TAPIJT STREEKNIEUWS DE TERUGKEER VAN ARAM Grote groep jongens en meisjes legde zwemproef af in „De Val" Grizzly-beren verscheurden twee meisjes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag I5 augustus 1967 Nr. 19845 Wy leveren alle soorten en leggen het onberispelijk! Woninginrichting H. DE VLIEGER Meelstraat 21 - Zierikzee Telefoon 2305 ADVERTENTIE Dit is de Dam te Zierikzee in 1910 van bovenaf gezien. De foto is weer galoos karakteristiek, voor de sfeer uit die dagen, hier vooral bepaald door de personen, die zich mee lieten „kieken". De zon_ en schaduwwer king duidt op het zoele jaargetijde, maar men ziet hoe de mensen, met name de kinderen, waren aange kleed- kousjes, petjes, hoedjes. Dui delijk uit de streek is de man rechts op het trottoir, geheel in het zwart en met een zware baard; hel hoofd gedekt met een zwarte Schouwse pet. De straat ademt verder een sfeer van rust. De man op de stoep achter was degene, die te Zierikzee de fiets introduceerde. Men lette ook op de vrouw met de manden. Heel mooi is de lantaarn aan de gevel rechts. Aanval op kampeerders Bij Trout Lake werden zondagoch tend vroeg vijf kamperende studen ten door een beer aangevallen. Vier van hen wisten aan het woedende dier te ontkomen door in de bomen te klimmenmaar een 19-jarig meis- Muziektent gaat verdwijnen Naar wij vernemen gaat Dreischors muziektent, fraai gelegen aan de Ring tegenover het oude raadhuisje binnen afzienbare tijd verdwijnen. Gedurende vele tientallen jaren heeft de muziektent het fraaie ring- dorp gemarkeerd en werden er en kele honderden concerten in gehou den. De tent, die wat vervallen is. zou zeker nog wel op te knappen zijn doch hiermee is waarschijnlijk een te groot bedrag gemoeid. Het ligt in de bedoeling dat in de toekomst sa men met Noordgouwe van een zoge naamde verplaatsbare muziekkiosk gebruik wordt gemaakt. BRUINISSE Ledenvergadering watersportvereniging Op zaterdag 26 augustus a.s. wordt een algemene ledenvergadering ge houden van de watersportvereniging „Bru" in hotel Storm. Verjaardagsfonds ned. hervormde kerk Het verjaardagsfonds in de ned. herv. kerk bracht te Bruinisse in de maand juli f 162,58 op. Onderzoek van broedval Ook op de Oude Tongse Bank werden enige weken geleden mos selschelpen uitgezaaid, in de hoop dat daarop oesterbroedval zou plaats vinden. Tot dusver is op deze schel pen nog geen broedval geconstateerd Kon. Harmonie „Kunst en Eer" trof het slecht De belangstelling voor het concert in de muziektent te Bruinisse, waar zaterdagavond „Kunst en Eer" uit Zierikzee zich liet horen, was matig. Het Koninklijk Harmoniegezelschap speelde voortreffelijk, maar het weer was van dien aard, dat alleen door gewinterde muziekliefhebbers de moed hadden, op het koude, tochtige en natte Kerkplein het gezelschap te beluisteren. SPORTBERICHTEN VOETBAL Buiveland I-Smits Ocsterland N.V. Zaterdagmiddag aanstaandeaan vang om 6 uur, wordt op het sport veld „De Saële" een voetbalwed strijd gespeeld tussen Duiveland I en eer. formatie van spelers die allen werkzaam zijn bij de N.V. Smits Oosterland n.v. Dit wordt de laatste oefenwedstrijd van Duiveland I vóór de competitie. Naar wij vernemen gaat een sterk elftal van Smits N.V. binnen de lijnen verschijnen omdat men de beschikking heeft over een vrij groot aantal actieve spelers. De geel-zwarten zullen er dan ook goed' aan doen om hun tegenstanders niiet te onderschatten. In ieder geval zal gerekend kunnen worden op een op goed peil staande wedstrijd, waarbij de sportiviteit als hoogste inzet mag gelden. Voor supporters van beide ploegen is er in ieder geval alle aan leiding om deze interessante ont moeting te «gaan zien. KORFBAL NO AD behaalde tweede pry's De korfbalvereniging „NOAD" uit Dreischor heeft zaterdag met succes deelgenomen aan de jaarlijkse se ries van de Kloetingse korfbalver eniging „Blauw-Wit". Het senioren twaalftal van NOAD kwam goed voor de dag. In de eerste wedstrijd werd al