een CYYloclimtte verdwijnt STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK Opnieuw mijnramp in Zuid-Afrika DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Westhoek-gasten maakten boomgaard-excursie BURGH, 27-7. Donderdagmiddag werd de jaarlijkse boomgaard-excur- *ie voor de zomergasten gehouden die (Linke belangstelling trok. Van diver se campings waren de tüdeiüke Westhoekers die eens iets meer wil den weten over de hedendaagse fruitteelt naar de fruitkwekerij „Boeyes Bosch" in Burgh gekomen waar zü gezeten op een fruitkist eerst wat theorie mochten vernemen hetgeen hun werd bijgebracht door de heer J. P. C. Boot die mede na mens V.V.V. en de N.F.O. afd. Schou wen hen tevens een welkom toeriep. Na het gesproken woord werd een rondgang door het bedrijf gemaakt waarbij het in vergelijking met vroegere excursies opviel dat steeds meer Nederlanders verstand van het fruit krijgen en vooral de kennis der rassen vooruit is gegaan. Dit valt in fruitkwekerskringen alleen maar toe te juichen daar de consu ment de Nederlandse fruitteelt voor staat. Veel vragen werden gesteld en beantwoord en tevens kon een boom opgezet worden over de verschillen de bespuitingen. Nog steeds heerst bij de consument het misverstand dat appels en peren vergiftigd zijn door het spuiten. Niets is minder waar omdat een juiste kweker pre cies weet wat hij kan en mag gebrui- ZIERIKZEE Het bankierskantoor waaraan de heer J. A. Wansink zich heeft verbonden te 's-Hertogenbosch is de firma Van Lanschot. (En dus niet Van Oorschot, zoals abusievelijk in ons donderdagnummer werd ver meld). Ernielo adopteert kibboets ERMELO, 27-7. De gemeente ErmeXo zal in Israël gaan adopteren een kibboets. In overleg met de autoriteiten in Israël is de kibboets „Tel Ka- sir" gekozen. Dit is een dorps gemeenschap van 300 zielen in het gebied van Galelea, een paar honderd meter van de Syrische grens. De gemeente Ermelo wil deze mensen hel pen o.a. door het uitwisselen van contacten en bezoeken en met landbouwmachines,, za den, werktuigen enz. Er is een oproep gericht tot alle hoofden van de scholen in de gemeente om medewerking te verlenen. ken en wat de veiligheidstermijn van het middel is. In de schuur genoten de aanwezigen nog van het glaasje „dixap" dat werd aangeboden. OVERDENKING „Daarna maakte zij zich op.... en keerde terug'» (Ruth 1 6a). Een woord uit het kleine bijbel boek Ruth, een levensecht verhaal! Daarna maakte Naomi zich op en keerde terug uit het land Moab. Tien jaar lang vertoefde zij daar. Zou er al die tijd hongersnood ge weest zijn in Israël? Dat is niet aan te nemen. Maar haar man en haar kinderen zijn in het vreemde land Moab gestorven. Nu zij alleen is overgebleven wordt zij opmerkzaam, dat daar nog het land Kanaan is, dat zij nog een eigen volk heeft. Pas dan dringt tot haar vermoeide hart en afgemat verstand door. dat het on der haar omstandigheden het beste is, cm naar haar land terug te keren. Waarom was zij eigenlijk niet eer-# der op clat plan gekomen! Dat komt vaker voor in het leven, dat wij zeggen: Waarom kwam ik or niet eerder toe? De onzaglijke macht van de traagheid en de gewenning moet ons klaar voor ogen staan. Wij mensen gewennen met het grootste gemak aan ieder voor van bestaan. Totdat we wakker worden en ons af vragen: maar waarom ben ik er zo aan gewend geraakt? Wij voelen ons goed in onze be voorrechte westerse positie. Och ja er zijn wel dingen die ons tegen de borst stuiten. Bijvoorbeeld dat een groot deel van onze maatschappij vast geroest zit in haar eigen gemak, omdat men gemaksconsument ge worden is. Maar ja er blijft altijd wel iets te wensen