fjemitta de beste tabak is NORTON tabak Bezoek de 20 ste -rijp, vitaal, echt... 4 de vakbeurs voor het gezin! AHOY' GEBOUW NORTON Vlotte bietencampagne op Sch.-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 september 1967 Nr 19871 Advertentie ROTTERDAM DEN HAAG. Bij K.B. is bonoemd tot substituut officier van justitie in het arrondisement t Amsterdam me juffrouw mr. A. H. de Vries, vóór deze benoeming secretaris le klas se bij het arrondissementsparket in de hoofdstad. Zij is de eerste vrou welijke substituut-officier van jus titie in ons land. Flitsen uit het buitenland DJAKARTA. De Indonesische 2'e- gering iheeft de bewegings vrijheid van Chinese diplomaten in Djakarta beperkt als tegenmaatregel voor het opleggen van bewegingsvrijheid aan Indonesische diplomaten in Peking, zo is gezegd in kringen rond het ministerie van buitenlandse zaken in Djakarta. DJAKARTA. De communisten op Midden- Oost-Java hebben de op dracht met kleine groepen te infil treren in alle lagen van de gemeen schap teneinde ondermijnende acti viteiten te ondernemen. Dit heeft de militaire commandant van Magelang kolonel Doerdjani, bekend gemaakt. PARIJS'. De tweeentachtig-jarige Franse schrijver André Maurois heeft in een 'kliniek in de Prijse voorstad Neuilly een 'darmoperatie ondergaan. Na afloop noemden de artsen zijn toestand „bevredigend" De ingreep nam drie uur in beslag. ATHENE. Voor het eerst sedert de militaire staatsgreep op 21 april heeft één van de vooraanstaande Griekse politici het stilzwijgen ver broken en het militaire bewind ge waarschuwd snel de politieke vrij heid te herstellen. PARIJS. De Franse regering heeft de ambassadeur in Kinsjasa opdracht gegeven een onderzoek te laten in stellen naar de juistheid van pers berichten volgens welke negen Fran se huurlingen in de Kongolese hoofd stad zouden zijn terechtgesteld. Dit heeft een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken vandaag bekend gemaakt. DJAKARTA. Volgende maand zal een nieuwe Indonesische Mohamme daanse partij worden opgericht. De secretaris van het voorbereidend co mité heeft bekendgemaakt, dat op enkele details inzake de samenstel ling van het hoofdbestuur na. alles geregeld is. MARBURG. In de Westduitse deel staat Hessen is een campagne tegen kankei' begonnen. Als onderdeel daarvan kan men er een telefoon nummer draaien om te horen hoe de ziekte in een vroeg stadium tc on derkennen is. BUiUSSEL. De twee Belgen die eind juni. tegelijk met de voormalige Kongolese premier Tsjombe in Alge ria werden aangehouden zullen in de komende dagen worden vrijgela ten. De ambassade van Algeiië in Brussel heeft het Belgische ministe rie van buitenlandse zaken officieel hiervan op de hoogte gébracht. STRAATSBURG. Grooh-Brittan- nie verwacht geen veto van Franse zijde op zijn verzoek om lid' te mo gen worden van de Europese ge meenschappen. SAIGON. Golven B-52 Stratofor- ten legden gedurende drie dagen on afgebroken hun bommentapijten op de gedemilitariseerde zone van Viet nam om de Noord Vietnamese druk op de Amerikaanse stellingen in het noorden van Zuid-Vietnam te doen verminderen. DJAKARTA. De Indonesische re gering zal dagelijks honderd ton rijst uit staatsvoorraden ter beschik king stellen teneinde de sterke stij ging van dc prijzen voor dit pro- dukt in Djakarta te bestrijden. LOESAKA. President Kenneth Kaoenda vair Zambia heeft verklaard dat zijn land maatregelen zal nemen - zonodig met hulp van vrienden - om zich te verdedigen tegen Rhodesie als Engeland de toestand in Rho desie niet saneert. IAGOS. De bemiddelingsmissie van de organisatie van Afrikaanse Qenheid (O.A.E.) heeft haar reis naar Lagos uitgesteld, zo is maan dag van gezaghebbende zijde in de Nigeriaanse hoofdstad gemeld. BONN. De Westduitse contraspio nage heeft de afgelopen weken vijf Oostduitse spionageorganisaties op gerold en twaalf agenten aangehou den. zo deelt het ministerie van bin nenlandse zaken in Bonn mee. De agenten waren goed opgeleid en uit gerust met de laatste spionagesnuf- jes. MOSKOU. De ambassadeur van Frankrijk in Moskou heeft voor zijn land het verdrag getekend, dat het gebruik van kernwapens in de ruim te en op andere planeten verbiedt. Rusland, de Verenigde Staten en Engeland hadden hun handtekening al onder het document gezet. BELGRADO. In Belgrado is het achttiende congres van de Interna tionale Federatie voor tuimtevaart geopend. Aan de zitting nemen de legaties deel uit dertig landen in oost en west. CHICAGO. De republiekeinse se nator Karl Mundt van Zuid-Dakota heeft op een persconferentie in Chi cago verklaard, dat de V.S., Chin? ervoor "gewaarschuwd hebben dat mei kernbommen gebombardeerd zal worden als het aan de strijd in Vietnam mocht gaan deelnemen. SKOPLJE. Een krachtige aai"d- schok heeft paniek gezaaid in de Zuidslavische stad Kitsjevo, Enkele gebouwen hebben schade opgelopen. Van persoonlijke ongelukken is geen melding gemaakt. HANNOVER. Een Britse tank heeft bij Steinkruch in de buurt, van hannover twee personenauto's over reden. Er zijn een dode en vier ern stig gewonden. De politie deelt mee dat vermoedelijk de remmen van de tank hebben geweigerd op de sterk dalende weg. mannen die alles weten van tabak volle weelderige tabak rijp, vitaal, echt NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld, van verandering. Een verandering die jaren geleden begonnen is op de rijke tabaksplantages onder de warme zon van Ameiika's oude Zuiden. 