Bart wil je een stak kaas uit het vuistje Burghse gemeenteperen vlot verkocht 3 u s g Real Madrid-Ajax op televisie STREEKNIEÜWS wvmaoA Zeeland zond jong vee naar Italië Prinselijk paar legde een krans bij monument te Middelburg DE TERUGKEER VAN ARAM BURGH, 23-». De meeste koopjes gemeente-peren van dit jaar zijn za terdag geplukt. In de mtrgen werden de peren voor een talrijk publiek bij upbod verkocht door de afslager lierman Slager, die namens de ge meente ook de kopen samenstelde. Omstreeks 9.30 uur sprak burge meester Everwijn een woord van aanmoediging en stelde hij de voor waarden. Hij zei verder dat de oogst niet groot was, maar de kwaliteit des te beter. Het bleek al spoedig dat door de aanwezigheid van enige vreemde k :>- pers van Schouwen-Duiveland, die niet voor niets naar Burgh waren ge komen, de prijzen de hoogte inge- jaard werden. De vaste klantjes kwa men hierdoor in het gedrang te zit ten. Er waren mensen bij, die elk jaar kochten, doch die nu een ver geefse reis maakten. Na afloop kon de gemeentesecre taris-ambtenaar de heer B. Bossers de rekening opmaken. Het bleek dat de peren verkocht waren voor in to taal f 392.- hetgeen een verschil van 50 cent betekent met de oogstop brengst van vorig jaar. Door de hoog opgelopen biedingen werd de mid- denprijs eveneens hoog doch hoeveel deze bedraagt is niet te schatten. Weldra verschenen de eerste zak ken, manden en ladders en werden de kattekoppen, de Wilde Gieserman- netjes en de St. Remy's allen beter bekend onder de naam ..roodkokers" geplukt. Tegen de avond was bijna de gehele oogst geborgen. Een enke ling wacht nog met plukken tot vol gende week. De vroege najaarsstorrrt of de late zomerstorm heeft hier en daar nog wel wat peren van de bo men geworpen en dan was het altijd leuk om te zien hoe al vroeg in de morgen diverse Burghse inwoners de afgewaaide peren opraapten om te kunnen genieten van een zomerse maaltijd wioterperen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SPORTBERICHTEN VOETBAL Brouwershaven I-Nieuwdorp I 4-2 Zaterdagmiddag heeft Brouwers haven zijn zegetocht voortgezet met een overwinning op het bezoekende Nieuwdorp. De thuisclub miste spil Wurth waar H. v. d. Weele voor in viel en M. v. d. Weele waar Wes- dorp voor inviel. Direct beproefde de Boer met een hard schot de doel man der gasten en in de 5e minuut wist deze speler na goed voorberei dend werk van Roon via de staan der te scoren (1-0). Nog in dezelfde minuut was het gelijk, toen Brouw bleef staan voor buitenspel en Schoolmeester wist in te schieten (1-1). De Boer had even later pech toen zijn schot op de lat belandde. Brouw drong sterk aan maar aan vankelijk werd teveel over rechts gespeeld, zodat de gevaarlijke lin- kerwing weinig te doen had. In de 30e minuut geeft Kees de Moor goed af aan Roon die de stand op 2-1 brengt. Dei gasten namen hierna het middenvak in bezit waardoor de aanvallen talrijker werden. Goed verdedigingswerk zagen we van v. d. Velde en Duinhouwer, die inval ler spil v. d. Weele goed assisteer den. In de 39e minuut gelukte het echter Otte langs de spil te glippen en diens schot betekende 2-2. In de 3e minuut na de rust was de doel man ver uitgelopen en toen de ver dediging slecht wegwerkte wist de Moor prima te scoren (3-2). Het spel ging snel op en neer