J. W. Leijdekkers (70) hangt vandaag twee harpen aan de wilgen STREEKNIEUWS Drie auto's vernield bij botsing Schip gezonken - kind verdronken De Kongolese huurlingen Leger grijpt in in Kanton Het overstroomde Fairbanks (Alaska) Drie ziekenhuizen voor Vietnam STREEKNIEUWS Schouwen-Duiveland valt niet onder de „verre pendel" Bij de leeftijd der sterken ZIERIKZEE, 17-8. De heer J. Ley dekkers viert vandaag zijn 70ste ver- jaardag. Op zichzelf geen opzienba rend feit, maar wel de omstandigheid dat deze ras-Zierikzeeënaar bij het bereiken van de leeftijd der sterken twee harpen tegelijk aan de wilgen hangt. Het klinkt wat vreemd, maar men zcu kunnen zeggen zijn „werk- harp" en dan die harp, die werke lijk muziek geeft, de ,,harp" van „Kunst en Eer", al is dat dan de laatste decennia de (2e) bariton ge weest. Op zijn „oudejaarsavond" hebben we de heer Leydekkers aan het praten gekregen, een gesprek met een snufje „nu", maar handenvol „toen", want het scherpe geheugen van deze stadgenoot laat hem over het verleden nimmer in de steek. Leydekkers heeft afscheid genomen bij de N.V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, het bedrijf waaraan hij het laatst verbonden was en mis schien dat zijn uniformpet vandaag nog aan de kapstok hangt, maar morgen toch niet meer. „'t Is jam mer dat ik „Kunst en Eer" moet verlaten, maar nu - na 54 aktieve jaren „in de muziek - heb ik voor het blaasinstrument echt geen lucht meer". Prijswinnend lot van de honderdduizend gulden werd verkocht te Zierikzee In de 580ste staatsloterij is een prijs van f 100.000,- gevallen op lot no. 040599. Het betreffende lot werd in z'n geheel verkocht door mevrouw H. van 't. Haaff te Zierikzee. De hon derdduizend werd gewonnen door ie mand die al jaren regelmatig in de staatsloterij meespeelt. Beëindiging subsidiëring Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland In verband met het feit dat toe kenning van een provinciaal subsi die aan de Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland thans bezwaarlijk als noodzaikelijk kan worden aange merkt geven Ged. Staten aan de provinciale staten van Zeeland in overweging, de subsidiëring van de genoemde stichting te beëindigen door intrekking van het desbetref fende besluit. Sedert 1962 werd aan de Gezondheidsdienst namelijk een subsidie verleend ten bedrage van f 2.500 per jaar als blijk van waar dering en sympathie voor het we- tenschappelij k onderzoekingswerk dat door de dienst wordt verricht. De exploitatie-rekeningen van de dienst als igeheel laten ieder jaar echter batige saldi zien terwijl op de balans per 30 april 1966 wegens eigen kapitaal zelfs een bedrag is opge nomen groot f 155.890,37. Het college merkt nog op dat het bestuur van de dienst naast teleurstelling begrip toont voor de motivering welke ten grondslag ligt aan de voorgenomen beëindiging van het toegekende sub sidie. ZIERIKZEE Plagerijen op ergerlijke schaal Een Zierikzeese familie wordt op ergerlijke wijze geplaagd door een onbekende, die allerlei goederen bij verschillende winkeliers, zowel te Zierikzee als te Goes bestelt op naam van bedoelde familie, die uiteraard van niets weet. De plagerijen begon nen met een advertentie in de krant, waarin een bezit van betrokkene te koop werd aangeboden. Terugge keerd van vakantie vond men het huis vol bloemen, die niet waren be steld. Ook andere goederen werden ten onrechte besteld, zowel op de zaak waar de heer des huizes werkt, als thuis en een taxi kwam voor de deur rijden. De plagerijen zijn bij zonder triest voor betrokkenen en uiteraard ook voor degenen, die de bestellingen uitvoeren. