Nieuw opleidingscentrum Groene Kruis Olie-uitvoer wordt hervat Onderzoek van Duitse autoriteiten, maar Nederlandse kippen waren niet besmet Prostituee vermoord s SPORT VOETBAL Zierikzee en Vogelwaarde deelden de punten: 3—3 In con ondanks de zeer hinderlijke wind op een beheer lijk peil staande wedstrijd Is het Zierikzee gelukt een dikverdiende puntenverdeling te be halen. Cv er het geheel genomen heb ben de rood-zwarten in hun eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen zelfs een lichte vele meerderheid ge had. In de eerste helft hadden de be zoekers het voordeel van de sterke wind, wat niet weg nam dat Zierik zee gedurende enige perioden volle dig kon domineren. Willemse pro beerde het vanaf de aftrap met een solo welke op de defensie van Vo gelwaarde strandde. Het begi.n was voor de thuisclub hoopvol. Er wer den een aantal goede aanvallen op gebouwd die zeker perspectief in hielden. Vogelwaarde liet zich intus sen cok niet onbetuigd en ook de Zierikzee-defensie moest enige ma len handelend optreden om erger te voorkomen. Geheel onverwachts na men de bezoekers reeds in de 9e mi nuut de leiding toen mid voor Ronny Lambert het leder van Neve kreeg toegespeeld waarna hij met een uit stekend schot doelman Stoutjesdijk geen kans gaf (0-1). Zierikzee Liet zich door deze achterstand allerminst intimideren. Op het middenvel i werd vaak uitstekend gecombineerd, alleen bij het afwerken der aanval len wilde het nog niet zo best vlot ten. In de 21e minuut had de thuis club eindelijk succes toen Willemse van buiten het strafschopgebied een hard schot op doel afvuurde dat even c'oor een der achterspelers van rich ting werd veranderd waardoor het leder onhoudbaar in het net ver- dween (l-l). Bij een vrije trap van Strooband moest Stoutjesdijk al zijn talenten tonen om het schot in cor ner te verwerken. Toch zou dezelfde Strooband in de 30e minuut succes hebben teen hij na een pass van La- ret vrij voor deel kwam en geen rr :ite had cm te scoren (1-2). Zie rikzee kwam hierna fel in het of fensief. In de 37e minuut ondernam Willemse een fraaie aktie op de rechtervleugel waarna hij het Ieder op maat vcor doel plaatste waar het door Wim v. d. Hoek onhoudbaar werd ingeschoten (2-2). Zierikzee bltef hierna nog even aandringen zonder er hierbij in te slagen de Vo gelwaarde-verdediging op de knieën te krijgen. Een feut in de verdedi ging werd Zierikzee in de 40e mi nuut zelfs nog noctlcttig. Terwijl spil Krips midvoor Lambrecht op de huid zat liep doelman Stoutjesdijk uit zijn doel waardoor de gevaarlijke Lambrecht de gelegenheid kreeg het- leder in het verlaten doel te plaatsen (2-3). Met nu het voordeel van de wind was Zierikzee in de 2e helft het meest aan do bal. Ondanks de talrijke poging welke hiertoe werden ondernemen heeft het er nog gerui me tijd naar uitgezien dat men er niet in zou slagen de zeer verdien de gelijkmaker te scoren. Tot op luchting van de Zierikzee-aanhang gelukte het Th. Klink in de 29e mi nuut na enig heen en weer getrap voer het Vcgelwaarde-doel een gaat je te vinden waarin hij het leder liet verdwijnen (3-3). Wat beide teams hierna nog ondernamen in de stand kwam geen wijziging meer. MEVO-Kats 6-2 Zonder dat de oranjehemden nu bepaald tot groots spel kwamen zijn zij er in geslaagd op Kats een ruime overwinning te behalen. Hiermee namen zij tevens revanche voor de in het vorige seizoen in eigen huis geleden nederlaag. In de eerste helft