er. we zagen een hard schot van Wurth, die weer subliem speelde, in handen der goalie en een bal op de lat van Wes- dorp die er steeds beter in kwam. Het duurde echter tot 3 minuten voor einde voor er weer gescoord werd en wel door Roon, die goed doorliep op een te zachte terug speelbal (4-2). Slager had nog pech door op een voorzet van Roon alleen voor doel net langs de paal te knal len. Met deze wedstrijd is Brouw nog steeds ongeslagen. Waarschijn lijk komt daar a.s. zaterdag een eind aan bij het bezoek aan WIK te Kerkwerve dat altijd een lastige te genstander is, waar moeilijk van is te winnen. DUIVENSPORT P.V. „Zierick", Zierikzee Wedvlucht uit Quiévrain. Afstand 138.952. Op 19 sept. 1967. In con cours 25 duiven. H. Slagboom 1, 6; M. M. v. d. Advertentie VOEDZAAM MAKtf^ M w N H O t» 03 H W M M ba f" en H sa en a CSJ ts- SiS 3 t» W w e* r« tri Zaterdagcompetitie le klas: Bevelanders-MEVO 5-3; Beren-Meeuwen II 8-1; Hoek-Zaam_ slag 5-2; Middelburg V-'s Heer Arendskerke 0-2; VCK-Kats 1-0. 2e klas A: Br.haven-Nieuwdorp II 4-2; Br use Boys-Oostkapelle l-l; Duiveland-SKNWK 5-1: WIK-Kloe- tinge III 3-1; Serooskerke-Colpl. Boys 2-2; Veere-Middelburg VI 1-3. 3e klas A: Br.haven III-WIK JJ 5-2; DFS IV-Br.haven II 2-2; MEV0 II-Bruse Boys II 3-2; MEVO III- DFS III 1-13; SKNWK II-Bruse Boys UI 5-2; ZSC-Duiveland II 6-3. Junioren Groep A I: Arnemuiden A I-Zie- rikzee A I 2-3. Groep A IV: DFS A I-Wolfaarts- dijk A I 0-0; WIK A I-Gces A II 2-1 Robur A I-Zierikzee A II 2-6. Groep B X: Duiveland B I-Zie- rikzee B I 3-2; Zierikzee B II-SKN- WK B I 0-18; MEVO B II-Bruse Boys B I 0-7. Groep B XI: Renesse B I-DFS B I 7-1; WIK B J-Zonnemaire B I 0-7. HILVERSUM, 23-9. De return match Real Madrid-Ajax op woens dag 11 oktober a.s. komt recht streeks op de televisie en wel via Nederland I om 20.30 uur. Verdachten van roofoverval aangehouden tJTRECHT, 24-9. De Utrechtse po litie heeft de 47-jarige losarbeidér Z. uit Jutphaas en de 29-jairge smid V. uit Utrecht in verzekerde bewa ring gesteld. Zij worden er van ver dacht ruim een week geleden be trokken te zijn geweest bij de mis lukte roofoverval op het Utrechtse kantoor van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid. Twee andere ver dachten werden reeds eerder aan gehouden en zijn inmiddels voorge leid aan de officier van justitie. KERKWERVE Causerie over „Ons Kinderhuis" voor N.C.V.B.-afdeling Onder leiding van de presidente mevr. Franoke-van Nes, vergaderde alhier de N.C.V.B.-afdeling. Na ope ning der bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze, deelde de presidente mede dat de vergaderingen in het vervolg weliswaar door haar zullen worden geopend, maar dat de twee de presidente mevr. Viergever-Le- gemate, na de pauze de leiding zal hebben. De Zeeuwse collecte werd door haar aanbevolen. Als spreek ster op deze bijeenkomst trad op mej. Bin over „Ons Kinderhuis" te Utrecht. Het gesproken woord werd toegelicht met een serie kleuren dia's, waaruit bleek de wijze van wonen en leven van ongeveer der tig kinderen te Utrecht en een even groot aantal, dat in pleeggezinnen is opgenomen. De volgende verga dering vindt plaats op 18 oktober a.s. Gesproken zal dan worden over het reumafonds. Mevr. Viergever sloot de vergadering met dankge bed. BURGH In memoriam mevr. C. Overbeke-Fondse