ZEVEN JONGELUI ZATEN DAG VAST OP ZANDPLAAT Opheffing militaire basis in Arabische landen P.S.P.-protest tegen strijd in Vietnam Inbraak bij garagebedrijf te Steenbergen LAATSTE NIEUWS STREEKNIEUWS Grotere belangstelling voor bijenteelt i Anjjslig avontuur op tie „Neeltje Jans" Gevonden vooiwetpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de volgende in de maand augus tus 1967 gevonden voorwerpen: Een zonnebril, een polshorloge, een sierbrcche, een baddoek, een pad vinders riem, een zonnebril, een zwarte damesfiets, een verzekerings plaatje van een bromfiets, een kam peeruitrusting. een slipper, een kin- derportemonnaie, een kentekenplaat BB 08-91, een badlaken en een schooletui. Het autoverkeer over de Grevelingendam De teller op de Grevclingendam noteerde voor de maand augustus 145826 auto's. Dat betekent dat in augustus tusser. de 50.000 en 55.000 auto's minder over de dam passeer den dan in de maand juli. Het is in de dagaantallen de laatste weken ook duidelijk te zien dat de vakantie voorbij is. De stand was per 1 sep tember 2.681.692. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op donderdag 14 september in open bare zitting bijeenkomen, om een 19 punten tellende agenda af te wer ken. o.a.: krediet nieuwe oliestook centrale verwarmingskachel voor het gemeentehuis en idem voer de openbare school; krediet voor aan schaffing van een nieuwe taalme thode voor de bijzondere lagere school, behandeling van de verzoe ken van de watersportvereniging „Bru"; bespreking in verband met de verstrekking van een opdracht tot het opstellen van plannen inzake de recreatieve aankleding van de zuid kant van de Grevelingen; riolerings plan en bestratingsplan West II. Het college van b. en w. stelt voor bezwaar te maken tegen het ont werp tertiair wegenplan voor Zee land 1968. Verder is er een voorstel tot het geven van een opdracht aan de firma van de Velde, tot het maken van een insteekweg met bijkomende werken op het industrieterrein langs de Dorpsweg en toekenning vergoeding vakonderwijs over 1966 t.b.v. de bij zondere lagere school. Drie-jarig jongetje aangereden De driejarige Frank van der Vlies, een kind van de heer van der Vlies, die het sportvisserscentrum exploi teert, dat hij „De Kotter" heeft ge noemd, stak op zijn kinderfietsje, toen hij in een onbewaakt ogenblik aan het ouderlijk toezicht was ont snapt,de snelwegover van de toe gangsweg naar de Grevelingendam, juist op het viaduct dat de weg langs de Noorddijk overspant. Het ventje reed tegen een auto, bestuurd door de heer J. van H. uit Zierikzee, ikwam te vallen en werd met won den aan het gezicht en vermoedelijk inwendige kneuzingen opgenomen. Met het oog op dit laatste achtte dokter van Leeuwen uit Bruinisse, die eerste hulp verleende, opneming in het Dijikzigtzielcenhuis te Rotter dam gewenst. De politie maakte de baan vrij - voor de ziekenauto en in minder dan een uur was men in Rot terdam, mede omdat de Baren- ■drechtse politie de brug dicht 'hield. Voetballer brak sleutelbeen Bij de zaterdagmiddag op het sportpark Bannink gespeelde voet balwedstrijd MEVO II-ZSC had de speler van ZSC Gert Kooman, het ongeluk zodanig te vallen dat hij hierbij zijn sleutelbeen brak. Daar ZSC geen invallers bij zich had, en het ongeluk kort voor de rust plaats vcn'd, moest het resterende deel van de wedstrijd met 10 man worden ge speeld. Ondanks deze handicap slaagde ZSC er nog in een 2-0 ach terstand in een 2-2 gelijkspel' om te