Verwen met goud es '3muna BLIK DOOR HET WERELD De raketten en de politiek OPENT VRIJDAG 29 SEPT. 10 UUR IN AHOY» \HELIPORT^i Plan sluiting van Volkerak vastgesteld Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 september 1967 Nr. 19969 De Verenigde Staten yuan enige miljarden dollars steken in een sys teem van anti-raket-raketten ge leide projectielen die naderende in tercontinentale raketten met kern koppen buiten de dampkring opspo ren en vernietigenDit werd be kend gemaakt door minister Mc- Namara, de man die al geruime tijd betoogt dat de opbouw van zo'n anti-raket-verdedigingssysteem zin loos is. De nuchtere „menselijke compu ter van Washington" zoals Mc- Namara niet zonder wrevel wel ge noemd wordt meende dat de V.S. en Rusland beide op een punt waren gekomen dat ze in staat waren tot „de tweede slag": dat wil zeggen dat elk na een kernaanval door de ander toch nog in staat zou zijn de aanvaller te vernietigen. Daarvoor zijn raketten ingebouwd in enorme silo's onder de aarde, daarvoor va ren Amerikaanse en Russische ra ketduikboten diep onder het opper vlak der oceanen. In getallen bezitten de V.S. meer raketten, de Russen wat zwaardere. Dat in dit opzicht de Sowjet-Unie een beetje bezig was een achterstand in te halen een paar jaar geleden was het net andersom - verontrust Mc Namara niet. Hij acht het zin loos het raketarsenaal eindeloos uit le breiden, omdat men daarmee al leen materiaal aanschaft om te ver nietigen wat al vernietigd is. Systeem van anti-raketten Dit evenwicht van afschrikking zou verstoord worden als er een waterdicht systeem van anti-raket ten opgebouwd zou kunnen worden. Maar dat is onmogelijk. Niet alleen zou het enorm kostbaar zijn om al leen maar de voornaamste steden een dergelijke bescherming te geven, maar de ervaring leert nu eenmaal dat het bestaan van een verdedi gingsmiddel alleen maar leidt tot een verdere ontwikkeling van het aanvalsmiddel opdat het toch door de barrière kan breken. En tech nisch is het steeds mogelijk de aan vallende raket geschikt te maken om elk afweermiddel uit te schake len, te ontlopen of te bedreigen. Daarom zei Mc Namara zou het anti-raketsysteem ontwikkelen al tijd weggegooid geld zijn. Hij heeft daarvan ook de Russen proberen te overtuigen, echter zonder resultaat naar nu blijkt: van de Russen is nu bekend dat ze een beperkt verdedi gingssysteem aan het opbouwen zijn bij enige steden. Veel om het lijf heeft dit niet en wat de Amerikanen aan Nike-X-materiaal bezitten is er enigszins mee vergelijkbaar. Reden niet van militaire aard De voornaamste reden waarom president Johnson nu toch besloten heeft enige miljarden in anti-raket- raketten te steken is niet van mili taire aard. De verkiezingen naderen en hij kan zich daarbij niet veroor loven dat zijn tegenstanders hem verwijten dat hij op enigerlei wijze de bewaking van de Amerikaanse veiligheid laat versloffen. Dat de raketten bedoeld heten te zijn tegen eventuele Chinese aan- INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS i ROTTERDAM/BIJ HOFPLEIN j vallen is ook alleen maar camoufla ge: het is niet aannemelijk dat ooit in Peking iemand raketten naar de V.S. wil sturen met de wetenschap dat hij daarvoor met een tienvoudi ge represaille gestraft zal worden. Maar de Chinese kernmacht zal ook in 1972 het streefjaar nog de kleinste zijn, zodat ook het kleinste verweersysteem voldoende geacht mag worden. Een tegen sowjet-aan- vallen beveiligend systeem zou nog duizenden malen meer miljarden vergen. En het wordt toch al een zeer duur argument in een bittere verkiezingsstrijd. Advertentie Gouden manchetknopen. Een klein accent dat direct distinctie en persoonlijke stijl aangeeft. Karakteristieken man lijk mooi. Prijzen in goud vanaf f 90.