NMB Provinciale oefening van het Rode Kruis U bent welkom BRUINISSE J STREEKNIEUWS Opnieuw aankopen van bouwgrond mogelijk voor plan-West Alleen kolen geven leefwarmte. ADVERTENTIE om dit vriendelijke aanbod af te slaan en min of meer gerustgesteld vervolgde hij zijn weg aan de zijde van zijn gastheer, die honderd uit praatte en vol belangstelling naar de toestand in Pomplina informeerde. Na een korte wandeling hadden ze het huis van Guiliauo bereikt. De koopman ging hem voor naar een weelderig inge richt vertrek. „Neem plaats", noodde hij, „en laat ik u eerst een beker wijn inschen ken. Ge zult vermoeid zijn van de lange reis. Zodra ge u verfrist hebt, kunnen we praten". De koopman wendde zich van Aram af en opende een prachtig gebeeldhouwd ka binet, waaruit hij twee bokalen en een kan wijn tevoorschijn haalde. Met de rug naar Aram toegekeerd schonk hij twee bekers vol, maar plotseling zag Aram aan de scha duw van zijn gastheer die op het paneel van de kast viel, hoe deze een vlugge be weging boven een der bekers maakte. Een vleugje wit poeder zonk geluidloos in de rode vloeistof! Te ongeveer 14.00 uur meert „De Noordzee" af aan de Loskade te Middelburg, waarna direct met ont scheping en transport van 48 gewon den en patiënten naar het gebouw van de Veiling wordt begonnen dat Minister Luns is maandag in Warschau aangekomen. Hij zal daar vier dagen blijven en onder meer besprekingen voeren met de Poolse leiders. 39. Hoewel er nauwelijks reden toe was, had zich plotseling een zekere argwaan van Aram meester gemaakt. „Maar als de Dog mij niet kan ontvangen, waarheen brengt ge mij dan thans?" vroeg hij. „Ik had gehoopt dat ge bij mij thuis de maaltijd zoudt willen gebruiken", ant woordde de ander hoffelijk. „We kunnen dan de zaak waarvoor gij komt rustig be spreken en daarna kan ik zien wat ik voor u doen kan". Er was geen enkele reden voor Aram ber 1963. MET WENSEN 'N PERSOONLIJKE LENING BIJ DE N.M.B. ADVERTENTIE De mensen aan het werk „in de juun" In kader eeuwfeest Ramp op Schouwen-Duiveland wordt verondersteld ZIERIKZEE, 21-8. Op zaterdag 23 september a.s. zal een grote pro vinciale demonstratie van het Rode Kruis plaats vinden. De demonstratie heeft het karakter van een grote oe fening en wordt gehouden in het ka der van de herdenking van het 100- jarig bestaan van het Rode Kruis, Bij de oefening wordt uitgegaan van de veronderstelling dat een gro te ramp heeft plaats gevonden op Schouwen-Duiveland. De Zeeland- brug is onvoldoende om de hulpver lening te verwerken. Derhalve is de rondvaartboot „De Noordzee" be schikbaar om gewonden en andere patiënten af te voeren, onder meer naar Middelburg. Onder hen bevin den zich ook ziekenhuispatiënten die voortijdig moeten worden ontslagen om plaats te maken vcor rampslacht offers. Ontscheping te Middelburg als lazaret is ingericht. Hierin zijn aanwezig 40 bedden, verdeeld over 5 afdelingen, terwijl bovendien een aantal ambulante patiënten aanwezig is. Na aankomst worden de slachtof fers geregistreerd en over verschil lende afdelingen (chirurgie, interne afdeling enz.) verspreid, waar zij opgenomen worden. Ter wille van de belangstellenden wordt in het laza ret een aantal medische behandelin gen gedemonstreerd. Aan de demonstratie nemen deel ongeveer 6 artsen, 7 verpleegsters en leidsters, 70 helpsters en 60 helpers, behoudens de slachtoffers. De Rode Kruis-verbindingsdienst van de Kring Zeeland en een aantal ambu lancewagens van het Rode Kruis te Den Haag worden ingeschakeld. De leiding is in handen van de Geweste lijk Commandant Rode Kruis Korps, de arts B. H. van Boeijen. DE TERUGKEER VAN ARAM Korte tüd goed verdienen Flitsen Woonwagenbewoners storten zieh op tie uienvelden uit het buitenland 24 en 25 augustus van 14-21 uur bij N.H.