Zierikzeese N.J.B.G.-ers brachten vuursteen-vondsten mee Voor 35 jaar Bouwvergunning voor Combinatie R.K. Toeristen Zielzorg 01 Worden mosselen straks geveild volgens de „fruit-methode" Nieuwste brillen schoolbrillen verrekijkers zonnebrillen 'De Witte Swaen' een M LÖtfilMCttC Verdwijnt midLmfk weggereden'1 naaï dokter THERMOMETER Pre-historisch gereedschap in zuid-België ZIERIKZEE, 14-8. De leden van de Zierikzeese afdeling van de N.J.B.G. (Nederlandse Jeugbund ter Bestude ring van de Geschiedenis) zijn te ruggekeerd van een veertiendaags kamp, dat in het archeologisch be langrijke gebied in de buurt van de Belgische stad Mens (Bergen) werd gehouden. Het kamp werd geleid door mr. YV. P. Martens, leraar ge schiedenis aan het Prof. Zeeman lyceum, die - met zijn leergierige le den van de bond - menige vondst heeft gedaan, in de „werkplaatsen" van vuursteenmijnen, die teruggaan tot tienduizend jaar voor Christus. ..Henegouwen is archeologisch ge zien uiterst belangrijk", aldus mr. Martens, die ons een en ander over het kamp en de gedane vondsten vertelde. Het is een kruispunt van natuurlijke wegen. De grond bestaat er uit een mengsel van mergel en löss (als in Zuid-Limburg) en het merk waardige is dat de vuursteen zich vormt in het mergel. De vuursteen- mijnen hebben gediend om de mens van de ijstijd af, zijn werktuigen te verschaffen. Er was zoveel materiaal voorhan den, dat er een soort exportindustrie ontstond van stenen gebruiksvoor werpen. Juist omdat het materiaal over vloedig was „keek men niet op een steentje" en talrijk zijn derhalve de gedeeltelijke en half afgewerkte stukken, die in de „werkplaatsen" bij de vuursteenmijn worden gevon den. Ook het afvalmateriaal laat zich vaak herkennen en in die baai erd van steenmateriaal is het niet temin goed z?eken. Er zijn jongelui, die met vele kilo's stenen zijn thuis gekomen, die stuk voor stuk de dui delijke kenmerken van menselijke bewerking vertonen. „Bewust behakt" Typisch zijn de zg. klingen, die van een bepaald soort vuursteen af geslagen werden, waardoor de nu cleus overbleef. Men vond ook schrappers, houwelen, vuistwiggen en bijlen, voorwerpen die „bewust behakt" zijn om er gereedschappen van te maken. In Drente bijvoor beeld vindt men er ook specimen van, maar het materiaal was hier veel schaarser en vondsten op Hene gouwse schaal zijn hier dan ook niet mogelijk. In die zeer vroeg-voor christelijke tijd woonden er Eskimo achtige nomaden, de qua type uit stervende late ijstijdman, die eerst later overging tot de vaste land bouw- en veeteelt. De boer en de stenen De boeren in Henegouwen zitten nog altijd met de stenen resten van de vuursteenwerkplaats en bij het ploegen komt jaarlijks veel steen materiaal boven. Intussen laat zich aan de archeologische lagen en aan de vondsten de tijd min of meer dui delijk aflezen. Zo zijn er ook vond sten uit later tijd (3000 voor Chris tus). Wat de stenen in de grond be treft, die hinderen bij het bewerken door de boer, zou men kunnen spre ken van een zeer vroeg voorbeeld van de wijze waarop de industrie de landbouw het heeft lastig gemaakt, met dien verstande dan dat de ge volgen ginds voor de boer van 1967 nog altijd voelbaar zijn. De heer Martens deelde ons nog mede dat het in de bedoeling ligt van de 5-jarige afdeling t.z.t. een expositie in te richten van het tij dens het kamp gevonden materiaal. De foto toont enkele specimen van gevonden stukken. Op de voorgrond een houweelHoger middeneen schrapper en links en rechts respek- tievelijk een nucleus en een bijl. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Renesse krijgt straiHlkerk-lioteleonibinatie YVESTERSCHOUWEN, 14-8. De ge meenteraad van YVesterschouwen heeft gisteren (maandag)avond ge ruime tüd stil gestaan bij een voor stel van burgemeester en wethou ders om een bouwgrond-exploitatie vergunning te verlenen aan de Com binatie R.K. Toeristen Zielzorg met de N.V. Horok, te Bergen op Zoom. Deze stichting heeft een perceel grond aangekocht te Renesse, be stemd voer de bouw van een r.k.