TAPIJTEN INieuw bestemmingsplan voor Scheepstimmerdijk noodzakelijk VIER DODEN BIJ BOTSING OP RIJKSWEG NIEGWERKERK DEURLQO - ZIERIKZEE STREEKNÏEUWS expositie natuursteen 581 ste STAATSLOTERIJ Half miljoen kinderen op stap voor de kinderpostzegels MAN „Beter Wonen" gaat 21 premie woningen bouwen ZIERIKZEE, 29-9. Op de maandag a.s. te houden vergadering van de gemeenteraad kcmt verder aan de orde het voorbereidingsbesluit be stemmingsplan Scheepstimmerdyk. Bedeeld bestemmingsplan werd vast gesteld dcor de raad in december I960, maar G.S. onthielden hieraan hur goedkeuring. Onvoldoende voor overleg zc u zijn gepleegd. Ook had den G.S. een aantal technische be zwaren. De raad kan - aldus schrijven b. en w. - tegen de beslissing van G.S. in beroep gaan bij de Kroon, maar daar wordt niet veel heil van ver wacht. B. en w. geven er de voor keur aan tegemoet te komen aan de wensen van G.S. en zo spoedig mo gelijk te komen met eer. nieuw be stemmingsplan Scheepstimmerdijk. Indien intussen vergunningen voor bouwwerken worden aangevraagd of andere werken dan bouwwerken worden uitgevoerd, kan de gemeen te dit niet rechtens verhinderen en aangenomen kan worden, dat deze de totstandkoming van een plan tot een gaaf geheel kunnen schaden. Gevraagd wordt derhalve een be stemmingsplan voor de Scheepstim merdijk voor te bereiden. Een kre diet wordt gevraagd voor het in or de brengen van de ambtswoning voor de burgemeester, waarvoor het oog is gevallen op het pand Blokweg 14. Dit huis dient vergroot, voordien van een garage en van centrale ver warming. Het ligt in de bedoeling van de woningbouwvereniging „Be ter Wonen" over te gaan tot de bouw van 21 premiewoningen in Malta II. Een aantal van deze wo ningen zal gesticht worden langs de De Kanterlaan, een complex op de hoek van de Caustraat en de Ca- landweg en tenslotte acht woningen aan de De Wittestraat. „Beter Wo nen" heeft gevraagd om een bouw- kavel. De grondprijs hiervoor be draagt f 22 per m-, en f 28 per m-. (alleen in de De Wittestraat). Truck met oplegger botste in dichte mist op busje vau aannemingsbedrijf „Zeeland" Acht gewonden ZIERIKZEE, 29-9. Heden (vrijdag)- morgen omstreeks half zeven heeft zich cp Rijksweg 18 nabjj Nieuwer- kerk een zeer ernstige autobotsing voorgedaan waarbij vier personen om het leven zijn gekomen. Bij dit rampzalige ongeluk, dat plaats vond in een dichte mist, werden 8 perso nen min of meer ernstig gewond. Alle slachtoffers werden overge bracht naar het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee. De doden en gewonden waren de chauffeur en in zittenden van een busje van de aan- nemingsmaatschappij Zeeland. Het werkbusje botste op een in de rich ting Zierikzee rijdende truck met op legger van het vervoerbedrijf „De Blauwe Ster". De chauffeur van de truck, R. V. uit Ridderkerk, liep slechts lichte verwondingen op en kon vanmorgen reeds het ziekenhuis verlaten. De chauffeur van het bus je, H. van W. uit Nieuw St. Joost- lar.d, kwam om het leven. Aan de opgelopen verwondingen overleden cck P. de H. uit Nieuwdorp, J. W. uit Nieuwdorp en A. V. uit Ovezan'de. De gewonden zijn P. J- van G. uit Kwadendamme, G. K. uit Nieuw St. Joostland, C. M. uit 's Heer Arends- kerke, H. W. uit Nieuwdorp, J. de D. uit Borssele, L. J. uit Arnemuiden, M. B. uit Nieuwdorp en J. M., even eens uit Nieuwdorp. Over de toe stand waarin deze acht gewonden zich bevinden