Wilson bereidt zich voor op twee slagen Vlot en goedkoop vermageren zonder gevaar een cïfloclln&tte verdwijnt BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Erebogen, „hoera", en „lang zullen ze leven"-geroep en vele blijde ge zichten, dat was vrijdagmiddag allemaal te zien bij het stadhuis te Zierikzee. Reden voor al die vrolijkheid was de voltrekking van het huwelijk van de heer J. de Jonge en mej. JSchot. De heer de Jonge is namelijk onderwijzer aan de Beatrixschool te Zierikzee, waarvan de leerlingen de gelegenheid hadden aangegrepen om voor hun onderwijzer en zijn bruid een fraaie ere haag te vormen. Behalve de scholieren waren ook vele andere belangstellen den naar het stadhuis gegaan om het bruidspaar te zien want ook mej. Schot is een bekende persoonlijkheid in Zierikzee. Zij is een plaatselijk bekende atlete en was tijdens de visserijdagen van dit jaar de Zierikzeese mossel koningin. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Het Britse economische beleid wcrdt nu helemaal een zaak van premier Wilson. De uiteindelijke ver- er twcordelijkheid droeg hij altijd al als eerste minister, maar door zijn kabinet te wijzigen heeft hij de eco nomische taken tot zijn geheel eigen terrein verklaard. Dat heeft minder te maken met een gebrek aan deskundigheid van zijn ministers en staatssecretarissen, dan wel met de behoefte stevig te kunnen optornen tegen de vakbon den. Binnenkort houdt het T.U.C. zijr. congres en daarbij zal ongetwij feld menig bitter woord vallen over de toenemende werkloosheid. Wat anderen niet kunnen, kan Wilson misschien wel: door zijn persoonlijk gezag bereiken dat het T.U.C. in grote trekken zijn beleid blijft steu nen. En Wilson zal moeten woekeren met zijn grote prestige en erkende economische kunde om de vakbon den er van te overtuigen dat voor het welzijn van het land - voorna melijk het in evenwicht houden van de betalingsbalans en het gezond houden van het pond sterling - het offer van enige werkloosheid ge bracht moet worden. Hef wordt des te moeilijker voor hem omdat van de groots aangekon digde plannen om Groot-Brittannië technologisch snel te moderniseren, minder terecht is gekomen dan de regering liet verwachten. Aan de kant Het door elkaar schudden van het kabinet had trouwens nog een ander oogmerk ook. Wilson heeft ook enige figuren uitgerangeerd naar minder belangrijke posten, waar hun ontslag weinig stof kan doen opwaaien. Een ontslag dat zou kunnen opkomen als protest tegen onderdelen van de re- geringspolitiek. Zo zijn enkele tegenstanders van aansluiting bij de E.E.G. voorzichtig aan de kant gezet. En ook anderen, die zich bijzonder ergeren dat Wil son niet krachtiger optreedt tegen Rhodesië. Vooral wat dat laatste betreft, ging de tijd dringen. In Rhodesië wordt vrij ernstig gevochten, ook door Zuid- af rikaanse politie-eenheden, tegen opstandige inheemsen; het begin van wat een langdurige bevrijdingsoorlog kan worden. Enige kans dat Wilson met de Rhodesische premier Ian Smith nog tot een of ander accoord kan komen, dat Engeland met fat soen verlost van zijn lastige kolonie, is er niet meer. Zeker niet nu meer en meer blijkt dat de economische sancties door zoveel landen met voe ten worden getreden, dat de strop voor Rhodesië zeker niet groot ge noeg is om Smith op de knieën te krijgen. Capitulatie Wilson schippert hier, tot ongenoe gen van vele conservatieven, die me nen dat Londen de Rhodesiërs ge woon hun zelfstandigheid