- strandkerk. De betreffende grond is gelegen in de driehoek met een ge deelte van de Provinciale weg Re- ncsse-Haamstede, de Hoogenboom- laan en de Kabbelaarsweg als zij den. De bouwplannen op dit terrein zijn inmiddels gereed. In dit verband deelde burgemeester H. P. Everwijn mee dat door de zeer gevaarlijke kruising ter plaatse van Kabbelaas- weg met Provincialeweg, de eerstge noemde weg in de toekomst meer westelijk zal moeten worden aan gelegd. B. en W. willen deze exploitatie vergunning verlenen op drie voor waarden: le. De Hoogenboomlaan zal aldaar verbreed moeten worden en de stichting zal om niet 450 m- grond van hun eigendom aan de ge meente moeten overdragen. Door het toenemend toeristenverkeer is de Hoogenboomlaan veel te smal gewor den en door de bouw van het kerk- horeca-complex zal deze nog toene men. 2e. De riolering zal doorgetrokken moeten worden tot aan Kabbelaars weg en de helft van de kosten van deze aanleg de helft der' kosten verbreding Hoogenboomlaan in to taal een bedrag vergend van ca. f 15.000,- zal voor rekening der stich ting komen. 3e. De stichting zal een bedrag van f 19.250,- in de gemeentekas moe ten storten zijnde 1400 4- 2100 m- bebouwde grond X 5,50 gulden. Ver der zal ze zich moeten verplichten een parkeerterrein aan te leggen en een beplanting realiseren van 1 me ter breed. Deze voorwaarden ontlokten nog al wat kritiek bij de raadsleden voor wie bijv. de f 5.50 een nieuw geluid betekende. De heer Kalkman vroeg of deze kosten al gewoonte zijn ge worden. De voorzitter kon hierop be vestigend antwoorden omdat de uit breidingen der dorpskern financieel veel geld kosten en toch zijn alle be dragen tegen kostprijs berekend. Ook. dc heer Padmos vond het nogal kras. Doch ia zijn totaliteit zoals de voor zitter hem toevoegde gaat het de ge meente heel wat kosten. De heer Steur zag wel wat verschil in deze aanslaande bouw met de particulie re bouwsector. ..Mits bouwrijp", ant woordde de voorzitter en dat is dit perceel helemaal niet. Veel bijkom stige werken ?'aan de gemeente veel De heer Kloosterman kon de com binatie kerk-horecabedrijf moeilijk vatten. doch het perceel grond was te groot voor kerk alleen en daarom werd er een hotel aan vast gekop peld. Om een openbaar welzijn nog f 5,50 te laten betalen was voor de heer Kloosterman te veel van het goede, vooral omdat het in zo'n gro te behoefte gaat voorzien. De voor zitter zeide hierop dat de eisen toch al gedaald zijn en de f 5,50 werd nu slechts gevraagd voor het bebouw de deel van de grond. In de toekomst zullen andere particulieren die bouwgrond gaan verkopen rekening moeten houden met een gemeente lijke heffing van f 5,50 per m-. Ir» die f 5.50 zitten een aantal werken die de gemeente worden opgedron gen en uitgevoerd moeten worden zoals verzwaring rioolwaterzuive ringsinstallaties. onderhoud wegen enz. De heer Kloosterman vroeg ver der wie er parkeren mag op het al daar aan te leggen parkeerterrein. Het blijft een particulier parkeer terrein en om anderen in de kern Renesse ervan te kunnen laten pro fiteren is onmogelijk omdat het te ver van de winkelkern af ligt. De voorzitter voegde er nog aan toe dat de gemeente bijzonder zwaar belast gaat worden met de aanleg van par keerterreinen waar alleen al de situ atie bij de r.k. strandkerk in Haam stede om verbetering roept. „Het voorstel is zeer goed over wogen" zeide de voorzitter, „en we moeten van de particuliere sector halen wat redelijk verantwoord is." De heer Padmos vroeg of de stich ting van deze voorstellen op de hccgte was. „De combinatie Stichting heeft dit zelfde voorstel gehad en ging er mede accoord" was het ant woord van de voorzitter. Nadat de voorzitter de