Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Veel doden bij gevechten in China Souplesse in Roemenië „Queen Mary" verkocht DE TERUGKEER VAN ARAM Wijziging van de naam Algemene verzekering (bijzondere) 'ziektekosten uit HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN DE QAULLE VERVROEGD TERUG VAN CANADESE REIS DEN' HAAG, 26-7. De regering heeft gemeend de naamgeving van de algemene wet zware geneeskun dige risico's te moeten wijzigen in algemene wet (bijzondere) ziektekos ten. In verband hiermee kan worden gespreken van de algemene verzeke ring (bijzondere) ziektekosten. Dit blijkt uit de vierde nota van wijzi gingen op dit wetsontwerp, welke is ondertekend door de minister van st ciale zaken en volksgezondheid, B. Kcolvink en door de staatsseertaris- sen van sociale zaken en volksge zondheid en van financiën. Ten aanzien van de uitbreiding van het object der verzekering tot de ziekenhuisverpleging gedurende het eerste jaar en de klinisch-specialdsti- sche hulp gedurende die tijd wordt opgemerkt dat dit voorstel een aan tal maatschappelijke organisaties aanleiding tot reacties heeft gegeven. Op grond van een advies dat de commissie sociale verzekeringen uit de sociaal-economische raad namens deze raad heeft uitgebracht en re kening houdend met de desbetreffen de adviezen van de landelijk? specia listen vereniging en van de unie van assuran/tieHtussenpersonen heeft de regering besloten het bij de derds nota van wijziging voorgestelde nieu we clerde lid van artikel 6 terug te nemen. Daardoor wordt voor wat betreft de ziekenhuisverpleging en de klinisch-specialistische hulp de werking van het wetsontwerp tot de aanvankelijke opzet teruggebracht. Zuiverheid der verhoudingen De regering hecht er aan ter wille van de zuiverheid der verhoudingen de toekomstige ontwikkeling geheel open te laten. Zij meent dat voor een beslissing van een dergelijk ver gaande strekking voorafgaand over leg met het parlement op basis van een wetsvoorstel moet plaatsvinden. De huidige regeringsbeslissing ten aanzien van de werking van de A. W.Z. kan niet los worden gezien van een verder voornemen, namelijk tot een diepgaande en allesomvattende bestudering van de problematiek van de verzekeringsregelingen voor ge neeskundige verzorging. Hierom .vordt in het advies van de SER-com- missie gevraagd terwijl ook 'de lan delijke specialisten vereniging en de unie van assurantie-tussenpersonen van de noodzaak tot een nadere be studering blijk geven. ADVERTENTIE Vier middelen in één tablet helpen snel en... doen wonderen! Gemeente Bruinisse gaat huizenbezit verkopen BRUINISSE, 27-7. De gemeente Bruinisse gaat uitverkoop houden van haar huizenbezit. In een aan de huurders van woningwetwoningen gezonden circulaire, wordt uitvoerig uiteengezet, op welke voorwaarden de door hen bewoonde huizen kun nen worden gekocht. HONGKONG, 26-7. Meer dan dui zend mensen zijn gedood of gewond tijdens hevige gevechten die zich onlangs in Kanton hebben voorge daan tussen voor- en tegenstanders van partijleider Mao Tse Toeng, al dus het in Hongkong verschijnende blad „Koeng Sjeoeng". Het spoor wegverkeer tussen Hongkong en Kanton, de hoofdstad van de in het zuiden van China gelegen provincie Kwantceng, was hierdoor twee da gen onderbroken. Bij de gevechten waren rode wachters, militairen en arbeiders betrokken. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", St. Philipsland Uitslag van de oude duiven vanaf Quievrain. In concours waren 77 dui ven. De snelheid van de eerste duif w,as 973.42 m/m en de aankomst 11.52.01. De snelheid van de laatste duif was 677.83 m/m. De aankomst 12.54.38. J. Bakker 1 en 16; J. C. Verwijs 2, 7, 20 en 22; H. Kaashoek 3, 4 en 18; C. Verwijs 5 en 21; Abr. Verwijs 6. 10. 15 en 26; Joh. Quist 8. 