Verkeer zat muurvast Groeiende ontevredenheid in Frankrijk STREEKNIEUWS Handel in vrouwen in Indonesië Organist speelde 36 urn* orgel Engelse oud-minister-president Attlee in Londen overleden (gecompliceerde botsing UTRECHT, 7-10. Het verkeer in de -stad Utrecht en dat op rjjksweg 25 by De Bilt heeft muurvast geze ten tengevclge van een bijzonder ge compliceerd ongeluk bij De Bilt. Een bestuurder van een Daf reed pardoes van een invoegstrook de rijksweg op. Een vrachtwagen met een betonmolen zwenkte naar de lin kerrijstrook om haar te ontwijken, maar werd daar aangereden door een juist passerende personenwagen, die vloog over de betegelde midden berm op de andere rijbaan waar hij frontaal in botsing kwam met een auto uit de richting Utrecht De be stuurder daarvan, een inwoner van Zeist, werd op het wegdek geslingerd en brak een been. Om hem te ont wijken maakte een vrachtwagenbe stuurder zc'n zwaai naar rechts dat hij tegen een lichtmast opreed en in het riviertje de Grift terecht kwam. Op beide rijbanen werd de chaos nog vrij groot door een serie kop-staart- botsingen tussen passanten. Al met al had de politie handen vol werk om orde op zaken te stellen. Het ver keer liep in dit vrijdagavondspitsuur vast tct aan Zeist en Soeeterberg toe. PARIJS, 7-10. In een aantal Fran se steden hebben wegvervoerders be toogd tegen het wetsvoorstel om per 1 januari a.s. voor vrachtauto's van 12 ton en zwaarder een nieuwe be lasting te heffen op basis van de as- druk. In het gebied van Parijs en in ste den als Rijssel, Quimper, Caen, Le Havre en Lyon betuigden vracht autochauffeurs hun ontevredenheid door met hun voertuigen langzaam door de straten te rijden en daarbij DODELIJKE ONGELUKKEN MOOK. In het Canisius-zieken- huis in Nijmegen is het 14-jarige meisje L. Steur uit Mook overleden aan verwondingen die zij opliep door een autobotsing. ROERMOND. Bij een frontale botsing tussen een Belgische en een Nederlandse personenauto is zater dagavond te Reppel bij Bree in Bel gisch Limburg de 37-jarige Roer mondenaar A. van Bergen op slag gedood. VEGHEL. In het ziekenhuis te Vegihel is overleden de 46-jarige op perwachtmeester der - rijkspolitie R. Groenendijk uit Volkel, die gister avond zware verwondingen opliep bij een verkeersongeval. AMSTERDAM. De 42-jarige fa brieksarbeider Th. F. St ra vers uit Amsterdam is in het Wilhelmina- gasthuis aldaar overleden aan hoofd wonden, die hij zaterdagmiddag op liep bij een val met zijn bromfiets. Hij was in de Kinkerstraat in zijn woonplaats in botsing gekomen met een voor hem rijdende bromfiets, die plotseling uitweek voor een gepar keerde auto. DEN HAAG. Een aanrijding tus sen twee bestelauto's heeft zaterdag avond in de gemeente Voorst het le ven gekost aan de 60-jarige M. S. uit Lisse, bestuurder van een der auto's. KRIMPEN a. d. IJSSEL. Bij een frontale botsing tussen twee perso nenauto's op de afrit van de Alge- rabrug in Krimpen aan de IJssel zijn zondagmiddag vier personen gewond geraakt. Eén van heQ is later aan zijn verwondingen overleden. Het ongeluk gebeurde tijdens een in haal manoeuvre. HILVERSUM. In Hilversum-zuid is zondagavond een bejaard echtpaar uit 's Gravenland dat op een tan dem reed, aangereden door een per sonenauto. Beiden werden gewond. De 77-jarige vrouw, H. A. B. Lief- mann-Meier. is later in een zieken huis in Hilversum overleden. NIEUW-VENNEP. In de loop van de zaterdag overleed de 48-jarige mevrouw W. Boone-Jakobsen uit Nieuw-Vennep aan de verwondin gen die zij