heer Goossens nog had gezegd dat er voor de verbreding Hoogenboomlaan tevens grond ge kocht zal moeten worden van de heer De Feiter had niemand beden kingen tegen dit voorstel. Andere grondkwesties Er werden nogal wat grondkwes ties behandeld in deze, niet druk be zochte vergadering. Zo moet de ge meente de beschikking krijgen over een ontsluiting van het bouwterrein voor de bejaardenwoningen achter het Rusthuis en hier is de oude tram baan der R.T.M. voor nodig. De n.v. R.T.M. is bereid deze strook grond, groot 850 m- te verkopen voor f 5,- per m-. De raad ging hiermede ak koord. Met de heren A. en C. Jonker draait al enige jaren een affaire over een strook grond gelegen te Haam stede tussen de Omloopsweg en de Oude Lagezoom groot ca. 2600 m~, welke erond aan genoemde heren is verpacht. Op deze grond nu wordt een warenhuis gebouwd. Mits deze heren een erfdienstbaarheid van overpad verlenen aan een perceel grond van de heer R. J. Jonker is de gemeente bereid deze grond te verkopen voor f 1,- per m-. Waar mede de raad zich ken verenigen. Aan de heer J. H. Braber zal de gemeente in Renesse het z.g. gan getje tussen de Wed. v. d. Hoek en het terrein van de heren Braber. Dorreman en Lemson, groot 431 m- willen verkopen voor f 15,- per m". mits dat langs een gedeelte van het terrain een afscheidingsmuur van 2 meter hoogte gebouwd zal worden. Dit stukje grond is gelegen in het bestemingsplan „Kromme Reke". Geen bezwaar van de zijde der Scheepvaartberichlen Esso Amsterdam, 15-8 te Kawasaki verwacht. Slamat, 15-8 te Marseille verwacht. Gaasterland, 14-8 van Santos naar Porto Alegre. Kelletia, 14-8 te Rouaan. Alchiba, 14-8 te New Orleans. Zafra, 14-8 van Lavera naar Bejaja. Katsedijk, 15-8 van Antwerpen naar Rotterdam. Van de Russischt ambassade in Peking zijn ruiten ingegooid, zo meldt het Zuidslavische persbureau Tanjoeg. Militairen hebben verhin derd dat rode gardisten het gebouw binnendrongen. ANTWERPEN. Vannacht om streeks één uur is brand uitgebroken in de St. Jacobskerk in Antwerpen. Het gebouw is zwaar beschadigd. De brandweer was vanochtend uin 10 uur nog aan het blussen. OUWERKERK. Het schip „De Vier Gebroeders", geladen met schelpen, zonk aan de hoek van Ouwerkerk. ZIERIKZEE (Adv.). Kunsttanden f 2 per stuk; boven, of otiderpebit 25; volledig gebit f 50. ZIERIKZEE. Voor het aanvragen van kosteloze rijwielplaatjes wordt door de ontvanger der accijnzen ge legenheid gegeven tijdens de gewone kantooruren. HAAMSTEDE. Op de terreinen van de N.V. Nieuw Haamstede" werd door de motorclub „Schouwen. Duiveland" een geslaagd motorsport -feest georganiseerd. ZIERIKZEE. Op een bijeenkomst in Hotel van Oppen werd afscheid genomen van de directeur van de R.H.B.S. drH. de Noo, in verband met diens vertrek naar Vlissingen. HAAMSTEDE. Bij de splitsing van wegen Burgh-Haamstede-Westen- schouwen in door de A.N.W.B. een richtingwijzer geplaatst. BROUWERSHAVEN. Met een bij eenkomst in het kerkgebouw, werd de nieuwe toren en de klok aan de kerk in gebruik genomen. RENESSE. De leerlingen van de scholen te Serooskerke, Noordwelle en Renesse hielden een geslaagd strandfeest. HAAMSTEDE. De 1000ste lucht reiziger, komende van Rotterdam, werd luisterrijk onthaald. BROUWERSHAVEN. De werk verschaffing door de gemeente is de. ze week stopgezet. De werklozen hebben allen weer werk in de land bouw kunnen vinden. Het in het nummer van 12 augus tus opgenomen rijtje: „Voorjaar" droeg een fout opschrift. De opmerk zame lezer zal hebben ontdekt, dat het moest zijn: „Voor 30 jaar RED. De periode waarin de rond 200.000 Jordaanse vluchtelingen die naar het door Israël bezette gebied willen terugkeren, zich hiervoor kunnen laten inschrijven, is maan dagavond met 24 uur verlengd. Op romantische wijze werd de winnaar van de Ronde van Bru gefeliciteerd door de Ronde-miss mej. I. Jumelet, die Kees Priem van een zoen