tretford Slapend Over 't Stuur J&K een cïfloMnette verdwijnt Wat biedt de BEELDBUIS? Cier gevangen Voor 55 jaar.... ADVERTENTIE S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. De chauffeur van de tank wagen, die dezer dagen bij Martelange in België veron gelukte en ontplofte, is vol gens de laatste berichten oververmoeid geweest en vermoedelijk over het stuur in slaap gevallen. Deze ongelukken zijn gemakkelijk te voorkomen! Elke autobestuurder heeft een aan tal vijanden, die zijn leven en dat van zijn mede-weggebruikers vaak op verraderlijke wijze belagen Wij denken in de eerste plaats aan be paalde weersomstandigheden, zoals mist, ijzel en gladheid bij de eerste regenval na een droge periode. Maar daarnaast waart er nog een andere en minstens even gevaarlijke ver- keersvijand rend, die niets met het weer te maken heeft, maar alléén met de bestuurder. Het is de vermoeidheid. Lang on derdrukte of plotseling opkomende slaap heeft in vele gezinnen al heel wat rouw gebracht en het is daarom de plicht van iedere automobilist, zo veel mogelijk maatregelen te treffen om dit gevaar te bezweren. Vele mogelijkheden om fit te blijven Vooral in de winter, als in de au to de verwarming aanstaat, maar ook tijdens de warme zomerdagen, als we ons echt loom voelen, heb ben velen met - meestal plotseling opkomende slaap te kampen. Welke mogelijkheden bestaan er, om dit ge vaar het hoofd te kunnen bieden? Een werkelijk afdoend middel te gen vermoeidheid - en een middel dat bovendien ongevaarlijk is - be staat niet. Wel worden er verschil lende preparaten als zodanig aange boden, doch wij willen het gebruik c'aarvan ten stelligste ontraden. Als het gaat om uw lichamelijk welzijn, kunt u niet voorzichtig genoeg zijn. Het zal niet de eerste maal zijn, dat het gebruik van „opwekkende mid delen" schadelijke gevolgen heeft gehad. Iedereen heeft het tegenwoordig druk en iedereen werkt hard om al les „bij" te houden. Dit is nu eenmaal een logisch gevolg van de tijdsom standigheden. Om echter lichamelijk en geestelijk in staat te zijn, onder deze zware omstandigheden het werk te kunnen hlijven verrichten, is het noodzakelijk alle aandacht te beste den aan voldoende nachtrust. En die schiet er 'helaas al te vaak bij in. Slaap langer Voor de automobilist is nachtrust nog belangrijker dan olie en benzine, omdat een gebrek hieraan ernstige gevolgen kan hebben. Wanneer u de huisarts vraagt, wat er te doen is tegen vermoeidheid achter het stuur, zal ook zijn eerste antwoord luiden: zorg voor voldoende nachtrust, of neem de tijd voor een middagslaapje Maar zelfs als dit geregeld is, hebt u het spook van de plotseling opko mende slaap nog niet geheel uitge bannen. Voor menigeen is het auto rijden immers bijzaak tijdens belang rijke zakenreizen met inspannende gesprekken of vermoeiende vergade ringen. De mensen op de weg hebben hun hoofd allemaal bij heel andere dingen dan bij de weg alleen. Zij overwegen wat er bij het vorige be zoek ter sprake kwam en hoe zij de volgende cliënt moeten aanpakken, of ze denken aan ander werk wat die dag gedaan moet worden. Anderen hebben hun gedachten bij vrouw en familie-omstandigheden of te betalen rekeningen. Daarom is het belangrijk, het auto rijden geheel te scheiden van de za kelijke beslommeringen. Werk de ad ministratie bij vóór u start. Laat de auto thuis als u naar een langdurige vergadering toe moet en bij voorbaat weet dat