jfemuta Bezoek de 20ste Er komt Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Zierikzee TAPIJT STREEKNIEUWS 'AH0Y' 'GEBOUW de vakbeurs voorhetgezin! Vlaggen en souvenirs bleken ingrediënten van het raadsmenu TAPIJTEN LAATSTE NIEUWS Verkiezingen in Z.-Vietnam geldig SCHEUTEN Akkoord tussen Z.L.M. en C.B.T.B. Mini-praalwagen „Zeeuwse Zilvervloot" ZIERIKZEE, 2-10. Te Zierikzee komt een Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes. Het onderwijsinstituut komt in de plaats van de school te Bruinisse, die gaat verdwijnen. De nieuwe school - na realisering waarvan de land- bouwhuishoudschool „Prinses Juliana" onverkort blijft bestaan - zal orga niek worden geleid door een bestuur, waarvan de helft bestaat uit ver tegenwoordigers van de Z.L.M. en de helft uit vertegenwoordigers van de C.B.T.B. De school krijgt gelijke opleidingsmogelijkheden als de te Bruinisse. Allerlei aparte cursussen en specialiseringen blijven voorshands voorbehou den aan de „Prinses Julianaschcol". Het definitieve nieuws over de gang van zaken viel te putten uit een gemeenschappelijk schrijven van Z.L.M. en C.B. T.B. in Zeeland aan het college van b. en w., dat op de maandagavond ge houden vergadering door de voorzitter werd voorgelezen. Medegedeeld werd nog dat de stichting aan de school geen verandering brengt in de Z.L.M.- scholen en dat verdere samenwerking tussen Z.L.M. en C.B.T.B. op het punt van scholenexploitatie zal worden bezien. De heer De Moor herinnerde nog aan een eerdere analysering van het nijverheidsonderwijs voor meisjes, waarbij werd aangetekend dat on derwijskundig aan een tweede school geen behoefte bestond. Hij vreesde dat beide scholen te klein zouden zijn, d.w.z. onvoldoende leerlingen zouden trekken. Deze beduchtheid wees de voorzit ter evenwel beslist van de hand. De situatie komt geheel anders te liggen door opheffing van de school te Brui nisse. Wethouder Bij de Vaate geloofde dat het aantal leerlingen vrijwel ge lijk zal blijven. Te Bruinisse komen praktisch geen leerlingen meer uit A.J.-polder. Deze gaan naar Bergen op Zoom. De Bruse leerlingen van nu komen naar Zierikzee. Voor beide scholen - zo zal de praktijk zijn - komen er te Zierikzee meer moge lijkheden. Wethouder mr. Keuning wees nog op het gezamenlijk optrekken van Z.L.M. en C.B.T.B., hetgeen volgens hem de onderlinge concurrentie mi niem zal houden. De raad ging hierna akkoord met het verzoek tot nodigverklaring van bedoelde school. Presentiegelden Onder de ingekomen stukken op de raadsvergadering van maandag avond bevond zich o.m. de V.V.V.- inlichtingenstatistiek over augusaus 1967. In totaal bleken 1679 inlichtin gen, hetzij schriftelijk of mondeling te zij,n verstrekt. Het college ver zocht destijds aan G.S. te bevorde ren dat de P.Z.E.M., de Zegam en andere lichamen presentiegelden gaan uitkeren aan vertegenwoordi gers der gemeenten, die de verga deringen bezoeken. G.S. berichtten dat zulks niet op hun weg lag. Van de P.Z.E.M. is thans bij de gemeen te bericht ingekomen, dat het ver zoek in overweging zal worden ge nomen, „na advies van het provin ciaal bestuur". Het komt er dus op neer dat men met deze zaak wat in een kringetje ronddraait. Voorgezette woningbouw „Beter Wonen" krijgt bouwter rein voor f 22 per m-, t.b.v. de bouw van 21 premiewoningen (vier slaap kamers, centrale verwarming, nog onbekende huur), die worden ge bouwd langs de De Kanterlaan, op de hoek van de Caustraat en Ca- landweg. De grondprijs voor 8 wo ningen aan de De Wittestraat gaat f 28 per m2. doen. Voorschotten uit de gemeentekas worden verleend ter financiering van de aankoop van grond voor de bouw van acht woningwetwoningen (A-woningen), waarmee de laatste hoekjes in