Mevr. A. M. Baas-Kloet legde funktie van onderwijzeres neer LAATSTE NIEUWS China heeft voldoende voedsel Drie kinderen uit een gezm verongelukt Afscheid aan Clir. Nat. School KORTE BERICHTEN STREEKNIEUWS ZIËR1KZEE, 30-9. Op ondubbelzinnig hartelijke wijze is cp een vrijdag avond in het Gereformeerd jeugdgebouw aan de St. Dcmusstraat gehouden bijeenkomst, afscheid genomen van mevr. A. H. Baas-Kloet, als onderwijzeres van de Chr. Nationale School. Met verschillende tussenpozen was mevr. Baas sinds 1945 als onderwijzeres werkzaam en sinds 1857 als vaste leerkracht. In die tijd heeft zij talrijke leerlingen een gedegen ondergrond meegegeven en uit de talrijke toespraken tijdens deze door het schoolbestuur belegde samenkomst, bleek wel duide lijk, dat ouders, bestuursleden en collega's respekt hebben voor de paeda- gogische kwaliteiten van de scheidende kracht, die om te respekteren rede nen thans heeft gemeend te moeten terugtreden. Woordvoerder van het personeel was het hoofd der school, de heer C. J. Verheule, die kort de loopbaan van mevr. Baas aanstipte, herinne rend aan haar werk op verschillende scholen te Zierikzee en de periode dat zij verbonden was aan de school te Almkerk. „Maar u bent weer te ruggekeerd tot de oude school te Zie rikzee en vond hier in feite uw le venstaak", aldus het schoolhoofd, die de scheidende kracht typeerde als een zeer goede onderwijzeres, die met plezier, maar vooral met liefde haar werk heeft gedaan. „U was geknipt voor dit vak en ik wens mezelf toe over twintig jaar nog over een even zo groot enthousiasme te beschik ken', zo vervolgde de heer Verheule, die vooral ook de waardering van de ouders voor het werk van mevr. Baas onderstreepte. Tot slot wenste hij het echtpaar Baas - het had een ereplaatsje gekregen in de zaal - Gods zegen toe. Het stoffelijk blijk van waardering van het personeel bestond uit een tweetal fraaie tuin stoelen. Bydrage van de jeugd Een deputatie van de jeugd, ge promoveerd tot zangeresjes en zan gertjes, onder leiding van de heer P. van 't Veer, gaf een vokale interpre tatie van „juffrouw Baas' "-komen naar de school en haar werk, tone- listisch verbeeld door andere leer lingen onder leiding van mej. Van Zweden. Een andere bijdrage van de jeugd, die uitmondde in „het ge schenk" van de leerlingen, bestaande uit een parasol, die goed paste (én kleurde) bij de stoelen. De tijd was toen rijp voor het echt paar Baas om in de stoelen onder de parasol plaats te nemen, waarna een luid „hoera" klonk. Geschenk van bestuur De voorzitter van het schoolbe stuur, die heer J. W. van den Doel - die cok de leiding had op deze avond - gewaagde in zijn toespraak van de spijt dat mevr. Baas de school gaat verlaten. Aan bestuurszijde bestaat grote erkentelijkheid voor het vele werk aan de leerlingen besteed. Hij prees de prettige omgang met de col lega's en de zelfverloochening, die het optreden van mevr. Baas ken merkte. „Een afscheid als dit is zel den voorgekomen", aldus de heer Van den Doel. „Meestal gold het een kracht die naar een andere school vertrok, maar voor betrokkene geen definitief afscheid zoals in dit geval". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT VOETBAL DUEL OM DE TOP D.F.S speelde gelijk tegen Domburg (3-3) Het duel om de top in de eerste klasse der afdeling Zeeland tussen de ploegen uit Domburg en Burgh is na een zeer teleurstellende wedstryd in een gelijk spel geëindigd, een stand waar vooral Domburg bijzon der blij mee was. DFS heeft name lijk al voor de rust alle kansen ge had om een flinke voorsprong op te bouwen doch haar voorhoede had ditmaal een volkomen off-day en schcot zelfs voor open doel nog eni ge malen naast. De blauw-witten uit Domburg benutten dit falen door zelf goede aanvallen op te zetten en inplaats van tegen een achterstand aan te kijken stonden ze zelfs gerui me tijd met 0-2 voor. Dit succes voor de Domburgers wekte DFS echter uit zijn sloom spel waardoor met de rust de achter stand was verkleind tot 1-2. Na de rust gaven beide ploegen elkaar niets toe en het korte DFS-spel werd door de Domburgers finaal de kop inge drukt. Jammer dat keeper Schoon- aard een bal losliet waardoor de te rugspringende bal dcor de tegenpar tij in het deel werd gewerkt, hetgeen c'e gelijkmaker betekende. DFS liet deze middag zien dat het goede wed strijden paart aan slechte, want deze werd zeer teleurstellend gespeeld. In de 3e minuut al komt Kees Rijnberg alleen voor de keeper doch hij schiet nrast. H~umes, de midvoor der gasten schiet tegen de onderkant van d« '1->t v.-] r»-ringt het veld i... .n L„...burg-overwicht leverde niets op en bij een plotselinge DFS- uitval komt Kees Oostdijk eveneens alleen voor de keeper doch hij plaatst de bal tegen des keepers voet. De thuisclub kreeg nog enkele van deze droomkansen doch succes bleef uit. Totdat Domburg na een sloom spelletje balbezit van DFS re soluut ingreep en midvoor A. Hou- mes in staat stelde om in te knallen (0-1). De blauw-witten bleven aan dringen en bij een schermutseling voor het doel maakte een der backs hands. C. Verreken benutte de straf schop (0-2). Dit doelpunt maakte DF S wakker en kort voor rust kon Nico v. d. Graaf de achterstand verklei nen tot 1-2. At direct na de thee deed Kees Costdijk een van zijn weinig goede dingen. Hij zette hoog voor en Kees Rijnberg kopte onberispelijk in (2-2). Vlak daarop werd een verre hoge bal uit de DFS-defcnsie door de wind meegedreven en eindigde tegen de lat. De terugspringende bal werd deer Kees Rijnberg ingeschoten (3-2). Domburg verhoogde het tempo en de lange passes waren zeer ge vaarlijk. De thuisclub kon de juiste cadans maar niet vinden. Het was opmerkelijk hoe Theo den Engels man opererend in de rniddenknife een rustige en beste wedstrijd speel de. Met nog 10 minuten te spelen loste Verreken een hard schot dat keeper Schoen-aard losliet waarna Hcumes geen mceite had om de ge lijkmaker te scoren (3-3). De beste winstkans kreeg Domburg nog, dooh keeper Schoon aard keerde het ge vaarlijke schot. Misnoegd verliet het vrij ta'l'rijke publiek het terrein. Cijfers van het nijverheidsonderwijs DEN HAAG, 28-9. In het school- jaar 1966-'67 waren er 1.581 scholen en cursussen bij het nijverheidson derwijs met in totaal 534.000 leer lingen - een aantal dat 5.900 hoger is dan in het voorgaande schooljaar. Het aantal mannelijke leerlingen steeg met 6.800 tot 308.000 èn het aantal vrouwelijke leerlingen daal de met bijna 1.000 tot 226.000. In to taal volgden 322.000 leerlingen vol ledig dagonderwijs tegen 212.000 partieel onderwijs. Het aantal leerlingen nam toe bij. het lager technisch dagonderwijs (136.000 naar 142.000), het uitgebreid lager technisch onderwijs (23.200 naar 25.400), het detailhandelsondei'- wijs (6.200 naar 7.300) en do oplei dingen aan de huishoud- en land- bouwhuishoudscholen voor meisjes (127.600 naar 132.000). Het aantal mannelijke leerlingen dat in opleiding is volgens het leer lingenstelsel liep terug van 68,900 tot 66.300. In 1966 werden 127.600 leerlingen voor do eerste maal tot het nijver heidsonderwijs toegelaten - hiervan kwamen er 89.000 van het g.l.o. De ze gegevens zijn ontleend aan de statistiek van het. nijverheidsonder wijs 196C-'67 van het C.B.S, Als geschenk bood de voorzitter „een baas van een vaas" aan, een sierstuk voor de familie woning te Gosterland. Stem van u.l.o.