moet gun nen en vele labour-leden, die eisen dat Wilson zo krachtig mogelijk op treedt tegen de rebellerende kolonie, al was het alleen maar omdat het moreel niet aanvaardbaar is dat daar de zwarte bevolking een soort apartheid naar Zuidafrikaans model krijgt opgedrongen. In de gedachten van de econoom Wilson speelt dan mee dat hij niet graag Zuid-Afrika verliest als beste Britse klant en dat daarom optreden tegen Rhodesië van de baan is. Wel- Een speler die in een speelbank bij de Laotiaanse hoofdstad Vientiane had verloren, gooide een aantal gra naten de bank binnen. Er werden tien lijken geteld; veertig mensen werden gewond. In een koffer gedeponeerd in een bagagekluis op het Parijse station Gare du Lyon, zijn de romp en de armen van een vrouw aangetroffen. In het westelijk deel van de Ma leisische Federatie is het maleis de enige officiële taal geworden. Voor 30 jaar..., RENESSE. Leden van de Rijzende Kerk'' hebben op het terrein, gele gen achter de „Blauwe Scuut'> een lekenspel opgevoerd, getiteld: De arbeiders in de wijngaard. OUWERKERK. De wandelvereni ging „De Trekvogels" organiseerde een 25 km.-wandeltocht. Het par cours ging door Duiveland. HAAMSTEDE. In de maand sep tember is het honderd jaar geleden dat de vuurtoren in werking werd gesteld. ZIERIKZEE. Adv.). Permanent wave 3,50; watergolf 0,75; ondu- leren 0,50. RENESSE. De bezoekers van het strand beleefden angstige ogenblik ken. Een vliegtuig kwam zo laag overvliegen dat men zich snel plat on het strand moest werpen. DREISCHOR. De gemeenteraad heeft afwijzend beschikt over het voorstel om een geschilderd portret van het prinselijk paar aan te schaf fen. DREISCHOR. Per advertentie biedt b. en w. te koop aan de 20 oude lantaarns van de vroegere petrole umverlichting tegen elk bod. BURGH. In het werkobject „Bies- terveld" zijn weer werklozen te werk gesteld. Voor de onlginnings- werkzaamheden wordt 80 ct. per roede uitbetaald. ZIERIKZEE. Ongeveer 1.88.40 ha. tuingrond met drie druivenkassen en boomgaard, gelegen bp het Sas is verkocht voor 6.525. iswaar stelt hij ook prijs op goede relaties met de landen van Zwart- Afrika, maar dan niet ten koste van een doodklap voor de economie. De kabinetsverschuivingen van nu luiden ook een likwidatie in van de Rhodesie-politiek en wel met het aanvaarden dat Smith heeft gewon nen, zonder dat dan door het weg lopen van geschokte kabinetsleden Wilson's regering al te veel zijn aan zien geschaad ziet. SPORTBERICHTEN VOETBAL Brouwershaven I-Kloetinge III 6-4 In een aantrekkelijke wedstrijd heeft de /thuisclub kans gezien het bezoekende Kloetinge III, dat onge twijfeld een sterke tegenstander is met lege handen ever de Zeeland - brug te sturen. Brcuw, dat tegen de straffe wind speelde ging al direct snel ten aanval waarbij de doelman zich kwiek cp de schoen van De Boer wierp. Een Juweel van> een doelpunt liet de achterspeler Kees Duinhouwer zien toen hij in de 8e minuut de bal opbracht, zeer handig drie verdedigers van zich afschudde en met een boogbal scoorde (1-0). Kloetinge, die met harde schoten doelman De Jonge, die de vorige dag in de huwelijksboot was gestapt, aan de tand voelde had door Oele in de 12e minuut sukses (1-1). De thuis wedstrijd was het aanzien dubbel en dwars waard, daar vooral de thuis club goed samenspel liet zien cn vloeiende combinaties op de gras mat produceerde. In de 28e minuut ondernam v. d. Weele een solorush. In eerste instantie lag hij gevloerd