Tonnie een stuk kaas uit het vuistje Veel belangstelling voor vergadering van Z.S.C.-'62 Snoep verstandig eet 'n appel Bejaardensociëteit Brouwershaven weer van start I S s -S'xra wmaaoA ttv STREEKNIEUWS Snoep ~mSL verstandig eet'n appel Ajax eervol ten onder tegen „koninklijken" in Madrid Snoep verstandig eet 'n appel Hij eet alles op ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 oktober 1967 Nr. 19978 SCHARKNDIJKE. 9-10. Üe na jaarsvergadering van de sportvere niging Z.S.C. '62, in café „Sportier* te Scharendijke gehouden, had veel belangstelling bu de leden, die in grote getale waren opgekomen. De voorzitter sprak in zijn openings woord, gelet op de belangrijke pun ten op de agenda, zijn voldoening hierover uit. Het jaarverslag meldde de aktivi- teiten van het afgelopen seizoen. De wandeltocht, ebt jaar zelfstandig door Z.S.C. georganiseerd, is goed geslaagd. Aan de door de vereniging georganiseerde serie-wedstrijden werd zowel door de korfbal als door de voetbal, met grote animo deelge nomen. De behandeling van het financieel overzicht en de begroting leverde geen moeilijkheden op. Bij de inge komen stukken bevond zich een schrijven van de K.B.G.O. met het verzoek tot deelneming aan de micro korfbal competitie in de nieuwe sporthal in Oude Tonge. Besloten werd met een achttal aan deze wed strijden deel te nemen. Het voorstel tot verhoging van de contributie van de pupillen werd al gemeen goedgekeurd. Per I januari zal deze van f 0.35 op f 0,50 worden gebracht. Elf- en twaalftalcommissie In de vergadering werden een elf tal- en een twaalftalcommissie geko zen, bestaande uit resp. drie en vier personen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer L. H. v. d. Berge tot voorzitter herkozen, terwijl de heer D. Fonteine in de vakature van de Advertentie m m De Finse regering heeft een de valuatie van 31.25 procent van de Finse mark aangekondigd, die on- middellijk van kracht is geworden. heer C. Hogerheide werd gekozen. Het bestuur bleef verder ongewijzigd. Voor de uitvoering zal dit jaar wor den getracht met eigen Leden een toneelstuk op te voeren. Verschillen de Leden zegden reeds hun medewer king toe. In de rondvraag werd over ver schillende zaken nogal fel gediscus sieerd. Het bestuur besloot zich over versehiLlende punten nog eens te be raden en hoopt, met de raadgevin gen van de leden, de zaken tot een goed einde te brengen. De hoop uitsprekende dat de vere niging een goed sportseizoen tege moet zal mogen gaan, besloot de voorzitter tenslotte de vergadering. SPORTBERICHTEN VOETBAL Zierikzee I-Grenswachters I Zondag a.s. ontmoet Zierikzee een bekende tegenstander uit de vorige 3e klasse periode t.w. Grenswachters uit Putte. Deze ploeg, die de eerste 2 wedstrijden verloor, won daarna 4 maal achtereen, en staat slechts 1 punt achter bij de leder N.S.V. Trouwens bij de eerste acht ploe gen op de ranglijst is er slechts ge ring puntenverschil. Ook zondag zal er weinig krachts verschil zijn, en als Zierikzee niet zo onfortuinlijk is als in de uitwedstrijd tegen N.S.V. kan de balans in het voordeel van de Schouwenaren door slaan. Zondagavond bleek dat de rechtsachter van Zierikzee C. Wil- tenburg in de wedstrijd tegen N.S.V. zijn kuitbeen heeft gebroken, wij wensen hem een voorspoedig herstel toe, Zierikzee zal dus met een gewij zigde ploeg moeten aantreden. Gaarne willen wij ook de aandacht vestigen op de wedstrijd van de Zie rikzee a-junioren, die zaterdagmid dag thuis om half drie tegen Zee land Sport A I spelen. Spelen de jeugdige A-junioren als in voorgaan de wedstrijden, dan zal men geen spijt hebben van een bezoek. KORFBAL All-Ready zaterdag naar Delta In de wintercompetitie