Geheel onverwachts overleed vrij dagmorgen in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee mevr. C. Overbeeke-Fondse. In Groene Kruis-kringen. speciaal in de afde ling Haamstede-Burgh kreeg zij grote bekendheid door als vertegen woordigster van Westenschouwen 42 jaar lang een bestuurszetel te bezetten. Zij werd daarvoor in 1966 door burgemeester Everwijn, als provinciaal voorzitter van het Groe ne Kruis, het ere-metaal in zilver voor zeer lange dienst opgesteld. Het stoffelijk overschot wordt ter aarde besteld dinsdagmiddag np de begraafplaats te Burgh. KERKNIEUWS Bevestiging en intrede ds. H. Ommering te Oosterland Wielen 2, 4, 5; H. v. d. Linde 3, 7. Snelheid eerste duif 929.62 meter per minuut. Dit was de laatste wedvlucht van het vliegseizoen 1967. Brouw III-WIK II 5-2 In een aantrekkelijke wedstrijd hebben de Brouwenaren het bezoe kende WIK met een nederlaag huis waarts gezonden. De score werd ge opend door v. d. Hoek (1-0), maar het gelukte de vlugge Verhage nog voor de rust de 9tand gelijk te ma ken. Na de rust was het Jan Slager die zijn ploeg een voorsprong gaf, maar WIK wist opnieuw gelijk te maken (2-2). De verdediging met de vlugge van 't Hof aan het hoofd wist regelmatig de voorhoede van goede passes te voorzien. Slager zag op nieuw kans de score op te voeren (3-2) en tien minuten voor het einde was 'het linksbuiten A. Bos die een hard vleugelschot achter de doel man deponeerde (4-2). De gasten kwamen er niet meer aan te pas daar ze sterk iru de verdediging moesten. Van den Hoek bracht de eindstand met een schuiver op 5-2. DFS A I-Wolfaartsdijk A I 0-0 Jan Eggebeen, keeper van de A.I.- junioren van Wolf aartsdijk heeft door uitstekend keepwerk zijn ploeg zaterdagmiddag behoed voor een flinke nederlaag. Gezien het spel van de thuisclub en de daardoor ontstane vel'dmeerderheid verdien de D.F.S. zeker een 3- a 4-0 zege, doch het doel van de tegenstander was hermetisch gesloten. De spelers van Wolf aartsdijk, vorig jaar met. één punt voorsprong op de Burghse formatie kampioen der afdeling za gen deze wedstrijd met een bang hart tegemoet, omdat hun vorige keeper eveneens een man met capa citeiten nu voor Wolfaartsdij'k I speelt. Doch zij behoeven zich niet ongerust te maken, want Jan Egge been was formidabel. Voor het ove rige kon de ploeg niet meer in de schauw staan van hetgeen ze vorige competitie in het veld bracht. Scheidsrechter v. d .Linde liet verstek gaan waardoor eerst nog een half uur werd gewacht. Toen verklaarde Toon Rijnberg zich be reid om als arbiter te fungeren. Hoe voor 'de rust een Jan v. d. Klooster, een Wim Siesse, een Har ry Boot, een Herman Padmos, een Jopie Roos ook zwoegden en scho ten, de Wolfaartsdijkse verdediging liet geen steek vallen. Tot tweemaal toe passeerde Jopie Roos een 5-tal tegenstanders doch met alleen nog Eggebeen voor zich schoot hij 'twee maal naast. De voorhoede der gas ten was weinig gevaarlijk en de DFS-achterhoede had er geen moei lijkheden mee. VOETBAL K.N.V.V. District Zuid I 3e klas D: Steen-Zierikzee 3-1; Hontenisse-Steenbergen 0-1; Alli- ance-HVV '24 4-0; NSV-METO 1-0; MOC '17-Grenswachters 2-4. Res. 3e klas C: METO II-Middel- burg III 1-2; HW '24 II-Alliance II 1-3; Corn. Boys II-Rood Wit W II 2-6; RCS Il-Vlissingen III 2-2. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Renesse-Hoofdplaat 8-0; Luctdr-DFS 2-6; Noormannen-Le- wedorpse Boys 2-6; Domburg-Robur 4-1; Jong Ambon-Groede 7-1; Pa- trijzen-Kruiningen 1-4. 2e klas B: Zierikzee III-Luctor II 5-0; DFS II-Kwadendamme 1-4; Zonnemaire-Renesse II 2-6; Goes III-Dreischor 1-2; Lewed. Boys II- Cortgene 0-9; Domburg II-Jong Ambon II 2-2. 3e klas D: SVOWK-'s H. Arends kerke III 4-0; Robur III-Dreischor II 3-0; Volharding II-Kruiningcn II 0-4; Kwadendamme II-K ruiningen III 5-2; Robur IV-Patrijzen III 1-2. OOSTERLAND, 24-9. In een tjok vol kerkgebouw heeft ds. H. Omme ring, gekomen uit Schiedam, na be vestigd te z«n door dè consulent ds. H. Jagersma uit Bruinisse, zijn dienstwerk aangevangen als Hcrv. predikant hier ter plaatse. Onder de velen die waren opgekomen waren behalve familieleden, cok aanwezig burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland met zijn echtgenote, de gemeente-secretaris en wethouder A. Stoutjesdijk. Voorts tal van predi kanten, kennissen en vrienden. De bevestiging geschiedde door de consulent ds. Jagersma, die sprak naar aanleiding van 1 Koningen 19 7: „Doch wederom, ten tweeden ma le raakte de engel des Heren hem (d.i. Elia) aan, en zeide „Sta op, eet. want de reis zou voor u te ver zijn". De predikant sprak over de levens moed van de profeet die terneerge slagen in de woenstijn tot God bad of zijn ziel mocht worden weggeno men. Hij vreesde de toorn van Ko ningin Izebel. Van verdriet sliep hij in doch, evenals het dochtertje van Jaïrus, werd hij opgewekt en wel door een engel die hem aanraadde wat te eten. Hierdoor gesterkt kwam er een verrassende wending in zijn leven. Hij ging op naar den berg des Heren, Horeb. Ook voor de nieu we predikant kunnen er tijden ko men dat de weg voor hem teveel zal lijken, want de Izebel's zijn er nog, Elia's strijd kan ook die van ds. Om mering worden. Doeh dan zijn er in de woestijn nog de Elims, de palmbo men, en ook dan wordt het „Sta op, eet". Na het zingen van Ps. 65 3 volgde de bevestiging door ds. Ja gersma, ten vijl aan de handoplegging deelnamen: ds. M. G. Westerhof uit Nieuwerkerk, ds. H. J. Groenewegen uit Schiedam, ds. W. Radstake uit Rotterdam, ds. A. Schoneveld uit Noordgouwe-Dreischor, ds. I. Faber uit Guwerkerk en ds. J. W. Rooden- burg uit Eikerzee. Hierna beklom ds. Ommering de kansel die zijn intrede- predikatie hield naar aanleiding van Handelingen 28 15b „En toen Pau- lus hen (de broeders uit Rome) zag, dankte hij God en greep moed". Ge durig, aldus de predikant, heb ik de laatste tijd moeten denken over de ze woorden, want bij de eerste ken nismaking met de bevolking van Oosterland was het hem opgevallen dat alles er zo keurig uitzag, en dat na tweemaal een evacuatie te heb ben meegemaakt". Spreker komt on der mensen te werken die wél zijn beproefd. En al zijn de toestanden nu hier zo veel anders dan destijds in het oude Rome, ook wij moeten meed grijpen om het werk aan te vangen. Er wordt op deze rijke feest dag één van sprekers, liefste wensen vervuld, nu hij in eigen gemeente mag gaan arbeiden. Maar er is ook moed toe nodig voor dit werk waar in men God mag ontmoesten. Na het zingen van Gezang 135 1, 2 en 3 en dankgebed volgde de zegengroet. Verschillende sprekers Als eerste spreker trad op burge meester Van Eeten, die de ark-awe