Wespendief STREEKNIEUWS j Westhoek nam afscheid van corsowagen „Zeeuwse Zilvervloot" Wat biedt de BEELDBUIS? DE TERUGKEER VAN ARAM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 september 1967 Nr. 19866 Geslaagd initiatief Wachtkamer wijkgebouw Groene Kruis opgeknapt ZlhKIKZEL, 20-9. Afgaande op wensen, die op één der vorige jaar vergaderingen van de Groene Kruis vereniging naar voren werden ge bracht, is de wachtkamer van het wUkgebouw aan het Jannewekkeu. grondig opgeknapt en in een wat strakker en moderner jasje gestoken. Tegen één der wanden werd een royale zitbank aangebracht en een deel van de wand kreeg een licht houten betimmering. De wachtkamer - voorheen niet uitmuntend door ge zelligheid - is er zo duidelijk op vooruit gegaan, dat hij nu ook voor andere doeleinden kan worden ge bruikt. Het kraambureau houdt er zitting en het ligt verder in de be doeling verschillende cursussen in deze ruimte te houden. Op het punt van interieurverbetering. is de wachtkamer nieuwe stijl, die ook verder een aangepaste stoffering kreeg, een goed resultaat van een door het bestuur genomen initiatief. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE. 20-9. In de buurt van Biesterveld is een wespendief gesignaleerd. Het is een roofvogel, die wat zijn grootte betreft vergelijkbaar is met een buizerd. De vogel - zijn naam zegt het al, voedt zich met wespenen hommel- broed. De nesten worden uit gegraven en de larven één voor één opgegeten. In ons land broeden elk jaar een 20 paar doch in de Westhoek is deze vogel nog maar zelden gezien. Tijdens de winter ver blijft de vogel in West. en Zuid-Afrika. Gezien de tal rijke wespennesten in de Westhoek zal de vogel aan voedsel geen gebrek hebben. BURGH Verkoop gemeenteperen De gemeenteperen te Burgh zijn plukrijp en zaterdagmorgen te 9.30 uur zullen ze in het openbaar en bij opbod verkocht worden. De oogst is minder groot dan vorig jaar, doch voor de echte liefhebbers van rood- kokers hangt er nog al wat te wach ten in de gemeenteboomgaard rond en in de buurt van de kerk. HAAMSTEDE Geslaagd Voor het V.A.M.-examen 1ste monteur, gehouden in Voorschoten, kon van de 16 kandidaten slechts één persoon het begeerde diploma behalen. Het was onze dorpsgenoot de heer C. O. Hademaker. Ruime aanvoer van peren op veilingen DEN HAAG, 20-9. Op de Neder- landse fruitveilingen is op het ogen blik een ruime aanvoer van peren. Weliswaar is de oogst van deze fruitsoort 'dit jaar aanzienlijk klei ner dan normaal, maar op het ogen blik is 'de oogst van de belangrijk ste rassen van het Nederlandse sor timent aan de gang en door de grote plaats welke deze rassen innemen, zijn er toch nog redelijke aanvoeren. De kwaliteit van de peren is over wegend zeer goed. Door zon en warmte zijn de vruchten flink uit gegroeid en 'goed van smaak. Vorige week waren Beurre Hardy en Bon ne Louise 'd'Avranches de belang rijkste rassen welke werden aange voerd op de veilingen. Beide zijn voortreffelijke handperen en wer den behalve door de binnenlandse markt ook in grote hoeveelheden gekocht voor export. De Bonne Louise d'Avranches ging daarbij in hoofdzaak naar West-Duitsland en de Beurre Hardy naar België voor wat de grote maten betreft en naar Engeland voor de kleine maten. De ze week is er de Conference nog bij gekomen. Dit is het belangrijkste ras van het Nederlandse perenassor timent en gedurende de komende weken zal deze peer overal te koop zijn. Meestal wordt de Conference ook opgeslagen in de koelhuizen want ze laat zich goed bewaren tot in het voorjaar. De