van de K. B.G.O. speelt All Ready I zaterdag a.s. te Ooltgensplaat haar derde wedstrijd tegen Delta II. Na het goe- Succesvolle eerste bijeenkomst BROUWERSHAVEN, 10-10. De ze week is de bejaardensociëteit te Brouwershaven het nieuwe seizoen in het Hervormd verenigingsgebouw begonnen met een aantrekkelijke middag. De bejaarden werden ver welkomd door het bestuurslid mej. S. Grootjans. Zij herinnerde aan het verscheiden van een trouw lid, de heer N. Ro- mijn. De oveledene was iemand, die veel over had voor het bejaarden- werk en dikwijls financiële steun gaf Naar Zierikzee is vertrokken een zeer trouw lid mevr. v. d. Velde- Smits. Een bezoekje aan. haar zal zeer op prijs worden gesteld. In het bijzonder werd een welkom toege roepen tot mevrouw Boersma, die voor het eerst de bejaardensociëteit bezoekt. Zij is gaarne bereid het pre sidentschap op zich te nemen en hoopte dat de vereniging goede en prettige middagen tegemoet gaat. De nieuwe presidente riep hierna de ja rigen bij zich, die allen een present je ontvingen. Ook de zieken werden niet vergeten. Het bestuur is thans weer compleet. In de vakature, ont- Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT staan door het bedanken van mej. D. v. d. Velde werd mej. B. Bij de Vaa- te gekozen. Mevrouw Boersma dank te mej. Grootjans voor al het werk, dat ze heeft venicht tijdens de pre- sidentvakature. Meegedeeld werd verder dat er dit seizoen weer een bazar wordt gehouden. Prijsjes hier voor kunnen op de bij eenkomst wor den afgegeven of bij mevr. Jonker-de Moor. Hierna volgde pauze waar in werd getracteerd op koffie met cake en heerlijke stroopbabbelaars, een speciale lekkernij, vervaardigd door „tante Sien". Zeeuwse bijdrage Na de pauze was het woord aan de heer S. Berrevoets uit Goes die een aantal verhalen declameerde in Zeeuws dialect. Op zeer kundige en humoristische wijze wist de heer Berrevoets de zaal te boeien waarbij de lachspieren danig in beweging kwamen. Als eigen werk bracht hij o.a. „Het gouden echtpaar" en de „Nieuwjaarsfooi". Bijzonder attrac tief was de schets „Toon en Neele". Mevr. v. d. Wekken-v. Sluis dankte namens alle aanwezigen de heer Ber revoets voor het gebodene en over handigde hem een boekenbon, waar bij ze de wens uitsprak dat hij' in de to-ekomst nog eens zal willen optre den te Brouwershaven. Tenslotte werd nog meegedeeld dat de volgen de bijeenkomst zal worden gehouden, op dinsdag 14 november. De gehou- en collecte bracht op f 28,60. Met het verzoek, dat de bejaarden zo veel mogelijk mensen mee brengen, die de weg naar de bejaardensociëteit nog niet hebben gevonden sloot zij deze succesvolle eerste bijeenkomst. Schouwen-Vuivelandse Sportspiegel In de zaterdagcompetitie werd inhaalprogramma afgewerkt DFS III won met duidelijke cijfers van Bruse Boys II MEVO II bleef de baas over SKNWK Brouwershaven zag geen kans tot winst tegen Bruse Boys III ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas was voor jl. zaterdag een inhaalprogramma vastgesteld. Kloe- tingeenigszins bekomen van de zware klap bij Hoek, zag zowaar kans om Arnemuiden II een kost baar puntje af te snoepen (2-2). Be velanders kon de rode lantaarn aan Beren overdoen door een 3-0 over winning op deze club. Arnemuiden VCK Kloetinge 's H. Arendsk. Hoek Middelburg V Zaamslag Meeuuten II Bevelanders MEVO Kats Beren 6 4 2 0 17- 4 6 4 1 1 15- 8 6 4 11 15-14 6 3 2 1 18- 8 6 3 2 1 24-15 6 3 0 3 11-12 6 2 13 17-19 6 2 13 14-26 6 2 0 4 12-18 6 114 15-18 6 114 13-19 6 10 5 13-24 In de 3e klas A maakten de kop lopers ook deze maal geen fout. DFS lil liet te Bruinisse in de ontmoe ting tegen Bruse Boys II er geen en kele twijfel over bestaan wie de sterkste