuw voor Middelharnis (3-3) All Ready probeerde het spel te ver plaatsen, doch dat bleek niet een voudig te zijn. Een kwartier voor het einde deponeerde M. Kloet met een reusachtig afstandsschot de bal in de mand (3-4), doch kort hierna maakte de thuisclub opnieuw gelijk door Elly Horzeling (4-4). All Ready liet nog een strafworp onbenut cn in de stand kwam geen verandering meer. „Sextant '67" - Sexueel congres van de N.V.S.H. Ontdekking m ziekenhuis Brouwershaven I won nipt van Oostkapelle (3—2) Good-Luck en All-Ready deelden de punten 4—4) 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2