over. En we raken gewend aan dingen en toestanden waaraan we nooit en te nimmer ge wend zouden mogen raken. En zo is er honderd en één ding in ons persoonlijk leven, in ons hu welijk. op ons werk, in ons gezin, onze familie, in onze contacten m'c-t anderen, in onze maatschappij, in onze wereld. Zeker het heeft ons allemaal wel eens tegen de borst gestuit, maar we zijn er allang aan sewend.Zalig - dat is gelukkig - is degene, die wakker geschud wordt zoals Naomi. In wiens hoofd en hart de vraag, de brandende vraag op komt: maar waarom ben ik er aan gewend geraakt? Alleen wanneer die vraag bij ons opklimt is er de mo gelijkheid, dat wij terug keren, uit de gewenning tot het leven. Zoals Naomi deed: uit Moab terug, naar Bethlehem. Uit Moab, waar de mens volgens de keiharde wetten van de natuur leeft, naar Bethlehem, waar God van ons verbaasde mensen wil maken. Het Kind van Bethlehem, de Man van Smarten, de Kurios, de Heer van het Leven wekt die ver bazing. die ons weghaalt uit de ge- wenning. Sch. R. We zijn nu blijkbaar zo aan de zo mer gewend, dat de hitte geen belet sel meer vormt voor puzzelen, want op de puzzel van vorige week kwam een respektabel aantal inzendingen binnen, die voor een groot gedeelte juist was. Een prestatie voor het „denkend deel' der natie", twee er van die in aanmerking kwamen voor de weekprijs. De eerste prijs is bestemd voor: mej. I. Kik, Ribesstraat 8, Nieuwerkerk (Z.) De tweede prijs gaat naar: mej. J. de Graaf, Groeneweg 5, Noordgouwe. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. restant; 6. sermoen; 11. gom; 12. out; 14. kin; 15. n.o.; 17. motet; 19. at; 20. cie; 22. sen; 23. lik; 25. ora; 26. urgent; 29. klaver; 31. eli; 32. den; 34. ode; 35. eel'; 37. koekoek: 40. rus; 32. p.s.; 43. t.p.; 44. ski; 46 kassier; 49. alm; 51. eva; 53. ate; 54. aan; 56. citaat; 59. linnen; 61. ons; 62. kam; 64. cel; 65. oss; 66. na; 68. venlo; 71. t.t.; 72. men; 74. reu; 75. mes; 77. epiloog; 78. barbaar. Verticaal: 1. rancune; 2. s.g.; 3. tol; 4. e.m.; 5. toon; 6. stel; 7. rk.; 8. min; 9. on; 10. notaris; 13. ut; 16. oir; 17. met; 18. tik; 19. are; 21. egel; 22. snik; 24. klok; 25. over; 27. el; 28. pek; 30. ad; 32. dessa; 33. notie; 36. eik; 38. opa; 39. epe; 41. uil; 44. se conde; 45. iéts; 46. kaak; 47. sta; 48. rail; 49. anno; 50. monster; 52. va; 55. an; 57. ina; 58. t.a.v.; 59. lfeo; 60. est; 63. merg; 64. club; 67. vel; 69. ne; 70. leb; 72. mi; 73. n.o.; 75. mr; 76. s.a. De nieuwe puzzel •De nieuwe puzzel luidt als volgt' jong dier. Horizontaal: 1. meisjesnaam; 4. vrucht; 8. hemellichaam; 11, soort stoep; 13. verhaal; 15. ambtshalve (Lat. afk.); 16. moedig; 18. hoofddek sel; 20. soort struisvogel; 22. knaag dier; 23. kier; 25. groente; 27. god heid; 29. goud (Fr.); 30. kilowatt-uur (afk.); 32. etcetera (afk.); 34. de mond samentrekkende; 36. hij die verlangt; 38. liefdegod; 40. buts; 42. deel v. d. bijbel (afk.); 43. Ned. Televisie Stich ting (afk.); 45. plaats op de Veluwe; 47. van af (afk.); 48. loshangend jak je; 50. drietal; 53. voorzetsel; 55. ly risch gedicht; 56. Ned. Olympisch Comité (afk.); 58. boom; 60. stofmaal; 61. hoofddeksel; 63. jongensnaam; 65. bestuurder; 68. klein beetje; 70. plaats in Oostenrijk; 72. tijdperk; 73. woestijn; 75. deel v. h. been; 76. deel v. e. breuk; 79. wind veroorzaken; 81. geneesheer; 82. treurspel; 83. Verticaal: 1. zuivelprodukt; 2. ti- tel'(afk.); 3. slang; 4. geest; 5. eiland i. .d. Midd. Zee;'*, 6. aanzien; 7. laatstleden (afk.); 8. familielid; 9. groente; 10. na aftrek; 11. plaats in Zeeuws-Vlaanderen; 12. en andere (afk.); 14. vierhandig zoogdier; 17. familielid; 19. water in