bonen de bezoekers nog aardig te genstand, maar na de hervatting ble ken zij al spoedig geheel uitgespeeld. Na enige wederzijdse verkenningen wist Jan van Dijke in de 10e min. MEVO de leiding te geven. Enige goede kansen werden hierna door de thuisclub onbenut gelaten .Toen er een half uur gespeeld was slaagde Kats er zelfs weer in naast MEVO te komen door middel van een boog schot dat over de te ver voor zijn doel staande Bij de Vaate in het net verdween (1-1). Met een kort voor de rust gescoord doelpunt zorgde Boy Lupgens ervoor dat MEVO toch met een 2-1 voorsprong om de thee kon. Na de 'hervatting was alle weer stand van de bezoekers al snel ge broken. Bij de eerste de beste aan val schoot 1.builen Co Verwijs raak (3-1). Zes min. later zat MEVO vol ledig op fluweel toen Boy Lupgens er 4-1 van maakte. MEVO speelde toen een gewonnen wedstrijd wat duidelijk aan het spel was te mer ken. Door Co Verwijs werd de stand op 5-1 gebracht waarna Kats er nog in slaagde tegen te scoren (5-2). Uit eindelijk was het Jan van Dijke die de eindstand op 6-2 bracht. Bruse Boys- Middelburg VI 7—0 Op overtuigende wijze zijn de Boys er in geslaagd hun tweede wedstrijd in dit seizoen in een overwinning om te zetten. Alleen in de eerste helft slaagden de Middelburgers er nog in enigszins gelijke tred met de thuis club te houden. Wim Geluk opende voor de Boys de score (1-0), waarna Otto Kostense de ruststand op 2-0 bracht. Na de rust gaf de thuisclub overwegend de toon aan, waarbij zij niet vergaten voor de nodige doel punten te zorgen. Otto Kostense en Kees Schilperoord vonden ieder nog twee maal het niet, terwijl Duinhou wer er voor zorgde dat het een ze venklapper werd (7-0). WIK II-Brouwershaven II 2-1 Dank zij het windvoordeel kon de thuisclub in het begin een licht veldoverwicht veroveren, wat door gebrek aan combineren in de voor hoede niet direct in doelpunten uit gedrukt werd. Toch gelukte het de midvoor L. Hendrikse Nz. WIK een voorsprong te bezorgen. Deze voor sprong was echter maar van korte duur, want spoedig gelukte het de midvoor van Brouwershaven gelijk te maken. Met de stand 1-1 brak de rust aan. Na de rust een voortdu rend aanvallend Brouwershaven, doch ook deze voorhoede bleek niet in staat doelpunten te maken. Bij een der aanvallen van WIK werd deze door T. de Jonge goed afge maakt met een. doelpunt (2-1). On danks 'de vele pogingen, hierna door Brouwershaven ondernomen, kwam geen verandering meer in de stand. Wel was deze ploeg in meerderheid en bracht zelfs de lat een keer red ding voor de thuisclub. DFS—Renesse 1—2 De eerste wedstrijd voor de afde- lingscompetïtie Zeeland tussen de beide ploegen uit de Westhoek is door Renesse met minimaal verschil gewonnen en ze dankt deze winst aan de uitnemende doelman Rinus Everaers. Verder kon alleen de Re- nesse-aanhang juichen omdat hun ploeg won, doch was er zowel bij de thuisclub als bij de roodwitten geen spoor van teamwork en zaten béide ploegen als los zand aan el kaar. Het alles alleen willen doen overheerste. Bij DFS waren v. Oeve_ ren en Wessels vervangen door twee spelers die rechtstreeks uit de A- junioren waren overgenomen, nl. Theo den Engelsman en Peter Tan geman. Een veeg teken van bloed armoede want meestal worden der gelijke spelers uit het tweede elftal gehaald. De thuisclub speelde evenals vorig jaar hetzelfde spelsysteem, tempo loos én met gemis van een afwerker. Renesse speelde wat fanatieker