een C}ïloMnette verdwijnt Kapitein voortvluchtig na „vergaan" sleepboot op Westerschelde Jeug(| betrok nieuwe R.K. kleuterschool aan Hoge Molenstraat Inbraak bij juwelier Drie doden bij twee botsingen gy Tarieven particuliere patiënten omhoog Nieuwe bestellingen voor K.L.M.-vloot CEtallü» Transparant Satin - transparante kleurlak ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 2 oktober Nr. 19872 Politie uuiu hooi iii beslag Feest op de maandag WEMELDINGE, 1-10. Volgens de rijkspolitie te water heeft de kapi tein-eigenaar van de sleepboot ,Mike' 11. S. uit Boppard (Did.), moedwillig zijn schip op de Westerschelde laten vergaan met de bedoeling de verze keringspenningen op te strijken. Nadat de politie de kapitein zes uur had verhoord, moest men hem op vrije voeten stellen. Korte tijd later bleek zijn ontkentenis geen steek te houden. De vogel was in middels gevlogen: hij liet zich in een auto naar België rijden. De ,Mike' zonk donderdagnacht. In een roeiboot kwam kapitein S. aan wal. Hij vertelde dat de sleepboot bij een aanvaring aan bakboord was beschadigd en vervolgens gezonken. De Duitse verzekeringsmaatschap pij stuurde experts naar de Wester schelde, waar het wrak nabij Bath moest liggen. Inmiddels had de maat schappij opdracht gegeven de sleep boot te lichten. Na zijn verhoor door KERKNIEUWS Nod. Herv. Kerk Aangenomen naar Diever: kand. S. Glazenburg, Groningen, die be dankte voor Blijham (toez.); naar Lecns-Warf huizen c.a.: mej. F. A. W. van 't Land, pred. te Parijs. Bedankt voor Klaaswaal (toez.): G. Jonkers, Hazerswoude. Ger. Kerken Aangenomen naar Alblasserdam: W. ten Kate, Huizen (N.H.), die be dankte voor Beverwijk-Heemskerk. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Berkum: P. van Gurp te Oldehove; te Brunssum-Treebeek B. de Vos, Ten Boer; te Ommen: R. Houwen, Hattem; te Londen, Wat ford, Ontario (bij de Cand. Ref. Church): M. van der Wel, Sneek. Aangenomen naar Voorburg: M. J. C. Blok, Utrecht-N.W. Bedankt voor Avereest-Dedems- vaact en voor Enumatil: G. Mulders, Murmerwoude. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Ouderkerk aan de Am- stel: M. den Bleker en W. van Sor- ge, beiden kandidaten te Apeldoorn. Beroepen te Siegerswoude-De Wilp: D. J. Klein Onstenk, kand. aldaar; te Drogeham, Noordeloos en te Urk: kand. W. van Sorge, Apel doorn. Bedankt voor Werkendam: M. J. Middelkoop, Zwolle. Ger. Gemeenten Tweetal te Vlissingen: A. Kok, Poortvliet en J. C. Weststrate te Me- liskerke, waaruit laatstgenoemde is beroepen. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 3 OKTOBER. NED. I. Na Pipo, de reclame en het korte nieuws gaat de VARA over op kleuren in de Lucille Ball show". De consumentenrubriek Ko ning Klant" komt vanavond ook weer terug. Na het journaal en ..Achter het Nieuws" een bijzonder filmpje van de BBC. Een sprookje op waterski's. De Engelse skikam pioene Pam Horton beedt Sneeuw witje uit, die in gezelschap van de zeven dwergen over het water zwiert. De titel van de Forsyte Sa ge aflevering is „De nazomer van een Forsyte". De ruimtelijke orde ning is het onderwerp van de eerste van een viertal documentaires, die de VARA om tien uur op het scherm zetSamenstelster Hedy d'Ancona zal in dit programma speciaal de na druk leggen op de recreatie. Na het laatste nieuws volgt nog een NTS uitzending. De herhaling van de reeks programma's over de bezet ting van Nederland wordt voortge zet. NED. It. Voor de eerste maal „Dag Dinsdaghet nieuwe NTS pro gramma, dat door Kees Brusse ge presenteerd wordt. Hij begint de avond door iets te vertellen over de opzet van deze nieuwe presentatie: een hele avond als totaliteit. Brus- se's eigen bijdrage zal over de hele avond verdeeld worden en op die manier een bindend element vor men. Het eerste programma-onder deel is „Van Gewest tot Gewest", dat voortaan eens per veertien da gen komt. Daarna voor het eerst de nieuwe Amerikaanse serie „De 2iste eeuw", waarin vele belangrijke ge leerden aan het woord komen over tal van problemen. Na het journaal weer een nieuwe serie: „Dubbelspi on", komische verhalen over twee spionnen". In het schakelprogram ma „Eidofoor" wordt e endiscussie gehouden tussen twee groepen op verschillende plaatsen. „De KVP in beweging" is de titel van de eerste uitzending, waarin de gesprekspart ners zitten in Amsterdam en in Eindhoven. Tot slot van de avond de serie „Tweeduuster". De serie bestaat uit een aantal gedramati seerde verhalen, die zich afspelen op de grens van verbeelding en wer kelijkheid. DINSDAG 3 OKTOBER. NED. I: Schooltelevisie: 10.20 Vlaamse schrijvers; 10.45 Walter en Connie: 11.10 Kinderen in andere landen; 11.35 Meisjesberoepen12.00 Einde; 18.5 5 Pipo; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 De Lucy show (in kleur); 19.32 Koning Klant; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster20.20 Achter het nieuws; 20.45 Sneeuw witje op de golven; 21.10 The For syte saga; 22.00 Waar laten ze al die Nederlanders; 22.40 Journaal; 22.45 De bezetting23.45 Einde. NED. II: 18.55 Pipo; 19.00 Nieuws 19.03 Kees Brusse presenteert; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.30 De 21- ste eeuw20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Dubbelspion (kleur); 21.10 Eidofoor; 22.00 Tweeduuster22.26 Ster; 22.30 Journaal. de politie kwam de kapitein in con tact met de experts. Dezen deelden hem mee, dat als er opzet in het spel was er geen uitkering zou wor den gedaan en dat bovendien de ber- gingkosten op hem zouden worden verhaald. Uitgeweken Na de mededeling, dat de boot dan maar moest blijven liggen, vertrok de kapitein in allerhaast. Toen de politie was ingelicht, bleek hij reeds naar België te zijn uitgeweken. De verzekeringsmaatschappij annuleerde UTRECHT, 30-9. De ledenvergade ring van de Landelijke Huisartsen Vereniging heeft besloten ,de tarie ven voor particuliere patiënten te verhogen. Na 1 oktober zal voor een spreekuurconsult f 9,- inplaats van f8,- in rekening worden gebracht en voor een visite f 13,50 inplaats van f 12,-. Verrichtingen die een bijzon dere inspanning of meer tijd vergen, zullen evenals tct nu toe extra wor den berekend. Het gaat volgens de L.H.V. om een trendmatige aanpassing van de par ticuliere tarieven. Ook de zieken fondstarieven worden jaarlijks trend matig verhoogd. De L.H.V. heeft zich bij het vaststellen van de nieuwe (advies)bedragen laten voorlichten door economische- en loondeskundi- gen. Bij de c ij f en-matige opstelling voor de berekening Is gebruik ge maakt van de loonindices voor de werknemers bij het particuliere be drijfsleven en bij de overheid, zoals die in juli 1967 zijn gepubliceerd door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Nader vernemen wij, dat de L.H.V. haar leden heeft geadviseerd, geen gebruik meer te maken van de mo gelijkheid, patiënten die zonder drin gende noodzaak gedurende het week einde de hulp van hun arts inroepen, een driedubbel tarief in rekking te BUSSUM, 30-9. In Bussum is in gebroken bij de juwelier-horlogier- opticiën M. aan de Landstraat. De inbraak werd ontdekt door een voor bijgangster, die het omstreeks half ze opviel dat de luiken voor de eta lage, die anders gesloten zijn, nu plotseling open stonden. Het onder zoek wees uit dat inderdaad was in gebroken. Een poging de voordeur te forceren was mislukt, maai- via een zijstraatje had men in het kantoor van de zaak kunnen doordringen door een raam kapot te snijden. Uit het kantoor verdween een be drag van f 100,-. Ook van de verbin dingsdeur tussen kantoor en winkel was een ruit stukgesneden, waardoor men in de winkel is