konden wij vanmorgen nog niet geinformeerd worden. Inhaalmanoeuvre van de truck Het busje was op weg naar een werk in Rotterdam via de Zeeland- brug en Rijksweg 18. Nabij Nleuwer- kerk reden twee trucks met opleg ger in de richting Zierikzee. De voor- vertrekt naar Kampen ZIERIKZEE, 29-9. Met ingang van wcensdag 4 oktober Is de kapitein van het Leger des Heils J. Ruysink overgeplaatst naar Kampen. Hjj zal te Zierikzee werden opgevolgd door de luitenant Knot te Emmererfschei- derveen. Kapitein Ruysink en diens echtge note hebben drie jaar lang op onna volgbare wijze leiding gegeven aan het jeugdcentrum „De Lichtboei", waar - in aansluiting op hetgeen in het verleden werd verricht - talrij ke vruchtbare initiatieven werden genomen. Het clubwerk werd uitge breid en velen herinneren zich hier Advertentie Bekijk vrijblijvend onze gebeei exclusieve collectie handgeknoopte Woninginrichting Appelmarkt 4 Telefoon 2946 ste truck passeerde een eveneens •ichting Zierikzee rijdende landbouw trekker met aanhangwagen en werd bij deze inhaalmanoeuvre, die plaats vond in dichte mist - gevolgd dooi de tweede truck. De eerste truck pas seerde zonder ongelukken, maar op het moment dat de tweede truck de aanhangwagencombinatie passeerde naderde het busje met werkmensen cp weg naar Rotterdam. Er ontstond een frontale botsing, waarbij de truck via het rijwielpad en de berm in de sloot terecht kwam. Op dat mo ment had zich in een flits het meest ei-rstige verkeersongeluk voltrokken dat ooit op Schouwen-Duiveland heeft plaats gevonden. De doden en ernstig gewonden wer den per ambulance naar het zieken huis vervoerd. Bij het overbrengen van de" gewonden werd gebruik ge maakt van de diensten van automo bilisten die de plaats van de ramp passeerden. ZIERIKZEE Aufo tegen vangrail Op de afrit van de Zeelandbrug aan de Schouwen-Duivelandse zijde geraakte de automobilist L. v. d. S. te Goes uit de koers als gevolg van een klapband. Hij kwam zeer on zacht tegen de vangrail terecht, die de stoot echter goed opving. V. d. S. kwam met de schrik vrij, maar de auto was ernstig beschadigd. Vechtlustige varensgezel Zondagavond maakte de 21-jarige varensgezel A. B. te Zierikzee moei lijkheden in de familie, hetgeen op een fikse ruzie uitliep. B. werd door do politie aangehouden en enige tijd ter kalmering ingesloten. Na zijn invrijheidstelling evenwel be gon B. opnieuw moeilijkheden te veroorzaken. Het kwam daarbij tot. een vechtpartij met zijn broer, die dcor hem werd mishandeld. Op nieuw werd B. door de politie aao- gehouden. Hij werd echter niet op nieuw vrijgelaten, maar op trans port naar Middelburg gesteld, waar hij zal worden voorgeleid voor de officier van justitie. HAAMSTEDE Zeeuwse collecte Volgende week zal in Haamstede de Zeeuwse collecte worden gehou den .Zoals bekend worden de opge haalde gelden bestemd voor het Asthmafonds, het Anjerfonds, de vakantie lichamelijk gehandicapten en de vakantie voor bejaarden. We mogen deze bekende collecte dan ook gerust in ieders gunst aanbe velen. WF.STERSCIIOUWEN Collecte Koningin Wilhelmina-fonds De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds heeft in de ge meente Westerschouwen weer. een flink bedrag opgebracht. In totaal werden door de actieve collectrices en collectanten f 1106,92 bijeen ge bracht. Dit bedrag werd als volgt door de milde geefsters en gevers geschonken: Serooskerke f 39,92; Noordwelle f 118; Renesse f 411.74; Burgh f 194,56 en Haamstede f 342,70 In totaal dus f 1106,92. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Aanvullend cp het raadsverslag zij reg gemeld, dat de heer Klaasse (P.C.-fractie) zeer nadrukkelijk be zwaar heeft gemaakt tegen het ver wijderen van een schutting bij een woning in de nieuwe wijk van Drei- schcr. Volgens de voorzitter ontsierde deze schutting de omgeving, maar de heer Klaasse ken deze zienswijze niet delen. Hij attendeerde op het grete nut van deze (gave) schutting, die betrokkenen veel windbeschut- ting geeft. Het college van b. en w. echter gevoelde meer voer een wind- singel, waarop de heer Klaasse de voorzitter de suggestie aan de hand deed bij de ambtswoning ook een winds in gel te zetten. SCHELPIIOEK Reuzepaddestoel gevonden Een medewerker van Rijkswa terstaat stuitte op een enorme pad destoel van 35 cm. lengte en een dia meter van 45 cm. De paddestoel staat op een niet opvallende plaats. De vinder heeft hem (gelukkig) rus tig laten staan. SCHARENDIJKE Kustvaartuig vast in haven Heden (vrijdag)morgen is het kust vaartuig „Tugro" vastgelopen in de haven van Scharendijke. Het schip Had graan ingeladen, maar de diep gang in de haven bleek onvoldoende om het schip ongehinderd passage te laten maken. In ieder geval zal het één tij aan de grond blijven zit ten. Gehoopt wordt dat met vloed de „Tugro" vlot komt. Het schip was bestemd voor Engeland. Ingezonden mededeling Toepassingen in het interieur, exterieur, tuin en landschap. Zaterdag van 10.00-21.00 uur. Toegang vrij. Verwarmde hal. Fa. Chr. C. Timmerman, Stolpweg, Nieuwerkerk. Bejaardensociëteit te Haamstede gaat weer van start HAAMSTEDE, 29-9. Ook Haamste de gaat zijn bejaarden weer wat ont spanning bezorgen in de vorm van de bekende bijeenkomsten der Bc- jaardensociëteit. In het rusthuis Duinoord ir de grote zaal zal op don derdag 5 cklcber des middags om 14.30 uur de eerste bijeenkomst plaats Advertentie Vrijdag 29 September 1967 TWEEDE KLASSE Prijzen van: 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 564 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 691 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 712 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 187 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 2630') Een prijs van 2.000 is gevallen Een prijs van 2.000 is gevallen Een prijs van f 2.000 is gevallen Een prijs van 2.000 is gevallen Een prijs van f 2.000 is gevallen Een prijs van 5.000 is gevallen De prijs van 25.000 is gevallen Let wel: op dit nummer zijn op het nummer: 030150*) op het nummer: 017002 op het nummer: 086530') op het nummer: 014652 op het nummer: 083037 op het nummer: 020470*) op het nummer: 015841 twee prijzen gevallen. De cabine van de truck belandde na de noodlottige inhaalmanoeuvre in de sloot. De chauffeur werd licht gewond. (Foto:. Zierikzeesche Nieuwsbode). Leger des Heils-kapitein J. Ruysink („De Lichtboei") de fraaie optochten, die de kapitein wist te organiseren. Te Kampen zal de scheidende ka pitein aanvankelijk worden ingescha keld bij het korpswerk, waarna mo gelijkerwijs in de toekomst hij ook weer in die sector van de recreatieve jeugdzorg terecht komt. Het echtpaar Ruysink bewaart kos telijke herinneringen aan Zierikzee. en bracht hier een fijne tijd door. In kleine kring namen de echtelieden reeds afscheid van allen, met wie