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gunning bouw Chr. School De bouw van de nieuwe 6-klassige Chr. Nat. School aan de Raamstraat is gegund aan Bouwbedrijf L. Tie- leman te Haamstede, bij de onlangs gehouden aanbesteding de op één na laagste inschrijver. De heer Leydekkers is een typo graaf van de oude stempel, die heel wat pijlen op zijn bcog had, waar van hij er in een arbeidzaam leven veel heeft afgeschoten. Hij is n.l. zo wel zetter als drukker en die com binatie komt nu niet zoveel voor. Hij leerde het vak van zijn vader, die in 1907 een piepklein drukkerijtje begon in de Venkelstraat. Op 15-ja- rige leeftijd - het was in 1912 - begon Leydekker jr. zijn loopbaan. Eerst nog tot 1917, min of meer samen met zijn vader, die toen al ziekelijk was en na diens overlijden in 1917 zelfstandig. Hij bleef er tot 1930 en trad daarna in dienst van de boek handel W. de Vries Rzn., die ook drukwerk verzorgde. Met onderbre king van de oorlogsjaren bleef hij daar tot 1953 en het was toen voor Leydekkers „pakken wat je krijgen kunt", in een tijd, die de wederop leving van het geteisterde eiland re gistreerde. „Feitelijk heb ik toen van ailles gedaan, „aan de spa, bij de dragline, onder de cementzak", zegt Leydekkers er zelf van, die in 1961 voor zijn laatste typografische etap pe werk vond bij de stedelijke druk kerij, waar hij werkte tot aan zijn „zeven kruisjes". De kunsttentoonstelling in het Gravensteen Wij vernemen dat de expositie van schilderijen van de schilder Piet Bulthuis, die gehouden wordt in het Gravensteen, in verband met de du rende belangstelling, zal worden verlengd tot en met 24 augustus. De openingstijden zijn als volgt: maandag 21 augustus (10-12, 14-17); dinsdag 22 augustus <14—17)woens dag 23 augustus (14-17) en donder dag 24 augustus (10-12, 14-17 en 20- 22 uur). „Zierikzee in kleur" Heden (donderdag)-avond! gaat - onder auspiciën van V.V.V. - in de „Mon'dragon"-foyer voor de laatste maal in dit seizoen de dia-reportage „Zierikzee in kleur". HAAMSTEDE BURGH Aanvang repetities Kinderkoor Het Kinderkoor Westelijk Schou wen, bekend van de voorjaars-kin- deroperetites die elk jaar zo veel pu bliek trekken gaat, nu de herfst na dert, beginnen met 'da repetities voor het seizoen 1968. De eerste bijeen komst is vastgesteld op vrijdag 25 augustus, des avondin de Prinses Beatrixschool te Haamstede. Het bestuur richt via dit berichtje een dringend beroep tot de jongens en meisjes, (graag jongens) in de leef tijd van 8-15 jaar om zich als lid op te geven, want elk jaar verdwijnen er leden omdat ze te oud' zijn ge worden en een aanwas van gelijke hoogte is dan ook zeer te waarderen. De leiding der repetities berust ook dit jaar weer in handen van de diri gent, de heer M. Hogenstein, muzi kaal bijgestaan door mevr. Vos- Simons. WESTHOEK Extra vrije dagen verregend Maria Hemelvaart, elk jaar een dag die, gecombineerd met een snip- permaandag en een weekend een kert vakantie weekje is geworden voer zeer velen waaronder in hoofd zaak Duitsers en Belgen bracht ook in de Westhoek een grote toeloop van mensen. Deze toeloop kreeg in de 'loop van dinsdag een dorps tintje, omdat in de middag zich een regenfront lang zaam maar zeker in de richting Schouwen bewoog en zich ontlastte van een grote hoeveelheid 'langzaam overtollig gewerden regenwater. Tot 's avonds zeven uur werd 22 milime- ter gemeten. Een hoeveelheid die de meeste gasten in huis. caravan of tent joeg of die ze tot een bezoek aan de derpen noopte waar de win kels een extraatje hadden. Voor hen die hun vakantie al achter de rug hadden zijn deze extra vrije