EXTRA gratis VIVO wapentjes en EXTRA meer dan 10000 geldprijzen VWO LUSTRUMAKT1E Bronchi letten Zeeuwse ontwikkeling vereist blijvende steun van overheid Wat biedt de keuze uit spaarvormen met NasFI NEDERLANDSCHE ■WlD MIDDENSTANDSBANK In 1966: Particuliere aankoop Zeeuwse kunst met rijkssubsidie: 65 schilderijen Kans op aanstelling vormingsleider voor Schouwen-Duiveland? De grootmeester der tonen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 oktober 1967 St. 19878 Na eerste aanzet gaat het verder niet „vanzelf" Verkeer over Zeelanilhrug hlijft tot nu toe constant Voor 55 jaar. Advertentie ZIERIKZEE, 11-10. In hun geieidebrief tot de provinciale begroting voor 1968 geven Gedeputeerde Staten van Zeeland o<a. als hun mening, dat de gLdachte als zouden stimulansen van de zijde der regering voor Zeeland niet meer nodig zijn, geheel onjuist is: de verdere ontwikkeling gaat, nu de aanzet van een verdere industrialisatie aanwezig is, niet „vanzelf". Ged. Staten wijzen er op dat het - ondanks de reeds vele jaren bestaande disharmonie in de structurele ontwikkeling van de provincie - langer dan elders heeft geduurd, voordat van de landelijke overheid gerichte en stimulerende mede werking werd ontvangen. De oorzaak daarvan wordt gezocht in de ver sluiering van de werkelijke toestand in de jaren na 1945, toen er veel werk was tot herstel van de oorlogsschade. De ramp van 1953 leidde tot een nage noeg zelfde situatie. Eerst in de loop der vijftiger jaren kwam de werkelijke tostand aan het licht, hetgeen een verlaat inschake len van Zeeland in het nationale in- dustriespreidingsbeleid tot gevolg had. „Dit beleid mag thans niet wor den afgebroken. Wij hebben al meer malen betoogd, dat de vestigingsfac toren in Zeeland in sociaal-econo misch opzicht weliswaar gunstiger zijn dan die in het noorden van het Land, maar dit betekent nog niet, dat die factoren op zich een voldoende waarborg zijn voor de ontwikkeling van de ons toegedachte taken. Zon der belangrijke financiële bijdragen van het rijk ten behoeve van de uit voering van kostbare infrastructuur werken zullen wij niet in staat zijn de doeleinden te verwezenlijken, ge steld o.m. in de tweede nota over de ruimtelijke ordening en in de Zeeha vennota. Omdat het hier gaat om werken, die nationaal-economisch gezien een zeer hoog rendement op leveren, aarzelen wij niet om dit be roep op de nationale middelen te doen", aldus Gedeputeerde Staten van Zeeland. De infrastructuurwerken, bedoeld ter verbetering van het industriële vestigingsklimaat, worden met be langrijke financiële steun van Eco nomische Zaken uitgevoerd. Op het door het departement goedgekeurde programma staat o.a. het volgende in voorbereiding zijnde werk: de toe gangsweg naar het industrieterrein te Zierikzee. De afzonderlijke aan dacht van de betrokken ministeries is verder o.a. gevraagd voor de aan leg van een vliegveld in Midden- Zeeland. Het gemis daarvan doet zich in de infrastructuur van Zeeland gevoelen, aldus Gedeputeerde Staten. W erkgelegenheid De werkgelegenheidssituatie kan in Zeeland over het algemeen bevredi gend worden genoemd. Het aantal bezette arbeidsplaatsen in de nijver heid vertoont dit jaar echter niet de toeneming als in de laatste jaren. De bouwsector weet zich, hoewel op een wat lager niveau dan het vorige jaar. toch op een redelijk peil te handhaven. Het afvloeiingsproces in de land bouw gaat nog wel regelmatig door, maar in vele gevallen gaat het om ouderen, die zich niet meer voor an der werk beschikbaar stellen of sla gen de betrokkenen er in in een an dere sector werk te vinden. Zowel de inkomende als de uitgaande pendel vertonen in vergelijking met vorig jaar een dalende tendens. Wat het bouwbeleid betreft ver wachten Ged. Staten, dat het initiële