1 B li 1 H 1 m a a 1 n 9 LI in ,mondpagon' I mondracjon Hard werken in Burgh-Haamstede aan praalwagen friiitcorso Staking bij Ford STREEKNIEUWS ,Firato' in teken van kleurentelevisie MAANDAANBIEDING BANKSTELLEN DEURL00 Zierikzee ONZE PUZZELRUBRIEK ff S' fl RENESSE, 8-9. Donderdagmorgen omstreeks hal/ ticaal/ brank brand uil in de woning van de heer L. Blom, landbouwer aan de Hogezoom alhierDe brand ontstond op de zolder en is waarschijnlijk ontstaan tengevolge van gasontwikkeling in het schoorsteenkanaal. Toen de kachel werd aangemaakt ontstondcr er barsten in de schoorsteen zodat de zolder in brand geraakte. De zoldververdieping is uitgebrand, terwijl elders in de woning nogal wal waterschade ontstond. De brand werd geblust door de brandweren van Haamstede en van Renesse(Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode). ADVERTENTIE Dat UIT goed voor U is k zal U genoegzaam bekend zijn. o Het punt is echter waar sn wanneer? t De oplossing ligt voor de hand: ALTIJD GEZELLIG! 1 Menu 10, (vanaf a.s. zaterdag) Cocktail Monika (selderij, kip, grape (ruit en pikante saus) Gebakken zeetong met ravigotte- saus, gemengde salade en ge bakken aardappelen of Entrecóte la Lyonnaise (lende biefstuk met uitjes en espagnolé- saus) Cassata Napolitaine Hotel - Restaurant Bijzondere vleesschotels, visspecialiteiten (zoals onze reeds ver maard geworden ZZ 5) en altijd verse Zeeuwse kreeft en oesters Zeer goed geaccommo deerde zalen voor grote en kleine gezelschappen Hotelkamers met alle denkbare comfort I Oude Haven 13 - Tel. (01110) 2670 - ZIERIKZEE HAAMSTEDE-BURGH, 7-9. Fruit- kwekend Haamstede en Burgh leeft weer in „corsc-kcorts". In de tim- merloods van de heer N. Steur, staande aan de Achterweg te Burgh, nadert de neg kale praalwagen zijn vcltociing. Elke avend gaat (nu al een 5-tal weken lang) een aantal t'ruitmensen naar Burgh om aan de wagen te timmeren. Volgende week zaterdag moet de combinatie van hout en fruit klaar zijn. In de namid dag rijdt „Zeeuwse Zilvervloot", zo ia de naam van de praalwagen 19K7, met deelnamenummer 23 mee in het Fruitccrso van Goes. Het wordt dit jaar een enorm gro te wagen: ongeveer 1,25 meter lan ger en l meter breder dan die van 1966. Deze afmetingen zullen de makers en de tractorchauffeur tot grote voorzichtiheid manen want het heel houden van het kunstwerk op de lange rit naar Goes is alles. De praalwagen werd weer inge schreven door de gemeente Wester- schouwen, doch een dorpsprijs zo als die in voorgaande jaren dikwijls door de Westhoekse formatie werd behaald, zit er niet in omdat de dorpsprijs dit jaar niet wordt uit gekeerd. Er heeft nl. maar één ge meente ingeschreven. Drie onderdelen, op de wagen uit gebeeld, leiden naar een zilvervloot. Dit zijn Piet Hein, het Zeeuwse fruit en als urgent feit de goud- Overwinning voor Donner SANTIAGO DE CUBA, 8-9. De Nederlandse schaker Jan Hein Don ner heeft in de twaalfde ronde van het Casablanca toernooi in Santiago de Cuba een overwinning behaald op de Pool Bednarski. De Deen Bent La reen, die de Zuidslaviër Svetozar Gligoric versloeg, heeft met 9,5 pun ten nog steeds de leiding vóór de Russen SmysJov en Polugajevski, met elk 8,5 punten. Onderzoek naar mogelijke oorzaak van zwakzinnigheid DEN HAAG, 7-9. De staatssecre taris van sociale zaken en volksge zondheid dr. R. J. H. Kruisinga heeft besloten een proefonderzoek in ons land te doen instellen naar Phennyl- ketonuri'e. Phenylketonurie behoort tot de groep dei- aangeboren stofwis selingsziekten. Onbehandelde phe nylketonurie kan leiden tot een ern stige beschadiging van de hersenen met als uiteindelijk gevolg zwakzin nigheid. Indien de ziekte tijdig wordt herkend is het mogelijk deze hersen beschadiging door een speciale dieex- therapie