Spannende, zeer geslaagde Ronde van Bru Bergbeklimmers door de bliksem gedood Chinezen molesteren Russisch schip WEGVERKEER EIST SUCHTOFFERS Drijvende olie op Westerschelde werd geen ramp voor Walcherse stranden Amerika en Vietnam Weinig gezag meer in China? Incident aan Tsjechisch- Oostenrijkse grens Protest van Indiase vorsten De rassenkwestie Operatie-kop koffie Caravan op camping 'Wielewaal' verbrand Veehouder in Heeswijk met mes vermoord ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 augustus 1967 Nr. 19844 Kees Priem (Goes) werd witmaar BRUINISSE, 12-8. Met voldoening kan het comité te Brpinisse een te rugblik werpen op de door haar j.l. zaterdag voor de eerste maal geor ganiseerde ronde voor nieuwelingen. De promotor, de heer J. Griep, die met enige medewerkers in nauwe samenwerking met de plaatselijke V.V.V. deze ronde heeft georgani seerd, heeft hiermede zeker het be oogde succes geoogst. In samenwerking met de rijkspo litie was men erin geslaagd de be schikking te krijgen over een zeer fraai parcours, waarop menig ronde comité in den lande jalours zou zijn. De plaatselijke middenstand, een onmisbaar element bij het organise ren van dergelijke evenementen, had zich allerminst onbetuigd gelaten, door zorg te dragen voor een milde premieregen. Verheugend voor de or ganisatoren was ongetwijfeld ook de uiitstekende belangstelling van de zijde van het publiek. Met grote interesse werden de verrichtingen van de coureurs ge volgd, waarbij het publiek - reage rend de prestaties welke door de renners worden geleverd - voor de goede sfeer zorgde. Na deze succes volle primeur kan worden vastge steld dat de wielersport te Bruinisse reeds vaste grond onder de voeten heeft gekregen. Het staat reeds nu vast dat volgend jaar Bruinisse op de wielerkalender zal verschijnen met een wedstrijd voor amateurs. Een pluim op de hoed (of zo men wil pet) verdient zeer zeker ook de rijkspolitie die er op onopvallende wijze toe 'heeft bijgedragen om het geheel te doen slagen. Vroege voorsprong Nadat de heer Griep, na een kort inleidend woord, het vertreksein had gegeven was het Wim Haaijer uit Halfweg die er reeds in de le ronde in slaagde honderd meter voorsprong te nemen. In deze eerste ronde bleek het hoge tempo reeds enige renners te machtig. Zo moesten de gebrs. Bierkens uit Dinteloord al direct lossen. Nuijten, Oerlemans, Rijnvis en Jouvenaar slaagden er ook in zich uit het peloton los te werken. In de 3e ronde slaagden de vier achtervol gers (in gezelschap van Stroosnijder en v. Veenendaal, die het peloton ook waren ontvlucht) er in aanslui ting met de 'koploper te krijgen. Alle moeite zou evenwel tever geefs blijken daar onder de druk van het peloton in de volgende ronde een volledige hergroepering plaats vond. Na achteraf zou blijken viel in de 5e ronde (na goed 10 km. koers) reeds de beslissing toen Kees Priem er in slaagde het hazenpad te kiezen. Fraaie stijl Als een volleerd coureur slaagde hij er in fraaie stijl in binnen de kortst mogelijke tijd een flinke bres te slaan tussen het achtervolgend peloton. Met de regelmaat van de klok liep hij iedere ronde iets verder weg van het peloton, waarin o.m. Veenendaal, Stroosnijder, Haaijer en Coppens tevergeefs probeerden de kloof te overbruggen. Verder dan enige tientallers meters voorsprong wisten deze renners het niet te bren gen waarna zij 6teeds weer prompt werden terug gepakt. De herhaalde demarrages hadden wel tot gevolg dat 'het peloton geleidelijk aan werd uitgedund, daar een aantal onder hen het tempo niet meer kon volgen, terwijl ook een aantal onder hen met pech kreeg te kampen. Rijnvis, die tweemaal van fiets moest ver wisselen, bleef dapper volhouden waarbij hij er zelfs nog in slaagde in de prijzen te rijden. Na vele ver geefse