predikant een hartelijk welkom toe riep in Oosterland namens het ge meentebestuur. Hij wenste hem Gods zegen op zijn arbeid. Dat de vaka- ture maar zo kort heeft geduurd was voor spreker een aanwijzing dat de gemeente van Oosterland wel aan trekkelijk w;as voor een predikant. „U bent na de reformatie de één en veertigste", aldus de burgemeester, „doch we hopen dat u langer onder ens midden zult blijven dan de eer ste drie van uw voorgangers uit lang vervlogen tijden". «De heer Koert sprak een felicitatie namens de stu dievereniging en ds. Jagersma na mens classis en ring. President- kerkvoogd H. J. van de Zande hoopte DREISCHOR Serenade Vrijdagavond bracht het harmo niegezelschap „Crescendo" te Drei- schor een serenade bij één van haar leden. Mejuffrouw Waasdorp was op die dag in het huwelijk getreden met de heer Van Gilst uit Bruinisse. Aan gezien het bruidje al diverse jaren haar partijtje meeblaast in Drei- schor's harmonie vonden de muzi kanten in dit gebeuren aanleiding om het bruidspaar 's avonds voor het feestlokaal „De Drie Schapen" een serenade te brengen. „Crescendo" stond deze avond onder leiding van dirigent, de heer J. C. van der Maas. De heer J. W. F. Smallegange alhier slaagde aan de Rijkskweek school te Middelburg voor het exa men hoofdakte (volledige bevoegd heid). BROUWERSHAVEN Prijs voor geit Op de nationale geitontentoonstel- ling te Den Bosch heeft onze plaats genoot, de heer L. Bos met zijn geit een derde prijs behaald in de catego rie „geiten 7 jaar en ouder". BRUINISSE De in de Ned. Herv. kerk ge houden collecte voor de Medische Zending bracht te Bruinisse op f 496,10. Bij het te Arnhem gehouden examen aan de politieschool aldaar, slaagde voor het politiediplomct onze dorpsgenoot de heer Teun van dei- Have Jz. De heer Van der Have is een jaar op de politieschool in oplei ding geweest. Schaakclub T.O.G. De uitslag van de derde ronde van de ccmpet it ie wedstrijden van de schaakclub T.O.G. te Bruinisse is als volgt: J. Jumelet-P. van de Velde 0-1; A. van Wezel-M. Houkamp 1-0; A. van den Berge-A. do Ruiter Vz-Uz H. van den Berge-W. Jumelet 1-0; B. de Ruiter-A. Stoutjesdijk, afgebro- op een vruchtbare samenwerking van de colleges in het belang der ge meente en sprak een dankwoord aan de gemeente voor de offervaardig heid door haar steeds aan de dag ge legd waardoor ook de zelfstandigheid in het beroepingswerk kon worden gehandhaafd. Ouderling H. A. van der Werf was blij dat ds. Ommering naar hier wias gekomen en wenste hem en zijn vrouw, namens kerke- raad en gemeente, een gezegende lijd tce in Oosterland. „W© zullen ook als kerkeraad naar elkaar toe moeten groeien. We zijn als kerkeraad bereid alle medewerking hiertoe te verle nen. We hopen dat uw arbeid onder ons moge geschieden onder Gods on misbare zegen". De heer Van dei- Werf sprak vervolgens een woord van oprechte dank aan de consulent, ds. Jagersma uit Bruinisse, voor het vele dat deze tijdens de vakature voor Oosterlands gemeente heeft verricht. Ten slotte dankte de nieu we predikant aLle sprekers voor de vriendelijke en bemoedigende woor den tot hem gericht en vooral ook voor de gulle ontvangst hem en zijn vrouw hier bereid. Hiermede was de ze speciale dienst ten einde en was er nog een samenkomst voor de ge nodigden