ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS Brandende acetyleenfles in pand drukkerij aan Jannewekken cocktail-fauteuils OVERDENKING Gebed voor de weggebruiker Dat zou ik hier een plaats willen geven, omdat er reden voor is. Ik denk aan de trieste lijst van vele ongelukken - iedere dag ORnieuw - en aan de grote en kleine mensen die erbij betrokken zijn - aan al hei verdriet, dat erdoor veroorzaakt wordt. En zo dikwijls onnodig, als men maar voorrang had gegeven - niet zo roekeloos hard gereden had - echt met de ander (een mensre kening had gehouden, de verkeers regels en borden niet genegeerd had Als we er altijd maar aan dachten, dat het leven een geschenk is en een opdracht. God is ook de Heer van het verkeer. Van al die mensen in het verkeer. Die het zo vaak ver keerd doen. En daarom alle reden hebben om te bidden: ..Bevrijd ons, o Heer, Van onze heerszucht op de weg. Van de ijdelheid van macht En van de infectie van snelheid. Bevrijd ons, o Heer, Van onvoorzichtigheid en onverschilligheid Van de duivel van ongeduld En van de tiran van de tijd. Bevrijd ons, o Heer, Van onkunde en onhoffelijkheid Van hardvochtigheid in ons oordeel En van domme verwensing. Maak ons. o Hear, voorkomend jegens allen. Maak cns altijd oplettend voer de ouden van dagen En voor de roekeloosheid van de jeugd. Maak onze voertuigen tot Uw instrumenten Om geluk te brengen aan allen die met ons reizen En doe ze nimmer de oorzaak van rouw zijn. Dit vragen wij U in de naam van Christus. DEN HELDER. De 31-jarige heer G. Haken uit Blokker die als weg werker bezig was met reparatie werkzaamheden aan de Balgzand weg is tussen de middag in het Balg- zandkanaal gaan zwemmen en daar bij verdronken. Blijkbaar lokt het mooie weer thans ook de trouwe klantjes voor onze wekelijkse puzzel naar buiten. Begrijpelijk natuurlijk maar dat be tekent wel dat het aantal inzendin gen deze week belangrijk minder was. De oplossingen waren echter vrijwel zonder fouten zodat er weer geloot werd. Een boek ontvangen deze week: de heer D. v. d. Slikke, „De Klokkenberg", Breda. en de heer Kees de Haan, Kon. Maudplein, 4, Nieuwerkerk De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. brouwer; 6. toen dra; 11. ook; 12 .oir; 13. ier; 14. eelde 17. eerst; 20. ka; 22. emmer; 24. de.; 25. kogel; 28. akker; 31. esp; 32. alp; 33. rag; 34. spil; 37. alle; 39. nota; 40. ulaan; 41. oms'k; 42. anti; 44. pari 46. ven; 48. pas; 40. elp; 51. edele; 54. anita; 56. mm; 58. peter; 61. kg; 63. raket; 56. vadem; 68. nee; 70. ere; 71. ina; 73. drummer; 74. normaal. Verticaal: l .boek; 2. r.o.; 3. oke; 4. wal; 5. roem; 6. tree; 8. dit; 9. re; 10. arme; 15. eng; 16. del; 18. era; 19. sik; 21. aks; 23. melkagaat; 24. dra; 26. opstand; 27. eli; 29. kil; 30. eremiet; 35. pan; 36. lui; 37. a.n.p.; 38. lor; 43. til; 45. aan; 47. eem; 50. lak; 52. eva; 53. epe; 54. ara; 55. ice; 56. mon'd; 59. eter; 60. even; 62. goal; 63. reu; 64. 'kam; 66. dor; 67. mia; 69. er; 72. na. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt; Horizontaal1. overschot; 6. preek 11. plakmiddel; 12. Eng. voorzetsel; 14. deel v.h. hoofd; 15. windrichting (afk.)17. meerstemmig koorgezang; 19. Eng. voorzetsel; 20. compagnon (Ertg. afk.); 22. vreemde munt; 23. dieren!iefkozing; 25. bid (Lat.); 26. dringend; 29. gewas; 31. bijb. naam; 32. boom; 34. lirisch gedicht; 35. drank; 37. vogel; 40. Europeaan; 42. naschrift (afk. Lat.); 43. fer plaatse (afk»; 44. sportartikel; 46. beroep; 49, bergweide; 51. meisjesnaam; 53. godin; 54. voorzetsel; 56. aanhaling; 59. soort stof; 61. gewicht; 62. toilet artikel; 64 .kiein vertrek; 65. plaats in Brabant; 66. voorzetsel; 68. plaats in Limburg; 71, geheel de uwe (Lat. afk.); 72. onbep. vnw.; 74. hond; 75. snijwerktuig; 77. slotrede; 78. woes- 'eiing. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Deurne (toez.): kand. R. E. R. van Buiren. Rotterdam; door de gen. synode tot pred. voor b.w. (arbeid onder in Nederland stu derende Afro-Aziatische studenten): kand. T. E. van der Brug, Apel doorn; door de gen. synode tot zend. pred. te Kameroen: N. T. Bakker, eervol ontsl. pred. te Vriescheloo, wonende te Oegstgeest. Bedankt voor Dordrecht (vac. A. L. van der Smit): G. van Estrik, Ge- nemuiden. Beroepbaar: ds. A. Veldstra, pred. voor b.w. te Utrecht. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Leerdam (vac. C. A. Versluis - miss. pred.): kand. R. Keesenberg, Zwolle. Chr. Ger. Kerken Aangenomen naar Boskoop: kand. J. Manni, Amsterdam, die bedankte voor Vlissingen. Bedankt voor Drogeham: J. M. Visser, Broeksterwoude Ger. Gemeenten Beroepen te Veen: kand. N. W. Schreuder, Amersfoort. Vrije Evang. Luth. Gemeenten Beroepen te Enschedé: dr. T. J. Prins, Meppel; te Amersfoort: P. E. van Staveren, Oudebildtzijl. Aangenomen naar Wormerveer: J. A. Hamers, Amsterdam. Ger. Gemeente OOSTERLAND. De beroepen kan didaat de heer N. Schreuder te Amersfoort heeft bedankt. Uit de talrijke beroepen, die op deze kandi daat werden uitgebracht, heeft hij dat van de Ger. Gemeente te Goes aangenomen, ter voorziening in de vakature, die zal ontstaan na het binnenkort te verwachten afscheid van ds. Honkoop. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT „De Reisduif' - Brouwershaven Uitslag wedvlucht P.V. „De Reis duif" te Brouwershaven op 7 juli 1967, vanaf Angoulême. Afstand 729 km.: L. J. Fonteine 1; A. J. Flik- weert 2, 5; J. M. Kloet 3, 7. 8; Joh. FLikweert 4, 6. ZIERIKZEE De levering van mosselen In tegenstelling met andersluiden de berichten, vernemen wij dat de Mosseladviescommissie op de te Bergen op Zoom gehouden vergade ring heeft besloten de levering van mosselen door de kwekers aan de handelaren toe te staan van maan dag 24 juli a,s. af. Voor overbrug ging van het prijsverschil tussen de verschillende soorten mosselen, is een regeling geti-offen. ADVERTENTIE Kleding Bijenkwfl Voor 55 jaar. BRUIN1SSE. Van hier werden 675 ion mosselen naar België en Frank rijk verzonden, terwijl 3500 tonnen mosselzaad van de Zuiderzee wer den aangevoerd. ZIERIKZEE. Bij de te Koudekerke gehouden provinciale schietwed strijden behaalde de schietvereni ging Zierikzee drie zilveren me- railles. WEST-SHOUWEN. Op een tele grafisch bericht van de kustwacht te Westkapelle dat aldaar een Bel gische afhaalkotter aan de grond zat is de reddingsboot van Burghsluis uitgevaren ter assistentie. ZIERIKZEE. In de Concertzaal gaf het Middelburgs Mannenkoor op uitnodiging van V.V.V. een con cert. ZIERIKZEE. Alhier is opgericht een voetbalvereniging genaamd „Concordia". Er zijn hier thans vijf voetbalverenigingen. BRUINISSE. Op een verzoek om vermindering van pacht door ver schillende schippers ingediend bij de betrokken minister is een afwij zende beschikking ontvangen. ELKERZEE. De onlangs alhier opgerichte vereniging „Unitas" stelt zich hoofdzakelijk ten doel de ge meenschappelijke aankoop van vee voer. „Unitas" telt thans reeds 90 leden. NOORDWELLE. Tijdens het on weer dat hier vfoedde werd een koe in de loeide door de bliksem ge troffen. karnemelk: koele drank, frisse drank, blanke drank, zomerdrank Voor maar 45 cent per echte liter en nog thuisbezorgd ook. Brandweer in actie DEN HAAG. Nederland en Roe menië hebben donderdag twee nieu we overeenkomsten gesloten. De ene betreft 'de economische, industriële en technische samenwerking, de an dere agrarische belangen. ZIERIKZEE, 20-7. Donderdagmid dag iond vier uur - het spitsuur wat betreft de drukte te Zierikzee - ont stond een begin van brand in het (nog niet voltooide) nieuwbouwge- deelte van de N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Werklieden bezig