-kerk (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) KAIRO. Het Egyptische ministerie van buitenlandse zaken heeft een of ficiële uitnodiging van de regering van Soedan gekregen om op 29 au gustus de conferentie van Arabische staatshoofden en regeringsleiders in Chartoem bij te wonen. VALLEY FORGE. Generaal Wal ter Krüger, die het Amerikaanse zesde leger aanvoerde bij de strijd in het zuidwestelijk gebied van de Stille Oceaan en de Philippijnen tij dens de tweede wereldoorlog, is op 86-jarige leeftijd overleden. ALBANY, (New York). Gouver neur Nelson Rockefeller van de staat New York heeft president Johnson gevraagd politie en brandweer in zijn staat niet te laten oproepen voor de militaire dienst wegens „het kri tieke en 'groeiende tekort aan be kwaam personeel". PARIJS. Op de Franse wegen zijn in de vakantieperiode vanaf Maria Hemelvaart tot dusver in totaal 171 mensen om het leven gekomen. Scheepvaartberichten Esso Rotterdam, 21-8 te Amuay. Kenia, 21-8 te Aden verwacht. Skadi, 20-8 ten anker Port of Spain. Slamat, pass. 21-8 Gibraltar naar Kaapstad. ZIERIKZEE Dezer 'dagen is de heer E. Saman van de firma Saman-Deurloo alhier geslaagd voor het volledige diploma gas-technisch-installateur. Het N.V.V. en de K.V.P.-radikalen UTRECHT, 22-8. Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen ziet in de poging van een groep voor aanstaande leden van de KVP om tot een bundeling van progressieve krachten te komen een uitdaging voor de vakbeweging. Tot nu toe lag de vakbeweging op het punt van de samenwerking een slag voor op de politiek, zo schrijft het NW in zijn bladen van deze week. Lukt de po ging van Bogaers en de zijnen, dan zal volgens het NW de vakbeweging niet moeten aarzelen om een volgen de stap te zetten op de weg van de samenwerking teneinde die voor sprong te behouden en als wegwijzer te blijven fungeren. 215 vestigingen in Nederland. De bank waar zich thuisvoelt! JERUZALEM. Premier Esjkol van Israël heeft in Jeruzalem een petitie in ontvangst genomen waarin 163.000 Israëliërs verzoeken de „bevrijde gebieden" niet terug te geven. Bij de handtekeningen zouden zich die van een aantal Arabieren en Druzen be vinden. ADEN. In Aden is een Britse mi litair door een Arabier doodgescho ten. Hij is de 51ste Britse militair die in Aden gedood werd sedert hei begin van de geweldplegingen door Arabische nationalisten in decem- ZIERIKZEE, 21-8. Op dinsdag 29 augustus komt de gemeenteraad bij een voor de eerste vergadering na het zomerreces. De agenda - meestal hoopt in deze weken liet werk zich wat op - is dan ook stevig en telt een twintigtal punten. Onder de ingeko men stukken bevindt zich een groot aantal door G.S. goedgekeurde raads besluiten. Voorgesteld wordt een perceel bouwgrond, gelegen in plan- West aan te kopen het perceel is groot 61.60 ha. Ook voor enkele - veel kleinere perceelsgedeelten - in Malta is met de eigenaars overeen stemming bereikt, zcdat de raad ver zocht wordt deze percelen aan te kepen voor de bouw van zes woning wetwoningen aan de Mulockstraat. De totale oppervlakte bedraagt 57 ha en 108 ca. In verband met het destijds geno men besluit tot aanhouding" van het voorstel tot aankoop van het pand Oude Haven 51, heeft het college contact opgenomen met de Inspek- teur der Domeinen, met als resultaat dat de gemeente van bedoeld pand zes kamers en de zolderverdieping mag huren tot 30 april 1969. Een aantal erfpachters is bereid gevonden een stukje erfpachtsgrond aan te kopen. Eén aankoop door de gemeente betreft een rectificatie aan de Gravenstraat, tengevolge van een uitmeting. Bij besluit van 20 december 1966 werden aan het Timmer- en Aanne mersbedrijf F. den Hartog Zonen N.V. twee percelen grond verkocht, gelegen op de hoek Caustraat-De Huijbertstraat. De ene kavel is be stemd voor de bouw van