te voorkomen. Aan het aantal oplossingen te zien is er deze week miet veel animo ge puzzeld. Er waren veel goede inzen dingen en er werd dus geloot om de wekelijkse prijzen te verdelen. De eerste prijs is bestemd voor: mevrouw A. de Bree- Groculcer, Liebergeweg 11, Hilversum. De tweede prijs gaat naar: de heer J. M. Rademaker, Hogeweg 31, Burgh. De oplossing luidt als volgt: Horizontaal: l. vara; 4. ar; 6. ar moe; 10. suf; 11. alleen; 14. amen; 16. pi; 17. ria; 18. u.s.; 19. t.a.; 20. na; 21. alle; 23. ge; 25. prent; 28. Dc p.Luv/c puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. landbouwwerk tuig; 2. kruitzak; 7. oevergewas; 10. 'huidblaasje; 11. vis; 12. ontvangst bewijs; 13» soort speer; 16. kleine hoeveelheid; 19. bid (Lat.); 20. ver wondingen; 22. voormalig Ned. eiland; 24. kluwens; 26. onderbre ken; 29. bijbelse naam; 30. maan stand; 32. meisjesnaam; 33. gelijk aan waarde; 35. muziekteken; 37. vorm van niezen; 39. onder andere (afk.); 40. flink; 42. toespraak; 44. Frans voegwoord; 45. dwingeland; 47. vlechtwerk; 49. opbrengst; 51. klein takje; 52. wintervoertuig; 53. gevuld; 54. vogel; 57. schip; 61. voch tig; 62. gebied; 64. thee (Duits); 66. aanleg; 63. zich toeëigenen; 71. kloosterzuster; 72. eind; 74. bijbelse naam; 75. 'groot stuk steen; 76. ver goeden van bewezen diensten; 77. pers. voornaamw. schat van Serooskerke uit Walche ren. De wagen is rijkelijk bespekt met munten in diverse groottes. Om alles te beplakken zal moeilijk zijn omdat het seizoen erg vroeg was en er al veel te gebruiken kleurrijke appelrassen verdwenen zijn in de kist .Ook het paradepaardje der di verse Westhcekse wagens, de braam is van de struiken verdwenen en daarom zal er naar wat anders ge zocht moeten worden. Volgende week wordt het plak- materiaal aangevoerd door de kwe kers en dan zullen er enige drukke dagen volgen, waarbij de vrijdag nacht wel een laatste krachtsin spanning te zien zal geven want des morgens omstreeks 8 uur gaat de wagen rijden. Het afplakken zal ge schieden in de ruime garage van de heer C. B. Noordhoek te Burgh en De Amerikaanse marine heeft General Electric twee miljoen gul den teveel betaald voor duikboot- voor tstuwingsmstal la ties. inpeperen; 30. one; 32. e.k.; 34. er; 35. nero; 37. intensiteit; 42. ba; 44. ent; 45. se; 46. v.s.; 47. rei; 48. li; 49. stoethaspel; 53. nota; 55. ee; 56. e.k.; 58. leo; 59. tamarinde; 63. gri me; 65. kr; 66. edel; 68. es; 70. de; 71. la; 73. aal; 75. to; 76. raam 78. koning; 80. mes; 81. steeg; 82. p.s.; 83. ever. Verticaal: 1. vuil; 2 .af; 3. aai; 4. al; 5. reu; 6. an; 7. maan; 8. om; 9. een; 10. spade; 12. lage; 13. esprit; 15. nare; 17. renet; 19. tennissen; 22. li; 24. epos; 26. re; 27. tor; 29. prestatie; 31. nobele; 33. kinine; 36. et; 38. n.t.^ 39. neo; 40. iet; 41. eva; 43. ai; 44. el; 47. re; 49. st; 50. er- melo; 51. hark; 52. pedel; 54. oog; 57 .kolos; 58. leer; 60. a.m.; 61. iran; 62. ed.; 64. Rome; 67. eter; 69. sas; 72. a.n.p.; 74. age; 77. at; 78. kg; 79. is; 80. me. Verticaal: 1. weerklank; 2. hoofd; 3. plant; 4. beroemde Italiaanse dichter; 5. onder andere (afk.); 6. rivier an Duitsland; 7. bedorven; 8. hoon; 9. duur van eb en vloed; 10. pronker; 12. tijdelijke vrede; 14. vaartuig; 15. lidwoord; 17. meisjes naam; 18. aanzien; 21. spoedig; 23. inperken; 25. groot zoogdier; 27. jaarwisselingslekkernij; 28. de grap mee drijven; 31. zuivel werktuig; 34. liefkozing; 36. de oudere, (afk.); 36, meisjesnaam; 38. sportterm; 41. een schip aanhaken; 43. en dergelijke (afk.); 46. overblijfsel; 48. genees heer; 50. meisjesnaam; 53. levens krachtige; 55. huisdier; 56. deel v.h. kippenhok,; 58. muziekterm; 59. tijd perk; 60. herkauwer; 63. plek; 65. reus; 67. niet vast; 69. vreemde munt; 70. de jongere (tfk.)73. Ne derland (afk.). niet in het veilinggebouw zoals voorheen. De toegansdeuren van de veilingloods aan de Hogezoom zijn nl. te smal. Ontwerpster van de Zilvervloot is mej. Elly Snepvangers uit Zun- dert, die al talrijke wagens op dit gebied, o.a. in het bloemencorso van Zurdert heeft ontworpen. Zij is le rares aan diverse landbouw-huis- houdscholen in Zeeland. Na afloop van het corso in Goes rijden te 24 uur nog extra bussen naar Zierikzee met aansluiting naar de Westhoek. Met mooi weer staat er weer iets heel moois te wachten in de straten van Goes. In totaal zullen negen praalwagens aan de optocht deelnemen, waarbij het op merkelijke is dat de inzending van de heer Tilroe op het programma ontbreekt. DETROIT, 7-9. In Amerika is een kwart van alle arbeiders in de auto mobielindustrie in staking. Het be treft 159.800 man personeel van Ford» in 59 fabrieken her en dei* in de Ver enigde Staten. De vakbond, United Auto Workers (U.A.W.), wil een nieuw soort ar beidscontract afdwingen, dat naast verhoging van loon en toeslagen een gegarandeerd jaarloon inhoudt. De U.A.W. heeft Ford als proefko nijn uitgekozen. Het is niet onmoge lijk dat het uitloopt op een langdu rige strijd met de gehele auto-indu strie. De voorzitter van de U.A.W., Walter Reuther, heeft meegedeeld dat de stakingskas toereikend is voor een staking van 18 weken. „Apen-infectie" ook in Zuid-Slavië FRANKFORT, 7-9. De geheimzin nige „apen-infectie" waaraan in west-Duütsland reeds zes mensen zijn gestorven, heeft zich nu ook in Zuid-Slavië geopenbaard. In Bel grado is een dierenarts die de uit Oeganda stammende groene meer kat had behandeld, die de ziekte kan verspreiden, ziek geworden. Dit is donderdagavond meegedeeld door artsen in Frankfort die met de in fectie besmette patiënten behande len. Spaanse treiler vergaan LISSABON, 7-9. De Spaanse trei ler „Milagrito" is donderdagochtend voor de Portugese 'kust gezonken, aanboord van Portugese vissers schepen gegaan. De opsporing van de in nood ver kerende zeelieden verliep aanvan kelijk moeilijk in verband met het slechte weer, maar een Portugees vliegtuig ontdekte later de reddings boot waarin de bemanning van de „Milagrito" was gegaan en leidde de Poi'tugese schepen naar hen toe. Eind november zal waarschünljjk in de Iraakse hoofdstad Bagdad een nieuwe conferentie van Arabische staatshoofden en regeringsleiders worden gehouden. Duur nest VRASSEL. 8-9. Een caféhou der in het Duitse dorpje Vras- sel, bij Emmerich, vroeg zich al enige tijd af hoe toch uit de geldla in de tapkast het ene briefje van honderd na het andere kou verdwijnen. Toen hij gisteren op een stil moment geritsel in het buffet hoorde ging hij eens goed kij ken en ontdekte toen achter de la een rattenest, dat geheel was vervaardigd. De ratten hadden het geld via een gat in de achterkant van de la buitgemaakt. Hun nest was 1500 mark (f 1350waard. ZIERIKZEE Opbrengst collecte Koningin Wilhelminafonds De alhier gehouden collecte voor het Kon. Wilhelminafonds, ten bate van de kankerbestrijding heeft op gebracht het mooie bedrag van f 2.077,21. Het comité dankt langs deze weg allen die hebben meege werkt om dit mooie resultaat moge lijk te maken. HAAMSTEDE Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Wester- schouw enzal volgende week vrij dag, 15 september, des avonds te 19.30 uur in het gemeentehuis in vergadering bijeen komen om een aantal agendapunten te behandelen. Naast enkele subsidieaanvragen o.a. van de Ned. Stichting Consultatie bureaus voor huwelijks- en ge- slachtleven en een drastisch te ver hogen van do subsidie aan de Stich ting Ned. Kampeerraad, zal vrijstel ling verleend worden van haven gelden voor de Outward Bound School te Renesse. Deze school heeft enkele