c«o c cassettes Vijfde finaliste werd de 18-jarige studente Truus de Jager Prestatie en wedstrijdtocht 1967 „De Zeepaardjes" Zierikzee Grote scheepsramp in Roemenië? op een nieuwe fiets 'e schooi STREEKNIEUWS mondragon m o n d r a g o n Hoe zal het gaan met de Zeeuwse oesters weet w,25i wat u i doet vervetal blijft goed „Verf en Kleur" Treinramp in Denemarken Jongelui stropen strandtenten en badhokjes af in de nacht De Miss-verkiezin" ZIERIKZEE, 10-8. De vü«de fina liste voor de Miss Toerist-verkiezing: de 18-jarige Truus de Jager uit Enk huizen. Zü werd gekozen uit acht deelneemsters tijdens het geanimeer de, druk bezochte wijnfeest, woens dagavond in „Mondragon gehouden. Ze kwam helemaal uit Enkhuizen om in Haamstede haar vakantie door te brengen, waar zij op de cam ping „De Maire" met enkele vrien dinnen kampeert. De 18-jarige stu dente is onder de finalisten de jong ste, maar zal niettemin volgende week een kansje maken om op één van de hoogste plaatsen beslag te leggen. De tweede en derde prijswirmares zijn hier eigenlijk niet met vakantie. Zij zijn studentes aan „Nieuw-Rolle- cate" te Deventer, een opleidingsin stituut voor huidhoudschoollelares- sen. De meisjes vertoeven op een boerderij op Schouwen-Duiveland voor studiedoeleinden. Het zijn Els Tjallema uit Wierden, die tweede werd en Mien Goorman uit Holten, die de derde prijswirmares van de avond was. De winnaressen kregen weer zeer aantrekkelijke cadeaus aangeboden door Zierikzeese mid denstanders, die hun namens het V.V.V. werd aangeboden door de heer J. van der Viilk jr. Volgende week komen dus de vijf finalisten weer naar Zierikzee en het zal een spannende strijd zijn wie er tenslotte met de hoogste eer gaat strijken. MOSKOU. In haar jongste over zicht van de buitenlandse handel heeft de Sowjet-Unie cijfers gepu bliceerd over haar handel met en haar hulpverlening aan de vier com munistische landen in Azië, t.w. Mongolië, Noord-Korea, China en Noord-Vietnam. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Strijd 0111 tweetal bekers ZIERIKZEE, 9-8. De zwemvereni ging „De Zeepaardjes" organiseert op zaterdag 19 augustus 1967 voor de zesde maal in het Ilavenkanaal te Zierikzee de wedstrijd- en prestatie tocht. De prestatie-zwemtocht vindt plaats over een afstand van 500 me ter of 1.000 meter. Iedere deelnemer moet in het bezit zijn van een zwem diploma. Na het afleggen van de af stand van 500 of 1.000 meter wordt een herinneringsdiploma uitgereikt. Deelnemers kunnen zich opgeven bij onderstaande adressen: Mw. E. Korstanje, Poststraat 54 te Zierikzee; Mw. S. Pomper, Teelinckstraat 18 te Zierikzee; De heer W. Lisseveld, badmeester in het zwembad De Val. De aandacht wordt er op gevestigd dat dit een prestatie en geen wed strijdtocht betreft. Het is dus de be- WENEN, 9-8. In Roemenië heeft, naar verluidt, een ramp met een plezierboot op het Tei-meer even buiten Boekarest plaats gehad waar -bij tussen de 100 en 300 mensen - meest vrouwen en kinderen - om het leven zouden zijn gekomen. Ze ker is dat de oevers van het meer door de Roemeense politie zijn afge zet. De autoriteiten bewaren het stil zwijgen. Volgens in Wenen ontvangen niet- officiële berichten is een stoomboot waarmee pleziertochtjes op het Tei- meer worden gemaakt zondag ge zonken toen het zwaarbeladen schip werd overvallen door een plotseling opgestoken storm. De boot zou als een steen zijn gezonken toen - naar het scheen de bodem er uit viel. Roemenen in Boekarest beweren het wrak te hebben gezien, maar de omgeving Is nu afgezet en er is een onderzoek gaande, aldus de berich ten. ADVERTENTIE doeling de afstand uit te zwemmen, terwijl de zwemsnelheid van geen enkel belang is. Als kleedruimten dienen een twee tal overdekte vrachtwagens, welke belangeloos door transportbedrijf v. d. Wekken en de N.V. Koophandel ter beschikking zijn gesteld. ADVERTENTIE Aan de 2 kilometer wedstrijdtocht zullen dit