vrijdagmiddag had opge lopen bij een verkeersongeval op de Venneperweg in haar woonplaats. ZELHEM. De 29-jarige J. B. Ro- sendaal uit Angeren (gem. Bemmel, Geld.) is zaterdagmorgen in Zelhem door zijn dieselvrachtwagen overre den, toen hij bezig was de wagen door te smeren en het gevaarte plot seling in beweging kwam. De man werd met ernstige verwondingen op genomen in een ziekenhuis in Doe- tinchem, waar hij overleed. AMSTERDAM. Uit het water van de Keizersgracht in Amsterdam is het lijk opgedregd van de 23-jarige elektriciën F. Groes, afkomstig uit Aruba. De man woonde bij een oom in Amsterdam-zuid en was ongeveer een week geleden als vermist opge geven. OLDEBROEK. Op de Zuiderzee straatweg tussen Oldebroek en Doornspijk is in een flauwe bocht een personenauto op de linkerweg helft gekomen en tegen een tege moetkomende autobusje gereden. De bestuurder van de personenauto, de 22-jarige C. van Olst uit Doornspijk kwam hierbij om het leven. DEN HAAG. Op rijksweg 31 van Assen naar Groningen onder Vries is de 23-jarige H. Elderman uit Gro ningen met een personenauto geslipt, tegen een boom gebotst en om het leven tev.- .ncn. Le auto raakte aan het slippen toen de bestuurder met een snelheid van ongeveer 80 koli- meter een lange bocht door reed. DELFT. In het gasthuis te Delft is overleden de 74-jarige heer W. H. M. Marks, gewoondhebbende Colig- nystraat in Delft. De man was don derdag j.l. op de Nassaulaan door een auto aangereden toen hij zonder op het verkeer te letten de rijweg overstak. SCHIMMERT. Op de provinciale weg in de gemeente Schimmert is de vierjarige Sylvia van Weersch uit die plaats bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Het ongeluk ge beurde, toen de auto, waarin zij zat, bij het linksaf slaan door een recht- doorgaande personenauto in de flank wérd gegrepen en enkele malen over de kop sloeg. door middel van borden hun grieven duidelijk te maken. Intussen heeft in Bretagne een be weging die pleit voor autonomie voor dit gebied, de „M.O.B." in een ver klaring verband gelegd tussen haar streven en recente ongeregeldheden als gevolg van betogingen van de boeren tegen hun „tenachterstelling" in vergelijking met de industrie. Vol gens de M.O.B. zullen de manifesta ties nog feller worden, als de rege ring in Parijs aan Bretagne niet de verlangde autonomie verleent en zo dit gebied in staat stelt tot een ge meenschappelijke markt te komen met de Britse eilanden. Er zijn de laatste tijd enige aanslagen op trans formatiehuisjes gepleegd, terwijl voorts separatistische leuzen op openbare monumenten zijn aange bracht. Onderwater-huwelijk LOS ANGELES, 7-10. In de buurt van Los Angeles heeft een predikant zaterdag een paar in de echt verbonden op de bodem van een met water gevuld aquarium. De 26-jarige bruidegom, duiker van be roep, droeg een duikerpak in Ie vorm van een smoking. Het pak van zijn vrouw was voorzien van een sleep. De predikant was te herkennen aan een boord van celluloid. De genodigden volgden de plechtigheid achter glas en konden het jawoord horen via waterdichte microfoons. KERKNIEUWS Vredes verklaring in kerken DEN HAAG, 7-10. De kerken van Nederland, de Algemene Doopsge zinde Sociëteit, de Evangelisch-Lu- therse Kerk, de Gereformeerde Ker ken, de Nederlandse Herv. Kerk, de Oud-Katholieke Kerk, de Remon strantse Broederschap en de Rooms- Katholieke Kerk hebben ter gelegen heid van de vredesweek 1S67, die zondag 8 oktober j.l. begon, een ge meenschappelijke verklaring over de vrede uitgegeven. SPORTBERICHTEN HENGELSPORT „De Krabbe" viste succesvol in Zuidbevelands kanaal Een 17 man sterke groep werp- hengelaars, alle leden van de Wes- terschouwse werphengelsportver- eniging „De Krabbe" nam zaterdag deel aan de grote wedstrijd die door de vereniging „De Kanaalvissers" uit Kapelle werd georganiseerd. 