was (1-6). ZSC keerde met een 4-0 overwinning naar huis van het bezoek aan Brouwershaven 111, terwijl MEVO 11 te Nieuwerkerk met 5-1 de baas kon blijven over SKNWK II. Duiveland II toonde zich te Kerkwerve in de ontmoeting tegen WIK 11 in een bijzonder pro ductieve bui (0-11). DFS IV kwam aardig in de lift dank zij een ruime 9-0 overwinning op MEVO III. Brouwershaven II zag geen kans om de puntjes thuis te houden tegen Bruse Boys III (2-3). ZSC DFS III MEVO II Duiveland II Bruse Boys II DFS IV SKNWK II Bruse Boys III Br.haven UI WIK II Br.haven II MEVO III 7 6 10 37-10 13 6 6 0 0 48- 5 12 7 5 11 31-15 11 6 4 0 2 29-20 8 7 4 0 3 25-19 5 3 11 22-10 7 3 0 4 18-28 7 2 14 18-31 7 2 14 15-33 7 2 0 5 16-37 7 0 16 8-20 7 0 0 7 11-51 JUNIOREN. In groep A IV had DFS A 1 op het sportpark Van Zuij- en niet de minste moeite met Co- lijnsplaatse Boys A I dat maar liefst een dozijn doelpunten moest inkas- seren (12-0). Ook Zierikzee A II bleef baas in eigen huis door Luctor A I met een 5-1 nederlaag naar huis te sturen. In groep B X toonde SKNWK B I zich met ruim ver schil (7-1) de meerdere over Bruse Boys B 1. MEVO B II bleef met 2-1 aan de winnende hand in de plaat selijke derby tegen Zierikzee B III. In groep B XI hield Zonnemaire B I de leiding stevig in handen door Re nesse B I geen kans te geven (4-1). Te Scharendijke won ZSC B I met 2-0 van DFS B I. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HA'AG. De president van de dezer dagen in Den Haag vergade rende wereldorganisatie van oor logsveteranen (W.V.F.), de Neder lander Willem van Lanschot, ont ving de gouden eremedaille van het Westduitse „Verband des Kriegsbe- sch&digten, Kriegshintergebliebenen und Sozial-Rentner" (V.D.K.). ZWOLLE. Een postagentschap te Zwolle was maandag gesloten in verband met fraude. De onregelma tigheden ikwamen aan het licht toen de opsporingsdienst van de P.T.T. een onderzoek instelde. De houdster van het postagentschap werd bij haar werk geholpen door haar man, A. van de S„ die heeft bekend zich ruim zesduizend gulden te hebben toegeëigend. MAASTRICHT. De 13-jarige José Janssen uit Maastricht is om het le ven gekomen toen zij met haar fiets onvoorzichtig de E-9 bij de Presi dent Rooseveltlaan overstak. Ze werd gegrepen door een auto en was vrijwel op slag dood. AMSTERDAM. De 45-jarige heer J. van Dijk uit Amsterdam, reed op de Lemelerweg in de gemeente Steen wij kerwold met zijn auto tegen de zijkant van een achteruit een in rit inrijdende vrachtauto. De heer Jansen overleed' ter plaatse. KOUDERKERK a.d. RIJN. De 19- jarige Th. W. van Amsterdam uit Alphen aan de Rijn is bij een ver keersongeval op de Hogewaard in Douderkerk om het leven gekomen. Hij reed met zijn personenauto te gen een vrachtauto, die dwars over de weg stond om achterwaarts een oprit in <te rijden. De heer van Am sterdam was op slag dood. UTRECHT. Ongeveer tien procent van het totale speurwerkbudget in ons land wordt besteed voor weten schappelijk onderzoek. De totale binnenlandse instrumentenomzet was in 1966 300 a 400 miljoen gul den. Dit jaar rekent men op 650 mil joen gulden. AMSTERDAM. De ambassadeur der Bondsrepubliek heeft de offici ële opening verricht van het nieuwe gebouw van het Goethe-instituut aan de Keizersgracht te Amsterdam. MADRID, 11-10. De kleine don kere Spaanse supporter sloeg een kruis. Dat Junquera in schijnbaar ge slagen positie het schot van Johan Cruyff toch had kunnen afweren, was voor hem duidelijk weinig min der dan een klein wonder. Het was niet de enige aanslag die in het met 60.000 man bezette Bernadeustadion, op 's mans zenuwen werd gepleegd. In de eerste minuten van èe verlen ging viel hij aan zijn vertwijfeling