jaar wederom vele promi nente lange-af stand-zwemmers en -zwemsters uit de provincie Zeeland deelnemen. Om in het bezit te komen van de Zeelandia-beker (voor de dames) of van de Smit Bolnes-beker (voor de heren), zal ongetwijfeld een felle strijd worden geleverd, waaraan ook enkele leden van de zwemvereniging „De Zeepaardjes" deel zullen nemen, GERO ZILVIUM GERO ZILDURO EN ZILMETA In een aparte afdeling van onze zaak vindt U vele modellen, couverts cn cassettes over zichtelijk opgesteld. Uit zo'n unieke kollcktie is het fijn om te kiezen en de beste keuze te maken. Ubent van harte welkom.' Be «Twaalf Spoeiclen FIRMA C VAN TILBURG DEN BOER HAVENPLEIN 8 - ZIERIKZEE - TEL. 2738 KON. JULIAN ASTRAAT 35 - BRUINISSE Magazijnbediende gelooft voortaan in sprookjes HOOGEVEEN10-8. Voor de 24- jarige Hoogeveense magazijnbedien de Jan Rosendal is een sprookje werkelijkheid geworden. Drie weken is hij gast geweest van de vice-pre sident van de Austinabrieken in Los Angelos. Hij vloog iedere dag en be- lijorniëHonolulu, en Disneyland, lifornië, Honalulu, enDisneyland. Hij dineerde met de filmster Jerry Lewis en bezocht de woning va?i de t.v.-ster Lucy Ball. De reis naar Amerika en het verblijf aldaar heb ben Jan Rosendal geen cent gekost. Deze droomreis heeft hij te danken aan het feit dat hij als twee drup pels water lijkt op de tien jaar ge leden overleden zoon van de vice- president van de Austin-fabrieken. Jan zat begin vorige maand in een restaurant in Groningen, toen hij het Amerikaanse echtpaar ont moette. dat zich dadelijk lot hem aangetrokken voelde. Een week later bezochten ze zijn ouders die wonen aan het Wilhelmïnaplein in Hooge- veen. Jan's vader werkt op een broodfabriek en voelde er aanvanke lijk weinig voor dat zijn zoon, die enig kind is, met een vliegtuig naar Amerika reisde. Droomwereld Toen Jan in New York aankwam, stond daar een auto klaar die hem naar het vliegveld bracht van Los Angelos. Daar werd hij met een Ca dillac van de vice-president afge haald. Hij kreeg er een prachtige kamer met kleuren-t.v. en telefoons, bezocht parties, maakte uitstapjes en leerde een geheel andere wereld kennen, waarvan hij nooit gedroomd had. Omdat hij geen Engels kent had hij voortdurend een tolk tot zijn beschikking, In het Austinbedrijf werd hem een betrekking aangebo den met een inkomen van 1200 dol lar per maand, terwijl hij een wo- ning en een auto ter beschikking kon krijgen. Ook werd hem een gra tis opleiding in het bedrijf aangebo den. Jan is hier niet up ingegaan, om dat hij dan waarschijnlijk in Ame rika in militaire dienst zal moeten. „Ik voel er niets voor om uitgezon den le worden naar Vietnam", zegt hij. De contacten met de rijke oom in Amerika blijven voortduren, want nog dit jaar komt waarschijnlijk de 22-jarige dochter Patricia hem hier bezoeken, terwijl Jan plannen heeft om met de kerstdagen weer naar Los Angelos te gaan. Jan heeft na de lagere school te hebben doorlopen en twee jaar op de l t s. te hebben gezeten bij ecu bakker gewerkt en is nu in dienst bij een lederwaren- fabriek. Iedere zaterdag brengt hij nog de bakkerswaren langs de deur. ZIERIKZEE Waterpoio-wedstrijd „De Zeepaardjes"-„De Ganze" Het waterpoloteam van de heren van de zwemvereniging „De Zee paardjes" heeft in het zwembad De Val een waterpolowedstrijd gespeeld tegen het team van De Ganze uit Goes. Hoewel er aanvankelijk een achterstand was, werden de punten uiteindelijk gedeeld met een eind stand van 3-3. Het was vooral aan doelverdedi- ger Kees bij de Vaate te danken dat deze wedstrijd met een stand van 3-3 kon worden afgesloten. Papegaai in Slingerbos Heden (donderdag)morgeri werd in het Slingerbos. ter hoogte van de Weststraat in het topje van een boom een papegaai gesignaleerd. Het bleek de vogel te zijn, die eerder deze week door een familie in Malta werd vermist. De eigenaresse pro beerde de papegaai met veel goede woordjes te lokken, maar