u daar „roezig" in het hoofd vandaan komt. Is het onmogelijk van een ander vervoermiddel gebruik te maken, zorg dan in elk geval voor frisse lucht. Uitlaatgassen Frisse lucht brengt u niet in de wagen door de ventilator van de ver warming harder te laten draaien en „koude" lucht binnen te laten zuigen. Op drukke wegen, en zeker in de stad, zuigt uw autoverwarming im mers juist de laag hangende uitlaat- Zeeman verdronken AMSTERDAM, 28-8. In het open- havenfront voor het centraal slation in Amsterdam is maandag door de rijkspolitie te water het stoffelijk overschot aangetroffen van de 34- jarige zeeman B. Oort uit Giethoorn. De man, opvarende van een Neder lands zeeschip, is vermoedelijk op 24 augustus, toen zijn schip in Am sterdam arriveerde en hij met verlof naar zijn woonplaats zou gaan, te water geraakt en verdronken. Er is geen spoor van misdrijf door de po litie geconstateerd. Allergisch voor werk CARAMAN1CO TERME (Italië), 28- 8. Sommige mensen zijn allergisch voor werk. Een rapport, dat is uit gebracht aan een Italiaanse medi sche conferentie in Caramanico Ter- me, zegt dat spierarbeid een extra hoeveelheid histamine in het bloed brengt, die bij hen allergische ver schijnselen als huiduitslag veroor zaakt. Kincl onder tractor LICHTENVOORDE, 28-8. Maan dagmiddag omstreeks half twee ge raakte het driejarig zoontje van de familie Arink-Ubbink te Lievelde (gem. Lichtenvoorde) bij zijn vader onder de tractor. Het kindje, dat achter op de tractor stond, viel er door de oneffenheid van het weiland af en geraakte, nadat de vader de tractor in zijn vrij loop had gezet, door de achteruitlopende tractor on der het rechterwiel. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te En schedé, is het kind overleden. zuiver briljant overdreven om te gev$n?" Niet als een geschenk meer wil zijn dan zo maar een ge baar, maar de gevoelens wil vertolken van diepe, blijvende genegenheid. Want In bril jant, de zuiverste van alle edelstenen, schittert de eeu wigheid. Na talloze jaren nog even zuiver als op de dag dat u haar dit geschenk gaf. En nog even waardevol. Want briljant is hardór dan de hardste valuta. Dat is zeker niet overdreven. Wij zullen u graag over alle facetten van onze flonkerende kollektie van advies dienen. Be {Twaalf Apostelen FIRMA C. VAN TILBURG DEN BOER HAVENPLEIN 8 - ZIERIKZEE TEL 2731 KON. JUL1ANASTRAAT 35 - BRUINISSE gassen van de voor u rijdende auto's op. Beter is het, er een gewoonte van de maken zomer en winter te rijden met een iets geopend raam. Tijdens het rijden kan een smalle kier net een vleugje frisse wind over het ge zicht van de bestuurder doen strij ken. Staat de wagen stil in de zon, dan voorkomen spleten links en rechts dat de lucht in uw broeikas een te hoge temperatuur krijgt. Is er veel gerookt door mede-in zittenden, draai dan éven de ramen flink open en laat de vêntilatie op volle kracht werken, dan kunt u weer dieper ademhalen. Zet in een file altijd ventilatie en verwarming af! Stap uit! Een andere belangrijke factor is, dat niet te lang aan één stuk wordt gereden. Stap van tijd tot tijd eens uit en zeker om de 150 km. 