veilingprijzen van de goede perenrassen zijn voor de telers bevredigend. De Beurre Hardy wordt verkocht tegen prij zen van 70 tot 80 cent per kilo en de grote en middelmaten van de Bonne Louise doen tussen de 55 en 65 cent. Conference noteert rond en iéts boven 60 cent per kg voor de klasse I kwaliteit. De wekelijkse export van .handperen neemt op het ogenblik voortdurend toe. Veel dankbaarheid over behaald succes VRIJDAG 22 SEPTEMBER NED. I: Ook de VARA gebruikt direct de mogelijkheden van de kleurentelevisie. Ze doet dat met een programma van de Britse tele visie over de koninklijke paleizen in Engeland De camera's laten (in kleur dus) het interieur zien van bijv. Buckingham Palace en Wind sor Castle en de commentatoren vertellen er vele historische wetens waardigheden bij. Na het journaal van acht uur komt de derde afle vering van de lange reeks naar de roman „The Forsyte Sage". De fa milie Forsyte weet de deftigheid niet helemaal te bewaren, want de vrouw van een hunner wordt ver liefd op een vreemde man. De avond is met dit vervolgverhaal vrijwel om. Alleen nog een uitzending van „Achter het Nieuws", die ook dit maal weer geheel gewijd is aan één onderwerp: de rassenonlusten die Amerika de afgelopen zomer teis terden. NED. II: De NCRV begint met een aflevering van hel componistenpor tret van Igor Strawinsky. Vanavond dirigeert de oude meester Apollon Musagete, waarbij het New York City Ballet zal dansenVervolgens tien minuutjes over het werk van de geestelijke verzorging in het psy chiatrisch ziekenhuis „Hulp en Heil". Daarna „Lucille Ball", die een oude vriend in geldnood gaat helpen. Alvorens „Attentie" de avond afsluit nog een opmerkelijke documentaire van Nico Bogaard. Onderwerp is de verzorging van de slachtoffertjes van het Softenon- schandaal. Men zal zich nog herin neren hoe enkele jaren geleden dui zenden kinderen zonder armpjes of beentjes werden geboren, nadat de moeders het slaapmiddel Sof tenon hadden gebruikt. ZATERDAG 23 SEPTEMBER NED. 1: Het middagprogramma van de KRO bevat naast de rubrie ken een optreden van het kinder- circus Vabebo uit Oss. Hel avond programma begint met nieuwe avonturen van de oude vrienden Fred Flinstone en Barney Rubble. In het uurtje tot acht uur ook nog een tweede circusprogramma en wel een aflevering van de reeks „Open lucht circus". Na het journaal gaan we even rondneuzen „buiten de stad". Dat is de titel van een korte filmimpressie van Jan Pieter Visser. Het KRO programma wordt beslo ten met een herhaling van het twee de deel van de show, die Wim Son- neveld vorig jaar in het theater en ter afsluiting ook op de televisie bracht. Dan is er nog net voldoen de tijd over om een TROS-uurtje uit te zenden. Regisseur en program maleider Karei Prior maakte een feestelijke uitzending ter ere van de zestigste verjaardag van de teke naar Eppo Doeve, Karin van Wa rneten treedt op als gastvrouw. NED. II: Op het tweede net een AVRO programma, dat begint met een aflevering van de nog altijd even populaire Dick van Dyke show. Opvoedkundige problemen deze keer. Half negen is het tijd voor kleur„Denkend aan Holland zie ik brede rivieren traag door oneindig laagland gaan". Dit citaat uit een gedicht van Marsman is tegelijk de titel van een serie van drie kleuren- programma's van Joop Scheltens, waarin hij de drie grote rivieren filmde. Als eerste van de drie komt de Maas aan bod. Een kwartiertje Televizier gaat vooraf aan het laat ste programma van deze zaterdag. Het is een produktie van de Baya- ria-studio's. De bekende bariton