pogingen slaagden half cours Jaak Schouten en Chris Nuijten erin uit het peloton te ontsnappen en de achtervolging op Priem in te zetten. Deze was er inmiddels in geslaagd een voorsprong van ruim 1 minuut op te bouwen, waarbij hij luid door de toeschouwers met de Yell Keesie- Keesie werd aangemoedigd. Wel zag het er even naar uit dat zijn twee naaste belagers in hun opzet zouden slagen toen zij hun achterstand tot goed 40 sec. wisten te reduceren. In de slotfase bleek Priem even wel over voldoende reserves te be schikken om zijn voorsprong op Schouten en Nuijten weer geleidelijk aan op te voeren. Na een firaaie solorit van bijna 50 km .kon de 'deze middag bijzonder sterk rijdende Priem onbedreigd als overwinnaar de finish passeren. On danks alle pogingen welke door het peloton werden ondernomen slaag den zij er ook niet meer in om Schouten en Nuijten nog bij te be nen. In de sprint voor de 2e plaats toonde Schouten zich de sterkste CHAMONIX, 13-8. Op dc „Col de la Brenva", nabij de top van de Mont Blanc, heeft men zondag de zwaar verminkte lijken gevonden van vier bergbeklimmers, die kenne lijk in de nacht van 9 op 10 augustus in hun nylontentcn door de bliksem zijn getroffen. Gezien de uitrusting van de slacht offers neemt men aan, dat het ei-va ren alpinisten waren. Hun identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Enkele jaren geleden 'zijn in het- Geketende vader SAN JOSE (Californië), 12-8. Politieagent Richard Couser nam geen genoegen met het negatieve antwoord van de artsen op de vraag of hij aan wezig mocht zijn by de eerste bevalling van zijn vrouw: hij deed haar en zichzelf de hand boeien om. De artsen moesten toen wel toegegeven en deden Couser en chirurgenmasker om. De vrouw en dochter - zeven pond_ van agent Couser maken het goed. MOSKOU, 12-8. Het Sowjetrussi- sche persbureau Tass heeft zaterdag uit Wladiwostok bericht dat het Sowjetrussische vrachtschip „Svirsk" in de Chinese haven Dairen zater dagochtend door een groep van de Rode Garde is gemolesteerd. De Chi nezen gingen het schip op en ver nielden de brug. De kapitein, Victor Auto door middenberm: vier doden en gewonde MEERKERK, 13-8. Op de rijksweg 27 nabij Meerkerk is zondagmiddag een Nederlandse personenauto door nog onopgehelderde oorzaak door de middenberm geschoten en frontaal op een Duitse tegenligger gebotst. De Nederlandse bestuurder, de 48- jarige C. Voets werd gedood, even als diens ca. 2 jaar oude dochtertje. Voorts werden gedood de 38-jarige H. G. Gübbert en de 56-jarige E. Domrath, beiden uit Bochum. Een derde inzittende van de Duitse auto verkeert nog in levensgevaar. Vijf ge wouden bij frontale botsing NIJVERDAL, 12-8. Op de wej> Zwolle-Almelo vond bij Nijverdal een frontale botsing plaats, vermoe delijk door een inhaalmanoeuvre. Drie personen werden zwaar en twee licht gewond. De lichtgewonden zijn mej. J. J. J. van E. uit Herkingen en de heer R. H. van R. uit Amsterdam. De zwaargewonden uit de andere wagen zijn de heer W. te W. uit Hengelo en twee Franse lifters, res pectievelijk B. U T. en S. J. over zijn metgezel, terwijlTonny Stroosnijder zich op overtuigende wijze de snelste toonde bij de eind sprint van het peloton. Overgeluk kig mocht Kees Priem, die dit sei zoen reeds overwinningen wist te boeken te UI venhout, Achtmaal, Wa terlandkerkje, Oostburg en Zundert, van de ronde miss Ineke Jumelet de bloemen en de overwinningskus in ontvangst nemen, alsmede een fraaie door de heer Griep beschikbaar ge stelde beker. Onder begeleiding van een versierde triplex van de V.V.V. maakte Priem zij orerende. De uitslag De uitslag: le Kees Priem, Goes de 60 km. in 1 uur 40 m. 12 sec.; 2. Jaak Schouten,. N.