Malta-I zullen worden gevuld. De vereniging „Beter Wo nen" krijgt een jaarlijkse bijdrage in het exploitatietekort en het rijk wordt gevraagd om uitkering van de te verlenen voorschotten. Een zelfde procedure wordt gevolgd voor de bouw van 30 woningwet woningen in Malta II. Kavels grond worden hiertoe aan „Beter Wonen" verkocht van 11.45 en 5.20 are tegen een grondprijs van f 16 per m2. De 30 woningen (etagebouw) komen aan de Vagerstraat. De eerder genoem de 8 respektievelijk aan de De Huij- bertstraat en de Muiockstraat (2 en 6). Met de heren C. A. van Beveren en J. Ornee is overeenstemming be reikt over verkoop van grond en het verlenen van uitbaning naar de Kapellestraat. Niet evenwel met de heer C. J. Schot wiens perceel bui ten de uitbaning zal vallen. Nieuw bestemmingsplan Scheepstimmerdyk De raad 'besloot tot het maken van een nieuw bestemmingsplan voor de Scheepstimmerdijk, daar G.S. aan een eerder plan hun goedkeuring onthielden. Er was niet, te weinig of te laat overleg geweest met diverse instanties, hetgeen moet gebeuren voor de ter visielegging. Bovendien hadden G.S. enkele technische be zwaren. De raad tilde er niet zwaar aan (evenmin als het college trou wens) en een nieuw plan zal worden gemaakt. De voorzitter zei dat de vertraging hoogstens een jaar zal duren. De heren Simmers en Jonker vreesden moeilijkheden, maar het geheel blijkt nog geen akuut karak ter te hebben, zodat deze vrees on gegrond is. Worden in de tussenpe riode vergunningen aangevraagd of worden andere werken dan bouw werken u!fgov"v:!, clan zou de ge meente dit niet kunnen verhinde ren. De verklaring, inhoudende dat een nieuw plan wordt gemaakt, maakt het echter in de toekomst mogelijk dit wel te verhinderen. De leden van de Woonruimtecom missie, t.w. mevr. van der Werve- Schouls en de heren C. Kloet, A. Jonker, B. Leijdekker en C. J. Schot werden met algemene stemmen her kozen. Ook de plaatsvervangende leden, t.w. de heren D. A. de Hooge, M. de Moor, J. G. L. Simmers en L. van Sluis, werden m.a.s. herkozen. Enkele subsidies De raad besloot de heer P. H. Wansink voor restauratie van het dak van het pand Dam 14, een sub sidie toe te staan van 10 pet. van de subsidiabele kosten, door de mi nister vastgesteld op f 5800. Een zelfde percentage kan verlangd van de provincie. Het E.T.I. ontvangt een extra subsidie van f 1800 voor de opstelling van het rapport „De economische perspektieven van Zie rikzee" er. de samenstelling van de tekst voor een voorlichtingsbrochu re Rapport en brochure hangen sa men met de toekomstige realisering van het bouwplan-West. Voor de nieuw te stichten chris telijke kleuterschool in Malta II wordt een krediet beschikbaar ge steld van 277.458, zijnde de raming van de stichtingskosten. Mevr. v. d. Werve drong aan op spoed bij de bouw, daar de open bare kleuterschool te klein wordt, om een klas van de christelijke school te herbergen. Een herziening van de kilometervergoeding ,die een kleine verhoging inhoudt, voor ge bruik auto ten dienste van de ge meente, ging onder de hamer door. Idem een voorgestelde wijziging rechtpositieregelingen. Idem het voorstel tot het opnieuw ongewijzigd vaststellen van de verordening hef fing rechten noodslachtplaats. Ten slotte hechtte de raad zijn goedkeu ring aan het voorstel garant te zijn voor een geldlening voor de bouw van een partikuliere woning. De rondvraag Bij de rondvraag vestigde de heer Jonker de aandacht op een te Veere toegepast goedkoop en bruikbaar systeem van afbakening. Hij wilde onderzocht zien of dit ook geschikt is voor afbakening van de Oude Haven. De heer Verheijen atten deerde op de slechte vloerbedekking en de toestand van de stoelen in de raadszaal. De heer