contingent ook volgend jaar 750 wo ningwetwoningen zal bedragen. De minister heeft zich echter, op ver zoek van G.S., bereid verklaard te zijner tijd te bespreken of er geleta op de behoefte in Zeeland meer wo ningwetwoningen nodig zijn. Wan neer die behoefte duidelijk blijkt zal de minister onderzoeken of uit de reserves verdere toewijzingen kun nen worden gedaan. Verder is het dit jaar mogelijk gebleken om nieuwe bouwstromen (in totaal ruim 2.000 woningen) voor te bereiden in de vorm van particuliere, gesubsidieer de huurwoningen. Van deze huizen worden er 1.500 buiten de grotere ge meenten gebouwd. Bijna 900 daarvan zijn bejaardenwoningen. Ruimtelijke ordening In de geieidebrief wordt uitvoerig ingegaan op het aspect van de finan ciële uitvoerbaarheid bij bestem mingsplannen voor recreatiegebie den, die veelal buiten bebouwde kommen zijn gesitueerd en daarom meestal niet op een gemeentelijke ri olering kunnen worden aangesloten. Dit vraagt kostbare voorzieningen. Voor het buitengebied van een ge meente is nog geen enkel bestem mingsplan ingediend. Vóór 1 augus tus 1970 moeten alle gemeenten zo'n plan hebben vastgesteld. Wat betreft het streekplan Schou- wen-Duiveland wordt medegedeeld dat het vooroverleg inzake de eerste herziening dit jaar ken worden vol tooid. Deze herziening heeft een be perkte strekking. Gewerkt wordt aan een tweede herziening van meer fun damentele aard, welke nauw samen hangt met de inrichting van het Gre- velingenbekken, waarbü wordt sa mengewerkt met Zuid-Holland. Het verkeer over de Zeelandbrug blijft tot nu toe vrij constant. In de eerste acht maanden van dit jaar passeerden 727.166 motorrijtuigen de brug tegen 737.284 in dezelfde perio de van 1966. Dit betekent een daling van 1,4 procent. De tolopbrengsten liggen niettemin hoger, zowel van wege de per 1 januari j.l. doorge voerde tariefsherziening als tenge volge van een verschuiving in het vervoerspakket. Het aantal perso nenauto's daalde met 3,3 van 691.108 tot 668.106, maar het aantal lichte vrachtwagens steeg met 19,5 °/o van 36.332 tot 43.420 en het aan tal zware vrachtwagens met 59 (van 9.844 tot 15.640). De daling in het aantal personen auto's is vcoral veroorzaakt door een afvlakking van de weekend-pieken. Het werkdagverkeer steeg daarte genover. Het vervoersaanbod krüfft daardoor een stabieler karakter. Er b'-ükt ook uit dat de economische be tekenis van de brug groeiende is. Toch zullen de eerstkomende jaren financieel gezien de nodige zorgen brengen. De tekorten zullen slechts langzamerhand verminderen. De be groting voor 1568 kon slechts sluitend worden gemaakt door een belangrij ke onttrekking aan de risicoreserve. Deze zal vermoedelijk in 1969 zijn opgebruikt. Tegen die tijd zal waar schijnlijk niet te ontkomen zijn aan een belangrijk hogere dotatie ten las te van de provinciale begroting. Met uitzondering van Schouwen- Duiveland zullen begin november a.s. in de gehele provincie de bestaande netten aardgasvoeding hebben. Landbouw Ook in de nieuwe economische ont wikkeling van Zeeland blijft de land bouw een belangrijke bron van be staan. De belangenbehartiging is op provinciaal niveau in het bijzonder gericht op voorzieningen van struc turele aard. Verheugend noemen Ged. Staten het. dat de eigen pro blematiek, verband houdende met de ontwikkeling van Zeeland, altijd weer de aandacht krijgt van- de ge organiseerde landbouw. Daarbij stelt deze zich steeds positief op tegenover de industriële ontwikkeling. Dit blijkt o.a. duidelijk uit de discussie nota van de Gewestelijke Raad voor Zeeland. Recreatie Het aantal toeristische overnach tingen in Zeeland was vorig jaar 4,4 miljoen. De ontwikkeling brengt mee, dat in dc komende jaren vele voorzieningen dienen te worden ge realiseerd. Het gaat om