dagen wat het weer betreft een strop ge worden. WESTENSCIIOUWEN Openluchtconcert De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" is voornemens a.s. za terdag, 19 augustus, des avond om 19.30 uur, een openlucht-concert te geven op het bekende Brinkje in Westenschouwen, om precies te zijn vlak voor hotel „Westenschouwen's „Kunst en Eer"-verhaal Heel boeiend is Leydekkers „Kunst en Eer"-verhaal, de Koninklijke har menie, die hij 54 jaar diende, respec tievelijk op de 2e cornet, de 2e ban ton, de le bariton, de S-tuba, de B- bas, de le tuba en tenslotte weer de 2e bariton, een all-round blazer dus, die veel vrolijks de Zierikzeese luchi heeft ingeblazen. Vele en velerlei zijn de herinne ringen aan tentconcerten (16 per zo merseizoen) aan concoursen, aan tuinfeesten en reisjes, die „Kunst en Eer" destijds placht te maken. De langste tijd blies Leydekkers onder de dirigenten Klimmerboom, Theeu- wis en Van den Houten, die veel voor de harmonie hebben overgehad in een tijd, die van een muzikant trou wens ook het uiterste vergde. Een koninginnedag b.v. zag Leydekkers al om 8 uur op de „dikke toren" om koraalmuziek te blazen. Om 10 uur trok men door de feestelijke stad en om 12 uur besteeg men de tent voor een tussenconcertje. Om 2 uur volg de de optocht, om 8 uur was ei- het tentconcert, gevolgd om 10 uur door de (muzikaal begeleide) lampionop tocht en tenslotte om 11 uur blazen bij het vuurwerk. Heel specifiek waren in het begin de tentconcerten in de tuin van de sociëteit „Ons genoegen" in de Post- straat en - eens per jaar - het zo meravondconcert in de tent aan de Wandeling, samen met de stafmuziek uit Breda. Een uitje voor de leden van het Nutsdepartement, maar niet voor hen alleen, „want als na afloop het vuur werk werd ontstoken, zag het aan de Grachtweg zwart van de mensen". Leydekkers wenst de huidige di rigent de heer E. A. de Looff bij zijn afscheid wat graag een zelfde be langstelling toe, zowel in de boezem van de harmonie als daarbuiten. Een herinnering apart voor hem vormen de reisjes met de tentwagen naar de Schouwse Westhoek, een ex clusief vermaak van vroeger, de herinnering waaraan steeds minder mensen met zich dragen. Een gebeurtenis ook was een be zoek aan de wereldtentoonstellingen in België. Terugziende ^komt de heer Ley dekkers zowel' wat zijn werk als wat zijn muzikale atotiviteitera betreft tot de eensluidende conclusie: „spijtig dat het gebeurd is", maar - dachten we - op 70-jarige leeftijd wat uit rusten en terugzien is niet 'gek. He laas niet iedereen is het gegund. Welvaren" van de gezusters v. d. Zande. Tot nu toe zijn 'de vreemde lingen er, in vergelijking met enige jaren terug, in het seizoen wat de evenementen betreft, maar mager afgekomen en 'daarom is het concert dat in de mobiele kiosk gegeven zal worden, zeer toe te juichen. Indien het weer wat meewerkt kan het aar dig druk worden in het knusse Wes tenschouwen, want er zijn in die omgeving nog badgasten volop. NIEUWERKERK Show natuursteen In het bedrijf van de fa. Chr. C. Timmerman aan de Stolpweg alhier, is een expositie te zien van toepas singen van natuursteen, zoals die 'kan worden verwerkt in interieur, exterieur en tuin. Bovendien wor den voor het publiek demonstraties gegeven met de 'modernste machines terwijl tevens een beeld wordt ge geven van de verwerking van ver schillende soorten marmer en na tuursteen. De expositie is iedere za terdag geopend in de morgen- en middaguren. ZONNEMAIRE Concert „Nut en Uitspanning" Wanneer de weersomstandigheden het toelaten zal de harmonie „Nut en Uitspanning" alhier een concert verzorgen, onder leiding van de di rigent de heer L. C. Braber. De volgende nummers zullen wor den uitgevoerd: 1. Gooil'andia, mars, C. J. N. Cori; 2. Winterfeesten, fan tasie, Alb. Meijns; 3. Delta Mars, P. de Rooy; 4. Sur'les Vagues, wals, René Bourbon; 5. Florentdner mars, J. Guiik; 6. Papsodie Pastorale, H. van Rossum; 7. Koning Voetbal, mars, W. 