483 deelnemers hadden in geschre ven en de vis liet zich van haar goe de zijde zien. Een 6de en een 7e prijs waren voor twee Westhoekers weggelegd, nl. voor de heer W. de Jonge die een prachtigé viskoffer kreeg en de'heer J. Tuinman die een regenpak won. De eerste prijs was een koelkast. Bij de eerste honderd kon de heer J. Schot zich nog klasseren. Hij werd 73e. Met een groep van vijf perso nen wist „De Krabbe" nog een 6de korpsprijs te behalen. Volgende week neemt „De Krab be" deel aan wedstrijden in Hans- weert, waarvoor nog d'e mogelijk heid bestaat om in te schrijven. KORFBAL „All-Ready" gaat starten ■net zaaltraining Naar wij vernemen van de zijde van de korfbalvereniging „All Re ady" te Zierikzee, zal woensdag avond 11 oktober a.s. met de win- terti-aining worden begonnen. Deze ■training zal plaats vinden in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school aan de Nieuwe Boo- gerdstraat en begint iedere woens dagavond om 7 uur. Ekele leden hebben zich voor deze ti-ainingsavonden vrijwillig beschik baar gesteld. Mede in verband met de komende micro-korfbalcompeti tie van de S.0.K.B. is het zeer ge wenst om deze traningsbijeenkom sten te bezoeken. SCHAKEN Schaakvereniging T.O.G. Bruinisse Uitslag 5e ronde onderlinge com petitie: A. van Wezel-H. van den Berge 1-0; A. de Ruiter-J. Jumelöt 1-0; W. Kootstra-T. Muller 0-1; L. Houkamp -B. de Ruiter 1-0; A. van den Berge- W. Zondervan 1-0; W. Gtelutk-W. Kootstra 0-1; A. Stoutjesdijk-L. Houkamp B. de Ruiter-P. van de Velde 1-0; M. Haeck-L. van Wee- Ie T. Muller-M. Houkamp 0-1. VOETBAL Renesse—G roede 7—0 Hoewel het spel van de thuisclub in deze wedstrijd zeker van een la ger gehalte was dan in de laatste thuiswedstrijd tegen Hoofdplaat, is het de rood watten toch gelukt een ruime overwinning te behalen. Op vallend was bij de thuisclub het vaak slordige plaatsen op het mid denveld. De voorhoede verviel her haaldelijk weer in de fout met veel te kort spel door het centrum te willen doorbreken. Vooral in de le helft werd de rechter vleugel, die geheel ongedekt wex-d gelaten, veel te weinig in het spel betrekken. De bezoekei's werkten bijzonder hax-d, maar het ontbrak hen aan de nodige capaciteiten om de thuisclub het vuur na aan de schenen te kun nen legger.. In de 11e minuut nain Renesse de leiding toen een harde voox-zet van Goossens via een achterspeler in het doel belandde (1-0). In de 16e mi nuut plaatste Jonker een vrije trap naar Bakker die de bal uitstekend voor doel plaatste waar ineens door Ragas werd ingeknald (2-0). Na de hervatting kreeg de thuisclub een groot vel do ver wicht. Uit een pass van Ragas bracht v. d. Hoek in de 10e minuut de stand op 3-0. Jonker knalde hierna een strafschop over de lat. Het duurde tot de 30ste mi nuut voor Ragas de hex'haaldelijk goed ingrijpende doelman van de gasten weer het naijken kon geven (4-0). In de 35e minuut kopte Bak ker uit eer. vrije trap van Goossens op de paal waarna Goossens het le der onhoudbaar inschoot (5-0). Be- zuijen die ondanks zijn harde werken zich in de vooi-hoede blijft thuis voelen als een kat in een vreemd pakhuis, maakte in de 39ste minuut, na talrijke vergeefse pogingen, het genoegen