én meer op de bal en deze factoren ga ven hun juist de overtuiging om de zege verdiend te noemen. Een men tale voorsprong kreeg Renesse. al, toen in de 10e minuut van de. vved- sJa-ijd, tegen de straffe wind optor nend eer. 1-0 voorprong kwam door een onhoudbaar schot van Bezuijen die een voorzet van Cor Bakker be nutte. Tot de rust wist DFS déze achterstand niet in te lopen, pas na de thee was het Nico v. d. Graaf die de gelijkmaker achter Everaers plaatste. Tegen het einde van de wedstrijd nam DFS het heft in han den en in die periode verrichtte kee per Everaers prachtig werk. Juist toen iedereen de gelijkmaker ver wachtte ruimde de ongenaakbare spil van Renesse, Toon Jonker, goed op en de verre trap bracht de bal bij Cor Bakker die met de linker voet keeper Sc hoonaard het nakij ken gaf (1-2). Met deze stand kwam het einde van een teleurstellende wedstrijd die maar matig bezocht was. AMSTERDAM. Als protest tegen de ontwikkelingen in Washington ten aanzien van de bombardementen op Noord-Vietnam is zaterdagmid dag weer een anti-Vietnamdemon- stratie in Amsterdam gehouden. T elef oonstoring in Zeeuwsch-Vlaanderen SLUISKIL, 3-9. Een teïefoonsto- ring in Zeeuwsch-Vlaanderen is in de loop van zondagmiddag opgehe ven. Behalve de abonnees in Sluiskil en Sas van Gent zijn ook die in Westdorpe sinds zaterdag verstoken geweest van telefonisch contact met de buitenwereld. Over de oorzaak van de storing, die zich in het ka belnet te Sluiskil blijkt te hebben voorgedaan, kon van de zijde van het telefoondistrict Breda niet worden meegedeeld. De meeste hinder van de storing heeft het Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil ondervonden. Een mobiele centrale heeft gefungeerd als ver bindingsdienst voor de allernoodza kelijkste meldingen voor medici en patiënten. ZIERIKZEE, 4-9. Zaterdag heb ben de kleuters en jeugdleden van Deltasport niet hun normale uurtje gymnastiek gehad. Zo'n 90 kleine persoontjes stapten die middag nl. in een 14-tal particuliere auto,s, die hun naar de Domeinen in de Westhoek brachten. Daar hebben zij de middag door gebracht met het oplossen van ver borgen opdrachten. GespLitst in 2 groepen moesten de kinderen deze opdrachten vinden via een spoor van rode of blauwe denneappels. Dit spoor was 's morgens vroeg gelegd door enige personen van de leiding. De jongste jeugd volgde hierbij het rode, de oudere greep het blauwe dennenappelspoor. En deze sporen waren niet langs de grotere zandpa den gelegd, maar voerde de jongens en meisjes heuvel op, heuvel af langs de daarvoor bestemde paadjes. Het was een flink geklauter of naar beneden glijden, zodat indirect nog goed aan gymnastiek gedaan werd. De laatste opdracht was de mooi ste nl. een schat zoeken. En deze schat bestond voor de beide groepen uit een grote zak lekkere appels, die goed de dorst konden lessen. Het lijkt misschien heel eenvoudig een wandeling door de Domeinen en daarbij voldoen aan enkele opdrach ten, m»ar het was in feite veel ver moeiender, dan een uurtje „gym" in de zaal. Hoewel het weer niet zo mooi was, bleef het gelukkig droog en van de wind heeft men geen enkele last. Voor-lat men in de auto's stapte voor de terugreis, werd een ieder nog getrakteerd op een ijsje. Vele ou ders zullen die zaterdag-avond wei- nog last gehad hebben om hun kin deren vlot naar bed te krijgen, want een ieder (ook onder de begeleiders) was op een prettige manier goed moe geworden en zal