ten prooi toen scloacties van Henk Groot, Cruyff en Swart de ontmoe ting Real-Ajax in het voordeel van de Amsterdammers schenen te gaan beslissen. Vele so redde de tengere Madrileen van een totale ineenstor ting door na welgeteld honderd mi nuten met een afstandsschot een plaats in de tweede ronde van de Europese beker voor Real Madrid veilig te stellen. Het was een eervolle nederlaag van Ajax. Slechts vier ploegen zijn er in de dertien seizoenen dat cm de Europese beker wordt gestreden in geslaagd, de „koninklijken" op eigen terrein te bedwingen. Ajax heeft daarover liet zelfs coach Miguel Mu- noz geen twijfel bestaan, ruimschoots de mogelijkheid gehad om het vijfde team te worden dat een ontmoeting in het Bernabeustadion met een po sitief resultaat afsloot. De Ajaxieden hebben in deze belangrijke wedstrijd meer reëels scoringskansen gehad dan de elf van Real. Helaas, ook nu toonde Ajax aan dat het vele kansen moet hebben om een enkel doelpunt te kunnen scoren. Dat de Amster dammes die kansen hebben kunnen scheppen mag op zich een verdien ste zijn, het is niet voldoende om te gen eep ploeg van formaat een ze ge te kunnen behalen. Trainer Rinüs Michels zei het na afloop terecht: „Als je vier kansen nodig hebt om eenmaal te scoren, dan mag je eenvoudig niet winnen". De teleurstelling klonk duidelijk door in de woorden van de coach, wiens zwijgen vooral de Spaanse journalis ten tot weinig vleiende commentaren in hun kranten heeft bewogen. Het was meer dan begrijpelijk dat Mi chels teleurgesteld was. Het systeem dat de Amsterdammers voor deze zware ontmoeting had gekozen, had in de wedstrijd zijn deugdelijkheid bewezen. Door Sjaak Swart als vijfde verdediger en directe tegenstander van de gevreesde linksbuiten Gento aan te wijzen ,had Michels de aan- valslinie van Real grotendeels lam gelegd. Tot zover ging de tactiek van de Ajaxtrainer volledig op. De hoop dat de schaarse uitvallen een Neder lands doelpunt zouden opleveren, dat beslissend zou zijn, werd helaas niet bewaarheid. Verder dan een enkel doelpunt, waarvoor Henk Groot met een kop bal' in de 23ste minuut na de rust de stand op 1-1 bracht, kwam Ajax niet. De vraag blijft of de Amsterdammers niet te zeer het accent op de verde diging hebben gelegd. Na de treffer van Gento, duidelijk in zijn nadagen, moest Ajax om een kans te behou den, gaan aanvallen. Daarbij bleek dat de Nederlandse kampioenen be slist niet de minderen waren van de elf van Miguel Munoz. In de begin fase van de verlenging toonden de Amsterdammers zich zelfs duidelijk de meerderen van de zesvoudige win naars van de Europese beker. Opmerkelijk snel had Sjaak Swart zloh -aan zijn dubbelrol - naast het bedwingen van Gento diende hij de aanval zo veel mogelijk te steunen - aangepast. De Spaanse linksbuiten wiens sprint veel aan snelheid heeft verloren, ging zijn tegenspeler alleen in de eerste minuten enkele malen voorbij. Daarna beheerste de Ajax- defensie, waarin Tonny Pronk een glansrol vervulde, de situatie voor het doel van Ger Bals volkomen. Vast staat evenzeer dat de Madrile- nen wel eens betere wedstrijden heb ben gespeeld. Het fluitconcert waar mee de toeschouwer hun ploeg na de rust ontvingen sprak duidelijke taal. Kansen van Cruyff Real dankt zijn plaats in de tweede ronde dan ook niet in eerste instan tie aan eigen kracht doch aan het fa len van de Amsterdamse aanval. Zel den zal Johan Cruyff betere kansen hebben gekregen dan in de verlen ging. De „koninklijken" waven aan merkelijk minder gevaarlijk. Maar evenals in de grote dagen van Fe- rence Puskas, ditmaal getooid met. de gouden speld ,van Real met de bril janten op een bescheiden tribune- plaatsje, is voor