'n Loopje van enkele minuten verkwikt reeds en mocht u zich moe gevoelen, ge bruik eens een consumptie (zonder alcohol) en ontspan niet alleen het lichaam, maar vooral uw geest! Een gesprek onderweg kan ook gunstig werken, terwijl de radio op dit punt een belangrijk accessoire is. De kosten van zo'n klein toestel kun nen veel grotere kosten bij schade vooi'komen, om maar te zwijgen van het eventuele menselijk leed. Zware en uitgebreide maaltijden moeten worden vermeden door ieder die nog een lange rit voor de boeg heeft, want hoe gezellig en lekker het eten elders ook kan zijn, de slaap zal zich na de voeding onherroepe lijk aankondigen. En" met die opko mende slaap arriveert ook de kans op verslapping van de aandacht, die juist in het drukke wegverkeer zo belangrijk is. En moet u onderweg een hapje nemen tegen de honger, gebruik dan daarna nog een extra kop koffie of een glas cola om u fit te houden. Een gewaarschuwd man telt voor twee! ADVERTENTIE DODELIJKE ONGELUKKEN DONKERBROEK. Op de provin ciale weg Smilde-Drachten te Oost- st'ellingswerf is de 86-jarige C. van den Hengel uit Donkerbroek veron gelukt. De bejaarde man stak lopend de weg over en werd gegrepen door een bestelauto. "WOGNUM. Op een kruispunt te Wognum is de 18-jarige J. P. Bijman uit deze gemeente om het leven ge komen. De jongen reed op eer* bromfiets en raakte, toen hij een vluchtheuvel links wilde passeren, de betonnen stoeprand hiervan waar na hij tegen een lichtmast botste. Een achteropzittende vriend van de jongen werd ernstig gewond opge nomen in een ziekenhuis te Hoorn. DEN HAAG. Op de provinciale weg is de 25-jarige fabrieksarbeider T. H. M. Willems uit Beers van zijn bromfiets gevallen en door een per sonenauto overreden. De jongeman is ter plaatse overleden. BARNEVELD. In het Boerhaave ziekenhuis te Harderwijk is de 43-ja- rige mevrouw C. P. Inneme-Schilte uit Den Haag overleden. Zij was be- trokken geraakt bij een aanrijding op de rijksweg Apeldoorn-Amersfoort nabij Garderen. ROSMALEN. Op de Parallelweg bij rijksweg 55 in de gemeente Ros malen (N.-B.) had in Ede een ver keersongeluk plaats waarbij de 18- jarige J. G. Tienesen uit Nijmegen dodelijk werd gewond. Bekijk het vanavond op uw scherm TAPIJT Bekijk't morgen op de hand bij: WONINGINRICHTING H. DE VLIEGER Meelstraat 21 - Zierikzee Telefoon (01110) 2305 NIEUW VENNEP. Mevrouw H. Meeldijk-Scheepbouwer (38 jaar) uit Nieuw Vennep is in haar woonplaats verongelukt, toen ze op de fiets op de Venneperweg linksaf wilde slaan en door een achterop komende auto werd aangereden. Haar vijfjarig dochtertje, dat achterop de fiets zat, werd levensgevaarlijk gewond over gebracht naar het „Elisabeth Gast huis" in Haarlem. WOENSDAG 30 AUGUSTUS. NED. I. In het middagprogramma van de AVRO gaat Dan v. d. Wal Bake naar het vliegveld Teuge om de jeugdige kijkers het een en ander te laten zien van de activiteiten van de KNVVL. Voor de jeugd is ook het uurtje tussen zeven en acht; in de reeks sprookjes deze keer het ver haal van AH Baba en de veertig ro vers. Erg spannend en griezelig. Na het journaal van acht uur eerst een comedy caper. De rest van het NTS- programma hoort thuis in de cate gorie „drama", nl. een kort televisie spel gebaseerd op een van de no velles van de Duitse schrijver Hein- rich Böll. In „De Oproep" vertelt Böll wat de oorlog betekent voor de individuele mens. Een jongeman krijgt een oproep om te komen. Wat zal de toekomst hem brengen? Nie mand weet hetDe h:ofdfilm graaft aanzienlijk minder diep. Het is „Les Canailles" („Wraak van een verdachte"), een spannende, goed gemaakte thriller, waarvan onge twijfeld vele kijkers zullen genieten. NED. II. Voor het laatst opent het tweede-net-programma met