een woning en de tweede voor de bouw van twee garages. De architect C. J. Barth verzocht de grond voor de bouw van de twee garages over te dragen aan „Beter Wonen". Het fiat van de raad hierop wordt gevraagd. De heer J. J. van de Sande, directeur van de Al gemene Bank Nederland N.V. ver zocht de kavel bouwterrein te kun nen kopen, gelegen tussen de panden van de heren Evel'eens en Hartmans aan de De Wittestraat in Malta TT. Hetvfiat van. de raad wordt hierop gevraagd. Subsidie vcor restauraties B. en w. vragen verder een mach tigingsbesluit voor het nemen van verkeersmaatregelen, zulks in ver band met de invoering van het nieu we Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. De raad wordt ge vraagd een desbetreffend verzoek te richten aan de minister, tot het ver krijgen van een tapvergunning voor het „Auberge Gildehuys", waarvoor thans een verlof A geldt. Deze orocedure is nodig, daar het maximum aantal drankwetvergun- r'ngen is overschreden. De minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk stelde voor restauratie van de panden Korte St. Janstraat 12 en 14 f 5000,- beschikbaar. Het college stelt, op grond van de met het ministerie gemaakte afspraak, voor 10 van de door het rijk sub sidabei verklaarde restauratiekosten aan de eigenaar van de panden, de heer A. Verschiere te Kloetinge, uit te keren. De vereniging „Hendrick de Key- ser" te Amsterdam verzocht om sub sidie uit de gemeentekas in de kos- vnn restauratie van het pand Nieuwe Boogerdstraal 16, dat de ver eniging in eigendom heeft. Het col lege stelt voor een subsidie te verle nen. gelijk aan 10 van de door de minister vast te stellen subsidiabele restauratiekosten, zijnde bepaald op f 61.370,-. Voor de alhier op 5 augustus door V.V.V. en Z.O.V. georganiseerde skelterwedstrijden, wordt een subsi die gevraagd gelijk aan de vermake lijkheidsbelasting, zijnde voor de V. V.V. f 69,13 en voor de Z.O.V. f 69,12. Andere zaken Aan de orde komen tenslotte de ambtenarenspaarregeling, de bezol digingsverordening januari 1967, een wijziging van de verordening verma kelijkheidsbelasting, een wijziging van de havengeldverordening en de nieuwe gemeens*.happelijke regeling school a rtsendiens t Besprekingen tussen de scüoolart- sendienst voor het district Schou wen-Duiveland, Tholen en St. Phi- lipsland en de schoolartsendienst voor het district Oostelijk Zuid-Be veland, hebben er toe geleid,beide diensten samen te voegen tot één ge meenschappelijke dienst voor de bei de districten. Een nieuwe gemeenschappelijke regeling is ontwoi*pen, met als orga nen een algemeen en een dagelijks bestuur. In het algemeen bestuur zijn alle deelnemende gemeenten met één lid vertegenwoordigd Het dasrlijk* bestuur wordt gevormd door drie ,e- den uit het school artsendist r iel Schouwen-Duiveland Tholen en St. Philipsland en drie leden uit het dis trict Oostelijk Zuid-Beveland. Voor 60 jaar.... BRUINISSE. In de Grevelingen komen steeds meer zeehonden voor. In Bruinisse werden 30, Brouwers haven 44 en in Burghsluis 52 zee honden gevangen. ZIERIKZEE. De Zierikzeese schut terij is na een 91-jarig bestaan op geheven. DREISCHOR. De vlasindustrie in deze gemeente is nogal van beteke nis. Ruim 320 gemeten, waarde 50.000, is ter bewerking aange kocht. BRUINISSEEnige werklieden vertrokken van hier om te gaan wer. ken te Bork in Duitsland. BRUINISSE. De huisvrouw van J. C. B. krijgt 0,70 vergoeding per dag voor de tijd dat haar man onder de wapenen is. BRUINISSE. Door de gemeente raad is afwijzend beschikt op een verzoek om subsidie ingediend door de Vereniging het Ziekenhuis te Noordgouwe. NOORDGOUWE. Diverse winke liers hebben valse guldens ontvan gen, dragende het jaartal 1864. De munten zijn in hoofdzaak uit lood vervaardigd. SEROOSKERKE. De gemeentere kening over 