met montagewerkzaamheden, zagen uit een zich in de ruimte be vindende acetyleenfles brandend gas stromen, dat op zichzelf reeds ge vaarlek was, maar nog in het bij zonder door een vlakby gelegen zuurstoffles, die brand-c.q. ontplof fingsgevaar opleverde. De ge-alarmeerde brandweer was - met groot materieel - in onwaar schijnlijk korte tijd aanwezig en bond de strijd aan tegen het snel uiitstromende brandende gas. De ex plosieve brandhaard werd niet afge dekt met schuim, maar met water bestreden, hetgeen tot een uitste kend resultaat leidde. Na een kwar tier was de vlamstroom geblust en kon het sein „veilig" worden gege ven. Het gevaar ter plaatse was bij zonder groot, daar de bz*andende fles slechts door een enkele wand was gescheiden van de krantenpers, vernieling' waarvan voor het bedrijf een ramp zou hebben betekend. De drukte die de bi-and in het Jan newekken teweeg bracht, was over stelpend. Het verkeer - w.o. een aantal grote Belgische autobussen - dreigde vast te lopen, tot de politie Een bliksemactie Outward Bound School-leerlingen kuisten strand WESTERSCHOUWEN, 20-7. Leer lingen van de Outward Bound School te Renesse hebben van het publiek „een tien gekregen" voor een tweedaagse bliksemactie, die ten doel had de stranden vrij te maken van allerlei afval, dat de duizenden in het zand achterlieten. De zeer talrijke toeristen, die zich dagelijks aan het strand bloot geven aan de zon, wind en water, brengen heel wat artikelen mee, waaromheen beslist geen wegwerpverpakking zit. Dit neemt niet weg dat het de laat ste weken op het strand wemelde van allerlei plastic-omhulsels van speciale „drinks", ijsjes en papieren en plastic zakken van etenswaren. De zee bleef rustig en kon er dus niet aan te pas komen als de grote schoonmaakster. De toestand werd ronduit smerig en er moest worden ingegrepen. Burgemeester Eevrwijn wendde zich tot de commandant van de Outward Bound School, de heer J. H. Ranft, die onmiddelijk de me dewerking van de school toezegde om het strand schoon te maken. Ongeveer 35 van zijn leerlingen werden door de gemeente uitgerust met prikkers en grote plastic zak ken en met deze attributen gewapend werd het strand van de Punt tot aan Scharendijke flink onder handen ge nomen. Bergen volle zakken werden afgevoerd en in twee dagen was het strand schoon. Een ere-saluut aan de Outward Bound"-ers", die met deze actie de nodige populariteit, vooral bij de strandgebruikers ver wierven. HATTEM. In het natuurbad „Hat- to-Heim" te Hablem is het ongeveer zevenjarige jongetje J. J. van Ber- kum uit Hattem verdronken. HATTEM. In de IJssel is de 17- jarige B. Latef uit Hattem verdron ken. Hij was bij het zogenaamde kleine veer met éijn vriend aan het zwemmen en verdween in de diepte, GIETHOORN. Prinses Beatrix en prins Claus hebben een privébezoek aan Giethoorn en Wanneperveen gebracht. de zaak in handen nam en regelend optrad. De brand trok bovendien ve le kijklustigen, zodat deze hoek van de stad op het punt van publieke belangstelling kon concurreren met de haven, waar het mosselfeest even eens vele honderden toeschouwers trok. Nederlands schip in nood PORTO ALEGRE, 20-7. Voor de kust van de Zuidbraziliaanse staat Rio Grande do Sul verkeert een Ne derlands vrachtschip in moeilijkhe den, zo is in Porto Alegre meege deeld. Aan boord van het schip, waarvan de naam niet werd opgegeven maar dat op weg zou zijn naar Buenos Aires, zou brand zijn uitgebroken die werd bedwongen door de be manning. Nochtans heeft het schip dringend behoefte aan assistentie, omdat het in een storm verkeert met golven van dertig meter hoogte. Volgens de berichten uit Porto Alegre is een sleepboot op weg naar het schip. Scheepvaartberichteu Esso Amsterdam, 19-7 van Mombasa naar Bahrein. Kelletia, 19-7 van Rotterdam naar Stanlow. Koratia, 18-7 van Bandarmashur r.aar Kaapstad. Ganymedes. 