I Rein een stol kaas uit het vuistje i DE TOWER VAN LONDEN Monument van traditie Ritueel van zeven eeuwen her (Van een verslaggever) „Halt, wie gaat daar?" „De sleutels". „Wiens sleutels?" „De sleutels van koningin Elisa beth". „Breng de sleutels van koningin Elisabeth". Dat z|jn de woorden die gespro ken worden bjj het dagelijks ritueel waarmede de machtige burcht van Londen, de Tower, wordt gesloten. In diezelfde Tower worden de Britse kroonjuwelen bewaard, 2929 diamanten en 297 paarlen, waaron der de beroemde Koh-i-Noor en de „Ster van Afrika", een groot stuk van de bekende Cullinan-diamant. Tezamen een waarde vertegenwoor digend van meer dan twintig mil joen pond sterling. Muurschildering uit de veertiende eeuw Onlangs hebben arbeiders die be zig waren met het herstellen van de oude muren, resten gevonden van I4de eeuwse muurschilderingen, een afbeelding van Jezus voorstellend met daaronder een Laatste Oordeel. Wie de schilderingen destijds ge maakt heeft is niet meer te achter halen, maar de ontdekking in de Bywardtoren getuigt wel van schit terend vakmanschap, de aange brachte kleuren wijzen op een fijn kleurgevoel en zien er gedeeltelijk nog uit of ze pas zijn aangebracht. De historie van het als onneem baar bekend staande kasteel blijkt echter niet zo rooskleurig te zijn ge weest als men zou denken. Martelkamer De burcht die door Willem de Veroveraar werd gebouwd om Lon den te beheersen en te beschermen, was eerst opgetrokken binnen oude Romeinse muren en in de 12de eeuw uitgebreid. Het hart er van wordt gevormd door de Witte Toren, eigen lijk een bijna vierkant blok met vier torens en binnen vol met martelka mers en kerkers. Buiten een prachtige collectie wa pens is er ook nog het blok met bij behorende bijl, in 1747 nog gebruikt Schuur met oogst verbrand NOORDBROEK, 12-8. Een felle brand heeft gewoed in de boerderij van de familie L. A. Winter in Noordbroek (Groningen). Het woon gedeelte kon worden behouden, maar kreeg aanzienLijke waterschade. De gehele hooioogst en een gedeelite van de juist binnen gehaalde graanoogst gingen verloren. De oorzaak van de brand is niet bekend. De familie Winter was met vakantie in het bui tenland. De brandweren van Noord en Zuidbroek bestreden het vuur met groot materieel. De schade wordt ge schat op enkele tonnen. De heer Winter is tegen brandschade ver zekerd. MARKTBERICHTEN De eierveilingen BARNEVELD, 10-8. Coöperatieve eierveiling Ede. Aanvoer 433.169 st. Stemming vlug, prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 52-53 gr. f 9.87-10,32; 56-57 gram f 11,83-12,76; 60-61 gram f 14,31-14,85; 64-65 gram f 14,81-15,96. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 596.745 stuks. Stemming vlug. Eieren van 37-43 gram f 5,51-7,55; 47-53 gram f 8,25-9,83; 57-63 gram f 12,06- 15,00; 63-72 gram f 14,93-18,01. Kruishoutum (België). Aanvoer 329.400 stuks. Stemming redelijk. Eieren van 52-53 gram f 9,31-9,61; 57-58 gram f 12,16-12,60; 62-63 gram f 14,39-14,48. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 1.800.000 stuks. Handel vlug. Eieren van 45-50 gram f 8,40-9,75, kg-prijs f 1,87-1,95; 51-58 gram f 10.10-13,75, kg-prijs f 1,98-2,37; 59-65 gr. f 14,25- 15,90. kg-prijs f 2.41-2,45. Uieiiveiling Middelharnis Uienveiling van vrijdag 11 aug. Op het ogenblik worden er reeds behoorlijke kwanta uien verladen. Onze grootste afnemer is thans En geland, zij het ook, dat West-Duits- land slechts 200 ton minder afnam in de afgelopen verslagweek. Zodra men iets verder in het seizoen komt wijzigt deze