Sprengelmeijer had bezwaren tegen een rijdende winkel in Malta. De voorzitter deel de mede dat hiervoor geen ventver gunning is vereist. Advertentie Wij leveren alle soorten en leggen liet onberispelijk! Woninginrichting H. DE VLIEGER Meelslraat 21 - Zierikzee Telefoon 2305 ZIERIKZEE Bijzonder vignet met stedelijk motief De Stichting Ned. Jools Familie- Archief heeft - zo vernemen wij - zich recentelijk nieuw briefpapier aangeschaft, waarop een vignet is afgedrukt, het motief waarvan is ontleend aan het wapenschild van de voormalige synagoge te Zierik zee. Het figuurtje stelt een leeuw voor met een Davidsschild tussen de klauwen. Kon. Harmonie „Kunst en Eer" naar concours Wij vernemen dat de Kon. Har monie „Kunst en Eer" het plan heeft op zaterdag 7 oktober a.s. deel te nemen aan een nationaal muziek concours, dat in Valkenswaard ge organiseerd wordt door de Kon. Ned. Federatie. Tot nu toe hebben dertien korpsen voor dit concours ingeschreven. „Kunst en Eer" komt uit in de ere-afdeling Harmonie. Het korps wordt gedirigeerd door de vaste dirigent de heer E. A. de Looff. KERKWERVE Bijeenkomst Bejaardensociëteit Woensdag 11 oktober a.s. om half drie 's middags zal in het vereni gingsgebouw aan de Beatrixstraat te Kerkwerve de eerste bijeenkomst van de bejaarden plaats vinden. Van de zijde van het comité wordt er op gewezen, dat alle personen van 65 jaar en ouder van harte welkom zijn, in het bijzonder de personen, die eerst dit jaar 65 jaar zijn ge worden. BURGH Alg. ledenvergadering „D.F.S." De sportvereniging „D.F.S." houdt op 6 oktober (vrijdag) des avonds te 19.45 uur in hotel Bakker te Burgh de najaarsvergadering waarin hoofd zakelijk voetbalaspecten en aange legenheden zullen worden bespro ken. Een aantal jaarverslagen en de benoeming van diverse commissie leden vormen de hoofdschotel van deze vergadering. Ook zal een even tuele winter-feestavond ter sprake komen. NOORDWELLE Bejaardensociëteit van start Ook in Noord wel le gaat de be jaardensociëteit weer van start. Een ieder die de welbekende leeftijd be reikt heeft is van harte welkom in het dorpshuis. Gestart wordt dins dag 3 oktober (vandaag) om 2.30 uur. De alhier gehouden collecte voor de reclassering heeft f 52,60 opgebracht. BRUINISSE September toch droge maand De maand september 1967, men herinnert het zich misschien nog wel zette in met regen en kou, zodat ve len van mening waren dat de win ter zijn intrede al had gedaan en dat de mooie zomer nu wel defini tief ten einde was, blijkt toch een „droge" maand te zijn geweest, met in de tweede helft van de maand bepaald zomerse temperaturen. Er viel in deze maand in oostelijk Dui- veland 37 mm. neerslag, terwijl een hoeveelheid van 76 mm. voor deze maand als normaal mag worden be schouwd. De eerste twee dagen viel 2,9 mm. regen, de daarop volgende week 12,8 mm., de tweede week 9,2 mm„ de derde week 8,8 mm. en de laatste week slechts 1,7 mm. BURGH, 2-10, De negenjarige Jan en de tivöalfjarige Cora Slaper, wo nende aan het Duinweegje te Burgh, zijn er in geslaagd een „mini-praal wagen" te vervaardigen naar het grote voorbeeld van de praalwagen „Zeeuwse ZiIvervloot'* waarmee de fruitkwekers van West er schoutoen zo'n groot succes hebben behaald op het laatste fruitcorso. Broer en zus Slager gingen aan de slag met een stukje zachtboard, wat dunne latjes en rib'kart oil en maakten met deze simpele materialen het geraamte van de wagen, waarbij als voorbeeld een foto uit de krant werd gebruikt. Na het „ruwe werk" kon met het plakken begonnen worden. De vruchten van de „Zeeuwse Zilver vloot" werden geïmiteerd met ge kleurd papier en netjes opgeplakt. Het fregat van Piet Hein werd af gewerkt met koffieboontjes en de zeevaarder