'Schootemeyer; 8. De Paas- berg, ouverture, P. B. Bisselink; 9. American Patrol, mars, J. W. Mae- ohem; 10. La Belle Cantiniere, fan- •tasie, O. Filsfils; 11. Mars der Me dici, Joh. Wichers; 12. Sérié Pasto rale, E. Flipse; 13. Hand in Hand Kameraden, Matth. Ever aarts. Voor de muziekliefhebbers weer een aantrekkelijk programma. BRUINISSE C.l.V. kampeerde Een fijne week door oud papier De Jongensclub van Bruinisse (on der leiding van de heren H. Schot en A. de Koning) kampeerde vorige week 'een gehele week op het terrein van de C.J.V. uit Zierikzee te Re- nesse. Na vorig jaar een weekend daar te zijn geweest, werd het nu een ge hele week. Het was nog mooi weer en de jongens hebben intens genoten van zee er. strandleven. Er waren, met inbegrip van de leiding, 21 personen die niet alleen een groot aantal 'kilo's mosselen con sumeerden toen deze op het menu stonden, maav die op een andere avond het presteerden een aantal tongen zelf te vangen, waardoor ge bakken tongfilet met appelmoes op het menu kon prijken. Een prestatie die vermeldenswaard is, is zeker wel dat de kosten van deze kamp- week, voor het grootste deel kon worden betaald uit de opbrengst van het oud papier dat daarvoor het ge hele jaar werd verzameld. AMSTERDAM, 16-8. Op de Haag. se weg in Amsterdam zijn woensdag avond bij een spectaculaire botsing een vrachtwagen en twee personen- auto's zo zwaar beschadigd, dat zy als verloren moeten worden be schouwd. Het ongeluk gebeurde, doordat de bestuurder van de uit de richting Den Haag komende vrachtwagen door onoplettendheid van de weg raakte en op de vluchtstrook terecht kwam, waar juist een personenauto een andere auto wilde wegslepen. De vrachtauto reed in volle vaart op beide wagens, waarbij deze circa 70 mater werden meegesleurd. De bijrijder van de vrachtwagen en de bestuurder en een passagier van een van de personenauto's wer den hierbij gewond, maar konden na in een ziekenhuis behandeld te zijn, huiswaarts keren. Veel ontvluchtingen uit Poinpe-kliniek NIJMEGEN, 16-8. In minder dan een jaar tijds hebben zich uit de Pompe-kliniek in Nijmegen, waar geestelijk gestoorde delinquenten worden verpleegd, 66 ontvhichtin- gen voorgedaan. In de kliniek, die eind september van het vorig jaar werd geopend, worden op het ogen blik 34 patiënten verpleegd. De ad ministratieve sterkte is 46, maar elf patiënten zitten in huizen van be waring in den lande, waar zij na hun ontvluchting en aanhouding zijn ingesloten. Een verpleegde is nog voortvluchtig. Pre-historisehe vondst in Ethiopië PARIJS, 16-8. Oudheidkundigen uit Frankrijk, Engeland, Ethiopië en de Verenigde Staten hebben in de Omovallei in Ethiopië de kaak ge vonden van een prehistorische mens, die anderhalf miljoen jaar geleden moet hebben geleefd. Volgens de Franse hoogleraar Camille Aram- bourg schijnt het een overblijfsel te zijn van één van de oudst bekende vormen van de australopithecus groep, waarvan de eerste voorbeel den in Zurd-Afrika gevonden zijn. URK, 17-8. Woensdagavond laat is bij de Zwolse Hoek, tijdens een korte hevige windvlaag, een schip gezon ken waarbij een twee-en-een-half jaar oud kind om het leven kwam. Het schip, de „Liberté" van 450 ton dat geladen was met grind, was op weg van Maasbracht naar Em- meloord, dat via de Urker