snel in slaap geval len zijn. DRIEBERGEN, 2-9. De directeur- generaal voor de gezondheidszorg, dr. P. Siderius, heeft in Driebergen de school voor maatschappelijke ge zondheidszorg „Sparrendaal" van het Groene Kruis geopend. De opleiding voor de wijkverple ging van het Groene Kruis vond tot nu toe plaats in Utrecht, Groningen, Deventer en Rotterdam. De verhui zing naar Driebergen past in het ka der van het streven van het Groene Kruis naar een herziening van de opleiding, van de wijkverpleegster. De verpleging van de zieke aan huis is langzamerhand uitgebreid met andere doelstellingen, zoals de voor koming van ziekten en de revalida tie van minder validen. De gewijzig de opleiding, die in plaats van 12. 22 maanden zal duren en hopelijk in het najaar van start kan gaan (het wachten is. nog op de rijkssubsidie) is naast vèrpleegtechnische aspekten gericht op de methodologische kant waarin de sociaal-psyChologisché en andragogische bestanddelen ruim schoots een plaats hebben gekregen. Het initiatief.van het Groene Kruis Giraal betalen aan treinconducteur UTRECHT, 2-9. Zoals bekend is het sinds enige tijd mogelijk bij het kopen van plaatsbewijzen aan de lo ketten van N.S. te betalen met een getekend girobiljet. Deze mogelijk heid bestaat nu sinds kort ook in de trein. lm drie gevallen namelijk kan de conducteur in de trein aan de rei ziger een plaatsbewijs of een aan vulling 'daarop afgeven. Prins Bernliard bood Rode Kruis geschenk aan namens het Rampenfonds AMSTERDAM, 1-9. Prins Bern- hard - getooid met een snor - heeft als voorzitter van het Nationaal Rampenfonds de voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, jhr. G. Kraijenhoff, in het internationaal congrescentrum R.A.I. Amsterdam, symbolisch drie ambulances aange boden. De aanbieding geschiedde na de herdenking van het honderdjarig be staan van het Nederlandsche Roode Kruis tijdens een grote bijeenkomst in het congrescentrum. Tot de tal rijke autoriteiten die hierbij aanwe zig waren, behoorde ook de minister van cultuur, recreatie en maatschap- schappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé. betreft een experiment. Dr. Siderius deelde mede, dat als het experiment slaagt de opleiding zal worden ge bracht onder de primaire verant woordelijkheid van de minister van O. en W. De opleiding op Sparren- heide valt onder de werking van de wet op het voortgezet onderwijs. CHARTOEM, 1-9. De, deelnemers aan de Arabische topconferentie in Chartcem hebben besloten de uit voer van olie naar westerse landen te hervatten. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat met in gang van woensdag 6 september a.s. het spreekuur van wethouder C. Bij de .Vaate wordt verplaatst van 's mor gens tussen 10.00 en 11.00 uur, naar de middag van 17.00 tot 18.00 uur. Zierikzee, 4 september 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Mieren NEW YORK, 1-9. Twee ama teur-entomologen (inseklen- kenners) hebben bij Cliffwood in New Jersey een stuk barn steen gevonden waarin twee mieren al honderd miljoen ja ren zijn opgesloten. De beest jes blijken uitstekend te zijn geconserveerd. Het zijn „sphe- comyrma freyidie worden beschouwd als de eerste soci aal levende insekten. Het stuk barnsteen werd gevonden in een kleihoudende formatie uit het boven-krijt, een tijdperk waarin de dinosauriërs aan het uitsterven waren. Volgens dr. William Brown, entomoloog aan de universiteit van Cor nell, wordt door deze