kunnen komen. Hieruit verdween aan' sieraden, rin gen, horloges en dergelijke voor een totaalbedrag van f 50.000. Ook is ge tracht iets uit de kassa te halen, maar die was leeg. De winkelier is verzekerd. Hij beschikte echter niet over een alarminstallatie, zodat hij, alhoewel hij boven de winkel woon de, niets van het ongewenste bezoek in de nachtelijke uren heeft gemerkt. „Voor carillon en orkest HILVERSUM, 30-9. Het caril lon van het Hilversumse raad. huis en het Metropole-orkest zullen te zamen een muzikale uitvoering geven. Het is een parafrase op het oud-Neder landse liedje „Komt vrienden in den ronde", dat „voor ca rillon en orkest" door Pi Scheffer is gearrangeerd spe ciaal voor het programma bij gelegenheid van de opening der nieuwe N.T.S.-studio's op maandagmiddag 2 oktober. Tijdens de openingsplechtig heid die maandagavond om 20.20 uur via Nederland I wordt uitgezonden, zullen de beiaardier Peter Bakker in de raadhuistoren en het Metro pole-orkest o.l.v. Dolf van der Linden in de nieuwe studio's per televisie met elkaar zijn verbonden. Via camera's bij het raadhuis en grootbeeld te levisie in de studio zal het or kest in staat worden gesteld samen te spelen met het ca rillon. Twee politiemannen, die na een telefonische tip een verdacht kof fertje uit een volle trein weghaal den, zijn zaterdag op het station van Trento gedood door het ontploffen van een bom die waarschijnlijk door een terrorist in het koffertje was geplaatst. SCHIPHOL, 30-9. De K.L.M. heeft by Douglas Aircraft Company te Long Beach (CaHfornic) ccn order geplaatst vcor drie DC-8-63, zgn. su per DC-8, en vier DC-9-30 straal vliegtuigen. Door deze aankoop, die inclusief reserve-onderdelen een totaalbedrag van ruim 200 miljoen guldenvergt, venvacht de K.L.M. tot het einde van het boekjaar 1971/'72 te voor zien in haar behoefte aan viootuit- brciding. ZoaLs bekend, hoopt de K.L.M. omstreeks die tijd de drie be stelde Booing 747 „Jumbo-jets", elk de bergingsopdracht, waarop de ber gingsmaatschappij Polderman uit Hansweert de sleepboot voor eigen risico lichtte. De politie heeft de boot thans in beslag genomen. Ze stelde vast, dat de .Mieke' geen averij had en aan twee ankers had gelegen. Geconsta teerd werd voorts, dat de deksels van koelwaterzuiveringsbakken verwij - derd waren, dat alle patrijspoorten waren opengezet, dat alle deuren open en vastgezet waren en dat de buitenboordkranen waren openge draaid. brengen. Men wil in dergelijke ge vallen volstaan met een dubbel ta rief. De artsen kunnen „vergeten" een nota te sturen, als zij bijvoor beeld de indruk hebben dat een be paald - kinderrijk - gezin door veel vuldig bezoek van of aan de dokter in financiële moeilijkheden drèïgt te raken. U kunt niet alles iveten UITGEDROOGDE KAAS wordt weer zacht wanneer u ze een tijd je weglegt in een doek die ge drenkt is in azijn. VALSE PLOOIEN IN LEREN JAS SEN kunnen verwijderd worden door stomen boven een ketel. Tij dens het stomen het leer oprek ken. Na deze behandeling tijdens het drogen soepel wrijven om har de plekken te voorkomen. HET IS NU TIJD ramen en deuren te controleren op tochtige kieren. Breng zonodig tochtband aan. FIJNGEMALEN E1ERDOPPEN kan men zeer goed gebruiken als meststof voor potplanten. EEN VLEK OP EEN STALEN AAN RECHT afkomstig van leidingwa ter kan verwijderd worden met onverdunde azijn. Geen schuur middel gebruiken. TOMATEN ONTVELLEN gaat ge makkelijk als u ze tevoren even in heet water legt. VERSU1KERDE BIJENHONING - kan men weer vloeibaar krijgen door het potje in warm water te zetten. Zonodig vernieuwen als het te koud is geworden. CITROEN- EN SINAASAPPEL SCHILLEN zonder wit kan men raspen en bewaren in een potje met suiker. Deze geconfijte schillen smaken heerlijk in vla, pudding, op gebakjes, cake enz. RUINEN, 