-Vosrneer op 1 m. 30 sec.; 3. Chris Nuijten, Bergen op Zoom; 4. Tonny Stroosnijder, Krui- ningen op 2 min.; 5. Theo Schouwe- naar, Kruiningen; 6. Wim Haaijer, Halfweg; 7. Ad. Coppens, Hulst; 8. Piet Oerlemans, Tilburg; 9. Dirk v. Veenendaal, Tholen; 10. Jan v. d. Hoek, Hoogerheide; 11. Piet Godde, Zwijndrecht; 12. Jan Huips, Heerle; 13. Jan Maas. Wouw; 14. Piet Maas, Heerle; 15. Jac. Rijnvis, Hoeven. Flinke schrik te Vlissingen Kees Priem rijdt zijn ere-rondje. Internationaal oestergezelschap op Yerseke bank zelfde berggebied vijf Spanjaarden door de bliksem gedood. Op de gletschea- Blaitiere, elders in het Mont-Blancgebergte, heeft in het weekeinde een Britse bergbeklim mer door een val ernstige verwon dingen opgelopen. Wmdhoosje in Ommen OMMEN, 13-8. Ommen is zondag middag, omstreeks half vier, getrof fen door een kleine windhoos. Hier door werd het station licht bescha digd en een wagon uit de rails ge tild. Enkele dakpannen kwamen naar beneden en een rijwielstalling ging omver. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Jongen ondermeél bedolven en gestikt ULICOTEN, 13-8. In Ulicoten, ge- meerite Baarle-Nassau, heeft het 12- jarige zoontje van de familie Theeu- wes, graanhandelaar de dood gevon den ten gevolge van een val in een der silo's waari nzich meel 'bevond. Hulp was spoedig aanwezig doch toen men de jongen onder het meel vandaan haalde waren de levens geesten reeds geweken. Korjov, die op 11 augustus was ge arresteerd, was naar het schip terug gebracht en werd door de Chinezen geslagen en bespot, terwijl van hem werd ge-eist dat hij de stuurman Stanislav Ivanov zou uitleveren. Om dat de bemanning het schip niet kon verlaten konden zij hun kapitein niet te hulp komen, aldus Tass. Drie doden bij frontale botsing EDAM, 12-8. Op de Minnekcdam- merjaagweg tc Edam is zaterdag middag om omstreeks kwart over vier een personenauto frontaal op een tegenligger gebotst bij een mis lukte inhaalpoging. Drie inzittenden van dc inhalende auto werden ge dood. Het zijn de heren H. G. Wester huis, 46 jaar, P. G. Smoorenburg, 27 jaar en G. A. Eijkelenkamp, 38 jaar, allen afkomstig uit Utrecht, werden zwaar gewond. Auto slipt tijdens regen: één dode VRIES, 13-8. Op rijksweg 31 tus sen Vries en De Punt is vanmiddag omstreeks kwart voor twee een per sonenauto tijdens een regenbui ge slipt doordat de bestuurder plotse ling moest remmen. Zijn uitzicht werd namelijk plotseling weggeno men door een grote smak water, op gespat door een tegenligger. De auto kwam na over de kop geslagen te zijn tegen een boom tot stilstand. De echtgenote van de bestuurder, dc 27- jarige mevr. T. Tabak uit Gronin gen. kwam om het leven. Haar man werd licht gewond. YERSEKE, 12-8. De initiatieven van een aantal oesterkwekers in Yerseke om weer een oesterteelt te gaan vestigen op de Yerseke Bank en die daartoe weer evenals voor 1962 oesterschelpen hebben uitge zaaid, schijnen succes te hebben. De kwekers hebben het weer mee ge had. De watertemperatuur in de Oosterschelde is opgelopen tot waar den, zoals die de laatste jaren niet meer voorkwamen, temperaturen, waarin het oesterbroed (de oester larven) uitstekend kunnen gedijen. Op de uitgezaaide collecteurs is nu oesterbroedsel geconstateerd. Afge wacht moet nu worden, hoe dit broed zich verder zal ontwikkelen. Vóór 1962 gaf dit weinig problemen, het waren toen de onvervalste echte Zeeuwse oesters, die hun broed in het Zeeuwse water los lieten, maar nu zijn het oesters uit Portugal, Noorwegen, Frankrijk, of andere Italiaanse student in Amsterdam vermist AMSTERDAM, 12-8. Sinds maan dagmorgen elf uur wordt de 21-ja- rige Italiaanse student Sebastiano Sacuzzo in Amsterdam vermist. De jongeman, wiens familie in Seracusa woont, waar hij ook geboren is, be woonde een kamer aan het Thor- beckeplein in Amsterdam. Hij' is daar maandagmorgen omstreeks elf uyr weg gegaan om