vondst de theorie bevestigd dat de mier afkomstig is van de wesp. De bouw van de sphe- comyrma freyi" komt in vele punten overeen met die van de wesp. Jeugdleden van Delta-Sport trokken naar Domeinen DUSSELDORP, 2-9. De ontdek king van salmonella bacteriën in een partij kippevlees uit Nederland heeft ertoe geleid dat in dé hele Duitse bondsrepubliek levensmiddelenzaken gecontroleerd werden, maar zaterdag bleek dat hef, om een vrij onschuldig geval ging. De autoriteiten op het gebied van, de volksgezondheid kwamen er toen achter dat de twee a drie ton delen van kippen waar het om ging al op 16 mei waren ingevoerd en daarna verder waren verkocht aan detaillis ten. Ziekteverwekkers worden, bij steekproeven op resten van deze le verantie, tot nu toe alleen gevonden in een levensmiddelenzaak te Alten- kirchen in het Westerwoud en bij de importeur in Keulen. Een woord voerder van het ministerie van land bouw van de deelstaat Noordrijn- Westfalen zei zaterdag dat het groot ste deel van de partij wel al zal zijr. opgegeten. Van ziektegevallen is tot nu toe geen melding gemaakt. De Woordvoerder zei dat men door ver hitting van het vlees de bacteriën kan doden. Ilse Koch, de 60-jarige weduwe van de gewezen commandant van heit Nazi-concentratiekamp Buchen- wald, Walter Koch, heeft zich van nacht in de vrouwengevangenis in Aichach in Beieren opgehangen. AMSTERDAM, 3-9. In de nacht van zaterdag op zondag is in Am sterdam een prostituee vermoord. De vrouw woonde in het pand Oude Zijds Achterburgwal 72 en werd daar door haar vriend rond half twee in de morgen gewurgd aange troffen. Het laatst was zij gezien om half twaalf. De moordbrigade van de Amsterdamse politie o.l.v. de hoofd inspecteurs Hoek, van Dijk en Heij- ink stelt een uitvoerig onderzoek in, maar zij beschikt tot nu toe over geen aanwijzingen wie de dader zou kunnen zijn. ARNHEM, 2-9.' De nieuwe herfst- winterlijn '67-'68 is soepel, kort, vrouwelijk, elegant en gebaseerd op een nieuwe techniek voor de coupe. De Haute Coiffure Francaise wil zich hiermee verre houden van be paalde excessen, die in tegenspraak zijn met de goede smaak. Soepel, omdat zij tegemtoet komt aan het verlangen van de moderne vrouw naar een pi-actisch kapsel, dat slechts even doorgeborsteld hoeft te worden om het weer in model' te brengen. Kort, omdat de hoog opstaande kragen van de mantels, vooral die van de bontmantels, een vrije nek- partij vereisen, die het silhouet van de vrouw verfijnt. Elegant, omdat deze lijn zo perfect aansluit bij de lijnen van de grote couturiers, dat zij de finishing touch vormt van de nieuwe „image" van ce vrouw 1S67/1968. Vrouwelijk, omdat we nu geen to renhoge kapsels of bijna kaalgeknip te hoefden zien, maar speelse, sprin gerige lokken, dansende veertjes als het ware, die het gezicht omlijsten vam een vrouw die zich ten volle van haar vrouwelijkheid bewust is. Een nieuwe techniek voor de coupe omdat zij is gebaseerd op twee to taal verschil lénde lengten, die wor den bepaald door een zeer precieze coupe. Het lange haai- wordt vanaf de kruin naar voren gekamd; van achteren is het haar korter, maar de geleidelijk aflopende halslijn blijft toch vrouwelijk. Voor dit nieuwe herfst/winterkap- sel kan het haar ter verhoging van de houdbaarheid gedeeltelijk geper manent worden (modeling). De haar kleuren zijn in warme tinten gehou den, met schakeringen, die geïnspi reerd zijn op de kleuren van de herfst of helder