haven moet worden bereikt. Het schip voer op plus minus 150 meter buitendijks. Tijdens een hevige windstoot maakte het schip water en zonk vrijwel on- miiddelijk. Aan boord bevonden zich de schipper J. W. de Witt, zijn echt genote en twee kinderen. Mam en vrouw wisten élk een kind te grij pen en spoelden; over boord. Geluk kig was de wind landinwaarts ge richt, zodat het gezin aan de voet van de dijk terechtkwam. Het kind dat door de moeder in de armen wa^ geklemd bleek echter verdronken. Schipper Snoek van de Urker red dingsboot as toen het ongeval be kend was met een auto naar de dijk gegaan om de drenkelingen op te ha len. Het geziin is tijdelijk onderge bracht bij particulieren én door het plaatselijke hulpcomité van droge kléren voorzien. De waterpolitie heeft een boei op het wrak geplaatst. Mensenleven gered door snel optreden ARNHEM, 15-8. Het leven van een opratiepatiën't in het Arnhemse ge meenteziekenhuis kon worden gered dank zij smel optreden van de Arn hemse en Amsterdamse politie. Bij de betrokken patiënt was een afwijkende 'bloedgroep geconstateerd terwijl het met het oog op een spoedeisende operatie noodzakelijk was een hoeveelheid bloed toe te dienen. Aangezien het ziekenhuis er niet voldoende van in voorraad had, werd de Arnhemse politie gealar meerd. In pijlsnelle vaart ging het toen naar Amsterdam, waar het hoofdlaboratorium van het Rode Kruis 'al 'donors had opgeroepen. In Amsterdam werden de Arnhemse politiemensen door collega's snel door de Stad geloodst. Een uur daarna kon het bloed al worden ge geven aan de betrokken patiënt die toen direct werd geopereerd. ROTTERDAM, 17-8. De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Rotterdam, ir. A J. de Wildt is niet pessimistisch over de kansen van ontslagen havenarbeiders, ten minste voor zover zij uit Rotterdam ©f directe omgeving komen. Over de mensen die betrokken zijn bij dd korte pendel (west Noord-Brabant) en de lange pendel (Zeeuws-Vlaan- deren) durft hjj geen oordeel te ge ven. Voor de havenarbeiders uit het Rijnmondgebied geldt dat in het ge hele bedrijfsleven nog plaatsingsmo gelijkheden zijn', maar dat men bij het aannemen van personeel wel se lectiever te werk gaat dan enige ja ren geleden. Ook voor die ouderen, die de wil hebben om weer aan het werk te komen, zijn de kansen dui delijk aanwezig, zo meent de direc teur van dit arbeidsbureau. Moei- BOEJOEMBOERA. 16-8. Majoor Schramme, de Belgische leider van de blanke huurlingen die Boekavoe in Ocstkongo bezet houden heeft woensdag via Radio Kivoe de pre sident van het aangrenzende Boe roendi, kolonel Micombero, gelast de hulpverlening aan de Kongolese au toriteiten te staken. De majoor dreigde dat hij de stroomvoorziening van Boejoemboera in Boeroendi zou afsnijden als deze eis niet wordt ingewilligd. Boejoemboera krijgt stroom van de centrale van Boekavoe. Vorige week zijn Kongolese militairen per vliegtuig uit de hoofdstad Kinsjasa naar Boesoembara, de hoofdplaats van Boeroendi. overgebracht. Van daar gingen zij met vrachtauto's naar Oevira, een kleine Kongolese plaats aan het meer van Tanganyika, om voor de huurlingen de weg naar het zuiden af te snijden. Tot de regering in Kinsjasa zei majoor Schramtne dat hij een „re gering van het vrije Kongo" zou vormen, a'ls president Moboetoe niet spoedig zou ingaan op zijn voorstel tot onderhandelingen. HONG KONG, 17-8. In de Chinese stad Kanton zijn twee bataljons van het geregelde leger aangekomen om een einde te maken aan de strijd tus sen rode gardisten en tegenstanders van Mao Tse Toeng, zo hebben rei zigers verteld die vannacht uit Kan ton in Hong