meteen van het Souburgse Animo III gewennen met 2-1 terwijl in de tweede wedstrijd tegen hét sterke Tjoba III uit 's-Heer Hen drikskinderen met 0-0 gelijk werd gespeeld. Ook de 3e wedstrijd tegen het Goese Togo II eindigde gelijk en wel 2-2. De laatste wedstrijd tegen Olympia uit Wilhelminadorp werd weer met 1-2 gewonnen. De eerste prijs was hier voor Animo III ter wijl NOAD met slechts één punt achterstand op Animo goede tweede werd en een fraaie plaquette mee naar Dreischor kon nemen. Ook de NOAD-adspiranten waren in Kloe- tinge van de partij en speelden vijf wedstrijden. Zij wonnen 1 wedstrijd, drie partijen werden verloren ter wijl bij de overige wedstrijd de te genpartij niet was komen opdagen. De blauw-witten kunnen aan het tournooi in Kloetinge goede herin neringen bewaren. ÜOSKO I-AH-Ready I Ofschoon de korfbalcompetitie van de S.DJK.B. nog niet helemaal tot het verleden behoort ligt het in de bedoeling van de korfbalvereniging „AU Ready" te Zierikzee om nog enkele vriendschappelijke wedstrij den te organiseren. Zo spelen de rood-zwarten woensdagavond a.s. om half 7 te Noordwelle tegen DOS- KO I. DOSKO is kampioen van de 2e en All Ready kampioen van de 3e klasse van de S.D.K.B. geworden, zodat een aardige wedstrijd te wach ten staat. Excursies van „Barracuda" De vereniging voor onderwater sport „Baraeuda" heeft voor dit sei zoen cp Schouwen-Duiveland nog een tweetal excursies op het pro gramma staan. Zo zal op 20 augus tus a.s. een duik genomen worden bij de Zuidbout, een plaats die daar voor zeker de moeite waard is. Ver der ligt het in de bedoeling om op 3 september te duiken bij de Hoek van Bcmmene. Aangezien echter in leze burnt baggerwerkzaamheden uitgevoerd worden is het ook moge lijk dat op die dag een andere plaats zal moeten worden gekozen. ZIERIKZEE Nutsspaarbank passeert f 8 miljoen De maand augustus begon bij de Nutsspaarbank te Zierikzee in fees telijke stemming. In het jubileum jaar van de Bondsspaarbanken be reikte het in'leggerskapitaal n.l. de 8 miljoen gulden. Doordat de inleg gingen over de maand juli de terug betalingen met ruim 91.000 gulden overtroffen werd de 8 miljoen ruim schoots gepasseerd. Een resultaat waarop het bestuur trots is. De groei manifesteert zich als volgt: 1960, 5 miljoen; 1962, 6 miljoen; 1965. 7 miljoen; juli 1967. 8 miljoen. Rotary-club bezocht expositie De wekelijkse lunch-bijeenkomst van de Rotaryclub te Zierikzee stond gisteren (maandag) in het teken van de beeldende kunst. Toen werd na melijk een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Kunst uit eigen omgeving", die tot september aan staande gehouden wordt in het Bur gerweeshuis alhier. Bij deze bijeen komst waren ook de exposanten uit genodigd, die allen aanwezig waren en vervolgens mede aanzaten aan de lunch in de bovenzaal van restau rant „Mondragon". In het Weeshuis werd het gezelschap welkom gehe ten door de heer A. S. M. Braat, die aan zijn woorden van welkom een De Dam in 1910 praatje verbond over schilderkunst in het algemeen en daarbij wees op de wenselijkheid dat de kunst een plaatsje krijgt in de huiskamers. Aan de lunch werd het welkom gesproken door de heer M. J. Kosten uit Schuddebeurs. De gasten kregen na afloop een afdruk aangeboden van een stadsplattegrond van de stad Zierikzee. KERKYVERVE Bromfietser gevallen Omdat de jeugdige C. de W. uit Kerkwerve nog niet goed was ge zeten achterop een bromfiets, be stuurd door A. B.. toen deze zater dagmiddag wegreed in de Oudeweg, kwam de jongeman zodanig te val len, dat doktersbhandeling voor een knie wond noodzakelijk was. DREISCHOR N Reisvereniging „Vriendenschaar" opgeheven De bekende reisvereniging Vrien- densehaar uit Dreischor, welke haar leden o.a. telde in Dreischor, Schud debeurs, Noordgouwe en Zonnemai- re is volgens secretaris C. Dorst nu opgeheven. Het ledental was de laatste tijd nogal drastisch inge krompen, zodat nog slechts 20 leden over waren gebleven. De nog aan wezige