Friesland; 21. muziekwerk; 23. glazen uitbouw; 24. plaats in Engeland; 26. vorm van eren; 28. Elngels telwoord; 31. soort vlinder; 33. circa (afk.); 35. manke ment; 37. enige; 39. deel v. h. jaar; 41. kleur; 44. precies; 46. maar; 49. sierlijk; 51. herkauwer; 52. Frans ob. voornaamfw.; 54. voorzetsel; 57. plaats in Canada; 59. strijdperk; 62. driekroon; 64. effen; 66. bijwoord; 67. ontkenning; 69. uitroep; 71. le venslucht; 73. econom. instelling; 74. rondhout; 77. herkauwer; 78. dank betuiging (afk.); 80. dierengeluid. CARLETONVILLE, 27-7. Bij een ongeluk in de „Bly vooruitzicht" goud mijn te Carletonville (Zuid-Afrika) zijn donderdag drie Afrikaanse mijn werkers om het leven gekomen, ter wijl achttien vermist worden. Ter opsporing en redding van de vermisten is een grootscheepse cam pagne op touw gezet. De ramp is het derde mijnongeluk in Zuid-Afrika in drie dagen tijds en het tweede in de omgeving van Car letonville. Dinsdag kwamen in de „Western Deep Levels"-goudmijn te Carleton ville vijftig Afrikanen om het leven en werden negen en veertig anderen gewond toen zij in verdrukking kwa men op weg naar de liftschacht. Diezelfde dag kwam bij een ont ploffing in een goudmijn te Welkom, in de Oranje Vrijstaat, een blanke om het leven en werden twaalf Afri kanen gewond. DEN HAAG. Uit Oslo (Noorwe gen), Southampton (Engeland) en Lirz (Oostenrijk) zijn 54 jongeren in het kader yan een uitwisselingspro gramma op vakantie in Den Haag. Zij zijn door het stadsbestuur van de residentie ontvangen, waarbij de di recteur van het onderwijs, mr. J. Velders, hen toesprak. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam, 26-7 te Bandarma- shur. Ganymedes, 28-7 te Antofagasta ver wacht. Esso Rotterdam, 27-7 te Kopenhagen. Kerkedijk, 25-7 te Le Havre. Marnelloyd, 25-7 te Djibouti. Korenia, pass. zuiden Ceylon naar Abadan. Kelletia, 26-7 van Stanlow naar Adrossan. Kenia, 26-7 in Straat van Omran naar Djibouti. Flitsen uit het buitenland ALEXANDRIA (Virginia). De Amerikaanse negerleider Rap Erown die in Washington was gearresteerd op verdenking van het aanzetten tot rassencnlusten in Cambridge, is op borgtocht vrijgelaten. De borgsom bedraagt 10.000 dollar. NIEUW DELHI. India heeft te genover West-Duitsland en de Ver enigde Staten ernstige bezorgdheid uitgesproken over vermelde leveran ties van militaire uitrusting aan Pa kistan, zo deelde de Indische minister van buitenlandse zaken, Tsjagla, woensdag mee. COTONOU. De troepen van Bia- fva (het -afgescheiden oost-Nigeria) zijn in het offensief gegaan en drin gen het federale leger over het hele front iterug, zo meldde de Biafraanse radio maandag. LONDEN. Tijdens een cricket- wedstrijd tussen Yorkshire en Sur rey op het beroemde Zuidlondense cricketterrein „Oval" kregen dn En gelse televisiekijkers als bijzondere attractie een blonde schoonheid in monokini op het beeldscherm. Het meisje was aan het zonnebaden op een balkon. Toen de cameraman ont dekte wat hij uitzond, werd de came ra haastig weggedraaid. BONN. De Westduitse bonds- kanselier. Kurt George Kiesinger, zal van 23 tot 25 oktober im Londen be sprekingen voeren met de Britse pre mier Wilson. Volgens politieke krin gen in Bonn zal de Britse aanvrage om toelating tot de Europese econo mische gemeenschap het hoofdthe ma vormen. LONDEN. De conservatief Dun can Sandys heeft namens 200 con servatieve, liberale en l'abourparle- mentsleden bij het Lagerhuis een motie ingediend waarin „het voort durend gebruik" van gifgassen door de Egyptische strijdkrachten in Je men wordt veroordeeld. DJAKARTA. De Indonesische procureur-generaal heeft het Neder landse boek „De godsdienst