even een bood schap te doen, maar sindsdien niet meer teruggekomen. Hij had een be drag aan Amerikaanse dollars en Nederlands geld bij zich. Nationale schapenfokdag 's-HERTOGENBOSCH, 12-8. De nationale fokschapendag, georgani seerd door het Texels schapenstam boek, zal dit jaar gehouden worden op woensdag 30 augustus op de Bos sche veemarktterreinnen. WASHINGTON/SAIGON, 14-8. - De voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor de buiten landse betrekkingen, William Ful- bright, heeft de bombardementen in Noord-Vietnam op doelen bij de Chi nese grens „gevaarlijk en stom" ge noemd. Hij zei zondagavond tot ver slaggevers, dat hij de kwestie waar schijnlijk heden-maandag in de Se naat ter sprake zal brengen. De New York Times meent dat de Amerikaanse politiek inzake Viet nam „nu nog slechts een gevaarlijk balanceren inhoudt", met de kans dat China en/of Rusland bij de strijd be trokken wordt. „Het meest tragische aspect van de jongste escalatie" is echter wel dat zij de mogelijkheid van vrede door onderhandelingen nog verderaf brengt, aldus het blad. Binnenschip kreeg scheur HANSWEERT, 13-8. De hoge gol ven die het vermoedelijk té snel va rende Amerikaanse vrachtschip Mormac Grigel vanmiddag op de Westerschelde heeft veroorzaakt, hebben een juist de haven van Hans- weert uitvarend binnenschip in moeilijkheden gebracht. Dit schip, de uit Duitsland afkomstige St. Anto nio, groot 1630 ton, kreeg een breuk in de romp waarna het snel water maakte. Op eigen kracht kon het echter terugkeren naar de haven waar onmiddellijk twee pompboten het schip hielpen om drijvend te blijven. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De politic heeft inmiddels contact opgenomen met 'de kapitein van het Amerikaan se schip. landen, die op de Yerse Bank zijn uitgezet, om daar nog wat te groei en en mogelijk wat te krijgen van de echte Zeeuwse smaak. Jongen verdronken EMMELOORD, 13-8. De 10-jarige Jacob Zegers uit de Noordoostpolder is zaterdag jl. verdronken toen tij dens het vissen bij een loswal aan de Onderduikers weg. Zijn vriendje hoorde plotseling een gil maar toen deze kwam aangerend was de jon gen al onder water verdwenen. Hij kon niet zwemmen. Floriade M-67 te Middelharnis MIDDELHARNIS, 12-8. Van maan dag 14 t.m. zaterdag 19 augustus wordt te Middelharnis de Floriade M-67 gehouden, een grote tentoon>- stelling van bloemen, die op het eiland Goeree-Overflakkee voor bol len- en zaadwinning in de land- en tuinbouw worden geteeld. Dertig standhouders uit bedrijfsleven en middenstand zullen op deze tentoon stelling exposeren. OSLO, 13-8. Een 29-jarige Noorse journalist die zondagavond uit Pe king naar Oslo terugkeerde, heeft verklaard dat het gezag van het Chi nese leger zich feitelijk maar tot Peking en naaste omgeving beperkt en dat er eigenlijk niemand op het ogenblik in China aan de macht is. Harald Munthe-Kaas, die Chinese taal en letteren studeert en Chinees spreekt, is correspondent in China van Scandinavische persbureaus ge weest. Hij werd naar huis terugge roepen nadat hij een ernstige waar schuwing van de Chinese regering had gekregen omdat zijn berichten getuigden van „een vijandige geest tegenover China". Munthe-Kaas zei dat er een zeer nerveuze sfeer in Peking heerste, daar de politieke toestand in China chaotisch was. President Lioe Sjao Sji had huisarrest en niets meer te vertellen. WENEN, 13-8. Aan de grens tus sen Tsjecho-Slowaktfc en Oostenrijk heeft zich zondagnamiddag een ern stig incident voorgedaan. Acht Tsjechen kwamen bij de Tsje chische grenspost Ceske Veleci aan. Zij passeerden op een gegeven ogen blik de grens en begonnen hard te Iepen in de richting van de Oosten rijkse grenspost Gmiind-Böhmzcile, die maar op een afstand van 70 m van de Tsjechische grenspost