Real een enkele kans ook maar al te vaak^ecn goal. Veloso bewees dat aan het "inde van de verlenging opnieuw. Toen hij op de rand van het strafschopgebied even vrij gelaten werd loste hij een schot, dat een einde maakte aan de droom van Ajax. Even later lag Ve loso geveld door zijn tot dolle vreug de gebrachte medespelers ter aarde. Het deerde hem nauwelijks. De rol van redder is immers, zeker in het professionele voetbal, een uiterst lu cratieve. Trainer Munoz: „Ajax heeft een voor treffelijke ploeg" MADRID, 11-10. Miguel Munoz liet er geen twijfel over bestaan. Hij was meer dan gelukkig. „Ajax heeft een voortreffelijke ploeg", zei de coach van Real in het Engels, toen zijn spelers nog in het immense bad zaten, dat een allure van een zwem bad heeft. „Ik ben bang geweest. tVooral kort na het begin van de Verlenging. Ajax had toen kunnen toeslaan. De 'kansen, die Cruyff mis te, hadden doelpunten kunnen zijn. Maar vergeet echter niet dat wij de Filipe en Velasquez bijzonder hard gemist hebben". Advertentie ^ït VOEDZAAM MAK$> H UI 4 5 «5 4 N O H e ca w M M w ►J 4 de resultaat In de vorige wedstrijden zullen de rood-zwarten nu op Fiak- kee waar moeten maken, dat het ernst is om als enig Schouws twaalf tal in deze Flakkeese competitie een duchtig woordje mee te gaan spre ken. Wanneer de Zic-rikzeeënaars echter volledig binnen de lijnen kunnen komen, mag wel weer op een overwinning gerekend worden. Alg. ledenvergadering P.J.G., aid. Schouwen-Duiveland De P.J.G.-leden van de afdeling Schouiven-Duiveland gaan op vrij dag 20 oktober a.s. vergaderen in de landbouwschool „De Kluut" te Zie rikzee. Voor deze ledenvergadering, welke om 20 uur begint is als extra gast uitgenodigd de groepsleider, die vorig jaar met de afdeling Walche ren naar Denemarken is meege- weest. De uiteenzetting over de reis naar Denemarken wordt verduide lijkt met behulp van dia's. Ook ver meldt het P.J.G.-vergaderprogram ma voor deze avond een bespreking over de komende winteraktiviteit en de opbouw van de P.J.G.Z.-stand op de Z.L.M.-tentoonstelling in 1968 te Goes. Het bestuur rekent op een flinke opkomst. ZIERIKZEE Gezondheidszorg ZIERIKZEE, 11-10. In gezamen lijk overleg hebben de bureaus van de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid in Zeeland en de provinciale raad voor de volksge zondheid nota's samengesteld voor 'n drietal districtsgezondheidsdiensten, te weten voor Zeeuwsch-Vlaanderen, voor Walcheren en voor de Bevelan- den, Schouwen-Duiveland. Tholen en Sint Philipsland. Getracht wordt de bestaande schoolartsendiensten als kem van de te vormen diensten te incorporeren. Aldus delen Gedepu teerde Staten mee in hun geleide- brief tot de provinciale begroting '68. Tot stand gekomen is de Stichting Zeeuws Instituut voor de geestelijke volksgezondheid, waarin alle levens beschouwelijke en andere groeperin gen zoveel mogelijk zijn vertegen woordigd. Oudervereniging Prof. Zeemaniyceum Op de maandag 23 oktober a.s. te houden vergadering van de Ouder vereniging van het Prof. Zeeman lyceum, zal het woord worden ge voerd door drs. L. van Leeuwen, le raar biologie aan het lyceum, die het onderwerp: „Biologie-onderwijs vroeger en nu" zal behandelen. Onderwijstentoonstelling „De Scheepsbouw" De Stichting Onderwijstentoon stellingten te 's Gravenhage organi seert in het Gravensteen de ten toonstelling „üe Scheepsbouw". De officiële opening van deze expositie - één in de reeks - vindt plaats op dinsdag 17 oktober a.s. De tentoon stelling zal zijn te bezichtigen da gelijks van 18 tot en met 31 oktober des voormiddags 9-12.30 en des na middags van 14 tot 17 uur. Onder leiding van het onderwijzend per- Advertentie soneel heeft