DE ZIERIKZEESCHE COURANT ALCERIE BLIJFT ONVERZOENLIJK TECENOVER ISRAEL 8 Spanning aan het Suezkanaal afgenomen Negers in Noord-Carolina demonstreerden KAMERBREED „DE MAGNEET" Exploitatieverlies (f 43,6 miljoen) na-oorlogs dieptepunt oefeningen gesloten GILIJAMSE R E N E S S E „Vliehorst" is voor TUINMAN ZN. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 juli 1967 123ste jaargang Nr 19831 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: ABONNFMENTEN EN ADVERTENTIES: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. (01110) 2255, Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 1 7,15; per week na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. 55 cent. Losse nummers 20 cent. - Verschijnt maandag, Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 1,25 per stuk. In dit nummer Zierikzee had prachtig Mosselfeest Dit nummer bestaat uit 8 pagina's «OOOCOOSOCOiCOOOCöCOOCflO? X Een groot man is de tijdge- o noot der toekomst. seososcooococccososcoseoos Bij twee gevechten in de Mekong -delta zijn donderdag 19 Vietcong- leden gesneuveld en 11 verdachte personen aangehouden, aldus een Amerikaanse militaire woordvoer der. DEN HAAG. Op de renbaan Duin- digt is donderdag de „Dag van het Paard" gehoudenDe Koninklijke Vereniging Het Friesch Paarden stamboek" gaf een demonstratie met acht Friese paarden voor authen tieke sjezen. De deelnemers waren allen gekleed in Fries costuum.- Iets warmer Verwachting tot zaterdagavond: Veranderlijke bewolking met enige regen of onweer. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Iets warmer. 22 juli. Zon op 4.46, onder 20.46 Maan op 21.55, onder 5.03 23 juli. Zon op 4.47, onder 20.45 Maan op 22.13, onder 6.24 24 juli. Zon op 4.49, onder 20.43 Maan op 22.26, onder 7.43 Laatste kwartier: 29 juli te 13.14 HOOGWATERSTANDEN /.lEIUKZFF 22 juli 3.46 v.m. 23 juli 4.36 v.m. 24 juli 5.14 v.m. BROUWERSHAVEN: 22 juli 3.23 v.m. 23 juli 4.12 v.m. 24 juli 4.50 v.m. Springtij: 23 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weerbeeld werd in het afgelopen etmaal beheerst door een vlak gebied van 'hoge luchtdruk, dat van noordwest-Frankrijk naar mid den-Duitsland trok. Langs de noord flank hiervan werd bij ons enigs zins onstabiele lucht aangevoerd. Dc hierin in hel binnenland gevormde stapelwolken bereikten zeer plaatse lijk het buienstadium. Er viel even wel nergens regen van betekenis. In de komende 24 uur is een de pressie ten zuidwesten van Ierland voor ons van belang. Deze koerst naar het noordoosten en doet de wind naar richtingen tussen zuid en zuidoost krimpen. Er wordt dan wat warmere lucht aangevoerd. De be wolking neemt toe. Later op de dag is er kans op enige regen- en on weersbuien. 16.08 n.m. 16.52 n.m. 17.28 n.m. 15.54 n.m. 16.38 n.m. 17.17 n.m. VER. NATIES, New York, 21-7. De Algerijnse V.N.-delegatie heeft donderdagavond in een onderhoud met de Russische minister van bui tenlandse zaken Gromiko laten we ten dat z(j elk compromus, waarin een terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten wordt gekoppeld aan een verklaring die neerkomt op een opheffing van de staat van oorlog tussen Israël en de Arabische lan den, van de hand wijst, aldus diplo matieke zegslieden. De Russische minister had de Al gerijnse delegatie - bestaande uit minister van buitenlandse zaken Ab- delaziz BouteflLka, de permanenie V.N.