13 en 23; A. Kot 9 en 12; L. Vermeij 11; J ZuidWeg 14 en 17; R. Quist 19, 24 en 25. Geen Rothschild DJAKARTA, 26-7. Een Frans man is als vorst gevierd in Indonesië, doordat de autori teiten hem ten onrechte aan zagen voor de op één na be langrijkste man van de Roth schild Bank in Parijs. Briga de-generaal Soerahdiman was als directeur van de staatson derneming Berdikari onlangs naar Parijs geweest. Bij zijn terugkeer vertelde hij dal er binnenkort een hoge functio naris van Rothschild zou ko men. In persberichten werd toen gezegddat deze bank van plan was, Indonesië een lening van twee miljard dol lar te verstrekken. Toen er na enige tijd iemand uil Parijs kwam, die later R. N. Payne bleek te heten, werd deze met veel plichtplegingen ontvan gen. Generaal Soehardiman en enige leden van het kabinet gingen met hem dineren en de Fransman kreeg een militair escorte. Na afloop van zijn on derhandelingen in Djakarta werd hem een vakantie aan geboden op Bali. De Fransman aanvaardde dit, evenals de vergoeding van zijn reis- en verblijfkosten door de maat schappij Berdikari. Later kwam aan het. licht, dat Pay ne zijn gastheren by de neus had genomen. D? prijzen, waarvoor de woningen „vrij op naam" kunnen worden ver kregen, variëren, naarmate de wo ningen ruim of minder ruim zijn, of welk type een bepaalde architect in dertijd bij de bouw heeft aangehou den. Gehesl volgens de ministeriële voorschriften is er ook nog een prijs verschil voor de kopers, die resp. meer of minder dan f 12.000,- per jaar verdienen. Om de mogelijkheid van* speculatie te beperken, mogen de woningen bin nen 3 jaar niet worden verkocht aan derden. Wie voor 1 oktober niet heeft gereageerd, wordt geacht geen in teresse voor de koop te hebben. KERKNIEUWS Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Gouda: J. Wester ink, Haamstede-Kerkwerve. Land- en Tuinbouw Gras-groeiibeinesters Wanneer in de eerstkomende we ken de granen gedorst worden, krij gen de ingezaaide groenbemesters kans om te ontwikkelen. Naast de bekende maatregelen als: zo wei nig mogelijk sporen rijden, het stro zo vlug mogelijk opruimen of goed gelijkmatig over het perceel verde len, zodat geen gevaar voor verstik king bestaat, is voor de gras-groen- bemesters de bemesting zeer belang rijk. Een flinke stikstofgift van 60-80 kg N csr ha is beslist r oodzakelijk. De ze bemesting dient men zo vlug mo gelijk te geven cm: 1. Een goede ctwiikkeling van het gras te krijgen; 2. Een chemische onkruidbestrij- ding tegen wortelonkruiden, b.v. hoefblad, zo snel mogelijk uit te kunnen voeren. Ook wanneer door een wat zwa re dekvrucht het grasplantje erg fijn van onder de dekvrucht komt, dient men niet te aarzelen met het di- rekt toedienen van de bemesting. Wanneer het gras er maar eenmaal staat, dan zal men verbaasd staan over de geweldige groeikracht van het Tetraploid Italiaans Raaigras TETRONE. Het slagen van de gras-groenbe- mester hangt af van een snelle toe diening va neen voldoende hoeveel- de groenveeder oogsten, dan dient heid stikstof. Wil men nog een sne- rr.en de graanstoppels kort af te maaien, zodat deze niet in het voe der komen. De kwaliteit wordt hierdoor n.l. ongunstig beïnvloed. Prostituees spekken de staatskas BONN, 26-7. Welvarende prosti- tuées in Frankfort die door de belas tingambtenaar zijn gesnapt hebben in het belastingjaar 1966 meer dam een miljoen mark aart inkomstenbe lasting opgebracht. Volgens een woordvoerder van het belastingkantoor in Frankfort be- beschlkt men niet over genoeg per soneel om de gangen van alle vrou wen van. lichte zeden na te gaan, zo dat men zich beperkt tot de rijksten - ongeveer 800 van de 2000 alls pros tituee bekend staande vrouwen. „Als een van hen in een dure au to rijdt, zijn wij er tamelijk zeker van dul hot de moeit? is een onder zoek in le stellen", aldus een Woord voerder. i BEILEN. Door tot nog toe onbe kende oorzaak is brand uitgebroken in een aan de N.V. Levensverzeke ring Maatschappij „Utrecht" toebe horende landbouwsohuur op het terein van deze maatschappij nabij Hooghalen in de gemeente Beilen. UTRECHT. In Leersum wordt op zaterdagmiddag 19 augustus het vijftiende bloemencorso gehouden. Voor het versieren van de praalwa gens worden