ligt. Een Tsjechoslowaaksc grenswacht begon met zijn machinepistool op dc vluchtelingen te schieten, hoewel dc mecstcn al op Oostenrijks grondge bied waren. Zeven vluchtelingen werden door kogels getroffen. Zc zijn zwaar gewond naar een Oostenrijks ziekenhuis gebracht. De achtste werd door de Tsjechische grenswachten gegrepen. In Aden is zondag een Bruitse militair gedood, terwijl vijf Arabie ren en vijf Britse soldaten werden gewond. HEESWIJK, 13-8. In zijn woning aan de provinciale weg tc Hccswijk is dood aangetroffen de heer R. J- dc Bruin. Het slachtoffer lag onder dc keukentafel, met een mes naast zich. Volgens de rijkspolitic te Montfoort is hier sprake van een moord. Het lichaam van de heer de Bruin werd gevonden door de kontontiier II. Middag, die tegenover hem woont. VLISSINGEN', 13-8. De olie-ellen de rond de Walcherse stranden is geen ramp geworden. Wel is het een vervelende zaak, waarvan liet einde nog niet in zicht is. Zaterdagavond om tien over half zeven, bij de ken tering van het tij, was de met 35.000 ton ruwe olie geladen Engelse tan ker „British Lantern" losgetrokken. De 12.000 ton grote tanker was vrij dagmorgen om vijf uur bij Borssele in de Westerschelde omhoog gelo pen De eerste poging om de tanker los te trekken ondernamen vrijdagmiddag vijf uur een tiental sleepboten uit Terneuzen, Antwerpen, Vlissingen en Rotterdam. Ondanks deze gezamen lijke krachtsinspanning mislukte dit. Ook de poging die zaterdagmorgen is gedaan om de „British Lantern" vlot te trekken mislukte. Voor men de poging ondernam was in de nacht 1.350 ton ruwe olie uit de tanker overgepompt in rondom liggende lichters. Het Belgische schip „Odila" reakte bij het overladen van de ru we olie in brand, nadat zich aan boord van dit schip een ontploffing had voorgedaan. De brand werd met brandblusmiddelen van de sleepbo ten geblust. Eén man kwam om het leven. De „odila" die onmiddelijk werd weggesleept, is in zinkende toe stand op een zandbak gezet. De olie, die uit de gezonken lichter stroomde, verdeelde zich tamelijk snel over het water. De „Odila", die 500 ton meet, was juist vol geladen, toen zich de ontploffing voordeed. De werklieden van de gemeente Vlissingen deden wat ze konden om de olie te bestrijden, terwijl de brandweer probeerde om zoveel mo gelijk van het olieachtige water op te zuigen. Het is zogenaamde crude oil, een ruwe olie die zo uit de bron nen gepompt wordt en die bijzonder moeilijk weg te werken is. De gezon ken Belgische lichter „Odilla" is za terdagmiddag door een bok van Van der Tak's Bergingsbedrijf gelicht en nëar Terneuzen gebracht. De ber gers waren de hele dag hiermee be zig. Bij het doorzoeken van het wrak is het lijk gevonden van de 29-jarige Belgische matroos, die vermist werd. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. Gevleugelde Vrienden Wedvlucht uit Baumetz van oude duiven. Afstan 179 km. Gelost om 8 uur. Aankomst le duif 10.16. J. Kaaijsteker 1, 7, 10; C. Stout- jesdijk 2, 3; Feleus-Westenbrugge 4, 6, 11; C .Verwest 5; Hagesteijn-Hoek 8; A. C. Dekker 9. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wijhe (toez.): P. Land weer, Nigtevecht; le Waddinxveen (vac. J. Verwelius) (foez.) en te Wou denberg (2e pred.pl.) (2e maal): C. Vos, Gouda. Geref. Gemeenten Beroepen te Oud-Beijerland: A. W. Verhoef, Barneveld. Baptisten gemeenten Beroepen te Heerenveen: H. Bijle- veld, Tweede Exloërmond. OOSTERLAND. Dinsdag 15 augus tus (7.30 uur): ds. E. du Marchie van Voorthuijsen te Urk. Men trof het stoffelijk overschot aan in het vooronder. Naar Antwerpen De Britse tanker „British Lantern" is nadat het door 15 sleepboten was geborgen ten anker gegaan op de rede van Vlissingen. Zondag is de tanker in Antwerpen aangekomen om de rest van de lading te lossen. De Belgische