-afgevaardigde Tewfif Bouattu- ra en Mohammed Yazdi, voorzitter van de commissie voor buitenlandse zaken van het Algerijnse parlement - op de hoogte gesteld van het re sultaat van zijn besprekingen met de Amerikaanse afgevaardgiden, wat volgens de zegslieden vermoedelijk geleid heeft tot een compromis-for- DURHAM (Noord-Carolina), 21-7. Ruim 300 negers hebben donderdag in Durham gedemonstreerd voor betere behuizing en verbetering van hun sociale omstandigheden. De betogers werden door een groep blanke jongelui uitgejouwd en met stenen bekogeld, waarbij een E<?n 12-jarige Nederlandse jon gen ds 'donderdag bij Rodenkirchen in de Rijn verdronken. Voorraad pepmiddelen gestolen HAARLEM, 20-7. Dezer dagen is 's nachts ingebroken in de farma ceutische en chemische fabriek „Pro- pharma" aan de Stephensonstraat in Haarlem, waarbij een grote hoeveel heid zogenaamde pepmiddelen is ge stolen. Britse koningskinderen bij opening parlement LONDEN, 20-7. De prins van Wa les en prinses Anne zullen in no vember van dit jaar voor het eerst de opening van het Britse parlement bijwonen, zo is van officiële zijde in Londen vernomen. Een probleem vormt echter de 'kle ding die prins Charles bij die gele genheid moet dragen. Daar hij geen lid is van de strijdkrachten of van het Hogeruis - dit laatste wordt hij automatisdh op 21-jarige leeftijd - kan hij zich niet in militair uniform of in de tooi der edelen tonen. Vol gens de zegslieden bestaat de moge lijkheid dat de prins een normaal kostuum zal dragen. neger gewond raakte. Het kwam niet tot een gevecht tussen beide groepen. Plaatselijke politie en een heden van de nationale garde van Noord-Carolina wisten een eind te maken aan het optreden van de blanke jongelui. CAIRO (Illinois), 21-7. De neger leiders in de Amerikaanse stad Cai ro hebben de plaatselijke autoriteir ten tot zondagmiddag de tijd gege ven om een volledige desegratie in de handel, het sociale leven en de openbare plaatsen van de stad door te voeren. Worden de eisen niet op tijd ingewilligd, dan voorspellen de negerleiders een hervatting van de ongeregeldheden, waarbij volgens hen wel eens doden zouden kunnen vallen. Afgelopen zondag en woens dag hebben jonge negers in Cairo op verscheidene -plaatsen brand ge sticht. ADVERTENTIE naar Wij hebben breedtes voor elke kamer: 3.00, 3.66, 3.75, 3.80, 3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIKWEERT Nicuwerkerk - tel. (01114)265 Bruinisse - tel. (01113)470 Tante Post is arm mule om het debat over het Midden- Oosten uit het slop te helpen dit compromis zou overeenkomen met de Latijns-Amerikaanse ontwerp-re solutie die op 4 juli door de alge mene vergadering werd afgewezen en waarin een terugtrekking van de Israëlische troepen verbonden werd met onderhandelingen tussen beide partijen. Zou een dergelijke formule aan vaardbaar zijn voor de Arabieren, dan kan de algemene vergadering verdaagd worden met de aanneming van een resolutie, waarin het aan de veiligheidsraad wordt overgela ten voor de uitvoering daarvan i' /orgen, terwijl Rusland zich een ba sis voor toekomstige politieke ma noeuvres verschaft heeft, zo wordt in diplomatieke kringen gemeend. De Algerijnse delegatie heeft ech ter voor de bijeenkomst van de al gemene vergadering om een spoed- bijrenkomst van de Arabische lan den verzocht ter uitleg van haar standpunt, dat gedeeld wordt door Syrië en Egypte. heid zodanig wijzigingen aan te brengen c.q. te doen aanbrengen dat de onderhavige inrichting overeen komstig de verleende vergunning in werking kan worden gebracht", al dus b. en w. van Vlieland. Nederlaag voor Johnson WASHINGTON, 20-7. Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag afwijzend beschikt op eer. voorstel van president John son om in de komende twee jaar in totaal 40 ^miljoen dollar (bijna 143 miljoen gulden) beschikbaar te stel len voor het bestrijden van ratten in de armelijke gebieden. De presi dent noemde 'dit besluit een „wrede slag'' voor arme kinderen, van wie er volgens hem jaarlijks duizenlden door ratten gebeten worden. ste oorzaken hiervan worden, be- j aar verslag genoemd: de stijging van de loonkosten per man met 12.8 procent, waarmee een bedrag gemoeid was van 99 miljoen gulden; de stijging vaar de rentevoet van 53/s procent naar 63/,s procent, over eenkomende met een bedrag van 22 miljoen gulden; de stijging van de bedrijfsmidde len, waarvan het effect op rente en afschrijvingen ca 15 miljoen gulden bedroeg (ca 5 procenit). Ook toene ming van de exploitatie-uitgaven voor materiaal en diensten, a.w. 38 miljoen gulden, komt ongeveer de helft op rekening van de prijsont wikkeling. Loon- en prijsstijgingen Al met al wordt de invloed van loonw en prijsstijgingen op rond 155 miljoen gulden becijferd. Van de to tale lastenstijging met ruim 200 mil joen wordt een bedrag van circa 45 miljoen toegeschreven aan de groei van het bedrijf. Het totaal der baten heeft 1450 miljoen gulden bedragen, d.w.z. 165 miljoen, of 12.8 procent meer dan het totaal van 1285 miljoen gulden in 1965. De invloed van de tariefsverhogin gen in 1965 en 1966 bedraagt circa halve de groei van het bedrijf, in het 59 miljoen gulden, terwijl door de groei van het bedrijf de baten met 106 miljoen zijn toegenomen. CAIRO, 20-7. Dc spanning aan het Sucz-kanaal is volgens dc comman dant van dc V.N.-bestandstroepcn, gene raai Odd Buil, afgenomen. Dc generaal verklaarde na bespre kingen met Egyptische functionaris sen dat hij tevreden is over de situ atie in het gebied en dat zowel Egypte als Israël gehoor schijnt te geven aan zijn oproep, alles na te laten wat het bestand zou kunnen verstoren. Er doen zich geen inci denten meer voor, zei hij. De toestand was de laatste dagen dreigend gebleven doordat Egypte had gewaarschuwd dat het elke po ging van Israël om boten in het ka naal te brengen als een bestands- Syrië beschuldigt Israël NEW YORK, 20-7. Syrië heeft donderdag in een brief aan secre taris-generaal Oe Thant Israëlische strijdkrachten beschuldigd van wreedheden tegenover Syrische bur gers en om een onderzoek verzocht. ADVERTENTIE DAFFODIL DAF 44 f 4995,- f 6250,- TELEFOON (01116) 370 schending zou beschouwen, waarop Israël had geantwoord dat het ka- raal dan evengoed voor Egyptische scly?pcn gesloten moest blijven. Egypte heeft donderdag naar ver luidt generaal Buil gezegd, dat de enige Egyptische boten in het ka naal vaartuigjes zijn die de gestran de schepen bevoorraden. VLIELAND, 20-7. Het gemeente bestuur van Vlieland heeft beslo ten de schietinrichting „Vliehorst" onverwijld te sluiten. Het besluit werd woensdagavond na de door een oefenbom gestichte grote duin brand genomen. Donderdag schreven b. en w. van Vlieland de volgende brief aan de minister van defensie: „Wij hebben de eer uwe excellen tie hierbij te doen toekomen een be sluit d.d. 19 juli 1967, waarbij met toepassing van art. 28 der Hinder wet de schietinrichting ten behoeve van de 'koninklijke luchtmacht c.q. de koninklijke marine geheel is ge