deze keer 200.000 dah lia's gebruikt, dat is meer dan twee maal zoveel als ooit het geval was. BLOKKER. De 66-jarige heer J. Schutte uit Blokker is bij een ver keersongeval op de provinciale weg in zijn woonplaats zo ernstig ge wond geraakt, dat hij ter plaatse overleed. Toen hij per rijwiel ter hoogte van de spoorwegovergang de weg wilde oversteken, werd hij aan gereden door een personenauto. UTRECHT. In de haven van Ant werpen is 'het stoffelijk overschot gevonden van de 22-jarige kantoor bediende H. J. van Oyen uit Utrecht. Vermoedelijk is de jongeman ver dronken. De Utrechtse politie werd hiervan door het consulaat in Ant werpen op de hoogte gesteld. DEN HAAG. De kans is groot dat de twee jeugdige Nederlanders die begin december 1965 in Stockholm hun 20-jarige landgenoot Henk Drost op afschuwelijke wijze om het leven brachten, zijn binnenkort voor een Nederlandse rechtbank opnieuw voor dit misdrijf moeten verant woorden. DEURNE. Een aantal tuinders uit de Brabantse gemeente Deurne en Someren en de Limburgse gemeente Sevenum wil een beroep doen op het Nationaal Rampenfonds om hen fi nancieel le steunen voor de cata strofale gevolgen van het noodweer, dat woensdagavond over het zuid oostelijk deel van Brabant en noord Limburg trok. UTRECHT. In het academisch zie kenhuis in Utrecht is de 20-jarige H. Delissen uit Rotterdam overleden aan de verwondingen, die hij zon dagmiddag bij een verkeersongeluk in IJsselstein had opgelopen. De man reed toen op de provinciale weg en botste met zijn bromfiets tegen een voor hem rijdende auto. DEN HELDER. Een vijftal West- Duitse onderzeebootbestrijdingskor- vetten brengt een routinebezoek aan Den Helder. Het zijn de Hermes, Thetis, Najade, Triton en Theseus. De schepen maakten als zelfstandig smaldeel een oefenreis rond Enge land, onder commando van korvet- tenkapitein H. H. Postel. DEN HAAG. Nederland en Kenia zijn overeengekomen Nederlandse vrijwilligers naar Kenia te zenden om mee te helpen aan de opbouw van het land. De regering van Kenia had hierom gevraagd. Nederland zal de salarissen en reiskosten betalen. AMSTERDAM. De Grote Kerk van Vollenhove, een van de weinige in Nederland voorkomende twee- beukige 'hallenkerken, zal worden gerestaureerd. De totale kosten zul len 2 miljoen gulden bedragen. DEN HAAG. Enige honderden personen woonden in de Sint Ja- cobskerk in Den Haag de rouwdienst bij, die werd gehouden voor de voor malige president van de republiek Brazilië, maarschalk Humberto de Alenoar Castello Branco, die vorige week dinsdag bij een vliegtuigonge luk om het leven kwam'. SCHIPHOL. Met zijn trouw be waarde, traditionele strohoed1 op het hoofd en vergezeld van zijn echtge note, is de minister van buitenland se zaken, mr. J. M. A. H. Luns van Schiphol naar Italië vertrokken om daar in de buurt van Pisa een va kantie van drie weken door te bren gen. DEN HAAG. De Nederlandse fo tograaf Ralph Prins heeft op de in ternationale fototentoonstelling Mijn Moskou de Nowosjti-persprijs ge wonnen met zijn reportage van de rij voor het Lenin-mausoleum. Als gevolg van de toenemende welvaart in Europa en de grote con currentie van andere landen is de immigratie in Australië vorig jaar afgenomen. Er kwamen 141.033 mi granten binnen tegen 147.507 in 1965. BONN. De Westduitse regering is van plan een ziekenhuis in Zuid- Vietnam te laten bouwen. Dit deel'de woensdag dr. Nonnemann, de ge neesheer-directeur van het Duitse hospitaalschip Helgoland, mee wiens diensttijd in Vietnam is afgelopen. Kritiek op de president; ook in de Franse pers PARIJS, 27-7. President de Gaulle is vanancht in Parüs teruggekeerd van zijn bezoek aan Canada, dat hij een dag eerder heeft beëindigd dan was voorgenomen. ZUn steun aan de Fr&ns sprekende separatisten in Ca nada had in dat land een storm van verontwaardiging gewekt. Premier Lester Pearson van Cana da had de uitlatingen van de Franse president onaanvaardbaar voor re gering en volk genoemd. Zijn be sluit om terug te keren wekte geen