mijnenveger „Knokke" die zaterdag uit Oostende was ver trokken om de hoeveelheid olie te bestrijden die in de Westerschelde terecht was gekomen is op zijn basis teruggekeerd zonder in actie te zijn gekomen. Volgens de rivierpolitie vormt de olie geen bedreiging voor de Belgische kust. NEW DELHI, 13-8. Ongeveer zes tig vorsten in India die in het week einde in New Delhi bijeen zijn ge weest, hebben op de aan de macht zijnde Congrespartij een beroep ge daan, haar esolutie in te trekken, waarin op de regering een beroep wordt gedaan de vorsten hun toe lagen en andere privileges te ontne men. De vorsten noemen een dei-ge- lijke maatregel „niets minder dan het breken van een belofte". Het gaat om toelagen van in totaal ongeveer 24 miljoen gulden per jaar. die indertijd aan de vorsten zijn toegekend als zij hun gebieden lieten opgaan in het onafhankelijke India. De laatste tijd wordt echter politie- ké druk uitgeoefend om aan dit stel sel een einde te maken. Toejuichingen voor Clay LOS ANGELES, 14-8. Duizenden juichten zondag in de negerwijk Watts in Los Angeles de van zijn titel ontheven bokskampioen Cassius Clay toe, die in een open auto mee reed is een feeststoet ter herinne ring aan de bloedige opstand in Watts van twee jaar geleden. Latei- sprak de militante, „zwarte macht" voorstaande negerleider Rapp Brown onder 'het wakend oog van een twin tigtal politiemannen een menigte van tweeduizend negers toe. Er be hoefde echter niet te worden inge grepen. In Hammond, Louisiana, werden zondagavond vier blanken door schoten hagel gewond. Ze werden voor een café onder vuur genomen door een 'groep negers die in twee auto's voorbij kwam rijden. De bur gemeester heeft een beroep op alle inwoners gedaan, de kalmte te be waren. CHAMBERRY, 12-8. Frankrijk is begonnen met de Operatie kop- koffie", een beroep op de bewoners van populaire toeristengebieden om gastvrij te zijn voor buitenlandse toeristen en hun thuis uit te nodigen. De minister van toerisme, Pierre Dumas, begon met de actie toen hij een aantal Britse en Amerikaanse vakantiegangers uitnodigde voor koffie en andere dranken in zijn buitenhuis na'bij Chambery in oost- Frankrijk. HAAMSTEDE, 12-8. Zaterdagmid dag omstreeks 15.00 uur brandde op de camping „Wielewaal" van de heer J. A. v. d. Weelc een caravan volle dig uit. De caravan was eigendom van de heer A. dc Waal," chef van de Plantenziektenkundigc dienst voor de provincie Utrecht die twee dagen eerder zijn vakantie in deze 4-pcr- soons caravan was begonnen. De eigenaar zou juist naar het strand rijden toen zijn vrouw vanuit de auto zag dat de achterblijvende caravan in brand stond. Direct werd alarm gemaakt. De eigenaar en zijn zoon gingen het vuur met schuim- blussers te lijf terwijl omwonenden en zomergasten het vuur trachtten te bedwingen. Tevens werd de brandweer gealarmeerd die weldra met de nevelbluseenheid verscheen. Dit werk beperkte zich tot de na- blusserij omdat de caravan toen al een hoop as vermengd met wat kromgetrokken meetaalslrips was geworden. Een naast de caravan staande tent werd eveneens een prooi der vlammen. De schade be draagt ongeveer f 6 a 7.000.-. De ca ravan kost ongeveer f 4500,- terwijl de inventaris, waaronder zich een kostbaar fototoestel bevond op f 2000 wordt geschat. De belangstelling voor de met een hevige rookontwikkeling gepaard gaande brand was groot. De diverse autoriteiten werden ge waarschuwd, evenals dr. Zeldenrust, de anatoom-patholoog. Het slachtoffer, veehouder van be roep, was 47 jaar oud. Hij was onge huwd en woonde alleen op een boer derijtje. Buurtbewoners menen, dat hij kon beschikken over een aardig spaarduitje. Het onderzoek is nog in volde gang. Dc resten van dc caravan. (Foto: Ziorikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3