in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw, waar hun, die van ver gekomen waren, om de plechtigheid bij te wonen, koffie en een broodje werd aangeboden. ken; M. Haock-W. Koot st ra 1-0; I Houkamp-J. Jumelet 1-0; H. van den Berge-M. Houkamp 0-1. Vreemde kooplieden Reeds meermalen is gewaar schuwd tegen vreemde kooplieden, die een prachtig doch gefantaseerd verhaal vertellen en proberen een lap stof, een tapijt of iets dergelijks aan de man te brengen. Burgemees ter van de Linde heeft ook al eens zijn gemeentenaren gewaarschuwd, per eirulaire, maar dit heeft niet genoeg geholpen, want deze week werden weer twee goedgelovige huisvrouwen het slachtoffer van de praktijken van de heren. Zij koch ten een lap textiel en liepen daarna naar de politie omdat zij bedrogen waren. De politie kan echter heel weinig doen.. Koop en verkoop is vrij, ieder moet maar weten wat hij koopt. Men zij dus gewaarschuwd. GOES, 23-9. Zaterdagmorgen is in Goes een uitgebreide veestapel van 82 hoogdrachtige vaarzen op trans port gesteld naar het Italiaanse Grosseto. De boesten zijn aange kocht uit de gelden van het comité „Een lcoe voor Grosseto" dat in het begin van dit jaar een bliksemactie voor Italië in Zeeland hield. Er werd daarbij een totaalbedrag van ruim 1,3 ton ingezameld, waarbij enkele bedragen van de provinciale besturen van Zeeland. Zuid-Holland en Noord-'Brabant. Deze drie pro vincies wonsten namelijk aldus uiting te geven aan de solidariteit met Italië, dat in 1953 spontaan en royaal hulp verleende aan het Ne derlandse rampgebied. Twee mensen verbrand bij auto-ongeluk ARNHEM. 23-9. Tegen midder- nacht zijn bij een verkeersongeluk op rijksweg 12 (Utrecht-Arnhem), even buiten Arnhem, twee personen om het leven gekomen. Een vracht auto met aanhanger reed met volle vaart op een stilstaande personen auto met een Duits kenteken, die vervolgens in brand vloog. De twee inzittenden konden niet worden ge red. Tot nog toe heeft men de ver koolde lijken niet kunnen identifi ceren. De politie vermoedt, dat het Spanjaarden zijn. Kans voor „kunners" TOKIO, 23-9. Enorme veel vraten, glasverslinders, vuur vreters of ieder die ongewoon sterk of kundig is, kunnen met ingang van november een vrije rpis naar Japan maken. De Fuji televisiemaatschappij zoekt over de hele wereld naar mensen met speciale talenten, die kunnen optreden in een wekelijks programma dat on der de vaam „Wereldverras- singsshow" zal worden uitge zonden. Acrobaten, gooche laars en mensen mei boven menselijke kracht, omvang of eetlust komen in aanmerking, de maatschappij betaalt de reis. Hoog bezoek aan Zeeland MIDDELBURG, 23-9. Op uitno diging van het veteranenlegloen Ne derland, dat zijn jaarlijks congres te Middelburg houdt, hebben prinses Beatrix en prins Claus zaterdagmid dag cm 12 uur een krans gelegd bij het monument voor de gevallenen in Middelburg. De prins en de prinses waren per helicopter naar Middel burg gekomen. Op het landingster rein werd het prinselijk paar door o.a. de commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen welkom geheten. Daarna ging het gezelschap per auto naar het gevallenenmonu- ment bij het Middelburgse Abdij- ccmplex. De voorzitter van het Veteranen- Legioen Nederland, de heer B. II. J. Doppen, de voorzitter van de Neder landse Bond van Oud-Strijders, de