Hermann Prey vertolkt samen met Ingeborg Hallstein en Hanny Stef- fek operafragmenten. VRIJDAG 22 SEPTEMBER NED. I: 10.20 Schooltelevisie: kin deren in andere landenmeisjes be roepen, Vlaamse schrijvers, Walter en Connie12.00 Einde18.45 Mini- molen; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 De koninklijke paleizen van Engeland (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Jou rnaal. NED. II: 20.00 Journaal; 20.01 Ster; 20.05 Igor Stravinsky; 20.40 Hulp en Heil20.50 De Lucy-show; 21.15 Eén van hen heet Brett21.45 Attentie; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. ZATERDAG 23 SEPTEMBER NED. I: Teleac 15.30 automatise ring; 14.00 Polemologie14.30 Rus sisch^les; 13.00 Einde; 15.30 Nieuws in het kort; 15.31 Ster. 15.34 Weelc- jottrnaal; 15.57 Sier; 16.00 Klokke Vier; 16.50 Narrelje Notedop; 17.00 Vabebo; 17.30 Einde; 18.45 Minirlio- len18.50 JJournaal; 18.55 Ster; 19.00 Flinstones; 19.25 Openluchtcircus; 19.56 Ster; 20.00 JJJournaal; 20.16 Ster; 20.20 Buiten de stad; 20.30 Een avond met Wim Sonneveld21.40 Doeve zelf 22.45 Journaal. NED. li: 20.00 Journaal; 20.01 Ster; 20.05 Dick van Dyke show; 20.30 Rivieren; 20.55 Avro's Tele vizier; 21.20 Hermann Prey; 22.20 Ster; 22.25 Journaal. Uitkering ineens voor rijksambtenaren DEN HAAG, 20-9. Bij K.B. is be. sloten een uitkering-ineens uit te keren aan burgerlijk rijkspersoneel, burgemeesters, politie-personeel, personeel van noodwachten en noodwachtstaven en aan personeel van onderwijsinstellingen en - in richtingen. Hiertoe is besloten om dat de deze groepen per 1 januari 1966 verleende verpoging der be zoldiging, is achtergebleven bij de nadere ontwikkeling der lonen in het particuliere bedrijfsleven YVESTERS»CHOC\VEN, 19-9. De praalwagen van de Schouvvse West hoek heeft na een kortstondig doch roemrijk bestaan maandagavond voor een zeer talrijk en enthousiast publiek afscheid genomen van de ccrsosfeer 1967. In een ware triomf tocht en omstuwd door bewonderaars werd na Renesse bezocht te hebben- naar Haamstede gereden waar kort bij de Deltaweg de muzikale tonen van de Ken. Harmonie „Witte van Haemstede" o.i. van de heer J. H. Blom voor een passende begeleiding zorgden. Voor het rusthuis werd even gestopt cm de bewoners te laten ge nieten van de fraai verlichte wagen. Haamstede kreeg daarop volop de gelegenheid het pronkstuk te bekij ken en omstreeks kwart over acht kreeg cok Burgh daartoe de gelegen heid. Een trekpleister voor de ker mis was de komst van de wagen hier. En na nog rond de Achterweg te zijn gereden ging het tenslotte naar de garage van de heer C. B. Noordhoek en de „Zeeuwse Zilvervloot" had af gedaan. De rit naar Renesse, Haamstede en Burgh werd verkeerstechnisch bijzonder goed geleid door een G.S.A.-wagen van de Rijkspolitie die het verkeer al van verre op de komst van de wagens wees en hen op de parkeerstreken deed stilstaan. In de Noordstraat te Haamstede liet Piet Heijn de mast strijken voor het lage lover van de kastanjebomen. Hij verloor daarbij zijn zwierige hoed doch met zijn degen kon hij hem weer uit de appels opprikken. Het heeft er geruime tijd naar uitgezien dat de rit niet door zou gaan omdat zondagavond de wagen bij het binnenrijden in elkaar zak te. Het bleek dat een aantal blad veren was gebroken waardoor de as met achterwielen los van het on derstel kwam te zitten. Met vereen de krachten heeft garage Noordhoek het echter allemaal weten te repa reren, zodat maandagavond om 18.15 uur het geheel weer kon rijden. In hotel „Het Wapen van Burgh" was er ter gelegenheid