zetten. SPORTBERICHTEN VOETBAL DFS A I-Luctor AI 6-3 De jeugdploeg van DFS heeft na de grote zege van vorige week in Goes, nu ook thuis gewonnen van Luctor uit Heinkszand. De thuisclub had een geheel andere ploeg opge steld waarvan er maar drie in de vorige strijd meededen. Spelersover schot noopt de elftalcommissie tot ihet instellen van een soort roulatie systeem. De overwinning was volkomen verdiend, hoewel de Luctor-aanval zeer gevaarlijk was. Invaller Sjaak de Lange die de gewonde Johnny Kik verving, deed na de rust schit terend werk en talloze scoringskan sen maakte hij onschadelijk. De ruststand was 4-2 in het voordeel dér thuisclub. De doelpuntenmakers waren Jan v. d. Klooster (4) en Jopie Roos (2). Voor Luctor scoorden Bert Janse, Jan Merau en Albert van Leeuwen. Chartoein: CHARTOEM, 1-9. Op de Arabische tcpconferentie in Chartoem is beslo ten tot de opheffing van alle buiten landse militaire bases in Arabische landen. Op de conferentie is vrede met Is raël, erkenning van de staat Israël of onderhandeling met dat land van de hand gewezen. I'olitie zoekt beroofde vrouw AMSTERDAM. 3-9. Zaterdagmid- dag rond twee uur heeft de 26-jarige Turkse gastarbeider J. K. op de Nieuwe Zijds Voorburgwal in Am sterdam een vrouw van haar hand tasje beroofd en daarmee de benen genomen. Getuigen van het voorval gingen de man achterna en wisten hem na een spannende race te over meesteren. Ook het tasje, waarin een flink bedrag aan geld, maar geen identiteitspapieren werd terugge vonden. Toen men tas en Turk aan de politie had overgeleverd, bleek de beroofde vrouw verdwenen. Do politie zit nu met een Turk, een tas je en de handen in het haar, want zonder aanklacht van de beroofde kan zij weinig uitrichten. Kappersbedienden willen graag graantje meepikken UTRECHT, 4-9. De christelijke bond van kapperspersoneel, aange sloten bij het C.N.V., betreurt het, dat de kappersbedienden niet volle dig hebben meegeprofiteerd van welvaart en vooruitgang. „We zijn de laatste jaren iets ingelopen, maar vergeleken met andere bedrijfstak ken hebben wij geen gelijke tred ge houden", klaagde heden (maandag)- ochtend de voorzitter van de C.B.K., de heer B. Kloppenburg uit Hooge- veen, bij de opening van de alge mene vergadering van zijn organi satie in Utrecht. Voetballer overleden tijdens wedstrijd VELP, 3-9. Zaterdagmiddag ds te Velp 'tijdens de voetbalwedstrijd DVOV 2-Blauw Geel '55 2 de speler van DVOV H. Heyer op het veld door een hartverlamming getroffen. De heer Meyer, een 41-jai*ige 'belasting ambtenaar uit Arnhem, laat een vrouw en twee kinderen achter. Een trieste bijkomstigheid was, dat de heer Meyer de laatste jaren alleen in het veteranenelftal van DVOV uitkwam: Het tweede elftal kampte echter met een spelerstekort en men deed daarom een beroep op hem het elftal te completeren. Alle wedstrij den van de Velpse club werden ver der afgelast. UTRECHT. 2-9. Naar aanleiding van de berichten over uitbreiding van de Verenigde Staten van het aantal bombardementsdoelen in Noord-Vietnam, heeft de PSP aan de Amerikaanse ambassade in Den Haag het volgende telegram ge?cn- den: „Het partijbestuur van de Pa cifistisch Socialistische Partij pro testeert scherp legen het besluit van Amerikaanse regering om opnieuw uitbreiding te geven aan het aantal te bombarderen doelen in Noord- V Iet-nam, een uitbreiding, die d- kans cp het ontslaan van een we reldoorlog opnieuw vergroot". Aan de Nederlandse minister van