heer G. J. le Fevre de Montigny, en de voorzitter van de Nederlandse Bond van Oud-Stoottroepers, de heer B. W. J. Arts, werden hier aan het prinselijk paar voorgesteld. De kranslegging werd muzikaal omlijst door het tamboer- en trompetter korps van het Veteranen-Legioen Nederland. Bij commissaris der koningin Na de plechtigheid werd het prin selijk paar ontvangen ten huize van de commissaris der koningin in Zee land. Vervolgens begaf het gezel schap zich naar de Zeeuwse Staten zaal, waar de tienjarige Annelies Harthoorn- de prinses bloemen aan bood, na een korte toespraak door de commissaris der koningin, bood de voorzitter van het Veteranen-Legi oen Nederland het prinselijk paar een speelgoedbeer voor prins Willem- Alexander aan. Prinses Beatrix en prins Claus be gaven zich daarna onder de vele ver zamelde oud-militairen en verzet strijders. om ongedwongen gesprek ken te kunnen voeren. Vooral de da mes maakten hier gebruik van om vragen over de groei van Willem- Alexander te stellen. Op een vraag of hij de kleine prins ook zelf in het bad stopteantwoordde Claus dat hij dat een te glibberige zaak vond. Mevrouw Sytje Woort-Westering uit Urk, die bij vele gelegenheden le den van het koninklijk huis present jes aanbiedt, gaf na het voorlezen van een gedicht een pop in Urker klederdracht aan de prinses. Hert dood mail WARSCHAU. 23-9. Een hert dat uit de dierentuin van de Poolse plaats Katowice was losgebroken heeft een man gedood en vier ern stig gewond. Het tien jaar oude en 250 kilo zware hert viel vijf tuiniers aan die in het naburige park aan het werk waren. De 72-jarige Jozef Ju- bik werd dodelijk gewond, de vier anderen konden nog gered worden door snel ingrijpen van de politie, die het woedende dier neerschoot. i 58. Nu Aram de vloot der Barbadoren vernietigd had, konden de schepen met de Venedaanse hulptroepen ongehinderd de haven binnenvallen. In gezelschap van Aram en Jaspo haastte de hertog van Pomplina zich naar de haven om de krij gers welkom te heten. Ook de bevolking van de kleine stad was opnieuw uitgelopen cm hun bevrijders jubelend binnen te ha len. „De mensen juichen alsof de vijand reeds verslagen is", gromde Jaspo en Aram knikte instemmend. „Wij zijn er nog lang niet", gaf hij toe. „De Barbadoren zijn geduchte strijders, doch dank zij de hulp uit Veneda zijn wij thans ongeveer gelijk in aantal en vergeet niet dat onze Pomplinezcn branden van ongeduld om de gehate vijand eindelijk te lijf te kunnen gaan", viel de hertog in. Onmiddellijk nadat de mannen ont scheept waren, werd een krijgsraad be legd, waaraan ook de aanvoerders der Ve- redanen deelnamen „Voor alles is het no dig, dat wij volgens van tevoren opgestelde plannen te werk gaan", legde Aram uit. „Indien het enigszins mogelijk is moeten wij trachten de vijand te verrassen Wan neer ons dat lukt, hebben wij de strijd reeds half gewonnen". De hertog knikte nadenkend. „Een vol komen verrassing kan het niet meer zijn. De schurken hebben natuurlijk gezien dat hun vloot vernietigd is en dat vreemde schepen met hulptroepen de haven zijn binnengelopen. Zij verwachten natuurlijk een uitval. Maar toch geloof ik dot ik wel iets weet, waarmede wij hen do schrik op het lijf kunnen jagen", besloot hij geheim zinnig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2