samen met de keeper maar wist toch nog het leer aan Rhoon door te schuiven die handig inschoot (2-1). Bijna was het weer gelijk maar de zeer actieve Adrie Wurth haalde de bal van de doellijn weg. Na de rust werd het in de 10e minuut gelijk toen Oele langs de binnenkant van de paal scoorde (2-2). Nu probeerde de thuisclub het met verre schoten maar ze tippelde regelmatig in de buitenspelval. De Boer had pech toen hij hard voorlangs het dool schoot. Na een kwartier was het Kees Slager die van afstand de keeper het na kijken gaf (3-2). Drie minuten later opnieuw een schuiver onder de val lende doelman door (4-2). De gasten verkleinden de achterstand in da 25e minuut maar 5 minuten later wist v. d. Weele uit een voorzet van De Boei4 de stand op 5-3 te brengen. Alb VOOR DE VROUW Vermageren is een droombeeld van velen, maar niettemin is het een praktische zaak. En omdat we in dit opzicht alleen met zeer praktische maatregelen gediend zijn, vindt u hieronder speciale vermageringsme nu's voor een hele week. Deze zeven opeenvolgende dagme nu's mogen alleen worden gebruikt door mensen die behalve hun dikte geen afwijkingen hebben, met name geen hart- of nierziekte, geen ver hoogde bloeddruk, maag- of lever stoornissen. Bij combinaties van vetzucht met een der genoemde kwalen, behoort leiding en controle van een verma geringskuur uitsluitend bij de be handelende dokter te berusten. Ook bij een stofwisselingsziekte als dia betes. Maar wie wel onderstaand lijstje van menu's kan afwerken en dat ook doet, die kan na vier weken al een flink merkbaar resultaat verwach ten. Maar dan ook geen alcohol of snoeperij gebruiken en ook geen an dere extraatjes! Eerste dag (maandag) O n t b ij t: 1 appel (of mandarijn of sinaasappel), 1 gekookt ei, 1 plakje roggebrood met kaas (geen boter), 1 beker karnemelk of yoghurt zonder suiker óf maximaal 2 kopjes thee of koffie zonder suiker en zonder melk, vitamine A en D in druppel- of tabletvorm. 11 uur: 1 beker karnemelk of yog hurt, als die bij het ontbijt niet is gebruikt, desgewenst 1 kopje koffie zonder suiker en met weinig melk. Lunch: 1 bruine boterham met weinig boter en een plak rookvlees, flinke portie kropsla met prei of ui (niet aanmaken met olie), 1 beker karnemelk of yoghurt (mag ook 's avonds om 9 uur genomen wor den, desgewenst nog een kopje koffie als om 11 uur. 4 uur: desgewenst 1 of 2 kopjes thee als boven óf mineraalwater. Diner: 100 gram lendestuk (zon der de jus), onbeperkt gekookte an dijvie (niet aanmaken), V\-Vz liter yoghurt met geraspte wortel. 9 uur: 1 appel of 1 tomaat of 1 perzik of 1 mandarijn, 1 beker kar nemelk of yoghurt als die 's mid dags niet genomen is, desgewenst nog wat thee of koffie als boven. Tweede dag (dinsdag) Ontbijt.' 2 appels (of 1 peer en 1 tomaat), 1 bruine boterham zonder boter met gekookt ei in plakjes; drin ken en vitamines als maandag. 11 uur: als eerste dag. Lunch: 1 kop magere groente bouillon met citroensap, gekookte en ook een beetje rauwe (fijngesneden) greene kool of andere groente, ge kookte nier, V\ liter yoghurt (mag ook 's avonds om 9 uur). 