30-9. Op de autoweg Eursinge-Meppel in de gemeente Ruinen zijn twee personenauto's door onbekende oorzaak frontaal te gen elkaar gebotst. Bij de botsing vloog één van de auto's in brand. De bestuurster, de 29-jarige mej. P. Bollaert, kwam in de vlammen om. De bestuurster van de andere auto, de 40-jarige mej. T. Kooy uit Hoo- geveen, werd met ernstige verwon dingen naar een ziekenhuis in Hoo- geveen vervoerd, waar zij overleed. SCHIMMERT, 30-9. Op de pro vinciale weg Meerssen-Nüth in de gemeente Schimmert is de 41-jarige opperwachtmeester van de rijkspo litie J. H. Triepels uit Ambij met zijn auto tegen een boom gereden. De auto vloog na de botsing in brand. De heer Triepels overleed ter plaatse. MARKTBERICHTEN De eierveilingen BARNEVELD, 28-9. Coöperatieve eierveiling Ede, aanvoer 755.473 stuks. Stemming rustig. Prijzen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 52-53 f 10.32-10.66; 56-57 f 12.10-12.28; 60-61 f 13,16-13,20; 64- 65 f 13,14-14,01. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 1.063.250 stuks. Stemming rustig. Ei eren van 42-48 gram f 7,50-9,10; 52-59 f 10,24-12,46; 62-66 f 13,32-13,65; 66- 72 f 13,57-14,92. Kruishoutum (België). Aanvoer 303.480 stuks. Stemming rustig. Eie ren van 47-48 gram f 8,50-8,59; 57-58 f 12,02-12,14; 62-63 f 12,72-12,92. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 2.150.000 stuks. Handel matig. Eieren van 49-58 gram f 9,50-13,00, kg prijs f 1,94-2,24; 59-65 f 13,25-14,10, kg prijs f 2,24-2,17. Varkensmarkt: Aanvoer 67 stuks, handel redelijk. Prijzen: Biggen f 66,00-74,00 per stuk. geschikt cim ruim 400 passagiers ie vervoeren, in gebruik te riemen. De K.L.M. heeft reeds eerder vier super DC-8 toestellen besteld, waar van de eerste in juli j.l. werd afge leverd. De tweede verwacht men dit najaar en de overige twee in de zo mer van 1968. De drie thans bestelde vliegtuigen van dit type zullen om streeks december 1968, juli 1969 en december 1969 worden afgeleverd. De DC-8-63 is ruim 11 meter langer dan de „gewone" DC-8 machines, waar van de K.L.M. er reeds 18 bezit. De super DC-8 biedt in de K.L.M.-uit- voering plhats aan maximaal 227 passagiers. ZIERIKZEE, 2-10. Maandagmor gen was het feest voor de kinderen van de R.K. kleuterschool. De dag was namelijk aangebroken waarop zy in de nieuw gebouwde school zou den trekken. Ze lieten dat dan ook duidelijk zien: met feestmutsen op, teeters, kleppers, trommels in de hand trekken zij in een kleurige stoet vanuit de oude gebouwen naar de nieuwe. Op het schoolplein werd om de feestvreugde nog wat meer luister bij te zetten, de vlag in top gehesen, een karweitje dat de kleutertjes geza menlijk opknapten door allemaal wat aan het touw te trekken. Zuster Ma- Wie er een uur later niet genoof, was Karei Brooks. Opzettelijk was Hoolwerf naar het kantoor van het atelier gelopen, waar hij de directeur zelf aantrof. Zelf had hij Brooks enkele keren in de wagen gezien. Het was voor het eerst, dat "hij met de man kennis maakte. Brooks scheen niet bijzonder ge sticht) te zijn over het bezoek van de rechercheur. „Politie? Wat is er aan de hand, meneer eh „Hoolwerf". herhaalde Gert. „Gaat u zitten. Heb ik een ver keersovertreding begaan of zo?" De rechercheur keek de man aan de andere kant eens aan. Schijnt ook een kwaad geweten te hebben, was zijn eerste gedachte, toen hij de schichtige blik in zijn ogen zag. Maar hij zei enkel: „Ik heb een ap peltje te schillen met uw zoon Ka- rel. Is hij. hier in de buurt?" „Hij zit op kantoor. U kunt hem twee deuren verder vinden", de stem van do directeur klonk een beetje opgelucht. Heeft ze ook ach ter de éllebogen, dacht Gert. Zo va der, zo zoon. zullen wc maar den ken. „Misschien wilt u zo vriendelijk zijn om hem hier te laten komen? Wat ik hem te zeggen heb. is ook voor uw