op vruchtbare wijze werd samenge werkt. ,,Daar wilde ik het maar bij laten", z^gt de kapitein zelf beschei den. „Bij ons komt het altijd onver wachts zo'n overplaatsing. Maar goed was het hier zeker". Zuivering zwaaikom ZIERIKZEE, 30-9. Aan het Zierik zeese Sas, om precies te zijn in de nieuwe zwaaikom aan het eind van het havenkanaal aldaar, vindt mo menteel een grootscheepse „zuive ringsactie" plaats. Een actie die wordt uitgevoerd met groot materi aal door de firma Van der Marei uit Viane. De Zierikzeese ztoaaikom blijft „in het nieuws", ook al lijkt het werk in feite gereedgekomen. Dit laatste is echter nog niet het geval zolang de bodem uan de kom nog niet gezuiverd is van allerlei zaken die gevaar opleveren voor de schepen. Men heeft hier namelijk te kampen met een groot aantal resten in de vorm van oud paal- en met selwerk van een oude sluis. Als bij laag water de schepen op de bodem komen te rusten kunnen de scherpe paalpunten door de scheepshuid prikken en dat geeft uiteraard on gewenste lekkages. Intussen is een duiker ingeschakeld om aan de paalresten touwen te bevestigen zo dat de bok de palen stuk voor stuk uit de modderige bodem kan trek ken. Dat is geen eenvoudig werk, vooral ook omdat het touw nogal eens losschiet van de glibberige paalkoppen. Al met al geven deze restanten uit het verleden de be trokken werkers heel wat moeilijk heden. (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode). ,Door het kind, voor het kind" UTRECHT, 28-9. Onder het beken de motto „Door het kind, voor het kind" gaan ongeveer 500.000 school kinderen op dinsdag 3 oktober huis aan huis bestellingen opnemen voor de kinderpostzcgeIs-1967 en de map jes prentbriefkaarten. De schooljeugd doet nu al voor de 21ste maal mee aan de actie en het is ook aan haar t'e danken, dat de resultaten een opvallend stijgende lijn vertonen. De eei'ste kinderzegels verschenen in 1924 en brachten toen f 51.600,- op. Bij de veertigste actie, in 1966 (in de oorlog moest men en kele malen verstek laten gaan), Icvvam meer dan 4,7 miljoen gulden uit de bus, waardoor het totaal voor alle veertig acties een bedrag be reikte van, ruim 44,5 miljoen gulden. Meer dan de helft daarvan is na 1958 binnengekomen. De 'laatste jaren zorgt de actieve schooljeugd voor tweederde van de opbrengst, terwijl plaatselijke comi- té's en P.T.T.-ers het resterende deel voor hun rekening nemen. Het Nederlands comité voor kin derpostzegels heeft de niet eenvou dige taak, de pcstzegelgelden te ver delen. Vroeger ging het daarbij lou ter om hulp aan het lichamelijk of geestelijk „misdeelde" kind. Alle inrichtingen waarin kinderen werden verpleegd, verzorgd of op gevoed kregen ccn bijdrage per vcr- pleegdag, er werden uitkeringen ge daan ten behoeve van de gezinsvoog dij en er ging een jaarlijkse bijdrage naar het steunfonds voor de Neder- lansde kinderbescherming. Deze bij dragen zijn Ln 1958 echter op een vast bedrag bevroren. De meeropbrengst van de actie wordt nu besteed aan grote projekten. de hulp aan de rijksdelen overzee cn aan activitei ten die niet onder de justitiële of hy giënische kinderbescherming vallen. SCHIPHOL. De K.L.M. ontving een telexbericht van haar vertegen woordiger uit Monrovia met de me dedeling dat de vier K.L.M.