KARNEMELK SLANK Watersnood in Pakistan Margriet Vendevielle kanshebster op titel Miss Toerist 1967 Burgerkleding na de diensturen? EDE. In het „Juliana Ziekenhuis" in Ede is overleden de dertienjari ge scholier J. Peelen uit Harskamp, die 's morgens bij een verkeerson geval ernstig gewond werd. Toen hij per fiets de Apeldoornseweg in Ede wilde oversteken, werd hij door een passerende auto aangere den. HARLINGEN. De 29-jarige smid- constructiewerker J. Hof uit Tijnje werd op het terrein van de N.V. Haitsema te Harlingen dodelijk ge troffen toen een kraanarm van de mobiele kraan van 1xk ton, geladen met twee ton ijzeren balken, op hem viel. Hij werd op slag gedood. ROERMOND. De 15-jarige Jan Janssen uit Meium bij Roermond is verdronken, toen hij de Maas na bij de voorstad te Roermond wilde overzwemmen. Het stoffelijk over schot is nog niet gevonden. GELEEN. De 82-jarige mevrouw E. M. Hoekstra-Tak is toen zij on voorzichtig het kruispunt rijksweg 7uiddaalstraat overstak, aangere den door een vrachtauto. De vrouw werd in zorgwekkende toestand overgebracht naar het Geleens zie kenhuis, waar zij kort na aankomst is overleden. DELFZIJL. De 39-jarige heer H Wolthuisuit Delfzijl is in zijn woonplaats verongelukt. Met een bestelauto reed hij door nog onbe kende oorzaak op de Farmsumerweg tegen een boom. Het slachtoffer dat op weg naar het ziekenhuis aan de Opgelopen verwondingen overleed, was gehuwd en had twee kinderen. DEN HAAG. De 22-jarige hage- naar R. S. Oosterloo is in het zie kenhuis overleden aan de verwon dingen, die hij jongstleden vrijdag opliep bij een aanrijding. EDE. In het Juliana ziekenhuis te Ede is de driejarige Christina van den Brink uit Wekerom overleden. Het 'kind was twee weken geleden in een emmer heet water gevallen toen het stond toe te kijken in de varkensmesterij van haar vader. HEERENVEEN. In het ziekenhuis in Heerenveen is overleden de zes tienjarige J. Bleeker uit Hengelo. De jongen was 'gistermiddag zwaar ge wond geraakt, toen hij per brom fiets op weg naar Ameland, bij Has- kerdijken plotseling de weg over stak en door een busje werd aan gereden. LOCHEM. Op de Goorseweg in Lochem is een auto tegen een boom gebotst. Eén van de inzittenden, de 61-jarige mevrouw J. M. Verdaas- donk-Broks uit Tilburg is daarbij om ihet leven gekomen. Haar man, die de auto bestuurde, en een 12- jarige medepassagier werden ernstig gewond naar een ziekenhuis in Lo chem gebracht. AMSTERDAM. De 70-jarige am- sterdammer J. de Ruijter, die op de Nassaukade door een bromfietser werd aangereden en daarbij ernstig aan zijn hoofd gewond, is vanmor gen in het Wilhelmina-gasthuis over leden. Het ongeluk gebeurde toen de heer De Ruijter onvoorzichtig de weg ovei'stak naar een vluchtheuvel. EINDHOVEN. Te Eindhoven over leed in het binnenziekenhuis aan de gevolgen van een aanrijding op 9 ju ni in de Willemstraat de 63-jarige F. Dirks uit Eindhoven. EINDHOVEN. In het birmenzie- kenhuis te Eindhoven overleed de 44-jarige J. Senders uit Eindhoven aan de gevolgen van een aanrijding cp 18 mei. De man was toen, op zijn bromfiets op de Oirschctse dijk in botsing gekomen met een auto. VEGHEL. Het negenjarige meis je J. J. M. Derks uit Veghel is op de prcviniciale weg Veghel Nisteliro- de met haar fiets gegrepen door een auto. Het meisje werd zo 'ernstig ge wond, dat zij enige uren later is overleden. DEN HAAG. In Den Haag is de 70-jarige mevrouw H. J. Staal slacht dier geworden van het verkeer. Zij werd gegrepen door een personen auto toen zij vcor haar woning aan de Laan van Nieuw Oost-I.ndië van- of een vluchtheuvel wilde overste ken. Zij overleed in het ziekenhuis aan de Zuidwial aan het hoofdlet sel dat zij bij de aanrijding opliep. VOCRHGUT. Het driejarige jon getje R. C. J. van Kampen uit Voor hout is op de Tijiingerlaan in zijn woonplaats om het leven gekomen. Het jongetje liep met zijn moeder aan de rechterzijde