gelden uit de reiskas zullen t.z.t. onder de leden worden ver deeld. Dreischor telde voor enkele jaren geleden nog drie reisverenigin- gen, doch deze zijn met het verdwij nen van „Vriendschaar" nu allemaal exit. Crescendo concerteerde Het is 'dit seizoen wat laat gewor den met de muzikale openluchtcon certen van de harmonie „Crescendo" in Dreischor. Zaterdagavond was het dan zover en werd het aange kondigde programma afgewerkt. Het was jammer dat slechts een klein aantal aanwezigen van het concert kon genieten. De anderen waren weer kennelijk thuis gebleven KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DOETINCHEM. Op de weg Does- burg-Doetinchem is de 70-jarige wielrijder Z. J. Spijker uit Doesburg bij het oversteken van de weg aan gereden door een personenauto. De man werd zeer ernstig gewond opge nomen in het Sint Jozefziekenhuis in Doesburg, waar hij korte tijd la ter is overleden. AMSTERDAM. In Amsterdam is de 65-jarige haringhandelaar P. Zui ver dodelijk verongelukt toen hij met zijn driewielige motorcarrier op de hoek van de Diepenbrockstraat en de Stadionweg de bocht naar rechts te kort nam. SITTARD. De 82-jarige J. Ruiters is door tot nu onbekende oorzaak uit het raam van zijn woning aan de tweede verdieping gevallen. Hij overleed in een ziekenhuis te Sit- tard aan de verwondingen. De heer Ruiters was blind. ROTTERDAM. In Rotterdam is de 84-jarige heer G. G. Hendriks door een vracht auto aangereden op het kruispunt Franselana-Baarsestraat. Op weg naar het Dijkzigt ziekenhuis is de oude heer overleden. Omstan ders verklaarden dat de oude heer wij fel end 'de weg overstak. VENLO. De 87-jarige Weense com ponist en dirigent Robert Stolz zal op 8 september in de St. Antonius kerk te Blerick een concert dirige ren dat gegeven wordt door het Lim burgs Symphonie Orkest. De op brengst van dit jubileum-concert dat gegeven wordt in verband met het 100-jarige bestaan van het Neder landse Rode Kruis is voor die or ganisatie. UTRECHT. Op 2 september wordt in Assen de 37ste Nederlandse im kersdag gehouden, die is georgani seerd door de Vereniging tot Bevor dering der Bijenteelt in Nederland. De landelijk voorzitter van de ver eniging. mr. L. R. J. Ridder van Rappard, zal de imkersdag openen. DAIFSEN. In Dalfsen heeft een felle brand een 150 jaar oude boer derij, twee hooibergen en een var- kensschuur volkomen in de as ge legd. Oök de inboedel ging groten deels verloren. De schade bedraagt zeker meer dan 100.000 gulden. DEN HAAG. Daartoe in staat ge steld door een schenking, haar aan geboden door bemiddeling van de Netherland-America-Foundation te New York, heeft de minister van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk, dr. M. A. M. Klompé, de Anne Frank-prijzen 1966, bestemd voor verdienstelijke jonge proza schrijvers, toegekend aan Raoul Chapkis te Amsterdam en Henk van Kerkwijk te Haarlem. HEERENVEEN. Prins Claus zal op zaterdag 21 oktober de Noord-Ne derlandse kunstijsbaan in Heeren veen officieel openen. Op koude en winderige avond De Amerikaanse actrice Jane Drawell is zondagavond op 87-jarige leeftijd in een rusthuis te Hollywood aan een hartaanval overleden. GENERAAL EN WERKSTER REGENSBURG. 14-8. De com- mandant van de vierde pant- sergrenadiersdivisie van de Westduitse Bundeswehr, ge- neraal-majoor Hellmut Gras- hef, heeft zich het misnoegen op de hals gehaald van de werksters die het gebouw van zijn staf in Regensburg moe ten schoonhouden. Onlangs vertelde hij zijn chauffeur, dat hij het geen stijl vond dat een werkster, gewapend .met em mer en bezem, tegelijk met hem gebruik had gemaakt van de enige zespersoons lift van het gebouw. De generaais- chauffeur bracht de bezwaren oan zijn chef over aan de „Re- jierungsinspektor"onder wie het schoonmaakpersoneel van het stafgebouw resorteert. De ze vaardigde daarop een order uit, waarbij het werksters verboden werd in een lift te stappen, waarin zich al een of ficier met de rang van majoor