een Beatle (teken)-filmpje, want de voorraad is uitgeput. AVRO's sport- panorama is vanavond gewijd aan twee sporten: atletiek en bokseiï. Daarna nog maar één programma onderdeel en wel The Wild Wild West, terug naar lang vervlogen tij den toen er nog romantiek was en sterke mannen helden konden wor den. DONDERDAG 31 AUGUSTUS. NED. I. Na de Minimolen en het nieuws tot acht uur nog een hele serie korte programma's: de Verre kijker, een comedy caper, een paar minuten oDer de wereldkampioen- schappen wielrennen op de weg en de toeristische tips voor het week einde. Na het journaal gaat de NC RV verder met de finale van het amateurprogramma Rodeo. Uit de voorronden zijn enkele winnaars overgegaan naar de finale van van avond. Meestal zangers, zangeressen en orkestjes. Tegen negenen een TV- spel van de Engelsman Ted Allan naar het boek Mandjes uit Mexico van Ben Traven. Hij was een soci aal zeer bewogen mens, die als een soort voorloper van John Steinbeck zeer kleurrijke romans schreef, waar -in hij de sociale misstanden die hij tegenkwam fel hekelde. Zo ook in Mandjes van Mexico, dat zich af speelt in het Mexicaanse land, waar nog ontstellende armoede heerste, toen Traven er woonde (nu trouwens nog). In de hoofdrollen o.m. Paul Cammermans, Max Croiset en Hetty Verhoogt. NED. II. Coronation street vormt zoals gewoonlijk het openingspro gramma voor de VARA op het twee de net. Daarna een stukje van het betere kluchtwerk van achter het ijzeren gordijn. De Tsjechische tele visie zond Auto-revue in voor het festival in Montreux en aan deze inzending werd de grote prijs van de stad Montreux toegekend. Het laatste onderdeel van het VARA- programma is getiteld het Eind van het Lied, een televisieversie van de bekende radio-serie Onder de groene Linde. Na het laatste nieuws volgt nog de gebruikelijke uitzending van de kerken. Het is een Duitse film over de missie in Japan, getiteld Gaat en Onderwijst. WOENSDAG 30 AUGUSTUS. NED. I: 17.00 Tech-drie; 17.35 Ein de; 18.45 Minimolen; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 Er was eens 19.51 Socutera: 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Monty Banks; 20.35 De oproep; 21.00 De wraak van een verdachte; 22.40 Journaal. NED. II: 20.00 Journaal; 20.01 Ster 20.05 The beatles; 20.25 Sportpano- rama21.20 The wild wild west; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. DONDERDAG 31 AUGUSTUS. NED. I: 18.45 Minimolen; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 De ver rekijker; 19.10 Van gewest tot ge west; 19.30 Andy Clyde; 19.45 We reldkampioenschappen wielrennen op de baan: 19.53 Toeristische tips; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Attentie; 20.45 Rodeo; 20.55 Mandjes uit Mexico; 22.40 Jeroen aan het woord; 22.45 Journaal. NED. II: 20.00 Journaal; 20.01 Ster 20.05 Coronation street: 20.55 Achter het nieuws; 21.20 Auto-revue; 21.50 Het einde van het lied; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Gaat en onder wijst. AMSTERDAM, 28-8. Vorige week kreeg men in Art is uit Medemblik telefonische meldingen binnen die varteerden van „Er zit een arend op m\jn dak die loert naar m'n kippen" tot „Toen ik die reusachtige vogel zag heb ik m'n kinderen maar gauw binnengehaald". De vogel, die in Medemblik vrij gemakkelijk werd gevangen door hem in een open staande schuur te jagen, bleek een jong?, vermoedelijk vale gier te zijn. Hoe dit dier in Medemblik