sloepen in de haven van Burghsluis te liggen. De drank- en horecawet zoals die op 1 november in werking treedt zal nader bespro ken en vastgesteld worden. De raad zal verder uit vier sollicitanten een nieuwe gemeentetimmerman be noemen. BROUWERSHAVEN De collecte voor de kankerbe strijding welke door de plaatselijke vrouwenverenigingen te Brouwers haven is gehouden heeft het möoie bedrag opgebracht van f 495,27. AMSTERDAM Het NTS-bestuur heeft besloten op maandag 2 oktober het eerste experimentele kleurentele visiejaar te starten. Dit houdt in dat de omroeporganisaties en de NTS wekelijks gemiddeld zeven uur kleu rentelevisie gaan verzorgen. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT Kampioenschappen „De Reisduif" over 1967 Hok vitesse: 1. W. Blom; 2. J. M. Kloet; 3. C. Wesdorp. Hok midfond: 1. J. M. Kloet; 2e W. Blom; 3. Joh. de Jonge. Hok fond: 1. J. M. Kloet; 2. A. .T. Flikweert; 3. L. J. Fonteine. Hok jong: 1. H. Blanken; 2. W. Blom; 3. Joh. de Jonge. Duif vitesse: 1. W. Blom; 2. J. M. Kloet; 3. J. Quist. Duif midfond: 1. W. Blom; 2. C. J. van Dixhoorn; 3. Joh. de Jonge. Duif fond: 1. A. J. Flikweert; 2. J. M. Kloet; 3. J. M. Kloet. Duif jong: 1. H. Blanken, 2. H. Blanken; 3. W. Blom. Generaal over alle vluchten: 1. W. Blom; 2. J. M. Kloet; 3. A. J. Flik weert. Winnaars bekers oude duiven 1967: W. Blom, Noyon, wisselbeker; A. J. Flikweert, Orleans, beker; W. Blom, St. Denis, beker. H. Blanken, jonge duiven, beker. Felle aanval Brezjnev op de Chinese leiders BOEDAPEST, 7-9. De Russische partijleider Leonid Brezjnev heeft donderdag felle 'kritiek geleverd op „Mao Tse Toeng en zijn handlan gers". „Wat deze groep op het ogen blik doet kan slechts worden om schreven met het woord contra-re volutie. Men kan degenen die het Marxisme-Leninisme door avontu- risme en het proletarisch internatio nalisme door nationalistisme ver vangen geen communisten noemen", aldus de eerste secretaris van de Russische communistische partij op een Russisch-Hongaarse vriend schapsbijeenkomst in Boedapest. De naam Panhard, Fr ankrijks oudste automobielmerk en mis schien wel hét oudste ter wereld, verdwijnt na driekwart eeuw van de wegen. Citfoën, die de onderne ming twee jaar geleden overnam, heeft zojuist de produktie van het laatste Panhardmodel gestaakt. HAARLEM. In het ziekenhuis St. Joannes de Deo in Haarlem is don derdagmiddag de 18-jarige S. F. M. Blij boom overleden aan de verwon dingen die hij woensdagmiddag had opgelopen bij een verkeersongeval op de westelijke randweg in zijn woonplaats. AMSTERDAM, 7-9. De Firato '67, de vijftiende internationale ten toonstelling van elektronica, die van 21 september tot en met 1 oktober in het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden, staat in het teken van de openbare introductie van de kleurentelevisie in ons land. De NTS zal nl. een kleurenprogramma rond de opening verzorgen vanuit een in de RAI gebouwde kleuren- tv-studio, dat zowel op de Firato als in het land via Nederland 1 in kleuren en zwart-wit te zien zal zijn. Kleuter verongelukt NUNSPEET, 7-9. Donderdagmor gen is een anderhalf jaar oud kind van de familie Van der Horst uit Nunspeet onder een auto gekomen en cp slag gedood. De moeder had brcod van de bakker genomen. Toen de chauffeur van de bakkerswagen wegreed, kwam het meisje onder de achterwielen'terecht. Het was op slag dood. Zwaardvis contra onderzeeboot BOSTON (Massachusetts), 7-9. De Amerikaanse experimentele onder zeeboot „Alvis", die betrokken is ge weest bij de berging van een water stofbom ter hoogte van de Spaanse kust in 1966, is in juli tijdens een onderzoek op 600 meter aangevallen door een zwaardvis. Dit heeft ecti van de drie geleerden die de locht meemaakten donderdag in Massachu