situatie zich meestal en woi'dt West-Duitsland de grootste afnemer. De totale export was vorige week 4500 ton, waarvan naar beide ge noemde landen 3500 ton, blijft dus over 1000 ton. West Afrika was van de kleine afnemers de grootste met 339 ton, hierna volgde België met 153 ton, West-Indië met 89 ton en de rest ging naar diverse bestemmingen Gedurende de maand juli werd reeds ruim 10 miljoen kg uien verzonden, waarvan bijna 90 procent naar W. Duitsland en Engeland. Vanuit Engeland komen berichten, dat het uiengewas er over het alge meen goed voor staat. Bij aanhou den van het gunstige weer verwacht men middelmatige tot grote op brengsten per hectare met uien van goede kwaliteit. De aanvoer bedroeg 15 ton poot- uien, hoofdzakelijk grove, zodat er geen enkele pickJer werd geveild. De notering voor de middel lag op het zelfde niveau van vorige week, n.l. 18,23. De grove waren met 19,11 bij na 1,- per 100 kg lager en de drie lingen waren met 21,- juist weer beter gestemd. Over het algemeen kan gezegd worden dat het prijspeil zich behoorlijk handhaaft. Dit komt o.m. doordat de oogst van de zaai- uien door de regen iets later valt dan eerst was verwacht. voor de laatste openbare terecht stelling. Er zijn hier verscheidene koninklijke figuren om het leven ge bracht, onder wie Anna Boleyn, Hendrik VIII's tweede vrouw die hier in 1536 onthoofd werd, evenals Jane Grey, de achterkleindochter van Hendrik VU en Katherine Ho ward, echtgenote van alweer Hen drik Vlll in 1542. Heel wat Britse edelen hebben hier hun straf uitge zeten. Rondom dit gebouw staan o.m. de Sint Thomas Tower, de Wakefield Tower, de Beauchamp Tower en de Bloody Tower, bouwwerken die zon der uitzondering een wat grimmig verleden hebben. De kroonjuwelen liggen opgeslagen in de Wakefield Tower en één keer, in de tijd van Karei 11, is een Britse kolonel er bij na in geslaagd de schat te stelen. Zijn straf bestond uiteen pen sioen van 500 pond per jaar tot zijn dood toe, vanwege zijn brutaliteit en durf. Ceremonie Natuurlijk speelt de Engelse lief de voor traditie bij de bewaking van de Tower een grote rol. Hiervoor zijn de Yeoman Warders aangewe zen, die onder bevel van een konsta bel staan, wat teruggrijpt op het feit dat de eerste konstabel een officier was die zich in de slag bij Hastings onderscheidde. Iedere dag wordt de Tower op dezelfde manier gesloten met het zelfde ritueel. Gekleed in een langepaarse mantel draagt de hoogste sleutelbewaarder de sleu tels en een kaarslantaarn. Met de sleutelwacht lopen ze naar de wes telijke poort die door een hoornbla zer wordt afgesloten. Dan gaat het terug naar de middenpoort en de Byward Tower. De schildwacht voor de Bloody Tower roept de sleutel bewaarder aan, waarna altijd de zelfde woorden worden uitgespro ken. Het enige dat zich wijzigt in de loop der tijden is de naam van de koning of de koningin. Is dat ge beurd dan neemt de sleutelbewaar der zijn muts af en zegt: „God save the Queen", xoaarop iedereen ,Amen' zegt. Dat gaat al zeven eeuwen zo. De grenzen Een ander oud gebruik is de con trole van de grenzen van de Tower, de driejaarlijkse „Beating the Bounds". Het gebeurt door de koor knapen van de Kon. Kapel van St. Petrus, die begeleid door leden van de lijfwacht langs de 31 grensstenen trekken. Bij elke steen slaan de jon gens met wilgetakken op de stenen onder het uitroepen van de kreet: „Wack it boys, wack it". Uiteraard zijn ook over de Tower talloze spookverhalen in omloop. Sommige Engelsen durven onder ede te verklaren dat praktisch alle ont