ini zijn verschijningsvormen" verboden om dat het een afbeelding van de pro feet Mohammed bevat. Dit wordt door de mohammedanen beledigend geacht. Het boek, dat voor het eerst in 1947 in Indonesië werd gepubli ceerd, is van de hand van prof. dr. H. T. H. Obbink. Ook het weekblad „De Spiegel" is verboden. SAIGON. Vietcongleden hebben onder dekking van een geroofde zie kenauto een aanval gedaan op de Zuidvietnamese militie in het dorp Thci Tam, dichtbij Saigon. De mili tie leed zware verliezen en onder de plaatselijke politie waren acht slachtoffers te betreuren, terwijl de verliezen aan reb'el'lenzijde onbekend bleven. NEW YORK. De Newyorkse po- litie heeft bekend gemaakt dat onge veer 200 jonge negers bij plunderïn- gen betrokken waren buiten Har lem. Zij hadden tevoren een Rock and Roll concert in Central Park bij gewoond. Er werden 17 arrestaties verricht. DJAKARTA, De Indonesische minister van buitenlandse zaken Adam Malik heeft de hoop uitgespro ken dat de wereld aandacht zal schenken aan de wens van de regio- nale raad van West-Irian dat dit ge bied deel zal blijven uitmaken van Indonesië. HANOI. Volgens de Japanse hoogleraar in de landbouwchcmie Ma koto Kandatsoe is het duidelijk dat de Amerikanen weloverwogen niet-militaire doelen in Noord-Viet- nam hebben gebombardeerd, met na me weningen, scholen, ziekenhuizen, kerken en andere openbare gebou wen. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Lam. Gasthuiskerk 10 uur ds. As sendorp, 7 uur ds. Lam. Kerkwerve: 11 uur de heer M. C, Malipaard uit Rotterdam-IJsselmonde. Seroosker- ke: 9.30 uur de heer M. C. Malipaard. Burgh: 9 en 10.15 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur ds. G. Wassenaar uit Hilversum, 7 uur, idem. Renesse: 9 uur ds. F. C. M. Roodenburg uit Elkerzee-Scharendijke, 10.15 uur wika D. E. Hiensch uit Goes, 19 uur ds. J. Wiersema uit Apeldoorn. Noordwelle: 10.15 uur mej. A. H. Heinen uit Zierikzee. Scharendijkc: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwersha ven: 10 uur ds. H. van Nieuwenhui- zen uit Slikkerveer. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld. Dreischor: S.30 uur ds. Schon'eveld. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. J. Stehouwer uit Nijverdal, 6 uur ds. M. H. Boogert uit Ophe- mert (bed. H. Doop). Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. J. Vink uit Waalwijk. Bruinisse: 10 uur ds. G. E. Huizing uit Haamstede, 5 uur de heer C. BoJijn uit Terwolde. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: S uur ds. J. Wiersema uit Apeldoorn', 10.30 en 7 uur ds. T. B. van Houten uit Aalsmeer. Renesse: 7 uur ds. J. Wiersema uit Apeldoorn. Scharendijke: 9. 10.30 en 7 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur de heer K. Jansma. Nieu werkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: ïo en 3 uur ds. T. Kam per uit Zoetermeer. Bruinisse: 10 er, 5 uur as. E. J. Smidt, em. pred. te Voorschoten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. I. van Til uit Haulerwijk. Haamstede: 5 uur ds. I. van Til uit Haulerwijk (in de Geref. kerk). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. P. op den Velde. Kerkwerve: 10 uur student W. C. Moerdijk uit Apeldoorn, 6 uur ds. A. Hdlbers uit Zwolle. Haamstede: 9 en 10.30 uur ds. A. Hilbers uit Zwolle^ 3 en 7 uur student W. C. Moerdijk uit Apeldoorn. Nieuwer kerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. P. op den Velde uit Zierik zee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 uur Cs. J. van Haa- ren uit Amersfoort (bed. H. A.), 3 ere 7 uur: idem. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Karens, 3 uur idem (bed. H. Doop). Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6 uur 'leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieu werkerk: 9.45 en 6.30 uur ds. J. Pan- nekoek uit Terneuzen. Zaterdag '29 juli: 7.30 uur ds. J. Pannekoek. Brui nisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gcref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Scmmelsdijk: 10 uur ds. Schenck. Leger cles Heils Zierikzee: 10 uur heiiigingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkpmst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistieviering zater dagavond om 19.00 uur, zondag morgen 8.00 en 10.00 uur. Haamstede: Eucharistievieringen, zaterdagavond 19.00 uur; zondag 8.30, 10.00. 11.30 en 19.00 uur. Renesse: Eucharistievierin gen zaterdagavond 19.00 uur, zondag 8.00, 9.30, 11.00 en 1^.00 uur. Burgh: Eucharistievieringen zaterdag- en zondagavond 19.00 uur (in de Ned. Herv. Kerk). Tsjechen gevlucht met plastic bootje LIGNANO SABBIADORO (Italië) 27-7. Een Italiaans pleziervaartuig heeft in de Golf van Triest een Tsjechisch echtpaar met dochtertje opgepikt uit een kleine plastic boot, waarmee zij van Zuid-Slavië naar Italië wilden vluchten. Het gezin heeft in Italië politiek asiel aangevraagd. En dit is Kerkwerve in 1905, met een deel van de dorpsjeugd, die best op een vlaatje wilde, in het centrum uan het dorp. Men lette op de raam gordijnen en de landelijke toestan den achter de jongelui van toen. Er was wel dat valt op - een verharde straat in het dorp, smalletjes, maar hij was er ruim 60 jaar geleden. UTRECHT. Op een niet beveiligde overweg tussen Berghem en Oss is een bromfietser tegen de lokomotief van een goederentrein gereden. De man, de 41-jarige tuinder H, M. van de Wiel uit Berghem werd daarbij gedood. De goederentrein was van Wychen op weg naar Den Bosch. UTRECHT. De Nederlandse spoor wegen delen mee, dat op last van d? Italiaanse veterinaire dienst met on- middelijke ingang en tot nader or der de aanneming is gestremd van spoorwagens met levende dieren als stukgoed die Italië als bestemming hebben. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 29 en zondag 30 juli Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van Hoorn. Dokter H. Speelman, Oosterland. tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. In de Westhoek hebben dienst de art sen: G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 280; H. J. Simons, Renes se, tel. (01116) 280 en W. J. Terpstra. Brouwershaven, tel. (01119) 280. Zuster M. A. van Beveren, Renesse, tel. (01116) 303, neemt waar voor zr. Steutel en zr. Werk man. Zuster J. Compagne, Oosterland, tel. (01114) 273, neemt waar voor zuster Castel. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts T. van Roon. De vveekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. Feuilleton door Frank van Falckenoort De man knikte. „,Ja, dat klopt. Ik deed het niet met opzet, want soms weet ik op -geen stukken na, wat voor maand of dag we hebben. Ik dacht vast, dat het al juni was, snap je?" Hoolwerf knikte geduldig. „Na tuurlijk, en zo erg is het niet. Maar je staat hier ehgenoteerd als schuldenaar. Lelijk woord, hè? Wat doen we, Giep? Ga je 'betalen, of wil je het liever uitzitten? Brengen we je wel met de auto naar de stad." Giep Oolbekking dacht na. „Vijf en twintig gulden is een heel be drag. jongeman. Zelfs vandaag de dag kun je er nog wel wat mee doen. Maar sinds ik A.O.W. heb ben ik ge lukkig wat ruimer bij kas. En tien dagen in het schuurtje is ook niet aanlokkelijk. Zeker niet met dit moo ie weer. Hadden ze me van de win ter opgepikt, dan had ik het zo nog niet geweten. Maar nu ben