sloten. Deze sluiting betekent, dat de inrichting niet meer in werking mag zijn. Zo nodig zal de inrichting op grond van het gestelde in artikel 28 zevende lid der Hinderwet wor den verzegeld en/of hetgeen zich daarin bevindt worden verzegeld of verwijderd. Ingevolge het bepaalde in lid 4 van genoemd artikel stellen wij uwe excellentie in de gelegen- Zuid-oost-Vlaanderen zoekt onbekende aanrander BRUSSEL, 20-7. In Zuid-Oost- Vlaanderen, in de streek tussen Gent Oudenaarde en Ronse, is de politie deze week met verdubbelde ijver op jacht gegaan naar een onbekende aanrander, bekend als „de man met de alpinomuts", die in de afgelopen drie jaar zeker 70 aanrandingen ge pleegd heeft. Woensdag jl. kwam hij plotseling weer in 'het nieuws door de aanranding van een meisje van 17 jaar op een akker te Woertegem ■bij Gent. Wederzijdse doop- erkenning R.K. en Hervormde kerken UTRECHT. 20-7. Tijdens een ge- zamenlijke bijeenkomst van de bis schoppen van de R.K. Kerk in Ne derland en het moderamen van de Hervormde synode (voor het eerst in de Nederlandse kerkgeschiedenis kwamen deze hoogste bestuursorga nen van beide kerken gezamenlijk bijeen) is in Utrecht de wederzijdse dooperkenning bekrachtigd, die tus sen beide 'kerken is getroffen. Kelner zette de bloemetjes buiten MAASTRICHT. 20-7. Donderdag is een eind gekomen aan de vakantie van de Maastrichtse kelner F. van T., die aan de zwier was gegaan met een bedrag van f 2.300 dat hij van zijn baas had gekregen om een reke ning te betalen. De kelner zette de bloemetjes buiten in Luik, Brussel en Parijs en keerde platzak terug. Zijn vrouw overreedde hem zich bij de politie te melden. Deze zette hem achter slot en grendel. ADVERTENTIE dus voor een vlugge, vakkundige en voordelige inrichting naar Woninginrichters Telefoon 2887 - Zierikzee DEN HAAG, 21-7. De invloed van de in 1965 en 1966 ingevoerde tariefs verhogingen, verdere cfficicncy-vcr- beteringen en een niet onbevredigen de toeneming van het verkeer heb ben in 1966 een lastenstijging van 201 miljoen gulden onvoldoende kun nen compenseren, waardoor het ex ploitatieverlies van het staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie belandde op een na-oorlogs diepte punt van 43L6 miljoen gulden (In 1965 8.0 miljoen). Door een verschil tussen ingecal culeerde en betaalde rente van 66.5 miljoen (48.6 miljoen), een rente opbrengst uit reserves van 23.7 mil joen (17.3 miljoen) en een negatief saldo van 1.1 miljoen (1.4 miljoen) uit overige baten en lasten (totaal -f 89.1 miljoen gulden, v.j. 64.5 mil joen) kwiam het totale bedrijfsre sultaat uit op een bedrag van 45.5 miljoen gulden; vergeleken met 56.5 miljoen in 1965, zo blijkt uit het jaarverslag van de P.T.T. over 1966. Oorzaken Het totaal van de lasten van de P.T.T.-diensten steeg van 1293 mil joen in 1965 tot 1494 miljoen in 1.966 dus met 15.5 procent. ALs voornaam- vaar u ook voont elks woning kunnen wij «somfontabet inniclrten ADVERTENTIE „MOSSELMAN" op boei (Foto: Zierikzeesëhe Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 21-7. Al zat hij er dan niet sinds vorig jaar, toch was hij er weer: zeegod Neplunus. Aan boord gehesen van de Z.Z. 6 presenteerde Neptunus de eerste „echte" mosselen van het nieuwe seizoen aan de mos selprinses en genodigden tijdens een geslaagde vaartocht ran de Zierik- zeese vissersvloot op de Ooxtcr- schclde. Zie ook elders in (lil num mer. I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1