en bloemen voorzag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Beledigende pamfletten bij vakantiehuis van koningin Juliana PORTO ERCOLE, 13-8. De burge- meester van Porto Ercole heeft in een boodschap aan koningin Juliana, die daar va'kantie houdt, zijn onge noegen geuit over gedrag van Ita liaanse provo's die gemeend hebben pamfletten te moeten aanplakken met voor de koningin beledigende teksten. Hoewel de pamfletten zijn ondertekend met het meervoudige „Provo's" heeft de politie de indruk dat het hier werk betreft van één man naar wie naarstig wordt ge zocht. Jongen (14 jaar) verdronk in gracht AMSTERDAM, 14-8. Uit de Prin- sengracht in Amsterdam is van nacht 'het lijk opgedregd van de 14- jarige Huub Zwart. De jongen was omstreeks een uur door nog onop gehelderde oorzaak van zijn ouder lijke woonboot in het water geval len. Het staat nog niet vast of het slachtoffer door verdrinking om het leven is gekomen. De politie onder zoekt of er misdrijf in het spel is. Dinsdagmorgen zou sectie op het stoffelijk overschot worden verricht. raadsleden. Eveneens gingen zij akkoord met de ruiling van een 7 m- grond, ei gendom van de heer I. L. Bouwman te Rensse, deel van perceel kad. sectie A. no. 286, hetgeen met geslo ten beurs zal geschieden. In verband met de aan te léggen Zuidweg zal een deel der Prov. weg in een rij baan-verdubbelin g komen te liggen. Daartoe heeft de Provincie 115 m- grond van de gemeente nodig die deze ter beschikking stelt voor f 480,- waarin een vergoeding voor beplanting is inbegrepen. De raad ging hiermede akkoord. Door de aanleg der recreatieweg Haamstede-Westenschouwen, de z.g. Zuidweg dient de provincie Zeeland de beschikking te krijgen over een aantal perceelsgedeelten welke ei gendom der gemeente zijn. In totaal ze grond voor totaal f 39.137,34, het een oppervlakte van 2.23.07 ha. De schattingscommissie waardeerde de- geen neerkomt op f 1,75 per m-. De raadsleden hadden geen bezwaar te gen deze verkoop. Tenslotte gaat de gemeente de toe gangsweg naar de Ger. kerk vanaf de Hogezoom naar de kerk overne men terwijil de Ger. kerk daarvoor een perceel grond voor in ruil krijgt, groot ca. 580 m'J en gelegen aan de weg naar de bejaardenwoningen om aldaar een pastorie te bouwen. Fi nancieel. gezien is deze ruiling zon der schade voor de gemeente. Ook met deze grondruil kon de raad zich opnieuw verenigen. ZIERIKZEE/BRUINISSE, 14-8. Na aflcop van dc jaarvergadering van Zevibel te Breskens op zaterdag 12 augustus kwamen de besturen der mosselkwekers by een om te spre ken over voorstellen der verenigin gen te Yerseke en Bruinisse om in 't vervolg de mosselen niet meer van te voren toe te wijzen aan een be paalde handelaar, maar om de toe- ADVERTENTIE op advies van de oogarts Sterke Prima Betere S Vakopticiën C. BERGMANS Havenpark - Zierikzee Telefoon 2029 wyzing te doen plaats hebben via een veilingklok, zoals dat ook ge beurt op fruitveilingen. De hande laar adspirant koper, drukt dan op de knop, wanneer de prijs op de klok verschijnt, die hij besteden wil. De vereniging te Yerseke wilde daarbij vrije aanvoer, maar Bruinis se, Zierikzee en Tholen waren voor aanvoer via het Mosselkantoor, waardoor men enigszins 'in de hand houdt, dat de prijs zou instorten wanneer er een overmatige aanvoer zou zijn terwijl de minimumprijs werd bepaald op f 14,-. Dit zou aan de leden van de Mac. (Mossel Advies Commissie) worden doorgegeven en deze commissie ver gaderde maandag (gisteren). Het Produkschap. dat uiteindelijk de be slissing moet nemen, vergadert don derdag. Men heeft uiteindelijk de ambte naren van het Produkschap voor Vis en Visprodukten toch nodig voor de kwaliteitskontrole, die ook nu wordt uitgeoefend. Mocht voor vrije aan voer, de regelende fun-ktie van het Mosselkantoor (onderdeel van het Produktschap) weg vallen, dan zou dit vrij zeker de opheffing van