-ers in Conakry in vrijheid zijn gesteld. vinden voor inwoners uit Haamstede die 65 jaar of ouder zijn. Natuurlijk zijn. de echtparen waar van slechts één persoon de 65 is ge passeerd eveneens welkcm. Het Be- jaarden-ccmité zal weer met dezelfde zorg en toewijding als voorheen de ze middagen sfeervol maken en voor een ieder aantrekkelijk. Tevens zal cp deze middagen en dan een half uur eerder te beginnen, dus om 14.00 uur de bejaarden-gym- nastiek van start gaan. Zij die zin hebben om hun stijve spieren eens een goede beurt te geven gaan dus wat vroeger naar het rusthuis en er zijn nu weer al ze ar veel aanmeldin gen. Vorig jaar werd deze bewegings leer een groot succes en het comité hcopt dat dit ook dit jaar weer zo mag zijn. Scheepvaartbericliten Alchiba. 28-9 600ml. WAZ Aden naai' Damman. Caltex Amsterdam. 28-9 te New York Camitia, 28-9 180 ml. ONO Pto Rico naai* Curacao. Esso Amsterdam, 28-9 200 ml. O Muscat naar Rastanura. Esso Den Haag, 28-9 250 ml. NNO Grandccmore naar Lavera. G'seststar, 28-9 500 ml. ZZW Flores naar Barbados. Gulf Swede, 28-9 310 ml. NO Madie ra naar Perzische Golf. Kenia, 28-9 te Cmskoldsvik. Kcratia, 2S-9 te Singapore. Eu by de meneer ging de telefoon en den vrouwenstem vroeg: „of hij eens langs wilde komen". Niemand mag daar in de versie verte ook maar enig kwaad van denken, want de meneer doet wel eens klusjes. Die liggen niet op het gebied van de handvaardigheid, maar heel duide lijk op administratief-boekhoud kundig terrein, zou men samenvat tend wel kunnen zeggen. Een lastige brief, een ingewikkeld formulier een adviesje zus en adviesje zo. Daar voor komt die meneer „wel eens langs". Maar het hoefde in dit ge val niet direct. Er kwam echter een gunstig tijd stip om naar Brouwershaven te rij- den. Daar was hij namelijk ontbo den. Het wilde zo dat hij die dag ook te Renesse moest zijn en nie mand behoeft een topgeograaf te zijn om. te weten, dat (ons aller) „Brouw" gemakkelijk te bereiken is op doorreis naar Zierikzee, De man kwam in de Smalstad, zocht het huis, belde aan en de heer des huizes ktoam naar voren. „Nu, daar ben ik dan", sprak de Zierikzeese meneer en dat was waar. De man in de deur keek echter vreemd op, want het was hem ken nelijk niet duidelijk. Hij schokschou derde en zei: „ik weet van nietsen in goed Schouws: ,,'/c za de vrouw us even roepe Maar „de vrouwe" had al ontdekt wie er aan de deur was en ging toen over tot één van haar langgerektste lachbuien, die ze zich kan herinneren. Ze snikte liet bijna uit, om zo te zeggen. Het geval werd toen ingewikkeld voor de an dere twee partijen. De vrouw had een fenomenale vergissing gemaakt en daar vloeide haar lachlust uit voort. Ze zag het meteen, want ze herkende de man Ze zat met wat oude huisraad stukken, ledikanten en zo, spullen, die bij de najaarsschoonmaak maar eens de deur uit moeten. Met die gedachte geladen, ivas ze naar dc telefoon gerend en had de handelaar in tweedehandsgoederen opgebeld. Maar nu moet het wel duidelijk zijn ze draaide fout en kreeg onze administrateur aan de lijn, die bijna dezelfde naam draagt. Per telefoon kunnen enorme vergissingen ont staan. Het blijkt weer. Schiereiland man krijgt heel vaak twee stereotie pe vragen voorgelegd: „kan 'k maa- ruggc de juun brienge?" en „is mun fiets a klaer?" Dat zit 'cm ook in zo'n naamtocvallighcid. Enfin de man heeft ook maar wat meegela- chen en is er toen, bedolven onder excuses, vandoor gegaan. Zonder le dikanten uiteraard. SCUIEREI LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2