hoofde edelen, koninginnen en prin sen hier af en toe nog ronddwalen. Misschien worden zij wel beïn vloed door het feit dat de bewakers nog altijd gekleed gaan in de oude uniformen van de Tudors waardoor men zich in de Tower gemakkelijk in de tijd van de oude vroegere ko ningen kan wanen Kongo heeft de Veiligheidsraad om hulp tegen de blanke huurlingen gevraagd. LAND- EN TUINBOUW Een belangrijk nieuwe vinding Mimosa was totnogtoe een bloem waarmee men altijd teleurstelling had, n.l. soms enige uren nadat men de gele, geurige bolletjes in huis had, gingen ze krimpen en kon men ze weggooien. Thans heeft Ir. Buys de uitvinder van het al zo goed be kende snij bloemen-voedsel „Chry- sal", een preparaat ontwikkeld dat nu ook Mimosa in knop gekocht, in de kamer doet opengaan, zodat men meestal nog langer dan een week van de heerlijk geurende zonnige Mimosa kan genieten. U behoeft dat nieuwe preparaat niet te kopen, want de gezamenlijke Franse Mimo sa-kwekers brengen die „Mimosa in knop" onder hun merk: „Europe- Mimosa" in de handel met bijvoe ging van het nieuwe preparaat dat „Mimosa-Chrysal" heet. Voorheen werd Mimosa door de kwekers opengestoomd en kocht men ze al overrijp. De teleurstellingen van het publiek waren zo vele, dat de verkoop steeds terug liep. Thans zullen de Franse Mimosa-kwekers hun Mimosa in knop gaan leveren. Waarschijnlijk zullen ook andere landen die gestoomde Mimosa lever den, het Franse voorbeeld volgen, want ook zij konden voor die on houdbare gestoomde Mimosa geen lonende prijs maken. Probeert u niet gestoomde Mimosa met de gewone Chrysal goed te hou den; dat gaat niet. De gewone witte Chrysal werkt prachtig op alle snij bloemen, zoals rozen, anjers, serin gen, chrysanten, veldbloemen, enz. In de aanhef van dit artikel staat: „een belangrijke nieuwe vinding". Om u een goed beeld te geven hoe belangrijk deze vinding is, verwijzen wij naar de rozen en seringencuituur Voordat Chrysal er was, konden ro zen in de zomer niet verkocht wor den, want ze deden het met warm weer niet op gewoon water. Sinds er Chrysal is, worden rozen ook in de zomer gekocht. Hetzelfde deed zich voor bij seringen. Het publiek kocht vroeger nooit seringen, want deze hingen altijd zó slap. In Chrysal-wa- tcr doen seringen het wel en veelal houdt men ze 1 a 2 weken goed in de kamer. Daardoor is de seringen- cultuur, die noodlijdend was, we?r lerend geworden. De kwekers zijn daarbij gebaat en het publiek, dat nu van rozen ook in de zomer en seringen in de winter kan genieten, ook. En nu is de Mimosa tevens een houdbare bloem. Logée tvil niet weg AMSTERDAM. 12-8. Het hu welijk lussen de gorilla's Ba- bar in Artis en Sophie van Blijdorp is mislukt en de di recties van beide dierentuinen hebben besloten dat Sophie, na meer dan een jaar in Artis te hebben gelogeerd, naar haar woonplaats zal terukeren Maar Sophie wil niet. Het is nu alweer bijna twee maanden geleden dat een begin werd gemaakt met de pogingen het gorillawijfje in haar trans portkost te krijgen die tegen de deur van haar verblijf is gezet en die door middel van een van buitenaf bedienbare schuif kan worden gesloten. Tot nu toe echter zonder suc ces. Het is niet mogelijk een volwassen gorilla door een paar sterke mannen te laten beetpakken en in een trans- portkooi te zetten. Dergelijke dieren hebben een ongeloof lijke kracht. Men heeft Sophie een tijdje laten vasten en haar daarna de maaltijden uitslui tend achter in de transport- kist opgediend. Sophie vertik te het echter de kist helemaal n te gaan. Eén arm