- in goud op zilver vanaf f 12.50 -wttitnsMu-ï v os <l» St (Twaalf 3post«I«n N TILBURG OEN BOER Havenplein 6 - Zierikzeo - Tel. 2738 Kon. Jullanastraat 35 Bruinisso Voor het eind van het Jaar zul len de Ver. Staten 200 miljoen in woners hebben, zo meent het bu reau voor de statistiek in Washing ton. Het bureau grondt deze mening op de groei van de bevolking sinds 1960. Emigrantengezin vormt kerkkoor ADELAIDE, 25-9. De „Family Singers of Adelaide", het uit het echtpaar Simon en Juliana Veld en 9 van hun 10 kinderen bestaande zangkoor, hebben hun televisie de buut gemaakt in het programma „Adelaide Tonight". Simon en Juliana Veld emigreer den in 1964 vanuit de Walter Brand, ligt straat in Slotermëer naar Aus tralië en vestigden zich in Salisbu ry, een voorstad van de Zuid Aus tralische hoofdstad Adelaide waar hun thans 16 maanden oude 10c kind geboren werd. Toen de 43-jarige Simon Veld, die in Nederland reeds aan muziek deed, geen liefhebbers kon vinden om een zangkoor te vormen voor de plaatselijke Rooms-katholieke kerk zette hij in 1965 zijn gezin in. Het familiekoor vormt nog steeds hei complete koor van de kerk. Het koor verwierf bekendheid door zondagmiddag-concerten in te huizen voor ouden van dagen en minder validen. Het heeft thans een repertoire van 40 liederen en gezangen in 7 ver schillende talen van het „Ave Ma ria" in het Latijn tot populaire num mers uit de film „The Sound of Mu sic". Vijfde deel van Nederlandse jeugd is baldadig UTRECHT, 25-9. Op grond van statistische gegevens is 20 pro cent van alle jeugdgedragingen in ons land van zodanige aaxd, dat van baldadigheid kan worden gesproken. Ongeveer tien procent hier van behoort tot de lichte, vyf procent tot de matige, drie procent tot de ernstige en twee procent tot de zeer ernstige gevallen van bal dadigheid. Dit schrijft mr. drs. J. J. Engelberts, psycholoog van de G.G. en G.D. in Utrecht in het maandblad „Gezondheidszorg" van het Groene Kruis. Hü is van mening, dat jeugdbaldadighcid overwegend bestaat uit gedragingen, die de jeugd in zijn tierigheid verricht zonder de opzet te hebben kwaad te doen. De meeste volwassenen willen deze baldadigheid bestreden zien, maar, aldus mr. Engelberts, de bestrijding ervan is gericht op een zeer complex verschijnsel. Over de omvang van baldadigheid is maar weinig bekend en ner gens ter wereld kan precies worden geteld hoeveel baldadigheden er in feite worden gepleegd. Wel zijn de registratiecijfers van de Utrechtse kinderpolitie over dc jaren 1961 en 1962 bekend. Hieruit blijkt, dat in die jaren 9,2 procent van dc Utrechtse jeugd van 9 tot en met 15 jaar met de kinderpolitie in aanraking is geweest, waar onder slechts 1,7 procent van de meisjes. Mr. Engelberts is van oordeel, dat indien dc ouderen dc baldadig heid willen bestryden, zü cr rekening mee moeten houden, dat dit een normaal en zelfs maatschappelijk-natuurwetmatig verschijnsel is. De baldadigheid is volgens hem echter een hinderlijk maatschap pelijk verschijnsel, hoewel uit dc cijfers blijkt, dat een „gezonde" maatschappij een zekere mate van verdraagzaamheid in acht neemt tegenover hinderlijkheden, maar bij een bepaalde grens onverdraag zaam wordt". ONTEVREDEN HUISVROUWEN AMSTERDAM, 25-9. Dinsdag 26 september (vandaag) zal een delegatie vrouwen 6.000 briefkaarten met handteke ningen aanbieden aan de voor. zitter en leden der Tweede Kamer om op deze wijze aan dacht te vestigen op de onte vredenheid van de huisvrou wen in verband met de steeds dalende koopkracht. De actie gaat uit van de Nederlandse Vrouwenbeweging in Amster dam, die hoopt dat de volks vertegenwoordiging maatre gelen zal nemen waardoor de koopkracht weer zal stijgen. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 27 SEPTEMBER. NED. 1. De AVRO start vanmid dag in het kinderprogramma met de strijd om de AVRO-cup. Gedurende het winterseizoen zullen adspirant- jes van voetbalverenigingen in een competitie eikaars krachten meten in allerlei spelletjes. Het avondpro gramma begint met een Amerikaan se bewerking van het sprookje „De nieuwe kleren van de keizer". Na het journaal krijgt eerst de KVP tien minuutjes politieke zendtijd van de regering; daarna alweer een kleurenuitzending. „De Vechtjas" is de titel van de hoofdfilm in kleu ren, naar de roman „Once a Hero" van James Kennaway met in de hoofdrollen Alec Guiness en John Mills. Zij spelen beide de rol van kolonel. De ene (Guiness) heeft deze hoge rang gekregen wegens zijn moedig gedrag in de oorlog en is eigenlijk helemaal geen militair. De ander zat tijdens de oorlog in een krijgsgevangenkamp en probeert nu in vredestijd een supermilitair ie zijn. Conflicten tussen beide mannen kunnen niet uitblijven. Een dramati sche ontknoping aan het slot. Laat op de avond nog een Engels filmpje over de plaats van het huisdier in onze mensenmaatschappij. NED. II. Voor de AVRO de eerste aflevering van „Peyton Place", een in Amerika al enkele seizoenen bij zonder populaire topserie, die het leven van de inwoners behandelt van het Amerikaanse stadje Pey ton Place. In de rubriek „Literaire Ontmoetingen" spreekt Adriaan van der Veen met de schrijfster Marga Minco, een van de meest besproken Nederlandse schrijfsters van het ogenblik. „Dansend op doorreis" is de titel van het programma, dat het volgend kwartier vult. Het is een programma over en met de Neder- lands-Canadese danseres Martine van Hamel, die dit jaar in Bulgarije een internationaal concours voor jonge ballerina's won. Tot slot van de avond „AVRO's Sportpanordma" waarin Koen Verhoeff nog eens te rugkijkt op de wereldkampioen schappen wielrennen in Amsterdam. DONDERDAG 28 SEPTEMBER. NED. I. Voor het laatst de beken de reeks in het voorprogramma, be staande uit de Verrekijkerhet ge westelijk journaal, Mensen in de sport en toeristische tips. Na het journaal van acht uur eerst „Atten tie". Daarna begint de NCRV een nieuwe serie„Le Chevalier Tempê- te", een reeks in dertien afleverin gen, in kleur uitgezonden. Het the ma is de avonturen van een storm- ridder uit de tijd van Lodewijk de Veertiende. Het televisiespel is ge titeld „De Rechtvaardigen" (les Jus- lus), het bekende drama van Nobel prijswinnaar Albert Camus. Dit stuk met als thema het martelaarschap uit 1949 over strijders voor een betere wereld is tot op zekere hoog te een bewerking van een historisch gedeelte uit het boek „Herinnerin gen van een Terroristvan Boris Savinkow. Het is onder regie van Gerard Rekers gespeeld door Caro van Eyck, Ina van der Molen en Jülien Schoenaerts in de voornaam ste rollen. NED. II. De VARA gaat verder met „Coronation Street". Jack en Annie Walker willen ook wel eens met vakantie. Vincent Plumer is bereid de zaken in Rovers Return waar te nemen maar uiteraard be moeit de hele straat zich daarmee. „Achter het Nieuwsmaakt het VA- RA-programma vol. De TROS vult zijn zendtijd met zijn actualiteiten rubriek „Kompas" en een afleve ring van de politiefilmserie „87th Precinct". De rechercheurs van het kantoor worden gealarmeerd door schijnbaar zinloze verwoestingen van telefooncellen. Tot slot van de avond zet ds. W. J. Koole zijn in terviews met Afrikaanse kerkleiders voort. WOENSDAG 27 SEPTEMBER. NED. I: 17.00 Geen woorden maar daden; 17.35 Einde; 18.45 Minimo- len18.50 Journaal; 18,55 Ster; 19.00 Er was eens 19.51 