Kong arriveerden. De toestand was er, zo zeiden ze, nu weer normaal na de felle onlusten van de laatste tijd. De bus- en tram diensten waren hervat. „Aangeschoten" bruid KINSLYNN (Engeland), 16-8. De 28-jarige bruid Rose Pattison werd woensdag bij aankomst op het stad huis in Kings Lynn in de schouder geschoten, maar wilde niettemin dat de plechtigheid voortgang zou heb ben. De schutter had geroepen: „Jij zult niet trouwen". Nadat haar schouder was venbonden werd - met een half uur vertraging - het hu welijk mét de 27-jarige Colin James Carter gesloten. Ook de moeder van de bruidegom en een 12-jarig meisje werden licht gewond. De politie heeft een man aangehouden. FAIRBANKS (Alaska), 16-8. In delen van de plaats Fairbanks in Alaska stond woensdag het water 3 meter hoog. Met vaartuigen en hef- schroefvliegtuigen is de helft van de 30.000 inwoners van de stad in vei ligheid gebracht. De overstroming schijnt overigens haar hoogste punt bereikt te heb ben. Volgens de tot dusver bekende gegevens zijn drie mensen omgeko men. De schade wordt geschat op meer dan 200 miljoen dollar (700 miljoen gulden). De overstromingen zijn veroor zaakt door langdurige regenval. WASHINGTON, 17-8. Amerika gaat in Zuid-Vietnam drie zieken huizen bouwen ten behoeve van Vietnamese 'burgers die door oor logshandelingen gewond zijn ge raakt, zo heeft de Amerikaanse mi nister van> defensie, McNamara, woensdag meegedeeld. De zieken huizen komen in Danang, Tsjoe Lai en het gebied van de Mekong-delta en zullen gezamenlijk 1100 bedden hebben. Hotelbrand in Londen LONDEN, 17-8. De ongeveer 150 gasten van het Hotel Prince of Wa les in de Londense wijk Kensington vluchtten woensdagavond laat, velen van hen in nachtgewaad, de straat op nadat op de zesde, verdieping brand was uitgebroken. De brand weer was het vuur snel meester. Er gebeurden geen persoonlijke onge lukken. 'Een aantal gasten is in na burige hotels ondergebracht. Het was de tweede hotel bi-and in Londen in twee weken. Eerder deze maand kraaide in het Cumberland- hotel de rode haan. lijker za)l het zijn voor hen die zo zeer teleurgesteld zijn dat zij' onwil lig worden om ander werk te accep teren. Gezien de structurele oorzaak van de ontslagen vindt ir. De Wildt het van belang dat men ook let op de omscholingsmogelijkheden. Men zal dan tijdelijk gedurende de oplei ding wel met iets geringere inkom sten genoegen moeten nemen. De uit Zeeuws-Vlaanderen afkom stige werknemers in het havenbe drijf hebben indertijd een risico op zich geladen, zo meent ir. De Wildt. De meesten van hen is verzocht om in Rotterdam of omgeving te gaan wonen. Nu gaat ten aanzien van hen de kostenfactor een duidelijke rol spelen. Het ontslag mag volgens de direc teur van het arbeidsbureau niet lei den tot een paniekstemming onder SPORTBERICHTEN ATLETIEK Jopie Stout jesdijk Se plaats verspringen nat. kampioensehappen De Zierikzeese atlete van de vere niging „Delta-Sport" heeft op de te Rotterdam gehouden nationale kam pioenschappen een bijzonder mooi resultaat behaald door beslag te leg gen op de derde plaats bij het ver springen dames. Deze prestatie le verde Jopie een bronzen medaille op. Met een sprong van 5.83 meter de Zierikzeese atlete op een haai- na een plaats in de nationale ploeg. Tot twee maal toe sprong ze namelijk even ver als nummer twee, maar haar derde sprong was één centime ter minder. Niettemin is een derde plaats op de nationale ranglijst ver springen uiteraard een zeer eervolle. Scheepvaartberichtcn Tegelberg. 