liet ze steeds achteloos buiten boord bengelen, waardoor men de schuif niet kon stuiten. Met allerlei lekkere hapjes heeft men gepoogd Sophie tot an dere gedachten te brengen. Sinaasappelen, bananen, prui men, appels, perziken, druiven mochten niet baten, lolly's en •uurstokken evenmin. Sophie liet zich niet verleiden. In Ar tis heeft men nu een andere grotere transportkist voor haar verblijf neergezet. Het hok is zo lang, dat Sophie wanneer ze achter haar voedsel pakt, de arm niet meer voor de schuif kan houden. Het resul taat is echter nihil. Want nu vertikt Sophie het zelfs de ransportkist in te stappen als er in de wijde omtrek ook maar een oppasser te beken nen valt. Is er niemand in de buurt dan gaat ze gauw even naar binnen om haar maaltijd weg te graaien. Waarmee men zich in Artis voor een nieuw probleem zag gesteld, de schuif van de kist moest op een voor de gorilla onzichtbare plaats te bedienen zijn. Men hoopt daarmee dan eindelijk de Rot terdamse logee weg te krijgen. FlitsenKORTE BERICHTEN uit het buitenland UIT HET BINNENLAND SPORTBERICHTEN VOETBAL Kapelle—ME V O 1-6 Zaterdagmiddag speelde MEVO een oefenwedstrijd tegen Kapelle. Tegen alle verwachting in behaalden de gasten een ferme zege. De thuisclub speelde te traag om de achterhoede van MEVO te kunnen verontrusten. Neen, de vierde klassers speelden be slist geen klasse beter. MEVO blijkt dit jaar over een pit tige ploeg te beschikken, met Roose (oud V.C.K.) als goede rechtsback en Peter de Oude als zeer gevaarlijke rechtsbuiten. Mocht na de aanvang Kapelle aan vallend zijn, al spoedig bleek dat het eindeloze gepeuter niets opleverde. De rust brak aan met een 2-0 voor sprong voor MEVO. Na de thee werd het binnen drie minuten 4-0. Tegen hét einde kwam de stand op 5-0. Toen wist Kapelle de eer te redden (5-1). Frans de Oude maakte er met een listige beenbeweging tenslotte 6-1 van. Al met al een aardige wedstrijd, maar MEVO zal het trainen niet die nen te vergeten.. Wordt er getrouw geoefend, dan kan de competitie met vertrouwen tegemoet worden gezien. All-Ready gaat in de winter korfballen Naar wij van de korfbalvereniging „All-Ready" te Zierikzee vernemen, heeft het bestuur thans definitief be sloten om de aanstaande winter deel te nemen aan de z.g. wintercompeti tie van de K.B.G.O. Wanneer dus de ze week de laatste competitiewed strijd achter de rug zal zijn, hopen de rood-zwarten over niet al te lange tijd Gver te stappen naar de win tercompetitie. Voor deelname heb ben zich een flink aantal spelers op gegeven, doch er zal voorlopig met één twaalftal worden deelgenomen. Verder hebben de rood-zwarten nu ook ingeschreven voor de micro- korfbalcompetitie van de K.B.G.O., welke deze winter te Oude Tonge doorgang zal vinden. Al met al ziet het er wel raar uit dat deze nog jonge vereniging deze winter niet op haar lauweren zal gaan rusten. All-Ready speelt laatste wedstrijd De korfbalvereniging „All Ready" te Zierikzee speelt de komende week haar twee laatste competitiewed strijden. Het zijn alle twee thuiswed strijden welke nog gespeeld moeten worden. Dinsdagavond (7 uur) speelt All Ready I op het sportpark Ban- nink tegen Z.S.C. II uit Scharendijke. Vrijdagavond a.s. (18.45 uur) komen de rood-zwarte reserves in het veld met de laatste wedstrijd tegen ADO '64 uit Melissant. DUIVENSPORT P.V. „Zierick", Zierikzee Wedvlucht uit Nyon op 5 augustus. Afstand 239,666 km. In concours 88 duiven. Jonge duiven: F. Maijs 1, 9, 22, C. Seijbel 2, 4, 5, 12, 13, 14; A. Stoutjes- dijk 3, 6, 8, 16. 