-personeel Namens het u.l.o.-personeel spra ken de heren J. de Bruyne en J. C. Spaans. Eerstgenoemde bleek vooral ender de indruk van de wijze waar op mevr. Baas er in slaagde de jeugd de grondbeginselen mee te geven. Hij vond ook haar achting voor de jongere collega's karakteristiek. De heer Spaans wist dat het bij „juf frouw Baas" altijd prima zat op het punt van onderwijs en sfeer in de klas. Hij vond het vooral opvallend dat haar enthousiasme niet doofde bij het ouder worden. Hij wenste het echtpaar Baas een gezegende levens avond toe. Dankwoorden Staande op het podium richtte mevr. Baas zich tenslotte zelf tot de aanwezigen, de sprekers dankend voor hun vriendelijke woorden en de ontvangen geschenken. Het meest had haar de bijdrage van de jeugd getroffen. Veel waardering had zij voor het optreden van de vooi'zitter van het schoolbestuur. Zij dankte voor het wederzijdse vertrouwen van de collega's en vertelde, gedu rende haar loopbaan elf schoolhoof den te hebben meegemaakt. Het be langrijkste van haar werk vond zij zovele kinderen tot de Heiland te hebben mogen brengen. In haar dank woorden betrok zij ook haar echt genoot. die haar veel steun schonk 'bij het vervullen van haar taak. Met een enkel woord stipte zij nog haar werk aan als handwerklerares aan de toenmalige R.H.B.S.. (Wij weten van het vele belangrijke werk, dat mevr .Baas in deze funktie heeft verricht, met name ook voor de jaarlijkse schoolavonden in de Con certzaal. Spijtig dat er op deze af scheidsavond niet even gelegenheid was daarover wat licht te laten schijnen. Red.). Tot slot wenste de scheidende me vrouw Baas Gods zegen voor allen, die voor of op de school werkzaam zijn, schoolbestuur, onderwijzend personeel en jeugd. Artsen willen kwestie over tarieven „in der minne schikken" UTRECHT, 2-10. Het bestuur van de Landelijke Huisartsen Vereni ging heeft de minister van economi sche zaken laten blijken, dat het bereid is tot het voeren van een oriënterend gesprek over de tarie- venkwestie. Men wil daarbij het standpunt van de L.H.V. toelichten. Verdere stappen zijn tot dusver nog niet ondernomen. „Wij willen de mogelijkheid openhouden om de zaak in der minne te schikken", zo zei een woordvoerder van de L.H.V. vanmorgen. Anderhalf miljoen centen DEN HAAG30-9. Als resultaat van de maandagse centeninzameling op de scholen ten behoeve van de tuberculosebestrijding in noodgebie- den werden het eerste halfjaar van 1967 anderhalf miljoen centen afge dragen aan de stichting „De Maan dagcent". De stichting is sinds 1956 loerkzaam op de Nederlandse scho len. Zij vond haar oorsprong in een actie waarmee in '34 in het voorma lig Nederlands Indië werd begonnen en waaraan toen 10.000 scholen meewerkten. Madurodam had ruim miljoen bezoekers DEN HAAG, 1-10. Madurodam heeft dit jaar 1.061.066 bezoekers gehad. Als een van de laatste offi ciële bezoekers die door het gemeen tebestuur van Madurodam ontvan gen werd, bi-acht de goeverneur- generaal van Jamaica, vergezeld van zijn echtgenote en begeleid door mr. D. J. M. van Thiel Coovels, van bui tenlandse zaken, een bezoek aan de mi niatuurstad. Bus met Britse toeristen verongelukt ZAGREB (Zuid-Slavië), 30-9. Vijf tien Britse toeristen zijn om het 'le ven gekomen en zeven ernstig ge wond toen zaterdagmorgen op de autoweg Belgrado-Zagreb bij het dorp Popovatz een Britse bus in bot sing kwam met een kraanwegen. UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De 85-iarfige heer A. Jongerden uit Amsterdam, die in de Baerlestraat in zijn woonplaats door een auto werd aangereden, is in