het fx-aaiste doelpunt uit de wedstrijd te scox-en (6-0). Ten slotte was het Ragas die na goed doorzetten in de 44e minuut de eind stand op 7-0 bracht. Zcnnemaire-Luctor II 4-2 De rood-gelen toonden in deze ontmoeting er na een minder goed begin weer langzaam maar zeker weer beter in 'te komen. De over winning die zij deze middag wisten te behalen was volkomen verdiend. Over het geheel genomen hadden zij het beste van het spel waax-bij zij ook beter van de geboden kansen gebruik wisten te maken. Het feit dat een der achterspelers van Zon- nemaire het leder in eigen doel werkte waardoor Luctor met 1-0 de leiding kon nemen, ontmoedigde de spelers geenszins. Met nieuwe moed werd getracht de opgelopen achter stand weer weg te werken waarin zij door Cor v. Nieuwenlhuize slaag den (1-1). Adrie Geelhoed zorgde er hierna voor dat Zonnemaire met een 2-1 voorsprong kon gaan rusten. Na de hervatting was het Arie Geel hoed die met twee treffers de over winning van de thuisclub kon veilig stellen (4-1). De bezoekers wisten hierna nog een tegendoelpunt te sco ren (4-2) zonder dat de zege hierna nog in gevaar kwam. Vissen op mosselzaad Door de Inspecteur der Visserijen in het 2e, 3e en 5e district (Wadden zee) wordit vergunning gegeven om op 'dinsdag 24 en op dinsdag 7 no vember a.s. op mosselzaad of half was mosselen te vissen op de na tuurlijke banken in de westelijke Waddenzee. Dit mosselzaad mag worden uitgezaaid op de percelen in de Waddenzee, maar ook in Zee land. Naar deze twee keer één dag mosselzaadvisserij werd door de mosselkwekers al belangstellend uitgezien. ZIERIKZEE Brandalarm Vrijdagavond rewej. elf uur Werd 'brandalarm gegeven. Op een ter rein achter de Hem-slachthuizen bleek een stapel afval vlam te heb ben gevat. Het brandje was bijzon der onbelangrijk. Reeds van een uur of zes af lag de afval te smeulen. De brandweer was dan ook niet zo blij met dit late klusje, dat met een paar emmers water te blussen zou zijn geweest. Huisvrouw won zig-zag-naaimachine Zaterdagmiddag jl. heeft de heer G. Wilbrink in zijn naaimachine- zaak 'aan de St. Janstraat alhier na mens Nauman Nederland een fraaie Köhler-zig-zag-naaimachine uitge reikt aan de Zierikzeese mevrouw L. Kouwenberg uit de Ravesloot- straat, die dit geschenk uiteraard met vreugde in ontvangst nam. De zig-zag-maöhine was één van de tien prijzen die waren uitgeloofd in een landelijke rebus-wedstrijd, waar door 90.000 dames aan werd deelge nomen. Mevr. Kouwenberg won de zevende prijs. Succes voor Kon. Harm. „Kunst en Eer" De Kon. Harmonie „Kunst en Eer" heeft zaterdag deelgenomen aan het Federatief Muziekconcours te Valkenswaard. Uitkomend in de ere-afdeling behaalde „Kunt en Eer" met 53 punten (het maximum was zestig) een tweede prijs, hetgeen als een fx*aai succes kan worden aan gemerkt. Een hoge waardering kreeg het keuze-wei"k: „Suite Bohémien ne", maar het verplichte werk kost te nogal wat punten. In de sectie harmonie kregen eerste prijzen: St. Ceacilia te Lichtenvoorde; „De Vol harding" uit Aalst en „Ons Genoe gen" uit Nijmegen. De stedelijke harmonie stond on der leiding van de heer E. A. de Looff. Organisator van het concours was de muziekvereniging U.N.A. uit Valkcnswaai'd. In de ere-afdeling speelden nog twee korpsen, nl. uit Rozenburg en Loosduinen. Na loting bleek „Kunst en Eer" de spits te moeten afbijten. Voor alle drie de korpsen bleek 'het verplichte num mer een hele kluif, maar het keuze- werk werd door 'de stedelijke har monie. mét veel bi'avoer