terecht is gekomen is een raadsel. Een hoogst enkele keer wordt wel eens een vale gier, die behalve in Afrika ook in zuid-Europa voorkomt, in ons land waargenomen, doch daar het hier een jong exemplaar betreft van waarschijnlijk omstreeks een jaar oud, is volgens Artis de kans dat men hier met een dwaalgast te maken heeft, klein. Vooral omdat de vogel zeer mak is. Een valkenier uit Heemstede heeft het dier uit Medemblik opgehaald en enkele da gen onder z'n beheer gehouden voor hij hem naar Artis bracht. Wanneer blijkt dat de jonge gier niet uit een andere dierentuin is ontsnapt, zal hij een plaatsje krijgen by ttvee an dere vale gieren, die in Artis geheel los op een van de zogenaamde ge- zelschapsvelden verblijven. ADVERTENTIE maaati LUNEBURG. Leerling-smeden uit alle delen van de Duitse Bondsrepubliek treffen elkaar elk jaar weer in het kleine stadje Liineburg, om daar in de „Meisterschule des Schmiedehandswerks" de fijne kneepjes van het vak te leren. Meer dan 1000 smeden hebben de afgelopen vijftien jaar theoretisch en praktisch de nodige kennis opgedaan om zelfstandig te kunnen werken. Het beroep van hoefen wapensmid is praktisch uitgestorven, nu behoren bouw, revisie en onderhoud van landbouwmachines en landbouwwerktuigen evenzo tot het dagelijkse werk van de smid als bijvoorbeeld de bouw van aanhangers, die zich heeft ontwikkeld uit het oude beroepsbeeld van de wagensmid. Maar op de Meisterschule houdt men zich vooral bezig met de artistieke zijde van het beroep. Onze foto toont twee kunstsmeden met een meesterstuk, een ijzeren pauw. Echtpaar Dambruin-Ornéé: gouden huwelijksfeest Do In het rode busje met gele opdruk. laagt'abletten 'n blijvende uitkomst! Importeur Welbergen cx Rotterdam Tel. 010-231162 HAAMSTEDE, 28-8. In de Ver- tonsweg te Haamstede werden in de loep van de jaren 1929 tot aan 1935 een aantal boomgaarden aangelegd. Op een oude duinboerderij werd op dit gebied pionierswerk verricht door de heer K. J. Dambruin die werd ge boren in het mclenaarshuis te Renes- se. Geen soldaat dit keer die zyn vrouw hier als landsverdediger in de mobilisatie vond omdat hij afgekeurd werd uit een groep van 18 jongens die zich ter keuring naar Noordgou- we hadden begeven. Neen, in Scha- rendijke woonde in die jaren To Or- née en van Renesse naar Scharen- dijke was maar een eindje. In 1917, op de 29 augustus werd hun huwelijk voltrokken en het paar vestigde zich op een boerderij in Drente in de buurt van het dorp Bei- len. Hier op Schouwen-Duiveland was in, die oorlogstijd 'geen grond vast te krijgen. In deze noordelijke provincie boterde het echter niet op deze pas ontgonnen, bar arme grond. De meststoffen ontbraken om er een goed resultaat te kunnen halen. Na 5 jaar, in 1921 trok het echtpaar te rug naar Schouwen en betrok in Noordwelle een huis met schuur waarbij een paar bunder pachtgrond hoorde. Oost-Indische kers werd in die tijd zeer veel' geteeld. In de slap pe wintertijd trok de heer Dambruin er dan met de snosischa ar op uit om hier en daar wat vruchtbomen on der handen te nemen. Juist in die tijd liep in Zierikzee een fruitteelt cursus ond'er leiding van de assis tent Ba'lk en hij trok er heen onidat hij in die fruitteelt wel iets zag. Hij behaalde zijn diploma en in 1929 kreeg hij de kans om zich in de Westhoek te vestigen, een kans die hij gretig aannam. Aan de Vertons- iveg was heel wat te doen om de grond fruitteelt-klaar te