voorgesteld door een babypopje. Al met al leverdeii Jan en Cora met hun werkstuk een kleurrijk staaltje van huisnijverheid dat gezien mag worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over september Geboren: 16. Johanna Catharina, d. van J. Westerink en J. A. van der Kamp (Kerkwerve); 20. Jan, z. van J. Meganck en M. C. Dalebout (Scharendijke); 23. Freddy, z. van D. Quist en B. K. W. de Glopper (Scharendijke); 24. Bartel Jacob, z. van B. J. Boot en K. J. de Bakker (Kerkwerve); 27. Adriaan Fieter, z. van M. A. Brouwer en M, van den Hoek (Kerkwerve). Ingekomen: J. C. Veerman en echtgenote van Leiden naar Eiker zee; H. J .van Oeveren en echtgenote van Goes naar Ellemeet. Vertrokken: mej. J. N. den Boer van Duivendijke naar Goes; mej. J. M. den Boer van Kerkwerve naar Goes. Advertentie Bekijk vrijblijvend onze geheel exclusieve collectie handgeknoopte ROTTERDAM T29sept.'i,10okt.\ J19-22." Reclames onder beleid van b. en w. ZIERIKZEE, 2-10. Zij het hier en daar niet zonder enige scepsis, heeft de raad op de maandagavond gehouden vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein, zijn goedkeuring gehecht aan het voor stel tot het aanbrengen van kleine wijzigingen in de Verordening Stedeschoon Zierikzee. Doel van het voorstel was ongewenste vlaggenreclame tegen te gaan en verder een beroepsmogeiykheid te scheppen bij weigering van een reclamevergunning, waarbü de raad de aangewezen beroepsinstantie wordt. Een derde punt heeft betrekking op de destijds door de provincie uitgegeven reclamevergunningen waarvan na de inwerkingtreding van de Verordening Stedeschoon Zierikzee, noch de gemeente, noch de provincie intrekkingsbe voegdheid hebben. In het voorstel was dan ook vervat alle reclames in Zierikzee aan het beleid van b. en w. te onderwerpen. Cp een vraag van de heer Coumou over te volgen werkwijze m.b.t. de vergunningen, merkte de voorzitter op dat het in de bedoeling ligt - na aanvaarding van het voorstel tot wij ziging - da door de provincie gege ven vergunningen in te trekken en de gevallen nadien opnieuw te on derzoeken. Intrekken en dan door de gemeente weer verlenen? vroeg de heer De Boer, hetgeen de voorzitter de vraag ontlokte of dit wel enig verschil maakt in vergelijking met de beoordeling: „die en die komen, in aanmerking". De heer De Boer wilde precies weten of het college dan straks weer de normen van de pro vincie gaat hanteren, maar de voor zitter achtte dit onlogisch. De recla mes worden op hun eigen merites bezien en het gaat niet aan de maat staven te hanteren van de voorheen daartoe rechthebbende. De vergunningen z(jn destijds trou wens ook niet verstrekt zonder we deropzegging. De voorzitter ging uit van een vertrouwen dat de raad in dit opzicht stelt in het college. De heer Sprengeltaeyer wilde de middenstand zoveel mogelijk lege- moet komen en de helpende hand bieden. Voor de voorzitter was het nog maar de vraag of deze vlaggen de middenstanders de helpende hand bieden. Mevr. Van der Werve merkte op: „Het is met die vlaggen net een bonte kermis". De heer Doel'eman wist dat de No- belstraat-winkeliers collectief vlag gen hebben aangekocht. Mogen die ophangen?, wilde hij weten. De voor zitter zei dat hiervoor vergunning is verleend. De beduchtheid bij de raad bleek hierdoor wat verminderd en het voorstel kreeg de goedkeuring van de vergadering. Openstelling souvenirwinkels Een ander voorstel, waarbij de middenstand betrokken is, kwam eveneens ter tafel, n:l. de openstol ling van typische souvenirwinkels op de zondagen. B. en w. hadden voor gesteld zulks te doen van 15 mei tot met 15 september en wel van 12-16 uur. Maatstaf hierbij is dat minstens 75 °/o van de totale omzet in de za ken