4 uur: als eerste dag. Diner: 1 plakje roggebrood met weinig boter, slaatje van tomaten, een plak roastbcef of ander mager vlees, desgewenst nog koffie of thee. Rhoon zich goed vrijspeelt weet hij De Moor te lanceren en diens schot betekent 6-3. Enige minuten voor het eince wisten da gasten de eindstand te bepalen op 6-4. Dreischor I-Zunuemaire 1 5-4 De eerste wedstrijd van de blauw- witten leverde Dreischor twee pun ten op, doch de zege was niet erg overtuigend te noemen. Van de vroe gere spannende duels tussen deze twee rivalen was nauwelijks sprake en incidenten bleven dan ook geluk kig achterwege. Dreischor heeft haat- elftal drastisch verjongd door vier jeugdige spelers op te nemen. Zoals wel te verwachten was, was de be langstelling vrij behoorlijk. De bezoekers namen na een kwar tier dcor A. Geelhoed de leiding, een voorsprong welke ai na drie minuten door Jan van den Bos teniet werd gedaan (1-1). Twee minuten na de gelijkmaker waren het echter weer de gasten die door J. Stoel opnieuw een kleine voorsprong wisten te be werkstelligen, waarna Kees Kommer na een half uur de balans opnieuw in evenwicht bracht (2-2). Ook in de tweede helft moesten de beide dcelverdedigers, Dooge en Geelhoed, beurtelings in actie ko men. Het zag er even naar uit dat de blauwwitten flink gingen uitlopen toen Kees Kommer kort achter ei kaar tweemaal wist te scoren (4-2). Zonnemaire kwam echter toch weer terug en Jan van Almkerk wist weer wat van de achterstand af te knab belen door Dooge wederom het na kijken te geven (4-3). Na ruim een half uur spelen kwam Dreischor weer aan bod. Steenland speelde zich vrij en het was raak (5-3). Kort voor het einde probeerde Zonnemaire het neg eens en Cor van Nieuwenhuize passeerde Dooge kansloos (5-4). In deze stand kwam geen verandering meer, zodat Dreischor de eerste twee punten had binnengehaald. Zondag a.s. speelt Dreischor I te Zierikzee tgeen Zierikzee III, terwijl Zonnemaire I bezoek krijgt van Kwa- dendamme I. District Zuid I 3e klasse D: Zierikzee-Vogel waarde 3-3; Steenbergen-MOC '17 4-4; NSV- Alliance 1-1; METO-Hontenisse 2-2; Grenswachters-Steen 2-1. Res. 3e klasse C: Alliance II-Zie- rikzee II 6-0; Rood Wit II-Middel- burg III 2-1; Vlissingen III-METO II 1-3; Steenbergen II-RCS II 6-2. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse: DFS-Renesse 1-2; Krui- ningen-Domburg 1-2; Noormannen- Zeelandia 2-1Groede-Hoofdplaat 4-3; Robur-Luctor 0-3; Lewedorpse Boys-Patrijzen 2-1. 2e klasse B: Dreischor-Zonnemaire 5-4; Renesse II-DFS II 1-1; Kort- gëne-Zierikzee III 10-5; Luctor II- 9 uur: als eerste dag. Derde dag (woensdag) Ontbijt: als eerste dag; 11 uur: als eerste dag. Lunch: 1 bruine boterham met weinig boter en 50 gram garnalen, sla van stukjes wortel en knolraap, drinken als eerste dag; 4 uur: als eerste dag. Diner: flinke portie gekookte vis (bijv. schelvis, wijting, kabeljauw) met citroen, gekookte worteltjes en een paar rauwe, yoghurt 'met ge raspte appel, drinken als boven; 9 uur: ook als boven. Vierde dag (donderdag) O n tb ij t: als tweede dag; 11 uur: als eerste dag; 4 uur en 9 uur dito. Lunch: glaasje verdund bessen- of ander vruchtensap zonder suiker, gekookt runderlapje, gekookte bloem kool en een paar stukjes daarvan rauw, yoghurt. Diner: 1 plakje roggebrood met gemalen kaas, slaatje van komkom mer met peterselie, drinken als bo ven. Vüfdc dag (vrijdag) O n t b ij th: als eerste dag; 11 uur, 4 uür en 9 uur dito. Lunch: hardgekookt wit van 2 eieren, schoteltje geschaafde witte en rode kool óf kropsla met komkom mer, 1 bruine boterham met weinig boter, Vz grapefruit zonder suiker of 1 sinaasappel, drinken als boven. Diner: vooraf 2 tomaten in plak jes. 150 gram gekookte mosselen of vis( bijv. tarbot, schol) met peter selie, gekookte bieten, yoghurt met worteltjes. Zesde dag (zaterdag) On