buitenlandse zaken telegrafeerde de P.S.P. als volgt: „Meent uwe excel lentie niet, dat, nu de Amerikaanss regering besloten heeft om opnieuw uitbreiding te geven aan het aantal te bombarderen doelen in Noord- Vietnam, nu zeker het ogenblik is aangebroken cm uwerzijds uitvoe ring te geven aan de motie-Schuyt inzake Vietnam?". Voetbrug bij Buiuiik ingestort BUNNIK, 4-9. Een vrachtauto met een kraan heeft in de nacht van zondag op maandag bij Bunnik een voetbrug over rijksweg 12 aangere den, waardoor het bouwsel instortte. Door de grote ravage is het verkeer gestremd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Man overreden door auto van zijn vriend DEN HAAG, 3-9. Do 32-jarige chauffeur H. W. Westerbeek uit Die penveen is zaterdagnacht om een uur in deze plaats overreden door de auto van zijn vriend. De heer Wes terbeek kwam tussen de bomen van daan en stak de weg over, zonder op de auto te letten. De man werd vervoerd naar hel ziekenhuis, waar hij later overleed. Wethouder opent kelder voor Rotterdamse provo's ROTTERDAM, 2-9. Aan de Maas kade in Rotterdam heeft wethouder G. Z. de Vos zaterdagmiddag onder grote belangstelling door het intrap pen van een papieren deur, de pro vokelder „De Leiperd" geopend. De gemeente Rotterdam stelde destijds een bedrag van f 40.000 beschikbaar om deze kelder bewoonbaar te ma ken voor de Rotterdamse provo's. AMSTERDAM. Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld een aantal straten in het nieuwe stads deel Nieuwendam, in Amsterdam noord, te noemen naar het Rode Krujs en naar personen die bij het Rode Kruis nauw betrokken zijn ge weest. STEENBERGEN, 2-9. In de nacht van donderdag op vrijdag is inge broken in de garage van de firma P. L. Mangnus en Van der Heijden in de Kerkstraat te Steenbergen. Door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde kwamen de in brekers de garage binnen, waar zij vervolgens verschillende deuren for ceerden tot ze tenslotte terecht kwa men in een kantoorgebouw. Met een snijbrander, die zij uit de garage ge haald hadden, sneden de inbrekers de brandkast open. Een bedrag van 2500 gulden en alle weeklonen van het personeel werden gestolen. Voorts verschillende automaterialen, sleu tels, boormachines en diverse siga ren- en sigarettenaanstekers. De Even-Tideterug in de haven van Burghsluis (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). BURGHSLUIS, 4-9. Een wat mys terieuze zaak met een jacht heeft zich vrfjdag en zaterdag afgespeeld cp de grote zandbank de Neeltje Jans, tussen Schouwen en Noord- Beveland. Op deze bank liep vrijdag avond een jacht, een z.g. kajuitjacht genaamd „Even Tide", eigendom der jachtwerf Kestelco uit Brouwersha ven met aan boord 7 jongelui waar onder 3 meisjes. De stranding ge beurde kort na hoog water en het jacht zat weldra droog op de zand bank. Gelukkig was het een ptat- boomschip zedat gevaar voor om slaan niet aanwezig was. De „Even Tide" lag op een punt dat men vindt door een denkbeeldige lijn te trekken van Burghsluis naar Wissenkerke. Het gezelschap bleef aan boord en wachtte totdat het hoge water hen van de plaat zou verlossen. In de nacht werd met hoogtij door een deel dor bemanning flink geduwd doch tevergeefs. De zaterdag brak aan en weer lag het schip hoog en droog op de plaat zand. In de middag werden opnieuw pogingen in het werk ge steld om los te komen, doch opnieuw tevergeefs. Toen in de namiddag het water weer afging en de toestand minder goed werd