van de „Zil vervloot" nog een bijeenkomst voor de werkers aan de wagen en een aantal genodigden. De voorzitter van het corso-comité, de heer C. J. Boot richtte een speciaal welkomst woord tot burgemeester en mevr. Everwijn, de gemeentesecretaris, de heer J. W. de Jonge, de hoofdassi stent van de R.T.V.D., de heer J. A. v. d. Weel en de voorzitters van Po mona, N.F.O., Veiling en Proeftuin, respectievelijk de heren J. de Feiter, J. P. C. Boot, L. Leeuwe en Jac. Steur. De voorzitter releveerde nog eens de opkomst, de bouw en de fraaie resultaten die de praalwagen 1967 behaalde. Woorden van dank In een serie bedankjes noemde hij allereerst 'de gemeente Westerschou- wen die opnieuw een subsidie in het vooruitzicht had gesteld en dan'kte de burgemeester voor zijn steun en medewerking. Nauw verbonden met de „Zeeuwse Zilvervloot" is de ont werpster, mejuffrouw Elly Snep vangers. Zij heeft bewezen een vaardige kunstenares te zijn met een groot gevoel voor compositie. Zij was helaas niet in staat deze avond aanwezig te zijn. Het corso comité zal haar een geschenk stu ren om alsnog van waardering blijk te geven. De heer N. Steur heeft opnieuw bewezen een onmisbaar persoon te zijn bij de opbouw van een praalwagen. Bovendien stond gedurende zeven weken het gevaar te in zijn werkplaats, wat hem de nodige ongemakken opleverde. Voor hem en zijn echtgenote waren er bloemen en een passend gesohenk. In de laatste „plakweek" heeft de heer Noordhoek zijn medewerking verleend. Spontaan stond hij een groot deel van zijn garage af voor de uitvoering van de werkzaamhe den en de hartelijkheid waarmee dit al'les gebeurde is onvergetelijk. Bloemen en een aandenken ook voor hen. De heer Boot dankte verder de heer G. de Glopper, alias Piet Heijn die zijn rol voorbeeldig speel de en een groot aandeel had in het succes. Daar de echte Piet Heyn ook wel van een slokje hield werd de dank voor de heer de Glopper om gezet in een fles geestrijk vooht. Voor de heer Steur, hls veilig en tactvol chauffeur was er eveneens een aandenken. Tenslotte dankte de heer Boot de Rijkspolitie voor de medewerking en de muziekvereni ging „Witte van Haemstede" voor de muzikale begeleiding. Felicitatie burgemeester Burgemeestei- Everwijn feliciteer de de Westhoekse fruitgemeenschap met dit prachtig succes. Deze behaalde hoogste prijs deed niet alleen jullie, maar ook ons goed en het zou me bijzonder spijten als de Westhoek het volgend jaar «iet meer mee zou doen". Spreker deed een beroep op de kwekers om het toch vol te houden en niet af te zakken naar het mate riële. „Op geld hoeft deze deelna me niet te stranden want daar zijn middelen genoeg voor". Volgens de burgemeester had het gebruikte kwaliteitsfruit in de ogen der jury een groot overwicht gehad in deze hoge waardering van 462 punten. Tot slot complimenteerde spreker mej. Snepvangers en de figurant, de heer G. de Glopper. Tevoren had de voorzitter mevr. Everwijn een der fraaie munten uit de collectie die de praalwagen zo waardig sierde aangeboden waar mede zij zeer trots was. Het is n.i. mogelijk om deze munten met een plastic-behandeling lang goed te houden. In haar dankwoord hoopte ook zij op een verdere deelname in 1968 en riep daarvoor nu al de me dewerking in van de besturen. „Een vereniging zonder stuwkracht is een kruiwagen zonder duwkracht" zo besloot mevr. Everwijn haar opwek kend woord. De voorzitter der N.F.O.