gespeeld. Het stuk léverde 53'. punten op. De dirigent 'kreeg als cijfers drie maal 9%, een fraaie prestatie voor de heer de Looff, wiens initiatief mee te doen aan een „overwa'ter"-con- cours rijkelijk is beloond. KERKWERVE Naaicursus Evenals vorig jaar zal ook hu weer een naaicursus te Kerkwerve worden gegeven. Dezë cursus, die uitgaat van de Stichting Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande zal maandag 16 oktober a.s. beginnen in het ver enigingsgebouw. NOORDGOUWE Lezing over „Het Dorp" De Nederlandse Bon'd van Platte landsvrouwen, afdeling Noordgouwe en omstreken organiseert op don derdag 12 oktober a.s. in hotel Van der Weijde te Noordgouwe een le zing over „Het Dorp". De heer K. Th. Scholten houdt eerst een alge mene inleiding en na de pauze wor den dia's vertoond. Tevens bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen. HAAMSTEDE „Ons Genoegen" bij Doms Voor de 2e maal in 1967 maakte de reisvereniging „Ons Genoegen" uit Haamstede een uitstapje ditmaal gericht op het pas nieuwe etablisse ment van Tom Manders alias Dorus, gevestigd in Rotterdam. Na de koffie te hebben genuttigd werd deze nieu we zaal eens in ogenschouw genomen en het reisgezelschap geraakte niet uitgekeken op de oude voorwerpen waarmede de wamden zo rijkelijk zijn behangen. Inmiddels was Dorus in levende lijve in de zaal verschenen en nam iedereen plaats om te ge nieten van het showprogramma. Ex- werd hartelijk gelachen om de vele geestige voorvallen op 't toneeltje en „Ons Genoegen" had een bijzonder geslaagde avond. Na afloop werd mag een restaurant bezocht om de inwendige mens wat te versterken en weldra voerde een bus van Touringcarbedxijf Van Oe- vex-en uit Zierikzee de dames en he ren huiswaarts. De leiding van de tooht was in handen van de voor zitter van het gezelschap, de h'eer A. de Bruine uit Haamstede. DREISCHOR Flamingo gesignaleerd Een 'Zierikzeese vogelkenner ont dekte itij'dens ihet weekeinde een fla mingo in het Dijkwater. Een fla mingo is een uitgesproken dieren- tuinivogel en hoe deze dwaalgast hier kwam is wellicht niet helemaal pre cies met het feit van de herfstti-ek te verklaren. Maar het was een fla mingo. BROUWERSHAVEN De reclasseringscollecte De opbrengst van de reclassening- collecte te Brouwershaven heeft op gebracht f 62,53. OOSTERLAND Opbrengst Zeeuwse collecte De opbrengst van de Zeeuwsche collecte, die hier ter plaatse werd ge houden door de dames mej. Tonny Capel'le, mej. Wil'ly van der Have, mej. Tanny van. 't Hoff, mevr. Van der Maas-van 't Hoff. mevr. Stouten- Bolijn, mevr. Stoutjesdij'k-Borst en mevr. Zeijler-de Vin, onder leiding van mevr. Stoutjesdijk-van 'tHoff, heeft opgebracht de mooie som van f 238,88. Hiervoor is een dankwoord aan de milde gevers(sters), leiding en collectanten zeker niet misplaatst. Bejaardenbijeenkomst van start Nu het winterseizoen weer voor de deur staat zial op donderdagmid dag 12 oktober e.k. weer een begin worden gemaakt mot de bejaax-den- bijeen'komsten .in hel Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk. Als vanouds zal hel da mescomité met de organistes en helpsters weer alles in het werk stellen onze ouden van dagen een zo gezellig mogelijke middag te berei- Een ingenieur te Hamburg is uil vinder van een met glasvezel ver sterkte speciale kunststof, waarvan automobilisten kunnen profiteren. Het gaat om een loopvlak, dat ver sleten banden een nieuw profiel geeft. Banden met deze nieuwe loopvlakloen voldoen uitstekend, terwijl zij ook in modder