verrassing, premier Pearson zei dat dit besluit „begrijpelijk is onder deze omstandigheden maai- dat deze om standigheden, die niet door de Cana dese regering zijn veroorzaakt, zeer betreurenswaardig zijn". De Franse kranten van vandaag (donderdag) hadden bijna alle kri tiek op de uitroep „Lang leve vrij Quebec, lang leve Frans Canada", zelfs de Gaullistische Paris-Jour screef dat de houding van de Gaulle ..zelfs voor hen die hem sinds 1958 hebben gesteund, steeds onbegrijpe lijker wordt". Het speciale presidentiële straal vliegtuig kwam om 03.52 uur in de nacht op het vliegveld Orly aan uit Montreal, waai- kreten van „Vive de Gaulle" waren gemengd met „boe geroep" van de inwoners van Que bec die naar zijn vertrek waren ko men kijken. President de Gaulle zag er goed uitgerust en vrolijk uit na zijn vlieg reis van zes en een half uur. On danks het vrosge uur waren premier Pompidou en 20 van de 28 ministers op het vliegveld aanwezig om hem te verwelkomen. Bezoek afgezegd MONTREAL, 26-7. President de Gulle had zijn bezoek aan Oltawa geannuleerd, zo meldt de Canadese radio. De Gaulle had na afloop van zijn bezoek aan de wereldtentoonstelling het besluit genomen om niet naar Ot- Stalen" vuurtoren T Stenen vuurtorens zijn ook al „out", getuige dit plaatje van een zeewater- bestendige vuurtoren, gemaakt van een aluminium-legering. De toren staat in de Kieler buitenfjord en is gevestigd op een betonnen eiland. De toren is 30 meter hoog en het licht is 16 zeemijlen ver zichtbaar. BOEKAREST, 26-7. Het Roemeen se parlement heeft met algemene stemmen een wetsontwerp aangeno men, dat de particulier de mogelijk heid biedt de overheid in rechte aan te spreken als hij vindt dat zij hem onrechtvaardig behandeld heeft. Uitgesloten zijn de gevallen waar- In het nationaal belang overheerst en de politieke veroordeelden. LONDEN, 26-7. Het ruim 80.000 ton metende Britse passagiersschip „Queen Mary" is voor 3.450.000 dol lar verkocht aan de stad Long Beach in Californië, zo deelt de rederij, de Cunard Shipping Company, mee. De stad zal het schip gebruiken als mu seum en hotel. Het is 31 jaar oud. Er waren achttien gegadigden, waar van ongeveer de helft schroothan- delaren. Paus terug van bezoek aan Turkije IZMIR, 26-7. Paus Paulus is woensdagavond naar Rome terugge keerd na een bezoek van twee da gen aan Turkije. Op de laatste dag bezocht hij Ephesus en Izmir in Klein-Ajzië, waar overblijfselen van het vroege christendom bewaard ge bleven zijn. Maria en de apostelen Johannes en Paulus zouden in Ephe sus hebben gewoond. In het jaar 95 zou Johannes er zijn evangelie heb ben geschreven. Ook bezocht de paus de ruïne van de kerk waar in 431 een concilie is gehouden. Op dat con cilie is het dogma van het goddelijke moederschap van Maria geprocla meerd. KARATSJI. Minstens 19 mensen zijn om het leven gekomen en ruim 100.000 dakloos geworden bij de erg ste overstromingen die de Pakistaan se stad Karatsji ooit hebben getrof fen. Er zijn vele tientallen gewon den. Er is de afgelopen drie dagen meer dan 32 cm regen gevallen. tawa te gaan, zo wordt van officiële Franse zijde vernomen. Hij deed dit near aanleiding van de verklaring van de Canadese premier Lester Pearson, die bepaalde uitlatingen van hem ..onaanvaardbaar voor volk en reg'ring van Canada" had genoemd, daarmee doelend op opmerkingen van de Gaulle dat Queb.ec vrij moest werden. Een woordvoerder van de Franse ambassade in Ottawa heeft meege deeld dat de Canadese regering via de ambassade op de hoogte werd ge steld van de Gaulle's besluit. Technisch bureau ontslaat tekenaars UITGEEST, 26-7. Ten gevolge van een minder goede orderpositie is de directie van de N.V. Technische Bu reau Industrie te Uitgeest gedwon gen om op zeer korte termijn 35 per sonen ontslag te verlenen. Het be treft hier een tekenbureau dat o.m. werkte voor Hoogovens, Thomassen en Drijver en Fokker. Getracht zal worden om de werknemers, bestaan de uit ccnstructietekennaars e.d., zo veel mogelijk onder te brengen bij andere bedrijven. Negerleider in arrest WASHINGTON. 