20-7 te Anlofagasta. Kenia, 21-7 te Bandarmashur, ADVERTENTIE QCCCfSCCCCOSCOSCOOCCCQCCCOS Speciale aanbieding J» in diverse kleuren van f 69,75 nu voor b f 49,75 k ZIERIKZEE Burghse „zwartbrander" liep het vuur uit de hand BURGH, 20-7. De W. G. Eootlaan achter Burgh kreeg donderdagmid dag omstreeks kwart over vier een massa mensen te verwerken die zich per auto en te voet naar een zware rookwolk begaven, terwijl de brand- sirene in Haamstede al duidelijk had gemaa'kt dat er brand was. De nevelbluseenheid met com mandant C. v. d. Maas en zijn man nen stormde met loeiende sirene de W. G. Bootlaan in waar een stuk bouwgrond, in enige jaren rijkelijk voorzien van onkruid, volop brandde Het onkruid was dood en daarom meende een zoon van de eigenaar van de grond, de heer de Ronde uit Renesse, dat het perceel maar eens schoongebrand moest worden. De enorme rookontwikkeling en de flodders vuur vlogenin de rich ting van het vakantieoord „De Koe bel", het grote houten gebouw dat momenteel vol kinderen zit. De be geleiders en andere omwonenden van de brandenden onkruidvegetatie waarschuwden de brandweer die met drie slangen weldra een einde maakte aan het vuur. Een elzen windscherm kreeg wat schade ter wijl tevens wat boontjes het te be nauwd hebben gehad, doch overi gens liep het goed af. Er was zeer veel belangstelling. DE TERUGKEER VAN ARAM Verticaal: 1. wrok; 2. natuurkun- determ (afk.); 3. speelgoed; 4. deel v.d. dag (afk.); 5. geluid; 6. paar; 7. godsdienst (afk.); 8. laag; 9. Frans onbep. vnw.; 10. beroep; 13. grond toon; 16. nakomeling; 17. voorzetsel; 18 .klopje; 19. vlaktemaat; 21. in- sekteneier; 22. bewijs van verdriet; 24. uurwerk; 25. voorzetsel; 27. stof- maat; 28. steenkooiprodukl; 30. de somma van (afk.); 32. Ind. dorp; 33. begrip; 36. ieder; 38. familielid; 39. pl. in Gelderland; 41. vogel; 44. deel v.e. uur; 45. beetje; 46. deel v. h. hoofd; 47. bevel; 48. spoorstaaf; 49. van het jaar; 50. draak; 52. familie lid; 55. meisjesnaam; 57. meisjes naam; 58. ter attentie van (afk.); 59. jongensnaam; 60. Europeaan; 63. beenderinhoud; 64. vereniging; 67. huid; 69. deel v.e. fr. ontkenning; 70. koeienmaag; 72. zangnoot; 75. titel (afk.); 76. naamloze vennoot schap (Fr»); 73. windrichting (afk.). 20. Naar Aram's aanwijzingen hadden al zijn mannen zich in de uiformen van de verslagen Barbadoren gestoken. Zij hadden zelfs de baarden van hun slachtoffers af geknipt en zich die zelf om de kin geplakt, zedat zij nu bedriegelijk veel geleken op de mannen, die zij gingen bestrijden. Wel zakte hier een te grote helm wel eens wat scheef, of slobberden daar een paar veel te ruime beenstukken bedenkelijk om ie- mand's magere schenen, en hadden de meesten een moeizame strijd met de hun volkomen vreemde gezichtsbedekking te voeren, toch kon men hen op het eerste gezicht niet van de echte onderscheiden. Een groot voordcel was bovendien, dat zij nu over wapens beschikten. „Ik zal blij zijn, als ik mijn gewone pak je weer kan aantrekken," verzuchtte Jas- po, doch Aram antwoordde: „Wees blij, man! Nu is de grootste moei lijkheid tenminste opgelost. Het moet al vreemd gaan als wij op deze manier niet dwars door het vijandelijke kamp tot vlak onder de stadswallen kunnen komen!" Nog twee dagen reden zij door, doch ein delijk. in de middag van de derde dag, za gen zij in de veile de torens van Pomplina. Een frisse zeewind woei hen tegemoet en het duurde niet lang, of 7#ij zagen do hoge witte tenten van de belegeraars voor do muren van de stad „Aram liet zijn mannen halt houden om hen de laatste bevelen te geven. „Denkt er aan." waarschuwde hij. „Thans slaat alles op het spel. Zo deze onderneming mislukt, zijn wij verloren." BLUtMtiHUI

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5