voorlopig had de papegaai nog geen trek in zijn kooi. De „Henri Dunant" trok veel belangstelling Gisteren (woensdag) bracht het bekende Rode Kruisschip „Henri Dunant." een bezoek aan Zierikzee in het kader van een vaartocht die was begonnen te Roermond. Aan boord van het fraaie schip, in de ruime en lichte ziekenzalen, bevon den zich gedurende deze reis twee- en-zeventig patiënten, allen afkom stig uit de provincie Limburg. Het toezicht was toevertrouwd aan de arts L. W. van Lammeren uit Weert, gewestelijk commandant van het Rode Kruis in Limburg, die als scheepsarts in de zorg voor de pa tiënten werd bijgestaan door acht entwintig helpsters van het Rode Kruis, zeven gediplomeerde ver pleegsters en een aalmoezenier voor de geestelijke verzorging. Omstreeks kwart over zeven bracht de koninklijke harmonie „Kunst en Eer", o.l.v. de heer E. A. de Looff, een muzikale hu'l'de aan het in de Nieuwe Haven ter hoogte van de Nieuwe Boogerdstraat afgemeerde schip en dat bracht heel wat be langstellenden op de been. Zoals bij elk bezoek van de „Henri Dunant" gingen odk nu weer de plaatselijke helpsters van het Rode Kruis o.l.v. mevr. v. d. Sluis-bij de Vaate aan boord om de helpende hand te bie den en vooral om een praatje te ma ken met de zieken, die een dergelijk bezoek altijd bijzonder waarderen. Voor een verrassing in de vorm van fruit en Zeeuwse boterbabbelaars zorgde de Katholieke Vrouwenver eniging ter plaatse. De „Henri Dunant" die uit Roer mond via Nijmegen cn Oud Beijcr- land naar Zierikzee was gekomen vertrok heden naar Oss. Zaterdag vindt te Venlo de ontscheping plaats. WESTENSCHOUVVEN Vergadering gemeenteraad Maandag 14 augustus, des avonds te 19.30 uur zal dc raad dor gemeen te Westersehouwcn een 16-tal agen dapunten 'behandelen in een open bare raadsvergadering ten gemeen tel! uize. Naast een aantal vaststellingen en wijzigingen de Bezoldigingsregeling betreffende, staan er 7 grondkwes- ties op de agenda die allen aan-, verkoop en ruiling aangaan. Op nieuw een paar wijzigingen betref fende de verordening Reinigings rechten en de Legesverordening. Dan een voorstel om medewerking te verlenen voor de aanschaffing van leermiddelen voor de Chr. Nat. school te Haamstede. Verder een subsidie-voorstel, een wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement delegatie aanwijzing gemeentelijke lijkschouwers, wat begrotingswijzi gingen en een voorstel tot het ver lenen van een bouwgrond-exploita tievergunning aan de Combinatie Stichting R.K. Toeristen Zielzorg in Zeeland met de N.V. Horck te Ber gen op Zoom. HAAMSTEDE IBURGH Ballonoptocht Heden (donderdagavond) organi seert V.V.V. Burgh-Haamstede een tweede ballonoptocht die om 19.30 uur begint vanuit Haamstede. De ballonnen zijn te verkrijgen zoals gewoonlijk bij garage Dijkman in Haamstede na 17.00 uur. De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" zal haar muzikale medewerking aan deze optocht verlenen. OOSTERLAND Graanoogst in volle gang Door het fraaie zomerweer is ook in deze polder de graanoogst in volle gang. Naar wij vernemen valt de gersloogst, na dorsing, veel mee. Men spreekt van rond 30 hl. per gemet, bij verschillende telers, een hoeveel heid die sinds lang niet meer voor kwam. De tarwe is wel wat minder van opbrengst, alhoewel men ook ihiermee geen klagen heeft. Het laat ste gewas heeft nogal te lijden gehad van roest en later kwam er op ver schillende percelen ook wel voet ziekte voor. Vergeleken met voor gaande jaren heeft men toch ook hierover geen klagen. BRUINISSE Concert Kon. Harmonie Kunst en Eer" Zaterdagavond 12 augustus zal de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee een uitvoering geven in de muziektent te Bruinisse, daartoe uitgenodigd door de muziekvereni ging „Nu met Hope". Het programma dat zal worden uitgevoerd luidt als volgt: 1. The Golden Plaque (Cori); 2. Een mor gen, een middag, een avond in We nen (Franz von Suppé); 3. Alpha, mars (Schori); 4. Suite Bohemien (Ord Husse); 5. Eerste Walsselectie (Alb. Meijns); 6. Show Boat (Jero me Kern); 7. Colonel Bogey (Alford); 8. Retraite Francaise (Van Linscho- ten); 9. Gamamatique (Gerard Bou- dijn). Voor de uitvoering zal er een kor te rondgang plaats vinden. Bij gunstig weer kan 'het weer een mooie avond worden. In het belang van muzikanten en muziekliefheb bers wordt alle aanwezigen verzocht de nodige stilte in acht te nemen, teneinde een succesvolle uitvoering te bevorderen. Kamer en jeugdwerkeloosheid DEN HAAG, 9-8. Op welke wijze heeft de staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen een oplossing gevonden voor de voortzetting van de vakopleiding in het kader van het leerlingenstelsel voor die jeug digen, die door hun werkloosheid geen leerovereenkomst kunnen af sluiten en kan hij,'de Kamer inlich ten over de resultaten van het on derhoud 'dat hij de Tweede Kamer bij het werkgelegenheidsdebat toe zegde, zowel met de vormingsinsti tuten als met de 'leerlingstelsels. Al dus schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid voor de K.V.P., de iheer Kleisterlee. OIRSCHOT. Gisteravond half tien heeft de rijkspolitie te Oirschot het lijk gevonden van de 71-jarige ca féhouder J. II. Schoenmakers. Het lijk werd in zittende toestand aan getroffen op een stoel in de gelag kamer van het café aan de Eind- hovensedijk 19 in Oirschot. De poli tie stelde vast, dat de man door bijl slagen op het achterhoofd cm het leven moet zijn gebracht. BAGDAD. Krachtens een nieuwe wet idie in de Staatscourant van Irak is verschenen, krijgt de Iraq Natio nal Oil Company, het staatsoliecon cern, alle exploitatierechten op olie bronnen in het gehele grondgebied van Irak. ADVERTENTIE Als geste tegenover uw vrouw, Als beloning voor het einddiploma, Als afsluiting van uw vakantie, Als Ach wat ZOMAAR OMDAT HET ZO GEZELLIG IS DINEREN IN Menu a 10,- (vanaf a.s. zaterdag) Oosterschelde Cocktail (crab, garnalen, mosselen) Gebakken zeetong met ravigotte- saus, salade en gebakken aard. of Varkenshaas Hongroise (papricasaus, rijst en doperwten) Meloen gevuld met fruitsalade Bijzondere vleesschotels, visspecialiteiten en verse Zeeuwse kreeft Diverse uitstekend geac- comodeerde zalen voor uw receptie, diner of koud buffet Wij verzorgen ook uw cocktail-partij, receptie of diner aan huis Woensdagavond laatste wijnfeest en finale verkiezing Miss Toe rist 1967. zaterdag- en zondagavond TOM COOMANS Aan de vleugel: iedere donderdag-, Hotel - Café - Restaurant Oude Haven 13 - Tel. (01110) 2670 - ZIERIKZEE Hel weer is g< ;oed YERSEKE, 9-8. Indien nog, zoals voor 1962, de Yersekse Bank vol oeslei's stond zou 1967, met zijn hoge watertemperatuur een zeer gunstig jaar geweest zijn voor de oester- broadvak Miljoenen Zeeuwse oesters zouden vele miljoenen oesterlarven hebben geproduceerd, waarvan een groot ge deelte goed zou zijn terecht geko- LAGOS. Troepen van de afge scheiden Oostnigeriaanse staat Bia- fra zijn over de rivier de Niger in westelijke richting opgerukt, zo is woensdag van betrouwbare zijde in Lagos, de federale hoofdstad, ver nomen. ADVERTENTIE i P. SCHULTS Meelstraat 40 ZIERIKZEE men, gezien de langdurige periode van prachtig zomerweer en de con stant gunstige klimatologische om standigheden. Ook nu, nu het aantal oesters be langrijk minder is, zullen zij die dit voorjaar schelpen 'hebben gezaaid, daarvan profijt hebben, want er wordt oesterbroedval geconstateerd. Alleen is het de vraag, hoe dit broed zich zal ontwikkelen, want de moederoesters zijn niet de gerenom meerde Zeeuwse, maar een interna tionaal bont gezelschap van Noorse, Franse, Portugese en andere oesters, die door de importeurs op de Yer sekse Bank, zijn uitgezet, om in het zilte Schel dewa ter te groeien en enigszins de herinnering aan de Zeeuwse oesters levend te houden, maar Zeeuwen zijn het niet en wer den het niet. Met belangstelling wordt nu de ontwikkeling van het nieuwe broed afgewacht. LAATSTE NIEUWS KOPENHAGEN. 