18-8 te Port Elisabeth verwacht. Zafra, 16-8 van Bejaja naar Lavera. Ameland, 17-8 te Punt a Cardon. Esso Rotterdam, 16-8 van New York naar Aruba. ZIERIKZEE Orgelbespelingen Op de vrijdagen 18 en 25 augustus geeft de orgelist Dirk Jansz. Zwart de laatste middag- en avonubespe- lingen van dit seizoen te Zierikzee. Om kwart over twaalf tot kwart voor één bespeelt hij het orgel van de Gasthuiskerk; des avonds van acht tot negen uur kan men het machtige orgel van de Grote Kerk beluisteren. De programma's zijn zeer gevarieerd. OOSTERLAND O.L.S.-onderwijzeres werkt in Israël Ook de Openbare Lagere School alhier, hoofd de heer P. Bolken baas heeft maandag 14 augustus de lessen weer hervat na de zomerva kantie. Er zijn 16 nieuwe leerlingen bijgekomen die voor het eerst naar de lagere school gaan en men is ge start met i ntctaal 79 leerlingen en 3 leerkrachten. Als tijdelijk onderwijzeres is thans aan de school werkzaam mevr. van Docrn-van der Wal uit Haamstede, omdat de vaste onderwijzeres, mej. Krijger, momenteel in Israël ver toeft en eerst begin oktober hier haar werk weer hoopt te hervatten. Zij vertrok begin juli met een groep naar Israël om hulpdiensten te gaan verrichten in een Joodse kibboets waar hulp nodig is. Men helpt er huishoudelijk werk verrichten, zo wel als op het land, in de tuinbouw, fruittteelt en verder overal waar hulp nodig is. Deze hulpaktïe is niet een gevolg van de oorlog, doch was reeds te voren vastgesteld. De oor logshandelingen en de nasleep van dien waren wel oorzaak dat onge veer de helft van diegenen die zich aanvankelijk opgaven voor vertrek naar Israël, verstek lieten gaan. Niet echter mej. Krijger die gevolg gaf aan het loffelijk voornemen hulp te gaan verlenen in het verre land. Het is tevens voor de deelnemers(sters) een mooie gelegenheid om kennis te maken met de leefwijze en de ge woonten in Israël. Onafhankelijkheidsdag in Indonesië DJAKARTA. 17-8. In Djakarta is donderdag de viering van onafhan kelijkheidsdag begonnen met. het hijsen van de roodwitte vlag .Voor het eerst sedert 22 jaar was presi dent Soekarno daarbij niet aanwe zig. De ceremonie duurde slechts een half uur, waarin waarnemend pre sident generaal Suharto voorging in het gebed en generaal Nasoetion, voorzitter van het raadgevend volks congres de onafhankelijkheidsver klaring van 1945 voorlas. Nederlandse visser in Huil beboet HULL, 16-8. Gezagvoerder van Buyn van de Nederlandse treiler „Wiron III" is woensdag in de En gelse plaats Huil tot een boete van 100 pond (duizend gulden) veroor deeld wegens het visben in verboden gebied. De schipper verspeelde ook zijn haringvangst, waarvan de Brit ten de waarde op 3.500 gulden, maar hijzelf op 11.000 gulden schatte. De netten met toebehoren werden niet verbeurd verklaard. de havenarbeiders. De totale werk gelegenheid zal op den duur zeker kleiner worden, maar dit zal zeer geleidelijk gebeuren. Ir. De Wildt meent ook dat het aan jonge men sen niet behoeft te worden ontraden om zich op een van de beide haven- vakschclen voor een beroep in het zich moderniserende havengebied te laten opleiden. Er zal ook in de toe komst echt een behoefte blijven aan goed opgeleide havenvakmensen. Wel acht ir. De Wildt het van belang dat men in het bedrijfsleven de toekom stige behoefte aan havenarbeiders iets nauwlettender bestudeert. (Van de zijde van het Gewestelijk Arbeidsbureau tc Zierikzee verne men wij nog, dat Scliouwcn-Duive- land kennelijk niet ender de „verre pendel" valt. Van hier zijn dan ook geen mensen in het Rotcrdamse ha vengebied ontslagen. RED.). (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) De ontslagen in de Rotterdamse haven

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4