18, 19, 21; B. Visser 7, 10, 11; A. M. Berrevoets 15; H. Slagboom 17. J. v. d. Sande 20. Snel heid eerste duif 1121,15 meter per minuut. Oude duiven (in concours 32 dui ven): B. Visser 1, 7; I. A. v. d. Maas 2; M. M. v. d. Wielen 3, 4, 5, 6; Jac. Verwijs 8. Snelheid eerste duif 1078.24 meter per minuut. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht uit Baumets. Jonge dui ven, gelost om 8 uur. Aankomst 1ste duif 10.17, afstand 179 km. Joop Berrevoets 1, 2, 8 en 23; K. Bouman 3, 5. 14, 16, 25 en 41; A. Dekker 4 en 34; J. Krijger 6 en 26; Hagesteijn-Hoek 7, 20, 21, 37 en 45; Gebr. Wesdorp 9, 18 en 29; H. Merle 10; A. C. Stoutjesdijk 11, 17, 19 en 30; Felius-v. Westenbrugge 12, 13, 24, 35, 40 en 44; M. Gieskes 15; J. Kaaiste- ker 22, 33 en 36; C. Berrevoets 28; J. C. Wesdorp 31 en 43; M. Wesdorp 32 en 38; J. Snijders 39 en 42. Woensdagavond van 18.30 af in- manden voor derby Nat. Orleans. Jonge duiven. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 13-8. De eerste sport- toto van het nieuwe seizoen telde iets meer 'deelnemers dan de eerste van het vorig jaar, doch de inzet was iets lager. De cijfers van toto 1 zijn: Deelnemers: 428.962; inleg; f566.786; eerste prijs f 102.872; tweede prijs: f 56.112; derde prijs; f 28.055. Zondagavond hadden zich reeds 17 deelnemers gemeld met dertien goe de voorspellingen. OOSTER-BLOKKER. Vermoede lijk door hooibroei is de boerderij met een grote stal van de heer A. Groot te Ooster-Blokker tot de grond toe afgebrand. Negen Britse toeristen werden gedood en 26 gewond toen hun bus bij Palma, Majorca, in botsing kwam1 met een vrachtwagen. De bus ver veerde de toeristen, die op het vlieg veld van Palma waren aangekomen. ADVERTENTIE ^B VOEDZAAM MAKfy te H ril M H M te 9 «8 N O H e t& H M M 3 W •O M WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van defensie heeft toe gegeven dat zich nieuwe moeilijkhe den met de F-lll jachtbommenwer per met verstelbare vleugels hebben geopenbaard. NEW YORK. Secretaris-generaal Oe Thant heeft de Veiligheidsraad meegedeeld, dat hij voor het toezicht op het Israëiisch-Egyptische bestand langs het Suez-kanaal nog 21 waar nemers nodig heeft. De sterkte van het korps wordt daarmee op 50 man gebracht. KOFFIEFONTEIN (Zuid-Afrika). Premier John Vorster van Zuid- Afrika heeft meegedeeld dat zijn re gering een wetsontwerp voorbereidt dat het mogelijk moet maken maat regelen te nemen tegen kranten die valse of verdraaide berichten geven. KINSJASA. De Kongolese rege ring heeft het Britse persbureau Reuter gelast zijn activiteiten in Kongo te staken. De maatregel is ge nomen omdat volgens de regering het persbureau is opgetreden als pu bliciteitsagent voor de huurtroepen in het oosten. SAIGON. Sinds 26 juli zijn door de verschillende politie-instanties van Saigon 23 terroristen aangehou den, die in opdracht van het Zuid- vietnamese bevrijdingsfront tijdens de verkiezingscampagne aanslagen in de Zuidvietnamese hoofdstad moesten plegen, aldus officiële zegs lieden in Saigon. Bij een auto-ongeluk op de weg tussen de Turkse plaats Agri en de Turks-Iraanse grens zijn 11 perso nen om het leven gekomen en 13 ernstig gewond. Bij een botsing tussen twee auto bussen te Pentre Felas in het noor den van Wales zijn zaterdag 48 men sen gewond geraakt. Abba Eban, Israëls minister van buitenlandse zaken, heeft zondag op een kabinetsbijeenkomst in Jeruza lem verklaard dat Israël geen vor deringen heeft geboekt bij zijn po gingen om tot vredesbesprekingen te komen met zijn Arabische buurlan den. Bij een botsing