van het rijwiel pad, toen het door oen bromfietser werd aangereden en gedood. Prinses Irene te Porto Ercole ROME, 27-7. Prinses Irene en haar gemaal prins Charles Hugues zijn in het zomerverblijf van de ko ninklijke familie in Porto Ercole aangekomen. Het paar zal daar 'n korte vakantie- tie doorbrengen. Diefstallen uit caravans AMSTERDAM, 27-7 Vannacht heeft de Amsterdamse politie twee man nen in hun woning gearresteerd en naar het politiebureau ovrgebracht. die er van worden verdacht in de afgelcpen maanden voor zeer grote bedragen aan goederen uit caravans te hebben gestolen. Het zijn de 37- jarige aannemer W. J. en de 35-jari- g:e stukadoor S. H., beiden uit de hoofdstad. De mannen opereerden vooral in het westelijk deel van Am sterdam, waar zij uit de voor de wo ningen geparkeerde caravans alles meenamen wat va,n hun gading was. De buit brachten ze naar een opslag plaats. waar de politie al voor enige duizenden guldens aan goederen heeft achterhaald. DIVERSE BERICHTEN a Een commissie van onderzoek van 'de Organisatie van Amerikaan se Staten heeft in haar rapport, dat is gepubliceerd, verklaard dat Cuba voortgaat met het geven van steun aan het terrorisme en aan ondermij nende activiteiten in Venezuela. Mevrouw Tsjombe en haar Ame rikaanse advocaat zullen donderdag de secretaris-generaal van de V.N.. Oe Thant verzoeken persoonlijk stappen bij de Algerijnse regering te doen, opdat de gewezen premier van Kongo niet aan de Kongolese autoriteiten wordt uitgeleverd, maar naar Spanje wordt teruggezonden. Radio Peking meldt dat in Woe- han, in de provincie Hoepei (midden China), meer dan een miljoen sol daten onder bevel staan van officie ren die tegen Mao Tse Toeng zijn. TEL AVIV. De Israëlische minis ter van defensie Mosje Dayan. heeft een onderhoud gehad met de per soonlijke vertegenwoordiger van se cretaris-generaal Oe Thant der Ver enigde Naties, de Noorse generaal Odd Bul/1. JERUZALEM. In de oude stad van Jeruzalem zijn vijf Arabieren gearresteerd wegens verspreiding van pamfletten die de bevolking op roepen zich van elke samenwerking met de Israëlische autoriteiten te onthouden en te streven naar de „bevrijding" van Palestina uit de handen van de vijand". WARSCHAU. De Poolse kardi nalen Stefan Wyszynski en Karol Wojtyla zijn met enkele bisschoppen door het Poolse episcopaat aangewe zen als afgevaardigden naar de bis schoppensynode, die in september in het Vatioaan wordt gehouden. DJAKARTA. De Indonesische mi nister van financiën Frans Seda heeft zijn bezorgdheid uitgesproken ever de mogelijkheid van een nieu ws inflatiegolf in Indonesië. Voor drukwerk naar een drukkerij Dé drukkerij: L&O (Lakcnman Ochtman) Janne wekken 11 Zierikzee Telefoon 2255 Surinaams grootopperhoofd in Nederlands ziekenhuis SCHIPHOL. 26-7. Teneinde in het academisch ziekenhuis te Groningen te worden behandeld door de neuro loog prof. J. Drooglever Fortuyn, is het 77-jarige groolopperhoofd Aboi- koni met zijn 20-jarige zoon Michel uit Suriname naar ons land gevlo gen. Hij is de leider van de bosneger- stam der Saramacaners in het cen trum van de Surinaamse binnen landen. Met vele duizenden leden is dit de grootste stam van het land. Op Schiphol werd de zieke „gran- man", die in zijn residentie Asido- nopo verschillende malen als gast heer van leden van het koninklijk huis is opgetreden, in een rolstoel naar een auto gereden. Belgisch-Nederlandse defensiéhesprekingen DEN HAAG. 26-7. De Nedertand- se minister van defensie en de Bel gische minister van landsverdediging hebben in Brussel een samenkomst gehad. Bij deze gelegenheid werd de kwestie besproken van de vervan ging vam de vliegtuigen F-84 F en T-33 van beide luchtmachten. Van Nederlandse zijde werd reeds besko ten lot de keuze van de „Northrop" F-5. De Belgische regering zal zo spcedig mogelijk een beslissing ne men, na een vergelijking te hebben gemaakt van