het Mosselkantoor tot gevolg hebben, De berichten die uit de Wadden zee komen, waar verschillende kwe kers op hun percelen een kijkje heb ben genomen, worden steeds som berder. Op percelen in bepaalde de len van de Waddenzee is zaadval ge- konstateerd. Op percelen in de buurt van Terschelling, die dit voorjaar nog een prachtige stand vertoonden, komen zeer veel schelpen tussen de mosselen voor. Elders is pokkenval de oorzaak dat niet geleverd kan worden, terwijl de groei overal ui terst miniem is. 29 ik heb haar niet aangeraakt dat durf ik niet...." Hoolwerf wendde zich tot de agent g »Is er een 'dokter gewaarschuwd?" VINniJ"> VanOort.Hetdszondagsdienst.be- grijpt u?" „Waar blijft die man nu? Hij had Feuilleton door Frank van Falckenoor. Bijna op het zelfde ogenblik hoor den de mensen in het wachtlokaal „Weet ik niet," antwoordde hij, een auto aankomen. Enkele sekon- zich in zijn broek hijsend. „Olster den later trad dokter Van Oort bin- had het over een man. Wacht even.. nen. Die Van Viersen zit er te vissen in Hoolwerf schudde hem de hand. één van die huisjes. Ik heb hem „U hebt het zaker al gehoord?" vanmiddag nog gesproken. Het De arts knikte. „Mij dukt, we moes- spoor leidde wel naar het meer." ten er maar meteen heenrijden, „Het is toch verschrikkelijk...." niet?" Hoolwerf gooide zijn overhemd „Ja. Meneer Van Viersen, u weet over het hoofd. „Zo is het leven het beste de weg. Rijd u maar voor vaak, Coby. Trek jij je er alsjeblieft de anderen uit. Ik kom naast u zit- niets van aan en ga slapen. Als ze ten. Olster én Prinsen komen dan dood is, kunnen we er toch niets achter ons aan met de dokter." meer aan doen. Alleen proberen de „ln orde, Hoolwert." dader te pakken." in de wagen vroeg de rechercheur: Twee minuten later was hij be- „Vertel me eens precies, wat er al- neden, haastig zijn das strikkend, en lemaal gebeurde. Van Viersen." hoorde Coby de deursleutel. Even „Nou, ik wilde ophouden met daarna reed een auto snel weg, vissen.... ze wilden zowat niet bij - waarna het weer stil was rond het ten vannacht.toen er een auto huisje. Geluidloos begon ze te hui- naar het meer kwam. Die stond een len. paar minuten stil en draaide, waar- Op het politiebureau herkende na weer wegreed. Hoolwerf meteen Van Viersen, die "?Con Je niet zien< hoeveel mensen ontdaan aan de tafel zat te trekken C1" IJl zaten." aan een sigaret. De man deed nog ..Welnee, daarvoor was ik te ver eens in Ihet kort zijn verhaal, waar- ™eg. Die wagen stopte zo ongeveer bij Hoolwerf gespannen luisterde. hy het laatste huisje en ik zit bij „Weet je zeker, dat het die juf- het tweede." frouw Kaars is?" -Goed, ga verder." Ik ik denk van wel "We1, dio wa8cn SmS dus weer 'Kent li haar dm zo goed'"wcg- rk was a] naar huisje ge- „Kcnt u naai dan zo goed. gaan om<jat i]c nic1 wilde, dat men •1 "hoW'hnkr wel eent mSf™mÜ zou 'kunnen zien door die licht- ilc heb haar wel eens gezienbundel beffriiDt u' Niol dat ik 70 in het dorp, ^oegde hij er aan toe. kang uitgevallen ben. maar voor ai- En was zedood?Heb je gevoeld, lc ze|cerhoid. Helemaal zuivere kof- of haar haU nog klopte? Heb je vei- fjc kon het nooit zijn, want wie komt wondingen gezien. er mj(j(jen jn nflcht naar 't meer?" „Neeik weet het nietwDat is zo." ze lag zo stil.mot gesloten ogen. Misschien ben ik geschrokken(Wordt vervolgd). „De bel ging, zoevenHoorde je dat dan niet?" De bel? Was de bel gegaan? Of had zijn vrouw gedroomd? Doch een nieuw -gerinkel in de gang maakte aan alle twijfel en onzekerheid een einde. Hij 'sprong uit zijn bed, naar het raam lopend, dat hij meteen opende. „Is er wat?" Hij keek naar bene den en zag Olster, een van de nieu we agenten, bij de deur staan. „Ja. Zoeven is er een man op het bureau gekomen, die meldde, dat er bij het Woldmeer het lijk van een vrouw ligt. Hij denkt, dat het de vermiste juffrouw Kaars is." Toch vermoord en