tussen een loco motief en een personentrein op het station van Heidelberg zijn zondag vijfentwintig reizigers gewond ge raakt. Dr. Sripaiti Sjandrasekhar, minis ter van gezondheid van India, heeft zondag in Nieuw Delhi verklaard dat vijftien van de zeventien Indi sche staten voorstander zijn van ver plichte sterilisatie van echtparen die drie kinderen ihebben. Voor 35 jaar M M 9t M S w ^kvw wmaaoi tfi- REN ESSE. Een ingezetene heeft het benodigde bedrag voor het elek trisch licht in de kerk renteloos voorgeschoten. NOORDWELLE. In een openbare raadsvergadering is de heer W. H. Scholder als burgemeester geïnstal leerd. BROUWERSHAVEN. Met ingang van 16 oktober a.s. zal het commis sariaat van het Loodswezen alhier worden opgeheven. ZIERIKZEE. De gymnastiekver eniging „Olympiad organiseerde op haar terrein aan de Platteweg een sportfeest. BROUWERSHAVEN. Tijdens een vergadering is opgericht een Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden. ZIERIKZEE. In de Oude Haven is het evangelisatieschip „Febe" van het Leger des Heïls gemeerd. HAAMSTEDE. De A.N.W.B. heeft twee richtingwijzers geplaatst: één aan de hoek bij de Weststraat en één aan de afrit bij de Plompetoren te Koudekerke. BROUWERSHAVEN. Deze week werden door 16 zeilvaartuigen en 1 motorvaartuig aangevoerd: 1782 kg. garnalen prijs 20 ct.; 20 kg. grote tong f 1 en 60 kg. kleine tong 40 ct., alles per kg. en 2 manden schar a 2 per mand. ZIERIKZEE. (Adv.). Complete badkamerinstallatie bestaande uit prima gasgeyser met douche en een prima porselein email badkuip voor 99,—. ZIERIKZEE. Het schip ,,De Vier Gebroeders", schipper C. N., geladen met schelpen is aan de hoek van Ouwerkerk gezonken. De zes zich aan boord bevindende personen konden worden gered. DEN HAAG. Door brand is een gebied van (bijna twee hectare in het Westduin in Den Haag aangetast. De brandweer, die met groot materieel was uitgerukt, was de duinbrand na ongeveer een half uur meester. DEN HAAG. In het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag is de 66-jarige mevrouw A. J. M. Beekhuizen, in woonster van deze gemeente, over leden aan de gevolgen van een ver keersongeval dat haar op 4 augustus is overkomen. Zij was toen bij het oversteken door een bromfietser aangereden. APELDOORN. De 35-jarige PTT- besteller J. J. van Breda uit Apel doorn is overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk, waarbij hij 's morgens om ach tuur betrok ken was geweest. SCHIPHOL. Pan American Air ways gaat haar vluchten van New York naar Curacao en Aruba ver dubbelen tot 6 retourvluchten per week, een groter aantal dan van welke andere luchtvaartmaatschap pij ook, zelfs van de K.L.M. De pieuwe dienstregeling begint op 1 september. DEN HAAG. De zes landen van de Europese gemeenschappen treden gezamenlijk op bij het overleg dat gepleegd wordt over de gevolgen van het conflict in het midden-oosten voor de energievoorziening. SCHIPHOL. Een groep van 101 jeugdige Antiliianen merendeels met een beurs van de Antilliaanse rege ring, Aruba of de rijksregering, is verdeeld over twee lijnmachines van de K.L.M. via New York op Schip hol aangekomen. SCHIPHOL. De Sabena deelt mede dat zij met ingang van maandag 28 augustus a.s. haar diensten van Brussel naar Rotterdam en Eindho ven zal hervatten, niet meer zoals tot vorig jaar toe met helikopters, doch met 4-motorige De Havilland Heron, die plaats kan bieden aan 15 passagiers. DEVENTER. Het zesjarige meisje A. Meijer uit Deventer liep spelen derwijs de drukke Snippelingsdijk in Deventer op en werd