de verschillende aan biedingen, wat betreft de financiële en de economische aspecten. KARATSJI, 26-7. In Oost- en West-Pakistan zijn 200.000 mensen dakloos als gevolg van overstro mingen. De helft van de daklozen woonde in Karatsji. Daar zijn tot nu toe 24 mensen om het leven ge komen. Tientallen werden gewond en velen werden vermist. Er is in korte tijd meer dan 40 cm. regen gevallen en het is nog steeds niet droog. Van de 21 rivieren in Oosl- Pakistan zijn er aoht buiten de oevers getreden. Weer bomaanslagen in Hongkong HONG KONG, 26-7. Negen perso nen, onder, wie drie kinderen, zijn woensdag in Hong Kong getroffen door de scherven van een bom, die verborgen zat in een bij een tram halte neergelegde pop. Een Britse soldaat liep verwondingen op toen onbekenden een bom in zijn auto wierpen. Enkele mannen wierpen twee bommen in een stadsbus, die zij vervolgens in brand probeerden te steken. Niemand werd gewond. Een politieman schoot een van de teiroristen dood. Bomaanslagen zijn in Hong Kong, waar pro-Chinese communisten zich roeren, aan de orde van de dag. Herdenking prof. dr. Titus Brandsina te Nijmegen NIJMEGEN. 26-7. Met een stille tocht door het stadscentrum en een dienst in de Karmelkerk hebben woensdagavond zeer velen in Nij megen prof. dr. Titus Brar.dsma her dacht, die 25 jaar geleden cm het leven werd gebracht in het concen tratiekamp Dachau. Tijdens de dienst werd gesproken door kardinaal dr. B. Alfrink, minis ter dr. M. Kk.mpé en prof mr. B. Hermesdori', die het gave karakter en de grote levenswerken van de vrsdesfiguur Titus Branisma be- schi ^ven. Tijdens de gehele dienst stond bij het altaar een demonstrant die via een opgestoken bord voor vrede in Vietnam opriep. Na afloop van de dienst werd hij naar het politiebu reau overgebracht. Middellijn maan j] korter j WASHINGTON. 27-7. Uit ra- j darwaarnemingen is gebleken a dat de middellijn van de maan die tot nu toe gesteld was op 3.476 kilometer, in werkelijk- heid 4 kilometer korter is. Dit is meegedeeld door het weten- schappelijk laboratorium van de Amerikaanse marine. Dronken van ijs J CATANIA, 27-7. In de Sicili- aanse plaats Caltagirone, dicht a bij Catania, zijn 33 personen !in ernstige staat van dronken- schap geraakt door het eten van bedorven ijs. Onder de misbruikerswaren 18 kin- deren. De zaak waar het ijs f J vandaan kwam is gesloten. STREEKNIEUWS ZIERIKZEE Loos alarm Vrijwel onmiddellijk nadat van morgen rond kwart voor tien brand- alaim werd gegeven, werd het weer ingetrokken. Er bleek een berm brand te zijn dicht bij het Shell- station aan de Val-weg, maar ter plaatse kon 'het brandje worden ge blust, zodat de brandweer geen dienst meer behoefde te doen. I. B. Wansink naar Eindhoven Wij vernemen dat de heer J. B. Wansink per 15 augustus is benoemd aan het bankierskantoor fa. Van Oorschot te 's-Hertogenbosch. De 'heer Wansink was ruim 42 jaar ver bonden aan het advokatenkantoor, geleid tot aan zijn overlijden door mr. C. J. B. du Croo en nadien door diens opvolger mr. J. Ligthart. Jeugdgroep uit Hatfield te Zierikzee aangekomen Weer uitverkorene op wijnfeest DEN HAAG, 27-7. Met ingang van l augustus zal bü enkele onder delen van de krijgsmacht een proef worden genomen met het dragen van burgerkleding na de diensturen. Het zal aan bij deze proef betrokken f?ienstplichtigen, die twee maanden- diensttijd moeten hebben vervuld, dan wel zoals bij de koninklijke luchtmacht, de eerste fase van de opleiding achter de rug hebben, zijn toegestaan de kazerne of de basis na de diensturen in burger te verlaten en weer te betreden. Blijft men in de kazerne of basis na de diensturen, dan moet men de militaire tenue dragen. Het dragen van burgerkleding buiten de dienst uren tijdens oefeningen buiten de standplaats is niet toegestaan. De proef zal worden genomen voor wat betreft de koninklijke landmacht bij onderdelen in het garnizoen