tb ij t: als tweede dag; 11 uur, 4 uur en 9 uur: als eerste dag (om 9 uur óók yoghurt). Lunch: vooraf sap van Vz ci troen (verdund) of Vz grapefruit zon der suiker, 100 gram gekookte lever, appelmoes zonder suiker (koud of warm), nu géén yoghurt. Diner: 1 plakje roggebrood met een plakje kaas of mager vlees, sla van (krul)-andijvie en tomaat, drin ken als boven. Zevende dag (zondag) Ontbijt: als eerste dag; 11 uur, 4 uur en 9 uur dito. Lunch: kip of wild of ander mager vlees (rauw gemalen of een biefstukje), gekookte spruitjes of prinsesse- of snijbonen (eventueel diepvries of blik), slaatje van (me loen), mandarijn, kersen of ander in gemaakt fruit (zonder het zoete sap), drinken als boven. Diner: een kop magere bouillon, desgewenst met citroen, 1 bruine bo terham met weinig boter, garnalen of roastbeef, kropsla, peer of sinaas appel óf vruchtensap door yoghurt heen óf haagse bluf óf citroenvla (bereid met wat zoetstof en het wit van 1 ei. Dr. ALFREDA BRIEDÉ. Lewedorpse Boys II 6-0; Kwaden - damme-Jong Ambon II 6-5. 3e klasse D: Dreischor li-Patrijzen III 3-7; Kruiningen II-SVOWK 2-2; Kruiningen III-'s Heer Arendskerke III 3-6; Rcbur III-Robur IV 6-0; Vol harding II-Kwadendamme II 5-1. Zaterdagcompetitic le klasse: MEVO-Kats 6-2; Beren- VCK 2-5; Hoek-Meeuwen II 4-6; Kloetinge-'s Heer Arendskerke 2-1; Middelburg V-Arnemuiden II 0-2; Zaamslag-Bevelanders 6-0. 2e klasse A: Bruse Boys-Middel burg VI 7-0; Brouwershaven-Kloe- tinge III 0-4; Colijnsplaatse Boys- SKNWK 2-1; Oostkapelle-WIK 1-0; Serooskerke-Duiveland 2-1; Nieuw- dorp II-Veere 0-1. 3e klasse A: Brouwershaven III- MEVO III 3-1; DFS IV-Bruse Boys 11 1-6; Duiveland II-Bruse Boys III 3-2; MEVO II-ZSC 2-2; SKNWK II- DFS III 1-6; WIK II-Brouwershaven I 2-1. Junioren Groep A IGoes A I-Zierikzee A I 3-3. Groep A IV: DFS A I-Luctor A I 6-3 Robur A I-WIK A I 0-3; 's Heer- Arendskerke A I-Zierikzee A II 5-3. Groep B X: Zierikzee B II-Bruse Boys B I 1-12; Zierikzee B III-SK NWK B I 0-14; Duiveland B I-MEVO BI 10-2. Groep B XI: WIK B I-ZSC B I. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden", Zierikzee Wedvlucht vanuit Moescroen, ge-, lost om 8 uur, aankomst 1ste duif 9-5, laatste duif 9-11. Fëlius-Westenbrugge 1; C. Berre- voets 2, 9, 12; C. Bouman 3, 4, 6, II, 14, 17, 19; J. C. Wesdorp 5, 7, 8; Joop Berrevoets 10, 16; Gebr. Wes dorp 13, 15, 18; M. Wesdorp 20. Oude duiven: 1ste duif 9-5, laatste duif 9-6. Felius-Westenbrugge 1, 2, 3, 5,; J. C. Wesdorp 4, 6. Vrijdagavond laatste vlucht mkor- ven van 18.30 af. Dit is tevens' prijs- vlucht. Hiervoor zijn reeds zeer veel prijzen aanwezig. Elke liefhebber kan hiervoor een prijs winnen. P.V. „Zierick" te Zierikzee Wedvlucht uit Pt. St. Maxence op 12 augustus. Afstand 276,726 km. In concours 54 jong eduiven. Ze trok zijn hoofd naar zich toe en plantte een dikke zoen op zijn lippen. „Dank je, schat. En doe een beetje kalm aan. Je ziet er niet zo best uit, vind ik." Hij streelde haar wang. „Als ik de ze zaak tot een goed einde kan bren gen, liefste, neem ik een paar dagen verlof en gaan we heerlijk een weekeindje uit. Doen we?" Ze vleide zich even tegen zijn arm. „Ik verheug me er al op, lieverd." Enkele minuten later was Gert buiten en fietste naar het politie bureau. Bakker, die nachtdienst had, keek geeuwend op, toen hij binnen kwam. „Man, ruzie gehad met je vrouw?" Gert schudde zijn hoofd. „Wij heb ben nooit ruzie. Ik kwam gisteravond op een idee in die verdwijningszaak. Misschien