Socutera; 19.56 Ster; 20.00 Journaal20.16 Ster; 20.20 Politieke zendtijd; 20.30 (kleur) Tunes of glory; 22.15 Zij, die ons dierbaar zijn22.40 Journaal. NED. II: 20.00 Journaal; 20.01 Ster; 20.05 Peyton Place; 20.30 Li teraire ontmoetingen; 21.10 Dan send op doorreis; 21.25 Sportpano rama; 22.05 Ster: 22.10 Journaal. DONDERDAG 28 SEPTEMBER. NED. I: 18.45 Minimolen18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 De verre kijker; 19.10 Van gewest tot gewest 19.30 Mensen in de sport; 19.53 Toe ristische tips. 19.56 Ster20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Attentie; 20.45 (kleur) De stormridder; 21.10 Jeroen aan het woord; 21.12 De rechtvaar digen; 22.45 Journaal. NED. II: 20.00 Journaal20.01 Ster 20.05 Coronation street; 20.55 Achter het nieuws; 21.10 87th Precinct; 22.00 Kompas; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Afrikaanse kerkleiders. Z1ERIKZEE, 25-9. !n het Staats blad is bekend gemaakt het besluit van 4 augustus, inhoudende vaststel ling van het plan tot afsluiting van het Volkerak. Volgens artikel 1 van dit besluit wordt tot afsluiting van het Volkerak tussen Noord-Brabant en Goeree- Qverflakkee een dam aangelegd wel ke aan de westzijde aansluit op de hoogwaterkerende dijk van het wa terschap De Dijkring van Flakkee in de gemeente Ooltgensplaat, op een punt ongeveer 250 meter ten westen van het punt, waar de dijk tussen de polder het Oudeland en de Adriana- polder op die hoogwaterkering aan sluit. De dam zal aan de Noordbra bantse oever aansluiten door middel van een dijk, welke enerzijds aansluit op de hoogwaterkerende dijk van de polder het Ruigenhil op een punt on geveer 400 meter bewesten de West- beer in Willemstad en anderzijds op de hoogwaterkerende dijk van de polder Sabina Henrica nabij de Hel- sche Haven in de gemeente Fijnaart. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar 't Woudt (loez.) L. P. Sterk, Mauriik. Ger. Kerken Beroepen te Heemse, Bovensmil- de en te Zuidwolde: F. de Jonge Emmercompascuum. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te IJmuiden: H. J. Nij- enhuis, Spakenburg. Chr. Ger. Kerken Beroepen 'te Maassluis: kand. W. van Sorge, Apeldoorn. Ger. Gemeenten Bedankt voor Trlcht: A. Hofman, Zeist. JERUZALEM. Israëlische kolo nisten zijn begonnen zich te vesti gen in de omgeving van Banias op het Syrische plateau als eerste stap voor de bouw van drie Joodse dor pen. Record-schip voor Nieuwe Waterweg ROTTERDAM, 25-9. Het Ameri- kaanse schip „Manhattan" (110.000 tdw.), het 'grootste schip dat ooit de Nieuwe Waterweg heeft bevaren, is bij de Verolmewerf op Rozenburg afgemeerd voor een reparatie in de machinekamer. Het schip, dat 287 meter lang en 41 meter breed is, heeft geladen een diepgang van 16 meter. Eigenaar is de Hudson Wa terway Corporation. SPORTBERICHTEN VOETBAL Goes III-Drcischor I 1-2 Goes III toonde zich itegen Drei- schor I zondag van haar sterkste zij de want de blauw-witten hebben al les in het werk moeten stellen om de overwinning in de Ganzestad weg te halen. Al direct na de aanvang bleek dat Dreischor alles op alles zou moe ten zetten om de Goesenaren de baas te blijven want de thuisclub zette en kele gevaarlijke aanvallen op terwijl Dreischor er nog niet direct goed in was. Er was dan ook al bijna een half uur gespeeld toen Kees Kommer de Goese keeper wist te passeren en de blauw-witten de leiding wist te ge ven (0-1). Deze vreugde was echter maar van korte duur want toen één der Dreischorse verdedigers een pe nalty veroorzaakte, moest doelman Dooge deze laten gaan (1-1). Met deze stand brak tevens de rust aan. Ook in de tweede helft bleven de doel punten duur. Er was al een half uur gespeeld toen