Assen ên voor de koninklijke luchtmacht bij de luchtmacht elektronische- en technische school (LETS) te Deelen. Bij de zeemacht en het korps mari niers zal de proef in september wor den genomen. Inrichting of kazerne zullen nog worden aangewezen, zo deelt het ministerie van defensie me de. ZIERIKZEE, 27-7. Vanmorgen (donderdag) omstreeks elf uur kwam in café-restaurant „De Val" de groep Hatfieldse jongelui aan die in het kader van de vriendschapsbanden die de afgelopen jaren met deze En gelse stad gegroeid zfjn hier veertien dagen vakantie door zullen brengen. In het restaurant waren ook de gastgezinnen reeds geruime tijd aan wezig (de groep was sterk ach lei* op het reisschema) cm hun buitenlandse gasten te verwelkomen. Namens het gemeentebestuur was aanwezig bur gemeester D. W. Kastelein en wet houder mr. K. A. Keuning. De sfeer bij de aankomst was aan beide zijden neg wat stroef: de Engelsen in af wachting „waar ze terecht zouden kernen" en de Schouwen-Duivelandse jeugd onwennig in het hanteren van Engelse volzinnen. De uit vijftien jongelui bestaande jeugdgroep en leider wiachten de komende twee we ken een gevarieerd programma zo dat zij na hun Schouwen-Duiveland se vakantie veel over hun gastland zullen weten te vertellen. Morgen (vrijdag) wordt de groep ten stadhuize ontvangen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode); ZIERIKZEE, 27-7. De negentien jarige mejuffrouw Margriet Vende vielle is het gisteravond geworden: de derde fiualiste en daarmee kans hebster op de titel Mis» Toerist 1967. Tijdens het woensdagavond in „Mon- d ragen" geanimeerde en drukbezoch te wijnfeest werd zij uitverkoren bo ven 9 andere mededingsters die zich vcor de voorronde hadden opgegeven. De jury stond dit keer voor een moeilijke taak. Sportieve, exotische, moderne en elegante types stapten aan hen voorbij en onder hen waren er zeer zeker meer die voor de fi nale in aanmerking konden komen. De meisjes met de originele vakan ti ekledij bijvoorbeeld die vooral de kenmerkende toeristische accenten in hun presentatie wisten te leggen. De jury koos tenslotte dus voor me juffrouw Vandevielle, het meer ele gante type. De uitverkorene heeft Zierikzee tijdelijk voor haar woon plaats Middelburg geruild en is in- formatrice van beroep. Mej. H. Saers uit Capelle aan de IJssel werd twee de en de uit Toronto (Canada) af komstige Sophia Saffoury werd als derde gekozen. De Zlerikzeese mid denstandszaken stonder weer garant voor vele aantrekkelijke prijzen, waaronder 'kleding, zilveren lepel tjes, schoenen, kapbeurt, schoon heidsbehandeling, flessen wijn en champagne. De heer C. v. d. Valk jr., bestuurslid van het Zierikzeese V.V.V., had de leiding wat be treft het verkiezings-gedeelte van de avond en hij reikte de dames de prijzen uit. De miss-verkiezingen gaan verder; volgende week woens dag is de vierde voorronde, weer tijdens het „Mondragon'-wijnfeest en onder auspiciën van V.V.V. Zie rikzee. Premier Fidel Castro van Cuba heeft in een toespraak in Santiago de Cuba de Amerikaanse negerlei der Stokely Carmichael geprezen als een man die veel gepresteerd heeft voor het verkrijgen van gelijke bur gerrechten. Om deze opmerking werd hij luid toegejuicht. DODELIJKE ONGELUKKEN NIJMEGEN. De 53-jarige adjunct directeur van de DAF-fabriek de heer J. Gaarkeuken uit Eindhoven, is bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Zijn vrouw en 15- jarige dochter zijn ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. BEEMSTER. De 21-jarige Nico P. J. Konijn uit Beemster is veronge lukt. De jongeman is met zijn bromfiets op de Jisperweg te Beem ster tegen een boom gereden. karnemelk: koele drank, frisse drank, blanke drank, zomerdrank Voor maar 45 cent per echte liter en nog thuisbezorgd ook. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) KledingBijenkorf

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4