tal van pro jecten in de klassieke recreatiegebie den en in het z.g. achterland. De ge meentebesturen is verzocht opgaven te verstrekken van de plannen voor de eerstkomende vijf jaren, waarvoor subsidie niet kan worden gemist. De provinciale raad voor de recreatie is gevraagd om mede aan de hand van de gemeentelijke opgaven te komen tot een vijfjarenplan (met urgentie bepaling) voor de gehele provincie. Gedeputeerde Staten zeggen het ge wenst te achten dat de wetgever op korte termijn mogelijkheden biedt voor de invoering van een gemeente lijke toeristenbelasting, opdat de re creatiegemeenten meer financiële armslag krijgen. Uitgaande van een kwartje per overnachting per per soon zouden de Zeeuwse gemeenten jaarlijks een (brutojopbrengst van ruim een miljoen gulden kunnen hebben. Restauratie van monumenten Ook voor 1968 moet rekening wor den gehouden met het verlenen van grote subsidies, o.a. voor het slot Haamstede te Westerschouwen en het stadhuis en de Noord-Haven- pcort te Zierikzee. BEELDBUIS? VRIJDAG 13 OKTOBER. NED. I. Nadat Pipo de allerklein sten naar bed-heeft gewuifd laat de KRO het eerstvolgende uur aan de jeugdige kijkers. Eerst in kleur de gedanste hitparade „Waauw". Gaste is Kiki Dee. Het tweede jeugdpro gramma is Telixer, dat zich doelbe wust op de wat ouderen richt. Na het journaal Vijftig minuten pra ten met Pepijn". Nick van den Boe zem wil een portret tekenen van het cabaret Pepijn'' van Paul van Vliet, diens echtgenote Liselore Ger ritsen, Fred Hugas en Rob van Kree- veld. We zullen hen waarschijnlijk verschillende malen op de beeldbuis zien deze winter. Alvorens „Brand punt'' de avond afsluit nog een af levering van „Bonanza". „De de serteur" is de titel van het verhaal, waarin een vriend van de Cart- wrights achter de broek wordt ge zeten omdat hij uit het leger weg gelopen zou zijn. NED. II. Na Pipo de tweede afle vering van „Die van hiernaast", al weer een familiecomedie. Gerald en Harry hebben dienst genomen bij de BB zodat de vrouwen (buurvrou wen en zusters) menig avondje al leen thuis zitten. Vervolgens vraagt „Ojien Oog'' de aandacht: de nieuwe NTS-rubriek met tips voor trips ge durende het weekeinde. Een soort uitgebreide ANVV-rubriek zoals we die een paar jaar lang hebben ge kend. Na het journaal neemt de VA RA de dienst over, eerst met Ach ter het Nieuws'- en daarna met „Co ronation Street". „Mies en Scène" komt ook weer terug. De formule van het programma is vrijwel on veranderd. De laatste tien minuten voor het journaal zijn voor Netty Rosenfeld en Gerrit Eerenberg met hun consumentenrubriek „Uitgere kend". ZATERDAG 14 OKTOBER. NED. I. In het NCRV kinderpro gramma. behalve de postzegelru briek, een film van Bud Abbott en Lou Castello (een lachertje) en een reportage uit het spoorwegmuseum in Utrecht. Het avondprogramma begint met Pipo, het journaal en een kwartiertje met de Amerikaanse negerzanger Josh White. Tot acht uur verder nog wat belevenissen van de altijd nog vakantie zoekende Mark Lissen. Na het journaal eerst de actualiteitenrubriek „Hier en Nu'' en vervolgens de grootste lacher van deze winter. „Wat krijgen we nou" is de Nederlandse titel voor de En gelse kulcht „One for the spot". Het is een klassieke klucht over een rij ke meneer, die de zoon van zijn vroegere compagnon met een fiks bedrag wil belonen. Die compagnon is dood. Z'n familie had hem het le ven bijzonder zuur gemaakt. Van daar dat de goede gever de zoon uitnodigt, maar tegelijk diens even tuele familieleden laat opdraven. Joop Doderer speelt voor vier ver schillende mannetjesAndere me despelenden zijn Johnny en Rijk, en Rien van Nunen. Na afloop de avondoverdenking door ds. P. A .E. Sillevis Smitt. NED. II. De AVRO begint met een nieuwe rubriek waarin journalisten uit