als een winterzon; zij gaan buitengewoon goed samen met de kleuren van de Haute Cou- ture-stoffen, die de komende winter en vogue zullen zijn. Voor cocktail-' coiffures worden haarstukjes of ge deeltelijk postiches in het haar ver werkt. Donner op vijftig procent HAVANNA, 3-9. Jan Hein Donner is in Havanna tijdens het Capablan- ca-herdenkingstoernooi in de achtste ronde remise overeen gekomen met de Tsjech Ludek Pachmann. De Ne derlander heeft tot nu toe vier pun ten verzameld. De Deen Larsen en de Russische grootmeesters Poluga- jevsky en Smyslov hebben de leiding met zes punten. Larsen deelde het punt met de Tsjech Filip, Poluga- jevsky versloeg de Chileen Letelier en Smyslov speelde remise tegen de Hongaar Barcza. Slippende vrachtauto botst tegen woonhuis VARSSEVELD, 1-9. In de Spoor- straat te Varsseveld geraakte vrij dagmiddag een uti Dordrecht afkom stige vrachtwagen in een slip, ver nielde een tuinhek en ramde vervol gens de voorzijde van een daarachter gelegen woning. Oorzaak was een andere slippende auto, waarvoor de bestuurder van de vrachtwagen af remmen moest. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, doch de schade aan de auto en de woning is aanzienlijk. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 4-9. Aanvoer 1526 stuks vee, t.w. 1184 runderen, en 342 varkens. Prijzen per kg; slachtrunderen, ex tra kwaliteit f 4.35-4,60, le f 3,90-4,20 2e f 3,55-3.75, 3e f 3,25-3,45. Stieren f 3,90-4,45. Worstkoeien f 3,30-3,50. Varkens: extra kwaliteit f 2,15-2,19, le f 2,08-2,15. 2e f 2,00-2,08, 3e f 1,95 -2,00. Slachtzeugen f 1,65-1,75. Zwa re varkens f 1,80-1,85. Runderen: aanvoer iets minder, handel redelijk, prijzen iets stijver. Varkens: aanvoer even ruimer, han del goed, prijzen iets stijver. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje marittte ellen boekje (Mariëtte) P. T. BOLKENBAAS E. j. S. BOLKENBAAS- GELEIJNSE LIESBETH LEGN Costerland, 1 september 1967 Gi oene Poort 3 Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje MARINUS JACOB (René) J. W. GELEIJNSE C. G. GELEIJNSE- DE VOOGD JACCO Haamstede, 2 september 1967 Klocsterweg 46 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon JAN C. BCLIER F. C. BOLIER-POL Zierikzee, 4 september 1967 Hocfdpoortstraat 40 Tijdelijk: Rode Kruis zieken huis, kamer 15. Heden overleed, na een langdurig lijden, nog on verwacht, onze geliefde man en zorgzame vader, behuwd- en grootvader JACOBUS DE JONGE op de leeftijd van ruim 59 jaar. Bruinisse: J. DE JONGE-KIK M. DE JONGE M. DE JONGE-HAZE L. DE JONGE R. DE JONGE-MOOD Oosterland: J. BAKKER-DE JONGE L. BAKKER Bruinisse: M. C. DE JONGE C. v. d. BOS- DE JONGE H. v. d. BOS J. DE JONGE en J. KAMERLING En kleinkinderen Bruinisse, 1 september '67 Kon. Julianastraat 7 5 s Wegens vakantie GESLOTEN 5| van 918 september a .s. 5 s Schoenmakerij- Schoenhandel ^BOUTERSE 5 V///#////////////////#//////i GESLOTEN 5 wegens vakantie 5 van 4 t/m 16 september 5 5 Banketbakkerij J Schürmann g Mol 17 - Zierikzee 5 w Vers varkensvlees Dinsdagmiddag, vanaf 3.00 uur, in de noodslachtplaats Hem te Zierikzee. H. Stouten Te koop: Voor verzamelaar, iets aparts zeldzaam sportwagenIje, te gen elk aarm. bod. J. Simons, Wéststraat 6, Haamstede, tel. (01115) 421. Diversen: Wij zijn wegens vakantie ge sloten van 11 Urn 23 septem ber a.s. Kapsalon J. P. v. d. Velde, Korte Ring 15, Brui nisse, telefoon 492.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5