26-7. Rap Brown, voorzitter van het coördinatiecomité voor geweldloze studentenactie, is woensdag op het vliegveld van Was hington gearresteerd. Hij wordt be schuldigd van aanstichting tot ern stige ongeregeldheden die zich maandagavond in de stad Cambridge (Maryland) voordeden. Dinsdag was een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd. De negerleider was uit Cambridge vertrekken nadat hij bij gevechten met de politie door een kogel licht aan het hoofd was gewond. Op een openbare bijeenkomst zou hij tct negers hebben gezegd: „Het is tijd dat Cambridge ontploft. Da negers hebben Amerika gebouwd. Als Amerika daarmee geen reke ning wil houden zullen wij het plat branden". Vietcong-aanval op vliegveld bij Saigon SAIGON, 27-7. Vietcongledcu hebben het vliegveld Phuoc Vinh, 90 km ten noordoosten van Saigon, met mortieren en raketten bestookt. Bü de aanval kwamen 11 Ameri kanen om het leven. 43 werden ge wend. Volgens een Amerikaanse woord voerders werd het vliegveld met mortieren van 82 en raketten van 122 miiimeter bestookt. De Ameri kanen beantwoordden de aanval met mortieren en zwaarbewapende trans portvliegtuigen, zogenaamde „magi sche draken". Be woordvoerder noemde de scha de aan da basis en materieel gering. De verliezen aan Vietcongzijde wa ren hem onbekend. Bosbranden in Frankrijk PARIJS, 26-7. Brandweerbriga des uit tien steden zijn woensdag avond ingezet bü de bestrijding van een bosbrand bij Fontainebleau ten zuiden van Parijs. De bossen zijn er na weken van hittegolven en weinig regen kurk droog. In de omgeving van Draguig- nan aan de Franse Rivièra worden 200 ha bos door brand bedreigd, bij de blussing zijn Catalina-vliegtuigen ingezet die water spuiten. Twee bos branden zijn gemeld in het departe ment Gard ten westen van Avignon. Toch de goede' JOHANNESBURG, 20-7. Een pas gescheiden vrouw uit Jo hannesburg, op zoek naar een nieuwe levensgezel, besloot de hulp van een computer in te roepen. Zij vulde een lange vragenlijst in, waarbij ze aan gaf welke eigenschappen de man die zij wenste moest heb ben en zichzelf beschreefGe spannen opende ze de ver trouwelijkaangemerkte en veloppe die een paar dagen later in de bus gleed, om tot haar grote ergernis tot de ont dekking te komen dat de computer haar vorige echtge noot als „man uit duizenden" had gekozen. 23. Voor de tent zat, op een soort ver hevenheid van kussens, een man, die wel een hoofd boven de anderen uitstak. Zijn rossige baard reikte hem tot het middel. Hij droeg een rijk, met gouddraad bestikt gewaad, afgezet met een smalle rand flon kerende stenen. Zijn helm, die blonk en glansde, alsof zij van goud was, was ver sierd met enkele kleurige fazantenveren. De anderen, die om hem heen zalen, be handelden hem met de grootste orderschei ding. Met onfeilbare zekerheid wist Aram dat dit de aanvoerder der Barbadorcn moest zijn en al zijn opgekropte haat en wcede kwamen plotseling bij hem boven. Daar zat de schurk, die verantwoordelijk was voor de dood en het leed van zovele duizenden! De man, die hem alles ont nomen had wat hij bezat. Aram's verlangen naar wraak over heerste al zijn andere gevoelens. Hij dacht nauwelijks meer na, doch handelde in een blinde razernij. „Rij door naar dc opslag plaatsen! Bekommer u niet om mij!" riep hij tot Juspo en meteen gaf hij zijn paard dc sporen cn stormde op tic kleine groep voor de tent af. De twee onderaanvoerders sprongen op en wilden hem tegenhouden, doch Aram stuurde zijn paard zó handig, dat hij één van hen omver reed, terwijl de andere een slag met zijn zwaard kreeg, die hem voorlopig buiten gevecht stelde. De Man met de gouden helm was even eens overeind gekomen. „Wat betekent dit?" riep hij, terwijl hij zijn zwaard trok. „Het betekent, dat uw laatste uur ge slagen heeft, moordenaar!" gromde Aram, terwijl hij met getrokken zwaard uit het zadel sprong. „Verdedig w, laffe schurk!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3