maken en daarbij speelde de strenge en langdu rige vorst een grote rol. In april was de grond pas doorgedooid en er moest nog een deel getweediept wor den. Doch de bomen werden geplant en groeiden best daar in dat maag delijke gebied. Weldra kwamen de eerste vruchten en als een der eer sten bracht de heer Dambruin zijn appels en peren naar de tram in Haamstede die ze naar de veiling bracht. Nog steeds worden er vruch ten geplukt uit dit bijna 40 jaar ge leden gestichte bedrijf dat nu door zijn zoon wordt geleid. Zijn naam is onvergetelijk verbon den aan de Ver. tot Bevordering van het Tuinbouwonderwijs óp Schou wen-Duiveland waaronder zich de Proeftuin en de Tuinbouwschool schaarden. Hij was een der oprichters der school en lange jaren \yas hij voorzitter van deze nog steeds flore rende vereniging. Hij is momenteel erelid van deze vereniging. Het echtpaar Dambruin-Omée woont nu in de bungalow „De Bron" aan de Vertonsweg. Deze naam is afgeleid van een bel moerasgas die zich onder het bedrijf bevindt en hen jarenlang van stooksel en licht voor zag. Dinsdagavond recipieert het echtpaar in hotel Bom'. KERKNIEUWS Oud Ger. Kerk BRUINISSE. Vrijdagavond 1 sep tember a.s. om 7.15 uur ds. W. Kamp te Utrecht. ZIERIKZEE. Deze maand augus tus vormt een schril contrast met dezelfde maand van vorig jaar. Toen een tropische, ondraaglijke hitte, nu: koud, nat en somber weer. ZIERIKZEE. Bij het Havenplein heeft zich weer een nieuwe zaak gevestigd. De jeugdige zakenman gaat handel drijven in sigaren, ta bak, koffie en thee. BRUINISSE. De Oudestraat staat, vanwege de kermis, vol kramen. Voor het eerst doet de Gedempte Dee als kermisterrein dienst, waar de schouwburg staat. ZIERIKZEE. De mannenzangver- eniging „Luctor et Emergo" gaf een uitvoering in de muziektent. KERKWERVE. Bij de jongste he vige stormvlagen zijn aan de zeedijk in Flaauwers ongeveer 300 schran ken vlas aangespoeld. BRUINISSE. Door de hevige zuid westerstorm die in de vocht woedde, zijn nabij deze gemeente drie vaar tuigen gezonken. NOORDGOUWE. Op de land- bouwvergadering is besloten dat de bietenverbouwers voortaan voor het lossen 3 cent per last. meer zullen betalen in plaats van zoals anders de gewoonte was aan de lossers je never te schenken. NOORD-SCHOUWEN. Aan het noorderstrand zijn aangespoeld: twee vaten geslepen kristal, een roeiboot, battings, een krat met 800 stuks glaswerk en veel wrakhout. BROUWEDSHAVEN. De Vereni ging Volksonderwijs organiseerde voor de kinderen van de openbare school een schoolfeest. De traktaties bestonden uit chocolademelk en krentekoeken. HAAMSTEDE. In de duinen is een rose met grijs gekleurde kaka- toe geschoten, die waarschijnlijk van eenschip is weggevlogen. Feuilleton door Frank van Falckenoort Hoolwerf knikte begrijpend. „Dan zou u een behoorlijk dik boek nodig hebben, nietwaar? Iets anders, waar was u dinsdagavond een en dertig mei? Laten we zeggen tussen half acht en ehpak weg de volgen de morgen acht uur?" „Een en dertig mei. Nou, dat is heel eenvoudig. Thuis. Ik ben dins dagavond niet meer de deur uit ge weest." „Weet u dat zeker?" „Heel zeker. Ik was om half zes thuis. We hebben gegeten. Daarna heb ik een paar uurtjes op m'n ka mer gestudeerd.ik leer nog. en daarna ben ik naar beneden ge komen om koffie te drinken en heb naar de televisie gekeken. Misschien tot een uur of elf. Daarna ben ik naar bed gegaan en om half negen was ik weer op