10-8. Vanmorgen zijn vóór het station in Odense op 'het Deense eiland Funen twee snel treinen met elkaar in botsing geko men. Volgens de eerste berichten zouden er vele doden en gewonden zijn. MEDEDELING Telefoonstoiing Als gevolg van een kabelbreuk was de drukkerij v.h. Lakenman Ochtman N.V. dinsdag telefonisch niet bereikbaar. Voor het door deze storing tengevolge van verbouwings werkzaamheden ontstane ongemak bieden wij gaarne onze excuses aan. Woensdag kon de storing inmiddels worden verholpen. DE DIRECTIE. Botsing bij Rilland-Bath eist vijf mensenlevens RILLAND BATH, 9-8. Op de rijks weg 58 nabij Rilland Bath is woens dagavond omstreeks kwart voor ze ven een personenauto met hoge snelheid tegen een tegemoetkomen de vrachtwagen gebotst. Vier inzit tende volwassenen werden dood uit het wra'k gehaald. Een kind, dat eveneens in de auto zat werd dood buiten de wagen gevonden. Het on geluk vond plaats doordat de be stuurder bij het inhalen de afstand tot de tegenligger verkeerd schatte. De slachtoffers blijken allen deel uit te maken van één Amerikaanse familie afkomstig uit Cleveland, Ohio. Het zijn een vader en moeder met dochter, schoonzoon en klein kind. Duislere praktijken HAAMSTEDE, 9-8. Het schijnt dat cok in dit seizoen, evenals dit in voorgaande zomers gebeurde, diverse „gasten", vooral jongeren, kennelijk met een zeer gering geldbezit, de tocht naar de Westhoek aanvaarden. Van diverse eigenaars van strand paviljoens worden legio klachten over verschillende diefstallen verno men, die vcoral bier en sigaretten betreffen. Ook de eigenaars van badhokjes klagen steen en been over de schade die dit gespuis elke nacht aan hun bezittingen veroorzaakt. Bij deze laatste soort inbraken is hel de lang harige jongelui te doen om eventu eel achtergebleven etenswaren of koek. De sloten worden geforceerd of er uitgebroken. Dit alles gebeurt in de nanacht wanneer ieder fat soenlijk mens slaapt. De rijkspolitie overdag al overbezet mei werk. komt mensen te kort om ook in de nacht een strandpatrouille uit te zenden. Vorige week werd des morgens om 5 uur door jongens die kennelijk d? nacht in een bos of op een zit bank hadden doorgebracht, brood gestolen in de bakkerij van de heer Geleijnse te Haamstede. De jonge lui konden gevat worden doch ont kenden. De politie nam daarop hun kampkaart in met de mededeling dat ze zich dezelfde avond moesten mel den bij hun politiepost in hun woon plaats. Vanuit het strandpaviljoen „De Boei" bij dc Middcnpad-duin- overgang werden een aantal sloffen sigaretten gestolen. Zoveel dat ze er één van in het nachtelijk duister verloren, die later door eerlijke vin ders werd terugbezorgd. Kratten bier Te Westenschouwen werden in de strandtent van de heer Kloet op de plaats waarachter zich kratten bier bevonden, eenvoudigweg de planken weggebroken, zodat zc de drank voor het grijpen hadden. Niet altijd loopt het hier gi»ed af v.»or de dieven, want dc heer Kloet droogde vorige week een stel nachtstrandsluipers flink af. Opnieuw is dus gebleken dat een zeker, gelukkig maar klein aantal, gasten zich als zodanig niet weet te gedragen. Voordat Schouwen-Duive land schiereiland was, werden deze jongelui over de plas gezet, doch dot kan helaas niet meer. Voor de eige naars van strandtenten en badhok- ken zijn dergelijke misselijke streken altijd weer een strop. Er zijn al bad hokjes-eigenaars die reeds 4 x per week nieuwe sloten op hun apparte mentjes lieten zetten, doch elke nacht werd de boel weer gekraakt. Prins Bemliard in Dublin DEN HAAG. 9-8. Prills Bernhard heeft zijn vakantie in Porto Ercole onderbroken voor een driedaags be zoek aan Dublin, waar hij dc daar te 'houden paardententoonstelling zal bijwonen. Do prins is woensdag middag in Dublin aangekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2