doordat het weer ging verslechteren werd getracht de aandacht te trekken van voorbij va rende of in de buurt 'liggende sche pen. Met een kledingstuk aan een stok werd naar het dichtsbijzijnde visboertje geseind en met succes. Deze opvarende, een Belgische sportvisser voer met zijn bootje naar Colijnsplaat en lichtte de schipper der reddingboot van Burghslui de „President Jan Leis" in. Omstreeks zes uur zaterdagavond voer schipper Kees Schot met zijn bemanning uit en ontdekte de 7 opvarenden op de plaat. Zij moesten nog een flinke ki lometer lopen om een plaats te be reiken waar zij aan boord van de boot genomen konden worden. Don ker was het al toen zij in Burghsluis aankwamen waarna zij een onderdak venden in Grand hotel „Witte van Haemstede". Zondagmorgen vertrok ken zij liftend naar huis nadat in de nacht de ouders der aan boord zijnde meisjes hun dochters al hadden af gehaald. De jongelui, in leeftijd variërend van 21 tot 26 jaar, waren afkomstig uit Utrecht en Oudenbosch. Ze had den de bcot twee weken gehuurd om ermee de Noordzee op te gaan. Nie mand had echter ook maar enige er varing in zeezeilen. Eerst voeren zij naar Oostende om wat ervaring op te doen en vandaar begonnen zij aan de oversteek naar de Engelse kust. Halverwege de reis werden de mees te opvarenden zeeziek en men be sloot maar naar Nederland terug te varen. De leider was de 26-jarige Bos sche cud-student lichamelijke op- v.'.„ "irg L. M. F. van Stralen. Vrij dag kwamen zij in Vlissingen aan. Cm Walcheren heen varend probeer den ze naar Zierikzee te komen. Zi;"f!v"c!naj::ccc Iturger- kaïxlidaal wil ongeldig- verklaring van verkiezing SAIGON, 4-9. De Zuidvietname- se advocaat Troeng Dinh Dzoe, die naar het zich laat aanzien bij de presidentsverkiezingen van zondag verrassend op de tweede plaats ach ter Ngoejen Van Thieu is geëindigd, heeft maandagochtend te kennen ge geven dat hij de grondwetgevende vergadering om ongeldigverklaring van dc verkiezingen zal vragen in verband met fraudegevallen. Hij wiil trachten de bewijzen van de volgens hem in diverse gebieden gepleegde knoeierijen te verzamelert en daaruit dossiers samen te stellen. Hij zal daarover met de andere burger kandidaten in contact treden. 's Avonds vertrokken zij, koersend op de lichtboeien. Het licht van boei 18 zou volgens de heer Van Stralen met gebrand hebben en daardoor zijn zij uit de koers geraakt. Toen zij in de modder kwamen vast te.zit ten was het duidelijk gewerden dat zij op een verkeerde boei hadden ge varen. Zondagmiddag vertrok de „Jan Leis" opnieuw naar de Neeltje Jans om te proberen het jacht vlot te trekken. Wegens de zeer lage water stand op de bank en de vrij onstui mige zee werd de vlet van de schip per der reddingsboot meegenomen en dit kleine motorscheepje bracht een tros van meer dan 200 meter over naar het onwrikbaar vastzitten de scheepje. De beide motoren: der „Leis" kenden geen pardon en trok ken het acht meter lange jacht orh- Succes voor „Schouwse Ruiters" te Zevenbergen Op woensdag 30 aug. werd te Ze venbergen het jaarlijks concours hippique gehouden, dat mede door de aanwezigheid van het talrijke publiek en de grote deelname (meer dan 200 paarden) zeer goed is ge slaagd. Het achttal van de „Schouw se Ruiters" behaalde de 4e prijs in de klasse M dressuur. In de individuele dressuurproef L 2 behaalde de heer P, Klompe op Romeo de 3e prijs en de heer J. J. de Wilde op Snip behaalde de 6e prijs in de dressuur klasse