en sneeuw goed zijn te gebruiken. De aldus vernieuwde banden zijn goedkoper dan nothnale zg. „cover"-banden. Het systeem is ook bruikbaar voor nieuwe banden. den, door het doen van spelletjes, het brengen van zang er. muziek en het aanbieden van t'hee en koffie. Dat dit alles door de bejaarden zeer op prijs wordt gesteld bewijst wel de belangstelling die er altijd voor de bijeenkomsten bestaat. Toch zou het comité gi'aag willen zien dat er nog meer bejaarde mensen kwamen uit Oosterland. Ieder die de 65-ja- rige leeftijd heeft bei-eikt wordt ver wacht a.s. donderdag. Hij of zij zal er geen spijt van hebben. De bijeen komst wordt gehouden van 2 tot 5 uur. Uitleenbibliotheek open •Dinsdagavond 10 oktober (7.30 uur), zal weer een aanvang worden gemaakt met het uitlenen van boe ken in de consistorie der Ned. Heiv. kerk alhier, uitgaande van de biblio theek der Ned. Herv. gemeente. Naar wij vernemen is de boeken schat weer aangevuld door aanschaf van veel nieuwe werken. Zodoende kan iedex-een deze winter weer aan zijn of haar trekken komen. BRUINISSE De opbrengst van de collecte op de nationale reclasseringsdag d.d. 30 september jl. bracht te Bruinisse totaal f 146,22 op. Tijcfrede Op vrijdagavond 13 oktober half acht hoopt ds. Vex-kade uit Nieuwe Tonge, in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente een tijd- rede te houden. LAND- EN TUINBOUW De Cebeco in het zuidwesten Het centraal itandbouwmechani- satiebedrijf Goes heeft een succes volle stax't gemaakt: in vijf jaar werd de omzet vervijfvoudigd en dertien vestigingen in het zuidwes ten voorzien boer en tuinder van werktuigen en 'trekkers. De omzet is van lVz miljoen gulden in het eer ste boekjaar (1961-1962) gestegen tot lVz miljoen 'gulden in 1966-1967. In dit bedrag is een omzet van 580 duizend gulden aan fruitteeltme- chanisatie begrepen. Het Cebeco mechanisatiebedi-ijf heeft in het zuidwesten thans een marktaandeel van ongeveer twintig procent. Op Schouwen-Duiveland heeft de Ce beco twee vestigingen, te weten in Zierikzee en in Kerkwerve. De beleende Franse schrijver An- dré Maurois, die twee weken gele den een operatie onderging wegens een ingewandsstoomnis, is maan dagochtend op 82-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Parijs overleden. AGENDA Maandag 9 oktober Mondragon, 8 uur, vergadering Lewn-tennisclub Zierikzee. Woensdag 11 oktober Zierikzee Mcndx-agon, 2.15 uur: afd. Schouwen, Plattelandsvrouwen Bond. Ned. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uux\ afd. Schouwen-Duiveland Chr. Plattelandsvx-ouwen Bond. Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenbijeenkomst N.C.V.B. Zeven gewonden hij ontploffing in school DEN HAAG, 9-10. In een kleuter school aan de Gerard Doustraat in Den Haag heeft zich een gasontplof fing voorgedaan. Daarbij werden twee monteurs van het gemeente lijk energiebedrijf zwaai- gewond naar het ziekenhuis Zuidwa'l ge- bi'acht. Vijf kleuters werden licht gewond in het ziekenhuis Westein de opgenomen. Tal van ruiten van woningen in de kinderrijke buurt sneuvelden. Vele moeders liepen te hoop. De po litie zette 'de straat af met hekken, nadat er een lichte paniek was ont staan onder de ouders die ingelicht wilden worden over het lol van de kleuters. Op het moment van de explosie waren er ongeveer 170 kinderen in de school. In een klasje van plus minus 35 kinderen, dat geleid werd door mejuffi'ouw Marian Kempen (17). sprongen de ruiten. Wonderlijk 'genoeg werd geen der kinderen ernstig gewond. „We