kantoor." '„Goed. Dat zullen we nagaan. La ten we voorlopig aannemen, dat het klopt. U hebt dus in die periode van vier en twintig uur Bep niet gezien?" De man schudde beslist het hoofd. Absoluut niet." „In orde. Nu nog iets anders. Waar was u gisteravond?" Karei Brooks begon te lachen. „Moet ik voor alibi's zorgen? Dat is ditmaal erg gemakkelijk. Ik was in Enschede. Op een fuif. Bij een stu dievriend. Daar was ik omeens kijken, tegen negen uur. En ben er gebleven 'tot sluiting, dat was onge veer half vijf vanmorgen. Daarna heb ik me naar huis laten rijden. Ik had een beetje teveel op, be grijpt u?" „Waar staat uw wagen dan?" „Ik heb geen wagen. Vader zal me aan zien komenIk mag zijn wagen wel eens gebruiken. Gisteren ben ik met de bus naar de stad ge gaan. Dat kunt u rustig nagaan. Een taxi heeft me vanmorgen hierheen gebracht." „U was dus op een fuif. Bij wie?" „O, bij Pim. Willem van der Zan- de Breedveld. Hij is geslaagd, zo doende. Het was enorm leuk." „En daar bent u de hele avond geweest?" „Ja natuurlijk. Als (het lollig as, ga je toch niet weg?" „Dus u ibent vanlaten we zeg gen na aankomst van de bus van half acht uit Dorringen in Enschede aangekomenzo tegen tien over acht. Bent u toen naar die zaal ge lopen?" „Nee, ik heb een taxi genomen en ben naar Pim gereden. Naar zijn huis In zijn wagen ben ik meegereden naar de zaal." „Van tien voor acht toteh half vijf was u dus afgebroken in Enschede?" „Precies. Gaat u het maar contro leren bij Pim. En bij de anderen. Ik wil u de namen en adressen wel geven." Hoolwerf kwam langzaam over eind. „Maakt u zich maar klaar, me neer Brooks, mag u met me mee naar 't politiebureau. Moet u er daar nog maar eens over nadenken, of u tus sentijds helemaal niet weg geweest bent. Bijvoorbeeld met de auto naar Dorringen." De jongen schrok. „Dat meent u toch niet?" „En of ik het meen," antwoordde de rechercheur op besliste toon. „want u hebt vanaf het ogenblik, dat ik hier ben binnengekomen, nog niet anders gedaan, dan mij leu gentjes op de mouw spelden. U zei Bep Kaars nauwelijks te kennen en ik weet, dat u verscheidene malen met haar 'bent uit geweest en zelfs tamelijk intiem was. Want het meis je liet zich door u kussen. Beweert u nu maar eens het tegendeel. U zegt, dat u gisteravond onafgebroken feest hebt gevierd, en ik weet dat u omstreeks één uur met een auto in de gemeente Dorringen bent ge weest. Hoe noemt u Idat? Dat heet: de politie om de tuin leiden. En dat nemen wij niet, meneer Brooks. Al bent u 'hondermaal de zoon van een industriëel. Klaar? Dan kunnen we vertrekken." „U arresteert mij dus? Ik verzeker u „Ik arresteer u nog niet. Verstaat u goed? Nog niet U gaat alleen mee voor een nader verhoor inzake de verdwijning van Bep Kaars. Van uw antwoorden zal het afhan gen of we u vasthouden of niet" Enkele minuten later reed Hool werf met de jonge Brooks weg, te rug naar het dorp en stopte voor het politiebureau. „Alle sporen lopen dood, Coby, ik schiet geen stap op. Het meisje is verdwenen en blijft verdwenen. Re ben onderhand aan het eind van m'n latijn." Mevrouw Hoolwerf keek haar man die mistroostig aan tafel zat aan. Ze streek hem liefdevol over zijn haar. „We gaan eerst eten, m'n jon gen. Zet het voorlopig maar van je at Wie weet, krijg je onverwacht weer een van je briljante ideeën. Dat zou de eerste keer niet zijn, als je met een zaak bezig bent" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4