verschillende delen van het land de actualiteit uit hun streek be lichten. Rita Bremer zal eens in de maand dit programma op de beeld buis brengen. Na achten is het ook op het tweede net lachen geblazen. Piet Bambergen en René van Voo- ren beginnen hun nieuwe Mounties- show. De eerste aflevering werd goeddeels opgenomen in Amsterdam Na de derde aflevering van Peyton Place die nu ook al wat gestalte gaat krijgen volgt de eerste Ron nie Tober-show. De populaire zan ger ontvangt in zijn eigen club twee speciale gasten: Jenny Arean en Ro ger Wittaker, De avond wordt be sloten met een kleurenuitzending, nl. WESTELIJK SCHOUWEN. De dagloners vinden op het ogenblik volop werk in deze bloembollen streek met het planten van bloem bollen. ZIERIKZEE (Adv.). De vrouwen die gewend zijn van de Dorcasver- eniging kledingstukken te ontvan gen kunnen hun aanvrage indienen bij één van de dames-bestuursleden. SCHARENDIJKE. Van deze ha ven is een tweede motorschip in de vaart gebracht onder de naam „De Drie Gebroeders". ZIERIKZEE (Adv.). Sleekachels, met vierkante voet, geheel in het vuur gelakt, met zware oversteken de plaat, nikkelen kor, tuintje en voetlfjst f 14,50. SCHOUWEN. De opbrengst van de suikerbieten valt beslist niet te gen. Per Schouws gemet bedraagt het beschot gemiddeld 18000 kg., het suikergehalte is gemiddeld 17Ya pet. ZIERIKZEE. De gymnastiekver eniging „Rust Roest" is wegens de aanzienlijke vermindering van haar ledental ontbonden. ZIERIKZEE. Te dezer stede wordt een comité gevormd ter viering van het Eeuwfeest van Nederlands On afhankelijkheid. NOORDGOUWE. De gemeente raad besloot het traktement van de gemeenteveldwachter met 50 te verhogen tot 500. ZIERIKZEE. In de Concertzaal brengt het gezelschap „Het Vrije Toneel" het stuk „Henkie aan de Grenzen", met o.a. Louis de Bree en Nap de la Mar. Advertentie Hnp-stdrank in fabletvorm.95cr 4% 6% De bank waar u zich thuis voelt! ZIEKIKZEE, 11-10. In hun geiei debrief tot de provinciale begroting voor 1968 delen Gedeputeerde Staten van Zeeland o.a. mee dat vorig jaar door particulieren met rijkssubsidie 65 werken werden aangekocht van Zeeuwse beeldende kunstenaars met een totale vraagprijs van ruim f 18.000. Het aanvullend provinciaal subsidie bedroeg f 2.700.-. In januari j.l. kon de Zeeuwse Mu ziekschool een cursus voor dirigenten van harmonie- en fanfareverenigin gen organiseren. De cursus wordt volgend jaar voortgezet. Voor een integratie van de mu ziekscholen en het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming is het tijdstip nog niet aangebroken, al zijn de contacten zeer goed, aldus Ged. Staten, die de verdere ontwikkeling van het Zeeuws instituut voorlopig willen aanzien, alvorens met een voorstel te komen tot vaststelling van oen subsidieregeling. In het al gemeen stelt het college dat het stre ven erop gericht blijft om de ont wikkeling op cultureel gebied gelij ke tred te doen houden met de eco nomische ontwikkeling van Zeeland. Ged. Stilten achten het gewenst dat de gemeenten een belangrijker aan deel in de overheidssubsidiëring van de „cultuur" nemen dan tot nu toe het geval is. Een subsidiëring van gemeentelijke zijde van 50 procent lijkt een redelijk minimum, aldus G.S. DJAKARTA. De Indonesische mi nister van buitenlandse zaken. Adam Malik, zal tijdens zijn bezoek van drie dagen aan Nederland, dal 25 oktober begint, uitbreiding van de handel en nieuwe kredieten tor sprake brengen, zo is in welinge lichte kringen in Djakarta ver klaard. Classicale Vergadering Zierikzee ZIERIKZEE, 9-10. Tijdens de jongste vergadering van de classis Zierikzee der Nederlandse Hervorm de Kerk bracht de classicale commis sie voor het vormingswerk verslag uit van de resultaten van het door deze commissie ingestelde onderzoek naar de mogelijkheden