is het niets, maar ik moet het toch natrekken. En dat móet vroeg gebeuren. Is er een wagen thuis?" Bakker wees naar achteren. „De oude V.W. De rest is nog weg. Weet je, wie ze vannacht opgepikt heb ben?" „Geen idee. Sinterklaas soms?" „Scheelt niet zo gek veel. Kan best familie van 'm zijn." Hoolwerf was al naar het register gelopen en keek naar de onderste naam: Gerrit Oolbekking. Bijge naamd ome Giep. Reden voor aan houding: openbare dronkenschap. „Zo, zo. Oude bekende, hoewel, de laatste tijd merkten we niet veel van 'm." „Nee. Had je 'm een dag of wat geleden niet 'hier?" Fr. Maijs 1, 4, 8, 12; B. Visser 2, 3; J. v. d. Sande 5, 10, 14; Jac. Verwijs 6, 9; A. M. Berrevoets 7, 11; H. v. d. Linde 13. Snelheid eerste duif 1282,66 meter per minuut. Tevens van dezelfde vlucht met oude duiven. In concours 28 duiven. Jac. Verwijs 1, 3, 6; I. A. v. d. Maas 2, 4, 5, 7. Snelheid eerste duif 1314,73 meter per minuut. Twee doden bij verkeersongeval IJSSELMiriDEN, 2-9. In de buurt- schap 's-Heerenbroek, in de gemeente IJsselmuiden, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks drie uur, twee personenauto's op elkaar gebotst. Twee inzittenden van een der wagens, de heer M. W. Bonne (44 jaar) en de heer J. Landkroon (57 jaar), beiden uit Enschedé, werden op slag gedood. De inzittenden van de andere auto bleven ongedeerd. Tweede ingang Provinciehuis Middelburg MIDDELBURG, 2-9. Het Provin- ciehuis te Middelburg krijgt heden- maandag 4 september een tweede in gang en wel aan de St. Pieterstraat nr. 42. Deze tweede ingang is be stemd voor het personeel en voor be zoekers der verschillende griffie-af delingen. De nieuwe ingang vormt het sluitstuk van een interne ver bouwing. Hij betekent ook een ver betering van de interne verbindings lijnen na de ingebruikneming, van de nieuwe vleugel aan de St. Pieter straat, enkele maanden geleden. De bodenkamer is van de Abdijzijde overgeplaatst tot vlak naast de nieuwe ingang. Daarbij zijn ook het trappenhuis en de lift gelegen. De /ingang aan het Abdijplein zal in de toekomst vooral dienst doen bij bezoeken die een representatief karakter dragen. Hoolwerf knikte. „Klopt. Ik zag 'm uit de bus stappen en herkende hem als zijnde gesignaleerd. Hij stond nog open voor vijf en twintig pop boete." „Betaalde-ie zeker kontant?" „Ja. Hij zit tegenwoordig vrij goed in z'n slappe was." „Dank zij «de AOW. Mogen jij en ik ook aan mee betalen." „Wat doen jullie met hem? Tijd geleden, hè, dat-ie voor drinken is opgepikt." „We hebben het nagekeken. Vier jaar. We laten 'm straks gaan. Hij was niet lastig en ging onmiddellijk mee. We zullen het zo maar laten." „Ik ga even naar 'm kijken." „Doe dat. Hij is misschien al wak ker." Giep Oolbekking zat rechtop op zijn brits en begroette de recher cheur met een lach. „Goede morgen, meneer. We kennen elkaar, geloof ik". „Morgen, Giep. Wat hdb je nu weer gedaan, jong?" „Niet van m'n eigen centen, zo gek is ome Giep niet. Er was een feestje in Postel. Ik liep er gister avond langs. Ze riepen me binnen en gaven een borrel weg. Ome Giep slaat niks a£ als vliegen en klappen. Mag dal?" „Dat mag, Giep. En toen?" „Nu ja, op één been staat lastig, niet? Dus kreeg ik er nog één. En een ander gaf er ook één weg. Ik ben hel, niet meer gewend. Eigen lijk ben ik al jaren van de drank af. Echt waar, meneer. Maar nu wilde ik geen spelbreker zijn, Ik had zelf wel door, dat ik te ver was gegaan, De schilder Pablo Picasso heeft