het Wilhelmina gasthuis overleden. De man, die onvoorzichtig was over gestoken. had ernstige verwondingen aan het hoofd opgelopen. WISCH. De 69-jarige heer K. Gei*- manus uit Arnhem, gaf in Wisch, ge meente Beek. op een kruispunt met zijn bromfiets geen voorrang aan een tankauto. De man werd met zware verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht. YERSEKE. Op de Westersche 1de is na een aanvaring de sleepboot „Mieke" gezonken. De twee opvaren den zijn gered. De aanvaring gebeur de bij boei 71, nabij Bath. De naam van het schip, dat bij de aanvaring betrekken was, is niet bekend. ROTTERDAM. De 38-jarige eerste machinist Klaas Lansen uit Slie- drecht is aan boord van het bagger- vaartuig Sliedrecht 17 in het Euro- poortgebied om het leven gekomen. De machinist is met zijn hoofd in een draaiende koppeling geraakt. Hij was op slag dood. UTRECHT. Dr. F. C. de Waal, die als missionair arts verbonden was aan het christelijk ziekenhuis in Sa- hiwal, is uit West-Pakistan in ons land teruggekeerd. Daar dr. De Waal zich verder gaat specialiseren zal' hij voorlopig niet door de gereformeerde zending worden uitgezonden naar een zendingsterrein. EDE. Een hevige brand heeft een deel van de verffabriek „Macostan" in Ede in as gelegd. De expeditieaf- deling een bijbehorend kantoor, het bedrijfskantcor en de kleurmakerij brandden geheel uit. 70.000 kilo verf, die in de expaditieruimte voor ver zending gereed stond, ging verloren. AMSTERDAM. De Stichting Culi- ma (culturele liefdadigheidsmanifes taties) organiseert op 15 november in hotel Krasnapolsky in Amsterdam een groots festijn voer ca. vijftien honderd geestelijk en 'lichamelijk ge handicapten. Meer dan honderd ar tiesten zullen cp die dag voor hen optreden. Vijf orkesten zullen voor begeleiding zorgen. HAARLEM. De 67-jarige A. J. Hil- horst uit Wormer is op de hoek van de Jan. Gijzenkade en de Vondelwag in Haarlem op zijn bromfiets1 aange reden dcor een bestelauto, bestuurd dcor de 59-jarige groentehandelaar A. W. B. uit Heemskerk. Tijdens het vervoer naar het zie kenhuis is de bromfietser overleden. ROTTERDAM. De 56-jarige clas sificeerder N. Lambach uit Rotter dam is tijdens werkzaamheden in een droogdok in de Rotterdamse Waalhaven te water geraakt en ver dronken. De rivierpolitie haalde het lichaam anderhalf uur na het onge luk op. AMSTERDAM. Het Rode Kruis korps in Amsterdam organiseerde in Amsterdam in hotel Krasnapolsky demonstraties op internationaal ni veau. De deelnemende landen waren Duitsland, België, Luxemburg, Frankrijk, Italië en Nederland. De bijeenkomst duurde de gehele dag. WANNEFERVEEN. De 56-jarige brugwachter E. J. Bulder uit Wan- neperveen is 'in Blauwe Hand (Ov.) om het I'even gekomen toen hij met zijn fiets óp een weg in deze gemeen te keerde. Hij werd door een per sonenauto aangereden en overleed na aankomst in een ziekenhuiste Zwolle aan zijn verwondingen. AMSTERDAM. Het comité Viet nam houdt op zaterdag 21 oktober opnieuw een demonstratie tegen de oorlog in Vietnam in de vorm van een stille tocht door Amsterdam. Voor de betoging, die volgens het co mité ook gesteund wordt door de ac tiegroep Vietnam is vergunning aan gevraagd. DEN HAAG. De in Rotterdam wo nende 25-jarige dienstplichtig korpo raal R, C. Engelfriet is in West- Duitsland levensgevaarlijk gewond. Hij werd opgenomen in het St. Vin- centiushospitaal te Wiedbrücken. Nieuw Vossemeer krijgt standbeeld van JYlerijntje Gijzen DEN HAAG, 1-10. Ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de gemeente Nieuw Vossemeer zal de bevolking van deze plaats een stand beeld aanbieden van de i-omanfiguur Merijnitje, Gijzen uit het boek van de bekende schrijver A. M. de Jong. Dit beeld zal worden aangeboden door mevrbuw de weduwe A. M. de Jorig-Defresne, Dé aanbieding van het geschenk heeft plaats op 7 oktober. Zierikzeese Bakkersorganisatie wendt zich met een schrijven tot de huisvrouwen Wisseling van bakker nodig ZIERIKZEE, 30-9. De Zierikzee se Bakkers Organisatie heeft zich met een schrijven tot dc clientèle gewend, waarin de aandacht wordt gevestigd op de veranderde situatie in de binnenstad. Een sterke verhui zing heeft plaats gehad naar dc nieuwbouwwijk Malta en een aantal huizen in dc binnenstad is onbe woonbaar verklaard. Dit heeft uiter aard zijn konsckwcnties voor het be dienen van de broodklantcn. De Organisatie is gedwongen in de gesaneerde wijken, op het punt van de bediening enige veranderingen aan te brengen. Voor de klanten kring van de bakkers heeft dit tot gevolg dat de bewoners van enkele straten, mef ingang van 1 oktober a. s. zuli'en worden bediend door een andere bakker, dan lot nu toe. De Organisatie verwacht een mo gelijke reactie van „alweer een an dere bakker". Het bestuur kan zich dit zéér wel indenken, maar de Or ganisatie is - door de gewijzigde om standigheden - gedwongen t.e beslui ten tot bovengeschetste maatregel. De toezegging wordt gedaan al het mogelijke te blijven doen tijdig warm brood bij de ld anten thuis te bezor gen. Bovendien zijn maatregelen ge troffen. waardoor herhaling van een dergelijke „bakkerswisseling" in de toekomst praktisch niet meer zal be hoeven voor te komen. Uiteraard wordt een beroep gedaan op de klan tenkring begrip te hebben voor de noodzaak van deze maatregel. ZIERIKZEE Algemene ledenvergadering Lawntennisclub „Zierikzee" On maandag 9 oktober a.s. wordt in restaurant „Mondragon" alhier de algemene ledenvergadering gehou den van de lawntennisclub „Zierik zee". Het aftredende bestuurslid de heer J. G. Brugman is herkiesbaar; niet herkiesbaar is de heer G. v. d. Tholen. In behandeling komen ver der de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, vaststelling con tributie en een voorstel tot aanslui ting bij de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond. z.v.u. Concert Kunstmaandorkest Op vrijdag 6 oktober concerteert het Kunstmaandorkest, onder lei ding van Anton Kersjes, in de Con certzaal, onder auspiciën van de Z. V.U. Werken worden uitgevoerd van Mozart, Grieg en Tschaikowski. Als soliste treedt op de Russische pianiste Bella Davidovitch, KERKWERVE Bejaardenwoningen Vorige week werd een aanvang gemaakt met de bouw van de acht bejaardenwoningen aan de Vroon straat te Kerkwerve. De funderin gen zijn reeds gestort, zodat spoe dig met het metselwerk kan worden begonnen. Naar verwacht woi'dt zullen deze woningen in december a.s, voor bewoning gereed komen. BURGH Aardbeien en pruimen In diverse tuintjes in Burgh staan de laatste -dagen veel eigenaars ge bukt over hun aardbeienvelden die nog eer. flinke na-oogst geven. De bloemen hebben, begunstigd door het mooie weer vrucht gezet en de ze hebben zich goed ontwikkeld. Tevens zijn de pruimen en speci aal de Reine Victoria weer in dracht gekomen. Dit voorjaar bevroren bij na alle bloemen doch de natuur is in zo'n geval onberekenbaar en in tijd van enige weken werden nieu we bloemknoppen gevormd, die wel dra zorgden voor een zwellend, laat vruchtbeginsel. De pruimen zijn rijp en smaken vrij goed. Op de veiling in Rotterdam worden ze dagelijks aangevoerd en vooral in de West hoek staan er veel bakjes gereed voor transport naar Rotterdam. De prijs is nog vrij goed te noemen. WESTERSCHOUWEN „De Krabbe" hengelde De hengel vereniging „De Krabbe" uit Westerschouwen