betreffende de aanstelling van een extern-vor mingsleider voor Schouwen-Duive land. De meeste Hervormde gemeenten op Schouwen-Duiveland blijken be reid mee te werken aan de eventuele benoeming van een ex tern-vormings leider. In totaal is een bedrag van f 3000,- hiervoor toegezegd. De com missie kreeg van de vergadering op dracht haar onderzoek voort te zet ten. Eerst zal nu overlegd worden met het bestuur van het oecumenisch vormingscentrum „Hedenesse" (Cad- zand), in samenwerking waarmee een eventuele benoeming van een vor mingsleider zal dienen te geschieden. Nieuwe gezangen Verslag werd uitgebracht van de besprekingen, die in de 2-ing Zierik zee en de ring Tholen plaatsvonden naar aanleiding van een veertien-tal nieuwe gezangen, welke de Generale Synode ter beoordeling aan de clas sis had toegezonden. De ring Zierik zee had veel lof voor de literaire kwaliteit der liederen; de „zingbaar heid" - van verschillende Liederen evenwel werd in twijfel getrokken. Ook had men wel kritiek op de theo logische inhoud van enkele liederen. Uit de ring Tholen kwam naar vo ren, dat hét zogenaamde vrije lied voor de gemeente onaanvaardbaar moet worden geacht. Daar in de sa menkomsten der gemeenten het woord wordt bediend, zullen ook slechts berijmingen van het woord gezongen mogen worden. Voorkeur werd uitgesproken voor een aparte bundeling van schriftgezangen. Benoemingen In de classicale zendingscommis- sie werd in een vakature voornien door de benoeming van de heer Post (Zierikzee). De open plaats, die ds. H Grocncwegen door zijn vertrek naar Schiedam had achtor gelaten in de classicale jeugdcommissie, werd ingenomen door ds. H. Ommering te Oostorland. Feuilleton het tweede deel van de serie films gemaakt over de Nederlandse rivie ren. VRIJDAG 13 OKTOBER. NED. I: Schooltelevisie: 10.20 Kin deren in andere landen; 10.45 Meis- jesberoepen; 11.10 Vlaamse schrij vers- 11.35 Walter en Connie; 12.00 Einde; 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Waauw (kleur); 19.32 Telixer; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster20.20 Praten met Pepijn; 21.10 Bonanza (kleur); 22.00 Brandpunt; 22.45 Journaal. NED. II: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Die van hiernaast; 19.33 Open oog- 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Coronation street; 21.10 Mies en scène; 22.10 Uitgerekend; 22.16 Ster; 22.20 Jour naal. ZATERDAG 14 OKTOBER. NED. I: Teleac: 13.30 Automatise ring; 14.00 Polemologie; 14.30 Rus sische les; 15.00 Einde; 15.30 Nieuws 15.31 Ster; 15.34 Weekjournaal; 15.57 Ster; 16.00 Onder de loup- 16.20 Ab bott en Castello; 16.45 Zienderogen; 17.30 Einde; 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws 19.03 Ster; 19.07 Josh White; 19.20 Van vul uur één tot middernacht; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Hier en nu; 20.45 Wat krijgen we nou; 22.35 Evangelie; 22.40 Jour naal. NED. II: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Regiovizier- 20-00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De man zonder hoofd; 20.50 Peyton place; 21.15 Ronnie Tober-show; 21.45 Denkend aan Holland zie ik brede rivieren traag door oneindig laagland gaan (kleur); 22.15 Ster22.20 Journaal. NEW DELHI. Pakistaanse mili tairen hebben het vuur geopend op eèn Indiase patrouille in de Oeri- sector van de bestandsgrens in Kasj mier. (Het leven van Jos Haydn) door Franz von Seeburg Tweede hoofdstuk. Bij vader en moeder. Rohrau. Haydn's geboorteplaats, ligt te midden van vruchtbomen. In een zijstraat, bijna aan het ein de van het marktplein staat een laag, breed huis. Ruw gezaagd hout, bestemd voor de wagenmakerij van de oude Haydn ligt om het huis op gestapeld. De vensters zijn klein en laag. de wanden enigszins afgebrok keld. de scheef