vrijdag zijn telefoon van de haak gelegd om in eenzaamheid te kunnen rouwen over de dood van zijn vriend, de Sowjetrussische schrijver Ehren- burg. MARKTBERICHTEN UIEN VEILING MIDDELHARNIS Teleurstellend prijsverloop van uien MIDDELHARNIS, 1-9. De uitvoer van uien kwam de afgelopen week boven vijf miljoen kg. Meer dan 50 procent of 2758 ton werd naar West- Duitsland geëxporteerd; tweede was Engeland met 1301 ton. Een belang rijke afnemer was verder nog Afrika met 449 ton. De overige afnemers importeerden slechts kleine hoeveel heden, variërend van 2 tot 180 ton. Het prijsverloop is zeer teleurstel lend. Waren de noteringen van en kele weken terug reeds laag te noe men, de huidige prijzen zijn zeer laag. Het aanbod van de teler is thans wel bijzonder groot, niet al leen voor directe export maar ook voor opslag door de handelaar. Bo vendien is de opbrengst goed en de uitgezaaide oppervlakte dit jaar gro ter. Al deze factoren werken ongun stig op het prijsverloop. De Zeeuwse veilingen liepen ten opzichte van vo rige week met twee cent per kg terug. Zelfs op dezelfde dag was er reeds aanmerkelijk prijsverschil: de veiling St. Annaland veilde haar middel cm half tien voor f 13,50 en om half twaalf zakte de middel te St. Maartensdijk naar f 13,Vrij dagmorgen was het echter nog min der: de middel werd afgemijnd voor f 12,02 met een aanbod van 20 ton. De grove was iets hoger: 2 ton vond een koper voor f 13,54 en de rest ging weg voor f 13,Deze notering maakten ook de picklers. Het hoogst roteerden de drielingen, welke wer den afgemijnd voor f 15,46. Het to tale aanbod was 30.000 kg. daarom stopte ik ermee en wilde er vandoor. Misschien slingerde ik wat, ze lachten me uit. Als ze me nu maar stil m'n gang hadden laten gaan, was er niks aan de hand geweest. Ik had wel een hooiberg of zo opge zocht. Mag dat?" „Misschien wel, misschien niet De boeren hier kijken gelukkig niet zo nauw." „Maar toen kwam er net een wa gen van de politie langs. Voor ik er erg in had, zat ik er in en brachten ze me hierheen. Jammer, hè?" „Ome Giep, beloof me eens wat." „Alles wat je wilt meneer." „Doe het niet meer. Je bent al zo oud. Eigenlijk dacht ik, dat je veel verstandiger was geworden de laat ste jaren." „Was ik ook, meneer. Eén of twee borrels per dag. Nooit meer." „Als je beterschap belooft, Giep, mag je straks weer gaan en laten ze het erbij, ómdat jé ons de laatste jaren geen zorgen hebt gegeven." „Echt, meneer?" „Ik denk van wel. Dacht je, dat ze gisteravond tot elkaar gezegd hebben: Fijn, jongens, we hebben ome Giep weer es te pakken?" De oude man schudde zijn hoofd. „Nee. zo zijn jullie niet. Tenminste niet in deze streek. Ik loop lang ge noeg mee". „Dat 'dacht ik. Doen we het, Giep" „M'n hand erop. meneer. Enne ik zal u iets vertellen, waar u wat aan hebt. Omdat jullie zo geschikt voor mij zijn. Voor wat hoort wat." „Wat is he( Giep?" Informeerde Hoolwerf, nauwelijks geïnteresseerd. „Jullie zoeken naar een vrouw, hè? Die een dag of wat geleden er van door is gegaan." Hoolwerf keek de arrestant ver wonderd aan. „Hoe weet jij dat?" „O, als je, zoals ik, dagelijks langs de weg bent. hoor je van alles. Nou, ik weet niet of ze het. is ,maar laatst, op een vroege morgen, liep ik langs een zomerhuisje en daar hooide ik een man en een vrouw tegen elkaar praten. Maar ze waren niet ge trouwd". (Wordt vervolgd). 40 Feuilleton door Frank van Falckenoort 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4