Steenland uit een schermutseling voor het doel Drei schor opnieuw aan de leiding wist te brengen (1-2). Goes probeerde nog wel om een gelijkmaker te forceren, doch die bleef uit. Het laatste kwar tier kreeg de wedstrijd nog een wat rumoerig karakter, doch gescoord werd er niet meer en had Dreischor dc vierde achtereenvolgende over winning geboekt. Zondag a.s. speelt Dreischor I een thuiswedstrijd legen Lcwodorpse Buys lï uit Lowcdbrp. Schutsluizen De hoogte en het waterkerend ver mogen van de afsluitdam zullen wor- ,den bepaald uitgaande van een stormvloedhoogte van N.A.P. -f 5.00 meter aan de zuidzijde en van A.N.P. 4.00 meter aan de noordzijde daar van. Ten behoeve van de scheepvaart is tussen een complex van. twee schutsluizen gebouwd in de dam na bij de aansluiting met de dijk langs de Noordbrabantse oever. Ten be hoeve van het wegverkeer zal de 'dam worden ingericht voor het daar op aanleggen van een weg voor snel verkeer en een weg voor langzaam* verkeer. Er zal een aansluiting tot stand worden gebracht tussen be doelde wegen en de brug over het Haringvliet, welke de verbinding met de Hoeksche Waard vormt. Ten behoeve van de waterhuishou ding zal in de dam een doorlaat werk worden gebouwd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HEUSDEN. Van de Verolmewerf te Heusden is één der grootste kool schepen ter wereld te water gelaten, de s.a. Zebediela, gebouwd in op dracht van de South African Marine Corporation Ltd., Kaapstad, Zuid- Afrika. Het schip meet. bij een leng te over alles van 159 meter en een grootste breedte van 21 m, 16.300 ton dw. Het is bestemd voor het vervoer van fruit. UTRECHT. Voor de tweede keer in korte tijd is het treinverkeer tus sen Haarlem en Den Haag vertraagd ten gevolge van het vastlopen van een schip onder de Vinkbrug bij Lei den, waardoor de brug niet meer kon worden gesloten. BARNEVELD. Maandagmorgen heeft zich op de rijksweg Apeldoorn- Amersfoort onder Voorthuizen een aanrijding voorgedaan, die hef. leven heeft gekost aan de 61-jarige H. Bos, uit Nieuw-Weerdinge. De heer Bos was inzittende van een busie, waar van de bestuurder een uiterst rechts van de. weg stilstaande vrachtwagen niet opmerkte. Het busje, werd open gereten en vloog in brand. ENSCHEDE. De vijftienjarige Harm Jalving is op de Oldenzaalse- straat in Enschede, terwijl hij stond te liften, van achteren aangereden door een personenauto, bestuurd dooi de negentienjarige W. Na zich op de hoogte te hebben gesteld, reed W. verder met de mededeling de politie te zullen waarschuwen. Hij deed dit evenwel niet. Het slachtoffer is aan de opgelopen verwondingen overle den. SOESTERBERG. Bij hel per bromfiets oversteken van de Amers- foortsestraat in Soesterberg is de 33- jarige C. Legemaat uit Soest aange reden door een vrachtauto geladen met betonblokken. Hij was op slag dood. BARNEVELD. In het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort is de 22-jarige mej. W. van Viaiien uit Scheveningen overleden. Zij werd ernstig gewond bij een aanrijding zondagavond op de rijksweg Amers- foort-Apeldoorn. UTRECHT. Als gevolg van de ontwikkeling van het containerver voer zullen er in de toekomst in de Rotterdamse haven drie a vierdui zend mensen minder werken dan thans het geval is. Dit jaar nog zul len 500 havenarbeiders afvloeien. SCHIEDAM. In dc Wühelmina- haven te Schiedam is het stoffelijk overschot gevonden van de 38-jarige barkeeper A. Watson, die waarschijn lijk door de duisternis misleid, don derdagavond bij het aan boord gaan van het Engelse schip „British Bom- badier" te water is geraakt er; ver drenken. ZEVENHOVEN. Op de Nieuw- veenseweg te Zevenhoven heeft zich een frontale botsing voorgedaan