of hoger bevindt. In dezelfde dienstorder werd gezegd, dat- het tapijt in de kamer van ge neraal Grashey met bijzondere zorg moest worden behandeld. Het resultaat is dat de werk sters zeer verbolgen zijn, ter wijl ook de lagere officieren niet zo gelukkig zijn met de dienstorder, zolang deze niet eveneens op hen betrekking heeft. neergelegd, toen ze opnieuw iemand het kajuitstrapje hoorden opkomen. Jaspo's knuppel ging in de hoogte en de tweede zeeman werd op precies dezelfde manier buiten gevecht gesteld. „Als ik goed geteld heb, moeten er nu nog drie volgen", merkte Jaspo op, terwijl hij zijn knuppel gereed hield, doch de woorden waren nauwelijks uit zijn mond of hij voelde zich van achteren beetgegre pen. Plotseling was het dek herschapen in een toneel van wilde strijd. De andere drie mannen, die zich blijkbaar in het voor onder hadden opgehouden, hadden het ru moer aan dek gehoord en waren naar bo ven geslopen. Aram had echter zijn man inmiddels stevig geboeid en de drie Bar- badoren waren al spoedig door het viertal buiten gevecht gesteld. Dit alles was echter niet zonder gerucht verlopen en ademloos bleef het viertal luis teren of er van de andere schepen geen geluiden kwamen, die betekenden dat zij ontdekt waren. Er gebeurde niets en zij haalden reeds verlicht adem, toen Aram plotseling een kreet slaakte. Uit de dich ting, waarin zij zelf moesten verdwijnen, naderde een zeil! ZIERIKZEE, 12-8. Het was een koude, winderige avond, toen een groot aantal meisjes en jongen* in het gemeentelijk zwembad aanwezig was om aan het diplomazwemmen deel te nemen. Verheugend was het tevens, dat er zoveel ouders by de ze voor veie kinderen grote gebeur tenis present waren. Het diploma- zwemmen werd afgenomen door de diploma-consul, mevrouw VV. VVage- naar-Weyermans, van de Kon. Ne derlandse Zwembond. Kring Zeeland. Om 18.15 uur gingen de eerste kin deren. Ln groepjes van zeven te wa ter, om te laten zien wat zij deze zo mer van de badmeester hadden ge leerd. Bij het uitreiken van de diploma's „zwemproef, feliciteerde de voor zitter van, de zwemvereniging, de heer G. J. Dijkstra, de kinderen die geslaagd waren. „Jullie hebben het diploma niet cadeau gekregen", zei de voorzitter, waarbij hij onder an dere doelde op het ruwe water in het zwembad en het gure weer. Hoe wel niet veel. waren er toch enkele kinderen afgewezen. De voorzitter vertrouwde er op, dat deze kinderen nog even door zouden bijten. Ini het begin van september a.s. bestaat er n.l. de gelegenheid nogmaals diplo ma te /.wemmen. Het behalen van het diploma „zwemproef" was vol gens de voorzitter de eerste goede stap. Hij memoreerde echter dat er nog een vijftal diploma's te behalen zijn. zodat hii vertrouwde dat de kin deren nog diverse malen aan een zwemexamen zuLlen deelnemen. Tot 9 uur Toen de jongens en meisjes voor het diploma „Geoefend zwemmer", voor het Zwemvaardigheidsdiploma I en II uit het water gingen, wees de klok ruim 9 uur aan. Door het ontbreken van een elek trische verlichting in het zwembad; heeft het bestuur van de zwemvere niging de verdere werkzaamheden afgedaan ten huize van haar sekre- taresse, mevr. E. Korstanje. Hier be dankte de diploma-consulente het bestuur van de zwemvereniging voor de prima organisatie van het diplo mazwemmen en de badmeester, de heer W. Lisseveld, voor het vele werk dat hij in het zwembad heeft Tuingrond voor Haagse woningbouw DEN HAAG, 14-8. Tuinbouwgrond, waarop meer dan 900 woningen kun nen verrijzen, heeft de Haagse ge meenteraad vandaag aangekocht. Daarbij krijgen verdreven tuinders uit de residentie elders grond of aan spraak op een extra financiële scha deloosstelling. De kosten van aankoop, ontrui ming of verplaatsing belopen naar raming 4,5 miljoen gulden. Het ligt in de bedoeling, dat de gemeente Den Haag nog meer tuinbouwgronden be schikbaar krijgt voor woningbouw. Naar wethouder de heer G. H. Hijl- kema meedeelde kan de gemeente raad daartoe strekkende