door een per sonenauto gegrepen. De automobi list kon haar niet meer ontwijken. Het kind werd zwaar gewond maar het St. Geertruidenziekenhuis te De venter overgebracht, waar het later is overleden. DEN HAAG. De chef van de lucht machtstaf heeft besloten de op 10 juni ter beschikking van de V.N. ge stelde F-27 „Friendship" voor het einde van deze maand te laten ver vangen door een andere F-27 van de Kon. Luchtmacht. ROTTERDAM. De Verenigde Ne derlandse, Scheepvaartmaatschappij (V.N.S.) heeft het m.s. „Ivoorkust" (3.100 brt.) - dat in de Rotterdamse haven was opgelegd - verkocht aan The Ethiopian Shipping Lines S.C. te Addis Abeba. De „Ivoorkust" - die de naam „Aulis" krijgt - is ge bouwd in 1953. DEN HAAG. Esso International, Inc. in New York heeft bij twee wer ven in Europa opdrachten geplaatst voor de bouw van vijf mammoet tankers van 240.000 ton draagver mogen elk. Twee van deze schepen zullen worden gebouwd door Ver- olme Verenigde Scheepswerven N.V. in Rotterdam .De drie andere zijn geplaatst bij A.G. Weser in Bremen. AMSTERDAM. De directie van de Holland West Afrika Lijn meldt dat het m.s. „Liberiakust" varende in dienst van de Holland West Afrika Lijn - dat gedurende de vijandelijk heden tussen de federale regering en Biafra in de haven van Warri lag, op 10 augustus naar Lagos is ver trokken met 139 vluchtelingen aan boord. BRESKENS. Op het Spiiiplein te Bi-eskens in Zeeuws-Vlaanderen is "1 de 70-jarige J. Marijs tengevolge van een verkeersongeval om het leven gekomen. ASSEN. Vorige week is een be scheiden begin gemaakt met het gra ven van een ruim 6Vz meter lang kanaal rondom Hoogeveen en Mep- pel. De bijbehorende kunstwerken, zoals sluizen, bruggen en een via duct, zijn met het oog op de toe komst nu reeds berekend op het doorlaten van schepen tot 600 ton. DORDRECHT. Op de scheepswerf „De Biesbosch" te Dordrecht heeft zich op een in aanbouw zijnd schip een ontploffing voorgedaan, tenge volge waarvan de 63-jarige ijzer- werker M. J. Pijl uit Sliedrecht ge dood werd en de 19-jarige J. G. Bosch uit Dordrecht werd gewond. DE TERUGKEER VAN ARAM 34. Het duurde even voordat Aram de man ontdekt had. Geruisloos klom hij over de verschansing en gaf de anderen, die zich vastgeklemd hadden aan een stuk touw, dat overboord hing, een teken, hem te vol gen Op zijn tenen ging Aram op de man toe. Deze ging plotseling rechtop zitten, alsof hij een vaag gevoel had, dat er iets niet in orde was. Plij tuurde om zich heen en ineens kreeg hij de druipnatte gestalte van Aram in het oog. Zijn mond zakte open van verbazing en zijn ogen puilden bijna uit zijn hoofd van schrik. Toen zag hij cok de andere drie boven de verschan sing opduiken. Hij wilde schreeuwen, doch mei één sprong was Aram bij hem en voor de man een geluid kon geven, voelde hij hoe een krachtige arm zich als een stalen klem om zijn keel sloot. „Hoeveel zijn er aan boord?" fluisterde Aram hem in het oor. De man probeerde te spreken, doch hij kon slechts een paar onverstaanbare klanken voortbrengen. Eindelijk stak hij in wanhoop vijf vin gers omhoog. Terwijl Aram hem stevig beethield, wendde hij zich tot dc anderen, die inmiddels aan boord geklauterd waren. „Er moeten nog vijf man aan boord zijn. Ga hen zoeken; ik zal deze wel voor mijn rekening nemen!" Het drietal wilde de ka juit binnengaan, doch Jaspo wenkte hen grinnikend, even te wachten. „Laten we ons niet vermoeien," merkte hij op. „Ik weet een veel betere manier om hen te pakken te krijgen!" I l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4