hengelde zon dagmorgen in verenigingsverband in de buurt van het Schelphoelcgat. Het bleek weldra dat de sterke wind heel wat beroering in het water had ge bracht en vooral onder de vissen was veel animo om eens van hel uitgeworpen aas te snoepen. Er werd dan ook vrij veel vis gevangen wat duidelijk tot uiting komt in de pun ten die na afloop werden gegeven. Winnaar werd J. Hart met 1070 pun ten; 2. A. M. v. d. Werf, 900 pnt.; 3. J. Vredenbrecht, 800 pnt.: 4. M. Wes- sels, 555 pnt.; 5. M. A. v. d. Wielen, 450 pnt.; 6. P. de Rijke, 400 pnt.; 7. D. Bi-aal, 350 pxit.; 8. D. de Rijke, 340 pnt,; 9. Jac. Verseput, 300 pnt,; 10. T. v. Vliet, 285 pnt.; 11. W. Ha- rinks, 275 pnt.; 12. J. Tuinman, 275 pnt.; 13. Jac. Verzijl, 250 pnt.; 14. N. A, Tuinman, 225 pnt.; 15. P. Duson, 125 pnt. en 16. J. Verhagen, 125 pnt. Bij de junioren behaalde A. Deur- loo 150 punten. WESTHOEK Een vogellijst De Vogelwacht Schouwen-Duive- land heeft een lijst van bx-oedvogels, trekkers en dwaalgasten op Schou- wen-Duiveland voor de zomer 1967 samengesteld. Zowel de Nederland se als de wetenschappelijke namen van de vogels staan aangegeven. Een fantastische lijst, die bewijst dat Schouwen-Duiveland ornithologisch nog altijd behoort tot de belangxijk- ste gebieden in Nedeiriand. DUIVELAND Oudermiddag Padvindersgroep Op zaterdag 30 september jl. hield de Zekato groep te Duiveland een cudermiddag voor de ouders van de padvindsters en kabouters. Begun stigd door -goed weer waren de pad- vindsters en kaboutex*s met de oudei's samengekomen in het club huis „De Vier Bannen" te Nieuwer- krek. Hier gaven de meisjes een dui delijk inzicht van hun werk in de padvindei-ij. Op wel zeer ox-iginele wijze werden door de vex'schillende groepen de vier jaai'getijden uitge beeld, waai'bij de ouders ook mee hielpen, wat een zeer opgewekte stemming veroorzaakte. Gezamen lijk werd thee gedronken, gezongen en de ceremonie van het vlag hijsen en -strijken meegemaakt. Ook het gi'oepsccmité was vertegenwoor digd. In 't geheel een zeer geani meerde middag, waai'bij de ouders nader kennis maakten met het le ven en werken van hun kinderen in de padvindei'ij. SIRJANSLAND Start bejaardenbijeenkomsten De bejaardensociëteit gaat dinsdag 3 oktober weer van start. Het be stuur heeft voor het komende sei zoen weer een aantx-ekkelijk pi'o- gx'amma samengesteld, Opbrengst collecte De collecte voor de nationale re classering heeft alhier f 16,15 opge bracht. Collectanten wai'en Corrie de Jonge en Betsie van Ast. De Belgische ï'adio heeft zondag voor de vierde maal alleen maar lichte en klassieke granxmofoonmu- zielc kunnen uitzenden wegens een zondagsstaking van het personeel van de BRT-RTB. SINT P1IILIPSLAND Vergadering afdeling Platfelandsviouwenbond De afdeling St. PhiJipsland van de Ned. Bond van Plattelandsvi-ouwen kwam dezer dagen voor de eerste maal in het nieuwe seizoen bijeen, onder leiding van de presidente, me- /ï'ouw Wisse, die een bijzonder woord van welkom sprak tot mevrouw N. A. Dijkstra-de Jagex-, van de Stich ting Vooi'Iichtingscentrum Oliestook. Aangekondigd werd een cursus over gratie en charme, „goed ver zorgd van tcp tot teen". Deze cur sus zal plaatsvinden op 21 en 28 no vember en 12 december. Veeiriien da mes gaven zich reeds voor de cursus op. Eind februari begin maart start de cursus „Planten in de woning". De provinciale studiedag wordt ge houden op 10 oktober a.s. te Goes. Na deze mededelingen sprak me vrouw Dijkstra over de keuze van een verwaxmingssysteem. één- en meerkamei'verwarming, goede en slechte oliehaarden, schoorsteen, on- dex'houd enz. Verschillende onder werpen wei-den met dia-pi-ojecties