de schooljeugd gratis toegang tot deze instructieve ten toonstelling. Jeugd Rode Kruis naar Poortugaal Op maandag 23 oktober a.s. orga niseert de afdeling van 'het Jeugd Rode Kruis weer een bezoek aan het Deltaziekenhuis te Poortugaal. In een avond-bijeenkomst in de recre atiezaal zal de Zierikzeese toneel club „Novum" de klucht in drie be drijven: „De ooievaar vergist zich" ten tonele voeren voor personeel en patiënten van het huis. Slroopwafelactie ten bate van het Ned. Herv. verenigingsgeb. Zaterdag aanstaande zullen de le den van de Hervormde Jonge Vrou wenvereniging huis-aan-huis' stroop wafels te koop aanbieden. De op brengst van deze actie is bestemd voor het Ned. Herv. verenigingsge bouw. Zoals reeds eerder gemeld zal voor dit doel ook een bazar worden gehouden en wel op 10 en 11 novem ber a.s. KERKWERVE Naaicursus In aansluiting op een eerder ge publiceerd bericht, wordt et van de zijde van de organiserende vereni ging op gewezen dat de naaicursus, welke 16 oktober a.s. aanvangt is bedoeld als vervolg op een reeds ge volgde cursus. In verband met de beperkte deelname is het niet meer mogelijk, dat nieuwe cursisten hier aan deelnemen. Opbrengst collecte De Zeeuwse collecte heeft te Kerk werve f 145,80 opgebracht. HAAMSTEDE Opbrengst Kinderpostzegels De leerlingen der Prinses Beatrix- school die hiervoor in aanmerking kwamen plaatsten voor hun school voor een bedrag van f 610,50 aan Kinderpostzegel s OOSTERLAND De Reclasseringscollecte De collecte voor de Reclassering', welke dit jaar hier ter plaatse werd gehouden door een drietal meisjes leerlingen van de openbare lagere school, n.l. Jolanda Vermaas, Marian ne Boogert en Mattie de Jonge, in samenwerking met een drietal meis jes-leerlingen van de Christelijke school, n.l. Kobie de Bruine, Lea Rot te en Adrie Stouten, heeft opge bracht de som van f 46,25. De collecten in de Ned. Herv. kerk waren in de maand september als volgt: voor de diaconie f 110,08, voor de medische zending f 114,02, voor de centr. verwarming f 104,61 en voor de kerkvoogdij f 792,18. Tegen het eind van dit jaar zul len in tie Bondsrepubliek tussen de 80 en 100.000 kleurenitedevisietoe- stellen verkocht zijn, zo verwacht de Westduitse vereniging van fa brikanten van. radio- en televisie toestellen. Australische douanefunctionaris sen hebben woensdag aan boord van het Nederlandse vrachtschip „Tjilu- wah" van de K.J.C.P.L. zes pakjes heroïne 'ter waarde van bijna drie duizend gulden gevonden. Bij de overstromingen in het ge bied van Buenos Aires zijn het afge lopen etmaal minstens 25 mensen verdronken. De oude vissershaven van Bruinisse. De foto vol van een „zilte" gemoe delijkheid dateert uit 1921. Ook toen al een volle kaai met schepen, maar hoe primitief schijnen ze in vergelijking met de moderne kotters, die zoveel meer mans zijn. Maar sfeer had die oude haven; een deel daarvan moest door allerlei vervan gingen en modernisering te loor gaanEn of dat proces al wel beëin digd is? Ongeloofwaardig. Menahem Beghin, Israëlisch mi nister van staat, heeft woensdag in Jeruzalem verklaard dat de zeemo gendheden moeten beseffen dat de eventuele heropening van het Suez- kanaal niet alleen van Egypte maar ook van Israël afhangt. NEURENBERG11-10. Men sen in de bus bij de halte ke ken op toen in Neurenberg een gebit gleed uit de tas van een i vrouw die uitstapte. Nog gro ter werd hun verbazing toen de resolute vrouw uitriep: „Dat is het gebit van. mijn man". En hieraan de volgende i verklaring toevoegde: „Weet u, ik heb vlees in huis en als mijn man alleen thuis is en ik zijn gebit niet heb meegeno men, eet hij alles op".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3