1906 heeft aan ontvang sten f 5.094,02, aan uitgaven f 4.760,58 en sluit dus met het batig saldo f 333,44. ZIERIKZEE. Aan het postkantoor te Zierikzee werd gedurende de maand juli 1907 f 4.706,31 ingelegd en terugbetaald f 5.653,96. ZIERIKZEE. Aan het hoofd van de brandwacht komt een comman dant te staan, die daarvoor jaarlijks f 25 zal genieten. HAAMSTEDE, 21-8. De laatste week zijn tp diverse ulenpercelen - en er liggen er nog al wat in de Westhoek - grote concentraties men sen te zien, die ijverig bezig zijn om de uien uit de grond te halen en de staarten af te snülen. Het personeel dat hiervoor gebruikt wordt zijn woonwagenbewoners die hun stand plaats doorgaans op Flakkee in de buurt van Oude Tonge hebben. En kelen hunner zyn vcor dit aecoord- werk tijdelijk verhuisd naar de Westhoek omdat anders de afstand te ver wordt. De gehele familie uit een dergelijke wagen trekt mee naar het „juunland" en de kleinste spruiten die nog nau welijks kunnen lopen worden in de vroege morgen in de auto's geladen en scharrelen weldra rond over het land dat vol ligt met afgesneden ui- enblad. Iedereen die werken kan trekt aan de arbeid i.e. de uien, want die moeten de grond uit. De af gesneden uien worden in zakken ge daan en honderden volle staan als soldaten in het gelid op vervoer te wachten hetgeen met zware trekkers mot aanhangwagens geschiedt die ze naar de pakhuizen of droogcellen van de koper op Flakkee brengt want de ui moet zo snel mogelijk ge leverd worden aan de consument in Nederland of in het buitenland. Penetrante geur Afhangende van de windrichting is de doordringende, tranen-opwek- kende geur der uien op diverse plaatsen te ruiken. De woonwagen bewoners hebben er geen hinder van. Zij werken rustig door. Op en naast het veld staan hun vervoermiddels, bestaande uit grote oude Amerikaan se wagens die voor hun vervoer en als trekkracht voor de wagen nog goed van pas komen. Overal waar grote uienvelden voorkomen kan men deze mensen, die met dit werk een flinke boterham verdienen, te genkomen. In Haamstede op een veld uien van de landbouwers De Vrieze van de hoeve Luehtenburg waren vorige week omstreeks 40 mensen bezig. Een groot uienvenverkingsbe- drijf uit Flakkee maakt een akkoord met de voormannen van een kamp en dan gaan de wagens hun trektoch ten langs de uienvelden beginnen. DJAKARTA. Aanhangers van de republiek der Zuid-Molukken in oost-Indonesië en de beweging vrij Papoea in west-Irian hebben sa mengewerkt bij ondermijnende ac tiviteit tegen Indonesië, zo is in Dja karta gemeld. SAIGON. Sedert het begin van de oorlog in Vietnam hebben de V.S. 2.572 vliegtuigen en helikopters ver loren (1.584 vliegtuigen en 988 he likopters). Dit is van Amerikaanse militaire zijde in Saigon meegedeeld. HONGKONG. In een lift van hel Hilton-hotel in Hongkong werd een zelfgemaakte bom gevonden. De bom werd onschadelijk gemaakt. PARIJS. Drie gemaskerde mannen hebben in de nacht uit een bureau op het vliegveld Orly bij Parijs goud staven, juwelen en geld ter waarde van ongeveer 190.000 gulden gesto len. FLORENCE. De politie in Floren ce heeft een 23-jarige Italiaan ge arresteerd, die in een brief aan de burgemeester van Porto Ercole, de vakantieverblijfplaats van de Neder landse koninklijke familie, gedreigd had LSD aan de watervoorziening van !het plaatsje toe te voegen als koningin Juliana niet voor zaterdag uit Italië zou worden gezet. Hier is de leefwarmte-voorlichtingscaravan En we komen er mee naar u toel Fijne gelegen heid voor u om 's wat meer te horen èn te zien van leefwarmte. We hebben films, haardmodellen en interessante folders. En natuurlijk zullen we verder graag al uw vragen beantwoorden over gezellig en modern kolen stoken. Leefwarmte! Gemeenteraad Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4