verduidelijkt. Na de pauze werd een aantal gestelde vragen beantwoord. ZIERIKZEE Tot leraar in tijdelijke dienst aan de Rijles H.B.S. en de daaraan vei'bonden Rijks M.M.S. te Middel- bux'g is benoemd de heer L. M. A. Nijssen, lex'aar aai'drijksltunde aan het Prof. Zeemanlyceum. Het bo venstaande impliceer-I niet dat de heer Nijssen zijn werk aan het ste delijk lyceum beëindigt, Hij blijft hieraan als aardrijkskundeleraar verbonden. Afscheid kapitein J. Ruysink Dc gebruikelijke helligingssamcn- kemst van het Leger des Hei's kreeg zendagavond toch nog een apart tint je in verband met het afscheid van de kapitein Ruysink, die - gelijk reeds gemeld - naar Kampen is over geplaatst. Tijdens de dienst nam de korpsma- jcor Bakker de leiding van de dienst over. Hij hield een waardex-ende toe spraak lot de scheidende kapitein en dienst echtgenote en gaf hierna ver schillende sprekers het woord. De heer J. Verloo sprak als viüend en haalde enkele prettige herimeinngen op. De heer A. Bakker sprak in zijn kwaliteit als jeugdleider en mevr. zr. De Gi-aaf als leidster van de tam boerijnen-brigade. De gevoelens van de Vrouwenbond werden vertolkt dcor zx*. Kramer-Scherpenisse. Ten slotte spi-ak de hear J. D. C. Berrs- vcets namens de medewerkers(sters) v.an „De Lichtboei" en als vriend. Ten afscheid Wet de tamboerijnen- groep zich horen. Na afloop was er gelegenheid persoonlijk van het echt paar Ruysink afscheid te nemen. Scheepvaartberichten Krebsia, 30-9, 113 m. NO Pai-amaribo naar Pointfortin. Mississïppxlloyd, 1-10 aank. Houston. PEKING, 2-10. Het merendeel der buitenlandse voedseldeskundigen en waarnemers in Peking is van me ning dat er voldoende voedsel voor de 750 miljoen Chinezen is, aldus de correspondent van het Westduitse persbureau DPA in Peking. Volgens de cox-respondent zijn er geen aanwijzingen dat de voedsel voorziening ei'nstig nadeel heeft on dervonden van de reeds anderhalf jaar durende culturele revolutie. Wat betreft de oogst, wordt ge loofd, dat 1967 het beste jaar sinds lange tijd is. De graanoogst zou on geveer 200 miljoen ton bedragen en met een invoer van 6 miljoen ton graan zou het de autoriteiten gelukt zijn, een „strategische reserve" aan te leggen. VALKENSWAARD, 2-10. De drie oudste dochters, 15, 16 en 18 jaal oud, uit het elf kinderen tellende gezin Maas te Borkel en Schaft (gem. Valkenswaaxd) zijn gister avond omstreeks zeven utrr op een onvei'lichte weg onder Valkens waaxd bij een verkeei'songeval om het leven gekomen. Twee meisjes werden onmiddellijk gedood, de der de ovex-leed na aankomst in een Eindhovens ziekenhuis. De meisjes fietsten op de Maastrichterweg en werden geschept door een met hoge snelheid achtex-op komende perso nenauto. De bestuurder van de per sonenauto heeft zelf de politie ge waarschuwd. Bij verhoor kwamen geen punten aan het licht die tot een eventuele aanhouding reden gaven. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 2-10. Aangevoei'd 1391 stuks vee, t.w.: 1006 runderen en 385 varkens. Prijzen per kilogram: slachti-unde- ren: extra kwaliteit f 4,40-4,70, le f 3,95-4,25, 2e f 3.50-3,65, 3e f 3,20- 3,35; stiei-en f 4.00-4,60; worstkoeien f 3,00-3,35; slachtvarkens: extra kwa liteit f 2,12-2,15, le f 2.08-2.12, 2e f 2,00-2,08. 3c f 1.95-2,00; slachtzeu- gen f 1,65-1,70; zware varkens f 1,80- 1,85. Rundex-en: aanvoer korter; handel kalm; goed prijshoudend. Varkens: aanvoer even kleiner; handel rustig; prijzen lager*. Amerikaanse vliegtuigen hebben voor de tiende maal doelen rond Haiphong aangevallen, om de haven van de rest van het land af te snij den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2