25 NORTON cigarettes 1.50 Het oucle Schuddebeurs EINDEXAMENS 1968 DEN HAAG. 28-9. Staatssecretaris Grosheide (onderwijs en wetenschap pen) heeft de data voor de schrifte lijke eindexamens vastgesteld. Zij zijn voor: gymnasium a en b: 17 tot en met 23 april; h.b.s. a: 17 tot en met 26 april; h.b.s. b: 17 tot en met 24 april; m.m.s.: 24 tot en met 26 april; driejarige handels school: 22 'tot en met 25 april; vierjarige handelsschool: 17 tot en met 25 april; handelsavondschool 6 tot en met 15 mei. De staatsexa mens vallen op dezelfde dagen als de examens voor gymnasium en h.b.s. Prins BernliarcI naar Denemarken DEN HAAG. 28-9. Prins Bernhard zal een internationale conferentie voorzitten over militaire strategie, die van 28 september tot en met 1 oktober te Elsinore in Denemarken zal xvorden gehouden. Onderwerp van deze vierdaagse conferentie is „de implicaties van militaire techno logie in de jaren 70". De conferentie zal worden geopend door de Deense minister van defensie, de heer V. Gram. Bijna automatisch schip ROTTERDAM, 28-9. Donder dag is bij Verolme Cork Doek- yard in Ierland, in bijzijn o. m. van de minister-president van Ierland mr. Lynch en de heer C. Verolme, de Irish Elm te water gelaten. De 37.500 tons bulkcarrier, het grootste schip voor de vloot van de Irish Shipping Ltd., en tevens het grootste schip, dat bij Ver olme Cork Dockyards is ge bouwd, werd gedoopt en ie- watergelaten door mrs. M. Lynch, echtgenote van demi- nister-presidentHet schip, dat gebouwd werd volgens een ontwerp van Verolme is voor zien van een bulbboeg, die een bijzondere hekvorm heeft. De bemanning zal uit 45 per sonen bestaan. Het wordt het meest geautomatiseerde schip dat door Verolme tot op he den is afgeleverd. Deze auto matisering omvat een. elektri sche afstandsbediening van de brug voor de hoofdmotor. Er is een volledig geautoma tiseerde stroomver zorgingsin- slallalie en een omvangrijke registratie en limietbewaking van diverse temperaturen, drukken en andere condities voor hoofd_ en hulpwerktui gen. De opcratie en bewaking van alle functies geschieden vanuit een gesloten controle kamer. NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak—de tabak voor Norton. Mensen van nu stellen steeds hogere eisen, aan alles. Daarom kon Norton er niet eerder zijn, geen dag! Omdat iets wat echt goed is, langzaam geboren wordt. NORTON is van een unieke, oprechte kwaliteit- rijp, vitaal, echt! Norton Is de sigaret die er nog niet was—gemaakt door mannen die alles en alles weten van tabak. Koop een pakje. Probeer er een juistdat is Norton Een fraaie foto van „Huize Welge legen" te Schuddebeurs in een al grijs verleden. De Donkere weg was toen nog inaar smalletjes, zij het wel verhard. Alle romantiek van het fraaie beboste plaatsje, was toen nog onverminderd aanwezig. Geluk kig dat nog veel bewaard is geble ven, ook al betaalde Schuddebeurs zijn tol aan oorlog en ramp. Een nationale padvindersorganisatie BUNNIK. 28-9. De besturen van de vier Nederlandse padvind9ters- padvindersorganisaties hebben gis teravond in Bunnik besloten tot de vorming van de federatie „Scouting Nederland." Ruim 120.000 Neder landse jongens en meisjes zullen nu hetzelfde spel van verkenner spelen, met alle verscheidenheid die gods dienst, sexe, leeftijd, situatie en tra ditie toelaten of eisen. De vorming van deze federatie is het resultaat van besprekingen in een speciaal hiervoor in het leven ge roepen werkgroep, bestaande uit be stuursleden van de verschillende or ganisaties. namelijk: „De Neder landse gidsen, het Nederlandse Pad- vindsters Gilde, de Katholieke Ver kenners en de Nederlandse Pad vinders. BRUINISSE, 28-9. De bietencam pagne op Schouwen-Duiveland, die nu ongeveer 1 Vz week aan de gang is verloopt vlot. De aanvoer gaat via de haven te Bruinisse zeer regelmatig en het ze vende schip vertrok Vrijdag 29 sep tember met zijn vracht naar de fa briek. Opmerkelijk is echter wel, dat de meeste bieten die via Bruinisse worden vervoerd, uit de verst gele gen hoek komen, die via deze haven moet worden bediend (Kerkwerve - Noordgouwe - Dreischor). Of men nu daar meer tuk is op de premie voor vroege levering of dat men daar al verder op streek is met de aardappeloogst is moeilijk té zeg gen, maar een feit is, dat het rooien van de bieten daar blijkbaar ook vlot gebeurt. Een tegenvaller is wel het lage suikergehalte, dat de bieten tot nu toe blijken.te hebben. Er is toch al tijd in theorie verklaard dat de zon moest schijnen om het suikergehalte op te voeren en daarom waren er werkelijk wel goede verwachtingen van de gehaltenpercentages.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3