de beste tabak is NORTON tabak - rijp, vitaal, NORTON Explosie en felle brand op sleper werkhaven te Brouwershaven Ruimtelijke ordening en de landbouw ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 september 1987 N'r. 19859 advertentie NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering. Een verandering die jaren geleden begonnen is op de rijke tabaksplantages onder de warme zon van Amerika's oude Zuiden. NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak—de tabak voor Norton. Mensen van nu stellen steeds hogere eisen, aan alles. Daarom kon Norton er niet eerder zijn, geen dag! Omdat iets wat echt goed is, langzaam geboren wordt. NORTON is van een unieke, oprechte kwaliteit- rijp, vitaal, echt! Norton is de sigaret die er nog niet was—gemaakt door mannen die alles en alles weten van tabak. Koop een pakje. Probeer er een juist, dat is Norton! 25 NORTON cigarettes 1.50 World Copyright mannen die alles weten van tabak volle weelderige tabak BROUWERSHAVEN, 7-9. Don derdagmorgen om half elf heeft zich op de sleepboot Limburgia uit Maas- bracht, welke gelegen was voor een schoonmaakbeurt tegen de zand plaat Dwars in de Weg voor de ha veningang te Brouwershaven, een hevige ontploffing voorgedaan waar bij het ergste werd gevreesd voor de kapitein, de heer W. Stelt, diens vrouw en 5-jarig dochtertje. Het schip dat in brand stond, werd door het gezin veriaten per roeiboot, maar een eindje uit de buurt keerde de schipper terug om een jerrycan met benzine uit de machinekamer te halen. Plotseling ontplofte deze, waardoor de schipper 15 meter werd weggeslingerd, maar gelukkig door zijn vrouw in de roeiboot kon wor den gehesen. De heer Stelt, die kneuzingen had opgelopen, werd door de inmiddels financieel nieuws Koerswaarde op hoogste punt van 1967 -AMSTERDAM, 7-9. Augustus is voor de Amsterdamse effectenbeurs geen slechte maand geweest. Dc stemming was levendiger dan in enige vorige maand van dit jaar en de koersen volgden wederom een stijgende richting. De cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek tonen aan, dat de koerswaar de van aandelen in augustus hot hoogste punt van dit jaar heeft be reikt. Zij was ruim f 5 miljard ho ger dan 8 maanden geleden, eind december 1966. Teen stond de koers waarde op f 27690 min., ithans is zij opgeklommen tot f 32859 min. Ver geleken met juli 1967 heeft zich een stijging voorgedaan van f 1833 min. Kapitein/scliipper werd gewond schip te gaan, gezien de 18 ton olie en een zevental butagasflessen wel ke aan boord waren. Toen de kajuit ook begon te branden hebben de be velvoerder P. Bokelaar en de brand weerlieden' Kees Slager en Philip van Ast de stoute schoenen aangetrokken en een slang in de machinekamer ge bracht, welke werd volgepomt. Na enige uren blussen was men de brand meester en namen de sleepboten de Hardy en Volharding het uitgebran de schip tussenin om het naar de werkhaven in Den Osse te slepen. Het geblakerde schip, dat slechts drie jaar oud is bood een troosteloze aanblik. De motor, welke een waar de heeft van een ton is verloren ge gaan. Ook ,de achterkajuit is hele maal uitgebrand. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht worden in het feit, dat de schipper de hele machine met benzine heeft afgewassen, waar door er een benzinedamp in het schip hing. Doordat hij het licht aandraai de is vermoedelijk door het vonkje de benzinedamp ontploft. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Den Bosch Aanvoer 476 stuks, waaronder 214 veulens. Voljarige f 1200-1500; jonge werk paarden f 1200-1500 2-jarige trek paard f 1000-1250; 2-jarige tuig- paard f 900-1200; lV^-jarige trek paard f 900-1100; 1%-jarige tuig- paard f 650-875; veulens trekpaard f 600-825; veulens tuigpaard f 425- 625; hitten f 700-1000; Shetlandse ponies ruins f 350-550; Shetlandse ponies merries f 850-1650. jonge slachtpaarden f 3,50-3,70; oude slachtpaarden f 2,50-3,10; veu lens f 3,75-4,10 per kg. geslacht ge wicht. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): Voljarige: groter aan voer, handel traag, staande prijzen; 2-jarige: aanvoer redelijk, handel behoorlijk, prijzen onveranderd; jonge werkpaarden: aanvoer nor maal, handel rustig, prijzen con stant; 1 ^-jarige: aanvoer beperkt, handel willig, prijzen duur; veulens: aanvoer ruim, handel lui, prijzen duur; hitten: aanvoer minder; han del kam, prijzen stabiel; Shetlandse ponies: aanvoer ruim, handel matig, prijzen moeilijk te handhaven. Jonge slachtpaarden: aanvoer matig, prijshoudend; oude slacht paarden: aanvoer traag moeilijk voer goed, prijshoudend. De eerstvolgende paardenmarkt zal worden gehouden op donderdag 5 oktober -a.s. toestomende sleepboot Volharding met schipper A. Zoer, die tevens vrouw en kind aan boord namen, naar de wal gebracht. Via de mobi lofoon was dokter Terpstra uit Brou wershaven gewaarschuwd, die de heer Stelt voor nader onderzoek mee nam, maar de verwondingen bleken nog al mee te vallen. Het schip, dat inmiddels verwoed brandde, werd benaderd door de sleepboot de Hardy De brandweer, die pas drie kwar tier later werd geallarmeerd, was in een mum van tijd in Den Osse, waar bij ook commandant L. M. Moermond inmiddels was gearriveerd. De spuit werd geplaatst op de sleepboot Vol harding en full speed ging het op het brandende schip af. Burgemeester Boersma, die zich met een jacht naar het schip fliet brengen had in Brou wershaven vernomen van de kapitein dat het levensgevaarlijk was op het LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 7-9. In de bestuur- vèrgadering van het Landbouwschap heeft de voorzitter, de heer C. G, A. Mertens, aandacht besteed aan de ruimtelijke ordening. Hij u'itte zijn grote waardering voor het werk van de plannenmakers op dit gebied en erkende de noodzaak van gezamen lijk beraad over de vraag, welke ver andering de ruimtelijke indeling van ons land moet ondergaan om ook in de toekomst te kunnen wonen, om te werken, om zich te ontspannen. Dat betekent dat grond, die tot dusver een agrarisahe bestemming had daaraan moet worden onttrokken, dat dus de belangen van land- en tuinbouw, die ruimte moeten prijsge ven, bij de hele ruimtelijke ontwik keling op het spel staan. Daarbij zullen de planologen moe ten beseffen aldus de heer Mertens, dat de land- en tuinbouw ook in de toekomst een belangrijke taak moet kunnen vervullen. Niet alleen voor de bevrediging van de eerste levens behoeften van een groeiende bevol king, doch via de 'belangrijke agrari sche export ook voor het behoud en de verbetering van onze volkswel vaart. Men zal dus bij alile plannen makerij de economische positie van onze land- en tuinbouw niet uit het oog moeten verliezen. Vier Peking-gezinde dagbladuit gevers in Hong Kong zijn donderdag veroordeeld tot elk vier jaar gevan genisstraf wegens aansporing tol op roer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3