toch bij het Woldmeer, fliste het door hem heen. „Ik kom met vijf minuten. Heb je de wagen bij je?" „Jawel." „Ik kleed me met spoed aan". Coby, half overeind in bed, keek haar man vragend aan. „Bep Kaars is waarschijnlijk gevonden. Bij hel Woldmeer," zei hij, zijn pyama uit trekkend. De vrouw bracht van schrik haar hand bij de mond. „Odood?" Hij haalde zijn schouders op. „Ol ster had het over een vrouwen lijk. Ik, had er al zo'n vermoeden van," antwoordde hij, vlug zijn sokken aantrekkend. „Moet je die ouders niet waar schuwen?" „Ik moet eerst zekerheid hebben. Hoe laat is het eigenlijk?" Coby -keek op hol wekkertje. „Bij na kwart Voor twee. Wie heeft het ontiddkit?" Duinbuiiker bleek jeugdverblijf DEN HAAG, 14-8. Een bunker in de voor het publiek niet toeganke lijke Westduinen in Den Haag bleek een comfortabel ingericht jeugdver- blijf te zijn. De politie, die dit van daag ontdekte, hield zes jongelui aan, die verdacht worden van in braak. Uit het politiehuisje aan het strand werden vanmorgen een poli- tiepet en negen flesjes limonade ge mist, bij de buurman, een strand tenthouder, bleken tafels en stoelen te zijn weggehaald. Hiermee hadden een 15-jarig meisje en haar vijf vriendjes van 15. 16 en 17 jaar zich in de bunker geïnstaleerd, die ook was opengebroken. In de bunker troffen politiemannen van het stranddetachement voorts aan: een tang, breekijzers, hamers en twee tassen snoep. Bij enige gevechten tussen In dische militairen en leden van de opstandige Mizo-stam in de ooste lijke staat Assam zijn tien opstande lingen gedood. De overige opstande lingen hebben zich in hun schuil plaatsen in de bergen teruggetrok ken. Dat is nu jammer; het fraaie iveer van deze zomer heeft toch niet lou ter iedereen opgesloten tot de hoog ste graad van gezondheid. Vooral de regen nadien is wellicht sommigen al te koel op het lijf gevallen. Daar om stond mevrouw in de drogisterij met haar verzoek om een koorts thermometer. Nu leven wij in een zo gespecialiseerde en „verfijnde" (niet altijd) maatschappij, dat er zelfs bij het tempen gevarieerde apparatuur kan worden gebruikt. Met andere woorden „er is keus uit". De drogist had zelfs een bak vol thermometers, die alleen het doel (tempen) gemeen hebben, maar voor de rest afwijken misschien op het punt van vorm. kleur, lettertype, fabrikaat etc. Het is mij tevoren niet bekend geweest, maar de zekere mogelijkheid is er nu op dit punt' het nieuws van va riatie door te geven aan het publiek. De verscheidenheid stormde op mevrouw af. Ze verloor kennelijk het doel uit het oog en verkeek zich op de varianten. De winkeljuffrouw was al eens te hulp gekomen met enkele opmerkingen met een vraag je: „zou U dit niet maar me vrouw behoorde tot het gilde van de weifelaarsters en die eigenschap werd haar fataal. De winkel begon namelijk vol te stromen, merendeels met toeristen, die echt om iets an ders kwamen dan om thermometers. Het werd aardig druk in de zaak, maar mevrouw bleef maar toeven bij haar bak en zette haar speur tocht in het rijk van de thermome ters voort. Te lang evenwel, want op een gegeven moment school de juffrouw toe en ook een ietsje uit, met dc opmerking: „mevrouiv nu moei U toch echt keus maken''. Me vrouiv heeft haar ogen naar de ver koopster opgeslagen en zei als re sultaat van naarstig zoeken „geeft U maar Fahrenheit". Kijk vrienden, dit is een heerlijk gebeuren. Dit is zo kolossaal rijk aan onschuld, dat men voor een vol ledige beschrijving een machine zou kunnen verslijten. Toegegeven, het is ren blamage voor dc goede ..Gabriël Daniël" (Fahrenheit) als dank voor zijn kun stig goochelen met het smeltpunt van ijs en het kookpunt van water, tc worden gedegradeerd tof een han delsmerkje, maar toch, het blijft rijk. ..Geeft U maar een Fahrenheit". die mevrouw! SCHIEREIL ANDMAN. i t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2