tus sen een personenauto en een scooter. De scooterrijder de 63-jarige heer F. J. Bergman uit Amsterdam moest, ernstig gewond naar het Academisch ziekenhuis te Leiden worden ver voerd, waar hij kort na aankomst overleed. Een ouwetjevan de Vismarkt, veel dichter dan nu bij het tijdstip waarop de visafslag na demping van de Oude Haven naar hier werd overgebracht. Gelijk bekend geschiedde dit vroeger op de Stenen Brug. Op de Vismarkt werd de vis „ge mijnd". Het publiek stond achter het hek. Werd een partij gepresen teerd dan kon men „mijn" roepen en was het zootje verkocht. Er wa ren altijd wel jongens bij de hand, die voor een cent de vis afleverden achter het hek c.q. thuis bezorgden. Man in kamer vrouw in dakgoot RIDDERKERK, 25-9, De vrouw van de Rrdderkerkse kruidenier P. Zuydendorp heeft in het weekend de schrik van haai* leven gekregen. Midden In de nacht werd ze wakker door gerucht in haar slaapkamer en zag dat een vreemde man bezig was haar kasten te doorzoeken. Ze raak te zo in paniek, dat ze gillend de dakgoot in vluchtte. Vanwege het gegil nam de inbreker de benen. De gealarmeerde politie consta teerde later dat in de winkel de cassa was geforceerd. Er wordt een bedrag van f 50 vermist. Door het gebeurde liep de vrouw een lichte shock op. Haar man was niet thuis, omdat hij op een scheeps werf als nachtwaker fungeert. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 25-9. Aangevoerd totaal 1606 stuks vee, t.w. 1174 vet te koeien en ossen en 432 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kawliteit f 4,40-4,65, le f 3,90-4,20, 2e f 3,45-3,60, 3e f3,15 -3,30, stieren f 4,00-4,60, worstkoeien f 3,05-3,35; varkens (levend gewicht): extra kwaliteit f 2.16-2,20, le f 2,12- 2.16, 2e f 2,06-2.12, 3e f 2,00-2,05, slachtzeugen f 1.65-1,75, zware var kens f 1,80-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer even minder; handel aanvankelijk tamelijk, afloop flauw; extra kwal, eerste kwal. en stieren onveranderd, verder iéts lager in prijs.. Varkens: aanvoer iets ruimer; handel rede lijk; prijzen even hoger. Voor 50 jaar.... ZONNEMAIRE. Een Haagse elek trotechnicus gaf een lezing over: Elektrische verlichting in kleine ge meenten. ZIERIKZEE. Met het oog op de behoefte aan burger_ en arbeiders woningen is op initiatief van de btirgemeester een Zierikzeese Bouw vereniging opgericht. BURGH. Door Ged. Staten van Zeeland is aan de gemeente Burgh vrijstelling verleend van de ver plichting tot het geven van gym nastiekonderwijs. ZIERIKZEE. De gemeenteraad be sloot de stadsomroeper in plaats van 25 ct. voortaan 40 ct. uit te betalen voor het omroepen van de openbare afslag van- vis, aarden boomvruch ten. DREISCHOR. Door de aklies van de burgemeester van Dreischor en Brouwershaven is de toewijzing van 530 ton Schouwse turf (derrie) voor de brandstoffencommissies in, ge noemde plaatsen, ingetrokken. BROUWERSHAVEN. De bewaar school is geheel gerestaureerd en maakt een prettige indruk. Het is eigenlijk nu geen kinderbewaar plaats meer, maar een fröbelinrich- ting. ZIERIKZEE. De burgemeester van Zierikzee waarschuwt in een officiële publikalie voor het lokken van werklieden naar Engeland. ZIERIKZEE. Dc ontvanger der belastingen ontving dezer dagen ge- wetensgeld van een onbekende we- gens te weinig bcfaalde vermogens belasting het bedrag f 1691.66. REN ESSE. Opgericht werd een Vereniging voor Dorpsbelangen, ten doel hebbende de behartiging der belangen iwn de ingezetenen in dc meest uitgebreide zin. BRUIN1SSE. Gedurende het derde kwartaal zijn 79 zeehonden gedood in dc Grcvclingcn en hel Zijpe. Als beloning werd f 3 per stuk uitbe taald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3