voorstellen tegemoet zien. 35. Hij stelde zich verdekt op naast het deurtje van de kajuit, beduidde de anderen dat zij zich schuil moesten houden en stampte toen hard met zijn voet op het dek. Even later hoorden de mannen een gestommel beneden, de kajuitsdeur ging open en er verscheen een slaperig hoofd, waarop Jaspo met kracht een grote knup pel deed neerdalen. Zijn makkers vingen de man op en sleepten hem naar de ver schansing. Net bijtijds beduidde Jaspo hen dat zij hem niet. overboord mochten gooien. De plons zou mijlen ver gehoord worden in deze stilte. Juist hadden de mannen hun slachtoffer verricht, alvorens tot het diploma- zwemmen kan worden overgegaan. Mevr. Wagenaar onderschreef vooral de noodzaak van het aanleren van een goede zwemslag, opdat een goe de .ndergrond aanwezig is. Zij hoop te dan ook dat de heer Lisseveld op de ingeslagen weg zal voortgaan. Het was volgens mevr. VVagenaar verheugend dat er zich zoveel deel nemers voor het examen hadden op gegeven. Het was haar echter opge vallen dat de kinderen in de leef tijdsgroep van 7 en 8 jaar praktisch ontbraken. De voorzitter dankte mevr. Wa genaar voor de prettige wfjze waar op zij het dipicmazwemmen had af genomen. Het is de zwemvereniging bekend dat de groep kinderen van 7 en 8 jaar nog lang niet in volle omvang tot het leren zwemmen komt. Hierin zag de heer Dijkstra, zciang de gemeente Zierikzee niet de beschikking heeft over een over dekt instructiezwembad, echter he- laas geen mogelijkheid tot verande ring. Het blijft echter een zeer be langrijke zaak, dat kinderen zo vroeg mogelijk zwemmen leren. De geslaagden I. Diploma zwemproef. W. Beije, B. Kooiman, J. Holm, K- Romijn. A. van Tiggelhoven. J. Post, E. v. d. Dee. A. Rentier, I. Rentier, M. v. d. Waarden, A. Quist, P. van Donge, B. Roskam, J. v. d. Wekken, P. Smilde, E. Quist, J. Vernue, A. Dorst, H. T. Scheele, W. v. d. Post, M .Boot, I. de Looze, O. Korstanje, E. de Kup, H. D. de Kup, R. Juffer mans, L. de Vos, B. Joppe, D. v. d. Hoeven, L. Meerman, J. A. Wandel, A. W. Wandel, M. Lagrouw, S. Dek ker, M. Schaap, G. Boer, R. Verbeek, M. Smalheer, H. Fluijt, A. Fluijt, F. Beun, M. Kohschulte, J. v. d. Welle. II. Diploma geoefend zwemmer. M. Seherjon. S. Scherjon, M. Hek man, H. Pomper, S. Dekker, E. v. d. Doe, D. v .d. Hoeven, A. Lagrouw, G. Boer, M. B. Raven. III. Diploma zwernvaardigheid I. M. v. d. Post, P. v. Beveren. IV. Diploma zwernvaardigheid II. P. Vink. Prins Claus naar Curasao Drama in Amerikaans natuurpark SCHIPHOL, 14-8. Prins Claus is maandagmiddag van Schiphol per K.L.M. naar Curagao vertrokken. Hij zal daar aanwezig zijn bij de ope ning van de rijksspelen. Zaterdag wordt hij in ons land terug ver wacht. WEST GLACIER, 15-8. Grizzly- beren hebben het afgelopen week einde in het nationale park West Glacier in de Amerikaanse staat Montana twee meisjes verscheurd en een jongen ernstig verwond. Het park, een uitgestrekt berg achtig terrein met meren, rivieren en watervallen, een lustoord voor toeristen, vissers en bergbeklimmers, is nu ontruimd en gesloten. Tot de tanden gewapende „rangers" (bos wachter-s) maken jacht op de beren en hebben opdracht elke die ze zien neer te schieten. Twee zijn er al ge dood. Het is voor het eerst sinds de ope ning van het park in 1932 dat de be ren, die als zeer schuw bekend staan en doorgaans mensen mijden, tot de aanval zijn overgegaan. Mogelijk hebben de vele bosbranden van de laatste tijd (het heeft er sinds juni niet meer geregend) dit in de hand gewerkt. je kon niet vlug genoeg uit haar slaapzak komen en werd wegge sleurd en verscheurd. Op 30 km van die plaats vielen twee beren diezelf de nacht een slapend jong paar aan. De jongen ontsnapte, zij het ernstig gewond, maar het meisje werd zo toegetakeld dat zij bij aankomst in het ziekenhuis overleed. Ook elders in het park werden kampeerders aangevallen, maar zonder ernstige afloop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3