hangende venster luiken zijn rood en groen geverfd. Het dak is vele malen gerepareerd. U-it de schoorsteen komt een dun blauw rookstreepje dat in de avond lucht verdwijnt. Het is vrijdagavond. De herder drijft het vee door de straten. Hij blaast daarbij op zijn hoorn of knalt met z'n zweep. Zo eindigt in Rohrau de dag. De staldeuren worden ge sloten. de huisvader steekt' zijn pijp aan; moeder grijpt naar de breikous; op de bank voor het huis wordt nog een 'kwartiertje gebabbeld en dan verlangt het moede lichaam naar rust op een hard leger, onder zwaar dek. Vrijdagavond, oude! spreekt Haydn vriendelijk. Nog een paar naadjes, dan is de kous klaar, antwoordt de vrouw, zonder van haar werk op te zien. Jij brengt de verdiensten in het groot in huis met je handenar beid, de vrouw moet de ogenblik ken en' minuten gebruiken om het gezin te dienen. En deed de vrouw niet alles wat zij kon in het kleine, dan zou het grote van de man niets helpen. Laat mij daarom mijn kous afmaken. De oude Haydn zag met dankba re liefde zijn vrouw aan. De oude vrouw glimlachte te vre- den. Daar komt de maan achter de heuvels tevoorschijn, sprak zij zacht Kom, oude, laten we gaan slapen. Op de drempel bleef zij nog even staan. Ik zou wel eens willen weten, of zij bij mijn Josef ook zo helder en mooi schijnt, en hoe mijn goede jongen het maakt! Vlug komt een wandelaar de straat in; men kan wel zijn gestalte, doch niet zijn gezicht zien. Vader, moeder! roept hij reeds van verre. De oude vrouw grijpt verschrikt de arm van haar man. Dat is Josef, fluistert zij, onbe weeglijk naar de wandelaar starend. Haar hart klopt en hamert, hij is het! Moeder en zoon omarmen elkaar. Nu zitten zij binnen in de kleine kamer; in de hoek onder het kruis. Josef; rechts en links vader en moeder. De oude Haydn was de eerste die de storm van vreugde over het weerzien over zich heen had laten gaan. Toen moeder en zoon een beet je bedaard waren en het gesprek een ogenblik afgebroken werd, vroeg hij: Heb je dan al vakantie, Jo sef? Neen vader! antwoordde de zoon enigszins schuchter en verle gen. Dat had ik ook gedacht, anders zou Michaël met je mee gekomen zijn. Nietwaar? Juist, vader. Nu, en waarom kom je dan nu al? Josef Haydn wachtte even met z'n antwoord; hij gaarde al zijn moed bijeen en trachtte zijn stem een vro lijke, vaste klank te geven. Vader, wees niet boos; ik heb niets slechts gedaan maarik ben weggejaagd. Do oude sprong op. Zijn gezicht was nu strak. Je weet je kamer, sprak hij streng, ga naar boven en slaap, zo goed of zo slecht je kunt. Morgen zullen wij verder spreken. Met deze woorden ging hij het vertrek uit. Nauwelijks was de deur achter hem dicht gevallen, of moeder sloeg de armen om de hals van haar zoon en vroeg met weke stem. Josef, heb je niets kwaads gedaan? Nee, moedertje, fluisterde Josef Haydn, zijn lippen op haar voor hoofd drukkend. Iets kwaads heb ik niet gedaan. Gelukkig, antwoordde de oude, dan ben. ik blij. dat ze je wegge jaagd hebben Goede nacht, lieve jongen. Ik verheug mij op morgen, want ik heb je vee] te vertellen. 't Was een regenachtige, grauwe ochtend. De oude wagenmaker Haydn zal zwijgend achter zijn bord met soep. Mechanisch lepelde hij de dikke brei op. Langzaam met trage bewe gingen bracht hij het voedsel naar zijn mond. Josef deed alsof hij at; maar hij keek meer naar het harde gezicht van zijn vader, dan naar het ontbijt, waar hij, ondanks zijn honger, totaal geen trek in had. De oude legde de lepel neer, stond op, sprak een kort dankgebed uit en wenkte zijn zoon. In een nauw on vriendelijk kamertje stonden ze te genover elkaar. Dus je bent met schande weg gejaagd? Weggejaagd wel, maar niet met schande! (Wordt vervolgd). Advertentie CjAj\

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7