setts gezegd. De bemanning had de aanval vanuit een patrijspoort gade geslagen. Tijdens de laatste charge spietste de 100 kilo wegende aanval ler zijn zwaard in het schip en bleef hangen tot de Alvin werd opgehesen. Daarna brak het zwaard en viel de drieste zwaardvis op de brug van het moederschip. Rotterdam draagt Dijkzigt-ziekenhuis over aan het Rijk ROTTERDAM, 7-9. Rotterdam zal het Dijkzigt ziekenhuis voor een be drag van 85 miljoen gulden overdra gen aan het Rijk dat dit moderne zie kenhuis per 1 oktober ter beschik king zal stellen van de medische fa culteit in Rotterdam. De raad van Rotterdam bekrachtigde vanavond de overeenkomst die b. en w. hadden bereikt met vertegenwoordigers van de regering en het bestuur van de medische faculteit. In de overdracht zijn begrepen de kosten van grond, gebouwen, apparatuur, inrichting en voorraden. De hevige gevechten in de Kwe Son-valilei in het noorden van Zuid- Vietnam hebben tot nog toe aan 114 Amerikaanse mariniers en bijna 400 Noordvietnamese militairen het le ven gekost. Voor 50 jaar.,., ZIERIKZEE (Adv.). Lappen zon der been 50 cl.; biefstuk 70 cl.; rol lade, rib en lendestukken 55 ct.; gehakt 40 ct.; hutspot 20 ct.; alles per 5 ons. ZIERIKZEE. De Staatscourant no. 213 bevat de akten betreffende de N.V. Scheldebank. ZIERIKZEE. In een vergadering besloten de afgevaardigden ut Zie rikzee, Bruinisse, Veere, Ouddorp, TholenClinge en Yerseke tot de oprichting van een Zeeuwsche Mos selvereniging. ZIERIKZEE. De lessen aan de Handelsavondschool zijn begonnen met in totaal 68 leerlingen, nl. 36 vrouwelijke en 32 mannelijke. ZONNEMAIRE. Naar aanleiding van de steeds stijgende belangstel ling voor dit onderwerp zal een spe cialist uit Den Haag een lezing hou den over de verlichting door elec- triciteit. ZIERIKZEE (Adi>.). Mannen, jon gens, meisjes en vrouwen gevraagd voor turf te stapelen. Zich aan te melden op het werk aan „De Zelke" ZIERIKZEE. De Bond Heemschut heeft zich tot de Nederduitsch Her vormde Gemeente gericht met het verzoek de bomen rondom de Sint Lievens Monsterkerk niet te vellen daar dit ernstige schade aan de schoonheid van Zierikzee zou toe brengen. ZIERIKZEE (Adv.). Gevraagd een meisje voor alleen met hulp van werkster, goed kunnende koken, f 170 loon en f 35 wasgeld per jaar. BRUINISSE. Naar wij vernemen worden hier binnenkort onderzoe kingen gedaan naar brongas. Doortrekking Metro Rotterdam-Hoogvliet ROTTERDAM, 7-9. De raad van Rotterdam heeft vanavond be sloten de nu 5 'A km lange metroverbinding tussen het centraal sta tion en het centrum van Rotterdam-zuid te verlengen met circa tien kilometer naar het stadsdeel Hoogvliet. De bouw zal ongeveer zeven a acht jaar in beslag nemen en - gebaseerd op het huidige prijspeil - honderd miljoen gulden kosten. Wethouder Jettinghof zei vanavond dat de staatssecretaris van ver keer en waterstaat by een recent bezoek aan de Maasstad zekerheid had gegeven dat het Rijk een fors bedrag zal bijdragen in de kosten van dit stuk bovengrondse metro naar het op vijftien kilometer van het stadscentrum gelegen Hoogvliet. Men neemt in Rotterdam voor lopig aan, dat het Rijk circa 45 miljoen voor dit doel beschikbaar zal stellen. Dc afstand Hoogvliet-centTaal station zal, naar men thans heeft berekend, 271/-» minuut in beslag nemen, tien minuten minder dan dc alternatieve oplossing, een sneltram. ADVERTENTIE Zeldzaam mooie, moderne bankstellen in bruin of zwart kunstleer - losse kussens Op draaivoet 495,— Op houten voet 395,— Beperkt leverbaar Ver beneden fabrieksprijzen Uitsluitend contant Zie étalage bij De nieuwe puzzel t j r 6 f /O /s r ff JU ti *r 30 JS J3 Vo v/ V3 i/ó f* *9 fo fj ffy SS- ri SS fff 63 Ut/ 6c u 7' >v

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2