L 1. Verder behaalde de groep van de „Schouwse Ruiters", bestaande uit mej. G. Steendijk, de heer J. W. van Oeveren en de heer C. Stouten de 5e prijs in het nummer Patrouille springen. KERKWERVE Benoeming gemeentewerkman Door burgemeester en wethouders van MiddensChouwen werd de heer J. M. Neele te Kerkwerve benoemd als gemeentewerkman. Huishoudelijke voorlichting Uitgaande van de Stichting Huis houdelijke Voorlichting ten Platte- lande wordt 'te Kerkwerve een cur sus „Kleine cadeautjes" georgani seerd. HAAMSTEDE-BURGH Emmabloem-collecte groot succes De Emmabloem-collecte te Haam stede en Burgh, gehouden in de laat ste week van augustus is een groot succes geworden. Het totale eindbe drag werd f 827,69, hetgeen een, re cord betekent. In vergelijking met 1966 werd ongeveer f 136 meer ge offerd. Het bestuur van de afdeling Haamstede-Burgh van het Groene Kruis is 'de mild gestemde gevers en geefsters bijzonder dankbaar evenals de ijverige collectanten en collectrices die opnieuw bewezen dat een goed uitgevoerde bussencolleete tot bijzonder goede resultaten kan leiden. Zoals bekend blijft dit bedrag bijna in zijn geheel ten goede van het Groene Kruiswerk in Haamstede en Burgh. „Nu met Hope" weer bijeen De zangvereniging „Nu met Hope" uit Burgh gaat na een rustperiode van enige maanden weer verder met het instuderen van nieuwe en het repeteren van het bestaande liedjes programma. De repetities worden ge houden in het vakantie-oord „De Koebel" aan de Zandstraat en be ginnen op a.s. donderdagavond. De leiding van het koor is weer in han den van de heer M. Hoogenstein. RENESSE Hengelwedstrijd De Westerschouwse hengelsport vereniging „De Krabbe" viste zon dagmorgen in onderling competitie Geslaagde inikersdag ASSEN, 2-9. De voorzitter van de Vereniging ter Bevordering van de Bijenteelt in Nederland de heer mr. L. R. J. van Rappard uit Gorinchem heeft in zijn openingstoespraak op de landelijke dmkersdag die in Assen werd gehouden, geconstateerd dat de belangstelling voor de bijenteelt groeiende is. Gezien ook de situatie in an'dere landen die het nodig maakte dat de Nederlandse bijen houders zowel in het noorden als in het zuiden van het land gaan samen werken, is het jammer dat er mo menteel van een fusie tussen Rooms katholieke vereniging en de algeme ne vereniging geen sprake kan zijn, zei de heer van Rappard die voorts graag zou zien dat er van de zijde van de regering wat meer construc tieve belangstelling voor de bijen teelt komt. De imkersdag trok ruim 600 bijen houders uit alle delen van ons land. ZIERIKZEE, 4-9. Een fraaie opname uit vroeger jaren van het s.s. „De Schelde" aan het Havenhoofd te Zie- rikzee. Het schip, eigendom van re derij Van der Schuyt onderhield de dienst Zierikzee-Rotterdam. Het huisje op de foto werd bewoond tot begin van deze eeuw en is in- de tweede wereldoorlog afgebrokenOp dit huis was een havenlicht geplaatst Tijdens de zondagse wandelingen was het huisje een bekend rustpunt waar dan bjer en limonade werd ge kocht. ver waardoor de mast het water raakte en zo kwam het los van zijn tijdelijke ligplaats, veerde weer op en dreef weldra weer in het diepe. De stuurman en de 2e machinist der reddingsboot de heren H. Laud eg ent en A. Thijsse werden op het jacht gezet dat gelukkig geen water maak te en alleen beschadigd was aan het voorschip. Tijdens het lostrekken van het jacht krseg de meevarende 3K.cn van de schipper der reddings boot, Jo Schot een klap van