ik liever buiten. Wacht even, meneertje, dan krijg je boter bij de vis. Jammer van die hengel, maar ja.... een mens kan niet alles hebben." Hij knoopte zijn bundeltje open en haalde uit een opgevouwen jas enkele briefjes van tien en vijf en twintig. Een der rode biljetten over handigde hij aan de rechercheur. „Zo is 'het goed. denk ik?" „In orde, Giep. Ik zal een kwi tantie voor je schrijven, hè? Als je ergens anders dan weer wordt aan gehouden, laat je dat briefje zien, dan heb je geen last meer. Apropos, wil je een kop koffie?" „In mijn status, meneertje, sla ik niks af als vliegen en klappen. Dus: graag. Mooi woord, hè? Dat status bedoel ik. Heb ik eens in een krant gelezen. Mijn status is zwerver." Hoolwerf had een pannetje melk op het comfoor gezet. Hij gooide een sigaret naar de oude man, die hem dankbaar aanvaardde. Zelf stak hij er ook een op. Daarna ging hij aan de schrijfmachine zitten om de kwi tantie te tikken, af en toe het pan netje in de gaten houdend. Een kwartier later begeleidde Hoolwerf hem naar de voordeur. Hij gaf de man een hand: „Het beste, Giep. Denk er om, dat ik in Dorrin gen geen klachten over je krijg, want we hebben hier ook schuurtjes.' „Vast niet, meneertje. Dat met die visserij verleden jaar was een ver gissing. O ja, hoe zit het, hebben we nu al juni of nog niet?" „Het is vandaag de derde, dus als je een hengel hebt, mag je rustig gaan vissen. Behalve natuurlijk in verboden water." De man krabde zich even achter het cor. „Dat is ook weer zowat. Hoe weet je, of een water verboden is? Hebben jullie veel verboden viswa ter? Ik was eergisteren ergens hier in de buurt. Of was het al eerder? Een groot meer met wat huisjes er bij. Maar ik had geen hengel bij me." „Dat was het Woldmeer waar schijnlijk. Daar mag je vrij vissen, Giep. Dan moet je die kant uit. Denk er om, dat je niet in de huis jes komt Giep Oolbekking grinnikte. „Ik i ben liever buiten, meneertje,, vooral nu het zomer is geworden. Bedankt voor de koffie en de sigaret." Gert Hoolwerf keek de oude man peinzend na. Gelukkige kerel, geen zorgen, een vrij leven, geniet elke dag van zijn vrijheid en kan onge bonden gaan en staan, waar hij wil. Om eens in de maand zijn Ouder domspensioen te halen. Joost mag weten waar. Enfin, een mens z'n zin is een mens z'n leven. En hij zit nog aardig in z'n slappe was ook. Bij elkaar had hij wel een paar honderd gulden op zak. Maar goed, dat nie mand op de veronderstelling komt, dat zo'n oude zwerver zo goed bij kas is Hoolwerf keerde zich om en liep het vertrek binnen, waar de agen ten hun verbalen uittikten en hun brood aten, als ze tussen hun dienst tijden niet naar huis konden. Hij borg de kwitantie weg, waarna hij de politie van Groenlo berichtte, dat de boete was voldaan. Op dat ogenblik ging de telefoon. Gert na hem op: „Politie Dorrin gen. Met Hoolwerf." „O. meneer, uu spreekt met mevrouw Kaars. Uit de Akeleien straat. M'n ehm'n dochter is al een paar dagen niet thuis geweest. Wat moeten we doen. meneer?" Vlug schreef hij op een velletje papier: Kaars. Akeleienstraat. „Uw dochter. Hoe oud is die, mevrouw?' „Een en twintig jaar meneer." Dus meerderjarig. In de regel niet veel aan te doen. Hij antwoordde rustig: „De Ake leienstraat is hier niet zo ver van daan, mevrouw. Kunt u niet even hierheen komen? Kunnen we de kwestie bekijken. Dat is beter dan door de telefoon." „Gced meneer. In he tpolitiebu- rcau, nietwaar?" „Ja, mevrouw. Ik heb wel een half uurtje voor'u. En maakt u zich voor alsnog geen zorgen. Misschien heeft het allemaal niets te beteke nen." (Wordt vervolgd) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4