oren beslemd. Kunt u ge lijk vernemen, welke leuke prak- terna leidde toen haar kindertjes naar de hoofdingang waar de twee jongste kleuters met een versierde sleutel de deur openmaakten. En caar standen ze dan in de nieuwe school. Nog wat onwennig schuifel den ze door de ruime frisse vertrek ken. Het gebouw omvat twee grote lo kalen, een fraai betegelde toiletruim te, een leidsterskamer en een ruime hal. Daaromheen is een grote speel plaats met twee grote zandbakken aangelegd. De gehele dag zal verder voor de kleuters nog een feestelijk tintje tijken uw zoon uitoefent en welke lumineuze plannen hij kan maken". De directeur schrok opnieuw. „Wat heeft-ie uitgehaald? Ik hoorde van mijn vrouw, dat hij gisteren ook op het politiebureau is geweest, nietwaar?" „Dat 'klopt". Brooks keek de politieman onder zoekend aan, doch toen Gert verder bleef zwijgen, nam hij de telefoon en draaide een nummer. „Karei wil je even hier komen? Ja, liefst meteen". „Komt-ie .er door in moeilijkhe den, meneer?" vroeg de man, de te lefoon neerleggend. Hoolwerf keek de directeur ern stig aan. „Nog niet, meneer. Nog niet. Maar als uw zoon op deze weg doorgaat, zit het er op de duur wel in". „Als u wat duidelijker kunt zijn het is. „Straks", weerde Hoolwerf af. „Als uw zoon er bij is". Even later kwam Karei Brooks binnen en schrok meteen, toen hij de rechercheur zag zitten. „Ga zitten, Karei. Meneer Hool werf komt voor jou. Wat heb je eigenlijk uitgespookt?" ..Dat zal ik u vertellen, meneer", viel Hoolwerf hem in de rede. Hij wendde zich lol do jongeman. „Na- hebben. Ze worden getrakteerd op li monade, koekjes en andere lekker nijen, terwijl in de middaguren, op het schoolplein de ingestudeerde spelletjes opgevoerd zullen worden. Als het weer het tenminste toelaat want bij de feestelijkheden 's mor gens viel er een mals regentje. De kinderen hinderde dat echter nau welijks. Ze waren blij en trots op hun nieuwe school en kunnen dat ook met recht zijn. In een feestelijke optocht kwamen de kleuters bij hun nieuwe school aan. m - i Gezamenlijk werd de vlag gehesen waarbij zuster Materna een toeziend oogje hield. mens Bep Kaars moet ik u vertel len, dat ze achteraf maar liever van een huwelijk met u afziet. De reis naar Schotland gaat dus niet door. Is dat 'duidelijk?" Directeur Brooks zette grote ogen op. „Huwelijk? Wat is dat voor on zin? Daar weet ik niets van". „Uw zoon heeft enige tijd omgang gehad met een uwer modinettes, om precies te zijn met juffrouw Bep Kaars uit de Akeleienstraat. Uw zoon deed haar trouwbeloften en samen maakten ze een vrij geraffi neerd plannetje. Bep zou enige tijd onderduiken in een der zomerhuis jes aan het Woldmeer en Hoolwerf vertelde op rustige toon wat de beide jongelieden van plan waren geweest en liet duidelijk doorschemeren, dat vrijwel het hele initiatief uitgegaan was van K rel Brooks. Hoewel hij nooit serieuze bedoelingen <had gehad met dit meis je. Integendeel. „Uw zoon dacht er niet aan met Bep Kaars naar Schot land te reizen, noch minder aan een huwelijk met dit meisje. Het ging hem er alleen maar om.nu ja. al zijn we mannen onder elkaar'. ik hoef het niet verder uitte leggen, nietwaar? Maar omdat de politie er in gemengd werd en uw zoon ook betrekken is geweest bij een studen tengrap, waarvan weer een ander meisje het slachtoffer werd - geluk kig zonder nare gevolgen - heeft meneer Brooks junior waarschijn lijk de schrik gekregen en zou nooit van plan geweest zijn om nog naar het Woldmeer te gaan om Bep Kaai*s op te halen. Ik weet niet, hoe u zul ke dingen noemt, maar wij beschou wen zoiets als minderwaardig en laaghartig. Andere woorden heb ik er niet voor". (Wordt vervolgd). Besluit Artsenvereniging Feuilleton door Frank van Falckenoort

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3