de tros. waardoor hij even bewusteloos ge raakte. Tevens verloor de motorvlet zijn roer. Cp de tros van 200 meter sleepte de „Jan Leis" het jachtje langzaam naar de haven van Burghsluis. De hoge zee deed beide schepen flink te keer gaan en v.;oral het jacht hob belde over de golven. Op het jacht kregen Landegent en Thijsse na een uitgebreid onder-zoek de motor op ga-g zedat het weldra de tros kon 'osgccien en alleen de haven van Burghsluis binnenveer. Het koos lig plaats naast de „President Jan Leis". De belangstelling ep de haven van Burghsluis was groot en met kijkers werd het sleep werk dat meer voor de Noor--Bevel? ndse kust gebeurde gade geslagen. Gelukkig voor de ei genaar heeft niemand het onbeman de jacht cp de zandbank opgemerkt omdat anders een mogelijke betreder er financieel voordeel uit kan slaan in de geert van een altijd nog geldig zijnde zeewet. In de loop van zon dagavond zouden een Zwitsers ge zelschap dat het scheepje gehuurd had, al aan booa-d komen en vandaag (maandag) zouden de hoogst nodige reparaties verricht worden. verband aan het strand te Renesse, ter hoogte van „Kijkduin". Er waren 21 deelnemex-s. De uitslag was als volgt: 1. M. Wessels sr. 255 pnt.; 2. D. de Lange 250 pnt.; 3. J. Hart 200 pnt.; 4. D. de Rijke 165 pnt. 125 pun ten kregen: P. Duson, J. Tuinman, M. v. d. Have, A. P. Deurloo, J. Ver- hage, Joh. v. d. Bos en Ad Deurloo. BROUWERSHAVEN Tentoonstelling „Floralia" Aanstaande zaterdag 9 september houdt de bloemenvereniging „Flora- lia" te Brouwershaven haar jaar lijkse bloemententoonstelling in de oude 'kleuterschool. De planten moe ten worden gebracht van half negen tot 10 uur. waarna ze zullen worden gekeurd door de heer van Sluis te Haamstede. Evenals vorige jaren zullen de kinderen ook een prijs kunnen behalen met het inleveren van een tuirvboeket en de leden van „Floralia" met een bloemstukje. Des middags kunnen de bezoekers mooie prijzen wirrnen bij de grabbelton en de brievensport. NIEUWERKERK Aanrijding op rijksweg 18 Vrijdag had een ongeval plaats op rijksweg 18 nabij Capelle te Nieu- werkerk. Mej. K. reed met een per sonenauto richting Zierikzee en wil de de inrit van haar woning oprij den, terwijl uit de richting Zierikzee een bromfiets naderde. Door de drukte op de weg bemerkte zij de rijder te laat op, en ofschoon zij trachtte een aanrijding te vermijden, kon een botsing niet worden voor komen, waarbij de auto in de sloot geraakte en de bromfiets werd be schadigd. De berijder C. V. uit Nieu we Tonge werd licht gewond. Dr. L. v. d. Zande verleende eerste hulp. BRUINISSE Jaarvergadering schaakvereniging Donderdagavond 31 augustus hield de schaakvereniging T.O.G. de jaar vergadering .in café „Het Centrum". Na de opening werd gesproken over de onderlinge competitie en ook over de Zeeuwse competitie, waaraan men dank zij de hulp van gemeente raad en giften uit andere bron kan gaan deelnemen. Een en ander werd deskundig toegelidht door de heer J. Enzlin, secretaris van de Zeeuwse Schaakbond uit Zierikzee. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de hei'en P. van de Velde en W. Vlam. Tot kascontrolecommis sie werden ibenoemd de heren J. van den Berge en B. de Ruiter, tot 2e wedstrijdleider de heer Th. Muller. Door de heer Enzlin werd een snelschaakcompetitie georganiseerd, die onder veel plezier werd gespeeld. Geanimeerde discussies kenmerkten verder deze geslaagde avond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2