-afdeling, de heer J. P. C. Boot dankte na mens de kwekers de heer C. J. Boot voor de manier waarop deze dit jaar de voorzittersplaats had ingenomen en bood hem en mevr. Boot een aan denken aan. Tot slot vertelde de heer G. de Glopper enige geestige episodes uit zijn tijdens de tocht in Goes opge dane ervaringen vanaf zijn hoge plaats. SPORTBERICHTEN VOETBAL Kloetingc III-Duiveland I 4-2 Duiveland I speelde een uitwed strijd tegen Kloetinge III, met als eindresultaat 4-2 voor Kloetinge. Bij deze wedstrijd, namen de bezoekers al spoedig de leiding door een fraaie treffer van hun rechtsbinnen M. de Bruine. (0-1). Kloetinge, dat het moest hebben van gevaarlijke uit vallen, wist de ver opgedrongen Duiveland-verdediging te verschal ken en hun middenvoor wist een gevaarlijke aanval doeltreffend af te ronden. (1-1). Opnieuw nam Dui veland de leiding door H. Dorst. (1- 2), gescoord door een snelle uitval via de rechtervleugel. Hierna had Duiveland een voortdurend veld- overwicht, waarbij echter bleek dat vooral de linkervleugel, te weinig stootkracht bezat. Kloetinge scoorde in de 35ste minuut de gelijkmaker. (2-2). De hard werkende bezoekers moesten in de 44ste minuut toezien dat de thuisclub de leiding nam. De goed spelende rechts-binnen priem de de bal in de rechter-bovenhoek. (3-2). In de tweede helft een fel spe lend Duiveland, dat echter geen greintje geluk was beschoren. Met wat meer overleg in de aanval, moest deze ploeg tot betere resulta ten kunnen komen. Zij beschikken over een goede verdediging, waar bij vooral het stuwende werk van hun rechts-half opviel. In de slot fase wist Kloetinge de zege veilig te stellen, doordat de rechts-binnen uit een hoekschop met een goed geplaatste kopstoot de eindstand wist te bepalen op 4-2. DFS—Jong Ambon 6—1 D.F.S. heeft in een beste wed strijd met grote cijfers de Ambon- nezen uit Vlissingen verslagen. In dividueel zijni deze spelers ware meesters met de 'bal en tot aan de rust met een ,2-1 stand hadden ze goed stand gehouden. Toen het ech ter 4-1 werd brak alle weerstand en geloofden ze het wel. De thuisclub verraste door in een hoog tempo en met juist positiespel het publiek te laten zien dat ze -de morele druk van de 4e klasse te boven is en dit frisse spel bracht dan ook de volle winst. Doelpunten in deze strijd werden gescoord door Nico v. d. Graaf (2), Kees Rijnberg (2) en Toon Rijnberg (2). Zondag speelt D.F.S. uit tegen Luctor. District zuid I 3e klasse D Het programma voor a.s. zondag 24 september luidt: Steen-Zierikzee; N.S.V.-M.E.T.O.; MO .C.' 17~'G!r,ens wa ch tersO ;D .I-O. - Vogelwaarde; Alliance-H.V.V.'24; Hontenisse-Steenbergen. Reserve 3e klasse C M.E.T.O. II-Middelburg III; R.C. S. II-Vlissingen III; H.V.V.'24 II- Alliance II; Corn. Boys II-Rood Wit II. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 24 september luidt: lste klasse Renesse I-Hoofdplaat I (kwart over 2, scheidsr. C. de Nooijer); Luc tor I-D.F.S. (half 3, scheidsr. P. A. v. d. Griend); Patrijzen I-Kruinin- gen I; Noormannen I-Lewedorpse Boys I; Jong Ambon I-Groede I; Domburg I- Robur I. 2e klasse B Zierikzee III-Luctor II (half 3, scheidsr. E. R. Mulder); Zonnemaire I-Renesse II (half 3, scheidsr. L. J. C. Kesselaar); D.F.S. II-Kwaden- damme I (half 3, scheidsr. L. J. Raas); Goes III-Dreischor I (half 3. scheidsr. J. Jonker); Lewedorpse Boys II-Cortgene I; Domburg II- Jong Ambon II. 3e klasse D S.V.O.W.K. I-'s Heer Arendsker- ke III (half 3, scheidsr. N. Speel man); Robur III-Dreischor II (half 3, scheidsr. W. Bras); Robur IV-Pa- trijzen III; Kwadendamme II-Krui- ningen III; Volharding II-Kruinin- gen II. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 23 september luidt: lste klasse Bevelanders I-M.E.V.O. I (kwart over 4, scheidsr. A. in den Bosch); Middelburg V-'s Heer Arendskerke I; Beren I-Meeuwen II; V.C.K. I- Kats I; Hoek I-Zaamslag I. 2e klasse A W.I.K. I-Kloetinge III (kwart over 4, scheidsr. T. J. Hooikaas); Brou wershaven I-Nieuwdorp II (kwart over 4, scheidsr. W. Bras); Duive land I-SjK.'N.W.K. I (half 4, scheidsr. Th. Sies); Bruse Boys I- Oostkapelle I (kwart over 4, scheidsr. L. Baaijens); Veere I- Middelburg VI; Serooskerke I-Co- lijnsplaa tse Boys I. 3e klasse A M.E.V.O. II-Bruse Boys II (kwart over 4, scheidsr. M. J. A. Mol); M.E. V.O. III-4XF.S. III (kwart over 4. scheidsr. Th. Kramer); S.K.N.W.K. II-Bruse Boys III (kwart over 4, scheidsr. J. C. de Bilde; Brouwers haven III-W.I.K. II (half 3, scheidsr. D. v. d. Wekken); Z.S.C. I-Duive- land II (3 uur, scheidsr. L. J. de Bil); D.F.S. IV-Brouwershaven II (half 3, scheidsr. J. van Eikenhout). Juniorencompetitie Groep A I Arnemuid'en A I-ZierikzeeA I (3 uur, scheidsr, J. Jacobse); Middel burg A I-Vlissingen A I; Walcheren A I-R.C.S. A I; Zeeland Sport A I- Goes A I. Groep A IV W.I.K. A I-Goes A II (3 uur, scheidsr. R. v. d. Wateren); D.F.S. A I-Wiolf aartsdijk A I (half 3, scheidsr. J. D. v. d. Linde); Robur A I-'Zierikzee A II (3 uur, scheidsr. P. Polfliet); Luctor A I- 's Heer Arendskerke A I. Groep B X Zierikzee B II-S.K.N.W.K. B I (2 uur 35, scheidsr. J. M. Verboom); Zierikzee B III-M.E.V.O. B I (half 2, soherdsr. M. Krijger); M.E.V.O. B II-Bruse Boys B I (half 3); Dui veland B I-Zierikzee B I (2 uur 25, scheidsr. N. Speelman). Groep B XI W.I.K. B I-Zonnemaire B I (kwart voor 2); Renesse B I-DFS B I (2 uur, scheidsr. K. Bauinann). Het Rhodesische parlement heeft een wet aangenomen waaronder ie der die wapens bezit en de orde wil verstoren ter dood kan worden ver oordeeld. De wet werd met algeme ne stemmen aangenomen. De Sowjct-Unie heeft de Chinese leiders uitgenodigd de feestelijkheden bij te wonen ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van de bolsjewisti sche revolutie, op 7 november a.s., zo is van welingelichte zjjde vernomen. 56. Inmiddels was Aram met zijn vloot de hoven binnengevaren en binnen enkele ogenblikken waren de Venedanen in een verwoed gevecht gewikkeld met de Bar- badoren, van wie reeds verschillende sche pen in brand stonden. De verwarring was groot, doch de indringers bleken niet van plan te zijn zich reeds gewonnen te geven. Vanaf de hoge achtersteven van zijn eigen schip zag A ram hoe een der andere van zijn vloot door de vijand werd geënterd. Onmiddellijk gaf Aram zijn roerganger be vel er op af te koersen en nog voor 2ij de strijdenden bereikt hadden, liet hij met werpers brandende stukken hout en zeil doek op het dek van hel Barbadorenschip schieten. Binnen enkele ogenblikken stond dit in lichje laaie. Aram stuurde zijn schip behendig langszij van de andere Venedaan. Zijn mannen sprongen over en op het Ve- ncdaanse schip ontstond een verschrikke lijke strijd. De kreten der gewonden en het wapengekletter ovei-stemden het loeien van de vlammen op hol Barbadorenschip, waar van de mast met krakend geweld naar be neden kwam. Temidden van zijn Venedanen vocht Aram met het zwaard in de vuist en over al waar de strijd het heetst was. was hij te vinden. Doch plotseling gaf hij een schreeuw! Ook aan boord van zijn eigen schip dreigde brand te ontstaan. Een ge deelte van de neergestorte mast was op zijn dek terecht gekomen en hier en daar begon hot reeds vervaarlijk te knetteren!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 11