wer den allemaal 'naar het raam toege- zogen", vertelde Marian. Man dood door slippende auto GRONINGEN, 7-10. In het aka- demisch ziekenhuis te Groningen is aan de bekomen verwon dingen ten gevol'ge van een verkeersongeluk overleden de 27-jarige tekenaar J. J. Bolrnan uit Hoogkerk. De heer Bot man reed met zijn scooter op rijks weg 43 nabij Groningen, toen hij in een hevige regenbui werd aanigere- den door een slippende auto. De scooter werd van de weg geveegd en de berijder ernstig gewond. DJAKARTA, 9-10. De voox-zitster van het Indonesische vrouwenactie- front, mevrouw Hasanah, heeft in een toespraak voor een plaatselijke wetgevende raad in Sumedang (west Java) 'gezegd dat in dat gebied pas getrouwde jonge vrouwen worden verkocht voor vijftigduizend roepia (ongeveer dertienhonderd gulden) per stuk. Volgens het Indonesische blad „Revolutionair" had mevrouw Hasanah zelf feiten verzameld over deze „slavenhandel". ZANDVOORT, 7-10. De vooi'spel- ling van de 61-jarige Amsterdamse organist en pianist Nico Karp is uit gekomen. Hij vooi-spelde een maand geleden het record pianospelen, dat met 34 uur en twee minuten op naam van de Amerikaan Harold Whitfakker stond met twee uur te zullen verbeteren. Hij ving in het café-restaurant de „Kousenpael" in Zandvoort vrijdagochtend, om negen uur precies aan met het spelen op een Hammondorgel en zonder enige onderbreking speelde hij tot klok slag zaterdagavond negen uur, na dat om twee minuten over zeven reeds vaststond dat het record van de Amerikaan gebx-oken was. Er be stond voor deze prestatie van Nico Karp - hij speelde meer dan 700 nummers in dit tijdvak van 36 uur - gedurende elk uur van de dag en de nacht gx'ote belangstelling. Het Amsterdamse jeugd tamboex-koips „Minerva" bx-acht stadgenoot Kaxp kort. na negen uur een muzikale ovatie. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9-10. Aangevoerd 1633 stuks vee, t.w.: 1229 runderen en 404 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen: extra f 4,35-4,65. le f 3,85-4,20, 2e f 3,45-3,60, 3e f 3,20-3,35; stieren f 4,00-4,55; wox'stkoeien f 2,95-3,30; slachtvai-kens: extx-a geen notering, le f 2,08-2,12, 2e f 2,00-2,08, 3e f 1,95- 2,00; slachtzeugen f 1,65-1,70; zware varkens f 1,80-1,85. Rundex-en: aanvoer groter; handel kalm; prijzen niet hoger. Varkens: aanvoer even meer; handel redelijk; prijzen niet hoger. LONDEN, 8-10. Zondag is in Lon den overleden lord Clement Attlee. van 1945 tot 1951 minister-president in Engeland. Lord Attlee, die 84 jaar was, overleed in het Westminster ziekenhuis, waar hjj vorige maand werd opgenomen. Op 20 september verbeterde zijn toestand, doch zaterdag verklaarden de artéen, dat zijn toestand opnieuw zorgwekkend was. Attlee oveiieed in zijn slaap. Zijn stoffelijk overschot zal op een nader te bepalen datum in Londen worden gecremeerd en de as zal worden bijgezet in Westmin ster Abbey, de historische rustplaats van de Britse vorsten en burgers di'e zich zeer verdienstelijk hebben ge maakt. Op 3 november zal er, vol gens een vooiJopige regeling, een herdenkingsdienst in de Westminster Abbey worden gehouden. Koningin Elizabeth, premier Wil son, leden van de conservatieve op positie en staatslieden van andere landen hebben na het overlijden van Attlee uiting gegeven aan hun ach ting voor de Labourleider. Wilson prees zijn „rustige en bescheiden grootheid" en zijn inspirerende visie van een nieuw Grool-Brittannië en een nieuwe wox'Cld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2