uit souvenirs bestaat. De heer Doeleman was gelukkig met het voorstel, dat - na goedkeu ring - intussen nog toestemming van de Kroon behoeft. Hij wees er op dat het voor het winkelpersoneel geen gevaar oplevert, want dat is tegen zondagsarbeid beschermd. Spreker vond het percentage van 75 overi gens te hoog. De voorzitter onder streepte nog eens dat het begrip sou venir niet exact te omschrijven valt. Het gaat hier om een bijzondere re geling, die beslist niet is bedoeld voor allerlei zaken. Er moet voor zichtig mee worden omgesprongen; vandaar het percentage van 75. De heer De Boer - sprekend namens de P.C.-fraktie - merkte op wel begrip voor de maatregel le hebben, maar om principiële redenen zijn stem niet aan het voorstel te kunnen geven. De heer Sprengelmeyer onderstreepte dit. „Men moet de zondag zien als een dag Gods en de maatregel zal de zondagsrust niet bevorderen", al dus deze spreker. De heer Simmers merkte op dat zijn fraktie deze za ken wat soepeler ziet. Wethouder Bij de Vaate ontwikkelde ook bezwaren. Gezien ook in het licht van de vrije zaterdagmiddag is het niet goed dat winkels op zondag open zijn. De heer Doeleman wees drulckelijk op het mogen en het niet moeten van open stelling op zondag. Met de stemmen van de P.C.-frak tie tegen (5) werd hierop het voor stel van b. en w. aangenomen. Voor lopig komen drie souvenirzaken voor de regeling in aanmerking. Woninginrichting Deurloo, Zierikzee, Appelmarkt 4, tel. 2825 Scheepvaartberichten STREEKNIEUWS Calamaris, 2-10 180 m. n.w. Madeira naar Puerto Cortes. Camitia, 4-10 te Punta Cardon. Esso Amsterdam, 2-10 20 m. o. Ras- tanura naar Bombay. Esso Den Haag, 2-10 95 m. n.o. East- London naar Rotterdam. Gaasterland, 2-10 Bremen Amster dam. Geeststar, 2-10 te Barbados. Gulf Swede, 2-10 230 m. z. Dakar naar Perzische Golf. Kenia, 2-10 te Kielerkanaal. Maasdam, 2-10 te Le Havre. Skadd, 2-10 60 m. z.z.o. Barbados naar Savanna. Zafra, 2-10 190 m. o.z.o. naar Spezia Rajakowitsj in Oostenrijk WENEN, 3-10. De voormalige SS- officier en medewerker van Eich- mann, Erich Rajakovic, bevindt zich in Oostenrijk. Zijn advocaat in Wenen heeft dins dagmorgen meegedeeld dat Rajako vic maandag uit Zuid-Slavië te Vil lach in de Oostenrijkse provincie Ka- renthië is aangekomen. Na aankomst in Wenen zal Raja kovic op een persconferentie zijn mening geven over de geruchten in zake zijn arrestatie. Meisje bewusteloos sinds moord op Kennedy SAN JUAN. Argentinië, 3-10. Een 14-jarig meisje in San Juan, Maria Elena Tello, is na het vernemen van de moord cp president Kennedy op 23 november 1963 bewusteloos ge raakt en sindsdien slechts eenmaal even bij kennis geweest. Het meisje was een vurig bewonderaarster van de president. In 1964 opende zij op Goede Vrijdag even de ogen, mom pelde „mamma" en verloor opnieuw het bewustzijn. Zij heeft vermoede lijk hersenletsel. De dokters hebben verklaard haar niet te kunnen gene zen. Storing in telefoonverkeer DEN HAAG. 2-10. Een kabelsto ring in de draaggolfkabel tussen Herenthals (België) en Tilburg heeft tot gevolg gehad, dat het internatio nale telefoonverkeer met België, Frankrijk. Italië, Spanje en Portu gal gestoord is geweest. SAIGON, 2-10. De voorlopige na tionale vergadering van Zuid-Viet- nam heeft maandag met 58 van de 106 stemmen de op drie september gehouden presidentsverkiezingen geldig verklaard en de generaals Thieu en Ky uitgeroepen als presi dent en vice-president van de rei publiek. Dode en ernstig gewonden bij frontale botsing MIERLO, 2-10. Bij een frontale botsing tussen een vrachtwagen en een personenauto op de Gcldropse- weg is de 45-jarige loodgieter P. Vincent uit Helmond, die de perso nenauto bestuurde, om het leven gekomen. Twee inzittenden van de personenwagen werden met, ernsti ge verwondingen naar een zieken huis in Helmond vervoerd. Het ongeluk gebeurde, toen de vrachtwagen, die was beladen met 13 ton asfalt, door nog onbekende oorzaak op het linkerwegedeelte te recht kwam, daar een tegemoetko mende tankwagen schampte en ver volgens tegen de tegemoetkomende personenauto botste. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinis se zijn nadere inlichtingen le beko men over de navolgende in de maand september 1967 te Bruinisse gevonden voorwerpen: een school- etui, een kinderbedelarmband, een kinderportemonnaie met inhoud, een Engels leerboekje, een jongens windjack, een bruine dames porte- monnaie met inhoud, een ring, een Barby popje, een oude herenfiets en een transistor radio (klein model). Verder is op een bepaald adres een kanarie komen aanvliegen. De verkeersdrukte over de Grevelingendam Wie nog niet zou willen geloven dat het toeristenseizoen voorbij is, of dat het de toeristen zijn, die de drukte over de Grevelingendam ver oorzaken, kan het leren uit de cij fers, die de automatische teller bij Bruinisse verstrekt. In de maand september kwamen en gingen 81460 auto's over de dam, dat is bijna 120 duizend minder dan in de maand juli van dit zelfde jaar. De teller stond op 30 september-1 oktober op 2.763.152. De zondagen geven uit schieters van plm. 4000 per etmaal, op andere dagen varieert het van 2500 tot 3000. Nooit zullen we meedoen aan lie den, die afgeven, op ambtenaren. Ze moeten er zijn, al is hun taak vaak niet altijd even prettig Teveel amb tenaren is een andere zaak, maar daar gaat hel hier niet om. Het gaat om één (rijks)ambtenaar, die altijd op dezelfde tijd van het jaar pijn scheuten in de rug kreeg. Dat was vervelend voor hem en voor zijn collega's ook, want die moesten hier en daar dubbel werk doen. Nil is dat met pijnscheuten in de rug altijd een lastige zaak. Men kan desnoods als arts gepromoveerd zijn op een rug- gemergsonderwerp, maar dan is het toch nog mogelijk te aarzelen als het om scheuten in de rug gaat Maar de ambtenaar kreeg scheu ten, altijd in dezelfde maand. De dokter onderzocht hem, schreef wat voor, liet hem een tijdje lopen en dan was het weer wel zover. Nu zijn er ook weer ambtenaren, die andere ambtenaren controleren. Dat systeem heeft niets te maken met diktatuur en nog veel minder met menselijke onvriendelijkheid maar het is gewoon een zaak van efficiency, 'n Man kan de onkreuk baarheid in persoon zijn, maar zijn kasje wordt gecontroleerd. Zo zijn er ook in de medische sector lieden, die speren, kijken, concluderen en eventueel maatregelen nemen. Zo'n persoon waren de pijnscheu ten van de ambtenaar niet ontgaan. Vreemdtóén al, verleden jaar ook en nu alweer". De controlerende man spoedt zich naar de dokter en vertelt zijn be duchtheid over de scheuten„Is dat wel helemaal safe?" wilde de con troleman wetenDc dokter glim lachte met een medische geheimzin nigheid en nadien is er tussen die twee nog wel even gepraat, maar daar zijn we (helaas) niet bij ge weest. De volgende morgen komt de ambtenaar, gebukt, door zijn scheu ten leed, bij de dokter. De medicijn man plofte ditmaal op een eigen aardige manier met de deur in huis. „Zo, is U daar weer. Ja, ik heb daar nog eens over nagedacht en dat durf ik zo niet langer met die rug van U. Morgen is er plaats in hel ziekenhuis te Rotterdam. U wordt daar om acht uur voor opname ver wacht". „Zo. zo", zei dc scheutenman, maar de volgende dag heeft hij Rot terdam niet bezocht. Hij is gewoon aan het tverk gegaan. Hij loopt vief en kaarsrecht. Een van scheuten verloste man, mag men wel zeggen. SCH1ERE1LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2